TVP Kobieta - Program TV na środę 14 czerwca 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Wojciech Cejrowski opowiada o największej ...

  Wojciech Cejrowski opowiada o największej rzece świata - Amazonce. Zapoznaje widzów z silnikiem peke - peke, który zrewolucjonizował transport wodny w Amazonii. Odwiedza duży, amazoński statek i wśród hamaków dla podróżnych omawia uroki i niedogodności podróżowania rzeką, zagląda do kuchni i maszynowni, przygląda się rozładunkowi statku, omawia przesuwające się przed oczyma krajobrazy, zachwyca wolnością, którą niesie Amazonka.

 • 06:30 Wszystko dla pań - odc. 177 (Paradiso delle signore) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Włochy 2015
  Wielki dzień w końcu nadszedł: ...

  Wielki dzień w końcu nadszedł: w domu Amatów trwają ostatnie przygotowania do ślubu Eleny i Antonia, którzy tuż przed wejściem do kościoła otrzymują zupełnie nieoczekiwaną niespodziankę. Tymczasem Vittorio i Umberto wędrują po lesie w poszukiwaniu Marty.

 • 07:30 Trend XXI - odc. 94 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir - ...

  Magazyn o francuskim savoir - vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.

 • 08:00 Przysięga - odc. 68 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Kemal jest zaskoczony, widząc Leylę ...

  Kemal jest zaskoczony, widząc Leylę w domu. Melike zawiadamia Hikmeta o kłopotach Reyhan. Emir jest zdeterminowany, by ratować żonę. Znajduje dowód jej niewinności i w ostatniej chwili ratuje Reyhan przed więzieniem. W domu Kemala niespodziewanie zjawa się ciotka Nedret.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 69 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Ciocia Nedret jest przekonana, że ...

  Ciocia Nedret jest przekonana, że Leyla jest żoną Kemala. Choć Reyhan wyszła z aresztu, nadal grozi jej więzienie. Belma dzwoni do Cemre i żąda pieniędzy. Reyhan bardzo przeżywa zaginięcie Zeynep. Leyla postanawia wyjaśnić cioci Nedret nieporozumienie, ale w ostatniej chwili zmienia zdanie. Zeynep udaje się uciec.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon I odc. 123/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Sifis grozi Achilleasowi, ponieważ Mattheos ...

  Sifis grozi Achilleasowi, ponieważ Mattheos nadal przebywa w Chanii, co z kolei powoduje kolejną kłótnię między Achilleasem a Meliną. Achilleas oskarża ją o zbyt bliską relację z Sifisem. Ponieważ zbliża się dzień ślubu Anastasii, a przygotowania do ślubu dobiegają końca, Mattheos wydaje się jeszcze bardziej zdeterminowany, by zrobić wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać ten ślub. Sifis nakazuje niektórym swoim ludziom strzec domu i uważnie obserwować Anastasię. Nektarios jest bardzo zaniepokojony kwestią adopcji, ponieważ detektyw, który prowadził dochodzenie w jego sprawie, zniknął. Markos wraca z Salonik i opowiada Daphni o tym, czego się dowiedział. Obaj zgadzają się, że Diamantis musi być tym, który stoi za grupą ludzi, którzy odkopują jego przeszłość. Melina obiecuje Sifisowi, że pojedzie do Chanii, by być przy nim podczas operacji. Napięcie osiąga punkt kulminacyjny w przeddzień ślubu Anastasii i Antonisa, a Mattheos, który nie chce zaakceptować sytuacji, podejmuje ostatni krok, by odzyskać ukochaną.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 8 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 8) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 8 Sułtan Ahmed wzywa ...


  odc. 8
  Sułtan Ahmed wzywa Anastazję do wieży sprawiedliwości. Janczar Iskender postanawia
  dotrzymać złożonej obietnicy i pomóc Anastazji uciec z Konstantynopola. Złoto z Egiptu,
  na które czeka sułtan i które miało być rozdane wojsku, za sprawą sułtanki Safiye,
  nie przybywa do stolicy.

  Serial kostiumowy,

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1242 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 224 (Ojciec Mateusz XVII odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Jarek (Konrad Skolimowski) stoi ze ...

  Jarek (Konrad Skolimowski) stoi ze swoim stolikiem niedaleko wejścia do klubu, gdzie tłoczy się grupka wchodzących na koncert młodych ludzi. Na przenośnym straganie ma rozłożone koszulki. Przy straganie zjawiają się Dorian (Jasper Sołtysiewicz) i Kuba (Jakub Gola), dają do zrozumienia Jarkowi, że kończy mu się termin spłaty pożyczki. W szkole dochodzi do bójki między Jarkiem i Dorianem. Policjanci dostają zgłoszenie o napadzie na listonosza roznoszącego emerytury. Dziubak przesłuchuje klientów pobliskiego baru, a wśród nich Doriana i Kubę. Chłopaki szantażują Jarka. Ukryli przed policją, że widzieli listonosza z jego ojcem. Ludwik Mieszko (Adam Woronowicz) jest na warunkowym zwolnieniu. Mateusz rozmawia z Jarkiem. Sprzątaczka znajduje na siłowni szkolnej banderolę z banknotów. W szkole zjawia się policja.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 225 (Ojciec Mateusz XVII odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Lucjan (Arkadiusz Janiczek) z Gienkiem ...

  Lucjan (Arkadiusz Janiczek) z Gienkiem (Sebastian Stankiewicz) zjawiają się w kolekturze. Chcą sprawdzić wyniki zanim pójdą do roboty. Gienek rezygnuje z dalszej gry, a Lucjan kupuje jedną zdrapkę. Później z rozlewni wina, gdzie pracuje, karetka zabiera Lucjana w ciężkim stanie. Okazuje się, że został napadnięty. Znalazła go przyjaciółka Wiesia (Magdalena Stużyńska). Dziubak przesłuchuje właściciela rozlewni. Dowiaduje się, że Lucjan był uzależniony od gier liczbowych. Wiesia zostaje zatrzymana. Mateusz staje w jej obronie. Informuje też policję, że widział u Filipa (Oliwer Kozłowski) drogi telefon. Policjanci ustalają, że Lucjan kupił dom za gotówkę, ale nie zdążył odebrać kluczy. Mateusz rozmawia z Filipem. Chłopak żali się, że matka dręczy go telefonami. Podczas spotkania z Krystyną (Ada Fijał) w hotelu, w którym ona pracuje, Mateusz dowiaduje się o jej poważnych kłopotach finansowych. Okazuje się, że straciła też mieszkanie.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 10/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 29) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon I odc. 124/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  W wieczór poprzedzający ślub Anastasii ...

  W wieczór poprzedzający ślub Anastasii i Antonisa ludzie Sifisa pilnują domu, aby uniemożliwić pannie młodej jakikolwiek kontakt z Mattheosem. W międzyczasie Minas próbuje oskarżyć Mattheosa o wszystko, co może być nielegalne, o ile tylko uda mu się go aresztować. Melina chce podgrzać swój związek z Achilleasem i pojawia się w winnicy, by zrobić mu niespodziankę. Wydaje się jednak, że jego uwagę przyciąga Alexia, a Melina jest bardzo zła i zmartwiona. Podtrzymujący wersję o swojej niewinności Giorgos jest nadal w więzieniu i przysięga, że Diamantis zapłaci za to, co zrobił. Daphni jest bardzo zaniepokojona zniknięciem Konstantiny w Atenach i jednocześnie pyta Markosa, czy chce, żeby byli razem, czy nie. Będąc całkowicie zdesperowanym, Mattheos ignoruje wszystkie przeszkody i włamuje się do domu Anastasii. Jest gotowy na wszystko, aby zapobiec jej ślubowi.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 8 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 8) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 8 Sułtan Ahmed wzywa ...


  odc. 8
  Sułtan Ahmed wzywa Anastazję do wieży sprawiedliwości. Janczar Iskender postanawia
  dotrzymać złożonej obietnicy i pomóc Anastazji uciec z Konstantynopola. Złoto z Egiptu,
  na które czeka sułtan i które miało być rozdane wojsku, za sprawą sułtanki Safiye,
  nie przybywa do stolicy.

  Serial kostiumowy,

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 70 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Cayetana oświadcza mężowi, że nie ...

  Cayetana oświadcza mężowi, że nie odda mu córki, bo to nie on jest jej ojcem, tylko jego brat. Claudio prowokuje Pabla i gdyby nie interwencja Guadalupe, doszłoby do bójki. Manuela i Ramón postanawiają walczyć o Carlotę. Victor dokonał zakupu robota, który odpowiada na wszystkie pytania, ale na razie nie umie go uruchomić. Z pomocą przychodzi mu Servando.

 • 21:20 Zagubiony czas (Remembrance aka Die Verlorene Zeit) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Niemcy 2011
  Ona Żydówka, Hannah Silberstein, on ...

  Ona Żydówka, Hannah Silberstein, on Polak, Tomasz Limanowski. To oni są bohaterami tego niezwykłego filmu o wielkiej miłości, dramatycznym rozstaniu i nadziei na ponowne spotkanie po latach. Film inspirowany rzeczywistymi wydarzeniami przedstawia historię miłości pomiędzy dwojgiem więźniów obozu koncentracyjnego Auschwitz. Wspólna niedola zbliża ich do siebie, Polak i Żydówka zakochują się w sobie. On planuje ucieczkę z piekła dla nich obojga, gdzie czeka ich tylko pewna śmierć. Ale okrutny wojenny los rozdziela miłującą się parę. Tracą nadzieję, że jeszcze kiedykolwiek mogą się zobaczyć. Po kilkudziesięciu latach Hannah, żyjąca teraz w Nowym Jorku, w szczęśliwym związku małżeńskim, widzi w telewizji mężczyznę łudząco podobnego do jej ukochanego Tomasza. Wracają wojenne wspomnienia. Hannah postanawia za wszelką cenę go odnaleźć. Czy mają szansę spotykać się w jesieni życia?
  (REMEMBRANCE/ DIE VERLORENE ZEIT)

 • 23:15 Trend XXI - odc. 91 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir - ...

  Magazyn o francuskim savoir - vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza

 • 23:40 Wszystkie kolory świata - Wybrzeże Kości Słoniowej (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Wybrzeże Kości Słoniowej.

 • 00:45 Bo oszalałem dla niej komediodramat, film fabularny telewizyjny, 1980
  Adaptacja opowiadania Jerzego Stefana Stawińskiego ...

  Adaptacja opowiadania Jerzego Stefana Stawińskiego pod tym samym tytułem. Główna postać filmu to Roman Kolatowski - skromny, prowincjonalny buchalter o aktorskich skłonnościach, marzący o stolicy, Teatrze Wielkim i pracy z Hanuszkiewiczem. Podczas występu w amatorskim teatrze zwraca na niego uwagę szef zaopatrzenia zakładów odzieżowych. Jego zdaniem uzdolnienia aktorskie Kolatowskiego znakomicie się przydadzą do pracy zaopatrzeniowca.
  I rzeczywiście. Pan Roman jest znakomity. Wyczuwając nastroje dostawców, raz zjednuje ich uśmiechem, raz jest bliski płaczu. Swój kunszt wspiera ofiarowywanymi "po kosztach własnych" najmodniejszymi garniturami. W efekcie do zakładów zaczyna płynąć strumień podszewek, guzików i innych niezbędnych artykułów. Niepostrzeżenie świat przemienia się w oczach Kolatowskiego w wielką teatralną scenę. W domu przykładny mąż i ojciec, w pracy szybko z zahukanego urzędnika przedzierzga się w ustosunkowanego fachmana, bywalca stołecznych restauracji i hoteli. Od tego już tylko krok do wykorzystania aktorskich umiejętności do podbojów miłosnych. Po pierwszych sukcesach Kolatowski wpada w pułapkę. Poderwawszy atrakcyjną blondynkę, zakochuje się w niej bez pamięci. Osadzony we współczesnych realiach film Chęcińskiego balansuje na granicy między satyryczną komedią a dramatem psychologicznym. Kpiąc z wynaturzeń i absurdów rzeczywistości, jest również poruszającą opowieścią o tęsknocie za czymś wielkim, szlachetnym
  i prawdziwym.

 • 02:30 Ranczo s.VIII - odc. 96 (seria VIII, odc. 5) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Klaudia, obserwująca Więcławskich w sklepie, ...

  Klaudia, obserwująca Więcławskich w sklepie, diagnozuje, że ich małżeństwo już dawno się wypaliło i to, co widać, to zaledwie marne szczątki. Małżeństwo Więcławskich wpada w psychoterapeutyczne szpony Klaudii, terapeutki równie zapalczywej, co niedoświadczonej. Senator, w trakcie politycznego knucia z Czerepachem w restauracji, pierwszy raz widzi Monikę, która przypadkiem wpadła na espresso. Siła rażenia, jest tak wielka, że senator kompletnie traci głowę. Informacja, kim jest senator (i że w ogóle jest senatorem) z wiadomych względów nagle zaczyna budzić i w niej cieplejsze uczucia. Intensyfikujące się spotkanie sztuki i polityki w Knajpie u Japycza przerywa wiadomość o zaproszeniu wystawy Kusego do galerii w Nowym Jorku. Monika jedzie z Kusym do Warszawy w celu zdobycia amerykańskiej wizy; ta pozornie prosta formalność okazuje się jednak dużo bardziej skomplikowana, niż można byłoby przypuszczać, a to głównie za sprawą słowiańskiej duszy Kusego. Na plebanii trwa dynamiczna akcja mająca na celu przeciwdziałanie zalewowi obcych nacji w obliczu niedoborów demograficznych w kraju. Do działań księży i ogromnie przejętej tematem Michałowej, przyłącza się urząd gminy. Przebieg terapii Więcławskich, jak to w Wilkowyjach, szybko zbacza na tory nieznane psychologicznym teoriom, ale doprowadza do zdumiewająco pozytywnego skutku. Nieprzewidzianą konsekwencją jest też żądanie terapii przez piękniejsze połówki dwóch kolejnych par.

 • 03:15 La Bandida - odc. 51 (La Bandida) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Meksyk 2019
  Altagracia znajduje w kuchni rannego ...

  Altagracia znajduje w kuchni rannego Salvadora. Wspólnie z Gracielą usuwają kulę i zszywają ranę i tym samym ratują mu życie. Marina nadal jest zbuntowana i prosi Damiana, by przedstawił ją swojej mamie.
  Nimfa postanawia dla Daniela opuścić Dom La Bandidy. Consuelo zaczyna odprawiać swoje czary, ale nie kończy ich przerażona. Milagros znajduje w sierocińcu niemowlę i Catalina postanawia zainteresować nim Valentinę i Artura. Federico informuje Gracielę, że musi sprzedać swoją część domu.

 • 04:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv