TVP Kobieta - Program TV na środę 17 kwietnia 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 184 (Ojciec Mateusz XIV odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Mateusz rozmawia z Andrzejem Kozakiem, ...

  Mateusz rozmawia z Andrzejem Kozakiem, który wygląda na zaaferowanego. Trzyma w dłoni saszetkę i przyznaje księdzu, że ma kłopoty. Później odwiedza sklep jubilerski i wyjmuje z saszetki sześć monet wraz z certyfikatami. To oryginalne krugerrandy. Wychodzącego ze sklepu Andrzeja obserwuje z samochodu para, która prosi go o pomoc. Pod domem zauważa brak saszetki z pieniędzmi. Zgłasza kradzież na komendzie. Policjanci wyławiają z rzeki samochód ze zwłokami Andrzeja Kozaka. Nocul rozmawia z żoną Andrzeja, Renatą (Katarzyna Chrzanowska). We krwi Kozaka znaleziono sporą ilością leków psychotropowych. Nocul i Kobylicka odwiedzają Wiolę Nagórksą, właścicielkę SPA, która miała romans z Andrzejem.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 185 (Ojciec Mateusz XIV odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W opustoszałej hali fabrycznej odbywa ...

  W opustoszałej hali fabrycznej odbywa się rave party. Ciemności rozświetlają tylko ostre błyski światła, które ukazują szaleńczo tańczącą, w dużej mierze naćpaną, młodzież. Wśród tańczących przeciska się Gaja (Magdalena Żak). Diler proponuje jej towar. Odmawia. Rano policjanci znajdują zwłoki dziewczyny w pobliżu hali. Marczak rozpoznaje swoją sąsiadkę. Zabezpieczają narkotyki. Darek (Sergiusz Żymełka), brat ofiary, dostaje wiadomość, gdy akurat jest u Mateusza. Obaj jadą na miejsce zbrodni. Dowiadują się, że Gaja przedawkowała. Mateusz mówi, że dziewczyna już nie brała narkotyków.

 • 07:00 W labiryncie - Towar , film fabularny telewizyjny, 1990
  Maria opowiada Leonowi o wizycie ...

  Maria opowiada Leonowi o wizycie Elżbiety po spotkaniu w Łazienkach. Marek wraca do pracy po dwutygodniowym urlopie. Pyta o Dorotę. Janek zagaduje go o pracę doktorską. Marek nie widzi sensu kontynuowania jej. Rozmawiają o różnych aspektach wykształcenia, wymaganiach firm zagranicznych. Renata wraz z ojcem załatwiają w banku sprawy dotyczące kwiaciarni. Spotykają Hellera, który proponuje Tomaszowi przyłączenie się do polsko-niemieckiej spółki. Maciek usiłuje dogadać się w sprawie zwrotu pieniędzy. Ma kłopoty. Postanawia zdobyć pieniądze pod zastaw zabytkowej ikony Sucheckich. Pomaga mu Bodzio. Załatwiają sprawę z jednym antykwariuszem. Następnie Maciek udaje się do dyskoteki i tu dowiaduje się od kolegi, że Akindu, z którym mieli zrobić interes, jest w Kołobrzegu. Wściekły opowiada całą historię interesu z zegarkami. Po powrocie do domu okazuje się, że Akindu czeka na niego razem z całym towarem.

 • 07:30 W labiryncie - Igor , film fabularny telewizyjny, 1990
  Maciek i Akindu mają kłopoty ...

  Maciek i Akindu mają kłopoty ze zbyciem towaru, jednak nie tracą nadziei, mają nowy pomysł. Renata mieszka u koleżanki. Iza pakuje się na urlop. Namawia Renatę, by z nią pojechała. Maciek i Akindu spotykają się w dyskotece. Tu Akindu daje Maćkowi dolary za sprzedane zegarki. Syn Izy, Igor, wraca od dziadków do Warszawy. Po drodze opowiada przypadkowemu kierowcy o sobie. Jest dumny ze swojej matki. Marek zaprasza Dorotę na kawę, rozmawiają o wspólnym znajomym, Janku Sikorze. Dorota opowiada o pracy w "Solidarności". Maciek ma już pieniądze i chce odzyskać ikonę. Niestety, nie zastaje antykwariusza. Pan Tomasz rozmawia z Renatą o mieszkaniu dla niej. Nic się nie udało załatwić. Renata pokazuje mu list od ciotki, w którym pisze o Ewie i jej dziecku. Oglądają fotografię Mateusza. Rozlega się dzwonek i wchodzi milicjant. Przynosi tragiczną wiadomość. Iza utopiła się. Pani Władzia, robiąc porządki, nie znalazła ikony. Pyta o nią Maćka. Ten kłamie, że pożyczył ją koledze malarzowi. Igor wraca do domu, zastaje Renatę, pyta o matkę.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 502 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Emir nie chce się przyznać, ...

  Emir nie chce się przyznać, że jest zazdrosny o Feride, bo coś do niej czuje. Feride umawia się z Umitem na kolację. Emir ich śledzi. Ciotka Emine daje Feride radę. Uważa, że dziewczyna powinna zapomnieć o przeszłości i pomyśleć o swojej przyszłości. Melike zauważa, że Songul źle traktuje Cavidan. Cemre żegna się z Emirem. Wyjeżdża, żeby zacząć nowe życie. Iliyas przychodzi po Masal.
  (YEMIN)

 • 09:05 Przysięga s.III - odc. 503 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Iliyas żąda od Kemala wydania ...

  Iliyas żąda od Kemala wydania córki. Narin telefonuje do laboratorium i potwierdza autentyczność badania. Songul informuje rodzinę, że Feride wychodzi za mąż. Emir nie wie, jak się zachować. Kemal zgadza się na warunki Iliyasa. Feride z Emirem zabierają Yigita na szczepienie.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon III odc. 1/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 148 (s. III, odc. 21) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 148) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Nigar ma zostać wydana za ...

  Nigar ma zostać wydana za mąż za jednego z kupców. Mihrimah buntuje się przeciwko Firuze, co bardzo niepokoi Hürrem i budzi gniew sułtana. Sulejman przyjmuje posłów od króla Francji. Hatice namawia Firuze, by nakłoniła sułtana do spędzenia z nią czwartkowej nocy, dotychczas zarezerwowanej wyłącznie dla sułtanek. Hürrem nakłania Nigar, by spróbowała odzyskać miłość Ibrahima.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:35 Kwiaty na warsztat - Sezon I odc. 5/12 Bukiet idealny , magazyn, 2021
  Aby bukiet stał w wazonie ...

  Aby bukiet stał w wazonie jak najdłużej. Po czym poznać bukiet idealny?

 • 12:55 Wszystkie kolory świata - Senegal, mędrzec Afryki (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Senegal.

 • 13:55 Wszystko dla Pań - sezon 2 (The Paradise - season 2) , film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
  Pierwszy w Anglii, elegancki dom ...

  Pierwszy w Anglii, elegancki dom towarowy ponownie otwiera przed nami swe podwoje, zapraszając do poznania dalszych losów bohaterów tej niezwykle barwnej i wciągającej opowieści o rywalizacji, miłości i ambicji. Minął rok odkąd Moray, właściciel "Paradise", podjął jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Denise nadal pracuje jako ekspedientka i doskonale sobie radzi w świecie damskiej mody. Losy sklepu są jednak niepewne, zwłaszcza, że na scenę wkracza nowy gracz - inteligentny i bezwzględny Tom Weston. A odrzucona Katherine nie może zapomnieć o utraconej miłości, mimo, że ma szansę rozpocząć nowe życie.... W scenerii pełnego przepychu wiktoriańskiego domu towarowego rozgrywa się pasjonująca historia przepełniona emocjonalnymi rozgrywkami i intrygami, w których stawką jest szczęście...

 • 14:55 Okrasa łamie przepisy - Krótka historia bigosu magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

  W kolejnym odcinku Karol Okrasa opowie widzom o bigosie. To jedna z tych potraw, które uważane są za symbol polskiej kuchni. Choć współczesnych przepisów na to danie jest bardzo dużo, to w powszechnej opinii jest to duszona kapusta, kiszona bądź słodka, z mięsem, wędliną, grzybami i innymi dodatkami. Ale nie zawsze kapusta była obowiązkowym składnikiem bigosu. Jeśli spojrzymy na receptury Stanisława Czernieckiego w jego "Compendium ferculorum" z końca XVII wieku, to zobaczymy, że w żadnej z kilkunastu receptur na bigos czy też "bigosek" nie ma kapusty. W pochodzącej z tego samego okresu rękopiśmiennej książce kucharskiej z dworu Radziwiłłów w przepisie na "Bigos jezuicki" także nie występuje kapusta. Co więcej, nawet u Lucyny Ćwierczakiewiczowej z drugiej połowy XIX wieku w przepisie na "Bigos z pozostałej pieczeni" nie ma w ogóle kapusty, są tylko kwaśne jabłka. Czym więc był bigos naszych przodków? Można powiedzieć, że był to rodzaj gulaszu, z pokrajanych na kawałki mięs, ryb czy raków, mocno doprawionych na kwaśno, ostro i słodko. A służyły do tego zamorskie przyprawy korzenne, drogie cytrusy czy octy winne. Z czasem zamorskie przyprawy starano się zastępować rodzimymi, a zamiast kosztownej cytryny zaczęła się pojawiać swojska kapusta kiszona. Jeszcze w XIX wieku bigos z kapustą nazywano hultajskim. A dziś bez kapusty nie potrafimy sobie wyobrazić bigosu. Opowiadając krótko o historii bigosu, nasz kucharz przygotuje swoje wersje tej popularnej potrawy. Proponowane dania: 1/Bigos z kwaśnych ziemniaków i pieczonej karkówki wieprzowej; 2/Bigos z białej kapusty, grzybów i wędzonego jesiotra; 3/ Korzenny bigos z warzyw korzeniowych podany z pieczonym jesiotrem i konfiturą z kwaśnych jabłek.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 71 (seria VI, odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  W Sandomierzu umiera na atak ...

  W Sandomierzu umiera na atak serca ukraiński turysta. Policja musi zająć się tą sprawą. Na plebanię wraca bez zapowiedzi Piotr. Wszyscy się bardzo cieszą z jego powrotu. Piotr przyjeżdża na plebanię z Galeną, śpiewaczką z Ukrainy. Prosi Mateusza o zgodę na pobyt dziewczyny na plebanii. Natalia nie jest zadowolona z tego powodu. Piotr przygotowuje koncert pieśni z Galeną. Okazuje się, że ma wobec dziewczyny też inne plany. Tymczasem Galena spotyka się z Igorem. Mężczyzna prosi o oddanie przesyłki, którą miała dla niego przywieźć. W tym czasie Piotr przypadkiem odkrywa, co zawiera jedna z książek w pokoju Galeny. Ksiądz Mateusz i policjanci pomagają rozwiązać tę sprawę.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 72 (seria VI, odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Ksiądz Mateusz jest świadkiem niebezpiecznego ...

  Ksiądz Mateusz jest świadkiem niebezpiecznego wypadku. Nastolatek wjeżdża rowerem pod samochód i trafia do szpitala. Okazuje się, że ranny jest synem Nowaka, szpitalnego ochroniarza. Chłopiec leży na oddziale doktor Piotrowskiej. W tym samym czasie do szpitala trafia wnuczka miejscowego adwokata. Nowak zarzuca Piotrowskiej, że nie zajmuje się jego synem. Następnego dnia lekarka zostaje znaleziona martwa w szpitalnej kotłowni. Podejrzenie o zabójstwo pada na Nowaka. Ksiądz Mateusz pomaga w rozwikłaniu tajemniczej sprawy.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 66/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Dzisiejsze polowanie na wiejski dom zabiera Ginny Buckley do Suffolk wraz z parą, która ma do wydania 640 000 funtów. Chcą opuścić północny Londyn i nabyć swoją pierwszą nieruchomość z dala od miasta. Ginny spotyka także hodowcę kóz, który uciekł z miasta do doliny Stour, gdzie czerpie korzyści z opieki nad stadem i z nowego stylu życia.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 2/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 90 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Konstantis i Meletis odnajdują w ...

  Konstantis i Meletis odnajdują w Larissie kolegę ze szkoły, Dimitrisa, który w Diafani był przedmiotem drwin z powodu swojej orientacji seksualnej. Chłopak jest ubogim artystą bez środków do życia, dlatego przyjmuje nietypową ofertę pracy u Sevastosów. Ma uwieść męża Pinelopi, Kleomenisa, i udowodnić Doukasowi, kim tak naprawdę jest jego zięć. Theodossia w tajemnicy przed mężem odwiedza Vastardisa w jego gabinecie. Sierżant jest pewien, że Thomas ma coś wspólnego z morderstwem. Zauważa, że Kipreos zniknął z Diafani w dniu przyjazdu Sarandisa, a wrócił, kiedy Sarandis opuścił wioskę. Nestoras wyjawia sierżantowi, że zamordowany Sarandis był członkiem grupy, która od zakończenia wojny poszukuje zdrajców ojczyzny i wymierza na własną rękę sprawiedliwość. Jest pewien, że Sarandisa zabił jeden ze ściganych kolaborantów wojennych. Chce się dowiedzieć, kto był na liście poszukiwanych.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 197 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Ramon daje do zrozumienia Germanowi, ...

  Ramon daje do zrozumienia Germanowi, że jest po jego stronie. Cayetana przekupuje Guerrera i zdobywa od niego informacje, iż nie ma pewności, że plan Arandy zostanie zrealizowany. Proponuje Susanie i Victorowi wykup ich nieruchomości, zanim władze miasta zaproponuję im niższą cenę. Tano podsłuchuje jej rozmowę z Felipe i dowiaduje się, że Cayetana już została właścicielką ich mieszkania. Susana donosi Celii, że Tano ukradł jej pieniądze z kasetki. Strażnicy strzelają do protestujących i ranią don Maximiliana.

 • 21:20 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 148 (s. III, odc. 21) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 148) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Nigar ma zostać wydana za ...

  Nigar ma zostać wydana za mąż za jednego z kupców. Mihrimah buntuje się przeciwko Firuze, co bardzo niepokoi Hürrem i budzi gniew sułtana. Sulejman przyjmuje posłów od króla Francji. Hatice namawia Firuze, by nakłoniła sułtana do spędzenia z nią czwartkowej nocy, dotychczas zarezerwowanej wyłącznie dla sułtanek. Hürrem nakłania Nigar, by spróbowała odzyskać miłość Ibrahima.

 • 22:25 Uwięzieni w raju (Gefangen in Paradies aka Trapped in Paradise) film fabularny, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy 2017
  Anna Krueger straciła męża i ...

  Anna Krueger straciła męża i wciąż nie może się otrząsnąć po jego tragicznej śmierci. Żal i cierpienie ma ukoić egzotyczna podróż, w którą wybiera się wraz z 12-letnim synem Maxem. Anna ma nadzieję, że na rajskiej wyspie uda jej się odzyskać równowagę. Kiedy przybywają na miejsce, nikt nie przypuszcza, że ta wymarzona podróż zamieni się w piekło. Sielankę burzy niespodziewany atak piratów. Wśród porwanych turystów jest Max. Annie udaje się zbiec i szuka ratunku. Jedyną nadzieją na odbicie syna jest pomoc pracownika kurortu Philippe'a, instruktora nurkowania, który także wymknął się bezwzględnym bandytom. Nie mają kontaktu ze światem. Piraci przecięli linie telefoniczne, a łódź z zaopatrzeniem ma przybyć dopiero za trzy dni. Anna musi zaufać instruktorowi i wykonywać jego polecenia. Czy zdoła dotrzeć do radiostacji na wieży, by stamtąd wezwać straż wybrzeża? Trwa rozpaczliwa walka z czasem.
  (GEFANGEN IM PARADIES/TRAPPED IN PARADISE)

 • 00:10 Historia w postaciach zapisana - Izabela I Kastylijska (Isabela of Castille) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2013
  Film opowiada o losach największej ...

  Film opowiada o losach największej królowej w historii Hiszpanii, Izabeli I Kastylijskiej, znanej jako Izabela Katolicka. Była ona niezwykłą postacią, kobietą pełną pasji, żyjącą w świecie, w którym sztuka arabsko - hiszpańska osiągnęła apogeum. Nieustępliwa i autorytarna Izabela wzięła ślub, którym zjednoczyła Hiszpanię. Jej mężem został wielki Fryderyk Aragoński. Imię Izabeli jest także ściśle związane z inną wielką postacią, Krzysztofem Kolumbem. W roku 1492 nikt nie wierzył Kolumbowi. Jedynie Izabela zaryzykowała i wsparła jego szaloną wyprawę za Atlantyk, jak się okazało do Nowego Świata. Izabela, choć niemal godna ołtarzy, splamiła swoje ręce krwią, inicjując działalność hiszpańskiej Inkwizycji oraz nakazując wydalenie Żydów i muzułmanów z Półwyspu Iberyjskiego.

 • 01:55 Pięć gwiazdek - /16/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Lucia zaprasza Carlę do spa, ...

  Lucia zaprasza Carlę do spa, chcąc jej pomóc w poprawie nastroju. Do tego planu niespodziewanie dołącza się Flor. Na miejscu okazuje się, że do tego samego spa chodzi także Sebastian. Stan Carli pogarsza się, gdy widzi Sebastiana w towarzystwie Nadii. Manuel i Miranda kłócą się z powodu jego nieufności. Lucia mści się, gdy dowiaduje się, że Carla nie opuszcza spa samotnie. Po powrocie do domu sama czuje się samotna i smutna, dlatego szuka pocieszenia w ramionach Federica.

 • 02:45 Pięć gwiazdek - /17/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Lucia ma alergię. Pięć sióstr ...

  Lucia ma alergię. Pięć sióstr spotyka się, aby omówić dwa ważne tematy: ubezpieczenie od kradzieży i DNA Mirandy. Virginia i Ignacio wciąż się do siebie zbliżają, co powoduje wyobcowanie Javo. Flor kłóci się z Danym o podróż i w konsekwencji szuka schronienia u Jasmine. Carla wciąż jest zła dla Sebastiana. Mariano zaprasza ją do pubu, aby się odprężyła. Tam spotkają także Manuela oraz Javo.

 • 03:30 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv