TVP Kobieta - Program TV na środę 24 kwietnia 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 198 (Ojciec Mateusz XV odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Maja wychodzi ze swoim psem ...

  Maja wychodzi ze swoim psem na spacer. Nagle za dziewczynką gwałtownie rusza samochód, wyskakuje z niego mężczyzna i porywa psa. Pakuje go do kartonu, a następnie porzuca w lesie. BMW zajeżdża drogę Marcinowi Borzęckiemu, zostaje on uprowadzony. Policjanci przyjmują zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie i spalonym aucie. Dokumenty potwierdzają tożsamość adwokata Borzęckiego. Mateusz, Daria i leśnik Józef z grupą uczniów wyjeżdżają na surwiwal. Tam dzieci trafiają w lesie na pudło z psem. Dziubak i Kobylicka przeglądają strony o nielegalnych hodowlach psów.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 199 (Ojciec Mateusz XV odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. ...

  Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Wszyscy czekają na przyjazd koordynatorki z Ekwadoru, siostry Manueli. Władek Pęk szarpie się z młodą dziewczyną, Kasią. Manuela widzi całą zdarzenie i reaguje. W salce parafialnej odbywa się spotkanie z Manuelą. Wpada spóźniona Kasia. Ale na kolejnym spotkaniu w kurii, Kasia Wronkowska już się nie zjawia. Mateusz dzwoni do niej, jednak telefon milczy. Zaniepokojona Manuela jedzie z Natalią do dziewczyny. Policjanci dostają wezwanie do nieprzytomnej Kasi. Sąsiadka znalazła ją na schodach do piwnicy.

 • 07:00 W labiryncie - Przykra niespodzianka serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1990
  Pani Maria ma wątpliwości, czy ...

  Pani Maria ma wątpliwości, czy do Norwegii, do jej chorego syna, powinna jechać tylko jej synowa. Mayer proponuje Krystynie wspólny wyjazd do krajów nadbałtyckich. Starając się ją przekonać do tego pomysłu, zaczyna roztaczać przed nią swój czar. Na tę scenę wchodzi Danuta, która złośliwie komentuje zastany obrazek i opuszcza pokój. Duraj po powrocie ze Szwajcarii opowiada Racewiczowi swoje wrażenia dotyczące sytuacji Pawła i Ewy. Stopczyk przychodzi z wiadomością, że udało mu się zakupić sprzęt dla instytutu i swojej firmy po cenach fabrycznych i jednocześnie proponuje załatwienie problemu zapłaty w sposób, który wzbudza podejrzenia Racewicza o to, że Stopczyk chce naciągnąć instytut. Monika podczas prac nad kolekcją mody opowiada Danucie o problemach małżeńskich Joanny. Duraj odwiedza Sucheckich, którym opowiada o swym pobycie u Ewy i Pawła w Szwajcarii. W czasie ich rozmowy do domu wraca Maciek, który jest niezmiernie zaskoczony obecnością jego wykładowcy u Sucheckich. Marek zaczyna regularnie odwiedzać Dorotę i robić dla niej zakupy; zaciekawia go wahadełko, którym posługuje się Dorota. Podczas rozmowy w kawiarni Adam wyznaje Danucie, iż jest mu zupełnie obojętne, czy Joanna wie o ich romansie. Do pani Marii dzwoni z Norwegii Elżbieta i opowiada o stanie zdrowia jej syna. Maciek jak zwykle spóźniony wpada na zajęcia i ze zdziwieniem stwierdza, że ćwiczenia prowadzi znowu dr Duraj.

 • 07:30 W labiryncie - Cienie przeszłości serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1990
  Po zajęciach Maciek prosi Mariolę, ...

  Po zajęciach Maciek prosi Mariolę, aby wstawiła się za nim u Duraja, ta jednak radzi mu szczerą rozmowę z wykładowcą. Leon, Duraj i Marek narzekają na niskie i do tego niepewne pensje w instytucie. Renata znajduje w rzeczach Igora różne stare przedmioty ze srebra. Po jego powrocie ze szkoły pyta go, skąd je ma. Przestrzega Igora przed kontaktami z Myszorkiem i grozi mu odesłaniem do dziadków. Marta czyta Joannie list, jaki dostała od ojca, w którym pokrętnie tłumaczy swe postępowanie w Polsce i zaprasza ją na wakacje do USA. Marta prosi matkę o pozwolenie na zrobienie w domu imprezy urodzinowej bez obecności rodziców. Marek z oporami ulega prośbie ojca, aby pojechał na dworzec po matkę wracającą z sanatorium. Dorota, goszcząc Sewera, przestrzega go przed jego niezdrowym trybem życia. Ich wspomnienia z lat działalności w podziemnej "Solidarności" przerywa przybycie Marka, który z powodu konieczności odebrania matki z dworca nie może zawieźć Doroty do lekarza. Sewer oferuje Dorocie swoją pomoc, czym wzbudza zazdrość Marka. Renata poszukuje Igora, który uciekł z domu. Od Edka dowiaduje się o biseksualnych skłonnościach Myszorka. Matka zauważa zmianę stosunku Marka do niej. Syn robi jej wyrzuty za udział w procesach politycznych po 13 grudnia 1981 roku. Marek, odwiedzając Dorotę, przyznaje się jej, że jest o nią zazdrosny. Opowiada jej o kłótni z matką. W mieszkaniu Renaty zjawia się ojciec Igora - Wiktor Świtonik.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 512 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Kumru dowiaduje się od matki ...

  Kumru dowiaduje się od matki o ciąży siostry. Umit cieszy się, że Feride przyjęła jego oświadczyny. Kemal w środku nocy próbuje kupić brzoskwinie dla żony. Emir przeprasza Feride za swoje wcześniejsze zachowanie. Songul oddaje mężowi swoją kartę kredytową.
  (YEMIN)

 • 09:05 Przysięga s.III - odc. 513 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Ozlem obchodzi swoje urodziny w ...

  Ozlem obchodzi swoje urodziny w towarzystwie brata, Feride i Emira. Kiedy świętują w restauracji, dochodzi do awantury z jednym z pijanych gości. Emir rozwiązuje sytuację siłowo. Umit jest zawiedziony reakcją Feride. Dziewczyna ma potem wyrzuty sumienia. Kemal rozpieszcza Narin. Pilnuje jej posiłków, nie pozwala jej się przemęczać. Masal jest zachwycona, że będzie miała rodzeństwo. Hikmet postanawia spisać testament. Songul jest przekonana, że dostanie ogromny majątek jako jego żona.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon III odc. 8/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 157 (s. III, odc. 30) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 157) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Wyjaśnia się tajemnica tatuażu ukrywanego ...

  Wyjaśnia się tajemnica tatuażu ukrywanego przez Firuze. Niebawem oskarżona o szpiegostwo faworyta powraca do łask sułtana. Mahidevran stara się odwieść Mustafę od pomysłu zaślubin z Heleną. Zazdrosna o Greczynkę Fatma postanawia rozwiązać problem na własną rękę.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:35 Kwiaty na warsztat - Sezon IV odc. 7/12 Strefa relaksu na tarasie w stylu boho. , magazyn, 2022
  Jak opiekować się kwiatami, by ...

  Jak opiekować się kwiatami, by wydobyć pełnię ich naturalnego piękna? Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą? Mistrzyni florystyki, Joanna Lewandowska, opowie o tajemnicach roślin i udzieli wielu praktycznych porad dotyczących ich uprawy.

 • 12:55 Wszystkie kolory świata - Uttarakhand u źródeł Gangesu (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika.
  W tym odcinku - Uttarakhand u źródeł Gangesu.

 • 13:55 Velvet s.I - odc. 1 (Velvet) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2014
  Madryt połowa XXw. Poznajemy głównych ...

  Madryt połowa XXw. Poznajemy głównych bohaterów, którzy dorastają i pracują w Galeriach Velvet. Ana trafia tam po śmierci matki. Wychowuje ją wuj. Alberto od dzieciństwa przyjaźni się z Aną. W końcu się w sobie zakochują, ale różnice społeczne są barierą nie do pokonania. Postanawiają więc razem uciec. Ich miłość napotyka jednak wiele przeszkód.

 • 14:50 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia Polesia magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów w okolice Poleskiego Parku Narodowego. Obecnie tylko niewielka, zachodnia część Polesia znajduje się w granicach obecnej Polski. Przed II wojną światową poleskie było jednym z najbiedniejszych województw ówczesnej Rzeczpospolitej. Większą część jego obszaru zajmowały bezkresne błota i bagna, a do wielu wiosek nie było dostępu przez większą część roku. Podczas spisów ludności ponad 60 procent mieszkańców deklarowało, że posługuje się językiem "tutejszym". Bieda Poleszuków była przysłowiowa. Biedna była też miejscowa kuchnia, potrawy były skromne, przyrządzone z najprostszych składników. Przykładem mogą tu być choćby zupa czy kisiel z owsa, najtańszego zboża. W zamożnej Wielkopolsce owsem żywiły się konie, a na Polesiu ludzie. Epokę cyklicznych głodów zakończyło dopiero masowe wprowadzenie uprawy ziemniaka w połowie XIX wieku. I od tego czasu ta smaczna bulwa zaczęła dominować w poleskim jadłospisie. Poleskie potrawy to właśnie ziemniaki, kasza gryczana, pierogi, pyzy, dzikie zioła. A jakie propozycje inspirowane poleską kuchnią przygotuje Karol Okrasa? Dania: 1/ Żeberka wieprzowe zapiekane w ziemniakach z burakami; 2/ Placki z ziemniaków, kaszy gryczanej i kapusty z wędzoną śmietaną; 3/ Słodkie kulki ziemniaczano-serowe z kaszą.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 85 (seria VII, odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  W Sandomierzu pojawiła się grupa ...

  W Sandomierzu pojawiła się grupa naciągaczy, okradająca starszych ludzi metodą "na wnuczka". Policjanci od dłuższego czasu prowadzą działania w tej sprawie. Na sandomierskim rynku zagości też Cyprian, kieszonkowiec okradający ludzi w kolejkach. Jego ofiarą padł między innymi ksiądz Jacek. Policja zostaje powiadomiona o odkryciu ciała młodego chłopaka, w prasie zamieszczono jego zdjęcie. Na policji pojawia się starszy pan, który twierdzi, że niezidentyfikowana ofiara to kolega jego wnuczka. Policjanci zatrzymują Cypriana, przy przeszukaniu okazuje się, że ma przy sobie kilka dowodów osobistych, między innymi martwego chłopaka i księdza Jacka. Babcia Lucyna odbiera telefon od kolegi Michała, który twierdzi że miał on wypadek i potrzebuje pilnie 2 tysięcy złotych. Lucyna obiecuje przygotować pieniądze, wkrótce pojawia się chłopak. Lucyna dzwoni do Nocula i mówi, że zatrzymała oszusta. W toku ustaleń okazuje się, że martwy chłopak był jednym z członków bandy naciągaczy, policjanci zatrzymują wszystkich jej członków. Pozostaje tylko wyjaśnić, dlaczego jeden z nich nie żyje.

 • 16:25 Ojciec Mateusz - odc. 86 (seria VII, odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Basia Nocul i Natalia postanawiają ...

  Basia Nocul i Natalia postanawiają zapisać się na zajęcia w klubie fitness "Brigitte". Do właścicielki klubu zgłaszają się mężczyźni po haracz. Po kolejnych groźbach Brygida nie wie, co robić. Jej pracownica mówi, że w klubie jest żona policjanta Nocula. Basia i Natalia proponują pomoc. Brygida opowiada o swoich problemach policji. Funkcjonariusze planują zasadzkę. Bandyci przypadkiem rozpoznają jednak stróżów prawa. Podejrzenie o ataki na Brygidę pada na byłego męża kobiety. Po rozwodzie para pozostaje w złych stosunkach. Do akcji włącza się Pluskwa. Obiecuje bandytom, że zmusi Brygidę do zapłacenia haraczu. Akcję Pluskwy obserwują policjanci.

 • 17:20 Wszystkie kolory świata - Seszele. Raj na Oceanie Indyjskim (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Seszele są jak rajski ogród, ...

  Seszele są jak rajski ogród, rozproszony na stu wyspach. Mieszkańcy dbają o niezwykłą przyrodę archipelagu, która oferuje podróżnym liczne, zmysłowe doznania. Wśród turkusowych lagun żyje gościnny lud, dumny ze swojej kreolskiej kultury.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 9/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 93 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Assimina jest coraz bardziej harda ...

  Assimina jest coraz bardziej harda wobec Drosso i Mirsini. Rizo podejrzewa, że ojcem dziecka Drosso jest Nikiforos, a Assimina nie jest w ciąży, lecz Drosso twardo zaprzecza. Podejrzenia ma również ojciec Grigoris, którzy szczerze rozmawia z Assiminą, lecz ona, choć zapłakana i zrozpaczona, nie chce mu wyznać prawdy. Doukas zostaje zwolniony z aresztu, a Anastasis i Zisis mają czekać w więzieniu aż do rozprawy sądowej. Nikiforos czyni pierwszy krok, by pomóc spółdzielcom i umawia się, za plecami ojca, na rozmowę z zaprzyjaźnionym z nim parlamentarzystą, Stamatelosem. Członkowie spółdzielni zbierają środki, by spłacić hipotekę Zisisa, którego rodzinie grozi eksmisja. Każdy gotów jest oddać to, co ma najcenniejszego, biżuterię, zegarek po ojcu itp. Thomas pyta Eleni, czy ma przeznaczyć na ten cel pierścionek, który miał być dla niej prezentem ślubnym, czy może jeszcze mieć nadzieję, że do niego wróci. Theodossia przypadkiem dowiaduje się, że Vastardis jest żonaty. Mirsini odwiedza Thomasa, by się upewnić, że nie ujawni ich romansu. Thomas ma na to twardy dowód, którego użyje, jeśli Mirsini będzie mu chciała zaszkodzić. Kleomenis zamawia u Dimitrakisa swój portret. Matina przyjeżdża do Annette i pełna skruchy wyznaje, że okłamali ją z bratem i że jej syn być może żyje.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 200 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Cayetana wykupuje kamienice myśląc, że ...

  Cayetana wykupuje kamienice myśląc, że nie zostaną wyburzone. Ale dowiaduje się, że tak nie jest. Architekt Aranda przekupił radnych, by głosowali za projektem przebudowy dzielnicy. Policja chce uniemożliwić wystawienie jednoaktówki Leonor. Maria Luisa jest dumna z Victora, że nie uległ presji Cayetany i nie sprzedał La Deliciosy.

 • 21:20 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 157 (s. III, odc. 30) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 157) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Wyjaśnia się tajemnica tatuażu ukrywanego ...

  Wyjaśnia się tajemnica tatuażu ukrywanego przez Firuze. Niebawem oskarżona o szpiegostwo faworyta powraca do łask sułtana. Mahidevran stara się odwieść Mustafę od pomysłu zaślubin z Heleną. Zazdrosna o Greczynkę Fatma postanawia rozwiązać problem na własną rękę.

 • 22:25 Wymarzony (A Case of You) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2013
  Młody pisarz z Nowego Jorku, ...

  Młody pisarz z Nowego Jorku, Sam, nie jest zadowolony ze swoich osiągnięć twórczych. Choć jego agent Alan, namawia go do dalszego pisania, on podchodzi do tego bez entuzjazmu. Sam jest zakochany w odkrytej w sieci Birdie, ulicznej artystce, która też pracuje w małej kawiarence. Bardzo chciałby się z nią spotkać. Za namową kolegi śledzi jej profil na Facebooku, poznając w ten sposób jej zainteresowania i upodobania. W końcu spotykają się przypadkowo w klubie. Nawiązuje się między nimi nić przyjaźni. Sam zaczyna pisać powieść, której główny wątek jest oparty na jego związku z Birdie. Aby zaimponować dziewczynie i częściej przebywać w jej towarzystwie, udaje, że ma te same zainteresowania, co ona. Ostatecznie postanawia wyznać jej miłość i prawdę o sobie. Okazuje się, że ona również ma swoje sekrety.

 • 00:10 Historia w postaciach zapisana - Agatha Christie (Agatha Christie: l'etrange reine du crime) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2017
  Bohaterami francuskiej serii "Historia w ...

  Bohaterami francuskiej serii "Historia w postaciach zapisana" są najczęściej monarchowie i władczynie. Tym razem jednak cały odcinek został poświęcony królowej zbrodni, czyli znanej pisarce podpisującej się pseudonimem Agatha Christie. Jej niezwykle bujna wyobraźnia, podsycana już od wczesnej młodości przez rodziców, znalazła ujście w twórczości literackiej. Agatha Christie jest autorką wielu powieści kryminalnych tłumaczonych na różne języki i wydawanych w milionach egzemplarzy na całym świecie. Kim była ta niezwykła pisarka? Jak wyglądało jej życie osobiste? Jakie miała podejście do siebie samej i do swojej twórczości? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w filmie prezentującym osobowość tej enigmatycznej mistrzyni tajemnic.
  "Historia w postaciach zapisana" (tytuł francuski: Secrets d'Histoire) to cykl filmów historycznych realizowanych i emitowanych przez francuską telewizję publiczną. Seria oparta na archiwaliach, fragmentach biograficznych filmów fabularnych i wypowiedziach ekspertów przybliża losy najbardziej charakterystycznych postaci historii europejskiej. Gospodarzem programu jest Stéphane Bern, znany francuski prezenter.

 • 01:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
 • 02:00 Pięć gwiazdek - /26/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Sebastian wraca z miesiąca miodowego ...  Sebastian wraca z miesiąca miodowego i udaje się do hotelu, aby znaleźć Carlę. Zostają uwięzieni w windzie. Przeprasza za to, że wysłał jej wiadomość głosową, gdy był pijany. Virginia jest zaniepokojona tym, że Javo nie przyszedł do pracy. Dowiaduje się, że wziął dzień wolny. Miranda i Luca wychodzą razem i dobrze się bawią. Luca próbuje zdobyć się na pocałunek, ale atmosfera staje się napięta. Manuel wyznaje Marianowi, że pojawił się jego rzekomy syn.

  Serial,

 • 03:00 Pięć gwiazdek - /27/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Carla, Miranda, Virginia i Flor ...  Carla, Miranda, Virginia i Flor spędziły razem noc w pokoju Flor. Carla ze zdenerwowania spotkaniem z Sebastianem nie może spać. Ignacio zarzuca Virginii, że nie spędziła nocy w swoim mieszkaniu. Javo wyjaśnia jej sprawę z Amandą: fakt, że spali razem, niczego nie zmienia. Manuel mówi Marianowi, że nie może znaleźć żadnych informacji o swoim synu w Urugwaju.

  Serial,

stacja tv