TVP Kobieta - Program TV na wtorek 05 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Wojciech Cejrowski wprowadza widzów w ...

  Wojciech Cejrowski wprowadza widzów w świat zakazów - tabu, jednego z głównych składników wierzeń i praktyk kultowych ludów Melanezji. Opowiada o roli i znaczeniu wodza w systemie organizacji plemiennej. Okiem kamery Stanisława Szwarc-Bronikowskiego poznajemy Wyspy Trobrianda opisane w latach 20. ubiegłego wieku przez wybitnego polskiego antropologa Bronisława Malinowskiego. Dowiemy się, na czym polega system matrylinearny, odwiedzimy święte miejsca, zobaczymy plemienne tańce i tradycyjne obrzędy wypędzania duchów praktykowane przez wyspiarzy.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - Armenia (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Armenia, położona między morzami Czarnym, ...

  Armenia, położona między morzami Czarnym, Kaspijskim i Śródziemnym, jest krajem nieznanym, choć pięknym. Graniczy z Gruzją, Azerbejdżanem, Iranem i Turcją. W ciągu tysiącleci niezwykła siła duchowa Ormian i ich umiejętność przystosowywania się do zmieniających się warunków ukształtowały niezłomną chrześcijańską cywilizację uznawaną dziś za jedną z najstarszych na świecie. W roku 1991 ten mały kraj, o powierzchni około 30 tysięcy kilometrów, uzyskał niepodległość od ZSRR. Szybko stał się krajem nowoczesnym, zaspokajającym potrzeby najbardziej wymagających turystów. W Armenii cofamy się do najczystszych korzeni ludzkiej tradycji i odkrywamy fascynujące europejskie enklawy.

 • 07:30 Tańcząca ze światem - Grecja magazyn, magazyn, 2023
  Lesvos to wyspa, która jest ...

  Lesvos to wyspa, która jest jednym wielkim oliwnym gajem. Rośnie tutaj 210 milionów oliwnych drzew. To trzecia co do wielkości grecka wyspa i kraina ouzo - tradycyjnego destylatu z rosnących tu ziół. Na tej malowniczej wyspie Edyta Herbuś będzie uczyła się tańca syrtaki.

 • 08:00 Przysięga - odc. 316 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Kemal nie chce słuchać argumentów ...

  Kemal nie chce słuchać argumentów siostry. Reyhan jest zaskoczona niespodzianką, jaka czeka na nią w sypialni. Narin przyjmuje zaproszenie na kolację. Reyhan znowu bardzo źle się czuje. Oya znajduje sposób, by pokrzyżować plany bratu. Hizir wręcza Sehriye zaproszenie na swój ślub.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 317 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Cemre zamawia pizzę do domu ...

  Cemre zamawia pizzę do domu Talaza. Ten widzi, że jest z nią coraz gorzej. Oya wciąż szaleje. Nienawiść do Narin wywołuje u niej chęć zemsty. Stawia jej ultimatum. Nie chce, żeby Kemal był z kobietą, przez którą straciła ukochanego. Reyhan źle się czuje i trafia do szpitala. Wszyscy się o nią martwią. Gulsum wyjaśnia Cavidan, co zrobiła z trucizną, którą u niej znalazła. Mówi też, dlaczego na twarzy Cavidan pojawiły się swędzące plamy.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 77/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Wydaje się, że Achilleas stracił ...

  Wydaje się, że Achilleas stracił wszelkie nadzieje na pomyślne zakończenie procesu. Vasiliki stara się dodać otuchy Melinie, aby ta mogła wesprzeć męża. Eurydiki spotyka się z prawnikiem Achilleasa i deklaruje, że jest gotowa dać mu fałszywe alibi, aby go uratować. Słysząc, że Anastasia urodziła syna, Pavlos przygotowuje się do odwiedzenia jej w szpitalu. Jednocześnie nieobecność Antonisa w Chanii, pomimo narodzin dziecka, staje się pożywką dla nowych plotek. Gdy Daphni spotyka Sifisa, dochodzi między nimi do ostrej wymiany zdań. Melina postanawia osiedlić się w Chanii, aby pozostać u boku Achilleasa, nie wiedząc, że ma on jednak inne plany.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 161 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 161) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan dowiaduje się, że statek, ...

  Sułtan dowiaduje się, że statek, którym do Egiptu płynął jego pierworodny syn Osman, został porwany przez korsarzy, a książę trafił do Wenecji. Postanawia odbić syna. Hodża od Dżinów umacnia swoją rolę w państwie. W rewanżu za pozbycie się Osmana sułtan postanawia wysłać swoją matkę do Egiptu.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1368 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 193 (Ojciec Mateusz XV odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W zakładzie kamieniarskim dochodzi do ...

  W zakładzie kamieniarskim dochodzi do egzekucji komorniczej. Na miejsce przyjeżdżają Kobylnicka i Dziubak. Ksawery Sobota (Mirosław Kropielnicki) i jego żona Krystyna (Ewa Telega) nie chcą dobrowolnie poddać się wyrokowi sądowemu. Ksawery atakuje komornika i asesora. Kobylnicka aresztuje Ksawerego. Mateusz rozmawia z komornikiem Walentą (Dariusz Toczek). Kobylnicka z Dziubakiem jadą do wypadku samochodowego. Ranny Walenta zostaje zabrany do szpitala. Mariola Walenta (Paulina Gałązka) pokazuje listy z pogróżkami.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 194 (Ojciec Mateusz XV odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Anna wraz z Olą zjawia ...

  Anna wraz z Olą zjawia się we dworze Jeremiego Rokitnickiego. Jeremi oprowadza synową i wnuczkę po dworze. Oglądają drzewo genealogiczne rodziny. Do dworu przyjeżdża syn Jeremiego, Filip, z którym Anna jest w separacji. Towarzyszy mu modelka Jagoda. Mateusz i Natalia są świadkami kłótni Anny z Jeremim. Anna w pośpiechu opuszcza dwór z córką. Jeremi jest zły na Filipa. Ojciec Mateusz dokonuje święcenia posiadłości. Wkrótce Dziubak i Nocul dostają wezwanie do dworu. Okazuje się, że Jeremi Rokitnicki został zamordowany. Martwego właściciela dworu znalazł administrator Roman. Przy Jeremim siedziała Anna.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 15/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Jules Hudson w celu znalezienia wiejskiej posiadłości wyrusza do Devon. Tym razem jego nowa para, mieszkająca dotąd na przedmieściach Londynu, ma do zagospodarowania budżet w wysokości 475 000 funtów. Podczas pobytu w hrabstwie Jules udaje się do Blackdown Hills, gdzie odkrywa tajniki produkcji moherowych skarpet z kóz angorskich.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 78/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Wizyta Pavlosa u Anastasii, która ...

  Wizyta Pavlosa u Anastasii, która nadal przebywa na oddziale położniczym, daje ojcu i córce szansę na pogodzenie się, co nie pozostaje niezauważone przez Sifisa. Tymczasem Melina wyraźnie daje Achilleasowi do zrozumienia, że nie zamierza go opuścić, gdy będzie w potrzebie. Starania Eurydiki, by pozostać przy Achilleasie, irytują Melinę i powodują konflikt między obiema kobietami. Patroklos jeszcze bardziej zbliża się do Diamantisa, który w tajemnicy planuje zacieśnienie stosunków Patroklosa z Anastasią i Sifisem. Babcia Andriani dowiaduje się od Mattheosa, że Achilleas przebywa w więzieniu i przeszedł tam zawał serca... Czas mija... Rok późnej nadchodzi dzień procesu Achilleasa i wszyscy z niecierpliwością oczekują na werdykt.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 161 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 161) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Sułtan dowiaduje się, że statek, ...

  Sułtan dowiaduje się, że statek, którym do Egiptu płynął jego pierworodny syn Osman, został porwany przez korsarzy, a książę trafił do Wenecji. Postanawia odbić syna. Hodża od Dżinów umacnia swoją rolę w państwie. W rewanżu za pozbycie się Osmana sułtan postanawia wysłać swoją matkę do Egiptu.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 143 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Cayetana coraz bardziej roznieca nienawiść ...

  Cayetana coraz bardziej roznieca nienawiść Celii do Manueli. W obliczu śmierci Marco przychodzi do Claudia, który przyznaje, że wciąż go kocha. Rozmowę słyszy Leonor. Trini chce się rozmówić z Celią, ale traci przytomność. Celia zwabia Manuelę do swojego mieszkania, żeby ją zabić nożem kuchennym.

 • 21:30 Konsul komedia kryminalna, film fabularny telewizyjny, 1989
  Kinowy debiut fabularny dokumentalisty Mirosława ...

  Kinowy debiut fabularny dokumentalisty Mirosława Borka. Historia przedstawiona w filmie oparta jest na biografii słynnego w latach sześćdziesiątych hochsztaplera Czesława Śliwy alias Jacka Ben Silbersteina. W roku 1970 Krzysztof Gradowski zrealizował film dokumentalny "Konsul i inni" poświęcony tej barwnej postaci. "Kiedy realizowałem swój film telewizyjny, przekonałem się, że sprawa Silbersteina to we Wrocławiu wciąż żywa historia (...) Całość obrosła legendą i aż byłem zdziwiony, że nikt jeszcze nie podjął się jej przedstawienia w filmie fabularnym. (...) Silberstein był oszustem, hochsztaplerem, kryminalistą, krętaczem - to prawda. A jednak każdy, kto się z nim spotkał, od razu znajdował się pod jego urokiem. Prawie nikt nie miał mu za złe jego czynów, co więcej - wyśmiewano się z ofiar krętactwa Silbersteina" - mówił Mirosław Bork. W filmie przedstawiono pięć anegdot, wszystkie historie wydarzyły się naprawdę, a tylko w jednej z nich Silberstein nie brał udziału. Przygotowując dokumentację, reżyser odszukał sędziego, który prowadził sprawę Śliwy, przez tydzień, od świtu do nocy czytał sądowe akta. Wynikało z nich, że Silberstein sprzedawał rzeczy, których nie miał, chociaż zdobył tylko podstawowe wykształcenie, z powodzeniem podawał się za inżyniera i jako taki pracował w dwóch przedsiębiorstwach. Najgłośniejszy "numer" Śliwy to założenie konsulatu austriackiego, który funkcjonował ponad miesiąc. Ta historia stała się przyczyną aresztowania Silbersteina w roku 1970. Jako recydywista skazany został na kilka lat więzienia. Wyroku jednak nie odsiedział, zmarł wkrótce po uwięzieniu. Poszczególne krętactwa Silbersteina Mirosław Bork przedstawił stopniowo - od najprostszego oszustwa po największe. Z pewnych zrezygnował, gdyż obawiał się, że widz po prostu w to nie uwierzy. Bohater filmu, nazwiskiem Czesław Wiśniak vel Jack Ben Silberstein,wychodzi z więzienia na zwolnienie warunkowe. Zjawia się u swojej byłej dziewczyny, Anki. Ona jednak nie chce się już z nim spotykać. Czesław postanawia oszukać jej obecnego adoratora, Grubego, właściciela butiku na Wybrzeżu. Proponuje Grubemu hurtową sprzedaż spodni, których tak naprawdę nie ma. Gruby daje się nabrać. Wiśniak zjawia się w domu swego kumpla z więzienia. Jego żonie Jance przedstawia się jako doktorant AGH poszukujący pracy na Śląsku. Janka załatwia mu etat technologa. Czesław załatwia potrzebne dokumenty i dyplom inżyniera i rozpoczyna pracę. Kontaktuje się z Anką, ale ich rozmowę podsłuchuje Gruby. Wraz z kumplami odnajduje Wiśniaka i brutalnie go biją. Odwieziony do szpitala oszust podaje się za brata członka Biura Politycznego i otrzymuje osobną salę z telewizorem. W szpitalu odwiedza go Anka. Po kilku dniach razem uciekają i zatrzymują się w jednym z warszawskich hoteli. Wrocław. Zaczepiona w hotelu przez tajniaka Anka podaje się za przyjaciółkę dyplomaty. To podsuwa Wiśniakowi pomysł założenia konsulatu austriackiego. Załatwia dokumenty, urządza wystawny bankiet i jako Jack Ben Silberstein odbywa liczne spotkania z przedstawicielami lokalnych władz, którzy obiecują mu pomoc w otrzymaniu lokalu na konsulat. "Konsul" składa wizytę w Urzędzie Rady Ministrów, po czymbez przeszkód zakłada placówkę. Planuje zorganizować huczny bankiet inauguracyjny. Nie przypuszcza, że będzie to jego ostatni "numer".

 • 23:25 Brudne domy - /11/ (DIRTY HOME RESCUE) , film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch ...

  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch i jej zespół wspierają właścicieli brudnych domów w Wielkiej Brytanii w ich wysiłkach związanych z posprzątaniem nieruchomości. Identyfikują niezdrowe nawyki, które powodują bałagan, podpowiadają, jak sprawić, by w domu zagościł porządek i uświadamiają, jak duży wysiłek trzeba włożyć w posprzątanie domu. W każdym odcinku eksperci pokażą, jak poradzić sobie z bałaganem w dwa dni, a dom uczynić czystym i uporządkowanym.

 • 00:20 Ranczo s.I - odc. 6 (seria I, odc. 6) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Po ukazaniu nowego numeru "Wieści ...

  Po ukazaniu nowego numeru "Wieści Gminnej" wójt triumfuje. Na razie wszystko idzie po jego myśli. Ksiądz jest zdenerwowany niesłusznym oskarżeniem o zanieczyszczanie środowiska naturalnego, a kochająca zwierzęta Lucy z wielkim zakłopotaniem patrzy na pojawiające się codziennie na jej dziedzińcu nowe, bezdomne psy, jakby na potwierdzenie informacji, że otwiera schronisko. Nie ma pojęcia, że kundle podrzuca Pietrek na zlecenie wójta. Kiedy polonista zbiera cięgi od księdza i Lucy za służalczy wobec władzy drugi numer gazety, w desperacji wpada na pomysł, żeby założyć pismo konkurencyjne - "Wieść Parafialną".

 • 01:20 Trend XXI - odc. 135 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir-vivre XXI ...

  Magazyn o francuskim savoir-vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.
  W tym odcinku odwiedzimy legendarną cukiernię wytwarzającą niezwykłe słodkości. Sprawdzimy, jak nosić paski i prążki. Poznamy historię perfum, a także nowatorskie produkty z alg. W programie także nietuzinkowa galanteria skórzana.

 • 01:45 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv