TVP Kobieta - Program TV na wtorek 05 marca 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 98 (seria VIII odc. 3) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  Mateusz przyjeżdża do klasztoru ss. ...


  Mateusz przyjeżdża do klasztoru ss. Benedyktynek odprawiać rekolekcje. Na dworcu czeka na niego siostra Paulina. W drodze do klasztoru daje się poznać jako szalona mistrzyni kierownicy. Podczas modlitwy, do kaplicy wpada podekscytowana siostra Paulina. Okazuje się, że złapała złodzieja. Siostry razem z Mateuszem udają się do komórki. Oczom Mateusza ukazuje się przerażony, obdarty ukraiński chłopak, Vitalik. Siostry chcą wezwać policję, ale Mateusz prosi, by nakarmiły chłopca. Pod pretekstem skorzystania z toalety, chłopak ucieka. Następnego dnia Mateusz zwiedza okolice klasztoru. Jego uwagę przykuwa czyjś śpiew. Okazuje się, że to Vitalik, który po chwili oswaja się z Mateuszem i opowiada mu swoją historię. Ma jedynie fotografię rodziny, z którą został rozdzielony. Bezskutecznie poszukuje swoich bliskich. Mateusz zabiera chłopca do klasztoru. Potem razem idą kupić nowe trampki. Vitalik nagle wybiega ze sklepu boso, próbuje dogonić mężczyznę ściganego przez policjantów. Rozpoznaje w nim swojego ojca, Maksyma Stupkę. Wściekły syn rzuca się na ojca z pięściami. Maksym jest oskarżony o podpalenie stodoły Gronowskiego, u którego pracował dorywczo na roli i miał z nim jakieś porachunki. Vitalik i Maksym nie mają żadnych dokumentów tożsamości. Trafiają do zamkniętego ośrodka dla uchodźców. W nocy uciekają jednak stamtąd. Maksym jest ciężko ranny. Rozciął brzuch, przeskakując przed drut kolczasty. Mija dzień. Nocą znów przedzierają się przez rzekę. Maksyma porywa silny prąd. Przerażony Vitalik wraca do klasztoru po pomoc. Tymczasem we wsi pojawia się Maksym. Okoliczni chłopi zastępują mu drogę z widłami i siekierami.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 99 (seria VIII odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2012
  W kuchni przy herbacie Mateusz ...


  W kuchni przy herbacie Mateusz przygotowuje tekst homilii. Wchodzi Natalia i pokazuje księdzu magazyn, na okładce którego jest Sylwia Wojcieszek. Mateusz rozpoznaje w niej dziewczynę, która kiedyś śpiewała
  w kościelnym chórze. Sylwia niespodziewanie dzwoni do ojca Mateusza i zaprasza jego i Natalię na pokaz mody znanej projektantki Olgi Bilskiej. Goście zasiadają w pierwszym rzędzie. Na wybieg wychodzi Sylwia. Podczas pokazu Olga ogłasza, że Natalia wygrała w konkursie na hasło reklamowe firmy Orchidea, należącej do projektantki. Nagrodą jest sesja okładkowa. Nagle zza kulis dobiega potężny huk, odgłosy tłuczonego szkła i krzyki kobiety. Nocul i Możejko, którzy są obecni na pokazie, biegną na zaplecze. Na podłodze dostrzegają Elizę Nowak. Obok widać przewróconą fotograficzną lampę i leżącą zakrwawioną Olgę, która próbuje się podnieść. Trwają policyjne czynności. Wychodzi na jaw, że śruba podtrzymująca reflektor była poluzowana. Policjanci podejrzewają, że Eliza była przypadkową ofiarą. Prawdopodobnie miała zginąć Olga. Możejko i Nocul przesłuchują w szpitalu Olgę. Rozmowę przerywa telefon do Możejki. Natychmiast jedzie z Noculem na plan sesji zdjęciowej Sylwii. Zabierają modelkę na komendę. Na miejscu zbrodni znaleziono zawieszkę, która należy do Sylwii. Dziewczyna tłumaczy, że nawet nie zauważyła, kiedy ją zgubiła. Okazuje się, że były narzeczony Sylwii, popularny aktor Damian Tarkowski, porzucił ją na kilka dni przed ślubem właśnie dla Olgi. Ojciec Mateusz odwiedza aresztowaną Sylwię. Dziewczyna zapewnia, że jest niewinna. Nocul odkrywa, że Olga chciała zwolnić asystentkę, Beatę Fiszer. Podejrzanym staje się także mąż Olgi, który ma poważne kłopoty finansowe. W szpitalu ktoś próbuje otruć Olgę, albo ona sama usiłuje zatuszować całą sprawę? Może to jednak Eliza miała zginąć?

 • 07:00 W labiryncie - Zabieg , film fabularny telewizyjny, 1989
  Wizyta Wernera u Krystyny przyczynia ...

  Wizyta Wernera u Krystyny przyczynia się do pogłębienia kryzysu w małżeństwie Durajów. Po awanturach ze strony Janka Krystyna zastanawia się nad odejściem i rozwodem. Duraj stara się o pozyskanie dodatkowych funduszy na badania nad adoloranem. Ewa przechodzi małą, niegroźną operację, po której wraca do domu. Często odwiedza ją i opiekuje się nią Adam, co wywołuje zazdrość Pawła Hanisza.

 • 07:30 W labiryncie - Pojednanie , film fabularny telewizyjny, 1989
  Janek i Krystyna Durajowie dochodzą ...

  Janek i Krystyna Durajowie dochodzą do wniosku, że jednak się kochają, a poza tym najważniejsze jest dobro dziecka. Godzą się i obiecują skończyć z wzajemnymi podejrzeniami i kłótniami. Janek, wspierany przez Pawła Hanisza, intensyfikuje badania nad adoloranem. Joanna umawia się z Burkatem, ale spotkanie upływa im głównie na użalaniu się na kłopoty z dorastającymi dziećmi.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 442 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Songul grozi Feride, że ją ...

  Songul grozi Feride, że ją wyda, jeśli dziewczyna nie zniknie z życia Emira. Dochodzi do wypadku. Songul boi się, że zostanie oskarżona o próbę zabicia Feride. Operacja Kumru się udaje, dziewczynie już nie grozi śmierć. Narin jest szczęśliwa. Kemal chce znów rozmawiać o ich ślubie. Songul postanawia sprowadzić nową opiekunkę do syna Emira. Hikmet nie jest z tego powodu zadowolony.
  (YEMIN)

 • 09:05 Przysięga s.III - odc. 443 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  W rezydencji Tarhunów zjawia się ...

  W rezydencji Tarhunów zjawia się nowa opiekunka. Songul każe Feride jak najszybciej wynieść się z domu. Talaz zabrania Gemre odwiedzać w więzieniu Cavidan. Narin szykuje wystawną kolację na cześć siostry. Kumru niespodziewanie trafia do szpitala. Feride bardzo przeżywa rozstanie z dzieckiem.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 152/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Minas jest zdumiony Sifisem, który ...

  Minas jest zdumiony Sifisem, który nalega, aby Andreas, partner Aggeliki, zniknął z pola widzenia. Lukia sugeruje Pavlosowi, że pojedzie do Hiszpanii w celu znalezienia dowodów, których potrzebuje, aby udowodnić Sifisowi, że w przeszłości jego ojciec nie pozostawił rodziny z długami. Diamantis jest bardzo zły na siostrzenicę, gdy Anastasia odmawia współpracy z Olgą, a Sifis nie chce brać udziału w weselu Patroklosa. Christos jest zaskoczony, gdy widzi Mattheosa i Anastasię czule przytulonych. Manolis próbuje przekonać Daphni, aby naprawiła swoją relację z Konstantiną, ona jednak pozostaje niewzruszona. Οlga i Mattheos przyspieszają swoje plany, które mają obnażyć niecne plany Diamantisa... Dimitra jest w złym stanie psychicznym z powodu małżeństwa Patroklosa. Mała Maria wyjawia wszystkim prawdziwe uczucia, jakie żywi do Patroklosa jej matka. Diamantis przyłapuje Melinę na sekretnej randce z Sifisem!

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 94 (seria II, odc. 46) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 94) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Książę Mustafa zostaje ranny w ...

  Książę Mustafa zostaje ranny w potyczce z wrogiem. Nie traci jednak zapału do walki i stara się ukryć ranę przed Sulejmanem. Bali bej poznaje ojca Aybige, Giraj chana, którego armia wsparła sułtana. W seraju sułtanka matka przygotowuje kolejną intrygę: część niewolnic z haremu skarży się, że ktoś skradł im pieniądze. Bezpodstawnie posądzona służąca popełnia samobójstwo, a zbuntowane dziewczęta postanawiają zamordować Hürrem, którą obwiniają o wszystko.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 14:50 Koło fortuny - odc. 1470 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 15:30 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 375 (s. XXIX, odc. 7) Samospełniająca się przepowiednia serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Wydawnictwo z Krakowa wysyła młodego ...

  Wydawnictwo z Krakowa wysyła młodego dziennikarza, Wiktora Galosa, by przeprowadził z księdzem Mateuszem kilka wywiadów do książki biograficznej. Chłopak i jego dziewczyna zatrzymują się u rodziny, a na wieczór umawiają się z Nataszą i Radkiem Rafalskimi na przyjacielską kolację. Ale Wiktora i Nataszę kiedyś łączyło coś więcej niż zwykła znajomość, a ich wyraźna zażyłość niezbyt się podoba ich obecnym partnerom. Spotkanie kończy się awanturą między mężczyznami, a Marta też ma pretensje do swojego chłopaka. A kiedy rano odkrywa jego nieobecność, jeszcze nie wie, co się naprawdę stało z Wiktorem. Policja sprawdza tropy, chociaż nie wszyscy na komendzie zajmują się jedynie śledztwem. Komendant Morus, zauroczony Zosią, składa jej poważną propozycję.

 • 16:30 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 376 (s. XXIX, odc. 8) Na swoim miejscu serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Reżyser Andrzej Kos (Jakub Bohosiewicz) ...

  Reżyser Andrzej Kos (Jakub Bohosiewicz) zaprasza księdza Mateusza do zagrania epizodu w jego filmie pt. "Anioły". Ksiądz gości na planie, gdzie próbuje zwalczyć tremę i naturalnie wypaść przed kamerą. Reżyser ma jednak sporo na głowie, jego córka chce rzucić szkołę muzyczną, ktoś próbuje go zastraszyć, a na plan wdziera się intruz ciskający mu w twarz oskarżenia o oszustwo. Kiedy Kos zostaje zamordowany, policja ma sporo podejrzanych do przesłuchania. Tropy prowadzą do dawnego skandalu ze studentką aktorstwa, lekarza uważającego się za poszkodowanego przez jeden z filmów reżysera oraz gangstera, który chciał zainwestować w produkcję. Do tego wszystkiego znika Julia Kos (Patrycja Franczak), córka zamordowanego. W jej poszukiwania szczególnie angażują się policjanci Bolek (Kamil Szklany) i Tomek (Karol Lelek), awansowani z drogówki na funkcjonariuszy wydziału dochodzeniowego. Z kolei Gibalski traci serce do służby w policji i poważnie rozważa karierę standupera. Ma nawet przygotowane dowcipy na konkurs kabaretowy i szlifuje je przed kolegami na komendzie. Ostatecznie ojciec Mateusz przypomina sobie pewien znaczący szczegół, który pozwoli policji połączyć puzzle śledztwa w całość, a Gibalski wychodzi na scenę, ale jego występ idzie zupełnie nie tak, jak to sobie zaplanował.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 31/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Nicki Chapman jest we wschodnim Devon, gdzie zamierza pomóc parze, która ma do zainwestowania 850 000 funtów i jest gotowa zostawić gorączkowe życie w St Albans, aby jeszcze zanim ich syn pójdzie do szkoły, wejść w posiadanie wiejskiego domu rodzinnego w pobliżu wybrzeża. Po drodze Nicki składa wizytę rodzinie szkutników w Beer, gdzie od ponad 70 lat produkują i odnawiają tradycyjne statki zaprojektowane i zbudowane u wybrzeży Devon.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 153/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Nadchodzi dzień ślubu Patroklosa i ...

  Nadchodzi dzień ślubu Patroklosa i zgodnie z życzeniem Diamantisa mają być uszanowane wszystkie kreteńskie tradycje i zwyczaje, co stawia Patroklosa w trudnej sytuacji, jednak nie sprzeciwia się on woli ojca. Tymczasem Dimitra znajduje się w rozpaczliwej sytuacji, gdyż jest zmuszona oglądać ślub mężczyzny, w którym jest zakochana. Vasiliki w ostatniej chwili podejmuje decyzję, aby nie iść na ślub ze względu na Minasa. Christos znajduje okazję, aby potajemnie dostać się do domu Diamantisa i znaleźć ważny, obciążający go dowód. Czuła relacja, jaka nawiązała się pomiędzy Meliną i małą Stefanią, niepokoi Achilleasa i Aggeliki, którzy atakują Μelinę. W Atenach Daphni zgadza się wysłuchać matki, która przedstawia własną wersję wydarzeń z przeszłości.

 • 19:40 Dzikie pszczoły - Odc. 61 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Eleni, po wysłuchaniu wyznania Thomasa, ...

  Eleni, po wysłuchaniu wyznania Thomasa, że przekonał Mirsini o jej niewinności, mimo tego, iż kolejny raz wyznaje jej miłość, zrywa z nim. On zaś wyrzuca z domu Mirsini, która przyszła dowiedzieć się o jego zdrowie. Informuje ją, że przyjmie ziemię od Doukasa, a potem nie chce znać ani jej, ani jej rodziny. Nikiforos przekonuje Assiminę, by wróciła do domu Sevastosów. Mirsini ją przeprasza i gdy konflikt wydaje się zażegnany,
  wpada Eleni i każe siostrze się pakować. Thomas wspomina czasy wojny, kiedy został zdradzony i okaleczony przez swoich i przystał do nazistów. Gdy Nestoras pokazuje Thomasowi zdjęcie syna, rozpoznaje w nim partyzanta, którego sam torturował i zastrzelił.

 • 20:35 Akacjowa 38 - odc. 179 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Servando spotyka kolegę z wojska. ...

  Servando spotyka kolegę z wojska. Admirał Tribaldos jest zazdrosny o żonę, która flirtuje z Victorem. Celia ma wkrótce wyjść ze szpitala. Odwiedza ją Lolita, która wstawia się za Felipe. Paciencia postanawia dać nauczkę Servando za to, że już jej nie okazuje uczuć. Ogłasza strajk i nie zamierza pracować. Cayetana zleca Santosowi zabójstwo Germana. Casilda przewraca się na ulicy i dochodzi do nieszczęścia. Pablo czuwa przy niej całą noc.

 • 21:25 Wspaniałe stulecie (s. 2) - odc. 94 (seria II, odc. 46) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century), ep. 94) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2011
  Książę Mustafa zostaje ranny w ...

  Książę Mustafa zostaje ranny w potyczce z wrogiem. Nie traci jednak zapału do walki i stara się ukryć ranę przed Sulejmanem. Bali bej poznaje ojca Aybige, Giraj chana, którego armia wsparła sułtana. W seraju sułtanka matka przygotowuje kolejną intrygę: część niewolnic z haremu skarży się, że ktoś skradł im pieniądze. Bezpodstawnie posądzona służąca popełnia samobójstwo, a zbuntowane dziewczęta postanawiają zamordować Hürrem, którą obwiniają o wszystko.

 • 22:30 Porady na zdrady komedia, film fabularny kinowy, 2017
  Bohaterki tej komedii to Kalina ...

  Bohaterki tej komedii to Kalina (Magdalena Lamparska) i Fretka (Anna Dereszowska). Pierwsza z nich została zdradzona w dniu ślubu, a druga cierpi z powodu rozstania z chłopakiem, który ją po prostu porzucił. Mimo sercowych zawodów jakie przeżyły nie załamują się. A wręcz przeciwnie, postanawiają stawić czoło miłosnym niepowodzeniom. Kalina i Fretka rozkręcają biznes, dzięki któremu raz na zawsze rozwiążą się problemy kobiet z męską wiernością. Na zlecenie będą testować lojalność przyszłych partnerów i właśnie w ten sposób pomogą każdej, która się do nich zgłosi. Początkowo wszystko idzie dobrze. Do czasu. Przy kolejnym zleceniu sprawy się komplikują. Kalina ma uwodzić Macieja (Mikołaj Roznerski), przystojnego coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go bowiem o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Doceniwszy klasę "przeciwnika", Kalina solidnie przygotowuje się do zadania, wkłada w to serce i całą energię. Tym razem jednak misternie opracowany plan działania nie wypala. Maciej okazuje się nietuzinkowym mężczyzną i nie daje się łatwo złapać w pułapkę jak inni. Tymczasem serce dziewczyny, mimo podjętych postanowień, znów zaczyna bić mocniej, a wybuch wielkiej miłość jest już tylko kwestią czasu.

 • 00:20 Tańcząca ze światem - Grecja magazyn, magazyn, 2023
  Program lifestylowo-podróżniczy, w którym prowadząca, ...

  Program lifestylowo-podróżniczy, w którym prowadząca, Edyta Herbuś, pokazuje widzom piękno odwiedzanych miejsc. Podziwia malownicze krajobrazy, charakterystyczne rzemiosło, rozmawia z ludźmi o lokalnych tradycjach i obrzędach. Kosztuje regionalnych potraw, zwiedza najważniejsze zabytki, uczestniczy w lokalnych aktywnościach. Rozmawia o życiu i postrzeganiu kobiety w danym regionie. Uczy się lokalnych tańców i odnajduje w nich klucz do jego mieszkańców, ich historii, mentalności, kultury oraz obyczajów. Program ma charakter dokumentalny, co pozwoliło uchwycić prawdę życia w każdym z odwiedzanych krajów. Istotnym przesłaniem magazynu jest również piękno planety i jej ochrona.
  Grecja Egejska to region Morza Śródziemnego, który pozostał w niektórych rejonach dziewiczy do dzisiaj. Wyspy tworzące ten archipelag są zróżnicowane zarówno pod względem krajobrazu, jak również kuchni oraz historii. Samos, Chios i Lesvos to wspaniałe, malownicze zatoki, kolorowe miasteczka i wyjątkowe zabytki. Na tych właśnie greckich wyspach Edyta poszuka inspiracji do tańca.

 • 00:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv