TVP Kobieta - Program TV na wtorek 12 grudnia 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Wojciech Cejrowski nadal przebywa na ...

  Wojciech Cejrowski nadal przebywa na wyspach archipelagu Vanuatu. Bada tradycje i obyczaje, wierzenia i zasady, według których toczy się życie społeczne tamtejszych plemion. Odwiedza wioski, w których ludzie żyją według reguł sprzed setek lat, odrzucają współczesne systemy wartości i nowocześniejsze metody gospodarowania. Pola nadal uprawiają drewnianymi narzędziami, a wodę gotują w bambusowych rurach.

 • 06:30 Wszystkie kolory świata - Florencja (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika.

 • 07:30 Tańcząca ze światem - Grecja magazyn, magazyn, 2023
  Lesvos, Chios, Samos, zabytki starożytności, ...

  Lesvos, Chios, Samos, zabytki starożytności, wspaniała kuchnia, ojczyzny filozofów, matematyków i poetów: Homera, Pitagorasa, Epikura i Safony. Edyta Herbuś powędruje szlakiem wulkanicznych krajobrazów wysp i odkryje kamienny las sprzed kilku tysięcy lat. Zatańczy ze światem i odkryje najpiękniejsze krajobrazy egejskiej Grecji.

 • 08:00 Przysięga - odc. 326 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Policja zawiadamia Emira, że Gulsum ...

  Policja zawiadamia Emira, że Gulsum kontaktowała się z Talazem. Emir jest przekonany, że to Cemre przysłała Gulsum do Reyhan. Cavidan postanawia skłócić syna z żoną i pokazuje Reyhan wyniki badań DNA Gulsum. Reyhan nie może uwierzyć, że dziewczyna, którą uważała za siostrę, okłamywała ją od samego początku. Kemal postanawia przyśpieszyć sprawę rozwodową i zabiera Narin do sądu.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 327 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Reyhan bardzo przeżywa śmierć Gulsum. ...

  Reyhan bardzo przeżywa śmierć Gulsum. Sędzia, nim udzieli rozwodu, wysyła Kemala i Narin do terapeutki. Cavidan szuka wiadomości, którą zostawiła Gulsum. Kemal próbuje odwrócić uwagę córki, ale Masal wciąż
  pyta o Narin. Emir chce pomóc żonie, jednak Reyhan go unika.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 83/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Anastasia z dzieckiem przy boku ...

  Anastasia z dzieckiem przy boku podczas spotkania z Pavlosem po raz pierwszy wyznaje swoje najskrytsze uczucia. Christos podąża za Elsą Marinaki i rozpoczyna własne śledztwo, aby pomóc Achilleasowi. Wszyscy z niecierpliwością czekają na zeznania Sifisa. Gdy w końcu zeznaje, zaskakuje wszystkich swoją postawą wobec Achilleasa, a zaślepiona wściekłością babcia atakuje go dwukrotnie - najpierw na sali sądowej, a potem w domu. Mattheos, widząc po raz pierwszy syna Anastasii, jest pod wpływem silnych emocji, wiedząc, że skrywa ona jakąś tajemnicę. Markos zeznaje, że rok temu, podczas procesu Achilleasa na Cyprze, Mattheos szantażował go, aby złożył fałszywe zeznania, które uniewinniły Achilleasa. Takie przedstawienie sprawy wywołuje sensację na sali sądowej i jeszcze bardziej obciąża Achilleasa.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 168 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 168) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Łucznik i Husejn na rozkaz ...

  Łucznik i Husejn na rozkaz sułtanki Kosem postanawiają zabić wszystkich popleczników sułtanki Turhan i zdetronizować sułtana Mehmeta. Zamiast niego na tronie zasiąść ma książę Sulejman. Zwolennicy Turhan nie próżnują. W haremie dochodzi do walki.

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1373 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 207 (Ojciec Mateusz XVI odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. ...

  Policjanci uczestniczą w tajnej akcji. Zatrzymują w parku Marcina Górskiego (Antoni Pawlicki), świadka koronnego w aferze paliwowej, wymknął się ochronie. Policjantom z Sandomierza udało się go namierzyć. Żona Górskiego, Patrycja (Katarzyna Warnke), składa zeznania. Mówi, że mężowi ktoś groził. Furgonetka przewożąca Górskiego zostaje zaatakowana na stacji benzynowej, a świadek uprowadzony. Udaje mu się jednak zbiec. Kradnie samochód i telefon Natalii. Policjanci zarządzają obławę. Pluskwa dostaje dziwny telefon. Nocul ustala, że Pluskwa siedział z Górskim. Mateusz spotyka się na rynku z Noculem w sprawie Górskiego. Policjanci przedstawiają żądania Górskiego prokuratorowi. Nocul podejrzewa, że Pluskwa ich wystawił.


 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 208 (Ojciec Mateusz XVI odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W restauracji trwa bankiet z ...

  W restauracji trwa bankiet z okazji matury Kazika (Dominik Mirecki). To pierwsza matura w rodzinie Broniszów. Staszek (Sebastian Perdek) informuje rodziców o planach brata. Nocul dostaje wezwanie do bójki na rynku między Kazikiem i jego bratem Staszkiem. Obaj zostają zatrzymani w areszcie. Natalia wygrywa prestiżowy konkurs kulinarny i wycieczkę do Egiptu. Pod mostem znaleziono ciężko rannego Staszka. Okazuje się, że chłopak wziął szybką pożyczkę. Dziubak i Nocul sprawdzają alibi Kazika. Zatrzymują właściciela firmy pożyczkowej. Zabezpieczają też na telefonie Staszka obraźliwego SMS - a od Renaty (Gracja Niedźwiedź), dziewczyny Kazika oraz powtarzający się numer do agencji nieruchomości. Renata zostaje zatrzymana. Policja zabezpieczyła zapach na ubraniu Staszka. Mateusz kojarzy fakty.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 20/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.
  Ginny Buckley pomaga młodej i rozwijającej się rodzinie uciec z miasta i znaleźć nieco więcej przestrzeni i spokoju na wsi w hrabstwie Hampshire. Rodzina może sobie pozwolić na inwestycję w wysokości 800 000 funtów. W międzyczasie, na pokładzie pancernika HMS Warrior należącego do floty królowej Wiktorii Ginny odkrywa bogate morskie dziedzictwo hrabstwa.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon II odc. 84/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Zarówno zeznania Minasa, jak i ...

  Zarówno zeznania Minasa, jak i Markosa, jakoby byli w przeszłości ofiarami Achilleasa, mocno uderzają w jego osobę i jednocześnie go rozwścieczają. W międzyczasie Stefania naciska na Sifisa, aby porozmawiał ze swoim ojcem, a Anastasia mówi Pavlosowi, że będzie się zwracać do syna jego imieniem. Na polecenie Markosa i obawiając się, że zna on zbyt wiele obciążających faktów, Diamantis udaje, że ustępuje i przyjmuje przeprosiny Eurydiki. Anastasia postanawia wyjawić Mattheosowi, że jest ojcem jej dziecka. Melina próbuje dodać otuchy Achilleasowi, który stopniowo traci nadzieję na uniewinnienie. Poczucie winy prowadzi Sifisa do drzwi jego ojca.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.II - Murat IV, odc. 168 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, Murad IV, bolum 168) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2016
  Łucznik i Husejn na rozkaz ...

  Łucznik i Husejn na rozkaz sułtanki Kosem postanawiają zabić wszystkich popleczników sułtanki Turhan i zdetronizować sułtana Mehmeta. Zamiast niego na tronie zasiąść ma książę Sulejman. Zwolennicy Turhan nie próżnują. W haremie dochodzi do walki.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 146 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Victor czuwa przy chorej na ...

  Victor czuwa przy chorej na tyfus Marii Luisie. Trini niepokoi się o Celię. Ricie udaje się przedostać do objętej kwarantanną dzielnicy i odwiedza umierającą matkę. Claudio opowiada Leonor o swoim homoseksualnym związku z Markiem. Juliana zwierza się Manueli, że nie chce związać się z Leandrem, bo ma guza, który w każdej chwili może ją zabić. Cayetana dowiaduje się od Ursuli, że Manuela i German znowu mają się ku sobie.

 • 21:30 Motylem jestem czyli romans 40 - latka komedia, film fabularny kinowy, 1976
  Zachęceni ogromnym sukcesem telewizyjnego serialu ...

  Zachęceni ogromnym sukcesem telewizyjnego serialu "Czterdziestolatek" Jerzy Gruza i Krzysztof Teodor Toeplitz zdecydowali się jeden z epizodów z życia tytułowego bohatera rozwinąć w filmie fabularnym. Akcja "Motylem jestem" rozgrywa się w ciasnym M - 4 i na budowie Dworca Centralnego. Pojawiają się znane z serialu postacie - Karwowscy, dyrektor Wardowski, minister Zawodny, Maliniak i oczywiście Kobieta Pracująca. W roli nowej znajomej Stefana, Ireny Orskiej, wystąpiła popularna wówczas piosenkarka Irena Jarocka, a jej przebój z 1974 roku "Motylem jestem" stał się tytułową piosenką filmu.Inżynier Stefan Karwowski kieruje pracą na jednym z odcinków budowy Dworca Centralnego. Pewnego dnia wezwano go do ministra Zawodnego, gdzie dowiedział się, że został wytypowany do telewizyjnego programu "Człowiek Miesiąca". Zaczynają się gorączkowe przygotowania do telewizyjnego debiutu. Cała załoga prześciga się w pomysłach, jak w najbardziej atrakcyjny sposób przedstawić postępy na budowie. Z funduszu zakładowego wypłaca się pracownikom po złotówce na telefony do studia, a w dniu emisji programu samochody rozwożą budowniczych po mieście, by głosowali na Karwowskiego. Stefan zostaje Człowiekiem Miesiąca. Tymczasem bohater kontynuuje znajomość z popularną piosenkarką Ireną Orską, którą poznał w czasie prób do programu.Jeden z wieczorów spędzają razem w nocnym lokalu, a Karwowski wracając nad ranem do domu oświadcza Magdzie, że impresario proponuje mu wspólne występy z Ireną. Za cichą zgodą przełożonych Stefan coraz rzadziej pojawia się na budowie. Coraz częściej za to bierze udział w występach estradowych, udziela wywiadów i przebywa w towarzystwie Ireny. Pewnego dnia sportowym samochodem piosenkarki wyjeżdżają za miasto i wtedy Stefan oświadcza, że chce porzucić żonę i poślubić Irenę. Gwiazda bez słowa odjeżdża zostawiając inżyniera daleko od Warszawy.W domu Karwowski wyznaje wszystko Magdzie i postanawia wrócić do solidnego życia. Okazuje się jednak, że jego miejsce na budowie zajął już ktoś inny.

 • 23:10 Brudne domy - /12/ (DIRTY HOME RESCUE) , film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2021
  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch ...

  Ekspertka od sprzątania Hayley Leitch i jej zespół wspierają właścicieli brudnych domów w Wielkiej Brytanii w ich wysiłkach związanych z posprzątaniem nieruchomości. Identyfikują niezdrowe nawyki, które powodują bałagan, podpowiadają, jak sprawić, by w domu zagościł porządek i uświadamiają, jak duży wysiłek trzeba włożyć w posprzątanie domu. W każdym odcinku eksperci pokażą, jak poradzić sobie z bałaganem w dwa dni, a dom uczynić czystym i uporządkowanym.

 • 00:10 Ranczo s.I - odc. 13 (seria I, odc. 13) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Zbliża się koniec kadencji wójta, ...

  Zbliża się koniec kadencji wójta, czas na nowe wybory. Wójt już czuje się zwycięzcą, jednak pojawia się pogłoska, że Lucy także zamierza kandydować. Do jej sztabu wyborczego zostaje wprowadzony szpieg. Program wyborczy Lucy zostaje przez wójta skradziony i ogłoszony jako swój. Lucy w końcu nie zgłasza swojej kandydatury. Wójt znowu zostaje wójtem i dopiero wtedy orientuje się, że odniósł pyrrusowe zwycięstwo. Wyborcza intryga się powiodła.. Kusy i Lucy padają sobie wreszcie w ramiona. Wkrótce jednak znowu w życie prywatne bohaterów wkroczy polityka.

 • 01:15 Trend XXI - odc. 149 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir-vivre XXI ...

  Magazyn o francuskim savoir-vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.

 • 05:50 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv