TVP Kobieta - Program TV na wtorek 13 czerwca 2023

 • 06:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Tym razem Wojciech Cejrowski zawitał ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski zawitał do Peru. Zabiera nas do Iquitos, miasta peruwiańskiej Amazonii, największej w świecie osady położonej w dżungli, dokąd dostać się można wyłącznie wodą lub powietrzem.
  Pokazuje swój dzień powszedni, prezentuje hotel, w którym się zwykle zatrzymuje, ulubione miejsca, gdzie w marszu je śniadanie, kawiarnię prowadzoną przez przyjaciela, gdzie załatwia się największe interesy.
  Odwiedza mercado, a także dzielnicę Belem czyli Betlejem, gdzie wśród domów zbudowanych na palach lub tratwach opowiada o szczęściu mieszkańców Amazonii.

 • 06:30 Wszystko dla pań - odc. 176 (Paradiso delle signore) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Włochy 2015
  Silvia i Clelia pomagają Nicoletcie ...

  Silvia i Clelia pomagają Nicoletcie podczas porodu w domu towarowym. Tymczasem Umberto i Vittorio są w drodze do willi w Ligurii, gdzie Luca więzi Martę.

 • 07:30 Trend XXI - odc. 93 (Trend XXI) magazyn, magazyn, , kraj prod.Francja 2021
  Magazyn o francuskim savoir - ...

  Magazyn o francuskim savoir - vivre XXI wieku. Projektowanie, uroda, gastronomia - magazyn pokazuje, jak francuskie rzemiosło ewoluuje zgodnie z duchem czasu, a nawet czasem go wyprzedza.

 • 08:00 Przysięga - odc. 66 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Kemal jest rozczarowany zachowaniem Leyli. ...

  Kemal jest rozczarowany zachowaniem Leyli. Reyhan zapewnia Zeynep, że jest już bezpieczna, a macocha nie zrobi jej więcej krzywdy. Emir zakazuje żonie wychodzić z domu bez jego zgody. Cemre, odtrącona przez Emira, wpada na pomysł, jak zniszczyć Reyhan. Kemal znajduje sposób, by pokrzyżować plany Leyli. Emir, po kłótni z żoną, spędza noc z firmie.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga - odc. 67 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2019
  Leyla nie rozumie dziwnego zachowania ...

  Leyla nie rozumie dziwnego zachowania Kemala. Sehriye i Nigar słyszą rozmowę Sefera z lichwiarzem. Dają mu pieniądze na spłatę długu. Reyhan zjawia się w firmie, by wyjaśnić Emirowi całą sytuację. Macocha Zeynep zjawia się wraz z policją w rezydencji i oskarża Reyhan o porwanie jej córki. Suna dzwoni do Zafera i razem jadą do komisariatu. Taci dostaje od Leyli dokumenty wykradzione z firmy.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon I odc. 122/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Mattheos w końcu wyjawia Anastasii ...

  Mattheos w końcu wyjawia Anastasii powód, dla którego opuścił ją osiem lat temu. Anastasia jest zszokowana i zdaje sobie sprawę, że jego historia ma pewne braki. Diamantis próbuje obalić wersję Mattheosa, przedstawiając Anastasii własną wersję historii, która bardzo różni się od tego, co mówił Mattheos. Tymczasem Melina jest naprawdę zmartwiona i przerażona prowokacyjną postawą Achilleasa, który coraz częściej wychodzi na biznesowe kolacje z Alexią. Zbliża się ślub Anastasii i Sifis martwi się o wpływ, jaki ma na jego siostrę ma Mattheos. Jednocześnie miłość i czułość Stefanii daje Sifisowi siłę potrzebną do radzenia sobie ze swoim stanem. Nektarios, który jest sfrustrowany sprawą adopcji, zaczyna myśleć o Dimitrze. Tajemnica Daphni o jej ciąży ma zostać ujawniona Diamantisowi w nieoczekiwany sposób.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 7 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 7) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 7 Tonąca Anastazja zostaje ...


  odc. 7
  Tonąca Anastazja zostaje uratowana przez niemą Gölge hatun. Dziewczyna, w obawie przed Reyhanem agą,
  nie chce wyznać, kto chciał ją utopić. Zbuntowani janczarzy za namową szanowanego w całym Konstantynopolu
  Hudayiego wracają do koszar. Mehmet Giray spotyka się ukradkiem z sułtanką Fahriye.

  Serial kostiumowy,

 • 12:00 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 14:55 Koło fortuny - odc. 1241 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 222 (Ojciec Mateusz XVII odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Jerzy Małecki (Mirosław Haniszewski), zwany ...

  Jerzy Małecki (Mirosław Haniszewski), zwany Pingwinem, z wysiłkiem ciągnie wyładowany wózek paleciak. Mija wysoką piramidę ułożoną z puszek z sosem. Pracownik marketu Jan Popielak (Piotr Grabowski) wyładowuje artykuły na półkę. Popielak specjalnie potrąca nogą puszkę stojącą na samym dole piramidy, która rozwala się z hukiem. Winę bierze na siebie pracownica Marzena Jaworska (Barbara Kałużna). Tymczasem policjanci dostają wezwanie do marketu, do ciężko pobitego Pingwina. Ofiarę pod stertą kartonów znalazł ochroniarz. Nocul przesłuchuje kierownika sklepu. Gryka (Andrzej Andrzejewski) twierdzi, że nic nie zginęło ze sklepu. Roztrzęsiona Marzena rozmawia z Mateuszem, informuje, że Pingwin wybierał się na plebanię, ale nie zdążył. Policjanci zabezpieczają w telefonie ofiary SMS z pogróżkami.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 223 (Ojciec Mateusz XVII odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Amelia Rozbrat przygotowuje się do ...

  Amelia Rozbrat przygotowuje się do ślubu. Odbiera z dworca PKS swoją druhnę Elizę Kanię i odwozi ją do hotelu. W hotelowym barze do Elizy przysiada się Kajetan Szubski. Dziewczyna zwierza się, że jej narzeczony wyjechał do Londynu. Spacerowiczka z psem znajduje w lesie ciało kobiety. Lekarz stwierdza, że została zgwałcona i uduszona. Ewa Kobylicka, koleżanka Amelii, czeka na Elizę w hotelowej recepcji. W hotelu zjawiają się Nocul i Możejko. Pokazują Kobylickiej zdjęcie ofiary z lasu. Policjanci przeglądają monitoring hotelowy. Zatrzymują Kajetana w jego pokoju. Ewa okłamuje Amelię, że Eliza musiała nagle wracać do Kielc. I to ona zostaje zastępczą świadkową panny młodej. Marczak i Paruzel przesłuchują gości hotelowych. Paruzel zabezpiecza dowód w pokoju. Okazuje się, że ciało Elizy zostało wywiezione do lasu w walizce.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXIX odc. 9/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 29) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon I odc. 123/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Sifis grozi Achilleasowi, ponieważ Mattheos ...

  Sifis grozi Achilleasowi, ponieważ Mattheos nadal przebywa w Chanii, co z kolei powoduje kolejną kłótnię między Achilleasem a Meliną. Achilleas oskarża ją o zbyt bliską relację z Sifisem. Ponieważ zbliża się dzień ślubu Anastasii, a przygotowania do ślubu dobiegają końca, Mattheos wydaje się jeszcze bardziej zdeterminowany, by zrobić wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać ten ślub. Sifis nakazuje niektórym swoim ludziom strzec domu i uważnie obserwować Anastasię. Nektarios jest bardzo zaniepokojony kwestią adopcji, ponieważ detektyw, który prowadził dochodzenie w jego sprawie, zniknął. Markos wraca z Salonik i opowiada Daphni o tym, czego się dowiedział. Obaj zgadzają się, że Diamantis musi być tym, który stoi za grupą ludzi, którzy odkopują jego przeszłość. Melina obiecuje Sifisowi, że pojedzie do Chanii, by być przy nim podczas operacji. Napięcie osiąga punkt kulminacyjny w przeddzień ślubu Anastasii i Antonisa, a Mattheos, który nie chce zaakceptować sytuacji, podejmuje ostatni krok, by odzyskać ukochaną.

 • 19:30 Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem s.I - odc. 7 (Muhtesem Yüzyil. Kösem, bolum 7) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2015
  odc. 7 Tonąca Anastazja zostaje ...


  odc. 7
  Tonąca Anastazja zostaje uratowana przez niemą Gölge hatun. Dziewczyna, w obawie przed Reyhanem agą,
  nie chce wyznać, kto chciał ją utopić. Zbuntowani janczarzy za namową szanowanego w całym Konstantynopolu
  Hudayiego wracają do koszar. Mehmet Giray spotyka się ukradkiem z sułtanką Fahriye.

  Serial kostiumowy,

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 69 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  German odchodzi od Cayetany. Ta ...

  German odchodzi od Cayetany. Ta jest załamana, błaga męża, by został. Bez skutku. Poprzysięga więc Manueli zemstę. Leonor cierpi, bo podjęła decyzję o wyjściu za mąż za Claudia, by nie wpędzić rodziców w biedę. Tymczasem trwają przygotowania do ślubu Leonor.


 • 21:20 Bo oszalałem dla niej komediodramat, film fabularny telewizyjny, 1980
  Adaptacja opowiadania Jerzego Stefana Stawińskiego ...

  Adaptacja opowiadania Jerzego Stefana Stawińskiego pod tym samym tytułem. Główna postać filmu to Roman Kolatowski - skromny, prowincjonalny buchalter o aktorskich skłonnościach, marzący o stolicy, Teatrze Wielkim i pracy z Hanuszkiewiczem. Podczas występu w amatorskim teatrze zwraca na niego uwagę szef zaopatrzenia zakładów odzieżowych. Jego zdaniem uzdolnienia aktorskie Kolatowskiego znakomicie się przydadzą do pracy zaopatrzeniowca.
  I rzeczywiście. Pan Roman jest znakomity. Wyczuwając nastroje dostawców, raz zjednuje ich uśmiechem, raz jest bliski płaczu. Swój kunszt wspiera ofiarowywanymi "po kosztach własnych" najmodniejszymi garniturami. W efekcie do zakładów zaczyna płynąć strumień podszewek, guzików i innych niezbędnych artykułów. Niepostrzeżenie świat przemienia się w oczach Kolatowskiego w wielką teatralną scenę. W domu przykładny mąż i ojciec, w pracy szybko z zahukanego urzędnika przedzierzga się w ustosunkowanego fachmana, bywalca stołecznych restauracji i hoteli. Od tego już tylko krok do wykorzystania aktorskich umiejętności do podbojów miłosnych. Po pierwszych sukcesach Kolatowski wpada w pułapkę. Poderwawszy atrakcyjną blondynkę, zakochuje się w niej bez pamięci. Osadzony we współczesnych realiach film Chęcińskiego balansuje na granicy między satyryczną komedią a dramatem psychologicznym. Kpiąc z wynaturzeń i absurdów rzeczywistości, jest również poruszającą opowieścią o tęsknocie za czymś wielkim, szlachetnym
  i prawdziwym.

 • 23:10 Moje życie XXL - odc. 9 reality show, reality show, 2021
  Osiem osób chorujących na otyłość ...

  Osiem osób chorujących na otyłość olbrzymią postanowiło poddać się operacji wycięcia czterech piątych żołądka. Dla nich to jedyna szansa na normalne i szczęśliwe życie. Teraz codzienność bohaterów to poczucie osamotnienia, społeczne wykluczenie i życie na granicy inwalidztwa. Jednak wierzą, że mogą jeszcze wszystko zmienić - operacja jest narzędziem pomagającym dotrzeć do celu. A ich życie nie jest usłane różami. Wszyscy jedzeniem zajadają stresy codzienności. Iwona przeżywa żałobę po śmierci męża. Paulina jest zdana tylko na siebie, mąż niemal nie pomaga w wychowaniu dzieci. Barbara cierpi z powodu otyłości na wiele chorób i schorzeń, dodatkowo wykazuje objawy depresji. Mateusz bezustannie i bez umiaru jest dokarmiany przez matkę. Artur winą za otyłość obarcza tylko siebie i to, że "bez przerwy żre". Łukasz od dziesięciu lat usiłuje podejść do operacji, za każdym razem w ostatniej chwili rezygnuje. Gosia w pracy jest pewną siebie, cenioną specjalistką - w domowych pieleszach na jaw wychodzą jej lęki i niepewności, które stara się zagłuszyć jedzeniem. Ewa, pracownik naukowy z sukcesami, w pogoni za uniwersytecką karierą zapomniała o sobie. Serial pokazuje ich walkę z otyłością olbrzymią - od zgrupowania, gdzie pod okiem psychologa, fizjoterapeutki i dietetyczki uczą się, jak kompleksowo przygotować się do zabiegu i życia po nim, po zmagania we własnych domach. Zwykłe ćwiczenia fizyczne, rozmowy czy nauka prawidłowego odżywiania są dla bohaterów emocjonalnymi wyzwaniami, podczas których walczą z własnymi lękami, słabościami i kompleksami. Seria pokazuje ich zmagania przedoperacyjne, zabiegi zmniejszenia żołądka i pooperacyjny czas w domach, gdzie starają się na nowo wziąć swój los we własne ręce. I żyć bez największego wroga - otyłości.

 • 00:10 Wszystkie kolory świata - Kongo, serce Afryki (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - Kongo.

 • 01:15 Znów cię kocham (Sealed with a Kiss) komedia, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.USA 2016
  Bradley Suttons zdobył sławę i ...

  Bradley Suttons zdobył sławę i serca wielbicieli swoimi nastrojowymi piosenkami country. Laureat nagrody Grammy najpierw podbił Nashville, teraz robi karierę w Los Angeles, dokąd ściągnęła go jego narzeczona Catherine, oscarowa gwiazda filmowa. Podczas telewizyjnego wywiadu para opowiada o swoich najbliższych planach zawodowych, a także zdradza wielbicielom, że wkrótce planują ślub. W małym rodzinnym miasteczku Bradleya w stanie Teksas program ogląda Sarah Standor. Ożywają wspomnienia. W dzieciństwie mieszkali w sąsiedztwie i przyjaźnili się. Kiedy rodzice chłopaka zginęli tragicznie, musiał wyjechać do sierocińca. Przed rozstaniem przysięgali sobie miłość i wierność. Mieli wówczas po 13 lat, a ich kolega jako syn pastora udzielił im fikcyjnego ślubu w stodole. Bradley podarował wtedy dziewczynie pierścionek swojej zmarłej matki. Nie miał nikogo, a ona była mu najbliższa. Sarah odnajduje pierścionek w swoich skarbach z dzieciństwa i postanawia odesłać Bradleyowi, by teraz mógł dać swojej prawdziwej narzeczonej. Przesyłka z rodzinnego miasteczka przypomina mu miejsce, gdzie spędził szczęśliwe dzieciństwo z rodzicami. Został po nich jeszcze dom, który teraz postanawia odwiedzić, by ewentualnie wystawić na sprzedaż. Kiedy Bradley Suttons wraca do Teksasu, spotyka starych znajomych, którzy wciąż go pamiętają. Odwiedza też Sarah. Dziewczyna została na ranczu swoich rodziców, skończyła weterynarię i otacza opieką chore konie, których właściciele się pozbywają. Okazuje się, że ma poważne problemy finansowe, grozi jej konfiskata majątku. Został jej miesiąc na załatwienie spraw. Ona nie traci nadziei, wierzy, że w tym czasie w końcu przyznają jej dotację. Na tę wiadomość czeka codziennie, ale urzędowe pismo wciąż nie nadchodzi. Bradley postanawia zostać na dłużej w miasteczku i tu tworzyć piosenki do swojej nowej płyty. Dużo czasu spędza z Sarah, pomaga jej w gospodarstwie. Zaczyna coraz bardziej doceniać towarzystwo przyjaciółki z dzieciństwa, przy której czuje się wolny i szczęśliwy. Tymczasem w Los Angeles Catherine szykuje się do hucznego wesela, choć Bradley zawsze chciał mieć cichy i romantyczny ślub.
  (SEALED WITH A KISS/A COUNTRY WEDDING)

 • 02:45 Ranczo s.VIII - odc. 95 (seria VIII, odc. 4) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Senator i Czerepach z rosnącym ...

  Senator i Czerepach z rosnącym niepokojem obserwują coraz bardziej rozbuchaną emancypację swoich żon, zwłaszcza od momentu wpisania ich na listy wyborcze. Obaj panowie postanawiają zorganizować małżonkom spektakularną lekcję skromności. Po raz kolejny potwierdza się, że właściwie zainwestowane środki potrafią czynić cuda. Z braku innych możliwości Monika podejmuje się desperacko opieki nad Dorotką, mimo całkowitego braku predyspozycji. Okazuje się, że dziecięca psychika, pozornie tak delikatna, może być silniejsza nawet od stalowej psychiki doświadczonej agentki. Misja niesienia pomocy najbardziej potrzebującym w Wilkowyjach, a przy okazji nauczenia dzieci szacunku dla starszych i dbałości o nich, podejmowana przez księdza i wikarych jakkolwiek szczytna i godna naśladowania, od początku wzbudza wiele kontrowersji. Wniosek płynie z tego jeden: zatwardziałości budowanej przez lata nie da się wyplenić w ciągu kilku dni. Solejukowa, śmiertelnie zawstydzona emitowaną na żywo w poprzednim odcinku karczemną awanturą z Wargaczową, schodzi do podziemia. Rozgłosu, jaki stał się jej udziałem, pozazdrościłby jej niejeden celebryta, ale że Solejukowej mentalnie do celebrytki daleko, opuszcza dom jedynie w głębokim kamuflażu i najchętniej po zmroku, co zresztą wzbudza podobne emocje, jak jej wystąpienie w wilkowyjskim studiu. Jola i Pietrek dostają zaproszenie od Witebskiego na uroczystą kolację. Pietrek jest pewny, że Witebski chce im wręczyć wymówienie. Jakież jest ich zdziwienie, kiedy jako ostatni z gości docierają do radia. Misyjne próby nakłonienia pań do zgody, podejmowane przez księdza Macieja, wydają się nie przynosić skutku, jednak jest prawdą, że kropla drąży skałę, choć rzeźbi zwykle inną drogę, niż byśmy się spodziewali.

 • 03:30 La Bandida - odc. 50 (La Bandida) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Meksyk 2019
  Marina zostaje wyrzucona ze szkoły. ...

  Marina zostaje wyrzucona ze szkoły. Graciela udaje się do Marii. Informuje ją, że jej mąż Federico jest współwłaścicielem Domu La Bandidy i jeśli ta nie sprawi, by Marina wróciła do szkoły, dowie się o tym cały Meksyk. Damian wyznaje rodzicom i Gracieli, że kocha Marinę. Księżniczka prosi Nimfę, by wyraźnie dała do zrozumienia Guerowi, że może być tylko jego przyjaciółką. Wtedy będzie miał szansę Księżniczkę pokochać. Urażona Marina zwraca Antoniowi medalik. Do Domu La Bandidy przybywa sławny aktor filmowy, a Consuelo zajmuje się senatorem.

 • 04:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv