TVP Kobieta - Program TV na wtorek 16 kwietnia 2024

 • 05:05 Ojciec Mateusz - odc. 182 (Ojciec Mateusz XIV odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Na plebanii zjawia się Patrycja ...

  Na plebanii zjawia się Patrycja Świerc (Monika Kwiatkowska) z półtorarocznym synkiem. Chce rozmawiać z Mateuszem, jest niespokojna. W trakcie rozmowy kobieta obserwuje grających w koszykówkę nastolatków, wśród których jest Bruno (Jasper Sołtysiewicz). W środku nocy Nocul wraca do domu. W pewnej chwili dostrzega źle zaparkowane auto. Świecąc latarką zauważa nieprzytomne dziecko. Policjanci zabezpieczają samochód i ustalają właściciela. Okazuje się, że jest nią Patrycja Świerc. Trwają poszukiwania Patrycji. Policjanci sprawdzają bilingi telefoniczne. Ostatnie połączenia wykonywała do męża Natana (Jakub Przebindowski) i do Grażyny Kukielskiej (Dorota Landowska), znanej w mieście prawniczki. W parku policjanci znajdują zwłoki Patrycji.

 • 06:05 Ojciec Mateusz - odc. 183 (Ojciec Mateusz XIV odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Na zapleczu słychać muzykę dobiegającą ...

  Na zapleczu słychać muzykę dobiegającą z dyskoteki. Nagle otwierają się drzwi i wypada Kacper, ma zakrwawioną wargę. Ze środka wybiegają Marcin (Piotr Mróz) i Waldek (Maciej Radel), a z nimi Ewa (Agnieszka Mrozińska - Jaszczuk) i Patrycją (Aleksandra Posielężna), które są przejęte zaistniałą sytuacją. Bijatyka trwa na dobre. Rano pobity Kacper zjawia się w warsztacie samochodowym Waldka i Ryśka. Rysiek ma do spłacenia dług wdzięczności. Kacper zabrał jego brata Waldka do dyskoteki. Tomek, Marcin, Adrian, Marczak i Agnieszka trenują na siłowni. Nagle Adrian odkrywa, że ktoś niszczy ich samochód. Dochodzi do regularnej wojny na pięści. Tomek rozpoznaje napastników, ale nie chcą o tym rozmawiać z policją. Agnieszka znajduje zakrwawionego i nieprzytomnego Tomka w szatni.

 • 07:00 W labiryncie - Bójka , film fabularny telewizyjny, 1990
  Joanna wybiera się na meeting ...

  Joanna wybiera się na meeting i prosi Adama o samochód. Janek ma zły humor, wszystko mu wylatuje z rąk. Przychodzi Stopczyk z radosną Bożenką. Jest ona teraz sekretarką w spółce polsko-niemieckiej. Już nawet używa niemieckich słów. Stopczyk proponuje Jankowi wymyślenie krajowej produkcji ubocznej do produkcji niemieckiej. Adam udaje się do banku. Tu przypadkowo spotyka Renatę. Prosi ją, by wyjawiła, skąd zna Joannę. Dziewczyna nie chce nic powiedzieć. Adam oferuje Renacie podwiezienie. Odwozi ją na spotkanie AA i przypadkowo dostrzega Joannę udającą się w to samo miejsce co Renata. Zaciekawiony idzie za żoną i odkrywa całą prawdę. Leon był na spotkaniu kombatantów i dowiedział się o śmierci Mirona. Rozmawia z Marią o swoich kolegach z powstania. Anna opowiada Maćkowi o wizycie dwóch podejrzanych typów. Nie rozumie, czego chcieli od Maćka. Boi się ich gróźb. Adam rozmawia z Joanną o walce z piciem. Jest pełen uznania dla żony. Joanna cieszy się, że Adam ma takie podejście i proponuje wyjść do ludzi lub zaprosić gości. Chce zaprosić Dankę. Krysia rozmawia z Asią o jej znajomości z Wernerem i zazdrości Janka. Koleżanka myślała, że z Wernerem łączyło ich uczucie. Janek i Mariola bawią się w dyskotece. Tu spotykają pijanego Maćka, który jest niegrzeczny szczególnie w stosunku do Janka. Dochodzi do bójki.

 • 07:30 W labiryncie - Synowa , film fabularny telewizyjny, 1990
  Rano Adam i Janek spotykają ...

  Rano Adam i Janek spotykają się przed instytutem. Janek ma zawiniętą rękę, co wzbudza ciekawość Adama. Duraj opowiada o całym zajściu w dyskotece. Do Maćka przychodzą ci sami koledzy, którzy przestraszyli Annę. Upominają się o pieniądze, które Maciek pożyczył, znów go straszą. Krysia pracuje u Dawida. Ten daje jej szereg poleceń na czas swego wyjazdu. Współpraca dobrze się układa. Renata mieszka u Izy. Odwiedza ją ojciec, dogrywają szczegóły dotyczące otwarcia kwiaciarni. Rozmawiają o charakterze żony Tomasza. W instytucie trwają badania nad programem AIDS. Do Marii przychodzi Elżbieta, oddaje teściowej pożyczone pieniądze. Rozmawiają o Andrzeju. Elżbieta mówi, że mąż ma kochankę w Norwegii. Pani Janina rozmawia z Krysią o pracy u Dawida. Krysia pakuje Oleńkę na wczasy, na które jedzie z babcią. Do Racewicza przychodzi żona Mutara - Viola. Wchodzi do gabinetu razem z dzieckiem mimo sprzeciwu sekretarki Hani. Przynosi Adamowi pieniądze, które był winien Mutar. Jednocześnie prosi go o korzystne dla Mutara zeznania. W chwili, kiedy Adam przelicza pieniądze, do gabinetu zagląda Stopczyk. Janek prosi Leona o sprawdzenie wyników badań nad programem AIDS.

 • 08:05 Przysięga s.III - odc. 500 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Ilyas obserwuje swoją córkę w ...

  Ilyas obserwuje swoją córkę w domu Kemala. Dziewczynka namawia domowników na wspólne lepienie ravioli. Feride miło spędza czas z Umitem. Songul nie przestaje dokuczać Cavidan. Ilyas wyznaje Kemalowi, że ma córkę w wieku Masal, której długo nie widział.
  (YEMIN)

 • 09:00 Przysięga s.III - odc. 501 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Emir chce wiedzieć, czy Feride ...

  Emir chce wiedzieć, czy Feride zamierza wyjść za mąż. Jest zazdrosny o Umita, który odwiedza Feride. Kemal namawia Narin na kolejne dziecko, żeby sprawić Masal przyjemność. Cemre postanawia ukarać Talaza za to, co zrobił Cavidan. Masal znika rano z domu. Kemal szaleje z niepokoju. Umit zaprasza Feride na kolację. Prosi ją także o przysługę, żeby pomóc swojej umierającej matce.
  (YEMIN)

 • 10:00 Winnice miłości - Sezon II odc. 193/193 (cz. 2) (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
  Achilleas, nieświadomy uknutego w tajemnicy ...

  Achilleas, nieświadomy uknutego w tajemnicy planu, znajduje sposób, aby po raz kolejny wyrazić swoją miłość do Meliny. Tuż przed wyjściem na przyjęcie, do Anastasii i Mattheosa docierają straszliwe wieści. Konstantina stara się utrzymać w tajemnicy swoje spotkanie z Kikisem w hotelu, ale Manolis dowiaduje się o wszystkim i postanawia pomścić swój honor. Dimitra poznaje prawdę o romansie Nektariosa z Antigoni. Diamantis podejmuje dramatyczną decyzję. Sifis, Achilleas i Melina wpadają w pułapkę zastawioną przez tajemniczego mężczyznę.

 • 11:00 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 147 (s. III, odc. 20) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 147) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Mihrimah odmawia wyjazdu z ojcem ...

  Mihrimah odmawia wyjazdu z ojcem i Firuze do pałacyku myśliwskiego. Ojciec Heleny rezygnuje z wydania córki za kupca Abbasa. Dziewczyna nie chce jednak dołączyć do haremu księcia Mustafy, co bardzo niepokoi
  jego faworytę Fatmę. Mahidevran również nie akceptuje Heleny. Hürrem każe Mihrimah przeprosić ojca.

 • 12:00 Okrasa łamie przepisy , , 2024
  .

  .

 • 12:35 Kwiaty na warsztat - Sezon IV odc. 6/12 Wiosenne hiacynty w ogrodzie i w kompozycji na stole. , magazyn, 2022
  Jak opiekować się kwiatami, by ...

  Jak opiekować się kwiatami, by wydobyć pełnię ich naturalnego piękna? Dlaczego warto żyć w zgodzie z naturą? Mistrzyni florystyki, Joanna Lewandowska opowie o tajemnicach roślin i udzieli wielu praktycznych porad dotyczących ich uprawy. W tym odcinku prowadząca pokaże, jak wykonać świąteczną kompozycję z wiosennymi hiacyntami.

 • 12:55 Wszystkie kolory świata - Święte góry Wudang (Flavors) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2008
  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga ...

  Ta niezwykła seria dokumentalna pomaga odkryć bogactwo, magię i piękno najciekawszych miejsc na świecie: ich naturalne cuda i sławne zabytki, wytwory lokalnych rzemieślników i zapierające dech w piersiach krajobrazy. W każdym odcinku na widzów czeka niezapomniana podróż przez tradycję i historię kolejnego kraju, który jest wymarzonym miejscem docelowym każdego podróżnika. W tym odcinku - góry Wudang.

 • 13:45 Wszystko dla Pań - sezon 2 (The Paradise - season 2) , film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Wielka Brytania 2013
  Pierwszy w Anglii, elegancki dom ...

  Pierwszy w Anglii, elegancki dom towarowy ponownie otwiera przed nami swe podwoje, zapraszając do poznania dalszych losów bohaterów tej niezwykle barwnej i wciągającej opowieści o rywalizacji, miłości i ambicji. Minął rok odkąd Moray, właściciel "Paradise", podjął jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Denise nadal pracuje jako ekspedientka i doskonale sobie radzi w świecie damskiej mody. Losy sklepu są jednak niepewne, zwłaszcza, że na scenę wkracza nowy gracz - inteligentny i bezwzględny Tom Weston. A odrzucona Katherine nie może zapomnieć o utraconej miłości, mimo, że ma szansę rozpocząć nowe życie.... W scenerii pełnego przepychu wiktoriańskiego domu towarowego rozgrywa się pasjonująca historia przepełniona emocjonalnymi rozgrywkami i intrygami, w których stawką jest szczęście...

 • 14:50 Kobiety w drodze - Sezon IV odc. 4/10 Olga Bończyk magazyn, magazyn, 2022
  Bohaterką tego odcinka programu Marty ...

  Bohaterką tego odcinka programu Marty Manowskiej będzie aktorka i piosenkarka, Olga Bończyk, która w programie opowie o dzieciństwie i trudnej roli łącznika między światem a niesłyszącymi rodzicami, o dążeniu do spełniania marzeń i budowaniu swojego własnego Mount Everest.

 • 15:30 Ojciec Mateusz - odc. 69 (seria V, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  W podsandomierskiej gliniance znaleziono samochód ...

  W podsandomierskiej gliniance znaleziono samochód ze zwłokami. W tym samym czasie zgłoszono zaginięcie klasztornego ogrodnika. O zabójstwo jest podejrzany bratanek ogrodnika - Marek, mechanik samochodowy. Ekspertyza wykazuje jednak, że zwłoki leżały na dnie glinianki ponad 20 lat. Policjanci przystępują do rozwikłania zagadki. Kim była ofiara i gdzie jest ogrodnik? Z pomocą przychodzi niezawodny ojciec Mateusz.

 • 16:30 Ojciec Mateusz - odc. 70 (seria VI, odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2011
  Na budowie osiedla dochodzi do ...

  Na budowie osiedla dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Szefowa firmy wypadła z balkonu. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Na podstawie poszlak można przypuszczać, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, lecz próba zabójstwa. Firma miała poważne problemy finansowe, a ponadto Wiercińską łączyły prywatne relacje z szefem finansowym jej firmy. Przed wypadkiem kobieta była związana z kierownikiem budowy. Obaj mężczyźni są podejrzani. W śledztwo angażuje się ksiądz Mateusz.

 • 17:30 Nowe życie na wsi - Sezon XXVI odc. 65/70 (ESCAPE TO THE COUNTRY; s. 26) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2014
  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości ...

  Brytyjski program o poszukiwaniu nieruchomości na wsi. Jonnie Irwin przebywa w Dorset, pomagając emerytowanej lekarce i jej mężowi, którzy sprzedają swój dom rodzinny w Surrey i dysponują budżetem w wysokości 800 000 funtów na przestronną posiadłość na wsi, gdzie będą mogli cieszyć się swoim hobby. Jonnie wybiera się także na wody West Bay, aby zobaczyć, w jaki sposób program ochrony przyrody pomaga zachować balans na wodach tego regionu, dbając także o źródła utrzymania lokalnych rybaków.

 • 18:30 Winnice miłości - Sezon III odc. 1/193 (Brousko) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Grecja 2013
 • 19:30 Dzikie pszczoły - Odc. 89 (Agries melisses) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Grecja 2019
  Assimina informuje Eleni, że Drosso ...

  Assimina informuje Eleni, że Drosso będzie ukrywać ciążę, a po porodzie odda jej dziecko. Nikiforos się nie zgadza. Obawia się, że Drosso w ostatniej chwili zmieni zdanie. Doukas, który właśnie dowiedział się, że zostanie dziadkiem, przychodzi do kafenionu, żeby świętować wspólnie z mieszkańcami Diafani. Spotyka się z chłodnym przyjęciem burmistrza i dowiaduje się, że spółdzielnia rolnicza już została założona. Mirsini próbuje przekupić panią Rizo, która jako położna ma opiekować się ciężarną Assiminą i potajemnie przyjąć poród Drosso. Wszyscy muszą uwierzyć, że niemowlę jest dzieckiem Nikiforosa i Assminy.

 • 20:30 Akacjowa 38 - odc. 196 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2015
  Susana dowiaduje się, że Leandro ...

  Susana dowiaduje się, że Leandro zastawił zakład krawiecki. Leonor odwiedza Manuelę, która prosi ją, by rodzina nie wtrącała się do niej i Justa. Po skończonej przymiarce Tano kradnie pieniądze z kasetki w pracowni Susany. Rosina zwołuje protest mieszkańców przeciwko planom zburzenia dzielnicy. Kradnie strażnikowi kajdanki i przykuwa się nimi do drzewa. Justo coraz bardziej znęca się nad Manuelą. German nadal upiera się przy swojej linii obrony. Leonor zamierza napisać farsę, w której przedstawi niesprawiedliwość, jaka spotkała Akacjową.

 • 21:25 Wspaniałe stulecie (s. 3) - odc. 147 (s. III, odc. 20) (Muhtesem Yüzyil (Magnificent Century) ep. 147) serial kostiumowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2014
  Mihrimah odmawia wyjazdu z ojcem ...

  Mihrimah odmawia wyjazdu z ojcem i Firuze do pałacyku myśliwskiego. Ojciec Heleny rezygnuje z wydania córki za kupca Abbasa. Dziewczyna nie chce jednak dołączyć do haremu księcia Mustafy, co bardzo niepokoi
  jego faworytę Fatmę. Mahidevran również nie akceptuje Heleny. Hürrem każe Mihrimah przeprosić ojca.

 • 22:25 Nic śmiesznego komedia, film fabularny kinowy, 1995
  Filmy Marka Koterskiego niełatwo poddać ...

  Filmy Marka Koterskiego niełatwo poddać gatunkowym klasyfikacjom. Reżyser bowiem potrafi umiejętnie żonglować konwencjami. Raz bliżej mu do groteski i awangardy ("Dom wariatów" 1984), kiedy indziej znów "skręca" w kierunku komediodramatu z domieszką czarnego humoru i kina psychologicznego ("Życie wewnętrzne" 1986, "Porno" 1989, "Dzień świra" 2002). Wszystkie dotychczasowe filmy Koterskiego mają jednak wspólny motyw. Jest nim duchowy upadek człowieka, próba opisu i analizy przyczyn jego wewnętrznej degrengolady, na zewnątrz objawiającej się rozpadem więzi rodzinnych i niemożnością autentycznego zaangażowania w związek uczuciowy. Bohaterowie Koterskiego to zwykle jednostki "wydrążone", wyobcowane, utożsamiające potrzeby emocjonalne z fizycznymi popędami, najczęściej seksualnym.
  Podobnie jest w "Nic śmiesznego". Główny bohater, Adam Miauczyński, to reżyser filmów pornograficznych. Został nim w nadziei zdobycia sławy i bogactwa. Jednak mija już czterdziestka, a młodzieńczym marzeniom wciąż daleko do realizacji. Przez długi czas Miauczyński był tylko drugim reżyserem, na dodatek nieustannie wyrzucanym z pracy za nieudolność. Zamiast luksusowego samochodu i podróży po świecie ma dziesięcioletniego "malucha" i od dwudziestu lat mieszka w mieście, którego serdecznie nienawidzi. Z powodzeniem u płci przeciwnej też nie jest najlepiej. Wszystkie atrakcyjne dziewczyny, które przechodzą przez jego łóżko, to byłe przyjaciółki kumpla. Co zaś do miłości "na całe życie", to właśnie się z nią rozwiódł. Złośliwy los sprawił wszakże, że nadal mieszkają razem. Jakby tego nie było dość, Adam nie może się pocieszyć nawet szczęśliwym dzieciństwem. Jako noworodek zbyt długo leżał w szpitalu w mokrej pieluszce, w wyniku czego obtarł sobie nogi do krwi. Ślady pozostały do dziś. Jego matka, nie mogąc znieść, że nie ma córki, ubierała malca w dziewczęce fatałaszki. Wszystkie te niewesołe myśli przychodzą Miauczyńskiemu do głowy... w prosektorium. Teraz, jako trup może spojrzeć z dystansu na całą swą żałosną egzystencję. Monolog wewnętrzny rozpoczyna od smutnej konstatacji: "Nie spotkało mnie w życiu nic śmiesznego".
  Część krytyki porównywała film Koterskiego do słynnego "Zezowatego szczęścia" Andrzeja Munka. Miauczyński pod wieloma względami przypomina Piszczyka. Podobnie jak on jest wiecznym pechowcem, którego ambicje są wprost proporcjonalne do nieudacznictwa. Jego groteskowo-humorystyczne perypetie również kryją głębsze treści, dotyczące polskich przywar, kompleksów i ograniczeń. Jeden z krytyków pisał: ""Nic śmiesznego" jest przede wszystkim filmem bardzo polskim. O naszym malkontenctwie, o niemożnościach, o marazmie inteligenta, który nie potrafi znaleźć sposobu na życie i liczy, że dobrobyt i szczęście spłyną mu w ręce same. Koterski śmieje się z wszystkiego i wszystkich. Z absurdalnej rzeczywistości wokół, ze środowiska filmowego, z siebie samego. "Nic śmiesznego" to pewnie trochę i rozliczenie z jego własnym życiem, z jego tęsknotami i marzeniami. Rozliczenie bardzo gorzkie, pomimo salw śmiechu, które co chwila wybuchają na sali".

 • 00:15 Obsesyjni zbieracze - /2/ (Hoarders) serial dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Wielka Brytania 2019
  Kuchnia niczym wysypisko śmieci, sterty ...

  Kuchnia niczym wysypisko śmieci, sterty ubrań w pokoju dziennym, hol wypełniony po brzegi, wanna zasypana produktami, a noce spędzone na kanapie, gdy sypialnia niknie pod ogromem rzeczy. Mnóstwo zbędnych przedmiotów, które wypełniają i zaśmiecają przestrzeń mieszkalną, powoli wykluczają właścicieli domów z normalnego funkcjonowania, a ekstremalny bałagan utrudnia im codzienne czynności. Taki widok to codzienność bohaterów dokumentalnego cyklu "Obsesyjni zbieracze", przedstawiającego losy ludzi, którzy zmagają się z problemem nadmiernego gromadzenia przedmiotów. Co doprowadziło ich do momentu, w którym przestali panować nad swoim zbieractwem? Problemy, zakupoholizm, a może samotność? Jak sobie z tym poradzić? Od czego zacząć, by budować życie w wygodnym i czystym mieszkaniu? Z pomocą bohaterom programu przychodzą specjaliści, psychoterapeuci oraz ekipy sprzątające, które krok po kroku pomogą zmierzyć się z emocjami, stresem i bałaganem, by właściciele domów mogli odzyskać siebie, rodzinę i zawalczyć o uporządkowaną przestrzeń.

 • 01:05 Pięć gwiazdek - /14/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Lucia urządza przyjęcie niespodziankę z ...

  Lucia urządza przyjęcie niespodziankę z okazji urodzin Carli i Flor. Virginia okazuje się kleptomanką. Zostaje aresztowana po tym, jak kradnie ubrania. W wyjściu na wolność pomaga jej Ignacio. Javo przestaje rozumieć zachowanie Virginii. Denerwuje się, widząc ją znów w pobliżu Ignacia. Teresa opowiada Carli i Flor o imprezie, czym rujnuje przygotowaną dla nich niespodziankę. Amanda znajduje Javo i Lucię w niezręcznej sytuacji.

 • 01:55 Pięć gwiazdek - /15/ (Las Estrellas) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Argentyna 2017
  Manuel dowiaduje się, że Miranda ...

  Manuel dowiaduje się, że Miranda ma dwa telefony komórkowe. Flor chce porozmawiać z Virginią o sytuacji w sklepie odzieżowym, ale ta odmawia rozmowy. Lucia i Mariano idą razem na lunch. Sebastian idzie odebrać Carlę z hotelu i daje jej naszyjnik na urodziny. Virginia kradnie bardzo ważną koszulkę dla boksera.

 • 02:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv