TVP Polonia - Program TV na czwartek 04 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /837/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 07:00 Jak to działa - Ekologia magazyn, magazyn, 2022
  W tym odcinku Radek Brzózka ...

  W tym odcinku Radek Brzózka pokazuje siłę naszej gwiazdy. Rozpoczynamy od prostego eksperymentu z podpaleniem przypadkowego kawałka drewna przy pomocy prostej szkolnej lupy, aby w dalszej części programu pokazać, jaką korzyść możemy osiągać, wykorzystując darmową i czystą energię pochodząca ze słońca. Radek Brzózka zabiera nas do fabryki paneli fotowoltaicznych, aby pokazać ich budowę i sposób, w jaki są produkowane i testowane. Widzimy też, jak zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Jesteśmy również gośćmi rodziny, która pokazuje nam, jak w praktyce energia słoneczna wykorzystywana jest w zwykłym domu jednorodzinnym, jakie jest jej zużycie, a jaka produkcja na przestrzeni kilku miesięcy. Wraz z autorem jedziemy także na dużą farmę fotowoltaiczną, która wytwarza energię nawet w bardzo, wydawałoby się, pochmurne dni. W programie rozmawiamy też o gwałtownym wzroście użycia oraz przyszłości paneli fotowoltaicznych.
  Radek Brzózka, pasjonat nauki i techniki, znany widzom TVP m.in. z programu "Jak to działa", specjalnie dla TVP Nauka przygotował serię "Jak to działa - Ekologia", w której przybliża widzom naukowe rozwiązania służące ochronie naszej planety, bezpieczeństwu i komfortowi naszego życia.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2024
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi. To osoby, które uciekły przed represjami i w Polsce znalazły schronienie. Oprócz tematów reporterskich, w magazynie są też rozmowy z przedstawicielami polskich organizacji na Białorusi, białoruskiej diaspory w Polsce, dyplomatami i społecznikami. Dzięki programowi widzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w których żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą, a także dowiedzieć się w jaki sposób Polska okazuje wspiera politycznym migrantom z Białorusi.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2933 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Hubert odkrywa, że Asia chce ...

  Hubert odkrywa, że Asia chce wziąć "chwilówkę", bo nie ma pieniędzy na aparat ortodontyczny dla syna. Milena poleca Pyrce znajomego ortodontę - Konrada - który nie tylko jest jej bliskim przyjacielem, ale też byłym ukochanym ze szkoły. Natalia proponuje Klemensowi, by został jej wspólnikiem i przejął prowadzenie kancelarii na czas jej wyjazdu z Cezarym do Indii. Tymczasem Małgorzata - choć Jerzy jej to odradza - próbuje nakłonić córkę, by jednak została w kraju. Za to Kasia z trudem dochodzi do siebie po burzliwym spotkaniu z Czesławem oraz Agnieszką. Tolek proponuje jej pomoc i zabiera Ksawerego oraz Paulinkę do ZOO, a przy okazji namawia Sadowską do pogodzenia się z Walerią.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:20 Wilno bardzo osobiste - Tomasz Snarski , reportaż, 2024
 • 12:35 Wilno bardzo osobiste - Maria Wieloch , reportaż, 2024
 • 12:50 O mnie się nie martw s.I - odc. 13 serial TVP, telenowela, 2014
  Marcin szykuje się do rozprawy ...

  Marcin szykuje się do rozprawy rozwodowej Biczyńskich. Jest spokojny o jej wynik. Paweł ma dwóch świadków gotowych przed sądem zaświadczyć, że za rozpad jego małżeństwa jest odpowiedzialna wyłącznie żona. Marcin jednak nie ma czasu zastanowić się spokojnie nad swoim klientem, bo ma poważniejszy problem: albo żeni się z Aśką, albo jak najszybciej przyznaje się do pomyłki. Obie ewentualności powodują, że wpada w panikę, bo Aśka nie jest mu obojętna. Z drugiej jednak strony Marcin czuje, że nie jest jeszcze gotowy na małżeństwo. Wie, że dalsze odkładanie szczerej rozmowy z narzeczoną doprowadzi do coraz większych problemów. Nie mniejsze kłopoty ma Iga. Krzysiek, który w wyniku męskiej rozmowy z Pawłem trafia do szpitala, oskarża ją o zlecenie pobicia. Nawet wierni koledzy Krzyśka uważają to za absurd. Ale Iga jest wstrząśnięta. Zaczyna rozumieć, co naprawdę Paweł miał na myśli, prosząc, by pozwoliła mu rozwiązać jej problemy. Obawia się też kolejnego oskarżenia. Gorączkowo szuka pomocy u Marcina. W przerwie rozprawy rozwodowej Biczyńskich, Marcin dowiaduje się, co się stało w domu Małeckich. Jedzie do Krzyśka do szpitala. Wraz z Igą poznaje szokującą propozycję, jaką Paweł złożył Krzyśkowi. Sytuacja staje się niebezpieczna dla Igi. • 13:40 O mnie się nie martw s.II odc. 1/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  W pierwszym odcinku nowego sezonu ...


  W pierwszym odcinku nowego sezonu Marcin Kaszuba dostaje wezwanie do rzecznika dyscyplinarnego - zaraz po zakończeniu rehabilitacji powypadkowej. Biczyński zgodnie z groźbą złożył skargę, licząc, że zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje wobec Marcina. Krzysiek pomaga wyremontować mustanga i stara się nawiązać z Kaszubą przyjazne relacje. Po krótkim wypoczynku Iga wraca od swoich rodziców i zaczyna pracować w kancelarii, która tymczasowo mieści się w mieszkaniu Marcina. Do kancelarii Zarzyckiego przychodzi młoda dziewczyna, Karolina, która mówi, że jest w ciąży i szuka nerwowo Marcina Kaszuby.

 • 14:35 Komandor film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Julian Gozdowski to człowiek legenda, ...

  Julian Gozdowski to człowiek legenda, człowiek instytucja, osobność Karkonoszy, którego determinacja przyczyniła się do powstania, rozwoju i potem utrzymania, ponad 40 lat, Biegu Piastów, największej i najstarszej imprezy sportowej w Polsce. Dzisiaj Bieg Piastów jest jedną z niewielu imprez, która zrzeszona jest w prestiżowej Europejskiej Federacji Biegów Długodystansowych (Euroloppet) i Światowej Federacji Biegów Długodystansowych (Worldloppet). W imprezie co roku bierze udział ponad 4000 sportowców z 24 krajów, promując Polskę w całym świecie. Jest to jedna z największych imprez sportów zimowych na świecie. Jest to też ukochane miejsce mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk, która trenowała u pana Juliana i co roku bierze udział w Biegu Piastów. Julian Gozdowski pochodzi z Czortkowa na dzisiejszej Ukrainie. Dzisiaj ma 86 lat. Jest odznaczony Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 • 15:20 Zaginione - odnalezione magazyn, magazyn, 2022
  "Portret damy" Melchiora Geldorpa. Obraz ...


  "Portret damy" Melchiora Geldorpa. Obraz odzyskano dzięki skomplikowanemu, wielowątkowemu śledztwu amerykańskich służb, prowadzonemu w wyniku zgłoszenia MKiDN. Ciekawy trop doprowadził do osoby, która była w posiadaniu jednocześnie kilku polskich strat wojennych. Jan Popławski przez wiele lat prowadził praktykę lekarską w Sankt Petersburgu. Podczas swego pobytu nad Newą polski lekarz
  zgromadził imponujący zbiór malarstwa europejskiego. Po jego śmierci w 1935 r. Muzeum Narodowe w Warszawie pozyskało prawie 100 obrazów z jego kolekcji, w tym prawdziwy creme de la creme dzieła Tintoretta i Rubensa. W marcu 1936 r. instytucja pokazała wspaniałe nabytki na specjalnie zorganizowanej wystawie. Otwarcie ekspozycji czasowej miało oprawę stosowną do rangi prezentowanych dzieł.
  Wśród eksponowanych obrazów był też Portret damy - wizerunek nieznanej z imienia i nazwiska kobiety. Autorem dzieła jest Melchior Geldorp (1607 - 1637), malarz niemiecki, członek cechu malarzy w Kolonii. Malował on przede wszystkim portrety i sceny religijne. Portret damy to jedyne obecnie znane, sygnowane i datowane dzieło artysty. Wojenne losy obiektu pozostają nieznane. Po upadku powstania warszawskiego wiele ze znajdujących się jeszcze w obrębie miasta zbiorów padło ofiarą grabieży lub uległo zniszczeniu. Rozprzężenie dyscypliny wojskowej u schyłku wojny skutkowało częstymi kradzieżami dziel sztuki dokonywanymi na własna rękę przez żołnierzy i administrację niemiecką. Inne Niemcy wywieźli do składnic na Dolnym Śląsku, w Austrii i w Niemczech, gdzie często również padały łupem złodziei. Wśród nich najprawdopodobniej znajdował się obraz Geldorpa.
  W 2011 r. amerykańskie służby DHS/ICE - Homeland Security Investigations, na podstawie zawiadomienia ze strony Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prowadziły sprawę dwóch dzieł Juliana Fałata, zrabowanych w czasie II wojny światowej z Muzeum Narodowego w Warszawie, które kilka lat wcześniej przeszły przez jeden z nowojorskich domów aukcyjnych. Śledztwo doprowadziło do zidentyfikowania kolejnych czterech obrazów, które pochodziły z Muzeum Narodowego w Warszawie i stanowiły polskie straty wojenne. Wśród nich znalazł Portret damy Melchiora Geldorpa ze wspomnianej kolekcji Popławskiego. Jak się okazało portret patrycjuszki został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku w 2006 r. Amerykańscy śledczy odnaleźli obraz w 2016 r. w Los Angeles. Należał do Craiga Gilmore ’ a i Davida Crockera, którzy kupili go w dobrej wierze na nowojorskiej aukcji. Gdy dowiedzieli się o wojennych losach portretu, postanowili oddać go Muzeum Narodowemu w Warszawie. Co ważne w tej historii, mimo że portret jest sygnowany, obraz był sprzedany jako dzieło innego niderlandzkiego malarza, Paulusa Moreelse. Taka zmiana atrybucji, choć czasem wynika z niewiedzy, może też świadczyć o intencjonalnym działaniu sprzedającego, który w ten sposób zrywa nici wiążące obiekt z jego miejscem pochodzenia i prawdziwą historią.

 • 15:35 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1976
  W tym odcinku Miś opiekuje ...


  W tym odcinku Miś opiekuje sie gniazdkiem, które spadło na ziemię
  podczas burzy...

 • 15:40 Mały pingwin Pik - Pok serial animowany, film animowany, 1989
  Zabawne przygody sympatycznego i ...


  Zabawne przygody sympatycznego i niezwykłego pingwinka Pik-Poka,
  którego marzeniem są podróże.
  Pik Pok z Nicponiem pływają na krze lodowej. Spotyka ich wiele
  niebezpieczeństw - najpierw foka, potem rekin. Z opresji ratuje ich delfin. • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 10 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2023
  "Gesty i słowa, czyli jak ...

  "Gesty i słowa, czyli jak król wyrażał swoje zdanie w średniowieczu". Przyjeżdżając w 1386 roku do Polski, Jogaiła na pewno nie znał polskiego. Znał natomiast język elit litewskich, czyli staroruski oraz naturalnie litewski. Posługiwał się też zapewne niemieckim i z pewnością nauczył się polskiego. Język dyplomacji to jednak nie tylko mowa, a przede wszystkim gesty, czym Jagiełło posługiwał się perfekcyjnie. Mimika twarzy, podanie dłoni - to wszystko znaczyło o wiele więcej niż dziś i miało swoją odpowiednią wymowę. Ale najważniejszą, iście królewską metodą wyrażania swojego zdania - było królewskie milczenie.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2933 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Hubert odkrywa, że Asia chce ...

  Hubert odkrywa, że Asia chce wziąć "chwilówkę", bo nie ma pieniędzy na aparat ortodontyczny dla syna. Milena poleca Pyrce znajomego ortodontę - Konrada - który nie tylko jest jej bliskim przyjacielem, ale też byłym ukochanym ze szkoły. Natalia proponuje Klemensowi, by został jej wspólnikiem i przejął prowadzenie kancelarii na czas jej wyjazdu z Cezarym do Indii. Tymczasem Małgorzata - choć Jerzy jej to odradza - próbuje nakłonić córkę, by jednak została w kraju. Za to Kasia z trudem dochodzi do siebie po burzliwym spotkaniu z Czesławem oraz Agnieszką. Tolek proponuje jej pomoc i zabiera Ksawerego oraz Paulinkę do ZOO, a przy okazji namawia Sadowską do pogodzenia się z Walerią.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /838/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 681 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Janusz uświadamia sobie, że cechą ...

  Janusz uświadamia sobie, że cechą Lidii, którą podziwiał najbardziej, była pamiętliwość. Karcz postanawia zemścić się na Emilii za to, że nie zapobiegła śmierci jego żony.
  Błażej planuje wypłacić pieniądze z giełdy kryptowalut. Dociera do niego jednak informacja o krachu na rynku. Kasia kupuje test ciążowy. Wynik jest dla niej szokiem: to dwie kreski.

 • 18:20 Polskie Parki Narodowe - Park Narodowy Bory Tucholskie* film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Program prowadzi Dariusz Gross, dziennikarz, ...

  Program prowadzi Dariusz Gross, dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz - odkrywca. Pokazuje parki narodowe z innej strony, przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program przedstawiający osobliwości przyrody i ukazujący wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce.

 • 18:50 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2024
 • 19:10 Wilnoteka - (odc. 675) ((odc. 675)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2024
 • 19:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Lokatorka III - odc. 4 serial, film fabularny telewizyjny, 2023
  Tobiasz i Witold oceniają straty ...

  Tobiasz i Witold oceniają straty po pożarze w pracowni. Witold jest pewny, że to nie jego naprawa instalacji była przyczyną ognia. Lokatorzy gromadzą się na zebraniu i postanawiają wspólnie działać w obronie swoich mieszkań. Występują w reportażu telewizyjnym i sprawa kamienicy przy Brzozowej staje się głośna w mediach. Przedstawiciele urzędu miasta deklarują pomoc lokatorom i zajęcie się sprawą. Dotychczas dobre układy w kręgach biznesowo - politycznych zaczynają się rozpadać.

 • 21:15 Ekstradycja I - odc. 1/6 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  "Ekstradycja" jeszcze przed swoją telewizyjną ...

  "Ekstradycja" jeszcze przed swoją telewizyjną premierą w 1996 roku została okrzyknięta pierwszym po latach dobrym polskim serialem kryminalnym. Udostępniona najpierw wypożyczalniom wideo stała się przebojem. Na kasety z "Ekstradycją" trzeba było wprowadzić zapisy. W wielu wypożyczalniach ich cena przekraczała ceny innych "nowości". Pomysł serialu zrodził się w głowie Witolda Horwatha - autora dość głośnej kilka lat temu książki pt. "Święte wilki" - kryminału z kampanią Stana Tymińskiego w tle. Wojciech Wójcik chciał ją nawet sfilmować, ale wówczas nic z tego nie wyszło. Nie zrażeni tym Horwath i Wójcik postanowili kontynuować współpracę. W efekcie powstał scenariusz "Ekstradycji", całymi garściami czerpiący z polskiej rzeczywistości, która w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych gwałtownie się "zamerykanizowała". Rodzime fabryki amfetaminy, bezpardonowe walki gangów, narkotykowy handel na wielką skalę, korupcja w policji, wybuchy samochodów pułapek nie wyglądają już w polskim filmie śmiesznie i niewiarygodnie. Jako jeden z pierwszych zauważył to Władysław Pasikowski. Horwath z Wójcikiem poszli jego śladem. Jednak "Ekstradycji" daleko do drapieżności i ostrości "Psów" czy "Krolla". Powstał za to utrzymany w doskonałym tempie serial sensacyjny, nie uchybiający żadnemu z prawideł gatunku.
  Głównym bohaterem "Ekstradycji" jest komisarz Olgierd Halski, brawurowo zagrany przez Marka Kondrata. Halski to typowy "glina" z problemami. Świetny w swoim fachu, lecz nieustannie podpadający przełożonym. Gorzkie doświadczenia życiowe nauczyły go cynizmu i częstego sięgania po butelkę. Ma powodzenie u kobiet, ale nie może pochwalić się udanym życiem rodzinnym. Żona go opuściła, małą córeczkę wychowuje zamożna siostra. Oprócz Kondrata interesujące kreacje stworzyli też Witold Dębicki jako zwierzchnik Halskiego, Krzysztof Kolberger w roli szefa UOP - u i... Lew Rywin - znany producent filmowy jako... boss rosyjskiej mafii. Właśnie dobre aktorstwo w parze z wartką narracją i świetnymi zdjęciami to główne atuty "Ekstradycji".
  Akcja serialu zaczyna się w chwili, gdy komisarz Halski z wydziału handlu narkotykami tropi gang handlarzy, którego szefem jest niejaki Sytniewski, pseudonim Syty, właściciel kantoru na warszawskiej Starówce. Heroinę dostarcza mu rosyjski łącznik, były pułkownik KGB Zajcew. Z Sytym i jego ludźmi rywalizuje Cyrk - boss konkurencyjnego gangu. Na stołecznym rynku handlu białym proszkiem nie ma jednak miejsca dla dwóch pośredników. Między ludźmi Sytego i Cyrka dochodzi do krwawej rozprawy.

 • 22:15 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 22:50 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z serialu "Ja ...

  Ulubione skecze z serialu "Ja to mam szczęście!" s. 2. Polakowie zgodzili się zaopiekować psem Luckiem. Wieczorem wspólnie oglądają telewizję. Ela chce iść z Szymkiem na imprezę, rodzice zgadzają się pod warunkiem, że wróci przed północą i będzie miała włączony telefon. Zostają sami, ale pies nie pozwala na żadne szaleństwa. Z imprezy wraca zapłakana Ela, która narzeka na zachowanie Szymka, bo wyszedł z imprezy z inną dziewczyną. Polakowie przygotowują się do przyjęcia księdza po kolędzie. Po wizycie okazuje się, że Joanna zapomniała zmyć z twarzy ujędrniającą maseczkę, a młodsza córka zadręczała księdza trudnymi pytaniami.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /838/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Placki z krzycy magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na potrawy z mąki z krzycy. Mało kto zna tę nazwę, a oznacza ona jedną z najstarszych genetycznie, nieuszlachetnioną jeszcze formą żyta ozimego. Krzyca była rozpowszechniona na teranie całych Karpat i wiąże się z gospodarką żarową, czyli wypalaniem lasu bądź stepu pod uprawę zboża. Prymitywny system nawożenia popiołem spalonych na miejscu roślin, jak też ręczna obróbka ziemi czy zbiór plonów przy użyciu sierpa były odwiecznymi metodami uprawy krzycy. To archaiczne żyto znane jest też pod gwarowymi określeniami, takimi jak ikrzyca czy skrzyca. Dziś krzyca jest już niemal całkowicie zapomniana, jednak dawniej używano to żyto do produkcji mąki i wypieku delikatnego w smaku pieczywa. Obecnie kłosy krzycy rosną na niewielkich leśnych lub górskich polach i są wykorzystywane jako pasza dla lokalnej zwierzyny. Mimo że roślina ta była w XIX wieku zbożem powszechnie uprawianym w Europie Środkowej, dzisiaj w naszym kraju uprawiają ją jedynie leśne koła łowieckie. Co ciekawe, poza przeznaczeniem paszowym, ziarno tej rośliny doskonale nadaje się do produkcji mąki i wypieku zdrowego pieczywa, które zachowuje świeżość na długo. Krzyca ma wiele odmian, z których najbardziej popularna nosi nazwę żyta świętojańskiego, bo sieje się to zboże w dzień św. Jana. Na szczęście, mąka z krzycy bywa już dostępna, choć zapewne nie wszędzie. Co Karol przygotuje z mąki z krzycy?
  1/ Podpłomyki z krzycy, pieczone na blasze, podane z masłem cebulowym; 2/ Placki ze słoniną i boczkiem, podane z paprykową salsą; 3/ Placuszki z mąki, ziemniaków i ryby podane z filetem z grenadiera panierowanym w mące z krzycy i chrzanowym majonezem.

 • 01:00 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VIII - odc. (67) , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szef kuchni zaprezentuje przygotowanie jednej potrawy od początku do końca. Pokaże, jak oszczędzić w kuchni czas.

 • 01:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 296 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Do Sandomierza przyjeżdżają aktorzy, by ...

  Do Sandomierza przyjeżdżają aktorzy, by wystawić sztukę. Wśród nich jest gwiazdor Ryszard Tokarski. Przed rozpoczęciem prób informuje reżysera Leszka Oleckiego, że to jego ostatnie tournee, bo zamierza skupić się na serialach i filmie. Ma nową, młodszą żonę i chce więcej zarabiać. Na rynku Olecki spotyka dawnego znajomego, Mateusza. Reżyser zaprasza na popołudniową próbę. Na rynku łobuz atakuje staruszki, jednej z nich zabiera torebkę, w pogoń za nim rusza Konrad Milo. Przejeżdżający obok Dziubak z Kobylicką włączają się do akcji. Konrad zatrzymuje złodzieja. Okazuje się, że Milo to były facet Ewy. Wypytuje ją o sprawy sercowe i opowiada, że się zmienił na lepsze. Ewa ucina rozmowę i mówi, że jest szczęśliwie zakochana w miejscowym lekarzu.

 • 03:05 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 297 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Marczak prosi Dziubaka, żeby pomógł ...

  Marczak prosi Dziubaka, żeby pomógł mu naprawić płot u jego dziewczyny, Karoli. W urzędzie miasta jest zebranie. Wściekli Bednarek i Jakubczyk skarżą się na Niezgodę. Według nich armatki do rozbijania gradowych chmur, które stosuje, doprowadziły do suszy i słabych plonów. Chcą, by Rada Miasta zleciła fachową ekspertyzę. Wiceprzewodniczący Buczek wyraża zgodę i każe asystentowi Moczurze przygotować dokumenty. Niezgoda wygraża rolnikom, a oni nie pozostają mu dłużni. Przed chatą Karoli zatrzymuje się Niezgoda. Chce wiedzieć, czy ona w końcu zdecyduje się sprzedać mu ziemię. Dziewczyna kategorycznie odmawia. Niezgoda sugeruje, że życie w drewnianym domu nie jest bezpieczne, może wybuchnąć pożar. Marczak z Heleną i Dziubakiem przyjeżdżają do Karoli. Ta siedzi nad ciałem Niezgody, w ręku trzyma zakrwawiony młotek.

 • 04:00 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 04:40 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z serialu "Ja ...

  Ulubione skecze z serialu "Ja to mam szczęście!" s. 2. Polakowie zgodzili się zaopiekować psem Luckiem. Wieczorem wspólnie oglądają telewizję. Ela chce iść z Szymkiem na imprezę, rodzice zgadzają się pod warunkiem, że wróci przed północą i będzie miała włączony telefon. Zostają sami, ale pies nie pozwala na żadne szaleństwa. Z imprezy wraca zapłakana Ela, która narzeka na zachowanie Szymka, bo wyszedł z imprezy z inną dziewczyną. Polakowie przygotowują się do przyjęcia księdza po kolędzie. Po wizycie okazuje się, że Joanna zapomniała zmyć z twarzy ujędrniającą maseczkę, a młodsza córka zadręczała księdza trudnymi pytaniami.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2933 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Hubert odkrywa, że Asia chce ...

  Hubert odkrywa, że Asia chce wziąć "chwilówkę", bo nie ma pieniędzy na aparat ortodontyczny dla syna. Milena poleca Pyrce znajomego ortodontę - Konrada - który nie tylko jest jej bliskim przyjacielem, ale też byłym ukochanym ze szkoły. Natalia proponuje Klemensowi, by został jej wspólnikiem i przejął prowadzenie kancelarii na czas jej wyjazdu z Cezarym do Indii. Tymczasem Małgorzata - choć Jerzy jej to odradza - próbuje nakłonić córkę, by jednak została w kraju. Za to Kasia z trudem dochodzi do siebie po burzliwym spotkaniu z Czesławem oraz Agnieszką. Tolek proponuje jej pomoc i zabiera Ksawerego oraz Paulinkę do ZOO, a przy okazji namawia Sadowską do pogodzenia się z Walerią.

 • 05:30 Wilno bardzo osobiste - Tomasz Snarski , reportaż, 2024
 • 05:45 Wilno bardzo osobiste - Maria Wieloch , reportaż, 2024
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv