TVP Polonia - Program TV na czwartek 07 marca 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /749/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 06:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 07:00 Prywatne życie zwierząt - sezon 10 reportaż, reportaż, 2023
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo.
  W warszawskim zoo żyje ponad 12 000 zwierząt reprezentujących około 500 gatunków. Najbardziej znani i lubiani zwierzęcy celebryci są też ambasadorami ochrony środowiska. Dorodny i dojrzały Azizi jest liderem w grupie goryli. Jego urodę podkreśla srebrne futro. Okazały hipopotam nilowy Hugo nie jest obojętny na wdzięki starszej od niego o ponad 20 lat Pelagii. Szympansica Lucy to prawdziwa artystka. Obrazy jej autorstwa są sławne w całej Polsce. Odbywają się nawet ich aukcje.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2024
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2918 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Kasia wraca do domu po ...

  Kasia wraca do domu po swoje rzeczy i oznajmia Łukaszowi, że na dobre przenosi się do Brzezin. Świadkami ich kolejnej kłótni są Stańscy, którzy zaczynają się martwić o związek przyjaciół. Kępski nadal pomaga Oliwce w prowadzeniu firmy, co zdecydowanie nie podoba się jego ojcu. Gdy Henryk złośliwie komentuje, sytuację, Zbrowska przypadkiem go słyszy i wybucha gniewem. Za to Ewa i Aleks przystępują do zaległego egzaminu ósmoklasisty. Po zakończeniu, chłopak zdaje sobie sprawę, że popełnił masę błędów i może nie dostać się do wybranego liceum.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:20 Adampol - polska wieś nad Bosforem reportaż, reportaż, 2018
  Bohaterem reportażu jest 80 - ...


  Bohaterem reportażu jest 80 - letni Polak, który mieszka w Adampolu od pokoleń i pięknie opowiada o tradycji wioski. Centrum wsi stanowi muzeum polskie, a wszyscy jej mieszkańcy co tydzień spotykają się na sobotniej, polskiej mszy świętej. Reportaż jest także próbą opowiedzenia o specyfice Turcji - jej walorach, mieszkańcach, różnorodności i gościnności. Ale przede wszystkim o kontaktach i przyjaźni między Polską a Turcją.

 • 12:50 O mnie się nie martw s.I - odc. 5 serial TVP, telenowela, 2014
  Iga próbuje pomóc Teresie wybrnąć ...

  Iga próbuje pomóc Teresie wybrnąć z kłopotów, w jakie kobietę wpędziło zauroczenie nieodpowiednim mężczyzną. Niestety, Iga znowu potrzebuje pomocy Marcina. Aśka proponuje Idze stałą pracę w kancelarii, choć sprzątaczka, która szybciej mówi niż myśli, może stać się przyczyną nieprzewidzianych kłopotów. Tymczasem Krzysiek chce przy pomocy kumpli odzyskać miłość Igi. Niestety, Iga nie wykazuje wielkiego zrozumienia dla jego cudownej przemiany, a co gorsze zaczyna coraz bardziej przekonywać się do mecenasa, który po raz kolejny ulega jej prośbie o adwokacką pomoc w sprawie Teresy.

 • 13:40 O mnie się nie martw s.I - odc. 6 serial TVP, telenowela, 2014
  Marcin próbuje pomóc Teresie, tym ...

  Marcin próbuje pomóc Teresie, tym samym stając się powiernikiem jej tajemnicy. Iga nie może się niczego od niego dowiedzieć, bo Marcin zasłania się tajemnicą adwokacką. Nieoczekiwanie Teresa wpada na dość odważny pomysł, który mógłby pomóc rozwiązać jej sprawę i zdemaskować oszusta z portalu randkowego. Namawiają wraz z mecenasem Igę do podjęcia ryzykownej gry i założenia profilu na portalu randkowym, na którym Teresa rozpoczęła swoją znajomość z mężczyzną oszustem. Staje się to pretekstem do rozmowy, w której Iga i Marcin dowiadują się o sobie nowych, zaskakujących rzeczy.

 • 14:35 Ambasador Pokoju film dokumentalny, film dokumentalny, 2016
  Filmowa opowieść ukazująca działalność wojskową, ...

  Filmowa opowieść ukazująca działalność wojskową, dyplomatyczną i społeczną generała Edwarda Rownego, współpracownika i doradcę pięciu prezydentów USA. Film pokazuje życiową drogę bohatera od dzieciństwa aż do osiągnięcia najwyższych pozycji w armii USA i administracji prezydenckiej. Wykorzystano dokumentalne rejestracje wypowiedzi generała Rownego oraz innych świadków historii - jego współpracowników, przyjaciół i członków rodziny, m. in. gen. Johna Cushmana, gen. Geoffreya Cheadle'a, Roberta C. Heatha, Leonarda Baldygi, synów - Michaela, Johna, Paula, córki Marii Carol, senatora Chucka Haglal, Władysława Zachariasiewicza (102 - letniego działacza polonijnego). Ilustracją są oryginalne materiały archiwalne filmowe, fotografie, artykuły prasowe, rysunki i mapy.

 • 15:35 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1976
  W tym odcinku zobaczymy, jak ...


  W tym odcinku zobaczymy, jak Miś wstał lewa nogą i miał zły dzień. Był nieuprzejmy dla przyjaciół i potem musiał ich przepraszać. • 15:45 Mały pingwin Pik - Pok serial animowany, film animowany, 1989
  Zabawne przygody sympatycznego i niezwykłego ...

  Zabawne przygody sympatycznego i niezwykłego pingwinka Pik-Poka, którego marzeniem są podróże. Pik-Pok wyjeżdża na wakacje z Kasią. Przedtem chce odwiedzić kolegów z zoo. Okazuje się, że Nicpoń znów narozrabiał i trzeba ratować go z opresji.


 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 6 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2023
  "Rzecz o sztuce dyplomacji"Król był ...

  "Rzecz o sztuce dyplomacji"
  Król był samodzielnym kierownikiem zarówno polityki wewnętrznej jak i zagranicznej. On i tylko on! Miał oczywiście doradców w radzie królewskiej, ale nie musiał ich słuchać, ponadto niejednokrotnie potrafił zrzucić na nich winę za własne nietrafione decyzje.
  Najważniejszą instytucją na dworze w prowadzeniu polityki była kancelaria królewska, na której czele stali kanclerz oraz podkanclerzy czyli dzisiejsi ministrowie spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych. To w kancelarii przygotowywano pisma dyplomatyczne, sporządzano listy, instrukcje dla posłów i wystawiano pełnomocnictwa. Tutaj także archiwizowano stare dokumenty i księgi, w których zapisywano wzorce pism, żeby móc je wykorzystać ponownie. W kancelarii pracowali pisarze potrafiący czytać i napisać pisma w języku łacińskim, niemieckim, ruskim, a później nawet włoskim. Przygotowywano tam także najważniejsze dokumenty, czyli traktaty pokojowe. Część z powstałych tutaj dokumentów była przewożona przez samych pracowników, którzy na potrzeby chwili stawali się posłańcami. Posłowie nierzadko organizowali także spotkania władców, choć najczęściej, zasobni w odpowiednie pełnomocnictwa, sami prowadzili pertraktacje z posłami innych krajów. Jeśli jednak dochodziło do spotkań samych monarchów to najczęściej na pograniczach państw. Podróże w głąb innego państwa były rzadkością, bo były... drogie.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2918 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Kasia wraca do domu po ...

  Kasia wraca do domu po swoje rzeczy i oznajmia Łukaszowi, że na dobre przenosi się do Brzezin. Świadkami ich kolejnej kłótni są Stańscy, którzy zaczynają się martwić o związek przyjaciół. Kępski nadal pomaga Oliwce w prowadzeniu firmy, co zdecydowanie nie podoba się jego ojcu. Gdy Henryk złośliwie komentuje, sytuację, Zbrowska przypadkiem go słyszy i wybucha gniewem. Za to Ewa i Aleks przystępują do zaległego egzaminu ósmoklasisty. Po zakończeniu, chłopak zdaje sobie sprawę, że popełnił masę błędów i może nie dostać się do wybranego liceum.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /750/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 17:50 Leśniczówka - odc. 662 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  662Helena po upadku ze schodów ...

  662

  Helena po upadku ze schodów będzie musiała przejść operację, bo ma poważne złamanie kości udowej. Jacek ma pretensje do Magdy, że zostawiła jego matkę w domu samą z chorym Tadeuszem. Wiesiek w tajemnicy przed Marianną szuka pracy, korzystając z komputera w LasPoście. Kurkowa zaczyna podejrzewać męża o internetowy romans. Edytka doradza jej, żeby śledziła Wieśka. W ostatniej chwili Aniela odwołuje randkę z Błażejem. Brat proboszcza w Borowiku topi smutki w alkoholu. Gdy wraca do domu, spotyka Annę, która zaczyna niepokoić się jego zachowaniem.

 • 18:20 Polskie Parki Narodowe - Drawieński Park Narodowy* film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Prowadzący to Dariusz Gross, dziennikarz, ...

  Prowadzący to Dariusz Gross, dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz odkrywca. Pokazuje znane turystom parki narodowe z innej, zaskakującej strony, przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program ukazujący osobliwości przyrody i wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce, w którym spotykają się nowoczesne technologie badawcze z odwiecznym dziełem natury.

 • 18:50 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2024
 • 19:10 Wilnoteka - (odc. 671) ((odc. 671)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Lokatorka - odc. 4 serial, film fabularny telewizyjny, 2021
  Uparta podkomisarz Szerucka dociera do ...

  Uparta podkomisarz Szerucka dociera do coraz bardziej niewygodnych dla kręgów biznesowo - politycznych faktów i powiązań. Posiada niebezpieczną wiedzę i wkrótce zostaje napadnięta we własnym mieszkaniu. Przełożony odsuwa ją od dalszego prowadzenia śledztwa. Szerucka jednak nie chce się poddać. Niebawem okazuje się, że przestępcy mają swoje wtyki także w policji, a córka Markowskiej trafia na przesłuchanie, by usłyszeć poważne zarzuty.

 • 21:15 Lokatorka II - odc. 1 serial, film fabularny telewizyjny, 2023
  Śląski zakład hutniczy skazany jest ...

  Śląski zakład hutniczy skazany jest na zamknięcie. Pełen młodzieńczego entuzjazmu i ideałów Bartosz Glik zostaje przyjęty na staż do prestiżowego biura architektów. Początkowo dostaje same nieciekawe zlecenia, aż do momentu gdy szef daje mu projekt renowacji zaniedbanego osiedla familoków przy zakładzie hutniczym. Okazuje się, że mieszkają tam jego dziadkowie. Bartek wraz z rodziną cieszą się na pozytywne zmiany dla lokalnej społeczności. Tymczasem kierowniczka inwestycji Justyna Andrzejewska wraz ze swoim biznesowym i prywatnym partnerem Edwardem Kowalskim mają wobec osiedla zupełnie inne zamiary.

 • 22:15 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 22:50 Laboratorium czasu - odc. 1 magazyn, magazyn, 2024
 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /750/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 00:30 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Placki z krzycy magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na potrawy z mąki z krzycy. Mało kto zna tę nazwę, a oznacza ona jedną z najstarszych genetycznie, nieuszlachetnioną jeszcze formą żyta ozimego. Krzyca była rozpowszechniona na teranie całych Karpat i wiąże się z gospodarką żarową, czyli wypalaniem lasu bądź stepu pod uprawę zboża. Prymitywny system nawożenia popiołem spalonych na miejscu roślin, jak też ręczna obróbka ziemi czy zbiór plonów przy użyciu sierpa były odwiecznymi metodami uprawy krzycy. To archaiczne żyto znane jest też pod gwarowymi określeniami, takimi jak ikrzyca czy skrzyca. Dziś krzyca jest już niemal całkowicie zapomniana, jednak dawniej używano to żyto do produkcji mąki i wypieku delikatnego w smaku pieczywa. Obecnie kłosy krzycy rosną na niewielkich leśnych lub górskich polach i są wykorzystywane jako pasza dla lokalnej zwierzyny. Mimo że roślina ta była w XIX wieku zbożem powszechnie uprawianym w Europie Środkowej, dzisiaj w naszym kraju uprawiają ją jedynie leśne koła łowieckie. Co ciekawe, poza przeznaczeniem paszowym, ziarno tej rośliny doskonale nadaje się do produkcji mąki i wypieku zdrowego pieczywa, które zachowuje świeżość na długo. Krzyca ma wiele odmian, z których najbardziej popularna nosi nazwę żyta świętojańskiego, bo sieje się to zboże w dzień św. Jana. Na szczęście, mąka z krzycy bywa już dostępna, choć zapewne nie wszędzie. Co Karol przygotuje z mąki z krzycy?
  1/ Podpłomyki z krzycy, pieczone na blasze, podane z masłem cebulowym; 2/ Placki ze słoniną i boczkiem, podane z paprykową salsą; 3/ Placuszki z mąki, ziemniaków i ryby podane z filetem z grenadiera panierowanym w mące z krzycy i chrzanowym majonezem.

 • 01:00 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (9) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 288 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Bogna Stejkowska wpada do męża ...

  Bogna Stejkowska wpada do męża na uczelnię. Rajmund rozmawia z Anitą, jedną ze studentek. Gdy żona widzi jego lubieżne spojrzenie, nie potrafi ukryć bólu. Potem na rynku spotyka Mateusza, który widząc zapłakaną kobietę, pyta, co się stało. Anita wyznaje, że mąż ją zdradza. Mateusz zaprasza na rekolekcje małżeńskie. Możejko odwozi Dominika do szkoły. Na klatce Martyna mówi mu, że szuka lokum na kilka dni, bo ma awarię kanalizacji. Policjant proponuje, by wraz z Tosią wprowadziła się do niego. Syn jest niepocieszony. Na komisariat przychodzi Gabi, która szuka Dziubaka. Ponoć umówili się przez portal randkowy. Speszony policjant nic o tym nie wie, wyprowadza ją z komisariatu i odprawia. Okazuje się, że mamusia znów założyła mu konto w serwisie dla singli.

 • 03:05 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 289 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Możejko ma straszny sen. Śnią ...

  Możejko ma straszny sen. Śnią mu się katakumby, w których znajduje zamordowanego Mateusza. Na posterunku wszyscy czytają artykuł o księdzu. Gazeta rozpisuje się o nim jako o niezawodnym detektywie.
  Feliks Dybalski podczas spowiedzi wyjawia księdzu, że jest szantażowany. Chciał pomóc rudowłosej kobiecie, którą poznał w barze. W przyczepie, gdzie ponoć miał być jej syn, został jednak ogłuszony. Potem otrzymał swoje rozebrane zdjęcia, na których widać, że jest z nią w łóżku. Zapłacił już dwa razy, teraz dostał żądanie kolejnej wpłaty. Do mieszkania Ewy i Wojtka przychodzi Wanda Lisowska. Prosi policjantkę o pomoc; jej mąż, konserwator zabytków, jest szantażowany.

 • 04:05 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 04:40 Laboratorium czasu - odc. 1 magazyn, magazyn, 2024
 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2918 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Kasia wraca do domu po ...

  Kasia wraca do domu po swoje rzeczy i oznajmia Łukaszowi, że na dobre przenosi się do Brzezin. Świadkami ich kolejnej kłótni są Stańscy, którzy zaczynają się martwić o związek przyjaciół. Kępski nadal pomaga Oliwce w prowadzeniu firmy, co zdecydowanie nie podoba się jego ojcu. Gdy Henryk złośliwie komentuje, sytuację, Zbrowska przypadkiem go słyszy i wybucha gniewem. Za to Ewa i Aleks przystępują do zaległego egzaminu ósmoklasisty. Po zakończeniu, chłopak zdaje sobie sprawę, że popełnił masę błędów i może nie dostać się do wybranego liceum.

 • 05:30 Adampol - polska wieś nad Bosforem reportaż, reportaż, 2018
  Bohaterem reportażu jest 80 - ...


  Bohaterem reportażu jest 80 - letni Polak, który mieszka w Adampolu od pokoleń i pięknie opowiada o tradycji wioski. Centrum wsi stanowi muzeum polskie, a wszyscy jej mieszkańcy co tydzień spotykają się na sobotniej, polskiej mszy świętej. Reportaż jest także próbą opowiedzenia o specyfice Turcji - jej walorach, mieszkańcach, różnorodności i gościnności. Ale przede wszystkim o kontaktach i przyjaźni między Polską a Turcją.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv