TVP Polonia - Program TV na czwartek 14 grudnia 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program newsowy skierowany do Polaków ...

  Program newsowy skierowany do Polaków mieszkających w kraju i za granicą, koncentrujący się wokół problematyki polskiej oraz polonijnej. Prezentowane materiały są utrzymana w formule dynamicznego programu newsowego podzielonego na sekcje: stricte newsową polonijną (materiały ze świata o tematyce polskiej i polonijnej), kulturalną i lifestylową oraz gospodarczą. Całość wzbogacają stałe pozycje komentarzowe.

 • 06:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 07:00 Prywatne życie zwierząt - sezon 9 reportaż, reportaż, 2023
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. U ludzi i u zwierząt stres można rozładować przez zabawę. Niestety, jest on stale obecny w naszym życiu. Dzikie zwierzęta dzielnie walczą o przetrwanie w trudnym i ciągle zmieniającym się świecie.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:40 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2023
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2873 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Małgorzata i Jerzy zapraszają bliskich ...

  Małgorzata i Jerzy zapraszają bliskich na obiad, by uczcić zakup domu. Natalia zabiera na rodzinne spotkanie Cezarego - ciesząc się, że powracają do niego kolejne wspomnienia, tym razem związane z Leą. Rawicz wyznaje Małgorzacie, że nie zamierza wybaczyć matce, przez którą o mało nie stracił miłości życia. Oliwka próbuje pogodzić obowiązki w hotelu z rozwojem swojego biznesu. Filmik z Tomkiem, który umieściła w sieci, okazuje się reklamowym sukcesem. Gdy dziewczyna chce poznać swoich inwestorów, Justin ma problem, bowiem obiecał Kępskiemu dyskrecję. Zbrowska przekazuje pakiety kremów dla sponsorów, a potem widzi je u Kępskiego i domyśla się prawdy. Z kolei Sokalska wyznaje Agacie, iż wciąż obawia się, że utraci prawo do opieki nad synem. Skotnicki - po wspólnej zabawie w klubie - nie ukrywa, że jego zdaniem Pyrka za bardzo spoufaliła się z Ignacym, który w pracy jest jej podwładnym. Tymczasem Kieliszewski - na przeprosiny za ostatni pocałunek - przesyła szefowej kwiaty.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Blondynka s.VII - odc. 91 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Na przystani w Majakach na ...


  Na przystani w Majakach na kapitana czeka Jagna z rodziną. Kapitan ma przypłynąć stateczkiem, który będzie ich nowym domem. Sylwia towarzyszy przyjaciołom. Kapitan istotnie przypływa lecz nie statkiem turystycznym, ale łódeczką. Na statek przyjdzie Jagnie jeszcze poczekać. Nawalił silnik i łajba trafiła do remontu. Kapitan zamieszkuje w leśniczówce. Baśka ostatnio przestała jeść, ale na widok Karola nagle się ożywiła. Ptaki też czasem tęsknią. Doktor wrócił już ze szpitala, ale z jego pamięcią nadal nie jest najlepiej, więc Jasiunia aranżuje kolejne wizyty doktora u przyjaciół. Może to pomoże Janowi odzyskać pamięć? Przewodnikiem jest Kozyra. Auguścikowa przełamuje się i postanawia wyjechać do Australii na zaproszenie Sydneya Strusia. Wyznaje to Jasiuni w salonie fryzjerskim. Kiedy wraca do domu, na ganku spotyka jednak pana Strusia z nogą w gipsie. Sydney musiał wrócić z Australii ponieważ ugryzł go krokodyl. Z wyjazdu na Antypody nici. Tymczasem w Majakach zaczyna rozchodzić się plotka o tym, że Sylwia jest w ciąży. Felczerowa widziała jak Sylwia kupowała test ciążowy. A skoro Felczerowa coś widziała, to wiedzą o tym już całe Majaki. Plotka rośnie, trafia nawet do Dawida, a potem do Sylwii. On jest bezbrzeżnie zdziwiony, ona nie potwierdza i nie zaprzecza. Wydaje się bawić tą sytuacją. Stec chce porzucić wójtowanie, ma ofertę z dużej firmy, która chce budować w okolicach Majaków dużą inwestycję. Proponuje Traczykowi układ. Majka stara się rozwijać mydlany biznes. Manej się buntuje, ale kiedy przyjdzie chwila próby, chwyci mydło w dłoń i będzie najlepszym sprzedawcą na świecie. Majka to doceni. Spotkania Jana Fusa z przyjaciółmi wydają się bezowocne, do momentu, kiedy Jan spotyka się z Sylwią. Sylwia dziękuje mu, że mogła skorzystać z jego rad, dzięki czemu odzyskała ojca. I wtedy doktor przeżywa olśnienie. Wraz z pamięcią doktora do Majaków wraca nadzieja. Koncert, który tygodniami przygotowywał Dawid odbędzie się w pełnej krasie. Całe Majaki stawiają się w schronisku. Z Bystrą Wodą śpiewają Pawełek i Tereska, a w finale piosenkę niespodziankę śpiewa sam doktor. Jasiunia nie może powstrzymać łez, a Sylwia przytula się do Dawida.

 • 13:05 Fik - Mik film obyczajowy, film fabularny telewizyjny, 1981
  Telewizyjny film Marka Nowickiego (rocznik ...

  Telewizyjny film Marka Nowickiego (rocznik 1935), operatora, reżysera i scenarzysty, absolwenta łódzkiej filmówki, został zrealizowany w 1981 roku i znalazł się na liście tzw. półkowników. Ostatecznie trafił na mały ekran z siedmioletnim opóźnieniem: pierwsza emisja w TVP odbyła się 17 lutego 1988 r. Film pokazuje dzień z życia kierowcy wiceministra na tle zmian społeczno - politycznych w Polsce, po pamiętnych wydarzeniach sierpnia 1980 roku: robotniczych strajkach na Wybrzeżu, podpisaniu porozumień oraz zarejestrowaniu NSZZ "Solidarność".
  Zaczyna się normalny dzień pracy dla kierowcy Zdzisia, choć tym razem zakończy się on zupełnie nietypowo. Wyszykowany biały polonez czeka przed resortem na wiceministra gospodarki terenowej, Justyna Głoga. Szef każe Zdzisiowi jechać do gmachu KC, w ostatniej chwili dopada ich sekretarka, która wręcza ministrowi biuletyn specjalny, będący zapowiedzią wielkich zmian nie tylko w jego resorcie. Czekając
  na szefa pod domem partii, Zdzisiek zauważa podjeżdżającego białym mercedesem kierowcę ministra finansów, Józka. Rozmawiają o swoich szefach, o aktualnej sytuacji w Polsce, o potężnych przetasowaniach na szczeblach ministerialnych, gdzie poleciało już ponoć parę głów i jeszcze na tym nie koniec. Józek zgrywa światowca, po kilkudniowej służbowej wizycie w Paryżu z szefem, która zakończyła się owocnie, wyraźnie czuje przewagę nad swoim kolegą po fachu. Wtrąca francuskie słowa, częstuje papierosami marki Gitanes, może sobie nawet pozwolić na podarowanie jednej paczki. Przed KC Zdzisio odbywa jeszcze jedną krótką rozmowę z innym kierowcą, który jednak za dużo chciałby wiedzieć o życiu prywatnym jego szefa. Kolejny kurs z wiceministrem gospodarki terenowej wiedzie pod urząd Rady Ministrów. Przebieg rozmowy na najwyższym szczeblu nie jest dla Justyna Głoga zaskoczeniem, jej wynik znał już wcześniej. Wie, jakie zmiany szykują się w rządzie. Dowiaduje się o tym od szatniarki także Zdzisio, podobno już zapadły ostateczne decyzje. Ale Zdzisia nie interesują plotki, jeszcze wszystko może się odmienić. Teraz bardziej pochłania go załatwianie dla żony schabu i kiełbasy. Odbędzie jeszcze krótki kurs do szefowej, której trzeba pomóc w domowych pracach. Wiceminister jest przygnębiony, nie daje jednak poznać po sobie, że oto wali się jego cały świat. Chce jeszcze pojechać do szpitala w Aninie, gdzie pracuje jego kochanka Anita. Czuje, że ten związek wkrótce się skończy. Kiedy Zdzisio odwozi szefa wieczorem do domu, dowiaduje się, że po 20 latach jeżdżenia z nim właśnie kończy swoją służbę. Tytuł "Fik - mik" został zaczerpnięty z popularnej przyśpiewki ludowej "Była babuleńka rodu bogatego". Ponadto w filmie wykorzystano wielkie polskie przeboje tamtych czasów: "Najwięcej witaminy", "Od rana mam dobry humor", "Leżę pod gruszą".

 • 14:05 Giganci historii - Rozbicie dzielnicowe w Polsce teleturniej, teleturniej, 2023
  "Dla zabieżenia przeto domowym wojnom, ...

  "Dla zabieżenia przeto domowym wojnom, zwadom i rozterkom, mogącym po jego zgonie wybuchnąć, Królestwo Polskie, którego dotąd sam jeden książęciem był i monarchą, między synów podzielił" - tak kronikarz Jan Długosz opisywał przyczyny sukcesji jaka wywarła decydujący wpływ na dzieje Polski. Jej inicjator - Bolesław Krzywousty miał już za sobą doświadczenia konfliktu z bratem Zbigniewem, jaki nastąpił po śmierci Władysława Hermana. Miał temu zaradzić testament będący próbą znalezienia równowagi między sprawiedliwym podziałem kraju a troską księcia o utrzymanie jedności państwa. Na jego mocy Krzywousty, opiewany przez wielu sobie współczesnych, jako ideał władcy, ustanowił z pryncypialnej części kraju tzw. dzielnicę senioralną. W zamierzeniu nie podlegała ona dziedziczeniu, a rządy miał tu sprawować zawsze najstarszy z rodu. Po śmierci księcia na konflikt między niezadowolonymi braćmi nie trzeba było długo czekać.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1985
  W tym odcinku Miś Uszatek ...  W tym odcinku Miś Uszatek pisze do swoich przyjaciół list obrazkowy, który zostaje odczytany przez adresatów zupełnie opacznie.
 • 15:30 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1987
  Mama króliczków dostaje telegram i ...


  Mama króliczków dostaje telegram i musi pilnie wyjechać. Martwi się tylko, co zrobić ze swoimi niesfornymi pociechami. Króliczki obiecują jednak, że będą grzeczne i mama wyjeżdża, zdążywszy szepnąć coś na ucho Uszatkowi i Prosiaczkowi. Króliczki robią w domu, co chcą, a właściwie wszystko to, czego im nie wolno. Nadchodzi noc i pora snu. Króliczki nie mogą zasnąć, bo ciągle wydaje im się, że ktoś je straszy. Włażą pod łóżko i tam znajdują je Uszatek z Prosiaczkiem, którzy przyszli na inspekcję. Śmiechu jest co niemiara, a nocnymi strachami okazują się wiatr i gałęzie, uderzające w szyby.

 • 15:40 Mały pingwin Pik - Pok serial animowany, film animowany, 1988
  Zabawne przygody sympatycznego i ...


  Zabawne przygody sympatycznego i niezwykłego pingwinka Pik - Poka, którego marzeniem są podróże. W tym odcinku pingwinek postanawia odbyć podróż podniebną. Udaje mu się to, gdyż w pobliżu ląduje samolot i zabiera Pik - Poka na przejażdżkę. • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 30 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2023
  "Dusza z ciała uleciała". Śmierć ...

  "Dusza z ciała uleciała". Śmierć w średniowieczu nie była kresem istnienia, ale bramą do życia wiecznego. Zawołanie memento mori, czyli pamiętaj o śmierci, towarzyszyło ludziom tamtych czasów od urodzenia. Żeby zasłużyć na życie wieczne trzeba było żyć cnotliwie: modlić się, dobrze czynić i unikać pokus, a przed śmiercią się wyspowiadać, dostać rozgrzeszenie i ostatnie namaszczenie. Kapłan świętymi olejami robił znak krzyża kolejno: na powiekach, uszach, nozdrzach, ustach, rękach i nogach chorego. Obrządek różnił się w zależności od płci. Gdy umierała kobieta, kapłan tylko polewał miejsca olejem, ale znaki krzyża robiła inna niewiasta asystująca przy namaszczeniu. Ważne było także załatwienie spraw doczesnych - spłata długów, zakończenie waśni, pojednanie się z rodziną i rozdysponowanie majątku, jeśli ktoś takowy posiadał. Stanisław ze Skarbimierza pozostawił całą listę okrutnych tortur, które miały czekać w piekle na zatwardziałych grzeszników: biczowanie, okaleczanie, ćwiartowanie, wieszanie za różne części ciała, ogień piekielny dla cudzołożników, podtopienia dla skąpców, zbójców diabły miały przysypać kamieniami, a pysznych zrzucić w przepaść. XV - wieczny teolog Jakub z Paradyża dodawał, że dusze potępieńców będą wrzucane kolejno do gorącej smoły, ognia, lodowatej wody i kotła z wrzątkiem. Jak w średniowiecznej Polsce sprawdzano czy zmarły na pewno nie żyje? W jaki sposób wyglądał pochówek chłopa, mieszczanina, szlachcica, a jak króla? Uchylając rąbka tajemnicy możemy jedynie dodać, że średniowieczne cmentarze były jednym z najruchliwszych miejsc i wcale nie myślimy tu o korowodzie duchów.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2873 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Małgorzata i Jerzy zapraszają bliskich ...

  Małgorzata i Jerzy zapraszają bliskich na obiad, by uczcić zakup domu. Natalia zabiera na rodzinne spotkanie Cezarego - ciesząc się, że powracają do niego kolejne wspomnienia, tym razem związane z Leą. Rawicz wyznaje Małgorzacie, że nie zamierza wybaczyć matce, przez którą o mało nie stracił miłości życia. Oliwka próbuje pogodzić obowiązki w hotelu z rozwojem swojego biznesu. Filmik z Tomkiem, który umieściła w sieci, okazuje się reklamowym sukcesem. Gdy dziewczyna chce poznać swoich inwestorów, Justin ma problem, bowiem obiecał Kępskiemu dyskrecję. Zbrowska przekazuje pakiety kremów dla sponsorów, a potem widzi je u Kępskiego i domyśla się prawdy. Z kolei Sokalska wyznaje Agacie, iż wciąż obawia się, że utraci prawo do opieki nad synem. Skotnicki - po wspólnej zabawie w klubie - nie ukrywa, że jego zdaniem Pyrka za bardzo spoufaliła się z Ignacym, który w pracy jest jej podwładnym. Tymczasem Kieliszewski - na przeprosiny za ostatni pocałunek - przesyła szefowej kwiaty.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Stacja Innowacja - 130 * program edukacyjny, magazyn, 2023
 • 17:45 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2023
 • 17:55 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2023
  Główny temat cyklu to prezentowanie ...

  Główny temat cyklu to prezentowanie losów Polaków na dawnych ziemiach Rzeczypospolitej.

 • 18:10 Wilnoteka - (odc. 659) ((odc. 659)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2023
 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż ...

  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż po wystawach, kinach, teatrach, a także rozmowy i opinie czołowych postaci ze świata kultury.

 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /813/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Archiwista - odc. 3 (seria I, odc. 3) Formuła serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Strączek zostaje nominowany na stanowisko ...

  Strączek zostaje nominowany na stanowisko zastępcy komendanta. Postanawia od razu wykorzystać swoją władzę i wzywa do gabinetu Zuzę i Henryka. Oświadcza, iż archiwum ma być niebawem zamknięte. W tej sytuacji Wasiluk trafi do patrolu, a Mikos przejdzie na emeryturę. Po powrocie do swojego królestwa wzburzony archiwista zaczyna intensywnie myśleć. Po chwili przypomina sobie pewną sprawę, którą prowadził Mirosław. Choć Strączek uznał, że utonięcie samochodu Jana Gołka z właścicielem w środku, to był wypadek, Henryk jest przekonany, iż policjant popełnił błąd.

 • 21:10 Archiwista - odc. 4 (seria I, odc. 4) Nie całkiem ślepa temida serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  W archiwum zirytowana Zuza czyta ...

  W archiwum zirytowana Zuza czyta na głos artykuł o tym, jak o zastępca komendanta, Strączek, rozwikłał sprawę Jana Gołki. W tym czasie Henryk porządkuje teczki, które mają trafić na przemiał. Nagle sięga po jedną z nich i kładzie przed Wasiluk. Akta dotyczą morderstwa prokuratora Dariusza Zwolińskiego. Co ciekawe, z jego mieszkania pełnego biżuterii i antyków, zginął jedynie klaser ze starymi monetami. Wieczorem, gdy Zuza sprawdza w internecie informacje na temat skradzionych okazów, w mieszkaniu zjawia się jej młodszy brat. Rodzice wyrzucili go z domu. Zuzia ostatecznie przygarnia chłopaka, a on w chwilę później odwdzięcza się jej informacją na temat Dark Nettu, miejsca, w którym handluje się półlegalnie. Policjantka błyskawicznie trafia tam na ślad skradzionych monet. Umawia się na spotkanie z handlarzem i wysyła Henryka. Mikos nie jest zachwycony wyprawą do dyskoteki, ale dzięki temu udaje się zdobyć odciski palców chłopaka handlującego monetami. Okazuje się, że identyczne zabezpieczono na miejscu zbrodni. Archiwista znów spotyka się z Wojtkiem i chłopak zostaje aresztowany. W czasie przesłuchania przyznaje się do kradzieży, ale zaprzecza, by miał coś wspólnego ze śmiercią Zwolińskiego. I ma dwudziestu świadków, że w tym czasie był zupełnie gdzie indziej. Zuza porzuca ten trop i skupia się na córce zamordowanego. W czasie odwiedzin u Marty montuje podsłuch. Dzięki temu już wkrótce policjantka i Mikos przekonują się, że kobieta jest szantażystką. Docierają do jednej z jej ofiar, Władysława Wojtkowiaka. Ten uświadamia im, że córka jedynie kontynuuje dzieło ojca. Henryk, przeglądając teczki spraw prowadzonych przez Zwolińskiego, trafia na akta Barona, który wyszedł z więzienia dwa dni przed śmiercią prokuratora. Razem z Zuzą odwiedza pasera na pchlim targu. Mężczyzna przyznaje, że po odsiadce odwiedził Dariusza i wręczył mu dukat Zygmunta Augusta. A kilka dni po śmierci Zwolińskiego, pewien chłopak zaproponował mu kupno starych monet, wśród których był jego prezent. Policjantka zmusza pasera do skontaktowania się z kupcem. Niestety, nie wszystko idzie po myśli policjantów.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program newsowy skierowany do Polaków ...

  Program newsowy skierowany do Polaków mieszkających w kraju i za granicą, koncentrujący się wokół problematyki polskiej oraz polonijnej. Prezentowane materiały są utrzymana w formule dynamicznego programu newsowego podzielonego na sekcje: stricte newsową polonijną (materiały ze świata o tematyce polskiej i polonijnej), kulturalną i lifestylową oraz gospodarczą. Całość wzbogacają stałe pozycje komentarzowe.

 • 22:35 Sądy, przesądy - Rozróby u Kuby magazyn publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2023
 • 23:15 Sądy, przesądy - W Powiększeniu magazyn publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2023
 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /813/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2023
 • 01:20 Niezwykłe miejsca - Muzeum Ziemi cykl reportaży, reportaż, 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program newsowy skierowany do Polaków ...

  Program newsowy skierowany do Polaków mieszkających w kraju i za granicą, koncentrujący się wokół problematyki polskiej oraz polonijnej. Prezentowane materiały są utrzymana w formule dynamicznego programu newsowego podzielonego na sekcje: stricte newsową polonijną (materiały ze świata o tematyce polskiej i polonijnej), kulturalną i lifestylową oraz gospodarczą. Całość wzbogacają stałe pozycje komentarzowe.

 • 02:40 Ojciec Mateusz s.XX - odc. 264 (Ojciec Mateusz XX, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Plebanię odwiedza Ludwik (Marcin Wojciechowski). ...

  Plebanię odwiedza Ludwik (Marcin Wojciechowski). Chłopak był podopiecznym Mateusza w seminarium. Tuż przed święceniami poczuł kryzys wiary i zrezygnował z bycia księdzem. Ludwik wraca na stancję do pani Romy (Ewa Decówna). Kobieta przygotowuje mu obiad i idzie się położyć. Ludwik bierze prysznic, gdy okazuje się, że wyłączono prąd, słucha muzyki z telefonu przez słuchawki i zapada w drzemkę. Gdy się budzi, znajduje w kuchni ciało Romy we krwi. Gibalski jest z żoną w szkole rodzenia. Instruktorka jest pod wrażeniem jego umiejętności. W domu Romy policjanci zabezpieczają ślady. Kobieta została pchnięta nożem. Po narzędziu zbrodni nie ma jednak śladu.

 • 03:30 Ojciec Mateusz s.XXI - odc. 265 (Ojciec Mateusz XXI, odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Przed domem antykwariuszy Magdy i ...

  Przed domem antykwariuszy Magdy i Grzegorza Gałeckich stoi tajemnicze auto. Kobieta obawia się, że ktoś ich nęka. Podejrzenie pada na firmę windykacyjną. Wojtek zaprasza Ewę na kolację do restauracji. Kobylińska zakłada, że chodzi o uczczenie rocznicy poznania. Jest zachwycona, że Wojtek pamięta o tak ważnej dacie. Wieczorem tego samego dnia w tajemniczych okolicznościach znika Grzegorz. Ojciec Mateusz chętnie pomaga policjantom w poszukiwaniach antykwariusza, którego dobrze znał z widzenia. Szybko okazuje się, że okoliczności porwania są wyjątkowo niejasne.

 • 04:25 Barwy szczęścia - odc. 2873 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Małgorzata i Jerzy zapraszają bliskich ...

  Małgorzata i Jerzy zapraszają bliskich na obiad, by uczcić zakup domu. Natalia zabiera na rodzinne spotkanie Cezarego - ciesząc się, że powracają do niego kolejne wspomnienia, tym razem związane z Leą. Rawicz wyznaje Małgorzacie, że nie zamierza wybaczyć matce, przez którą o mało nie stracił miłości życia. Oliwka próbuje pogodzić obowiązki w hotelu z rozwojem swojego biznesu. Filmik z Tomkiem, który umieściła w sieci, okazuje się reklamowym sukcesem. Gdy dziewczyna chce poznać swoich inwestorów, Justin ma problem, bowiem obiecał Kępskiemu dyskrecję. Zbrowska przekazuje pakiety kremów dla sponsorów, a potem widzi je u Kępskiego i domyśla się prawdy. Z kolei Sokalska wyznaje Agacie, iż wciąż obawia się, że utraci prawo do opieki nad synem. Skotnicki - po wspólnej zabawie w klubie - nie ukrywa, że jego zdaniem Pyrka za bardzo spoufaliła się z Ignacym, który w pracy jest jej podwładnym. Tymczasem Kieliszewski - na przeprosiny za ostatni pocałunek - przesyła szefowej kwiaty.

 • 04:55 Wędrowiec Polski - DolnyŚląsk II cykl reportaży, reportaż, 2023
  W tym odcinku Wędrowiec w ...

  W tym odcinku Wędrowiec w poszukiwaniu pięknych miejsc i krajobrazów trafia do Zamku Książ w Wałbrzychu. Obok sali Maksymiliana zgłębia tajemnice podziemnych korytarzy położonych 50 metrów pod ziemią. Następnie zdobywa szczyt Srebrnej Góry, a w Nowej Rudzie spotyka się z poetą Karolem Maliszewskim.
  Celem cyklu jest przybliżenie historii, tradycji, kultury różnych regionów Polski. Ten niekonwencjonalny, kulturalny przewodnik po Polsce prowadzi poeta, literaturoznawca i krytyk literacki, Krzysztof Koehler.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv