TVP Polonia - Program TV na czwartek 15 czerwca 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 07:00 Prywatne życie zwierząt - sezon 7 reportaż, reportaż, 2022
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. Hipopotamy to najsilniejsi wegetarianie na naszej planecie. Mocne szczęki służą im do obrony terytorium. Tygrys bengalski w przeciwieństwie do innych wielkich kotów nie atakuje gardła i krtani ofiary. Najczęściej gryzie w czaszkę, która pęka w jego szczękach jak skorupka jajka. Niedźwiedzie polarne mają uzębienie wyspecjalizowane do diety czysto mięsnej. Zgryz krokodyla jest tak silny, że jego moc można porównać do masy ciężarówki.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2023
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi. To osoby, które uciekły przed represjami i w Polsce znalazły schronienie. Oprócz tematów reporterskich, w magazynie są też rozmowy z przedstawicielami polskich organizacji na Białorusi, białoruskiej diaspory w Polsce, dyplomatami i społecznikami. Dzięki programowi widzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w których żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą, a także mogą dowiedzieć się w jaki sposób Polska okazuje wsparcie politycznym migrantom z Białorusi.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2770 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian pomaga Beacie podczas awarii ...

  Damian pomaga Beacie podczas awarii w kuchni. Od razu czuje do nauczycielki sympatię, zwłaszcza gdy odkrywa, że ona również jest sama. W końcu wybiera się z nową znajomą po lunch. Przy rozstaniu Wójcik zabiera omyłkowo należący do Beaty telefon, dzięki czemu oboje mają pretekst do kolejnego spotkania. Kępski pomaga Oliwce, gdy ta musi wymienić w aucie oponę, co wyraźnie nie podoba się Patrykowi. Jezierski urządza ukochanej scenę zazdrości, a dziewczyna zdradza Madzi, że zaczyna mieć wątpliwości, czy powinni być razem. Tymczasem Tomasz zalicza kolejną trudną rozmowę z Grażyną, której wyznaje, że jego związek z Iwoną przechodzi kryzys, więc nie może na razie zaprosić Wiktora do Ameryki, choć już dawno obiecał synowi tę podróż. Kacper testuje z kolegami ze studiów nowy bolid, cały czas rywalizując z Krysiakiem. Hania zauważa, że jej chłopak wpadł w oko Dorocie.


 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Blondynka s.IV - odc. 41 (seria IV, odc. 2) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Leśniczy Auguścik przegania kłusownika, który ...

  Leśniczy Auguścik przegania kłusownika, który zastawił pułapkę na sokoła. Ptak ma złamane skrzydło. Trafia do lecznicy, gdzie zajmuje się nim dr Fus, a towarzyszy mu Antek. Kris wraca z Londynu do lecznicy tylko po to, by oznajmić doktor Sylwii, że znowu musi wyjechać. Wójt coraz śmielej próbuje zbliżyć się do Oksany. Człowiek, który definitywnie rządzi gminą, nie może jednak sforsować oporu pięknej masażystki. Starosta Rychter ręka w rękę z wójtem przekonuje mieszkańców, że nowa inwestycja (skansen i ośrodek ptasiej turystyki) zwabi tysiące turystów. Ksiądz Błażejczyk zgadza się, by Jagna odrestaurowała obraz św. Józefa. Godzi się również na dość niezwykłego modela, który użyczy świętemu swojej twarzy.

  ,

 • 13:05 Blondynka s.IV - odc. 42 (seria IV, odc. 3) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Kris wraca z Warszawy. Zwierza ...

  Kris wraca z Warszawy. Zwierza się Antkowi, że chce wyjechać do Nowej Zelandii. Chłopiec reaguje entuzjastycznie. Sylwia jest zszokowana, czuje się pominięta i emocjonalnie szantażowana, zwłaszcza że dowiaduje się o tym od Antka, a nie od Krisa. Kris wyjeżdża, tym razem z Antkiem. Wójt jest zniecierpliwiony oporem Oksany. Napięcie rozładowuje wezwana na pomoc Sylwia. Dzięki jej mediacji wójt otrzymuje jeszcze jedną szansę. Pani starosta po raz pierwszy odwiedza lecznicę. Oficjalnie z powodu psa, którego potrąciła na drodze. Właściwym powodem jej wizyty są jednak propozycje, które chce złożyć doktorowi. Odwiedziny Rychterowej rodzą dodatkowy niepokój w już i tak skołatanym sercu Jasiuni, która obawia się, że między doktorem i starostą odrodzi się dawna zażyłość.

 • 14:00 W imię prawdy film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Dokument o historii powstania i ...

  Dokument o historii powstania i działalności tajnego Instytutu Katyńskiego założonego w Krakowie w 1978 roku przez kilku zagorzałych antykomunistów: Andrzeja Kostrzewskiego (żołnierza AK), Adama Macedońskiego (znanego artystę grafika) oraz Stanisława Tora.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1984
  Ekranizacja przygód Misia Uszatka, znanego ...

  Ekranizacja przygód Misia Uszatka, znanego wcześniej z prasy dziecięcej oraz książek autorstwa Czesława Janczarskiego. Uszatek w gronie swoich przyjaciół - Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka przeżywa najrozmaitsze przygody, ucząc przy okazji najmłodszych widzów zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji i uczciwości, czyli tego, co w życiu ważne...
 • 15:30 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1987
  Króliczki wracają z dworu zmarznięte ...

  Króliczki wracają z dworu zmarznięte i przemoczone, więc Uszatek pakuje je zaraz do łóżka. Ale króliczkom nie w smak taka bezczynność i obiecują posłuszeństwo w zamian za coś, co będzie albo smaczne, albo śmieszne, albo ciekawe. Uszatek z Prosiaczkiem postanawiają zrobić dla nich w tajemnicy pyszny krem według przepisu cioci Chrum - Chrum, a gotowy produkt odstawiają na najwyższa półkę w spiżarni, żeby ostygł. Króliczki jednak nie wytrzymują, po kryjomu zakradają się do spiżarni, ale niestety zwalają sobie cały krem prosto na głowy. • 15:40 Dziwne przygody Koziołka Matołka - odc. 8 serial animowany, film animowany, 1971
  Adaptacja komiksu dla dzieci o ...

  Adaptacja komiksu dla dzieci o przygodach koziołka imieniem Matołek, który "błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa", bo ponoć właśnie tam "kują kozy". Tym razem koziołek Matołek pomaga uruchomić zepsuty samochód. • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2770 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian pomaga Beacie podczas awarii ...

  Damian pomaga Beacie podczas awarii w kuchni. Od razu czuje do nauczycielki sympatię, zwłaszcza gdy odkrywa, że ona również jest sama. W końcu wybiera się z nową znajomą po lunch. Przy rozstaniu Wójcik zabiera omyłkowo należący do Beaty telefon, dzięki czemu oboje mają pretekst do kolejnego spotkania. Kępski pomaga Oliwce, gdy ta musi wymienić w aucie oponę, co wyraźnie nie podoba się Patrykowi. Jezierski urządza ukochanej scenę zazdrości, a dziewczyna zdradza Madzi, że zaczyna mieć wątpliwości, czy powinni być razem. Tymczasem Tomasz zalicza kolejną trudną rozmowę z Grażyną, której wyznaje, że jego związek z Iwoną przechodzi kryzys, więc nie może na razie zaprosić Wiktora do Ameryki, choć już dawno obiecał synowi tę podróż. Kacper testuje z kolegami ze studiów nowy bolid, cały czas rywalizując z Krysiakiem. Hania zauważa, że jej chłopak wpadł w oko Dorocie.


 • 16:25 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2023
 • 16:40 Wilnoteka - (odc. 633) ((odc. 633)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 9/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1988
  Aby polski wywiad mógł podsunąć ...

  Aby polski wywiad mógł podsunąć Abwehrze jako agenta porucznika Sylwka Madeja, Graba oznajmia Zimmerowi, że jego kolega ze Sztabu WP w Krakowie leczy się w sanatorium. Polski wywiad spreparował chorobę Wałygi jako podstęp, tymczasem istotnie ciężko chory porucznik umiera. Abwehra daje się
  złapać na Madeja. Berlińska centrala Relke ma w Warszawie agenta, ps. "Monat". Zna on Madeja, jego hulaszczy tryb życia i rosnące (na polecenie Czarka) długi. Elsa Gurke (Szarotka) lokuje się w Warszawie i przyjmuje pracę w zakładzie fotograficznym. Polski wywiad obserwuje nagły i krótki pobyt Hoffmana
  z berlińskiej centrali, który spędza czas sam. Z ulicy do hotelu zabiera prostytutkę, potem wyjeżdża. Nikt nie zna sfotografowanej prostytutki Elsy. Ale na innym zdjęciu Relke mija Hoffmana. Wieczorem w klubie oficerskim krąży wieść, że Madej jest niewypłacalny, obecna tam Elsa bez trudu go uwodzi.
  Po miłosnej nocy proponuje mu 15 000 dolarów za współpracę z Abwehrą.

 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /650/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Prokurator - odc. 1/10 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Serial zrealizowany na podstawie scenariuszy ...

  Serial zrealizowany na podstawie scenariuszy napisanych przez autora poczytnych powieści Zygmunta Miłoszewskiego oraz jego brata Wojciecha. Kazimierz Proch to profesjonalista, jest niezawodny i najlepszy w swoim fachu. Swoje życie poświęcił ściganiu przestępców i wyjaśnianiu najbardziej zawikłanych zbrodni. Nie ma czasu na sprawy prywatne, woli przybierać maskę niedostępnego i wycofanego. Serdeczne kontakty utrzymuje zaledwie z kilkoma osobami. Jest wśród nich Kielak, młody policjant, zupełne przeciwieństwo prokuratora - introwertyczny, niecierpliwy, żywiołowy. Taki tandem poradzi sobie jednak z najgorszymi przestępcami. W okolicach warszawskiej elektrowni na Żeraniu, zostają znalezione zwłoki powieszonego mężczyzny. Prawdopodobnie było to samobójstwo, na co skazuje list pożegnalny denata. Prokurator Kazimierz Proch, podejrzewa udział osób trzecich. Jego wątpliwości potwierdza patolog Ewa Sidlecka, która podczas sekcji odkrywa, że ciało denata, tuż przed śmiercią było skrępowane. Okazuje się, że denat Karol Adamczyk, niedawno burzliwie rozstał się ze swoim partnerem Szymkiem. Brak alibi Szymona oraz wskazówki z listu pożegnalnego Karola, wskazują jednoznacznie sprawcę morderstwa Jest jednak coś, co powstrzymuje prokuratora Procha przed zamknięciem śledztwa. • 21:10 Prokurator - odc. 2/10 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Krystyna, niewidoma dziennikarka radiowa, odkrywa ...

  Krystyna, niewidoma dziennikarka radiowa, odkrywa w studiu ciało koleżanki. Beata została postrzelona w głowę. Sprawca zostawił na miejscu zdarzenia narzędzie zbrodni. Z zeznań dziennikarki wynika, że tuż przed wejściem do studia, mijała mordercę. Podejrzenie pada na byłego chłopaka Beaty, który niedawno wrócił z misji w Afganistanie, skąd pochodzi broń pozostawiona na miejscu zbrodni. Potwierdzeniem może być odnalezione nagranie ze studia radiowego, w którym doszło do morderstwa. Wyczulony słuch niewidomej Krystyny, wychwytuje pewien szczegół, który naprowadza na nowy trop. Wyniki sekcji zwłok są zaskakujące. Okazuje się, Beata zmarła w wyniku uduszenia, strzał w głowę został oddany, kiedy ofiara była już martwa. Prokurator Proch wpada na trop, który prowadzi prosto do zabójcy. • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - Łomża koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Na koncercie w Łomży wystąpią: ...

  Na koncercie w Łomży wystąpią: Zenek Martyniuk, Kapela Pieczarki, Miły Pan, Defis, Mariusz Kałaga, Bayer Full, Krywań, Michał Wiśniewski i Ania Świątczak, Patrycja Runo. Koncert prowadzą: Małgosia Tomaszewska, Aleksander Sikora, Iza Krzan, Norbi.

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 552 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Karcz jest mocno zaniepokojony faktem, ...

  Karcz jest mocno zaniepokojony faktem, że Lidia nie wróciła do domu na noc. Ale chyba jeszcze bardziej niepokoi go niepewność dotycząca jej ciąży. Tymczasem Nowacki czeka na obiecaną wiadomość od biznesmena. Kasia, Zuzia i ksiądz Wiktor bardzo martwią się złym stanem psychicznym Anny. Małgosią targają wyrzuty sumienia z powodu okłamania mamy. Martwi ją także fakt, że od awantury Irena nie daje

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /650/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Ojciec Mateusz - odc. 216 (Ojciec Mateusz XVII odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, ...

  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, a w nim bezcenną kolekcję: pierścienie króla Jana Sobieskiego oraz diadem z epoki wiktoriańskiej. Pod muzeum podjeżdża ciężarówka z dostawą. To XVIII - wieczny sarkofag. Kustosz jest zdziwiony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia. Następnego dnia strażnik zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Na dziedziniec podjeżdża ta sama ciężarówka, kierowca tłumaczy pomyłkę i chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje zgody. W muzeum doszło do przestępstwa. Kierowca wycofuje się i odjeżdża z piskiem opon. Policjanci zaglądają do sarkofagu, odkrywają w nim martwego człowieka. Klejnotów przy nim jednak nie znajdują.

 • 03:30 Ojciec Mateusz - odc. 217 (Ojciec Mateusz XVII odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia szykuje się na przyjazd ...

  Natalia szykuje się na przyjazd telewizji internetowej, która przeprowadza wywiady z gospodyniami o sztuce kulinarnej. Prosi Mateusza, by z tej okazji pomógł jej wybrać pierścionek u jubilera. W pubie trwa impreza firmowa. Jan Kreczkowski, właściciel kancelarii adwokackiej, dziękuje pracownikom. Maja Strocka podczas imprezy informuje szefa, że odchodzi z pracy. Wkrótce przyjaciel dziewczyny, Norbert Kowacz, zawiadamia policję, że Maja zaginęła. Na policję zgłasza się barman. Zeznaje, że słyszał krzyk kobiety i widział napastnika. Funkcjonariusze sporządzają portret pamięciowy.

 • 04:25 Barwy szczęścia - odc. 2770 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian pomaga Beacie podczas awarii ...

  Damian pomaga Beacie podczas awarii w kuchni. Od razu czuje do nauczycielki sympatię, zwłaszcza gdy odkrywa, że ona również jest sama. W końcu wybiera się z nową znajomą po lunch. Przy rozstaniu Wójcik zabiera omyłkowo należący do Beaty telefon, dzięki czemu oboje mają pretekst do kolejnego spotkania. Kępski pomaga Oliwce, gdy ta musi wymienić w aucie oponę, co wyraźnie nie podoba się Patrykowi. Jezierski urządza ukochanej scenę zazdrości, a dziewczyna zdradza Madzi, że zaczyna mieć wątpliwości, czy powinni być razem. Tymczasem Tomasz zalicza kolejną trudną rozmowę z Grażyną, której wyznaje, że jego związek z Iwoną przechodzi kryzys, więc nie może na razie zaprosić Wiktora do Ameryki, choć już dawno obiecał synowi tę podróż. Kacper testuje z kolegami ze studiów nowy bolid, cały czas rywalizując z Krysiakiem. Hania zauważa, że jej chłopak wpadł w oko Dorocie.


 • 04:55 Zaginione? Ocalone? Historie zawodów różnych - Odc. 1 Łyżkarz magazyn, dysk./wywiad/debata, 2022
  Praczka, świniopas, śledziarz, handlarz skupujący ...

  Praczka, świniopas, śledziarz, handlarz skupujący starzyznę i kurze łapki, czy wędrowny ostrzyciel noży, odeszli w zapomnienie, choć tego ostatniego widziano jeszcze na warszawskich podwórkach na początku lat 90. Podobny los może czekać wikliniarzy, bednarzy, kołodziejów czy garncarzy, choć ta ostatnia umiejętność przeżywa właśnie swój renesans. Miejmy nadzieję, że nie krótkotrwały. W niektórych przypadkach to już zapewne ostatni moment, by rzemieślnicy podzielili się z nami swoimi coraz rzadszymi umiejętnościami. W tym odcinku cyklu odwiedzimy warsztat łyżkarza. • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv