TVP Polonia - Program TV na czwartek 18 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /847/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 07:00 Jak to działa - Ekologia magazyn, magazyn, 2022
  W odcinku poświęconym jedzeniu Radek ...

  W odcinku poświęconym jedzeniu Radek Brzózka pokazuje, jak zmieniało się pozyskiwanie jedzenia na przestrzeni wieków oraz jakie wyzwania stoją przed ludzkością w produkcji żywności w przyszłości. W programie opowiadamy o konsekwencjach produkcji żywności dla zwiększającej się populacji naszej planety oraz co musimy zmienić, aby jej nie zniszczyć. W tym odcinku autor zabiera widza do fabryki produkującej białko z larw much, na uczelnie, gdzie studenci badają i szukają najlepszych rozwiązań dla stworzenia całkowicie roślinnej ryby oraz pokazuje, czym są farmy wertykalne.
  Radek Brzózka, pasjonat nauki i techniki, znany widzom TVP m.in. z programu "Jak to działa?". Specjalnie dla TVP Nauka przygotował serię "Jak to działa - Ekologia", w której przybliża widzom naukowe rozwiązania służące ochronie naszej planety, bezpieczeństwu i komfortowi naszego życia.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2024
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi. To osoby, które uciekły przed represjami i w Polsce znalazły schronienie. Oprócz tematów reporterskich, w magazynie są też rozmowy z przedstawicielami polskich organizacji na Białorusi, białoruskiej diaspory w Polsce, dyplomatami i społecznikami. Dzięki programowi widzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w których żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą, a także dowiedzieć się w jaki sposób Polska okazuje wspiera politycznym migrantom z Białorusi.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2941 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Paulinka obserwuje napięcie między Kasią ...

  Paulinka obserwuje napięcie między Kasią i Łukaszem i dochodzi do wniosku, że Sadowska już nie kocha męża. Jakby tego było mało Mariusz znów pomaga sąsiadce, tym razem wyciągając kleszcza, który ugryzł Ksawerego. Kornel wciąż adoruje Idę, o czym Justin donosi Patrykowi. Tymczasem Sławka odwiedza Klemensa w sprawie rozwodu, a ten prosi klientkę, by nadal gromadziła dowody niewierności męża. Z kolei Grzelakowie tracą humor, bo Aleks jednak nie dostaje się do liceum, które wybrał. Później Aldona odkrywa, że przyjaciółka syna - Ewelina Markowska - myśli o samobójstwie, po tym, jak nie została przyjęta do liceum plastycznego, o którym marzyła.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:25 Drugie pokolenie reportaż, reportaż, 2019
  Miejsce akcji to kanadyjskie Toronto. ...  Miejsce akcji to kanadyjskie Toronto. Odwiedzamy osoby o polskich korzeniach, którym udało się odnieść sukces poza granicami kraju. Są to przedsiębiorcy, działacze społeczni, politycy. Pokazujemy, jaki mają sposób na życie, co robią, by osiągać sukces.

 • 12:50 O mnie się nie martw s.II odc. 4/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  Marcin kontynuuje swoje prywatne śledztwo ...


  Marcin kontynuuje swoje prywatne śledztwo w sprawie filmu krążącego po internecie. Tymczasem Zarzycki pokazuje mu nową wiadomość o kolejnym nagraniu. Wygląda na to, że podszywający się pod Marcina pirat drogowy jest tylko wykonawcą czyjegoś zlecenia. Marcin prosi o pomoc Laurę, która przypomina mu sprawę sprzed kilku lat. Krzyśkowi nie daje spokoju zagadka - od kogo dziewczynki dostały pacynki. Jego podejrzenia podają na Marcina, który na pewno próbuje zaskarbić sobie ich sympatię. Krzysiek nie zamierza tego bagatelizować. Zjawia się w kancelarii, by po męsku rozmówić się z Marcinem. Akurat trwają negocjacje handlowe. Zostaje nagrany przez Martę. Film z zajścia trafia do Ingi w momencie wykładów.

 • 13:40 O mnie się nie martw s.II odc. 5/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Iga czuje się coraz bardziej ...


  Iga czuje się coraz bardziej osaczona powracającą przeszłością. Ukrywa przed Krzyśkiem i córkami pojawienie się Filipa Bonnet, ale Marcin rozwiewa stanowczo jej złudzenia, że sprawa przejdzie bez echa. Filip ma prawo do widzenia córki. Podczas szkolenia adwokatów Marcin spotyka Magdę Gadomską, koleżankę ze studiów, która właśnie wróciła z zagranicy. Nie wie, że Magda jest pełnomocnikiem Filipa Bonneta, tak samo jak Magda nie wie nic o pomocy prawnej, jakiej Marcin udziela Idze. A tym czasem Filip przychodzi do mieszkania Igi i spotyka się z Krzyśkiem. Konfrontacja kończy się gwałtowną rejtejadą Filipa i wściekłą zapowiedzią kroków prawnych przeciwko Idze.

 • 14:35 Warszawa: miasto podzielone , film dokumentalny, 2019
  W dokumencie zobaczymy pierwszy niepropagandowy, ...

  W dokumencie zobaczymy pierwszy niepropagandowy, nakręcony przez Polaka zapis filmowy z warszawskiego getta. Reżyser dotarł do materiałów archiwalnych nakręconych w 1941 roku. Tematem jest pamięć miasta. Reżyser zastanawia się, jaki wpływ na dzisiejszą stolicę miało utworzenie getta, zestawia obrazy z przeszłości ze współczesnymi zdjęciami miasta, rozmawia z osobami, które pamiętają życie w getcie. Film pokazuje też bezwzględną niemiecką biurokrację i plan podziału miasta, które miało ulec marginalizacji, a jego mieszkańcy systemowej zagładzie. "Mimo że urodziłem się i wychowałem w Kanadzie, od najmłodszych lat czułem silne związki z Polską. Intrygowała mnie jej tragiczna historia. Rodzinne powiązania z Warszawą pozwoliły mi zrozumieć piętno, jakie odcisnęła na tym mieście budowa getta. To ogromny, bolesny i ważny temat" - mówi reżyser i scenarzysta Eric Bednarski. - "Odnaleziony materiał filmowy na taśmie 8 mm zainspirował mnie do zrobienia filmu na temat Warszawy. Potraktowałem go jako niemego świadka tragedii podziału miasta i morderstwa jego mieszkańców. Stał się on również przewodnikiem, za którym podążałem robiąc swój film. Gdy go odnalazłem, poczułem obowiązek i odpowiedzialność, by podzielić się nim z innymi. Ale też, by dzięki niemu odkryć miasto, które jest mi bliskie." Światowa premiera filmu odbyła się na 16. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity w 2019.

 • 15:50 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1976
  W tym odcinku Miś ...


  W tym odcinku Miś Uszatek opowiada o swojej przygodzie z latawcem... • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 12 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2023
  Dwórki, służki i matrony. Tylko ...

  Dwórki, służki i matrony. Tylko wokół królowej znajdowało się otoczenie kobiece, stanowiły je dwórki, matrony oraz kobieca służba - panny pokojowe i służące. Zostać dwórką królowej było marzeniem niejednej młodej, dobrze urodzonej panny. Pomagały one królowej w codziennych czynnościach, asystowały w orszakach, zabawiały ją i dotrzymywały towarzystwa. Nie otrzymywały za to żadnego wynagrodzenia. Ale mogły nabrać ogłady, nauczyć się zasad życia towarzyskiego, a może nawet znaleźć bogatego i wpływowego męża. Dwórki opuszczały zamek po wyjściu za mąż albo odsyłano je wraz ze śmiercią królowej, kiedy cały jej dwór zostawał rozwiązany. Królowej towarzyszyły także matrony, czyli kobiety zamężne lub wdowy, które swoją obecnością przy królowej
  gwarantowały jej przyzwoite zachowanie. Władczyni mogła im ufać, pytać o rady, szczególnie jeżeli była bardzo młoda, liczyć na ich towarzystwo w podróży oraz wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Tylko na dworze królowej pracowała służba kobieca - służki i panny pokojowe, nad którymi nadzór trzymała jedyna żeńska urzędniczka - ochmistrzyni.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2941 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Paulinka obserwuje napięcie między Kasią ...

  Paulinka obserwuje napięcie między Kasią i Łukaszem i dochodzi do wniosku, że Sadowska już nie kocha męża. Jakby tego było mało Mariusz znów pomaga sąsiadce, tym razem wyciągając kleszcza, który ugryzł Ksawerego. Kornel wciąż adoruje Idę, o czym Justin donosi Patrykowi. Tymczasem Sławka odwiedza Klemensa w sprawie rozwodu, a ten prosi klientkę, by nadal gromadziła dowody niewierności męża. Z kolei Grzelakowie tracą humor, bo Aleks jednak nie dostaje się do liceum, które wybrał. Później Aldona odkrywa, że przyjaciółka syna - Ewelina Markowska - myśli o samobójstwie, po tym, jak nie została przyjęta do liceum plastycznego, o którym marzyła.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /848/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 691 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Podczas pobytu Krzysztofa w Londynie, ...

  Podczas pobytu Krzysztofa w Londynie, Jerzy pada ofiarą oszustów, którzy ukradli telefon Majewskiego i się za niego podają. Jerzy jest gotów przekazać złodziejom 50 tys. złotych.
  Wizyta przedstawiciela związku jeździeckiego w stadninie przebiega pomyślnie. Mężczyzna zostaje jednak napadnięty w drodze powrotnej przez zamaskowanych sprawców. Jednym z nich jest Łysy.
  Kazia zamierza pozbawić Edytkę pracy w roli sekretarki burmistrza. W tym celu chce wykorzystać Kurka, którego podburza przeciwko Gałkowej.

 • 18:20 Polskie Parki Narodowe - Karkonoski Park Narodowy film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Prowadzący program Dariusz Gross to ...

  Prowadzący program Dariusz Gross to dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz - odkrywca. Pokazuje parki narodowe, które znamy jako turyści, z zaskakującej strony, przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program o osobliwościach przyrody, ukazujący wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce, w którym spotykają się nowoczesne technologie badawcze z odwiecznym dziełem natury.

 • 18:50 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2024
 • 19:10 Wilnoteka - (odc. 677) ((odc. 677)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Ekstradycja I - odc. 4/6 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  W puszkach ze zdrową żywnością ...

  W puszkach ze zdrową żywnością Olgierd i Kamil znajdują heroinę. Organizują akcję jej odbicia. Dowiaduje się o tym skorumpowany Szawłowski i zawiadamia gangsterów. Olgierd i Kamil zostają zamknięci w kontenerze i tylko cudem unikają śmierci. Tymczasem wychodzi na jaw, że do Stanów Zjednoczonych wysłany został sobowtór Novotnego - cała sprawa grozi międzynarodowym skandalem. Halski od dawna podejrzewa Wąsika o współpracę z rosyjską mafią. Składa mu niezapowiedzianą wizytę i zjawia się niemal równocześnie z wysłanymi przez Zajcewa zabójcami. Komisarz Wąsik zostaje zamordowany. Młody Zybertowicz na własną rękę próbuje znaleźć miejsce, gdzie Zajcew mógł ukryć narkotyki. Trafia na trop fundacji, za którą stoi Novotny i jego bank.

 • 21:20 Ekstradycja I - odc. 5/6 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  Sprawą numer jeden nadal pozostaje ...

  Sprawą numer jeden nadal pozostaje odnalezienie miejsca, gdzie gang przechowuje heroinę. Olgierd dociera do posiadłości Novotnego i dokonuje tam niezwykłego odkrycia. Jest zaskoczony widokiem gospodarza, który oficjalnie został wydalony do Stanów Zjednoczonych. Kamil zastawia pułapkę w fundacji, lecz sam staje się ofiarą zamachu przygotowanego przez Zajcewa. Śmierć przyjaciela jest dla Olgierda wstrząsem, co więcej, zwierzchnicy podejrzewają, że wydał Kamila. Poddaje się więc poddać testowi na wykrywaczu kłamstw. Szef UOP - u, dawny kolega Olgierda prosi go o pomoc w zdemaskowaniu Szawłowskiego. Są niezbite dowody, że to Szawłowski był wtyczką mafii i to przez niego zginął Zybertowicz.

 • 22:15 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 22:50 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z serialu "Ja ...


  Ulubione skecze z serialu "Ja to mam szczęście!" s. 2 Zosia przybiega do rodziców z wiadomością, że wypadł jej ząb. Nagle Jerzy widzi na blacie szczura. Urządza na gryzonia polowanie. Joanna uważa, że działają tylko tradycyjne metody i przynosi do domu kilkanaście pułapek. Tadeusz przychodzi z kotem, który ma upolować szczura. Nagle do kuchni wchodzi dziwnie przebrana Ela. Twierdzi, że przeżywa okres buntu i prosi, żeby od dzisiaj nazywać ją Meduzą. Na odchodne zauważa pod stołem szczura i wyjaśnia się jego obecność w domu Polaków. Okazuje się, że Ela dostała szczura w prezencie od swojego ojca. Polakowie przeprowadzają casting na opiekunkę dla dzieci. Jerzemu pomaga Tadeusz, bo Joanna musiała wyjść. Po przesłuchaniu kilku kandydatek, Tadeusz przebiera się za nianię i testuje Zosię. Dziecko nie akceptuje nowej opiekunki. W końcu panowie do opieki nad dziećmi zatrudniają psa.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /848/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Okrasa łamie przepisy - Sos holenderski magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...

  Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na opowieść o sosie holenderskim, robionym na bazie sklarowanego masła, żółtek, cytryny, białego wina lub octu winnego. Jeden z wielkich francuskich szefów kuchni Auguste Escoffier, w początkach XX wieku zaliczył ten sos do piątki najważniejszych, jak to ładnie nazywano, sosów - matek, bazowych sosów, z których powstają wszelkie inne warianty. Wynalazca sosu holenderskiego, jak to w przypadku odkryć kulinarnych bywa, chowa się przed nami w mrokach dziejów. Co ciekawe, sos holenderski nie pochodzi z Holandii, ale najprawdopodobniej z północy Francji, gdzie królowało masło, a nie oliwa. Emulsja z żółtek i oliwy, jest również znanym sosem, czyli majonezem. W 1651 roku Franois de La Varenne wydał swoją przełomową książkę kucharską "Le Cuisinier Francois" - czyli "Kucharz francuski". Opisał w niej sos podobny do holenderskiego zrobiony: z dobrym świeżym masłem, odrobiną octu, soli i gałki muszkatołowej oraz żółtkiem jaja do związania sosu. Ta książka wywarła bodaj największy wpływ nie tylko na kuchnię francuską, lecz także europejską, w tym polską i doczekała się do początku XIX wieku ponad 250 wydań. W eleganckiej kuchni polskiej XIX i XX wieku sosy holenderskie towarzyszyły młodym jarzynom, w szczególności szparagom, jajkom po benedyktyńsku czy daniom z ryb. Sosy przygotowane przez Karola Okrasę: 1/ Stek z dyni z orzechowym sosem holenderskim; 2/ Smażona makrela z ziołową salsą i sosem holenderskim na palonym maśle; 3/ Pieczona bułka z sałatką z kurczaka i konopnym sosem holenderskim.

 • 01:00 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (28) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 300 (Ojciec Mateusz S. XXIII, ODC. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Natalia gotuje dla nowego wikarego ...

  Natalia gotuje dla nowego wikarego Walerego. Ponieważ Mateusz wyjechał do klasztoru kamedułów na kontemplację, ksiądz wypełnia jego obowiązki w parafii. Do Sandomierza przyjeżdża Eryk, jest łudząco podobny do Mateusza. Taksówkarz jest przekonany, że wiezie księdza. Eryk jedzie pod dom Klaudii. Na komendzie pojawia się Morus i informuje, że zostanie na jakiś czas. Chce osobiście przyjrzeć się pracy policjantów i zadbać o integrację zespołu. Zajmuje gabinet Możejki. Wieczorem Natalia wypatruje Mateusza. Niestety, ksiądz mimo zapowiedzi nie wraca. Jego telefon milczy. Morus zabiera wszystkich na paintball, policjantom wcale się to nie uśmiecha, spieszno im do domów. Morus stwierdza, że jeśli się nie zintegrują, będzie musiał wprowadzić na posterunku zmiany, włącznie z wymianą komendanta. Wypytuje wszystkich o życie prywatne.

 • 03:05 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 301 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Policjanci stoją zdruzgotani nad ciałem ...

  Policjanci stoją zdruzgotani nad ciałem Eryka, wszyscy są przekonani, że to Mateusz. Dziubak nakrywa zwłoki kocem, Nocul płacze i mówi, że nie chce być już policjantem. Przy denacie nie znaleziono żadnych dokumentów ani telefonu. Tylko koperty z datkami, w tym tę od Januarego. Możejko dzwoni do kurii, Nocul musi powiadomić Natalię, Dziubak nie chce puścić go samego. Biskup jest wstrząśnięty, Jacek fałszywie pochlipuje i mówi, że trzeba szybko wysłać kogoś do parafii. Jego zdaniem ksiądz Tomasz będzie idealnym następcą Mateusza. Zrezygnowany biskup każe mu robić, co uważa za słuszne. Gibalski wpada do sklepu po lekarstwa dla dzieci, w tym czasie Marczak wlepia mu mandat za złe parkowanie.

 • 04:00 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 04:40 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z serialu "Ja ...


  Ulubione skecze z serialu "Ja to mam szczęście!" s. 2 Zosia przybiega do rodziców z wiadomością, że wypadł jej ząb. Nagle Jerzy widzi na blacie szczura. Urządza na gryzonia polowanie. Joanna uważa, że działają tylko tradycyjne metody i przynosi do domu kilkanaście pułapek. Tadeusz przychodzi z kotem, który ma upolować szczura. Nagle do kuchni wchodzi dziwnie przebrana Ela. Twierdzi, że przeżywa okres buntu i prosi, żeby od dzisiaj nazywać ją Meduzą. Na odchodne zauważa pod stołem szczura i wyjaśnia się jego obecność w domu Polaków. Okazuje się, że Ela dostała szczura w prezencie od swojego ojca. Polakowie przeprowadzają casting na opiekunkę dla dzieci. Jerzemu pomaga Tadeusz, bo Joanna musiała wyjść. Po przesłuchaniu kilku kandydatek, Tadeusz przebiera się za nianię i testuje Zosię. Dziecko nie akceptuje nowej opiekunki. W końcu panowie do opieki nad dziećmi zatrudniają psa.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2941 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Paulinka obserwuje napięcie między Kasią ...

  Paulinka obserwuje napięcie między Kasią i Łukaszem i dochodzi do wniosku, że Sadowska już nie kocha męża. Jakby tego było mało Mariusz znów pomaga sąsiadce, tym razem wyciągając kleszcza, który ugryzł Ksawerego. Kornel wciąż adoruje Idę, o czym Justin donosi Patrykowi. Tymczasem Sławka odwiedza Klemensa w sprawie rozwodu, a ten prosi klientkę, by nadal gromadziła dowody niewierności męża. Z kolei Grzelakowie tracą humor, bo Aleks jednak nie dostaje się do liceum, które wybrał. Później Aldona odkrywa, że przyjaciółka syna - Ewelina Markowska - myśli o samobójstwie, po tym, jak nie została przyjęta do liceum plastycznego, o którym marzyła.

 • 05:30 Drugie pokolenie reportaż, reportaż, 2019
  Miejsce akcji to kanadyjskie Toronto. ...  Miejsce akcji to kanadyjskie Toronto. Odwiedzamy osoby o polskich korzeniach, którym udało się odnieść sukces poza granicami kraju. Są to przedsiębiorcy, działacze społeczni, politycy. Pokazujemy, jaki mają sposób na życie, co robią, by osiągać sukces.

 • 05:50 Przepis dnia s.VI - odc. (28) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv