TVP Polonia - Program TV na czwartek 22 czerwca 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 07:00 Prywatne życie zwierząt - sezon 7 reportaż, reportaż, 2022
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. Kameleon ma język dłuższy od swojego ciała. Gdy zwierzę spostrzeże owada, natychmiast wyrzuca język i chwyta nim ofiarę. Mrówkojad wsuwa swój imponujący język o długości nawet 75 cm do mrowiska lub termitiery i szybkimi ruchami wyciąga z korytarzy setki, a nawet tysiące owadów. Z długich i aktywnych, a w dodatku niebieskich języków słyną żyrafy.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:40 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2023
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. Prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi. To osoby, które uciekły przed represjami i w Polsce znalazły schronienie. Oprócz tematów reporterskich, w magazynie są też rozmowy z przedstawicielami polskich organizacji na Białorusi, białoruskiej diaspory w Polsce, dyplomatami i społecznikami. Dzięki programowi widzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w których żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą, a także dowiedzieć się w jaki sposób Polska okazuje wsparcie politycznym migrantom z Białorusi.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2774 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian otwarcie mówi matce, że ...

  Damian otwarcie mówi matce, że nie ma do niej zaufania. Obawia się, że nie zerwała wcale z nałogiem i okradnie go, by zdobyć pieniądze na alkohol. Gdy do domu wraca Mirek, też nie wita babci serdecznie, pamiętając, że to właśnie z jej winy trafił z siostrą do domu dziecka. Z kolei Malwina martwi się o Kacpra. Po wyjeździe na zawody chłopak zamyka się w pokoju i nie wpuszcza nawet Hani. Kępski kontaktuje się z hotelem Stańskich, by zrobić kolejną rezerwację. Karolina i Oliwka domyślają się, że jego związek jednak się rozpadł. Tymczasem Hubert i Agata informują Marka o kryzysie w związku Iwony. Złoty postanawia polecieć do USA, by sprawdzić, jak Pyrka radzi sobie po rozstaniu z Tomkiem z opieką nad ich córką.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Blondynka s.IV - odc. 43 (seria IV, odc. 4) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Po wyjeździe Krisa i Antka ...

  Po wyjeździe Krisa i Antka Sylwia przeżywa trudne chwile. Przyjaciele układają plan wyciągnięcia jej z depresji. Przygotowania do budowy skansenu i ośrodka wypoczynkowego nabierają tempa. Rychterowa stopniowo odkrywa karty przed wójtem. Traczyk mimo pewnych obaw przyjmuje zaproszenie do wspólnego interesu.

 • 13:05 Blondynka s.IV - odc. 44 (seria IV, odc. 5) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W Majakach nieoczekiwanie pojawia się ...

  W Majakach nieoczekiwanie pojawia się gość z całkiem niedalekiej przeszłości. Przypadkowe spotkanie na chwilę ożywia dawne sentymenty. Doktor Kubus nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie starych uczuć, bo z prośbą o pomoc zwraca się do niej Oksana, która musi pilnie wyjechać na Ukrainę. Jasiunia prowadzi prywatne śledztwo na temat starosty Izabeli Rychter. Tymczasem
  Rychterowa nastaje, by doktor doprowadził do końca sprawę księdza Błażejczyka i zmusił go do wykonania jej polecenie.


 • 14:00 Żubry wczoraj i dziś film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Film dokumentalny, którego głównym bohaterem ...

  Film dokumentalny, którego głównym bohaterem jest żubr. Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety czy behawioru nie jest już tak powszechna. Żubry dużo czasu poświęcają na spokojne przeżuwanie, leżąc w lesie, gdzie mniej dokuczają im owady. Żubrom potrzeba przestrzeni, wody, pokarmu i spokoju. Obecnie mamy ponad dwa tysiące żubrów w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce. Po I wojnie światowej w kraju nie został ani jeden dziko żyjący żubr. Długi był to proces, żeby odtworzyć populację tych pięknych zwierząt.

 • 14:40 Cietrzew - ptak na granicy przetrwania film dokumentalny, film dokumentalny, 2019
  Film dokumentalny opowiadający o kondycji ...

  Film dokumentalny opowiadający o kondycji cietrzewia w Polsce. Cietrzew jest prawie takiej wielkości jak kura domowa. Podobnie jak te udomowione ptaki lubi kąpać się w piasku. Wczesną jesienią cietrzewie gromadzą się w stadach, by zimą rozbić się na jednopłciowe grupy. W czasie dużych mrozów i wysokiej pokrywy śnieżnej potrafią zakopywać się w śniegu. Dożywają 15 lat. Cietrzew jest uznany za gatunek silnie zagrożony wyginięciem w wyniku zmian siedliskowych w lasach, gdzie dokonuje się zalesianie obszarów śródleśnych lub osusza się torfowiska. To równiez ptak płochliwy, wrażliwy na zmiany klimatyczne i konkurencję ze strony bażantów. Dużym zagrożeniem dla cietrzewi są drapieżne ssaki, zwłaszcza lisy.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1986
  W tym odcinku króliczki nie ...


  W tym odcinku króliczki nie chcą spóźnić się na przedstawienie w przedszkolu i dlatego popychają zegar do przodu. Robią to tak długo, aż go psują. Oczywiście przychodzą za późno i przedstawienie odbywa się bez nich... • 15:30 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1978
  Ekranizacja przygód Misia Uszatka, znanego ...

  Ekranizacja przygód Misia Uszatka, znanego wcześniej z prasy dziecięcej oraz książek autorstwa Czesława Janczarskiego. Uszatek w gronie swoich przyjaciół Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka przeżywa najrozmaitsze przygody, ucząc przy okazji najmłodszych widzów zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji i uczciwości, czyli tego, co w życiu ważne.


 • 15:40 Dziwne przygody Koziołka Matołka - odc. 9 serial animowany, film animowany, 1971
  Tym razem Matołek dociera na ...

  Tym razem Matołek dociera na Dziki Zachód. Uwalnia mieszkańców pewnego miasteczka od budzącego postrach rewolwerowca - Czarnego Billa.

 • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2774 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian otwarcie mówi matce, że ...

  Damian otwarcie mówi matce, że nie ma do niej zaufania. Obawia się, że nie zerwała wcale z nałogiem i okradnie go, by zdobyć pieniądze na alkohol. Gdy do domu wraca Mirek, też nie wita babci serdecznie, pamiętając, że to właśnie z jej winy trafił z siostrą do domu dziecka. Z kolei Malwina martwi się o Kacpra. Po wyjeździe na zawody chłopak zamyka się w pokoju i nie wpuszcza nawet Hani. Kępski kontaktuje się z hotelem Stańskich, by zrobić kolejną rezerwację. Karolina i Oliwka domyślają się, że jego związek jednak się rozpadł. Tymczasem Hubert i Agata informują Marka o kryzysie w związku Iwony. Złoty postanawia polecieć do USA, by sprawdzić, jak Pyrka radzi sobie po rozstaniu z Tomkiem z opieką nad ich córką.

 • 16:25 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2023
 • 16:40 Wilnoteka - (odc. 634) ((odc. 634)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 14/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1991
  Rok 1928. Wywiad polski donosi ...

  Rok 1928. Wywiad polski donosi o działaniach Niemców przy granicy. Badania wykazują, że Niemcy złamali polski system szyfrowy stosowany w lotnictwie. Mają wszelkie informacje na jego temat. Czarek i Kaleta uruchamiają błyskawiczną akcję zmontowania nowego szyfru łatwego do złamania, aby szybko podrzucić Niemcom możliwie dużo informacji sprzecznych z dotychczasowymi. Akcja udaje się. Niemcy łamią szyfr dzięki kontrolowanym przeciekom, a szyfranci w lotnictwie polskim konstruują nowy szyfr. W departamencie lotnictwa Kaleta i Czarek umieszczają swojego człowieka, który będzie kontaktem wykrytego podczas akcji szpiega - zwolnionego kiedyś z armii majora lotnictwa Haszewicza.

 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /655/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 19:55 Prokurator - odc. 3/10 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W wagonie kolei miejskiej znaleziono ...


  W wagonie kolei miejskiej znaleziono zwłoki mężczyzny bez śladów obrażeń. Wezwani na miejsce śledczy podejrzewają zawał serca. Po wstępnych oględzinach przeprowadzonych przez patolog Sidlecką, teza o zawale upada. Ofiara została najprawdopodobniej otruta talem. Potwierdzają to badania toksykologiczne. Podczas śledztwa, Proch i Kielak odnajdują byłą żonę denata, którym okazuje się Jarosław Łagodzki. Małżeństwo rozpadło się po śmierci ich syna. Będąc pod opieką ojca, chłopiec został potrącony przez samochód. Traumatyczne zdarzenie spowodowało, że Łagodzki zamknął się w sobie i wiódł samotne życie. Dzięki monitoringowi na peronie kolei miejskiej, udaje się znaleźć kartkę, którą Łagodzki wyrzucił na tory tuż przed podróżą. Jest na niej ciąg zaszyfrowanych liczb oraz adres mailowy nadawcy. Komputer denata kryje kolejne niespodzianki. Z treści wiadomości mailowych wynika, że Łagodzki korespondował ze swoim synem. Kim jest tajemniczy smok 2006?


 • 20:45 Prokurator - odc. 4/10 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W hotelowym pokoju zostaje znalezione ...

  W hotelowym pokoju zostaje znalezione ciało 49 - letniego mężczyzny. Sidlecka diagnozuje, że przyczyną zgonu był zawał. Zwraca jednak uwagę na pewną rzecz, która sugeruje, że odejściu mężczyzny z tego świata mógł ktoś pomóc. Okazuje się, że denat miał dość nietypową pasję. Był poszukiwaczem duchów, a z pokojem, w którym się zatrzymał, jest związana klątwa. Według przewodników opisujących zabytkowy hotel, zmarło w nim pięć osób. Kiedy prokurator Proch jest gotowy zamknąć śledztwo i przyjąć w końcu naturalną przyczynę zgonu mżczyzny, otrzymuje informację, że nie żyje też żona denata. W tej z pozoru błahej sprawie pojawia się coraz więcej znaków zapytania i zbiegów okoliczności. Tyle samo niewiadomych i dziwnych sytuacji zawiera nagranie z pokoju, w którym znaleziono ciało. Proch odkrywa, że ktoś próbuje zatrzeć ślady. Z pokoju znikają elementy, które były tam w chwili znalezienia ciała. Prokurator odnajduje na liście gości hotelowych nazwisko komisarza Witka Kielaka, który w momencie odnalezienia ciała przez pracowników hotelu, błąkał się nagi po hotelowym korytarzu. • 21:35 Kabaretowe Naj - Legenda Kabaretu , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  W cyklu Kabaretowe Naj - ...  W cyklu Kabaretowe Naj - skecze, piosenki i sylwetki słynnych artystów kabaretu. Wszystko opatrzone autorskim komentarzem Karoliny Pańczyk.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - Zabrze koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Najgorętsze, wakacyjne rytmy, atmosfera nieskrępowanej ...

  Najgorętsze, wakacyjne rytmy, atmosfera nieskrępowanej zabawy z udziałem największych gwiazd sceny muzycznej!

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 555 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Ewa nadal nie potrafi się ...

  Ewa nadal nie potrafi się odnaleźć w roli matki. Mimo niechęci Krzysztofa, Hania decyduje się wkroczyć do akcji i na pomoc wzywa ojca dziewczyny. Policjanci, na polecenie Nowackiego, stale obserwują Janusza. Zdenerwowany Karcz postanawia interweniować. Późnym wieczorem czeka przed domem Nowackiego na jego powrót. Magda martwi się, że Marian stchórzy i nie podda się badaniom, które mają zakwalifikować go jako dawcę. Ale Harris zjawia się w szpitalu.

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /655/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 01:50 Wilnoteka - (odc. 634) ((odc. 634)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Ojciec Mateusz - odc. 218 (Ojciec Mateusz XVII odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Mateusz i Babcia znajdują na ...

  Mateusz i Babcia znajdują na poboczu porzucony furgon. Słyszą szczekanie psa. W rowie znajdują nieprzytomną Teresę Norską. Pies kieruje ich uwagę na zagajnik. Znajdują tam Marka Jarosza z kulą w piersi. Norska trafia do szpitala. Policjanci ustalają, że została potrącona przez porzucony furgon. Możejko jedzie do firmy Jarosza, która zatrudnia więźniów. Pracownik zeznaje, że szef odwoził często do więzienia Monikę Niewiadomską. Nocul rozmawia z Mateuszem o sprawie. Okazuje się, że kobieta złożyła fałszywe zeznania. Mateusz przyznaje, że to on podrzucił ją pod zakład karny. Możejko zaczyna nauki przedmałżeńskie. Mateusz odwiedza zakład Jarosza. Jest świadkiem kłótni dwóch pracownic.

 • 03:30 Ojciec Mateusz - odc. 219 (Ojciec Mateusz XVII odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Paweł Lipka, właściciel warsztatu samochodowego, ...

  Paweł Lipka, właściciel warsztatu samochodowego, odbiera przesyłkę. W środku znajduje sznur uformowany na pętlę szubienicy. Mateusz odwiedza warsztat. Prosi Marysię, by zagrała na skrzypcach na ślubie. Mirek, mechanik, ciągle wydzwania do Marysi. Podczas kolacji w domu Lipków dochodzi do zwarcia. Pogotowie energetyczne stwierdza, że ktoś grzebał przy szafce z korkami. Lipka znajduje otrutego psa i znajduje w szafce elektrycznej ułamaną plastikową główkę laleczki.

 • 04:25 Barwy szczęścia - odc. 2774 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian otwarcie mówi matce, że ...

  Damian otwarcie mówi matce, że nie ma do niej zaufania. Obawia się, że nie zerwała wcale z nałogiem i okradnie go, by zdobyć pieniądze na alkohol. Gdy do domu wraca Mirek, też nie wita babci serdecznie, pamiętając, że to właśnie z jej winy trafił z siostrą do domu dziecka. Z kolei Malwina martwi się o Kacpra. Po wyjeździe na zawody chłopak zamyka się w pokoju i nie wpuszcza nawet Hani. Kępski kontaktuje się z hotelem Stańskich, by zrobić kolejną rezerwację. Karolina i Oliwka domyślają się, że jego związek jednak się rozpadł. Tymczasem Hubert i Agata informują Marka o kryzysie w związku Iwony. Złoty postanawia polecieć do USA, by sprawdzić, jak Pyrka radzi sobie po rozstaniu z Tomkiem z opieką nad ich córką.

 • 04:55 Zaginione? Ocalone? Historie zawodów różnych - Odc. 2 Kołodziej magazyn, dysk./wywiad/debata, 2022
  Praczka, świniopas, śledziarz, handlarz skupujący ...

  Praczka, świniopas, śledziarz, handlarz skupujący starzyznę i kurze łapki, czy wędrowny ostrzyciel noży, odeszli w zapomnienie, choć tego ostatniego widziano jeszcze na warszawskich podwórkach na początku lat 90. Podobny los może czekać wikliniarzy, bednarzy, kołodziejów czy garncarzy (ta ostatnia umiejętność przeżywa jednak swój renesans). Miejmy nadzieję, że nie krótkotrwały. W niektórych przypadkach to już zapewne ostatni moment, by rzemieślnicy podzielili się z nami swoimi coraz rzadszymi umiejętnościami.
  W tym odcinku cyklu "Zaginione? Ocalone? Historie zawodów różnych" odwiedzimy kołodzieja. • 05:15 Top 3 Marka Sierockiego - . magazyn muzyczny, magazyn, 2023
  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, ...

  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, w którym Marek Sierocki prezentuje autorski zestaw 3 teledysków. Marek Sierocki wybiera utwory wiosenne.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv