TVP Polonia - Program TV na czwartek 25 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /852/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 07:00 Jak to działa - Ekologia magazyn, magazyn, 2022
  W tym odcinku: czym jest ...

  W tym odcinku: czym jest dwutlenek węgla oraz dlaczego jego niekontrolowana emisja do atmosfery jest tak bardzo niebezpieczna dla naszej planety. Program zaczynamy w szklarniach, gdzie Radek Brzózka opowiada o efekcie cieplarnianym, aby później odnieść go do atmosfery Ziemi. W tym odcinku pokazujemy głównych winowajców dużych emisji CO2 oraz zastanawiamy się, jakie kroki można podejmować, aby emisje ograniczać. Autor zabiera nas do cementowni oraz na uczelnie, gdzie nasi rozmówcy opowiadają, co można zrobić już dziś oraz do czego dążymy. Pokazujemy także, że CO2 może mieć pozytywne zastosowanie i w stanie superkrytycznym może służyć do zabezpieczania żywności.
  Radek Brzózka, pasjonat nauki i techniki, znany widzom TVP m.in. z programu "Jak to działa?". Specjalnie dla TVP Nauka przygotował serię "Jak to działa - Ekologia", w której przybliża widzom naukowe rozwiązania służące ochronie naszej planety, bezpieczeństwu i komfortowi naszego życia.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2024
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2945 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Łukasz przekazuje Marczakowi dokumentację inwestycji, ...

  Łukasz przekazuje Marczakowi dokumentację inwestycji, prosząc o konsultację i jednocześnie o dyskrecję, jeśli inżynier znajdzie jakiś problem. Sadowski odkrywa, że Weronika cały czas obserwuje Dwoickiego - szukając dowodów na przekręt, który doprowadził do awarii. Tymczasem Paulinka czujnie obserwuje ojca oraz Kasię. Choć dorośli próbują udawać dobry humor, a Łukasz zabiera nawet juniorów na weekendową wycieczkę, od razu wyczuwa, że w ich związku trwa kryzys. Za to Hubert próbuje wytłumaczyć Marysi dlaczego pocałował Joasię i nie chce być na nowo z Klarą. Gdy Agata widzi, że mała nagle zaczęła okazywać "cioci Asi" chłód. Od razu nabiera podejrzeń i urządza Sokalskiej przesłuchanie. Z kolei Ewelina wychodzi po próbie samobójczej ze szpitala. Wyraźnie nie umie zbliżyć się do rodziców i o swoich problemach opowiada tylko przyjaciołom - Ewie i Aleksowi.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:25 Ludzie z dobrego towarzystwa - Rafał Blechacz cykl reportaży, reportaż, 2023
  Bydgoszcz jest miastem muzyki. To ...

  Bydgoszcz jest miastem muzyki. To powszechna wiedza o Bydgoszczy, która wydała na świat takich gigantów jak pianista Rafał Blechacz. Aby jednak tej klasy talent mógł się tu narodzić dekady, wcześniej projekt wielkiej muzycznej Bydgoszczy "rodził się" w umysłach tutejszego środowiska intelektualnego, założycieli Towarzystwa Muzycznego Bydgoszczy, które w 2023 obchodziło jubileusz 100 - lecia.
  Bohaterem kolejnego odcinka cyklu opowiadającego o niezwykłych i ważnych postaciach bydgoskiego świata muzycznego jest wybitny polski pianista Rafał Blechacz. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. W 2007 roku ukończył studia w klasie fortepianu Katarzyny Popowej - Zydroń w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Blechacz jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach pianistycznych w latach 1996 - 99, jak również: II nagrody na 5. Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy (2002), II nagrody (I nie przyznano) na 5. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu w Japonii (2003), I nagrody na 4. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku (2004), I nagrody oraz wszystkich pozaregulaminowych wyróżnień za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza i koncertu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Kandydatów do 15. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005), I nagrody oraz nagród za najlepsze wykonanie mazurków (Polskiego Radia), poloneza (Towarzystwa im. Fryderyka Chopina), koncertu (Filharmonii Narodowej) oraz sonaty (nagrody specjalnej, ufundowanej przez Krystiana Zimermana) na 15. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005). W 2004 brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach - Zdroju. W 2006 otrzymał Paszport "Polityki". O swojej drodze artystycznej, doświadczeniach z kształcenia w bydgoskiej Akademii Muzycznej i rozwoju opowiada w programie.

 • 12:50 O mnie się nie martw s.II odc. 6/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Iga, za namową Marcina, godzi ...  Iga, za namową Marcina, godzi się na kontakt z Filipem i ustalenie szczegółów jego pierwszego spotkania z Helenką. Ku zdumieniu obojga, Bonnet zjawia się w towarzystwie swojej pełnomocniczki, Magdy Gadomskiej. Ambitna pani prawnik orientuje się, że Marcin jest dużo bardziej związany z Igą niż jej się wydawało. Nie zmienia to jednak jej planów. Krzysiek, wstrząśnięty i zmieszany przyjazdem Filipa, za radą Ireny postanawia udowodnić Helence i Oliwce, że jest najlepszym tatusiem na świecie.

 • 13:40 O mnie się nie martw s.II odc. 7/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Trwa współzawodnictwo tatusiów, co nieoczekiwanie ...


  Trwa współzawodnictwo tatusiów, co nieoczekiwanie doprowadza do porozumienia między Filipem a Krzyśkiem. Filip zaproponuje nawet Krzyśkowi pracę w firmie remontowej, a ten
  pogodzi się z tym, że Filip lepiej niż on radzi sobie w kuchni. Iga tymczasowo pełni rolę sekretarki w kancelarii i pomaga w podjęciu właściwej decyzji kobiecie, której książka została niemal słowo w słowo wykorzystana w dysertacji sprytnego doktoranta.
  Dzień zaczyna się nerwowo, bo z samego rana Beata trafia do lekarza z powodu złego samopoczucia. Towarzyszący jej Zarzycki nareszcie jest gotów do podjęcia ważnych decyzji,
  ale to sprawi, że Aśka poczuje się zlekceważona. Naprawdę źle poczuje się Iga, kiedy w kancelarii zjawi się Magda i da Idze do zrozumienia, że Marcin jest wobec niej nielojalny. Niestety, nie przyjdzie jej do głowy sprawdzić, czy Magda mówi prawdę. Przy pierwszej nadarzającej się okazji zaatakuje Marcina i po raz pierwszy od początku ich burzliwej znajomości, uda jej się poważnie go zranić. Iga wraca do domu, gdzie musi stawić czoło Krzyśkowi i Filipowi. Tymczasem Aśka dochodzi do wniosku, że powinna nauczyć się jasno wyrażać swoje uczucia i pragnienia.

 • 14:30 Widzący w ciemności film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Władysław Gołąb był przez 40 ...

  Władysław Gołąb był przez 40 lat prezesem Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach koło Warszawy. Spotkał tam wiele wybitnych postaci, które zapisały się w historii Polski. Wspomina osobiste relacje z Włodzimierzem Dolańskim, Matką Elżbietą Różą Czacką. Zofią Morawską i kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Wszyscy razem pracowali na Dzieło Lasek, bo tak określany jest projekt nad ociemniałymi stworzony w Laskach, który kontynuowany jest do dzisiaj i podziwiany na świecie.
  Władysław Gołąb urodzony 12 kwietnia 1931 r. w Sulejowie, prawnik, pierwszy w Polsce niewidomy adwokat, działacz społeczny, prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach /1975 - 2015/, członek prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych /1969 - 1973/, prezes Zarządu Głównego Związku Ociemniałych Żołnierzy RP /1997 - 2008/, wiceprezes Międzynarodowego Kongresu Ociemniałych Inwalidów Wojennych /1997 - 2004/. Brał udział w tworzeniu Spółdzielni Niewidomych. Autor ponad tysiąca artykułów w Więzi, Tygodniku Powszechnym, redaktor Encyklopedii Prawa. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Od 1955 r. mąż Justyny z domu Dwornickiej. Ojciec 3 dzieci i 6 wnucząt i 12 prawnucząt. Justyna Gołąb, z domu Dwornicka urodzona 14 kwietnia 1927r. w Zaklikowie. W czasie studiów w Łodzi była szykanowana za zaangażowanie w życie religijne. Absolwentka KUL, polonistka. Od 1947 roku miała kontakt z osobami niewidomymi, którym pomagała im razem z innymi woluntariuszami, którymi kierował o. Tomasz Rostworowski. Małżonka Władysława Gołąba, pierwszego polskiego niewidomego adwokata. Była jego nieodłączną towarzyszką życia, osobistą lektorką, sekretarką i kierowcą. Była oczami męża. Justyna Gołąb opowiada, jak wygląda jej życie z niewidomym mężem Władysławem Gołąbem adwokatem, który przez 40 lat był prezesem Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Poznali się w szpitalu, gdy Justyna Gołąb czekała na operację oka, a Władysław również leczył swoje oczy, bo wzrok stracił w czasie rozminowywania min w czasie wojny w Sulejowie. Zawsze była przy mężu, pomagała mu w pracy i życiu codziennym. To wyjątkowa para kochających się ludzi, którzy stworzyli wspaniałą rodzinę.

 • 15:35 Bajki naszych rodziców - Miś Uszatek serial animowany, film animowany, 1976
  W tym odcinku Miś Uszatek ...


  W tym odcinku Miś Uszatek opowiada o tym, jak przejadł się wisienkami. • 15:45 Mały pingwin Pik - Pok , film animowany, 1991
  Zabawne przygody sympatycznego i ...


  Zabawne przygody sympatycznego i niezwykłego pingwinka Pik-Poka, którego marzeniem są podróże. Pik Pok z Nicponiem spotykają statek handlowy. Zaciągają się na niego i pracują
  jako majtkowie. Spotykają małego misia polarnego i postanawiają się nim zaopiekować.


 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie. Taka historia - odc. 13 telenowela dokumentalna, telenowela dokumentalna, 2023
  Wielcy mistrzowie zakonu. Zakon Szpitala ...

  Wielcy mistrzowie zakonu. Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego, bo tak brzmiała pełna nazwa Zakonu krzyżackiego, powstał w XII wieku, podczas trzeciej krucjaty do Ziemi Świętej. Ruch krucjatowy dobiegał już końca, więc Wielki Mistrz Hermann von Salza przeniósł zakon do Siedmiogrodu i zaczął rozmowy z Konradem I Mazowieckim. Pod pretekstem niesienia wiary Krzyżacy rozpoczęli walkę z Prusami i metodą małych kroków zdobywali kolejne przywileje. W 1230 r. wywalczyli zapis, który nadawał im na własność wszystkie zdobycze terytorialne. Od tego roku systematycznie podbijali Prusy, tworząc swoje zakonne imperium. W 1309 roku przenieśli główną siedzibę zakonu z Wenecji do Malborka. Na czele zakonu stał wielki mistrz, wybierany spośród braci rycerzy dożywotnio. Pod koniec XIV wieku Zakon przeżywał rozluźnienie obyczajów. Zabawy, turnieje i łowy stawiano wyżej niż modlitwę. Konrad von Jungingen był bardzo pobożny i starał się ukrócić hulaszczy tryb życia zakonu. Przed śmiercią prosił kapitułę, aby nie wybierała jego brata, Ulryka, na wielkiego mistrza, twierdząc, że ów jest zapalczywym głupcem, a jego rządy doprowadzą zakon do zguby. Kapituła generalna wybrała jednak Ulryka, który zginął, podobnie jak większość krzyżackich dostojników, pod Grunwaldem. Zakon krzyżacki istnieje do dziś, ma jednak charakter czysto religijny, prowadzi działalność duszpasterską i charytatywną. Siedzibą obecnego wielkiego mistrza jest Wiedeń.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2945 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Łukasz przekazuje Marczakowi dokumentację inwestycji, ...

  Łukasz przekazuje Marczakowi dokumentację inwestycji, prosząc o konsultację i jednocześnie o dyskrecję, jeśli inżynier znajdzie jakiś problem. Sadowski odkrywa, że Weronika cały czas obserwuje Dwoickiego - szukając dowodów na przekręt, który doprowadził do awarii. Tymczasem Paulinka czujnie obserwuje ojca oraz Kasię. Choć dorośli próbują udawać dobry humor, a Łukasz zabiera nawet juniorów na weekendową wycieczkę, od razu wyczuwa, że w ich związku trwa kryzys. Za to Hubert próbuje wytłumaczyć Marysi dlaczego pocałował Joasię i nie chce być na nowo z Klarą. Gdy Agata widzi, że mała nagle zaczęła okazywać "cioci Asi" chłód. Od razu nabiera podejrzeń i urządza Sokalskiej przesłuchanie. Z kolei Ewelina wychodzi po próbie samobójczej ze szpitala. Wyraźnie nie umie zbliżyć się do rodziców i o swoich problemach opowiada tylko przyjaciołom - Ewie i Aleksowi.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /853/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 696 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Janusz znów grozi Emilii. Izdebska ...

  Janusz znów grozi Emilii. Izdebska w reakcji na zachowanie brata i zainspirowana rozmową z Karoliną, postanawia wycofać się ze sprzedaży stadniny Danielowi. Kurek, starając się o licencję detektywa, musi mieć zielone światło od policji. Ponieważ kartoteka Wieśka jest pokaźna, sprawa wydaje się przegrana. Sytuację ratuje jednak Krawczyk. Robert i Nina umawiają się na randkę. Dziewczyna prosi jednak Matyska, aby ich spotkania pozostały tajemnicą do czasu, aż będzie wiadomo, czy jest szansa na zbudowanie trwałej relacji.

 • 18:20 Polskie Parki Narodowe - Poleski Park Narodowy film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Prowadzącym program jest Dariusz Gross, ...

  Prowadzącym program jest Dariusz Gross, dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz-odkrywca. Pokazuje parki narodowe, które znamy jako turyści, z innej, zaskakującej strony, przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program pokazujący osobliwości przyrody i ukazujący wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce, w którym spotykają się nowoczesne technologie badawcze z odwiecznym dziełem natury.

 • 18:50 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2024
 • 19:10 Wilnoteka - (odc. 678) ((odc. 678)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2024
 • 19:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Ekstradycja I - odc. 6/6 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  Ostatni odcinek pierwszej serii. Halski ...

  Ostatni odcinek pierwszej serii. Halski dopada Kulasa i zmusza go do narysowania planu magazynów. W jego przebraniu, utykając, dostaje się do środka. Uprowadza Novotnego i zawiadamia o wszystkim Szawłowskiego. Brygada antyterrorystów dokonuje inwazji na posiadłość Novotnego. Aresztują obecnych, rekwirują narkotyki. Szawłowski nagrywa wiadomość na automatycznej sekretarce w mieszkaniu Zajcewa. Po jej odsłuchaniu Zajcew chce uciekać, ale likwiduje go boss Iwanow. Później Iwanow przedstawia Szawłowskiemu następną osobę, z którą ma współpracować - Nadieżdę Tumską. Ale Szawłowskiego zmusza też do współpracy przeciw mafii Jerzy, szef UOP - u. Halski przywozi Novotnego do Pałacu Mostowskich. Po powrocie do domu cudem unika śmierci, gdy otwarcie drzwi powoduje eksplozję.

 • 21:20 Ekstradycja 2 - odc. 1/9 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  "Ekstradycja 2" w dużej mierze ...

  "Ekstradycja 2" w dużej mierze kontynuuje wątki z pierwszej części cyklu. Są wszakże i zmiany. Akcja uległa spowolnieniu kosztem licznych aluzji do polskiej współczesności. Pojawiło się więcej postaci, w tym kobiet, które tym razem nie stanowią tylko urodziwego tła dla poczynań Ola Halskiego. Szczególnie dużo miejsca zajmują wątki Sabiny i Nadieżdy - bezwzględnej zbrodniarki granej bardzo dobrze przez Marię Pakulnis. Nieźle obrywa się też politykom i innym "możnym tego świata". Ich środowisko zostało sportretowane jako targowisko próżności, zaludnione przez odrażające indywidua, dla władzy i pieniędzy gotowe na każdą podłość. Marek Kondrat śmielej kreuje Halskiego jako człowieka w sile wieku, zmęczonego i sponiewieranego przez los. Musi zmagać się nie tylko z mafią rosyjską, ale i łotewską; nie tylko z dziennikarzami i zwierzchnikami, lecz także z najbliższymi i własnym sumieniem. W "Ekstradycji 2" nie brakuje efektownych strzelanin, pościgów, efektów specjalnych. Jednak stylistycznie różni się ona nieco od klasycznie sensacyjnej poprzedniczki. Bardziej przypomina tzw. czarne kryminały z ich pesymistycznym obrazem rzeczywistości, przeżartej nieopanowanym pragnieniem zysku, korupcją, obłudą, cynizmem i niesprawiedliwością. Takim jak Olgierd - mimo że nie należy on do świętych - trudno odnaleźć się w podobnym świecie. Ścigając bandytów i tropiąc afery sięgające szczytów władzy, musi jednocześnie ochronić w sobie to, co czyste - miłość do córki, przyjaźń z Sawką, wierność wobec własnego kodeksu etycznego.
  Komisarz Halski po odstawieniu na lotnisko ekstradytowanego Petera Novotnego wyjeżdża na zasłużony urlop na Mazury. Zabiera ze sobą Beatę i córkę. Sabina, niestety, nie może im towarzyszyć. Całkowicie zaprząta ją nowy, wielki interes. Jest nim budowa luksusowego osiedla mieszkaniowego. Projekt to istny cud, lecz trzeba jeszcze zdobyć pieniądze i zgodę na kupno działki, a z tym są kłopoty i to poważne. Z pomocą zrezygnowanej Sabinie przychodzi wspólniczka z Rosji. Jest nią Nadieżda Tumska - oficjalnie businesswoman, naprawdę zaś groźna morderczyni, planująca w Polsce rozwinąć handel narkotykami, a w przyszłości stać się prawą ręką samego bossa Iwanowa. Luksusowe osiedle jest jej potrzebne do własnych, skrywanych przed Sabiną celów. Nadieżda staje się coraz bardziej potrzebna bossowi, któremu zaczyna deptać po piętach mafia łotewska pod wodzą mrocznego i posępnego Gundisa. Poza tym do Polski przybywa kpt. Sasza Piłatow z Interpolu, od lat ścigający Iwanowa. Tumska jednak nie marnuje czasu. Jej ludzie zaczynają śledzić rodzinę Halskiego, który niczego nieświadomy, oddaje się mazurskiej sielance. Nie trzeba długo czekać, by została ona brutalnie przerwana.

 • 22:15 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 22:50 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z serialu "Ja ...

  Ulubione skecze z serialu "Ja to mam szczęście!" s. 2 Iwonka przychodzi od dzieci Polaków z wiadomością, że dzisiaj się nimi zajmie, bo rodzice muszą zostać dłużej w pracy. Iwonka próbuje stanąć na wysokości zadania i bierze się za odrabianie z dziećmi z lekcji. Potem gra z nimi w Monopol i przegrywa z kretesem. Za karę przygotowuje dziewczynkom gofry, bawi się z nimi w fryzjera i musi Zosi wymasować stopy. Dzień Wigilii. Joanna z Iwonką na zakupach, a Jurek z Tadeuszem zastanawiają się nad prezentami. Po powrocie z zakupów, Joanna próbuje zasugerować Jerzemu, co chciałaby dostać pod choinkę.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /853/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Okrasa łamie przepisy - Pesto, salsa czy sałsza magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa ...

  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa na swój kulinarny warsztat weźmie zielone sosy z ziół, młodych pędów czy owoców zwane też salsami lub po staropolsku "sałszami". Niemal w każdym polskim sklepie możemy dziś nabyć włoskie pesto, czyli sos z zielonych liści świeżej bazylii, sera, orzechów i oliwy. I wydaje nam się, że to Włosi zawsze mieli kuchnię lekką, warzywną, a dawni Polacy objadali się wszelkiego rodzaju tłustym mięsiwem. Nic bardziej mylnego, w diecie naszych przodków dominowały warzywa, owoce czy rośliny strączkowe z własnego ogródka. Mięsa jedzono od święta. Co więcej, po długiej zimie, kiedy to jedzono solone ryby czy mięsa, które trzeba było długo moczyć i rozbijać przed spożyciem, wiosną apetyt na nowalijki był ogromny. Przykładem takiej tęsknoty jest choćby tzw. "sałsza" czyli salsa z zielonego żyta z zielnika Szymona Syreniusza z 1613 roku. Młode żyto rozcierano z grzankami i dodawano do tej masy ocet, sól, pieprz oraz imbir. Jak stwierdzał sam autor "bez wszelakiego kosztu będzie przysmak do mięsa, do ryb". Mamy tu coś w rodzaju to staropolskiego pesto. W innym przepisie z wydanego w 1540 roku "Kuchmistrzostwa" natkę pietruszkę, młode listki liście szałwii i babki rozcierano z dodatkiem miodu, cynamonu i pieprzu, uzyskując tak ceniony słodko - korzenny posmak. Propozycje Karola Okrasy: 1/ Zupa pomidorowa z salsą z czosnku niedźwiedziego; 2/ Pieczony z korzennym mięsem mielonym chleb, podany z salsą z zielonych orzechów z syropu; 3/ Pieczone na grecki sposób ruloniki ze schabu podane z salsą z mięty, papryki, ogórka i sera feta.

 • 01:00 Niezwykłe historie Biało - Czerwonych reportaż, reportaż, 2020
  Zmarły w 2014 roku Zbigniew ...


  Zmarły w 2014 roku Zbigniew Pietrzykowski, uznany jest za najlepszego polskiego boksera w historii, trzykrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz Europy.

 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (32) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szef kuchni, Jurek Sobieniak przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 302 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Na plebanii zamieszanie, wszyscy czekają ...

  Na plebanii zamieszanie, wszyscy czekają na przyjazd Michała z ciemnoskórą Lucy. Babcia na tę okazję nauczyła się nawet kilku słów po angielsku. Lucy jest przedszkolanką i instruktorką tańca. Dzięki niej Michał nie tylko znalazł stałą pracę, ale zaczął studiować. Domownicy witają ich z radością. Matka Dziubaka jest w Sandomierzu. Ponieważ syn nie odbiera, idzie na komendę i koniecznie chce go widzieć. Nocul mówi jej, że Dziubak jest chory, ma ospę. Razem jadą do jego mieszkania. Michał i Lucy idą na spacer, a potem do klubu. Dziewczyna od razu rusza na parkiet, zaczepia ją pijany Jarek. Michał zamawia piwo i widzi dawną dziewczynę Patrycję z chłopakiem, Mirkiem. Lucy nie może pozbyć się Jarka. Michał rusza na pomoc.

 • 03:05 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 303 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Morus znów pojawia się w ...

  Morus znów pojawia się w Sandomierzu, tym razem informuje Możejkę, że razem z zespołem muszą wziąć udział w Konkursie Piosenki Policyjnej Komend Powiatowych, organizowanym pod egidą Komendy Głównej w Warszawie. Komendant nie kryje przerażenia, nie może jednak odmówić by nie stracić stanowiska. Policjanci dzielą się w pary i zaczynają przygotowywać repertuar. Nocul z Dziubakiem proszą o pomoc Mateusza. Mateusz prowadzi nauki przedmałżeńskie. Jedną z par są Andrzej i Eliza. Ona jest wykształconą wokalistką, on bogatym deweloperem. Biznesmen wierzy, że po ślubie ukochana rzuci śpiewanie i zajmie się domem. Kiedy Andrzej widzi na mieście plakaty informujące o koncercie Elizy, jest zły i jedzie do Domu Kultury. Dochodzi do kłótni. Natalia napisała piosenkę dla Nocula i Dziubaka, razem próbują śpiewać na plebanii, Pluskwa przysłuchuje się z zażenowaniem. Wieczorem na posterunek przychodzi Eliza, by pomóc w próbach śpiewu. Pojawiają się też Mateusz i Natalia z niespodzianką. Wszyscy prezentują swoje piosenki. Gibalski z Marczakiem rapują, Możejko wykonuje rzewny utwór. Na widowni Domu Kultury siedzi Morus oraz ubrany w uniform galowy nadinspektor policji. Jest wyraźnie znudzony występami. Ożywia się, gdy na estradzie pojawia się Pluskwa w mundurze policjanta. Na scenie wystąpi również Andrzej Rosiewicz ze znanym przebojem "Chłopcy radarowcy".

 • 04:00 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 04:40 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z serialu "Ja ...

  Ulubione skecze z serialu "Ja to mam szczęście!" s. 2 Iwonka przychodzi od dzieci Polaków z wiadomością, że dzisiaj się nimi zajmie, bo rodzice muszą zostać dłużej w pracy. Iwonka próbuje stanąć na wysokości zadania i bierze się za odrabianie z dziećmi z lekcji. Potem gra z nimi w Monopol i przegrywa z kretesem. Za karę przygotowuje dziewczynkom gofry, bawi się z nimi w fryzjera i musi Zosi wymasować stopy. Dzień Wigilii. Joanna z Iwonką na zakupach, a Jurek z Tadeuszem zastanawiają się nad prezentami. Po powrocie z zakupów, Joanna próbuje zasugerować Jerzemu, co chciałaby dostać pod choinkę.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2945 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Łukasz przekazuje Marczakowi dokumentację inwestycji, ...

  Łukasz przekazuje Marczakowi dokumentację inwestycji, prosząc o konsultację i jednocześnie o dyskrecję, jeśli inżynier znajdzie jakiś problem. Sadowski odkrywa, że Weronika cały czas obserwuje Dwoickiego - szukając dowodów na przekręt, który doprowadził do awarii. Tymczasem Paulinka czujnie obserwuje ojca oraz Kasię. Choć dorośli próbują udawać dobry humor, a Łukasz zabiera nawet juniorów na weekendową wycieczkę, od razu wyczuwa, że w ich związku trwa kryzys. Za to Hubert próbuje wytłumaczyć Marysi dlaczego pocałował Joasię i nie chce być na nowo z Klarą. Gdy Agata widzi, że mała nagle zaczęła okazywać "cioci Asi" chłód. Od razu nabiera podejrzeń i urządza Sokalskiej przesłuchanie. Z kolei Ewelina wychodzi po próbie samobójczej ze szpitala. Wyraźnie nie umie zbliżyć się do rodziców i o swoich problemach opowiada tylko przyjaciołom - Ewie i Aleksowi.

 • 05:30 Ludzie z dobrego towarzystwa - Rafał Blechacz cykl reportaży, reportaż, 2023
  Bydgoszcz jest miastem muzyki. To ...

  Bydgoszcz jest miastem muzyki. To powszechna wiedza o Bydgoszczy, która wydała na świat takich gigantów jak pianista Rafał Blechacz. Aby jednak tej klasy talent mógł się tu narodzić dekady, wcześniej projekt wielkiej muzycznej Bydgoszczy "rodził się" w umysłach tutejszego środowiska intelektualnego, założycieli Towarzystwa Muzycznego Bydgoszczy, które w 2023 obchodziło jubileusz 100 - lecia.
  Bohaterem kolejnego odcinka cyklu opowiadającego o niezwykłych i ważnych postaciach bydgoskiego świata muzycznego jest wybitny polski pianista Rafał Blechacz. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. W 2007 roku ukończył studia w klasie fortepianu Katarzyny Popowej - Zydroń w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Blechacz jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach pianistycznych w latach 1996 - 99, jak również: II nagrody na 5. Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy (2002), II nagrody (I nie przyznano) na 5. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu w Japonii (2003), I nagrody na 4. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku (2004), I nagrody oraz wszystkich pozaregulaminowych wyróżnień za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza i koncertu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Kandydatów do 15. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005), I nagrody oraz nagród za najlepsze wykonanie mazurków (Polskiego Radia), poloneza (Towarzystwa im. Fryderyka Chopina), koncertu (Filharmonii Narodowej) oraz sonaty (nagrody specjalnej, ufundowanej przez Krystiana Zimermana) na 15. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005). W 2004 brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach - Zdroju. W 2006 otrzymał Paszport "Polityki". O swojej drodze artystycznej, doświadczeniach z kształcenia w bydgoskiej Akademii Muzycznej i rozwoju opowiada w programie.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv