TVP Polonia - Program TV na niedzielę 03 marca 2024

 • 06:00 Zrujnowani odbudowani magazyn, magazyn, 2023
  W ruinach kościoła swoją historią ...

  W ruinach kościoła swoją historią dzieli się Rafał Janosz. Ojciec i przedsiębiorca, który całe dnie spędzał w pracy. Ucierpiały na tym relacje z dziećmi, szczególnie z Bartkiem. Rafał miał problem z akceptacją wyborów i decyzji dorastającego syna. Choroba Bartka i brak uważności ojca spowodowały, że nastolatek odwrócił się od Boga i zbuntował się przeciwko kościołowi. Dzięki męskiej wspólnocie i żonie Rafał rozpoczął walkę o relacje z synem. A Bartek widząc przemianę ojca, na nowo powrócił do Kościoła.

 • 06:35 Czarne chmury - odc. 3/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  W kuźni zjawiają się elektorscy ...

  W kuźni zjawiają się elektorscy rajtarzy. Nieunikniona w tej sytuacji potyczka kończy się szczęśliwie dla uciekinierów. Pułkownik Dowgird i Kacper, przebrani w zdobyczne mundury, ruszają w dalszą drogę. Pilno im na dwór królewski, ale nie mogą puścić płazem jawnej niesprawiedliwości. Stają w obronie chłopa, zabieranego siłą do elektorskiego wojska. Wybawiony z opresji nieszczęśnik zaprasza ich na ślub i wesele.
  Uroczystość zakłóca pojawienie się rajtarów kapitana Knothego. Dowgird zwycięża w pojedynku, rozwścieczony Knothe z zemsty podpala wioskę. Pułkownik ze swoim wiernym wachmistrzem szukają schronienia we młynie, gdzie nieoczekiwanie zjawia się ich drugi prześladowca, rotmistrz Zaremba. Niegdyś przyjaciel pana Krzysztofa, dziś dowódca ścigającego go oddziału dragonów, staje do pojedynku z pułkownikiem Dowgirdem.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:35 Misja Brazylia - Doskonała alternatywa cykl reportaży, reportaż, 2022
  Judo i jiu - jitsu ...

  Judo i jiu - jitsu to obronne sztuki walki - umiejętność obrony szczególnie przydaje się mieszkańcom faweli w Rio de Janeiro. Towarzyszymy z kamerą zajęciom sportowym dla młodzieży, pośrodku niebezpiecznych slumsów. Wspólne ćwiczenia tego szlachetnego sportu to przede wszystkim odpoczynek psychiczny dla młodych mieszkańców. Dzięki zajęciom organizowanym przez parafię księży marianów, dzieci i młodzież mają szansę chociaż na chwilę wyrwać się ze smutnej codzienności.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:50 Słowo na niedzielę - Harmider w świątyni , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Dlaczego Jezus wprowadza dziś chaos ...

  Dlaczego Jezus wprowadza dziś chaos do świątyni? Żeby ją odnowić, oczyścić i żeby stała się tym, czym miała być - miejscem spotkania z Ojcem. Tyle tylko, że to nie Jezus przyniósł chaos. On go jedynie odsłonił, obnażył, postawił przed oczy. Chaos już tam był, wprowadzony przez bankierów, sprzedawców i wszystkich tych, którzy zapomnieli czyim domem jest świątynia.

 • 13:00 Transmisja Mszy Świętej - z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy k/ Trzebiatowa , sprawozdanie, 2024
  Transmisja Mszy Świętej z kościoła ...

  Transmisja Mszy Świętej z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Cerkwicy k/ Trzebiatowa. Miejsce to jest związane z kultem św. Ottona z Bambergu, którego 900 - setną rocznicę misji ewangelizacyjnej obchodzi w tym roku archidiecezja.

 • 14:15 Czarne chmury - odc. 4/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Pułkownik Dowgird pojedynkuje się z ...

  Pułkownik Dowgird pojedynkuje się z rotmistrzem Zarembą. Długo ważą się losy walki, wreszcie pan Krzysztof zwycięża. Zostawia Zarembę żywego, z szablą, ale bez konia. Obaj z Kacprem ruszają w dalszą drogę. W klasztorze, w którym zatrzymują się na odpoczynek, dogania ich oddział Knothego. Zbiegom pomagają wędrowni komedianci. Udaje im się wymknąć z potrzasku i schronić w pobliskiej karczmie. Ale rajtarzy są tuż, tuż.

 • 15:10 Woronicza 17 , bez klasyfikacji, 2024
 • 16:05 Muzyczne NAJ - Niezapomniane występy rockowe program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Przypominamy największe przeboje znanych artystów ...

  Przypominamy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczość danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej.
  Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i polskiej kultury.

 • 16:30 Polacy to wiedzą! - odc. 88 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1772* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Bartek wyznaje Marii, że jest ...

  Bartek wyznaje Marii, że jest załamany, gdyż dowiedział się od Natalii, że Ula chce pozbawić go praw do Kalinki. Dorota kolejny raz proponuje mu pomoc, obiecując, że jeśli pojedzie z nią do Włoch, udając przed jej przyjaciółmi, że są parą, ona opłaci w zamian jego adwokata w Australii. Przy okazji milionerka zdradza, że potrzebuje również ochrony, bo jest prześladowana przez stalkera. A kilka godzin później Lisiecki poznaje jej przyjaciół - Agatę oraz Konrada - i podejmuje "grę". Ostatecznie Bartek zgadza się wziąć od Doroty pieniądze, ale tylko jako pożyczkę.
  Z kolei Tadeusz podejrzewa, że Staszek jest z Jagodą w kontakcie i śledząc teścia trafia do Siedliska, gdzie w końcu godzi się z żoną, po czym oboje decydują się na przeprowadzkę do Modrego.
  Dima kolejny raz dziękuje Magdzie za pomoc i zaczyna pracę w przychodni, gdzie od razu wpada w oko doktor Kalinowskiej, która robi wszystko, by się do nowego kolegi zbliżyć, co zdecydowanie niepokoi Marię i Artura. Pierwszym pacjentem nowego ortopedy zostaje ksiądz Grzegorz po kolejnym wypadku, któremu uległ z winy Kisielowej.
  Tymczasem Wojtek wyznaje Basi miłość, ale dziewczyna zdradza później Barbarze oraz Marii, że wcale jego uczuć nie podziela. A Rogowska radzi córce, by była z chłopakiem szczera, nawet jeśli wie, że go tym zrani. Maja donosi za to Marii, że zaręczyła się z Danielem i że oboje chcą przenieść się na Mazury. A Kisielowa od razu wietrzy okazję i postanawia odkupić od sąsiada należące do niego owce.

 • 18:10 Kabaretomaniacy - (69) , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 19:00 Muzyczne NAJ - Martyna Jakubowicz program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  W nowym cyklu muzycznym dla ...

  W nowym cyklu muzycznym dla widzów TVP Polonia przypomnimy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów zostanie dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej.
  Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i polskiej kultury.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Komisarz Alex - odc. 230 (seria XIX, odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Nad komisarzem Wilczakiem i Alexem ...

  Nad komisarzem Wilczakiem i Alexem wisi widmo przeniesienia do wydziału dochodzeniowego. Marta próbuje rozmawiać z Bogną o cofnięciu decyzji. Bogna zaczyna się wahać. Ma wątpliwości, czy dobrze zrobiła, nalegając na przeniesienie. Dochodzi do zabójstwa Doroty Obarskiej. Kobieta mieszkała w tej samej kamienicy, co inspektor Bogna Bugaj. Była jej sąsiadką. Ciało zamordowanej znajduje Wanda Pawlik. Jest nie tylko sąsiadką denatki, ale też mamą mężczyzny, z którym Dorota się spotykała. Bardzo przeżywa jej śmierć. Do Bogny z wizytą przyjeżdża córka, Tosia. Poprzednim razem nastolatka nabrała mamę, że została porwana. Tym razem Bogna liczy, że córka będzie zachowywała się dojrzale. Policjanci zaczynają śledztwo. Dla Wilczaka i Alexa może to być ostatnie dochodzenie w wydziale zabójstw. Pierwszy trop wiedzie do kuzyna zamordowanej. Damian Kurek ma poważne kłopoty finansowe. Czyżby zabił dla pieniędzy? W kręgu podejrzanych jest też Monika Żak. Pracowały z Dorotą w jednej firmie. Monika ma problem z agresją. Została oskarżona o mobbing. Winą za swoje zwolnienie obciążała Dorotę. Finalnie gra będzie się toczyć o życie Tosi, córki inspektor Bogny. Czy Alexowi uda się uratować dziewczynkę? Czy Wilczak i Alex pozostaną w swoim wydziale?

 • 21:15 Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać dramat, film fabularny kinowy, 2015
  Wiosna 1945 roku. 20 - ...

  Wiosna 1945 roku. 20 - letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój", traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat prowadzi walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować "wroga władzy ludowej".

 • 23:30 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1772* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Bartek wyznaje Marii, że jest ...

  Bartek wyznaje Marii, że jest załamany, gdyż dowiedział się od Natalii, że Ula chce pozbawić go praw do Kalinki. Dorota kolejny raz proponuje mu pomoc, obiecując, że jeśli pojedzie z nią do Włoch, udając przed jej przyjaciółmi, że są parą, ona opłaci w zamian jego adwokata w Australii. Przy okazji milionerka zdradza, że potrzebuje również ochrony, bo jest prześladowana przez stalkera. A kilka godzin później Lisiecki poznaje jej przyjaciół - Agatę oraz Konrada - i podejmuje "grę". Ostatecznie Bartek zgadza się wziąć od Doroty pieniądze, ale tylko jako pożyczkę.
  Z kolei Tadeusz podejrzewa, że Staszek jest z Jagodą w kontakcie i śledząc teścia trafia do Siedliska, gdzie w końcu godzi się z żoną, po czym oboje decydują się na przeprowadzkę do Modrego.
  Dima kolejny raz dziękuje Magdzie za pomoc i zaczyna pracę w przychodni, gdzie od razu wpada w oko doktor Kalinowskiej, która robi wszystko, by się do nowego kolegi zbliżyć, co zdecydowanie niepokoi Marię i Artura. Pierwszym pacjentem nowego ortopedy zostaje ksiądz Grzegorz po kolejnym wypadku, któremu uległ z winy Kisielowej.
  Tymczasem Wojtek wyznaje Basi miłość, ale dziewczyna zdradza później Barbarze oraz Marii, że wcale jego uczuć nie podziela. A Rogowska radzi córce, by była z chłopakiem szczera, nawet jeśli wie, że go tym zrani. Maja donosi za to Marii, że zaręczyła się z Danielem i że oboje chcą przenieść się na Mazury. A Kisielowa od razu wietrzy okazję i postanawia odkupić od sąsiada należące do niego owce.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 Plac Zbawiciela dramat, film fabularny kinowy, 2006
  Krytycy i publiczność zgodnie uznali ...

  Krytycy i publiczność zgodnie uznali "Plac Zbawiciela" za jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Potwierdzeniem jego klasy były nagrody przyznane mu w 2006 r. na festiwalu filmowym w Gdyni: Złote Lwy dla najlepszego filmu, nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą dla Jowity Budnik i za drugoplanową dla Ewy Wencel, a także nagroda za muzykę i nagroda dziennikarzy. Jeśli dodać do tego cztery Orły - Polskie Nagrody Filmowe, a także nagrody na festiwalach w chińskim Suzhou, w Valladolid, Trieście, Tarnowie, Wrześni i na przeglądzie Camerimage, trudno nie zgodzić się ze sformułowaną na wstępie opinią. Na wyobraźnię widzów dodatkowo działała wiadomość, że ten przejmujący dramat oparto na autentycznych wydarzeniach. Słowem, samo życie, typowy polski obrazek. Początkowo nic jednak nie zwiastuje późniejszej tragedii. Młode małżeństwo: Beata i Bartek Zielińscy z dwoma synkami - Dawidem i Adrianem - ma niebawem odebrać klucze do własnego mieszkania w budynku, który powstaje gdzieś na obrzeżach stolicy. Przeznaczyli na to wszystkie posiadane pieniądze, znaczną sumę dołożyła też matka Bartka, Teresa, od dziesięciu lat wdowa. Młodzi żyją tylko z jednej pensji, a czeka ich jeszcze wiele wydatków. Muszą więc zacisnąć pasa. Dlatego rezygnują ze względnej samodzielności i przenoszą się do Teresy, która mieszka w centrum Warszawy, przy tytułowym Placu Zbawiciela. Wszyscy pocieszają się jednak, że taka sytuacja potrwa krótko, bo przecież niebawem Beata i Bartek będą na swoim. Dramat zaczyna się z chwilą, gdy okazuje się, że deweloper zbankrutował, budowę wstrzymano, a mieszkania przejął bank. Aby uzyskać prawo własności, trzeba wpłacić dodatkowe i to niemałe pieniądze. Zielińscy, podobnie jak reszta przyszłych lokatorów, ich nie mają. Nie mają też szans na inne mieszkanie, co gorsza, popadli w znaczne długi. Kolejnego kredytu bank im nie udzieli, szef Bartka nie chce żyrować mu pożyczki, koledzy i znajomi też odmawiają pomocy. Kredyt mogłaby wziąć Teresa, ale to z kolei dla niej znaczne obciążenie. Już teraz w znacznym stopniu utrzymuje rodzinę syna. Uważa, że to raczej Beata powinna pójść do pracy, zwłaszcza że dzieci już podchowane. Kłopot w tym, że synowa niewiele umie: przerwała studia, gdy zaszła w ciążę i już na uczelnię nie wróciła. Teraz rozsyła oferty, ale nie dostaje odpowiedzi, wizyty w pośredniaku też nie przynoszą efektu. Beata coraz gorzej czuje się w domu teściowej. Ta zresztą nigdy jej nie lubiła, widząc w niej tylko wiejską prostaczkę, która uczepiła się jej syna. Im bardziej więc oddala się perspektywa wyprowadzki młodych, tym bardziej narasta wzajemna niechęć, mnożą się pretensje i konflity: o pieniądze, o bałagan w pokoju zajmowanym przez rodzinę syna, o nieumiejętne poszukiwanie pracy przez Beatę, o odbieranie dzieci z przedszkola, jeśli już dziewczyna pracę znajdzie. Teresa trzyma stronę syna, egoisty, którego nie nauczyła w porę ani odpowiedzialności, ani miłości, bo sama była zbyt oschła i zimna. Teraz jest głównie zgorzkniała i rozczarowana tyleż życiem własnym, co swego jedynaka.Nawet gdy Bartek porzuca Beatę i dzieci dla innej kobiety i wyprowadza się z domu, brutalnie bijąc żonę na pożegnanie, nie potrafi go stanowczo potępić. Dopiero gdy synowa popadnie w głęboką depresję, zdobędzie się na ludzki odruch, spróbuje przemówić do sumienia synowi i jego kochance. Na ratowanie czegokolwiek będzie już jednak za późno. Staczająca się po równi pochyłej Beata - całkowicie osamotniona, niezaradna, zrozpaczona - posunie się do ostateczności.


 • 04:00 Krzysztof Klenczon - największe przeboje koncert, koncert, 2021
  W programie przypomnimy Krzysztofa Klenczona, ...

  W programie przypomnimy Krzysztofa Klenczona, artystę, kompozytora największych przebojów zespołu Czerwone Gitary, którego był liderem. W programie znajdą się największe hity, które skomponował i które wtedy śpiewała cała Polska, wśród nich m.in.: "Taka jak ty", "Historia jednej znajomości", "Nikt na świecie nie wie", "Biały krzyż", "Wróćmy na jeziora", "Kwiaty we włosach", "Powiedz stary, gdzieś ty był", "Jesień idzie przez park", "10 w skali Beauforta", "Port", "Czyjaś dziewczyna". Te przeboje, mimo upływu lat, są znane i słuchane do dziś.

 • 04:25 Kabaretowe Naj - Kobiety w komedii , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
 • 05:10 Kulturalni PL - (675) magazyn, magazyn, 2024
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv