TVP Polonia - Program TV na niedzielę 07 kwietnia 2024

 • 06:00 Zrujnowani odbudowani magazyn, magazyn, 2024
  Gościem odcinka będzie Waldemar Rożek ...

  Gościem odcinka będzie Waldemar Rożek - mąż i ojciec czwórki dzieci. W przeszłości amatorsko grał w koszykówkę we wrocławskich ligach. W poszukiwaniu pieniędzy i lepszego życia wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Ciągłe pragnienie posiadania więcej, oddalały go od domu i Chrystusa. Przełomowym wydarzeniem w życiu Waldka był wyjazd do Medjugorie i szczera spowiedź, do której przystąpił po dziesięciu latach. Jego patrzenie na świat i Boga zmieniła śmierć bliskich mu osób. Od tego czasu, jest na drodze nawrócenia. Aktywnie działa w Fundacji dla Rodziny. Angażuje się w budowanie relacji poprzez wędrówki rodziców z dziećmi i wspólne biwakowanie.

 • 06:35 Czarne chmury - odc. 8/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Zdemaskowany Hollstein musi stanąć do ...

  Zdemaskowany Hollstein musi stanąć do pojedynku z Dowgirdem i ginie z jego ręki. Jednak intrygi elektorskiego namiestnika kontynuują inni. W gospodzie w Wilczych Dołach zamaskowani zbóje napadają na podróżujących do stolicy kupców pruskich. Pułkownik i jego wierny wachmistrz pragną rozszyfrować inspiratorów rozboju.

 • 07:30 Żubry wczoraj i dziś film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Film dokumentalny, którego głównym bohaterem ...

  Film dokumentalny, którego głównym bohaterem jest żubr. Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety czy behawioru nie jest już tak powszechna. Żubry dużo czasu poświęcają na spokojne przeżuwanie, leżąc w lesie, gdzie mniej dokuczają im owady. Żubrom potrzeba przestrzeni, wody, pokarmu i spokoju. Obecnie mamy ponad dwa tysiące żubrów w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce. Po I wojnie światowej w kraju nie został ani jeden dziko żyjący żubr. Długi był to proces, żeby odtworzyć populację tych pięknych zwierząt.

 • 08:15 Panna z mokrą głową film obyczajowy, film fabularny telewizyjny, 1994
  Kazimierz Tarnas jest m.in. ...


  Kazimierz Tarnas jest m.in. twórcą znakomitych adaptacji prozy Kornela Makuszyńskiego, jak "Szaleństwa panny Ewy", "Awantura o Basię" czy właśnie "Panna z mokrą głową". Równolegle z wersją kinową reżyser zrealizował sześcioodcinkowy serial telewizyjny o przygodach tytułowej panny. Zagrała ją 13 - letnia wówczas rewelacyjna Paulina Tworzyańska, którą wybrano spośród blisko trzech tysięcy kandydatek z całej Polski. Przyjechała na zdjęcia próbne do Warszawy z Bielska - Białej wraz z trzema równie uzdolnionymi koleżankami związanymi z
  miejscowym Teatrem Ekspresji Dziecięcej. Młodziutka debiutantka filmowa wystąpiła u boku najwspanialszych aktorów polskiej sceny i ekranu, umiejętnie wykorzystując do swojej roli doświadczenia profesjonalnych wykonawców. Atrakcją filmu są też melodyjne piosenki, do których słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę skomponował Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz.
  Tytułowa "panna z mokrą głową" to Irenka Borowska, pełna życia i energii panienka z dobrego domu. Trzynastolatka wiedzie radosny i beztroski żywot, ugania się po okolicy z wiernym czworonożnym przyjacielem, psem Drabem. Wszędzie jej pełno, jest ciekawa wszystkiego, chce wiedzieć co dzieje się w rodzinnym dworku i obejściu. Tymczasem nad domem państwa Borkowskich zbierają się ciemne chmury. Są lata trzydzieste, trwa kryzys. Majątek rodziny podupada. Pewnej nocy uwagę Irenki przyciągają tajemnicze odgłosy, dobiegające
  z kuchni. Wspomagana przez wiernego Draba nieustraszona nastolatka przepędza złodzieja. Wszyscy są zaniepokojeni zuchwałym czynem panienki. Aby nieco poskromić jej temperament, rodzina zatrudnia prywatnego nauczyciela, pana Podkówkę.
  Tymczasem w dworku dzieje się coraz gorzej. Ojciec, zadłużony u niejakiego Zgierskiego, po kawałku wyprzedaje łąki i las. Podczas wycinki drzew ginie przywalony dębem. Majątek Borowskich zostaje zlicytowany. Irenka postanawia pomóc matce i w tajemnicy przed nią udaje się do Warszawy, do bogatej ciotki. Niestety, nie zastaje jej w domu. Okazuje się, że ciotka wyjechała do Zakopanego. Irenka podąża za nią, ale znowu nie dochodzi do spotkania. Wkrótce jednak szczęście uśmiecha się do dziewczyny.


 • 09:55 Słowo na niedzielę - Co jest moje? , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Dziś Ewangelia przynosi doskonale znaną ...

  Dziś Ewangelia przynosi doskonale znaną scenę: św. Tomasz i jego niewiarę. Nim jednak zajmiemy się Tomaszem, zacznijmy od zdania, które pojawia się w pierwszym czytaniu: wierzący, czyli ci, którzy przyjęli prawdę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, nie nazywali swoim tego, co mieli. Odkrycie tego, że Jezus pokonał tę mroczną, straszną i nieodwołalną granicę: śmierć każdego człowieka, pozwala spojrzeć całkiem inaczej na własne życie.

 • 10:00 Transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach , sprawozdanie, 2024
 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Regina Coeli (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:50 ABC miłości komedia, film fabularny kinowy, 1935
  Atrakcją tej lekkiej komedii muzycznej ...


  Atrakcją tej lekkiej komedii muzycznej są gwiazdy przedwojennego kina i kabaretu. Bohater filmu Wincenty Poziomka prowadzi szkołę rewiowo - filmową, która jednak nie przynosi większych dochodów. Aby dorobić do skromnej pensji, para się pisaniem kucharkom liścików miłosnych do narzeczonych. Niespodziewanie wszystko się zmienia w życiu Wincentego Poziomki. Wygląda na to, że zła passa może się w końcu odwrócić, bowiem otrzymuje on wiadomość o spadku. Jak się okazuje odziedziczył połowę sklepu spożywczego po stryju, dzieląc majątek ze swoją kuzynką, trzyletnią Basią. Darczyńca postawił mu jednak warunek, ma obowiązek się zaopiekować jego małą wnuczką. Tymczasem na drodze Wincentego pojawia się śliczna Helenka, która jest asystentką notariusza. Zakochuje się w niej, ale nie ma odwagi wyznać jej swego uczucia, wiedząc, że nie będzie mógł zapewnić jej godnej przyszłości. Postanawia więc najpierw rozwinąć swój sklep i zaczyna działać z iście artystyczną fantazją, co doprowadza go na skraj bankructwa. Jednocześnie Wincenty nie rezygnuje ze swych marzeń i usilnie zabiega o pracę w teatrze, którą w końcu dostaje dzięki protekcji swego sąsiada i idola, znanego artysty Krupkowskiego. Niestety, sceniczny debiut okazuje się całkowitą klapą. Na szczęście, dramatyczną sytuację ratuje mała Basia, która niespodziewanie robi karierę filmową. Wszystko dobrze się kończy. Helenka i Wincenty wyznają sobie miłość i odtąd mogą wspólnie prowadzić sklep i opiekować się Basieńką.


 • 14:15 Czarne chmury - odc. 9/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Dowgird z Andrzejem dostają się ...

  Dowgird z Andrzejem dostają się do lochów i uwalniają porwanych delegatów, lecz ich ucieczkę zaobserwowali członkowie bandy. Rozpoczyna się pościg. Przybywa pomoc z Anną i Magdą na czele. W drodze powrotnej piękna szlachcianka przyjmuje oświadczyny pułkownika. Margrabia Ansbach nie ustaje w swoich knowaniach. Uzależnia uwolnienie więzionego w Prusach chorążego Odrowąża od wydania przez pułkownika porwanej wcześniej listy. Gdy podczas umówionego spotkania okazuje się, że Dowgird jej nie przyniósł, rajtarzy napadają na niego. Związany trafia do powozu poczty elektorskiej. Margrabia ma nadzieję, że wykona rozkaz elektora - przewiezie żywego pułkownika do Prus Książęcych. Tymczasem hetman Sobieski i szlachta zebrana na wieczornych zrękowinach zaczyna się niepokoić nieobecnością Dowgirda.

 • 15:10 Metro. 30 lat później /skrót/ , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  Współczesna (Katowicki "Spodek" 2021) rejestracja ...

  Współczesna (Katowicki "Spodek" 2021) rejestracja kultowego musicalu Metro. Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

 • 16:00 Kabaretowe Naj - Legenda Kabaretu , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  W cyklu "Kabaretowe Naj" skecze, ...

  W cyklu "Kabaretowe Naj" skecze, piosenki i sylwetki słynnych artystów kabaretu. Wszystko opatrzone autorskim komentarzem Karoliny Pańczyk - wielbicielki kabaretu z TVP Rozrywka.

 • 16:30 Polacy to wiedzą! - odc. 93 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1780* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Natalia jedzie na zlot wychowanków ...

  Natalia jedzie na zlot wychowanków domu dziecka i w Józefowie spotyka Adama Karskiego, który również okazuje się sierotą i z którym od razu znajduje wspólny język. A gdy dziewczyna zagląda na lokalny komisariat, Staszek wspomina jej o wakacie w Lipnicy. Poza tym rodzina Mostowiaków coraz bardziej martwi się zachowaniem Uli, która wciąż walczy z Bartkiem i do tego zrywa kontakt także z Markiem oraz siostrą. A Maria w końcu domyśla się, że Lisiecki mógł zdobyć pieniądze na adwokata dzięki pomocy Kaweckiej. Z kolei Kisielowa szykuje się na wyjazd do sanatorium i prosi Rogowską o pomoc w wyborze odpowiednich kreacji. A Leon straszy Żaka wizją ewentualnych romansów Zofii i w efekcie Robert zmusza żonę, by na nowo przysięgła mu wierność - w obecności księdza Grzegorza. Kiemliczowie sprzedają za to w końcu dom i... gubią cały zadatek. Pieniądze szybko trafiają jednak w ręce Żaka, a ten w finale decyduje się je sąsiadom zwrócić. Tymczasem Elka przekonuje Frankę oraz Pawła, by dali Arturowi kolejną szansę - zgadzając się, by to właśnie on zaprojektował ich dom - i w efekcie przyjaciele jadą razem na działkę w Grabinie. A gdy później młodzi wybierają się nad rzekę, Zduńska nagle zaczyna się topić i ratuje ją właśnie Nowakowski.

 • 18:10 Kombii na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyka na dobry wieczór to ...

  Muzyka na dobry wieczór to cykl kameralnych koncertów, których bohaterem jest zawsze inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów bardziej przypomina formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszą ich zespoły grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą też zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli byłby dla nich szczególnie ważny. Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska. W tym odcinku: Kombii.

 • 19:00 no... wiadomo - /4/ magazyn, magazyn, 2024
  Program, który tworzą młodzi i ...

  Program, który tworzą młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. Jest to skrót z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia. Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:00 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:05 Komisarz Alex - odc. 235 (seria XIX, odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Za sprawą interwencji komendanta Mędrzaka ...

  Za sprawą interwencji komendanta Mędrzaka awans Wilczaka zostaje cofnięty. Wilczak z Alexem wracają do akcji, gdy w lesie pod Łodzią zostaje znalezione ciało Mariusza Śliwicza. Mężczyzna poprzedniego dnia wrócił do domu po długim rejsie na statku Casablanca, gdzie pełnił funkcję drugiego oficera. Komisarz Alex znajduje na miejscu zbrodni drogocenny rubin. Okazuje się, że denat przed śmiercią próbował rozwikłać zagadkę zatopionego na Morzu Karaibskim skarbu z osiemnastego wieku. Z ostatniej podróży przywiózł makietę hiszpańskiego galeonu, która miała być ostatnim elementem do rozwiązania zagadki skarbu. Makieta jednak zniknęła, podobnie jak telefon komórkowy ofiary. Policjanci odkrywają, że tuż przed śmiercią Śliwicz korespondował z kimś za pośrednictwem komunikatora internetowego. Czy ta osoba miała związek z morderstwem? Tymczasem śledczy wpadają na trop makiety w jednym z łódzkich antykwariatów. Wiele wskazuje, że za jej zniknięciem stał przybrany syn zamordowanego marynarza, jednak ślad po nim zaginął. Czy policjantom uda się rozwikłać zagadkę zatopionego skarbu i tajemniczej śmierci drugiego oficera z Casablanki?

 • 20:55 Samorządowy Wieczór Wyborczy 2024 program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 22:00 Stacja film fabularny, film fabularny kinowy, 2001
  Drugi, po komedii romantycznej "Zakochani", ...

  Drugi, po komedii romantycznej "Zakochani", samodzielny film fabularny Piotra Wereśniaka i jeden z nielicznych, naprawdę dobrych filmów sensacyjno - kryminalnych, jakie w ostatnich latach nakręcono w Polsce. Zasługa to nie tylko sprawnej reżyserii, znakomitej gry aktorskiej (czołówka aż lśni od nazwisk gwiazd), żywych i jędrnych dialogów okraszonych sporą dawką humoru, ale przede wszystkim zręcznie napisanego scenariusza, za który zresztą Piotr Wereśniak został uhonorowany Nagrodą Hartley - Merrill. Wyraźnie zafascynowany oscarowym "Fargo" braci Coenów, Wereśniak zaczerpnął z niego sporo elementów: głęboka prowincja, ostra, śnieżna zima, duża forsa, której trudno się oprzeć i nieprzewidziane okoliczności, które "kładą" prosty, ale przecież "świetny" plan. Gdyby jeszcze reżyser umiał równie przekonująco kończyć swoje historie, jak je zaczyna, powstałby film niewiele ustępujący dziełu Coenów. "Stacja" broni się za to mocnym osadzeniem w polskich realiach, trafnie nakreślonymi, wyrazistymi sylwetkami bohaterów. Pokazuje też, że zło nie zawsze jest oczywiste, spektakularne. Czasami równie wiele go w "porządnych" obywatelach, w ich bierności, znieczuleniu, konformizmie. Mroźny, zimowy poranek w polskich górach, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od południowej granicy. Dymecki, przykładny mąż i ojciec czwórki dzieci, właściciel maleńkiej stacji benzynowej, zaczyna kolejny dzień pracy. W czasie ferii zimowych pomaga mu Marek, student socjologii, zwany Bananem, któremu właśnie oświadczyła się ukochana dziewczyna. Marek dorabia sobie do studiów, ale daleko mu do samodzielności, dlatego waha się, jak zareagować na niespodziewaną propozycję Gosi. W takie mrozy, przy bocznej drodze ruch jest stosunkowo niewielki, dla Dymeckiego i Banana zapowiada się zatem wielogodzinna nuda. Kiedy na stację podjeżdża luksusowe audi, żaden z nich nie podejrzewa, jak wiele jeszcze tego dnia się zdarzy. Kierowca auta i zarazem jego jedyny pasażer okazuje się ciężko ranny. Mdleje tuż za barakiem stacji, obaj mężczyźni wnoszą go do środka. Chwilę później dowiadują się, że ma też przy sobie torbę pełną pieniędzy i pistolet, którego nie zawaha się użyć, jeśli zechcą wezwać policję lub pogotowie. Owszem, potrzebuje pomocy medycznej, ale każe sprowadzić prywatnego lekarza, który - odpowiednio opłacony - będzie milczał. Banan proponuje wezwać doktora Wolańskiego, miasteczkowego ginekologa i kolegę jego ojca. Nieznajomy, płatny morderca, który dopiero co zastrzelił pewnego mafiosa, ale sam przy okazji oberwał od jego ochroniarzy, wyraża zgodę. Niestety, Wolański jest nieuchwytny. Po awanturze z żoną wyruszył akurat na poszukiwanie syna, który wykradł ojcu kluczyki od audi, zresztą identycznego jak to, którym poruszał się ranny gangster ps. "Cyna". Chłopak chciał trochę poszpanować superbryką, a przy okazji wkurzyć ojca. Zwłaszcza to ostatnie w pełni mu się udało. Młody Wolański nie wie jednak, że Cyny poszukują ochroniarze zabitego mafiosa. Na tropie płatnego zabójcy jest także policja. Tymczasem na stacji Banan, widząc, że z rannym jest coraz gorzej, postanawia jednak wezwać pogotowie. Dymecki przekonuje go, że lepiej poczekać, aż tamten się wykrwawi, a forsą się podzielić. Przecież legalnie nigdy tyle nie zarobią, a każdemu z nich gotówka się przyda. Banan protestuje, Dymecki zamyka go więc w baraku razem z rannym egzekutorem. Sam zaczyna kopać na tyłach grób dla Cyny, chociaż ten nadal żyje.

 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1780* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Natalia jedzie na zlot wychowanków ...

  Natalia jedzie na zlot wychowanków domu dziecka i w Józefowie spotyka Adama Karskiego, który również okazuje się sierotą i z którym od razu znajduje wspólny język. A gdy dziewczyna zagląda na lokalny komisariat, Staszek wspomina jej o wakacie w Lipnicy. Poza tym rodzina Mostowiaków coraz bardziej martwi się zachowaniem Uli, która wciąż walczy z Bartkiem i do tego zrywa kontakt także z Markiem oraz siostrą. A Maria w końcu domyśla się, że Lisiecki mógł zdobyć pieniądze na adwokata dzięki pomocy Kaweckiej. Z kolei Kisielowa szykuje się na wyjazd do sanatorium i prosi Rogowską o pomoc w wyborze odpowiednich kreacji. A Leon straszy Żaka wizją ewentualnych romansów Zofii i w efekcie Robert zmusza żonę, by na nowo przysięgła mu wierność - w obecności księdza Grzegorza. Kiemliczowie sprzedają za to w końcu dom i... gubią cały zadatek. Pieniądze szybko trafiają jednak w ręce Żaka, a ten w finale decyduje się je sąsiadom zwrócić. Tymczasem Elka przekonuje Frankę oraz Pawła, by dali Arturowi kolejną szansę - zgadzając się, by to właśnie on zaprojektował ich dom - i w efekcie przyjaciele jadą razem na działkę w Grabinie. A gdy później młodzi wybierają się nad rzekę, Zduńska nagle zaczyna się topić i ratuje ją właśnie Nowakowski.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:00 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 4 reality show, reality show, 2023
  Odc. 4Poranne spotkanie z Martą ...

  Odc. 4
  Poranne spotkanie z Martą nie będzie należało do najmilszych. Tym razem grupa będzie musiała zmierzyć się z konfliktem i go zażegnać. Andrzej staje na wysokości zadania i wezwany do działania przeprasza jedną z kuracjuszek, choć nie było to łatwe. Dzień wypełniony będzie śpiewem i muzyką, a kuracjuszy odwiedzi jeden z członków zespołu Pectus, to z nim panowie potrenują serenady śpiewane potem dla swoich kobiet. To nie koniec atrakcji. Otóż turnus nie może się obyć bez noclegu poza sanatorium, tym razem grupa jedzie za miasto, najpierw nauka jazdy konnej, a wieczorem już tylko moczenie się w jacuzzi. Jeden z uczestników marzy o takiej randce we dwoje. Zaproszenie przyjęte, ale czy spotkanie dojdzie do skutku?

 • 03:05 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 4* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Pozostająca w malignie Babcia Zosia ...

  Pozostająca w malignie Babcia Zosia wspomina swoją przeszłość. Kresy, 1922. Rodzina Szablewskich jest zamożna i opływa w dostatki, a Zofia spodziewa się dziecka. Niepokój młodych budzi jedynie nasilający się nacjonalizm i podsycana przez stalinowską Rosję antypolskość. Zosia najmuje mamkę - ukraińską chłopkę, Helę. Wreszcie na świat przychodzi wyczekiwany syn, Zbyszek. W dniu jego urodzin ma miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Szablewscy adoptują Wasylkę, syna Heli, która ginie tragicznie w wielkim pożarze. Zgłębiając pamiętnik Lisy Marianna, odkrywa dalsze losy rodzeństwa Weberów. Karl korzysta z odziedziczonego spadku. Kolekcjonuje drogie sprzęty i prowadzi dom otwarty dla przyjaciół. Jednym z nich jest Peter Litke. Peter wspiera Lisę w jej planach studiowania medycyny. Wkrótce Lisa pomyślnie zdaje egzamin i zaręcza się z Peterem. Hulaszczy tryb życia Karla wymaga jednak nakładów. Karl domaga się od Goldsteina kolejnych pieniędzy, ale krach na nowojorskiej giełdzie i straszliwa inflacja zmuszają Goldsteina do wypłacania im tylko minimalnej pensji.

 • 03:50 no... wiadomo - /4/ magazyn, magazyn, 2024
  Program, który tworzą młodzi i ...

  Program, który tworzą młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. Jest to skrót z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia. Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch.

 • 04:20 Tyle słońca - przeboje Anny Jantar cz. 2 koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2000
  Druga część koncertu poświęconego pamięci ...


  Druga część koncertu poświęconego pamięci Anny Jantar. Jej największe
  przeboje przypomnieli w nowych interpretacjach Natalia Kukulska i jej goście.
 • 05:10 Kulturalni PL - (680) magazyn, magazyn, 2024
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv