TVP Polonia - Program TV na niedzielę 07 lipca 2024

 • 06:00 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 06:35 Ranczo s.I - odc. 5 (seria I, odc. 5) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Polonista Witebski wpada na pomysł, ...

  Polonista Witebski wpada na pomysł, by założyć niezależną lokalną gazetę "Wieść gminna". Zgłosił już projekt do gminy i czeka na decyzję władzy, która, niestety, działa wyjątkowo opieszale. O sprawie
  przypadkowo dowiaduje się Amerykanka, która z całego serca popiera pomysł i natychmiast powiadamia o gazecie proboszcza, prosząc o poparcie. W Wilkowyjach szaleje epidemia grypy. Gorączka, katar, ból głowy dopadły już księdza, wójta i Amerykankę, którą stale podchmielony Kusy próbuje leczyć swoją nalewką z czarnego bzu. Kiedy jej stan się pogarsza, opiekuje się nią troskliwie. Dogląda jej domu, karmi psa. Dziewczyna zaczyna odkrywać jego dobre cechy, uświadamia sobie, że może liczyć na niego w trudnych chwilach. Ale Lucy czuje się coraz gorzej, zaczyna majaczyć w gorączce. Kusy sprowadza lekarza, którego też nie ominęło przeziębienie. Witebski nie rezygnuje z walki o założenie lokalnej gazety. Działa sam, kiedy Lucy leży w łóżku złożona wysoką gorączką. Wójt, przeczuwając nowe kłopoty, przejmuje inicjatywę. Chce mieć nad wszystkim kontrolę i obiecuje nawet dofinansowanie. Polonista, pragnąc poznać opinię publiczną na temat wójta i gminy, przeprowadza uliczną sondę. Przy okazji dowiaduje się, kto jest najbardziej znienawidzoną osobą w okolicy. Kiedy Witebskiego aresztuje policja za przeprowadzanie wywiadów bez dziennikarskiej legitymacji, wójt załatwia mu zwolnienie i oświadcza, że gazeta ma się ukazać za kilka dni. Przerażony polonista próbuje działać, ale właśnie i jego dopada grypa. Tymczasem na najwyższym szczeblu gminnym zapada decyzja, że redaktor Witebski ma być całkowicie zdrowy. Wójt nie chcąc słuchać o chorobie, posuwa się nawet do szantażu. "Wieść gminna" w końcu się ukazuje, a wyczerpany chorobą Witebski trafia do szpitala. W gorączce zatracił jednak instynkt samozachowawczy i napisał krytyczny artykuł o miejscowej władzy, który teraz może przeczytać cała wieś.


 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:50 Słowo na niedzielę - Żywe rzeźby i mieszkańcy Nazaretu , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Ludzie w synagodze w Nazarecie ...

  Ludzie w synagodze w Nazarecie słuchając Jezusa, którego znali z dawnych lat (bo przecież dorastał między nimi), dziwią się niezmiernie. To zdziwienie wywołuje w nich lawinę pytań: skąd On to ma? Jak to możliwe, że jest taki mądry? Czy to nie jest ten zwykły Jezus? Te pytania są o tyle znaczące, że zadający je nie czekają na odpowiedź. Od razu decydują się ocenić całą sytuację. Wyciągają wnioski - bardzo pochopne i bardzo błędne, które będą miały poważne konsekwencje: Jezus nie zdziała tam żadnego cudu. A przecież wystarczyło poczekać, może ochłonąć, porozmawiać z samym Jezusem.

 • 13:00 Transmisja Mszy Świętej - z kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców przy Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie , sprawozdanie, 2024
 • 14:15 DO ŚMIECHU , bez klasyfikacji, 2024
 • 15:10 Kiedyś to było... magazyn, magazyn, 2024
  Audycja publicystyczno - rozrywkowa w ...

  Audycja publicystyczno - rozrywkowa w formacie infotainment, którą prowadzi dwójka dziennikarzy - mężczyzna z pokolenia w wieku średnim, z bogatym doświadczeniem radiowym i telewizyjnym oraz kobieta z pokolenia milenialsów prowadząca już z sukcesami swoje programy telewizyjne. W studio stylizowanym elementami symbolizującymi czasy sprzed kilkudziesięciu lat prezentują materiały archiwalne z zasobów Telewizji. Materiały pokazują wybrane tematy i wydarzenia, które miały miejsce w tym samym tygodniu co następuje emisja odcinka - kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. W rozmowie po emisji materiału archiwalnego prowadzący z jednej strony wspominają jak wyglądała Polska i świat w latach, których dotyczył materiał, a z drugiej porównują go z tym, jak w danej dziedzinie wygląda rzeczywistość dziś.

 • 16:00 Makłowicz w podróży. Bośnia i Hercegowina - Sarajewo magazyn kulinarny, magazyn, 2016
  Robert Makowicz podróżuje po Bośni ...

  Robert Makowicz podróżuje po Bośni i Hercegowinie. W tym odcinku zwiedza Sarajewo. Ilidża to uzdrowiskowa część miasta. Biją tu gorące źródła - wody siarczane - znane już w czasach rzymskich. Wybudowany w czasach Austro-Wegier kompleks hotelowy wciąż ma się dobrze. W jednym z hoteli, o nazwie Austria, spędził swoją ostatnią noc - na 28 czerwca 1914 roku - następca tronu, arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Sarajewska starówka, baszczarszija, to doskonale zachowane stare tureckie miasto z wąskimi uliczkami. Pierwsze kroki Robert kieruje do cevapdżinjicy - restauracji, której specjalnością jest cevapi. Lokal prowadzi od pokoleń rodzina Ferhatovićów. Cevapi to młoda wołowina z dodatkiem baraniny i baraniego tłuszczu, który wytapia się podczas pieczenia kiełbasek. Baszczarszija zachowała część swoich dawnych funkcji handlowych i rzemieślniczych. W sklepiku z wyrobami kutymi warto kupić dżezwę do parzenia kawy. A potem już w kawiarni, która tu nazywa się kafaną, napić się świeżo parzonej kawy. Podają tu kawę w dżezwach, ale też z ekspresu. A do kawy - jak zwykle baklawa. Jest to ciasto listkowe, aromatyzowane na różne sposoby. Robert degustuje ciastko z pistacjami. Słodkie, aż zęby cierpną. W baszczarsziji nasz podróżnik raczy się jeszcze miodem kasztanowym. Jest doskonały, bo mało słodki i lekko gorzkawy. W Sarajewie są oczywiście nie tylko tureckie przysmaki. W kawiarni w stylu wiedeńskim. Robert zamawia tort Sachera i kawę po wiedeńsku. Po słodkościach pora na coś wytrawnego. Jeśli komuś lekarz zabronił mięsa z rusztu w zbyt dużych ilościach, to może wybrać coś w barach szybkiej obsługi, gdzie jest duży wybór dań gotowych, na ogół gotowanych, a więc zupa, czyli corba i cevap, np. cielęcy z grzybami. Winiarnia Hedona to kolejny punkt na kulinarnej mapie Sarajewa. Robert podziwia piwnicę i w otoczeniu butelek na półkach degustuje wino szampańskie. Winiarnia związana jest nieodłącznie z winnicą, która tutaj położona jest bardzo wysoko - aż 800 m nad poziomem morza. W winnicy, ze wspaniałym widokiem na miasto, czeka już na Roberta stół do gotowania. Tym razem nasz podróżnik gotuje zupę o nazwie tarhana cobra. Zupy tutaj to temat niezwykle ważny. Dzielą się na dwa główne rodzaje; supa - rzadka i klarowna i corba - gęsta jak niemiecki Eintopf. Z winnicy Robert wraca do Ilidży, gdzie zaczęła się jego sarajewska podróż. W ogrodach restauracji By Gastro odbywa się prezentacja kulinarna. Przed Robertem talerz z pokrywą w kształcie fezu, a na talerzu begova corba.


 • 16:30 Polacy to wiedzą! teleturniej, teleturniej, 2024
  Format teleturnieju opiera się na ...

  Format teleturnieju opiera się na tym co widzowie lubią oglądać najbardziej duża ilość pytań, o różnej skali trudności, które sprawdzają wiedzę uczestników i pozwalają widzom wciągnąć się w grę. Tym razem będą to pytania, które dotyczą zagadnień związanych z Polską. Pytania, w tym programie będą również początkiem rozmów o tematach jakich dotyczą. Jak w każdym teleturnieju naszym zadaniem będzie poprzez grę zawodników rozwijać i ugruntowywać wiedzę widzów. Uczestnikom dajemy poczucie, że w wielu momentach decydują sami o rozgrywce. Podejmując decyzję to oni dodatkowo budują napięcie w programie. Widzowie będą mogli ocenić, czy zrobili słusznie

 • 17:00 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Za marzenia s.I - odc. 12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Bartek postanawia odwiedzić rodziców w ...

  Bartek postanawia odwiedzić rodziców w Łomży i spotyka w drodze ciężarną dziewczynę, która nagle zaczyna rodzić... Zosia podejrzewa, że ksiądz Andrzej miał przed laty romans z jej matką i może być jej ojcem. Na uczelni dziewczyna spotyka też Martę i jest świadkiem jej kolejnej kłótni z mężem. Tymczasem Szymon daje ukochanej klucze do swojego mieszkania... Z kolei Paweł ostrzega Ankę, że może stracić pracę w serialu. Dziewczyna prosi też swojego ojca, by pomógł Bartkowi w walce z Karolem. W finale trójka przyjaciół trafia do autobusu, który prowadzi kobieta na skraju załamania (Agnieszka Pilaszewska).

 • 18:10 Jak nas widzą - odc. 4 magazyn, magazyn, 2024
  Program z udziałem korespondentów zagranicznych ...

  Program z udziałem korespondentów zagranicznych akredytowanych w Polsce oraz ekspertów. Komentowanie najciekawszych dla Polaków i Polonii wydarzeń z Polski, ale także ze świata. Spojrzenie na Polskę okiem gości programu: korespondentów zagranicznych pracujących w Polsce oraz ekspertów - co piszą o nas, jak oceniają Polskę na tle dzisiejszej Europy, jak postrzegają polską politykę, historię, kulturę, kim jesteśmy dla innych, jak w ich krajach odbierana jest Polska Analizowanie przez gości programu także wydarzeń ze świata w kontekście ich znaczenia dla Polski.

 • 18:35 Ranczo s.I - odc. 6 (seria I, odc. 6) serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2006
  Po ukazaniu nowego numeru "Wieści ...

  Po ukazaniu nowego numeru "Wieści Gminnej" wójt triumfuje. Na razie wszystko idzie po jego myśli. Ksiądz jest zdenerwowany niesłusznym oskarżeniem o zanieczyszczanie środowiska naturalnego, a kochająca zwierzęta Lucy z wielkim zakłopotaniem patrzy na pojawiające się codziennie na jej dziedzińcu nowe, bezdomne psy, jakby na potwierdzenie informacji, że otwiera schronisko. Nie ma pojęcia, że kundle podrzuca Pietrek na zlecenie wójta. Kiedy polonista zbiera cięgi od księdza i Lucy za służalczy wobec władzy drugi numer gazety, w desperacji wpada na pomysł, żeby założyć pismo konkurencyjne - "Wieść Parafialną".

 • 19:30 Wędrowiec Polski cykl reportaży, reportaż, 2024
 • 20:00 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Komisarz Alex - odc. 248 (seria XX, odc. 6) "Grzybobranie" serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Grzybobranie w okolicach Łodzi. Sochoń ...

  Grzybobranie w okolicach Łodzi. Sochoń rozmawia z Komendantem o jego planach związanych z założeniem niewielkiej knajpki. Nagle gdzieś w okolicy słychać odgłos strzału. Ruszają w stronę domu pobliskiej miejscowości. W niewielkim, samotnie stojącym domu znajdują ciało mężczyzny. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Ofiarą okazał się Jakubiak - 35 - letni pracownik miejscowego tartaku. Na miejscu znaleziono też banknoty pochodzące z napadu na bankomat. Dokonana przez Leona sekcja zwłok potwierdza przypuszczenia policjantów: samobójstwo zostało upozorowane, mężczyzna został zamordowany. Podczas odwiedzin w tartaku, w którym pracował Jakubiak, dowiadują się, że dzień przed zabójstwem Jakubiaka żona i teściowa właściciela tartaku zatruły się grzybami. Teściowa zmarła, a żona w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Policjanci bezskutecznie próbują skontaktować się z właścicielem tartaku, Cieślikiem. Podczas śledztwa okazuje się, że znalezione w domu Jakubiaka pieniądze pochodzą z wygranej w nielegalnym kasynie. Zatrzymany zostaje mężczyzna, od którego Jakubiak wygrał pieniądze, właściciel kasyna. Policjanci podejrzewają, że to on miał motyw by się zemścić. Kiedy żona Cieślika odzyskuje przytomność, policjanci składają jej wizytę w szpitalu. Kobieta nie potrafi ukryć tego, jak bardzo przejęła się wiadomością o śmierci Jakubiaka. Agata zaczyna podejrzewać, że mieli romans. Jeżeli tak było, to motyw miał też mąż właściciel tartaku. Odwiedzają Cieślika w domu. Na zapleczu domu, koło śmietnika, Alex znajduje wyrzucone trujące grzyby. Podczas przesłuchania Cieślik przyznaje, że wiedział o romansie żony i jego pracownika Jakubiaka. Chciał się zemścić. Kiedy Jakubiak przyszedł z koszem uzbieranych przez siebie grzybów, dorzucił kilka trujących. Nie wiedział, że grzyby były przeznaczone dla jego żony.

 • 21:20 Fuks komedia sensacyjna, film fabularny kinowy, 1999
  Drugi, po nakręconym w 1996 ...

  Drugi, po nakręconym w 1996 roku "Nocnym graffiti", film Macieja Dutkiewicza, absolwenta szkoły filmowej w Pradze i uniwersytetu w Toronto. Utalentowany reżyser i scenarzysta, związany z Teatrem TV, realizuje dokumenty i reklamówki dla stacji telewizyjnych w Kanadzie, Chile, Czechach. "Fuks" został dobrze przyjęty przez krytykę i publiczność. Spodobała się nieskomplikowana komedia romantyczna z wątkiem sensacyjnym. Chociaż film opowiada o walce młodego bohatera z najpotężniejszym w mieście gangsterem, nie ma w nim scen przemocy, krwawej strzelaniny ani wulgarnego słownictwa. Za to zwracają uwagę bardzo dowcipne dialogi oraz znakomite aktorstwo, zarówno weteranów ekranu i sceny, jak i artystów młodego pokolenia - Macieja Stuhra i Agnieszki Krukówny.
  Bohater "Fuksa", Aleks, obchodzi 18. urodziny. Właśnie w tym dniu postanawia wyrównać rachunki z człowiekiem, którego nienawidzi. Chłopaka samotnie wychowuje matka, która bardzo go kocha, ale niewiele ma dla niego czasu. Musi podnosić kwalifikacje zawodowe, by zdobyć lepiej płatną posadę, co pozwoli jej utrzymać dom na przyzwoitym poziomie. Zresztą Aleks nie potrzebuje już matczynej opieki, sam jest gościem w domu. Krąży po mieście swoim zdezelowanym małym fiatem, obserwując znanego biznesmena, o którym wiadomo, że prowadzi brudne interesy. Skupia również uwagę na młodej i pięknej Soni zatrudnionej w firmie biznesmena. Śledzi dziewczynę, podgląda przez okno z dachu budynku naprzeciwko. Mimo że posiadłość gangstera jest pilnie strzeżona, sprytny Aleks wyprowadza w pole ochroniarzy i kradnie luksusowy samochód mafiosa. Udaje mu się zbiec, ale na jego trop wpada dociekliwy śledczy, który od tej pory obserwuje każdy krok chłopaka. Tymczasem Aleks knuje skomplikowaną intrygę: zamierza okraść biznesmena z grubej gotówki. W szalony plan z łatwością wciąga Sonię, która z wzajemnością zadurzyła się w sympatycznym i przystojnym chłopaku. Tak naprawdę Aleksowi nie chodzi o zdobycie wielkiej forsy, pragnie tylko zemścić się na człowieku, który skrzywdził jego i matkę.

 • 23:25 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 00:00 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 Za marzenia s.I - odc. 12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Bartek postanawia odwiedzić rodziców w ...

  Bartek postanawia odwiedzić rodziców w Łomży i spotyka w drodze ciężarną dziewczynę, która nagle zaczyna rodzić... Zosia podejrzewa, że ksiądz Andrzej miał przed laty romans z jej matką i może być jej ojcem. Na uczelni dziewczyna spotyka też Martę i jest świadkiem jej kolejnej kłótni z mężem. Tymczasem Szymon daje ukochanej klucze do swojego mieszkania... Z kolei Paweł ostrzega Ankę, że może stracić pracę w serialu. Dziewczyna prosi też swojego ojca, by pomógł Bartkowi w walce z Karolem. W finale trójka przyjaciół trafia do autobusu, który prowadzi kobieta na skraju załamania (Agnieszka Pilaszewska).

 • 01:30 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 01:55 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 Pułapka film sensacyjny, film fabularny kinowy, 1997
  Na początku lat 80. , ...


  Na początku lat 80. , wkrótce po studiach reżyserskich w PWSFTViT, Adek Drabiński, absolwent warszawskiej ASP, wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Spędził tam kilkanaście lat, realizując filmy reklamowe, dokumentalne, wideoklipy oraz odcinki seriali telewizyjnych. W 1992 r. nakręcił pełnometrażowego, kostiumowego "Szulera", który przyniósł mu nagrodę za najlepszy debiut na festiwalu filmowym w Gdyni i rok później Srebrne Grono w Łagowie. Po pięciu latach milczenia Drabiński zrealizował drugi film fabularny, "Pułapka", którym nawiązuje do swego ulubionego gatunku, tzw. film noir. Scenariusz powstał wiele lat wcześniej jeszcze w Ameryce, ale z różnych przyczyn nie doczekał się tam realizacji. Po powrocie do Polski autor nieco go przerobił, nadając mu bardziej komediowy charakter i dysponując budżetem w wysokości 16 miliardów starych złotych przystąpił do pracy. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Chicago, a także w nadmorskich plenerach Gdańska i Helu. W głównych rolach wystąpiła plejada gwiazd polskiego kina
  z Markiem Kondratem na czele. Po wieloletniej emigracji do kraju powraca zza oceanu Maciek, niegdyś dobrze zapowiadający się aktor młodego pokolenia. W Ameryce nie zdobył sławy, próbuje więc ułożyć sobie na nowo życie w Polsce. Ale przez ten czas nad Wisłą wszystko się zmieniło: ludzie, układy, zwyczaje. Maciek ma problemy z odnalezieniem się w zupełnie obcej rzeczywistości. Dawni kumple to teraz bardzo zajęci biznesmeni, a spotykane kobiety nie mają ochoty na słuchanie zwierzeń emigranta. Zagubiony, osamotniony Maciek coraz częściej zagląda do kieliszka. Gdy kolejne próby powrotu do zawodu kończą się fiaskiem, Maciek nieoczekiwanie otrzymuje propozycję pracy w charakterze... stróża samotnego domu stojącego nad brzegiem morza. Ma tam pilnować znajdującego się w piwnicy składu szmuglowanego alkoholu i czekać na wiadomość. Jaką? Od kogo? Tego nie wie. Początkowo wydaje się, że stróżowanie nad morzem nie będzie zbyt ryzykownym zajęciem. Wokół panuje cisza i spokój.
  Maciek poznaje swoją sąsiadkę Ewę: mieszkającą samotnie tajemniczą, długonogą piękność. Kilka dni później znajduje na plaży elegancki garnitur, a wraz z nim wypchany pieniędzmi portfel. Te pozornie odległe od siebie, nieistotne fakty połączą się niebawem w niebezpieczny ciąg wydarzeń, a Maciek uświadomi sobie, że został wplątany w skomplikowaną grę, w której ma być tylko pionkiem.

 • 04:10 program rozrywkowy , bez klasyfikacji, 2024
 • 04:40 Jak nas widzą - odc. 4 magazyn, magazyn, 2024
  Program z udziałem korespondentów zagranicznych ...

  Program z udziałem korespondentów zagranicznych akredytowanych w Polsce oraz ekspertów. Komentowanie najciekawszych dla Polaków i Polonii wydarzeń z Polski, ale także ze świata. Spojrzenie na Polskę okiem gości programu: korespondentów zagranicznych pracujących w Polsce oraz ekspertów - co piszą o nas, jak oceniają Polskę na tle dzisiejszej Europy, jak postrzegają polską politykę, historię, kulturę, kim jesteśmy dla innych, jak w ich krajach odbierana jest Polska Analizowanie przez gości programu także wydarzeń ze świata w kontekście ich znaczenia dla Polski.

 • 05:10 Kulturalni PL - (693) magazyn, magazyn, 2024
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv