TVP Polonia - Program TV na niedzielę 11 czerwca 2023

 • 06:00 Taka to robota czyli kabaretowy przegląd zawodów - (11) program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2017
  Cykl pokazujący widzom jak współcześni ...

  Cykl pokazujący widzom jak współcześni artyści kabaretowi postrzegali i postrzegają różne zawody, jak przedstawiają swoich rodaków w pracy. W tym odcinku skecze o kelnerach i kucharzach.

 • 06:50 Zmiennicy - odc. 10/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Dowiedziawszy się o śmierci znanego ...

  Dowiedziawszy się o śmierci znanego powieściopisarza Jana Oborniaka, redaktor naczelny wydawnictwa "Opoka", Samelko oraz pani redaktor Lusia zamierzają jak najszybciej wydać jego ostatnie dzieło "Krzyk ciszy". Okazuje się jednak, że rękopis zaginął. Redaktor Lusia udaje się na poszukiwania. Korzysta z usług taxi nr 1313. Kasia, przebrana jak zwykle za Mariana oraz Lusia docierają do rodzinnego domu autora. Ale ich perypetie tu się nie kończą.


 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:40 Misja Zambia - Misyjne inwestycje cykl reportaży, reportaż, 2022
  Salezjanie pracują w Zambii w ...

  Salezjanie pracują w Zambii w dziewięciu placówkach misyjnych. Główne obszary działalności to edukacja i ewangelizacja. Po ukończonej przez młodzież szkole podstawowej, misjonarze zachęcają do kontynowania nauki w szkołach zawodowych i technicznych, co zwiększa możliwości znalezienia pracy. Takim przykładem jest Chingola. Z każdym rokiem otwierane są tu kolejne pracownie.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:00 Anioł Pański (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2023
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2023
 • 12:45 Z pamięci - Artur Maria Swinarski felieton, felieton, 2023
  Andrzej Dobosz wspomina Artura Marię ...

  Andrzej Dobosz wspomina Artura Marię Swinarskiego (1900-1965), urodzonego w Brodnicy. Studiował on na Uniwersytecie w Poznaniu, zajmował się scenografią w teatrach we Lwowie oraz w Poznaniu, w Krakowie kierował działem literackim w dzienniku Czas, a w Gdyni pracował w redakcji Kuriera Bałtyckiego. Napisał sztukę Achilles i panny - wystawianą w wielu polskich teatrach. Związany był z warszawskim kabaretem Stańczyk, wydał zabawny tomik Parodie. W 1960 roku na stałe opuścił Polskę i zamieszkał w Austrii.

 • 12:50 Słowo na niedzielę - Względność bliskości czyli myśli Mateusza , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  W pierwszym, niedzielnym czytaniu Bóg ...

  W pierwszym, niedzielnym czytaniu Bóg przez usta proroka Ozeasza opisuje ludzką miłość. Nie łudźmy się - to nie są słowa dotyczące wyłącznie Izraelitów mniej więcej 800 lat przed Panem Jezusem, ale ten opis pasuje i do naszego serca: Miłość wasza podobna do chmur o świtaniu albo do rosy, która prędko znika. Od Księgi Rodzaju, miłość człowieka do Boga specjalnie się nie zmieniła, a jednak Bóg wciąż z człowiekiem rozmawia, wciąż odbudowuje z nim relację poranioną, poturbowaną przez grzechy. Pamiętajmy zatem, że nasza miłość do Boga nie jest idealna, a Bóg powołuje nas nie z racji tego, że jesteśmy super, ale dlatego, że wciąż Boga potrzebujemy.

 • 13:00 Transmisja Mszy Świętej - z kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu , sprawozdanie, 2023
 • 14:15 Zmiennicy - odc. 11/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Zmiennicy nie mogą wyplątać się ...

  Zmiennicy nie mogą wyplątać się z kłopotów, jakich przysparzają im uciążliwi pasażerowie ich taksówki. Klusek i Gonschorek usiłują namówić Jacka do złożenia fałszywych zeznań w sądzie w sprawie o porwanie taxi 1313. Kasia, jako Marian Koniuszko, bierze udział w ryzykownej mistyfikacji, próbując pomóc przyjaciołom Jacka Parzydlaka w rozwiązaniu ich problemów mieszkaniowych. Tymczasem redaktor Lusia i awangardowy pisarz Oborniak, którzy odtworzyli zaginioną powieść, stają wobec nowych i niespodziewanych okoliczności związanych ze "zmartwychwstaniem" autora.

 • 15:15 Niedziela z... Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu , dysk./wywiad/debata, 2023
  Opole zajmuje szczególne miejsce w ...

  Opole zajmuje szczególne miejsce w sercach polskich artystów. Od 1963 roku na scenie opolskiego amfiteatru rodzą się nowe gwiazdy polskiej piosenki i rozbrzmiewają niezapomniane przeboje. Z okazji 60. rocznicy, czyli diamentowego jubileuszu przedstawiamy niezwykłą historię tego wydarzenia.
  W tym odcinku "Niedziela z... Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu".

 • 16:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, film dokumentalny, 2021
  Wojciech Cejrowski - podróżnik, fotograf, ...

  Wojciech Cejrowski - podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Łączy pasję zwiedzania świata i docierania do najbardziej egzotycznych zakątków z niezwykłym zmysłem obserwacyjnym oraz poczuciem humoru. Każdy program to filmowa gawęda pełna dygresji i żartów, urozmaicona rozmowami z miejscową ludnością, prezentacją kultury ludowej i ciekawostek. Wojciech Cejrowski chętnie wchodzi w interakcje, często spiera się z tubylcami, jest dociekliwy, z humorem prezentuje swój odmienny punkt widzenia. Koka w Peru to święta roślina. Jej liście zawierają kokainę i są stosowane jako używka. Wojciech Cejrowski zabiera widzów na plantację koki. Zobaczymy jak się uprawia tę roślinę, wspólnie weźmiemy udział w zbiorach. Sprawdzimy aktualne ceny w skupie i dowiemy się do czego kokę wykorzystują Peruwiańczycy. Jak on to zrobił, że nie bali się kamery? Ma jakiś dar.

 • 16:30 Polacy to wiedzą! - odc. 50 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Tu Polonia w Opolu - 3 , felieton, 2023
 • 17:25 Siostry - odc. 4/13 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Cała parafia przygotowuje się do ...

  Cała parafia przygotowuje się do uroczystej mszy z okazji święta miejscowego patrona. Nawet burmistrz zamierza przyłączyć się do obchodów, urządzając święto gminy. Siostry postanawiają przygotować na tę okoliczność kilka nowych pieśni. Kiedy Zenobia wertuje śpiewnik, uwagę Klary zwraca kolorowa gazeta pozostawiona przez panią Jadzię. Zaciekawia ją widoczne na pierwszej stronie zdjęcie mężczyzny. Klara jest wyraźnie poruszona. Tymczasem po okolicy zaczynają krążyć plotki na temat dziwnego zachowania księdza Walentego. Niektórzy podejrzewają nawet proboszcza o pijaństwo. Rzeczywiście z księdzem dzieje się coś dziwnego: jest rozkojarzony, ma problemy z pamięcią i koncentracją, traci świadomość, opowiada o ciemnej stronie księżyca. Sytuacja staje się na tyle poważna, ze Ela decyduje się powiadomić o problemie siostry. Klara podejrzewa u duchownego cukrzycę, więc Prudencja udaje się z wizytą do księdza Walentego, aby zapytać go o zdrowie i ostatnie badania. Proboszcz uspokaja zakonnicę, że wszystko jest w porządku, ale już po chwili zasypia przy konfesjonale spowiadając Mariolę. Do miasteczka przybywa grupa rokowa, której liderem jest mężczyzna z okładki kolorowego pisma, Kordian Morawa. Muzyk odwiedza dom Sióstr Nieustającej Pomocy i prosi o spotkanie z Kamilą Morawską, siostrą Klarą. Prudencja wyraża zgodę, ale pod warunkiem, że dowie się jakie stosunki łączą zakonnicę z młodym mężczyzną. Wkrótce dochodzi do rozmowy obojga. Siostra Klara i Kordian Morawa wyjaśniają sobie wiele spraw z przeszłości. Ale dopiero uroczysta msza z okazji święta patrona pozwoli im na nowo zbliżyć się do siebie i do Boga. Rozwiąże się również zagadka dziwnego zachowania księdza Walentego. • 18:20 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - Koncert TVP Polonia z Wilna cz. 2 koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Koncert z Wilna na Litwie, ...

  Koncert z Wilna na Litwie, na Placu Katedralnym. Wystąpili: Komodo, Daj To Głośniej, Sławomir, Classic, Andre, Daria, Karolina Stanisławczyk z zespołem, Stachursky, Kuba Szmajkowski, Ricchi e Poveri.

 • 19:10 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 60. KFPP w Opolu - Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności , koncert, 2023
 • 21:35 60. KFPP w Opolu - Ale To Już Było. Jest. I Będzie! , koncert, 2023
 • 00:10 Muzyczne NAJ - Andrzej Zaucha /bis2/ program rozrywkowy, magazyn, 2023
 • 00:35 Siostry - odc. 4/13 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Cała parafia przygotowuje się do ...

  Cała parafia przygotowuje się do uroczystej mszy z okazji święta miejscowego patrona. Nawet burmistrz zamierza przyłączyć się do obchodów, urządzając święto gminy. Siostry postanawiają przygotować na tę okoliczność kilka nowych pieśni. Kiedy Zenobia wertuje śpiewnik, uwagę Klary zwraca kolorowa gazeta pozostawiona przez panią Jadzię. Zaciekawia ją widoczne na pierwszej stronie zdjęcie mężczyzny. Klara jest wyraźnie poruszona. Tymczasem po okolicy zaczynają krążyć plotki na temat dziwnego zachowania księdza Walentego. Niektórzy podejrzewają nawet proboszcza o pijaństwo. Rzeczywiście z księdzem dzieje się coś dziwnego: jest rozkojarzony, ma problemy z pamięcią i koncentracją, traci świadomość, opowiada o ciemnej stronie księżyca. Sytuacja staje się na tyle poważna, ze Ela decyduje się powiadomić o problemie siostry. Klara podejrzewa u duchownego cukrzycę, więc Prudencja udaje się z wizytą do księdza Walentego, aby zapytać go o zdrowie i ostatnie badania. Proboszcz uspokaja zakonnicę, że wszystko jest w porządku, ale już po chwili zasypia przy konfesjonale spowiadając Mariolę. Do miasteczka przybywa grupa rokowa, której liderem jest mężczyzna z okładki kolorowego pisma, Kordian Morawa. Muzyk odwiedza dom Sióstr Nieustającej Pomocy i prosi o spotkanie z Kamilą Morawską, siostrą Klarą. Prudencja wyraża zgodę, ale pod warunkiem, że dowie się jakie stosunki łączą zakonnicę z młodym mężczyzną. Wkrótce dochodzi do rozmowy obojga. Siostra Klara i Kordian Morawa wyjaśniają sobie wiele spraw z przeszłości. Ale dopiero uroczysta msza z okazji święta patrona pozwoli im na nowo zbliżyć się do siebie i do Boga. Rozwiąże się również zagadka dziwnego zachowania księdza Walentego. • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:03 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 60. KFPP w Opolu - Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności , koncert, 2023
 • 03:30 60. KFPP w Opolu - Ale To Już Było. Jest. I Będzie! , koncert, 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv