TVP Polonia - Program TV na niedzielę 14 kwietnia 2024

 • 06:00 Zrujnowani odbudowani magazyn, magazyn, 2024
  Gościem odcinka będzie Artur Skowron ...

  Gościem odcinka będzie Artur Skowron - pisarz i ewangelizator. Doktor nauk teologicznych w zakresie teologii biblijnej, lider wrocławskiej wspólnoty Kompania Jonatana, nauczyciel w szkole podstawowej, autor książek. W przeszłości bezdomny i narkoman. Na ulicy usłyszał: "Choćby cię twój ojciec i matka opuścili, to Ja zawsze będę z tobą". Te słowa, które wypowiedział do Niego Jezus, odmieniły Jego życie. Miłość, którą poczuł, zrodziła pragnienie poznania tego, który jest Miłością. Artur nauczył się hebrajskiego, aramejskiego i greki. Odwiedza wspólnoty, grupy rekolekcyjne i młodzieżowe, by opowiadać o tym, w jaki sposób Bóg zmienił i nadal zmienia jego życie.

 • 06:35 Czarne chmury - odc. 9/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Dowgird z Andrzejem dostają się ...

  Dowgird z Andrzejem dostają się do lochów i uwalniają porwanych delegatów, lecz ich ucieczkę zaobserwowali członkowie bandy. Rozpoczyna się pościg. Przybywa pomoc z Anną i Magdą na czele. W drodze powrotnej piękna szlachcianka przyjmuje oświadczyny pułkownika. Margrabia Ansbach nie ustaje w swoich knowaniach. Uzależnia uwolnienie więzionego w Prusach chorążego Odrowąża od wydania przez pułkownika porwanej wcześniej listy. Gdy podczas umówionego spotkania okazuje się, że Dowgird jej nie przyniósł, rajtarzy napadają na niego. Związany trafia do powozu poczty elektorskiej. Margrabia ma nadzieję, że wykona rozkaz elektora - przewiezie żywego pułkownika do Prus Książęcych. Tymczasem hetman Sobieski i szlachta zebrana na wieczornych zrękowinach zaczyna się niepokoić nieobecnością Dowgirda.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:35 Misja Brazylia - Patronka Brazylii cykl reportaży, reportaż, 2022
  W trakcie pierwszej wizyty apostolskiej ...

  W trakcie pierwszej wizyty apostolskiej w Brazylii św. Jan Paweł II konsekrował bazylikę Matki Bożej w Aparecidzie. Wspólnie z licznie przybyłymi pielgrzymami, odwiedzamy tutejsze centrum ewangelizacyjne. Aparecida to najważniejsze dla Brazylijczyków sanktuarium, które 12 października wypełnia się wiernymi z całego kraju.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Regina Coeli (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:50 Słowo na niedzielę - Ostre czasowniki , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  Odpowiedzią na nasze grzechy nie ...

  Odpowiedzią na nasze grzechy nie jest udawanie, że ich nie ma i mówienie: nic się nie stało, wszyscy jesteśmy super, ale to, że Ojciec wskrzesił Jezusa zabitego z powodu naszych faktycznych grzechów. Zabitego naszymi grzechami. W Ewangelii Jezus przychodzi do uczniów, pokazując im ręce i nogi, na których wciąż widać rany. Ale On już zmartwychwstał.

 • 13:00 Transmisja Mszy Świętej - z kościoła pw. św. Maurycego we Wrocławiu , sprawozdanie, 2024
 • 14:15 Czarne chmury - odc. 10/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Porwanie szlachcica i pułkownika w ...

  Porwanie szlachcica i pułkownika w biały dzień, w stolicy wolnego państwa, pod bokiem hetmana i króla, oburza brać szlachecką. Rusza pogoń. Tymczasem w nadgranicznym klasztorze na przyjazd czarnego powozu czeka kapitan Knothe ze swymi rajtarami. Jest tu również rotmistrz Zaremba, zaciekły wróg Dowgirda. Rotmistrz zrozumiał wreszcie, jakiemu panu służy i postanowił rzucić służbę u elektora brandenburskiego. Dowiedziawszy się o porwaniu Dowgirda, pragnie go odbić, zostaje jednak pojmany i wtrącony do lochu, w którym wcześniej uwięziono pułkownika. Na szczęście, do akcji przystępuje wachmistrz Kacper i jego towarzysze. Przebrani za mnichów organizują zasadzkę na rajtarów i niespodziewanie atakują ludzi elektora. Kapitan Knothe ginie z jego ręki, pan Krzysztof jest wolny. Niebawem popadnie w inną, słodką niewolę. W pałacu hetmana Sobieskiego trwają przygotowania do ślubu dwóch szczęśliwych par - pana Krzysztofa Dowgirda z piękną wychowanicą hetmana, Anną i dzielnego wachmistrza Kacpra z rezolutną Magdą.

 • 15:10 Woronicza 17 , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 16:10 Muzyczne NAJ - Muzyczne objawienia /bis1/ program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  W nowym cyklu muzycznym dla ...

  W nowym cyklu muzycznym dla widzów TVP Polonia przypomnimy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów zostanie dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej.
  Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i polskiej kultury.

 • 16:30 Polacy to wiedzą! - odc. 94 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1782* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kama odwiedza z Marcinem swoją ...

  Kama odwiedza z Marcinem swoją lekarkę, która zaskakuje młodych informacją, że badanie USG ciąży nie wykazało i wynik testu był fałszywie dodatni. Po wyjściu z gabinetu dziewczyna załamuje się, ale nie chce przyjąć od partnera pocieszenia - wciąż beznadziejnie zakochana w Chodakowskim.
  Tymczasem Iza szykuje się z Radkiem do ślubu, ale wciąż myśli także o byłym mężu i gdy odkrywa, że jego aktualna przyjaciółka może być w ciąży, od razu na nowo okazuje Marcinowi chłód. W ciągu dnia detektyw śledzi ludzi Rafalskiego, którzy przyłapują go, gdy robi im zdjęcia w trakcie załadunku trefnego towaru. A gdy szef gangu - Robert - postanawia dać Chodakowskiemu nauczkę, Kama trafia na celownik mafii jako jego dziewczyna. Kasia po śmierci Stawskiej w końcu na nowo zbliża się do Justyny.
  Lilka wyznaje Anecie, że wciąż nie umie zapomnieć o Mateuszu, a Olek musi walczyć w pracy z kolejną pokusą, bo wyraźnie wpada w oko jednej z pacjentek, Monice. Aleksandra - znając przeszłość Argasińskiego - zaczyna się niepokoić związkiem profesora z Iwoną. Tymczasem Jerzy prosi ukochaną o rękę, ale dostaje kosza. Oboje dochodzą jednak do porozumienia i postanawiają zamieszkać razem jako narzeczeni - ku radości Anety, która cały czas kibicuje ich związkowi.

 • 18:10 Varius Manx & Kasia Stankiewicz na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Cykl kameralnych koncertów, których bohaterem, ...

  Cykl kameralnych koncertów, których bohaterem, za każdym razem, będzie inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów bardziej przypominać będzie formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują swoje największe hity oraz najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszyć będą ich zespoły, grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli byłby dla nich szczególnie ważny. Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska. W tym odcinku wystąpią Varius Manx&Kasia Stankiewicz.

 • 19:00 no... wiadomo - /5/ magazyn, magazyn, 2024
  Program, którego twórcami są młodzi ...

  Program, którego twórcami są młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. No... Wiadomo jest 25 minutowym skrótem z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia.
  Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Komisarz Alex - odc. 236 (seria XIX, odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Zamach na biznesmena Podgórskiego stawia ...

  Zamach na biznesmena Podgórskiego stawia ekipę Alexa na nogi. Strzelec chybił, ale życie biznesmena wydaje się zagrożone. W firmie Podgórskiego krąży plotka, że ma romans z pracownicą, Mirecką. Czy za próbą zabójstwa stoi jeden z zazdrosnych partnerów? Podgórski ma żonę, Mirecka jest w związku z behawiorystą zwierzęcym Bieńczykiem. Śledztwo w sprawie próby zabójstwa nie jest jedynym problemem policjantów. Alex stracił apetyt, chociaż badania wykluczają chorobę. Marta postanawia wykorzystać sytuację i wziąć pod lupę Bieńczyka, a przy okazji pomóc Alexowi. Podczas sesji Bieńczyka z Alexem role się odwracają. To Bieńczyk szuka u psa pomocy. Wyznaje Alexowi winę. Wcześniej upił się w barze. Sądzi, że powodowany zazdrością o narzeczoną, zlecił zabójstwo Podgórskiego. Zabójca zadzwonił dwa dni później, każąc Bieńczykowi szykować pieniądze. Wkrótce zdruzgotany Bieńczyk powtarza swoje słowa policjantom, bo ofiarą tajemniczego zabójcy pada jego narzeczona, Mirecka. Podgórski wysłał ją do swojej willi po dokumenty. Kiedy otwierała drzwi, eksplodowała bomba. Bieńczyk nie potrafi podać rysopisu mężczyzny z baru. Ma luki w pamięci. Alex z kolei wie coś, o czym nie wiedzą policjanci. W barze oprócz Bieńczyka była też żona Podgórskiego. Maskowała się zmieniając wygląd, ale pies wyczuł jej zapach. Trop związany z przeszłością Podgórskiego wprowadza śledztwo na nowe tory. Być może zamach na Podgórskiego był blefem mającym zmylić policjantów, a celem od początku była narzeczona Bieńczyka. Tak podejrzewają Marta i Alex. Czy psu uda się powstrzymać zbrodnię i ochronić Mirecką?

 • 21:15 Pianista (The Pianist) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Francja,Polska,Wielka Brytania 2002
  Z zamiarem nakręcenia w Polsce ...

  Z zamiarem nakręcenia w Polsce filmu o czasach II wojny światowej Roman Polański nosił się od dawna - zbyt wiele jego własnych, tragicznych przeżyć wiązało się z tym okresem. Czekał tylko na odpowiedni scenariusz. Znakomitego materiału dostarczyła mu autobiografia Władysława Szpilmana, wybitnego pianisty i kompozytora, który w czasie wojny ukrywał się przez długi czas i właściwie tylko cudem ocalał z pogromu. Jego losy zainspirowały tuż po wojnie także Czesława Miłosza i Jerzego Andrzejewskiego do napisania noweli, z której powstał scenariusz filmu "Robinson warszawski". Gotowy film, po licznych przeróbkach narzuconych przez władze, tak bardzo odbiegał jednak wymową od literackiego pierwowzoru, że Czesław Miłosz wycofał swoje nazwisko z czołówki, a propagandowe dzieło wyświetlano ostatecznie w kinach pod tytułem "Miasto nieujarzmione". Chociaż "Pianista" powstał w koprodukcji francusko-polsko-niemiecko-brytyjskiej, w angielskiej wersji językowej i z zagranicznymi aktorami we wszystkich ważniejszych rolach, sam reżyser określił go jako film polski. Obraz ten, przez wielu uznany za dzieło życia Polańskiego, uhonorowano Złotą Palmą na MFF w Cannes w 2002 r. , Oscarami 2003 za reżyserię, scenariusz adaptowany i najlepszą rolę męską (rewelacyjny Adrien Brody), Cezarami 2003 dla najlepszego filmu, za reżyserię, główną rolę męską, muzykę, zdjęcia, scenografię i dźwięk, a także wieloma innymi nagrodami i wyróżnieniami.
  Akcja rozpoczyna się we wrześniu 1939 r. , kiedy to 28-letni wówczas Władysław Szpilman gra w Polskim Radiu Nokturn cis-moll Fryderyka Chopina. Wybuch niszczy siedzibę rozgłośni i przerywa występ na pięć długich lat. Po wkroczeniu do Warszawy Niemcy wprowadzają rozliczne restrykcje wobec ludności żydowskiej. Władysław, jego rodzice, dwie siostry i brat przeżywają pasmo upokorzeń. Pozbawieni pracy i środków do życia wyprzedają kolejno obrazy, srebra, meble. W końcu z domu znika także największy skarb artysty - fortepian. Prześladowania nasilają się: Szpilmanowie wraz z tysiącami innych Żydów muszą się przenieść do getta, gdzie na porządku dziennym jest nieludzkie traktowanie, okrucieństwo, cierpienia i śmierć. Władysław zarabia na utrzymanie rodziny, grając w kawiarni, gdzie zbiera się towarzystwo podejrzanego autoramentu. Trudno jednak o inne zajęcie.
  Tymczasem Niemcy zaczynają wywozić transporty Żydów z getta do obozów zagłady. Przychodzi też kolej na Szpilmanów. Władysława w ostatniej chwili wyciąga z szeregu skazańców znajomy żydowski policjant, każąc mu uciekać. Pianista już nigdy więcej nie ujrzy bliskich. Z pomocą członków ruchu oporu udaje mu się uciec z getta. Za murami przechowują go kolejno, w różnych miejscach, polscy przyjaciele. Z okien swojej kryjówki Władysław obserwuje wybuch powstania w getcie. Cały czas musi uważać, by swoją obecnością nie zwrócić na siebie niczyjej uwagi, bo to może być równoznaczne z wyrokiem śmierci. Taka sytuacja trwa do chwili wybuchu powstania warszawskiego. Gdy powstanie upada, Szpilman samotnie ukrywa się wśród ruin miasta, walcząc o przetrwanie z własnym głodem, wyczerpaniem, strachem. Ocalenie przyjdzie z najmniej spodziewanej strony.

 • 23:40 Tylko jeden skecz - "Alibaba i 40 rozbójników" program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2013
 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1782* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kama odwiedza z Marcinem swoją ...

  Kama odwiedza z Marcinem swoją lekarkę, która zaskakuje młodych informacją, że badanie USG ciąży nie wykazało i wynik testu był fałszywie dodatni. Po wyjściu z gabinetu dziewczyna załamuje się, ale nie chce przyjąć od partnera pocieszenia - wciąż beznadziejnie zakochana w Chodakowskim.
  Tymczasem Iza szykuje się z Radkiem do ślubu, ale wciąż myśli także o byłym mężu i gdy odkrywa, że jego aktualna przyjaciółka może być w ciąży, od razu na nowo okazuje Marcinowi chłód. W ciągu dnia detektyw śledzi ludzi Rafalskiego, którzy przyłapują go, gdy robi im zdjęcia w trakcie załadunku trefnego towaru. A gdy szef gangu - Robert - postanawia dać Chodakowskiemu nauczkę, Kama trafia na celownik mafii jako jego dziewczyna. Kasia po śmierci Stawskiej w końcu na nowo zbliża się do Justyny.
  Lilka wyznaje Anecie, że wciąż nie umie zapomnieć o Mateuszu, a Olek musi walczyć w pracy z kolejną pokusą, bo wyraźnie wpada w oko jednej z pacjentek, Monice. Aleksandra - znając przeszłość Argasińskiego - zaczyna się niepokoić związkiem profesora z Iwoną. Tymczasem Jerzy prosi ukochaną o rękę, ale dostaje kosza. Oboje dochodzą jednak do porozumienia i postanawiają zamieszkać razem jako narzeczeni - ku radości Anety, która cały czas kibicuje ich związkowi.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 5 reality show, reality show, 2024
  W odcinku 5 zobaczymy efekt ...

  W odcinku 5 zobaczymy efekt wypełnianej wieczorem ankiety, której wyniki zmienią dotychczasowy układ par. Nie obędzie się bez konfliktów, wybory zaskoczą wielu. Ankieta rozdzieli nawet Tadeusza i Janinę. Podczas plenerowego spotkania grupy, Marta nieśmiało zapyta o plany związane z balem finałowym. Okaże się, że wyobrażenia niektórych o potencjalnych partnerach na balu są dalekie od rzeczywistości. Wizyta w sklepie z używaną odzieżą w nowych parach. To będzie dopiero zabawa - ubrać kogoś, kogo niekoniecznie się lubi. W ciągu dnia pełnego niespodzianek także spotkania miłe i te mniej miłe. Małgorzaty wrogość wobec Andrzeja zaskoczy wszystkich. A Majka będzie się starała wpłynąć na spotkaniu na zachowanie Zygmunta. Marta do rozmowy jeden na jeden zaprosi Majkę. I to okaże się przełomowe. Randka Tadeusza z Marią także, bo mimo pokus pozostanie wierny swojemu pierwszemu wyborowi. Gościem specjalnym odcinka będzie Edyta Herbuś, która poprowadzi kuracjuszy po czerwonym dywanie.

 • 03:05 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 5* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Rok 1939. Życie na Kresach ...

  Rok 1939. Życie na Kresach toczy się leniwie, pomimo coraz częstszych wieści o nadchodzącej wojnie. Dorastający rówieśnicy Zbyszek i Wasylko rywalizują ze sobą na każdym polu. Kochają się w tej samej dziewczynie - Aksinii. Wasylko spiskuje z ukraińskimi nacjonalistami, przez co Antonii musi go ratować przed policją. Wkrótce Niemcy napadają na Polskę i Antoni zostaje zmobilizowany. Tymczasem w Breslau Peter i Lisa biorą ślub. Goldstein pragnie przepisać na Karla swój majątek, by uchronić go przed konfiskatą jako mienie żydowskie. W zamian prosi o pomoc w ucieczce za granicę. Lisa z wyróżnieniem kończy medycynę i podejmuje etat w klinice. Jej pierwszy w życiu pacjent ma na plecach wyciętą nożem swastykę. To skatowany przez bojówkarzy Goldstein. Lisa obiecuje umierającemu, że zaopiekuje się jego rodziną i pomoże im uciec z Rzeszy. Kilkadziesiąt lat później, czekając na wyniki badań babci, Marianna - czytająca pamiętniki Lisy - zdaje sobie sprawę, że jest w tym samym szpitalu, w którym skonał Goldstein. Marianna odkrywa, że jej życie to stąpanie po śladach Karla i jego siostry. Ten sam dom, te same ulice, uczelnie, szpitale, stale te same kamienie pod stopami.

 • 03:50 no... wiadomo - /5/ magazyn, magazyn, 2024
  Program, którego twórcami są młodzi ...

  Program, którego twórcami są młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. No... Wiadomo jest 25 minutowym skrótem z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia.
  Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch

 • 04:20 Metro. 30 lat później /skrót/ , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  Współczesna (Katowicki "Spodek" 2021) rejestracja ...

  Współczesna (Katowicki "Spodek" 2021) rejestracja kultowego musicalu Metro. Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

 • 05:10 Kulturalni PL - (681) magazyn, magazyn, 2024
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv