TVP Polonia - Program TV na niedzielę 21 kwietnia 2024

 • 06:00 Zrujnowani odbudowani magazyn, magazyn, 2024
  Magazyn religijny prezentujący świadectwa mężczyzn ...

  Magazyn religijny prezentujący świadectwa mężczyzn - mężów, ojców i synów, doświadczonych przez różne kryzysowe sytuacje i życiowe trudności. W programie opowiadają o swoich radykalnych przemianach. To świadectwo działania Ducha Świętego w życiu każdego człowieka, który otworzy się na Jego działanie. Symboliczna scenografia - ruiny starego kościoła - ukazują proces odbudowy Kościoła i wspólnoty, w której żyje bohater. Karol Gnat, w sposób dociekliwy, ale jednocześnie taktowny, będzie pogłębiał historię życia bohatera danego odcinka.

 • 06:35 Czarne chmury - odc. 10/10 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1973
  Porwanie szlachcica i pułkownika w ...

  Porwanie szlachcica i pułkownika w biały dzień, w stolicy wolnego państwa, pod bokiem hetmana i króla, oburza brać szlachecką. Rusza pogoń. Tymczasem w nadgranicznym klasztorze na przyjazd czarnego powozu czeka kapitan Knothe ze swymi rajtarami. Jest tu również rotmistrz Zaremba, zaciekły wróg Dowgirda. Rotmistrz zrozumiał wreszcie, jakiemu panu służy i postanowił rzucić służbę u elektora brandenburskiego. Dowiedziawszy się o porwaniu Dowgirda, pragnie go odbić, zostaje jednak pojmany i wtrącony do lochu, w którym wcześniej uwięziono pułkownika. Na szczęście, do akcji przystępuje wachmistrz Kacper i jego towarzysze. Przebrani za mnichów organizują zasadzkę na rajtarów i niespodziewanie atakują ludzi elektora. Kapitan Knothe ginie z jego ręki, pan Krzysztof jest wolny. Niebawem popadnie w inną, słodką niewolę. W pałacu hetmana Sobieskiego trwają przygotowania do ślubu dwóch szczęśliwych par - pana Krzysztofa Dowgirda z piękną wychowanicą hetmana, Anną i dzielnego wachmistrza Kacpra z rezolutną Magdą.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:35 Misja Brazylia - Najważniejsi są ludzie cykl reportaży, reportaż, 2022
  W kolejnym odcinku cyklu "Misja ...

  W kolejnym odcinku cyklu "Misja Brazylia" odwiedzamy położoną nad oceanem parafię w Mangagua. To szczególne miejsce dla Marianina ks. Jana Bącala. Zawsze, kiedy wraca w to miejsce, spotyka się z dużą życzliwością wiernych. Ludzie pamiętają swojego duszpasterza, który przed laty zbudował tu wspaniałą wspólnotę. Teraz dzięki zaangażowaniu parafian, powstaje tu nowoczesne centrum duszpasterskie.

 • 11:55 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:00 Regina Coeli (Anioł Pański) , sprawozdanie, , kraj prod.Watykan 2024
 • 12:15 Między ziemią a niebem , magazyn, 2024
 • 12:55 Słowo na niedzielę - Co ma szpinak do pasterza? , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
  W Ewangelii Pan Jezus wyraźnie ...

  W Ewangelii Pan Jezus wyraźnie tłumaczy, co to znaczy, że jest dobrym pasterzem. Możemy podsumować to w ten sposób: Jego dobro unieważnia, unicestwia nasze zło. Nie nas, ale nasze zło. A nasze zło unicestwia Jezusa. Mój i twój grzech zabija go na Golgocie. Ale Ojciec Go wskrzesza, przywraca do życia. Unicestwia, unieważnia śmierć. I nas też włącza w ten plan, w to działanie.

 • 13:00 Transmisja Mszy Świętej - z kaplicy Domu Prowincjalnego Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie , sprawozdanie, 2024
 • 14:15 Będziemy mieszkać razem - odc. 1 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  "Będziemy mieszkać razem" to pełna ...

  "Będziemy mieszkać razem" to pełna emocji opowieść o losach Polaków i Ukraińców, w pierwszych dniach i miesiącach wojny w Ukrainie. Ukraińców, których z domów w ojczyźnie wypędziła wojna, przyjęli w swoich domach Polacy. Otworzyli swoje serca dla uchodźców, których życie legło w gruzach. To opowieść o sile miłości, nadziei i przyjaźni. O tym, że przetrwać możemy tylko razem.
  Basia Lipińska mieszka razem z mężem Tadeuszem oraz teściami na Mazurach i prowadzi wygodne, z pozoru, beztroskie życie. Jednak jej małżeństwo przechodzi kryzys, z powodu matki Tadeusza, Magdy, która zbyt mocno ingeruje w ich życie. Basia myśli o rozwodzie.
  Anna - gdy jej miasto atakują Rosjanie, a dom zmienia się w gruzy - ucieka z Ukrainy razem z 7 - letnią siostrzenicą Warią oraz Fridą, ukochanym psem dziewczynki.
  Basia na dworcu kolejowym poznaje Annę i Warię, jest tak poruszona ich dramatem, że zaprasza uciekinierki z Ukrainy pod swój dach, a raczej pod dach domu teściowej, która początkowo raczej nie wyraża zachwytu, w przeciwieństwie do jej męża. Basia mocno angażuje się w organizowanie stałej pomocy dla uchodźców.
  Obie rodziny, polska i ukraińska, zaczynają wspólne życie, w zupełnie niezwykłych okolicznościach. Wszyscy bohaterowie, po wybuchu tej okrutnej wojny, muszą zdać trudny egzamin i odkryć, co jest dla każdego z nich najważniejsze...


  Odc. 1
  Gdy w Ukrainie wybucha wojna, Basia Lipińska jest z mężem Tadeuszem na nartach, ale od razu wracają do domu na Mazurach, zaalarmowani przez mamę Tadeusza - Magdę. Tymczasem z Ukrainy - ogarniętej chaosem i przemocą - ucieka Anna, próbując ocalić nie tylko swoją 7 - letnią siostrzenicę Warię, ale także jej ukochanego psa. Na dworcu kolejowym Basia poznaje Annę i Warię, proponuje im nocleg. Na dworcu poznają też Gintera, szwajcarskiego dziennikarza, który dokumentuje wojnę i solidarność Polaków wobec uchodźców.

 • 15:10 Woronicza 17 , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 16:10 Muzyczne NAJ - VOX program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  W nowym cyklu muzycznym dla ...

  W nowym cyklu muzycznym dla widzów TVP Polonia przypomnimy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów zostanie dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej.
  Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i polskiej kultury.

 • 16:30 Polacy to wiedzą! - odc. 95 teleturniej, teleturniej, 2024
  Format teleturnieju opiera się na ...

  Format teleturnieju opiera się na tym co widzowie lubią oglądać najbardziej duża ilość pytań, o różnej skali trudności, które sprawdzają wiedzę uczestników i pozwalają widzom wciągnąć się w grę. Tym razem będą to pytania, które dotyczą zagadnień związanych z Polską. Pytania, w tym programie będą również początkiem rozmów o tematach jakich dotyczą. Jak w każdym teleturnieju naszym zadaniem będzie poprzez grę zawodników rozwijać i ugruntowywać wiedzę widzów. Uczestnikom dajemy poczucie, że w wielu momentach decydują sami o rozgrywce. Podejmując decyzję to oni dodatkowo budują napięcie w programie. Widzowie będą mogli ocenić, czy zrobili słusznie.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1784* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kama kolejny raz pomaga Marcinowi ...

  Kama kolejny raz pomaga Marcinowi w rozwiązaniu dziecięcego "kryzysu", gdy detektyw zapomina o szkolnym Dniu Kropki. Chodakowski zdaje sobie w końcu sprawę, jak bardzo mu na dziewczynie zależy. Aleksandrze nowa wybranka syna jednak wyraźnie się nie podoba, czego kobieta nie ukrywa, choć Iwona, Aneta i Olek starają się ją przekonać, by dała tancerce szansę. Tymczasem Robert - szef gangu, do którego należy Rafalski - postanawia ukochaną Marcina porwać, wysyłając w ten sposób detektywowi ostrzeżenie. Bandyci wypuszczają Kamę dopiero po kilku godzinach - przerażoną i zalaną łzami. A do tego Robert nawiązuje znajomość z jej siostrą Anią, bez trudu zdobywając jej zaufanie Z kolei Aneta odkrywa, że jedna z pacjentek Olka - Monika - uparcie go adoruje i w końcu rusza do akcji. Gdy lekarka radzi chorej, by po pomoc zgłosiła się do psychologa, ta - rozwścieczona - na parkingu przed kliniką rysuje kluczami jej auto. A gdy Chodakowska ją na tym przyłapuje, Monika postanawia się zemścić i - oceniając kolejną wizytę u Olka w Internecie - oskarża lekarza o molestowanie w trakcie badania. Kasia i Justyna biorą udział w pogrzebie Stawskiej, a później jadą do notariusza, który przekazuje im list od ciotki z jej ostatnią prośbą. Okazuje się, że zmarła miała przed laty ukochanego, Jana. Dziewczyny mają go teraz odszukać i przekazać mężczyźnie listy, które Stawska do niego pisała, ale nigdy nie miała odwagi wysłać.

 • 18:10 IRA na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyka na dobry wieczór to ...

  Muzyka na dobry wieczór to cykl kameralnych koncertów, których bohaterem, za każdym razem, będzie inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów bardziej przypominać będzie formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszyć będą ich zespoły, grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli byłby dla nich szczególnie ważny. Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska.

 • 19:00 no... wiadomo - /6/ magazyn, magazyn, 2024
  Program tworzą młodzi i popularni ...

  Program tworzą młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. To skrót z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia.
  Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Komisarz Alex - odc. 237 (seria XIX, odc. 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Komisarz Wilczak dostaje niespodziewany awans ...

  Komisarz Wilczak dostaje niespodziewany awans na szefa wydziału zabójstw w Szczecinie. Ma tam wprowadzić psy do policyjnej służby. Dla Wilczaka awans oznacza wyjazd z Łodzi. Ani komisarz, ani Alex nie potrafią się w pełni z tego cieszyć. Dochodzi do pożegnania Wilczaka, a cały zespół jest poruszony jego wyjazdem, a najbardziej Alex. Bogna obiecuje, że czworonóg sam będzie mógł wybrać sobie nowego partnera. Przedstawia Alexowi dwóch kandydatów, których jednak odrzuca. Uwaga psa skupia się na komisarzu Andrzeju Sochoniu. Przyjechał z Zakopanego w sprawie zabójstwa dziennikarki z Łodzi. Do zabójstwa doszło na górskim szlaku. Sochoń ma prowadzić śledztwo. Alex od pierwszego momentu okazuje komisarzowi sympatię. Okazuje się, że Sochoń stracił niedawno swojego ukochanego psa. On oraz Alex tęsknią za swoimi partnerami i przyjaciółmi. To z miejsca buduje między nimi nić porozumienia. Tymczasem sprawa zabójstwa się komplikuje. Alex i Sochoń trafiają na kolejne ciało. Zabity to Szymon Janik - były chłopak dziennikarki. W toku śledztwa okazuje się, że był on związany z handlem narkotykami.

 • 21:15 Paradiso spektakl teatralny, teatr, 2019
  Sztukę pt. "Paradiso" napisał specjalnie ...


  Sztukę pt. "Paradiso" napisał specjalnie dla Teatru TV Andrzej Strzelecki. To barwna podróż muzyczna do przedwojennej Polski, do lat 30. ubiegłego stulecia. Stołeczna elita gości w lokalu kawiarniano - dancingowym wzorowanym na słynnej warszawskiej Adrii, a nad aurą beztroskiej rozrywki unosi się przeczucie katastrofy, ku której zmierza radykalizujący się świat.
  W tytułowym Paradiso pojawiają się literaci, przemysłowcy, ziemiaństwo, politycy, urzędnicy, aktorzy, a wśród nich przyjaciel właściciela Felicjana Drawicza, Władysław Wierzejski, wypuszczony właśnie z Berezy Kartuskiej. Wierzejski podpisał dokument lojalności, aby wyjść na wolność i zemścić się na wiceministrze spraw wewnętrznych Konstantym Barwińskim, sprawcy wysłania literata do obozu. Równolegle do wątku kryminalnego są prowadzone wątki obyczajowe, których zadaniem jest jak najlepsze oddanie ducha czasu i odzwierciedlenie bardzo skomplikowanej siatki powiązań biznesowych, politycznych oraz uczuciowych gości, którzy pojawiają się w lokalu. Wieczór, w którym poznajemy poszczególnych bohaterów, z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale w efekcie obfituje w zdarzenia brzemienne dla ich wzajemnych relacji. Muzyczne tło ostatniej piosenki "Jutra może nie być już" podsumowuje stan, w jakim ich zostawiamy. Opowieść o lokalu i jego kilkunastu gościach - mimo iż fikcyjna - odwołuje się do faktów i zdarzeń z tamtych czasów. W autorskim przedstawieniu Andrzeja Strzeleckiego ogromną rolę odgrywają znakomici aktorzy, a także muzyka - szczególnie piosenki, które organizują jego rytm i współdecydują o formie realizacji. Akcja toczy się symultanicznie, a kolejne sceny tworzą swoisty kolaż, opisujący klimat ostatnich lat międzywojnia, nie bez powodu kojarzonych przez twórców z balem na Titanicu.

 • 22:45 Nikt tylko ty program muzyczny, koncert, 1972
  Audycja rozrywkowa oparta na piosenkach ...

  Audycja rozrywkowa oparta na piosenkach z repertuaru przedwojennych gwiazd polskiego kabaretu: Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej i Zuli Pogorzelskiej.

 • 23:25 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1784* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kama kolejny raz pomaga Marcinowi ...

  Kama kolejny raz pomaga Marcinowi w rozwiązaniu dziecięcego "kryzysu", gdy detektyw zapomina o szkolnym Dniu Kropki. Chodakowski zdaje sobie w końcu sprawę, jak bardzo mu na dziewczynie zależy. Aleksandrze nowa wybranka syna jednak wyraźnie się nie podoba, czego kobieta nie ukrywa, choć Iwona, Aneta i Olek starają się ją przekonać, by dała tancerce szansę. Tymczasem Robert - szef gangu, do którego należy Rafalski - postanawia ukochaną Marcina porwać, wysyłając w ten sposób detektywowi ostrzeżenie. Bandyci wypuszczają Kamę dopiero po kilku godzinach - przerażoną i zalaną łzami. A do tego Robert nawiązuje znajomość z jej siostrą Anią, bez trudu zdobywając jej zaufanie Z kolei Aneta odkrywa, że jedna z pacjentek Olka - Monika - uparcie go adoruje i w końcu rusza do akcji. Gdy lekarka radzi chorej, by po pomoc zgłosiła się do psychologa, ta - rozwścieczona - na parkingu przed kliniką rysuje kluczami jej auto. A gdy Chodakowska ją na tym przyłapuje, Monika postanawia się zemścić i - oceniając kolejną wizytę u Olka w Internecie - oskarża lekarza o molestowanie w trakcie badania. Kasia i Justyna biorą udział w pogrzebie Stawskiej, a później jadą do notariusza, który przekazuje im list od ciotki z jej ostatnią prośbą. Okazuje się, że zmarła miała przed laty ukochanego, Jana. Dziewczyny mają go teraz odszukać i przekazać mężczyźnie listy, które Stawska do niego pisała, ale nigdy nie miała odwagi wysłać.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:03 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 6 reality show, reality show, 2023
  Odc. 6 Grupę odwiedzą Ania ...

  Odc. 6
  Grupę odwiedzą Ania i Józek z V sezonu. Na spotkaniu grupowym Marta podsumuje eksperymentalną zamianę par. Powrót do dawnych układów partnerskich jest nieunikniony. Z jednym wyjątkiem: Teodozja i Ryszard postanowili poznać się lepiej i wyjadą na specjalną randkę do Czarnego Potoku. Andrzej, wcześniej partner Teodozji, bardzo to przeżyje. W związku z wyjazdem Teodozji i Ryszarda, Ania tę noc spędzi z Małgorzatą, a Józek z Zygmuntem, który to spotkanie zapamięta na długo. Gdy Teo z Ryszardem spędzają wspólnie czas, grupa odwiedzi strzelnicę. Ich zadaniem będzie napisanie na balonach bolesnych emocji, do których postarają się strzelić, aby rozstać się z nimi bezpowrotnie. Janinka będzie miała z tym kłopot, ale przy wsparciu Tadeusza ostatecznie pożegna się ze swoimi demonami z przeszłości. Tego dnia to Janina będzie też bohaterką indywidualnej rozmowy z Martą. Dzień zakończy się wspólnym ogniskiem, grupa nie zapomni o wysłaniu pozdrowień Teodozji i Ryszardowi.

 • 03:05 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 6* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  17 września na Polskę napada ...

  17 września na Polskę napada Związek Radziecki. Dowódcy Armii Czerwonej namawiają ukraińskich chłopów, by chwytali za broń i samodzielnie wymierzali sprawiedliwość polskim panom. Dla Wasylki to szansa na wybicie się i uzyskanie pozycji, o jakiej marzył. W nocy Zofię budzi walenie do drzwi. Ma kilka chwil na spakowanie rzeczy i opuszczenie dworu. Wraz ze Zbyszkiem oraz małymi bliźniętami zostaje wywieziona w głąb ZSRR. Zaczyna się mordercza podróż w bydlęcych wagonach. Niemal 60 lat później Marianna spotyka się z Uwe, który pomaga jej odczytać pismo Lisy. Z nich dowiadujemy się, że Karl szczęśliwie unika służby na froncie. Zostaje on powołany do Komisji profesora Grundmanna, która ma za zadanie ukryć największe skarby sztuki zrabowane w Polsce. Karlowi w pracy pomaga młoda asystentka, Maria. Natomiast Lisa rodzi Helenkę. Jedzie odwiedzić Petera stacjonującego wraz z oddziałem w garnizonowym miasteczku Generalnej Guberni. Do spotkania niestety nie dochodzi. Podczas patrolu Peter ginie z rąk polskich partyzantów.

 • 03:50 no... wiadomo - /6/ magazyn, magazyn, 2024
  Program tworzą młodzi i popularni ...

  Program tworzą młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. To skrót z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia.
  Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch.

 • 04:20 Pod dachami Paryża. Wieczór piosenki francuskiej cz. 1 koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2002
  Koncert złożony z najpiękniejszych i ...


  Koncert złożony z najpiękniejszych i najpopularniejszych piosenek francuskich różnych epok w scenerii przypominającej niepowtarzalny nastrój Paryża. W zainscenizowanej scenarii paryskiej ulicy i bistro pojawiają się postaci przypominające świat, który istniał naprawdę i przechowany został między innymi w piosenkach, malarstwie Toulouse - Lautreca czy w filmach Claude'a Leloucha. • 05:10 Kulturalni PL - (682) magazyn, magazyn, 2024
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv