TVP Polonia - Program TV na niedzielę 28 kwietnia 2024

 • 06:00 Zrujnowani odbudowani magazyn, magazyn, 2024
  Magazyn religijny prezentujący świadectwa mężczyzn ...

  Magazyn religijny prezentujący świadectwa mężczyzn - mężów, ojców i synów, doświadczonych przez różne kryzysowe sytuacje i życiowe trudności. W programie opowiadają o swoich radykalnych przemianach. To świadectwo działania Ducha Świętego w życiu każdego człowieka, który otworzy się na Jego działanie. Symboliczna scenografia - ruiny starego kościoła - ukazują proces odbudowy Kościoła i wspólnoty, w której żyje bohater. Karol Gnat, w sposób dociekliwy, ale jednocześnie taktowny, będzie pogłębiał historię życia bohatera danego odcinka.

 • 06:35 Będziemy mieszkać razem - odc. 1 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  "Będziemy mieszkać razem" to pełna ...

  "Będziemy mieszkać razem" to pełna emocji opowieść o losach Polaków i Ukraińców, w pierwszych dniach i miesiącach wojny w Ukrainie. Ukraińców, których z domów w ojczyźnie wypędziła wojna, przyjęli w swoich domach Polacy. Otworzyli swoje serca dla uchodźców, których życie legło w gruzach. To opowieść o sile miłości, nadziei i przyjaźni. O tym, że przetrwać możemy tylko razem.
  Basia Lipińska mieszka razem z mężem Tadeuszem oraz teściami na Mazurach i prowadzi wygodne, z pozoru, beztroskie życie. Jednak jej małżeństwo przechodzi kryzys, z powodu matki Tadeusza, Magdy, która zbyt mocno ingeruje w ich życie. Basia myśli o rozwodzie.
  Anna - gdy jej miasto atakują Rosjanie, a dom zmienia się w gruzy - ucieka z Ukrainy razem z 7 - letnią siostrzenicą Warią oraz Fridą, ukochanym psem dziewczynki.
  Basia na dworcu kolejowym poznaje Annę i Warię, jest tak poruszona ich dramatem, że zaprasza uciekinierki z Ukrainy pod swój dach, a raczej pod dach domu teściowej, która początkowo raczej nie wyraża zachwytu, w przeciwieństwie do jej męża. Basia mocno angażuje się w organizowanie stałej pomocy dla uchodźców.
  Obie rodziny, polska i ukraińska, zaczynają wspólne życie, w zupełnie niezwykłych okolicznościach. Wszyscy bohaterowie, po wybuchu tej okrutnej wojny, muszą zdać trudny egzamin i odkryć, co jest dla każdego z nich najważniejsze...


  Odc. 1
  Gdy w Ukrainie wybucha wojna, Basia Lipińska jest z mężem Tadeuszem na nartach, ale od razu wracają do domu na Mazurach, zaalarmowani przez mamę Tadeusza - Magdę. Tymczasem z Ukrainy - ogarniętej chaosem i przemocą - ucieka Anna, próbując ocalić nie tylko swoją 7 - letnią siostrzenicę Warię, ale także jej ukochanego psa. Na dworcu kolejowym Basia poznaje Annę i Warię, proponuje im nocleg. Na dworcu poznają też Gintera, szwajcarskiego dziennikarza, który dokumentuje wojnę i solidarność Polaków wobec uchodźców.

 • 07:25 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Nowy sezon grillowy. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

  W kolejnym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na rozpoczęcie nowego sezonu grillowego. Jakie są pierwsze oznaki wiosny w naszym kraju? Jedni zapewne stwierdzą, że wiosnę zwiastuje powrót bocianów po zimowej przerwie. Inni, że pojawienie się świeżej, zielonej trawy na zalanych jeszcze wodą łąkach albo młodziutkie pączki na gałązkach. Ale dla wszystkich smakoszy sygnałem, że wiosna naprawdę już przyszła jest rozchodzący się zapach pieczonego na grillu mięsiwa. Jak Polska długa i szeroka, kiedy tylko promienie wiosennego słońca ogrzeją nasz kraj, na działkach, na polach biwakowych pojawiają się grille. Po długiej jesieni i zimie zgłodniali grillowych przysmaków rodacy rozpalają ogień, a karkówka, kiełbasa, kaszanka trafiają na ruszt. I tak będzie tym razem u Karola, choć jak zwykle przepisy na grillowe smakowitości zostaną złamane. Proponowane potrawy: 1/ karkówka wieprzowa upieczona na drewnianym rożnie na wzór popularnego kebabu, a do tego sos z pieczonej papryki i bakłażana; 2/ pieczone na ruszcie placuszki z ziemniaków z boczkiem, poddane z sałatką z wędzonej makreli; 3/grillowane na metalowej szpadzie szaszłyki z mielonego mięsa, podane z sałatką z cebuli i świeżej kolendry.

 • 08:00 Spona Komedia obyczajowa, film fabularny telewizyjny, 1998
  Adaptacja niegdyś bardzo popularnej ...


  Adaptacja niegdyś bardzo popularnej powieści Edmunda Niziurskiego pt. "Sposób na Alcybiadesa". Książka, opublikowana w latach 60. XX wieku, szybko podbiła serca nastoletnich czytelników, do których przede wszystkim była skierowana. W powodzi ówczesnej literatury dla młodzieży wyróżniała się niebanalnym ujęciem świata szkoły, sympatycznymi bohaterami o stanowczo niewygórowanych ambicjach i mało budującym stosunku do nauki, a także oryginalną stylistyką, zgrabnie łączącą realizm z komicznym przerysowaniem."Moim zdaniem tajemnica sukcesu Edmunda Niziurskiego polega na tym, że przedstawił szkołę jako instytucję z jednej strony ważną i raczej niezbędną, a z drugiej - zupełnie absurdalną. Bezgranicznie poważaną, a zarazem śmieszną. Ta szkoła to pole odwiecznej, rytualnej niemal walki uczniów i profesorów. Profesorowie dążą do ograniczenia wolności uczniów, puszą się i nadymają. Uczniowie natomiast chcą korzystać z młodości i robią akurat to, czego im nie wolno. Tak było i będzie zawsze" - zwierzał się miesięcznikowi "Film" scenarzysta "Spony" Wojciech Tomczyk, już w swych "szczenięcych latach" zagorzały admirator powieści Niziurskiego. Dokonana przezeń adaptacja "Sposobu na Alcybiadesa" niewiele odbiega od książkowego pierwowzoru. Pewnym novum, raczej miłym dla oka, są dwie urodziwe panienki, mające znaczący wpływ na losy trójki niesfornych bohaterów. Warto też zwrócić uwagę na przebojową ścieżkę dźwiękową, w której hity lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych znakomicie współgrają ze zdecydowanie nowoczesnymi brzmieniami.Słaby, Ciamciara i Zasępa, a wraz z nimi cała klasa, mają poważny kłopot. Skala ich umysłowej mizerii osiągnęła rozmiary niespotykane w dziejach renomowanego męskiego Liceum im. Samuela Lindego. Nauczyciele, w gwarze uczniowskiej "gogowie", są mocno zaniepokojeni. Co więcej, postanawiają zwiększyć swoją aktywność, nie tylko wobec feralnej klasy. To natomiast bardzo się nie podoba pozostałym uczniom, zwłaszcza maturzystom.
  Słaby, Ciamciara i Zasępa dostają niedwuznaczną reprymendę ze strony starszych kolegów. Poddani podwójnej presji dochodzą do wniosku, że muszą jakoś uspokoić "gogów". Nie żeby od razu zacząć "kuć", ale choć trochę udobruchać podrażnione ciało pedagogiczne. Dowiedziawszy się, że starsi uczniowie dysponują wypracowanymi przez pokolenia "sposobami" na
  poszczególnych nauczycieli, postanawiają sami je zastosować. Niestety, choć w świecie dorosłych panuje socjalizm, szkoła rządzi się twardymi prawami rynku. Słabego, Ciamciarę i Zasępę stać tylko na zakup "sposobu na Alcybiadesa", niegroźnego profesora historii. Ale dobre i to. Teraz wiadomo przynajmniej, według jakiego klucza historyk odpytuje. Wystarczy, że każdy w klasie "wykuje się" na ściśle określony dzień i kwita.
  Metoda błyskawicznie przynosi skutki. Niestety, również uboczne. Uszczęśliwiony Alcybiades zaczyna bowiem chwalić się swymi rzekomymi sukcesami pedagogicznymi przed resztą nauczycieli i delegacją zaprzyjaźnionej szkoły.Liczne nagrody na poznańskim Festiwalu Filmowym dla Dzieci w 1998 roku, w tym dla fabularnego filmu aktorskiego, reżysera i najlepszego aktora (Władysław Kowalski).

 • 09:35 Misja Brazylia - Ocean biedy cykl reportaży, reportaż, 2022
  Parafia w Mongagua to szczególne ...

  Parafia w Mongagua to szczególne miejsce. Jedyny katolicki kościół tego miasta znajduje się nad samym oceanem. Przepiękne plaże kontrastują z wszechobecną biedą. Mariańska misja polega między innymi na pracy w terenie. Zaglądamy do domów położonych na obrzeżach miasta, w dzielnicy slumsów. Jedną z wizytowanych rodzin jest małżeństwo, które odmawiając handlu narkotykami, skazało swoją rodzinę na głód i skrajną biedę.

 • 09:50 Słowo na niedzielę - Niewierzący uczniowie i Szaweł , wykład/prelekcja/prezentacja, 2024
 • 10:00 Transmisja Mszy Świętej - z Placu św. Wojciecha w Gnieźnie , sprawozdanie, 2024
 • 12:05 Doktór Murek dramat, film fabularny kinowy, 1939
  Scenariusz filmu powstał na kanwie ...

  Scenariusz filmu powstał na kanwie prozy Tadeusza Dołęgi - Mostowicza "Dr Murek zredukowany" i "Drugie życie doktora Murka". Obie powieści należą do najciekawszych w bogatym dorobku pisarza, głównie ze względu na śmiałą krytykę niektórych, współczesnych autorowi mechanizmów społecznych. O celności i ostrości pióra twórcy "Kariery Nikodema Dyzmy" świadczy fakt, że sanacyjna cenzura wycięła ze scenariusza co odważniejsze, demaskatorskie fragmenty. W rezultacie powstał politycznie neutralny, lecz inteligentnie rozegrany dramat sensacyjny. Główny bohater filmu, tytułowy doktor Murek, w wyniku intryg traci posadę w prowincjonalnym magistracie. Postanawia wyjechać do Warszawy. W stolicy zarabia na życie wywożąc śmiecie. Nawiązuje kontakt z miejscowym półświatkiem. Niebawem wspólnie z przestępcą o pseudonimie "Czarny Kazik" dokonuje napadu na willę prezesa Czabrana. Arleta, kochanka "Czarnego Kazika", zabija swego konkubenta, by żyć z Murkiem. Ten jednak, choć korzysta z wdzięków dziewczyny, zamierza zostać zięciem Czabrana.

 • 13:45 Tacy byliśmy - Violetta Villas cykl reportaży, reportaż, 2023
  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, ...

  Sentymentalny cykl dokumentalno - rozrywkowy, który stanowi niezwykłą i barwną podróż w czasie do lat 70. i 80. minionego stulecia. Przypominamy, jak wyglądało wówczas życie i... jacy byliśmy.
  Fenomenalna Polka, Biały kruk wokalistyki światowej, Głos ery atomowej - takie barwne określenia wymyślili dziennikarze amerykańskiej prasy, opisując największą polską gwiazdę tamtych lat, czyli Violettę Villas. Ten odcinek to okazja, żeby poznać jej losy.

 • 14:15 Będziemy mieszkać razem - odc. 2 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W małżeństwie Lipińskich narasta napięcie, ...


  W małżeństwie Lipińskich narasta napięcie, Tadeusz wciąż nie chce wyprowadzić się od matki. Naciska na ukochaną, by postarali się o dziecko. Tymczasem Waria - po rozmowie z mamą przez telefon - buntuje się, ucieka, gotowa jechać po nią aż do Ukrainy. Ginter angażuje się w pomoc dla uchodźców i włącza się w organizację ośrodka dla uchodźców. Coraz bardziej zaprzyjaźnia się z Basią.

 • 15:10 Woronicza 17 , dysk./wywiad/debata, 2024
  Lekki w formie program traktujący ...

  Lekki w formie program traktujący o poważnych tematach: społecznych, gospodarczych i politycznych. Dyskusja prowadzona przez polityków przy niedzielnym śniadaniu narzuca nieco mniej oficjalną formę.

 • 16:10 Muzyczne NAJ - Andrzej Zaucha /bis1/ program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Przypominamy największe przeboje znanych artystów ...

  Przypominamy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów zostanie dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej. Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i polskiej kultury.

 • 16:30 Polacy to wiedzą! - odc. 96 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1786* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Lenka zaprasza Grześka do domu, ...

  Lenka zaprasza Grześka do domu, a chłopak wykorzystuje chwilę, gdy zostają sam na sam i w końcu po raz pierwszy ją całuje. Misiek znów wpada w tarapaty, bo zabiera do szkoły Sapera, co kończy się wezwaniem na miejsce Kingi. Pod koniec dnia Zduńska przeżywa rodzinny dramat, bo dostaje informację o śmierci ojca.
  Dima jest coraz bardziej oczarowany Magdą i gdy dziewczyna skręca nogę, otacza ją tak czułą opieką, że zaczyna to niepokoić nie tylko jej męża, ale też ją samą, z czego Budzyńska zwierza się Barbarze. Ostatecznie Ukrainiec, uciekając przed rodzącym się uczuciem, postanawia wrócić do ojczyzny i prosi Magdę oraz Andrzeja, by zajęli się Nadią.
  Żak poznaje w Siedlisku atrakcyjną letniczkę, którą od razu zaczyna adorować, ale jego romantyczne szaleństwo szybko kończy się kontuzją, gdy Robert próbuje ćwiczyć jogę z nową znajomą.
  Tymczasem doktor Kalinowska ostatecznie odchodzi z przychodni, a gdy Rogowscy wyjawiają Marcie i Jackowi, że szukają nowego inwestora, udziały w placówce postanawia kupić właśnie Malicki. Z kolei Basia, gdy rodzice wyjeżdżają do Warszawy, urządza w domu imprezę, za cichym przyzwoleniem Barbary, ale w tajemnicy przed Rogowskimi. Maria z Arturem wracają jednak do Grabiny przed czasem i przyłapują córkę i jej licznych gości na głośnej zabawie.

 • 18:10 Małgorzata Ostrowska na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyka na dobry wieczór to ...

  Muzyka na dobry wieczór to cykl kameralnych koncertów, których bohaterem, za każdym razem, będzie inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów bardziej przypominać będzie formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszyć będą ich zespoły, grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli byłby dla nich szczególnie ważny. Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska.

 • 19:00 no... wiadomo - /7/ magazyn, magazyn, 2024
  Program, którego twórcami są młodzi ...

  Program, którego twórcami są młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. Wiadomo jest 25 minutowym skrótem z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia.
  Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Komisarz Alex - odc. 238 (seria XIX, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Spacerujący po lesie fotograf znajduje ...

  Spacerujący po lesie fotograf znajduje w lesie ciało martwego biegacza. Zauważa uciekającego mężczyznę. Robi zdjęcie. Na miejsce zostaje wezwana ekipa dochodzeniowa. Okazuje się, że przy ciele mężczyzny znaleziono tylko kluczyki do samochodu. Alex natrafia w lesie na porzuconą torebkę z suszem marihuany. Policjanci postanawiają sprawdzić policyjne przypadki związane z marihuaną, jakie miały miejsce w okolicy, w której dokonano morderstwa. Patolog Leon zwraca uwagę na to, że na przegubie mężczyzny znalazł się charakterystyczny odcisk po sportowym zegarku. Policjanci odnajdują porzucony samochód, którego numer rejestracyjne pozwalają na identyfikację ofiary - to mieszkający samotnie Krzysztof Małek. Następnego dnia Gutek i Sochoń odwiedzają firmę, którą prowadził Małek. Na miejscu okazuje się, że spłoszony wizytą policji, prowadzący księgowość, współpracownik Małka próbuje zniszczyć dowody na finansowe przekręty. Mężczyzna zostaje przesłuchany. Podczas przesłuchania okazuje się, że nie miał żadnych powodów, by dokonać zabójstwa. Agata sprawdza policyjne archiwa. Natrafia na sprawę dilera narkotyków mieszkającego nieopodal miejsca, w którym dokonano zbrodni. Policjanci odwiedzają mężczyznę. Zastają go podczas treningu w domowej siłowni. Zwracają uwagę na sportowy zegarek mężczyzny. Agata zauważa, że dzięki zegarkowi, zapis każdego treningu zostawia ślad w chmurze programu treningowego. Policjanci analizują zapis treningów w komputerze Małka. Mapa jego ostatniego treningu biegu wskazuje na to, że w dniu zabójstwa, Małek zatrzymał się w okolicach niewielkiego gospodarstwa położonego na skraju lasu. Policjanci odwiedzają gospodarstwo. Na miejscu okazuje się, że w starej stodole znajduje się plantacja konopi indyjskich.

 • 21:15 Obce ciało (Obce ciało) film obyczajowy, film fabularny kinowy, , kraj prod.Polska,Rosja,Włochy 2014
  Podczas pobytu we Włoszech Kasia ...


  Podczas pobytu we Włoszech Kasia poznaje Angelo i zakochuje się w nim z wzajemnością. Wkrótce jednak odkrywa w sobie powołanie zakonne i wstępuje do klasztoru w Polsce. Angelo przyjeżdża do Warszawy, by odzyskać serce dziewczyny. Czy mu się uda? "To film dotyczący najważniejszych spraw kraju: etyki w korporacjach, miejsca religii w życiu tego katolickiego
  narodu, feminizmu i braku rozliczeń z komunizmem. Krzysztof Zanussi wziął głęboki oddech i wypalił, co o tym wszystkim myśli - pisał po premierze"Obcego ciała"jeden z krytyków. A myśli często w sposób daleki od tego, który jeszcze do niedawna dominował w tzw. głównym nurcie polskiej debaty publicznej. Daleki na tyle, że Zanussi po raz pierwszy w karierze miał poważne kłopoty z zebraniem funduszy na produkcję swojego filmu. A kiedy już pieniądze zgromadził i"Obce ciało"zrealizował, to owoc jego pracy nie został dopuszczony do konkursu na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zaś podczas oficjalnego pokazu prasowego doszło do skandalu. Wtedy grupka nieprzychylnych reżyserowi recenzentów skutecznie zakłócała projekcję głośnymi śmiechami i komentarzami. Już samo to świadczy, że ostatnie jak dotąd dzieło Zanussiego skutecznie wsadza kij w mrowisko, mówiąc otwarcie o sprawach, których publiczne poruszanie jeszcze do niedawna stanowiło tabu. Publicystyczna swada, z którą reżyser opowiada w"Obcym ciele"o bezdusznym świecie korporacji i nihilizmie luksusowych, nadwiślańskich feministek ma jednak swoją cenę, którą są psychologiczne uproszczenia widoczne w kreacji postaci i konstrukcji fabuły. Wnikliwiej artysta portretuje duchowość współczesnych katolików, reprezentowanych w filmie przez dwoje młodych zakochanych Angela i Kasię. Wiara, którą wyznają nie tylko ich umacnia, tłumaczy im świat i pomaga odróżniać dobro od zła, ale też wystawia na cierpienie, szykany, walkę z pokusami oraz wymusza bardzo niekiedy trudne życiowe wybory. Należący do katolickiej grupy modlitewnej Kasia i Angelo przeżywają idylliczne chwile w słonecznej Italii. Kwitnącą między nimi miłość i marzenia o wspólnej przyszłości pewnego dnia przerywa Kasia, która odkrywa w sobie powołanie zakonne.
  Dziewczyna wraca do Polski, by wstąpić do nowicjatu w klasztorze. Zrozpaczony Angelo, przynaglany przez niezadowolonego z decyzji córki ojca Kasi, jedzie za ukochaną do jej ojczyzny. Ma nadzieję, że przez rok, dzielący Kasię o ślubów wieczystych, zdoła sprawić, by do niego wróciła. Chcąc zapewnić sobie środki utrzymania zatrudnia się w stołecznej korporacji,
  kierowanej przez młodą, atrakcyjną i pozbawioną hamulców moralnych bizneswoman Kris Nilską. Nilska oraz jej równie atrakcyjna i równie wyzwolona z etycznych"przesądów"zastępczyni Mira Tkacz są wyraźnie zafascynowane nowym pracownikiem i jego wiarą, którą manifestuje nosząc na palcu obrączkę z dziesięcioma paciorkami różańca. Dla przebojowej, nie znoszącej sprzeciwu Kris stanowi to swego rodzaju wyzwanie. Postanawia uwieść Angelo, zmuszając go tym samym do złamania zasad. Kiedy mężczyzna odtrąca jej zaloty, zaczyna z nim prowadzić coraz bardziej perfidną grę, w której chęć zbrukania Angelo zaczyna po pewnym czasie sąsiadować z nieśmiałym pragnieniem nawrócenia.

 • 23:25 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1786* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Lenka zaprasza Grześka do domu, ...

  Lenka zaprasza Grześka do domu, a chłopak wykorzystuje chwilę, gdy zostają sam na sam i w końcu po raz pierwszy ją całuje. Misiek znów wpada w tarapaty, bo zabiera do szkoły Sapera, co kończy się wezwaniem na miejsce Kingi. Pod koniec dnia Zduńska przeżywa rodzinny dramat, bo dostaje informację o śmierci ojca.
  Dima jest coraz bardziej oczarowany Magdą i gdy dziewczyna skręca nogę, otacza ją tak czułą opieką, że zaczyna to niepokoić nie tylko jej męża, ale też ją samą, z czego Budzyńska zwierza się Barbarze. Ostatecznie Ukrainiec, uciekając przed rodzącym się uczuciem, postanawia wrócić do ojczyzny i prosi Magdę oraz Andrzeja, by zajęli się Nadią.
  Żak poznaje w Siedlisku atrakcyjną letniczkę, którą od razu zaczyna adorować, ale jego romantyczne szaleństwo szybko kończy się kontuzją, gdy Robert próbuje ćwiczyć jogę z nową znajomą.
  Tymczasem doktor Kalinowska ostatecznie odchodzi z przychodni, a gdy Rogowscy wyjawiają Marcie i Jackowi, że szukają nowego inwestora, udziały w placówce postanawia kupić właśnie Malicki. Z kolei Basia, gdy rodzice wyjeżdżają do Warszawy, urządza w domu imprezę, za cichym przyzwoleniem Barbary, ale w tajemnicy przed Rogowskimi. Maria z Arturem wracają jednak do Grabiny przed czasem i przyłapują córkę i jej licznych gości na głośnej zabawie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:04 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 7 reality show, reality show, 2024
  Odc. 7 Ten dzień będzie ...

  Odc. 7
  Ten dzień będzie należał do jednych z bardziej emocjonalnych. Andrzej za wszelką cenę będzie chciał się dowiedzieć, dlaczego Teodozja na randkę wybrała właśnie Ryszarda, a nie jego. A spotkanie grupowe, które zacznie się od niewinnej rozmowy o prawdziwej miłości kuracjuszy, zakończy się zaskakującą dla wszystkich decyzją jednego z kuracjuszy. Będziemy świadkami przełomowego wydarzenia w historii "Sanatorium miłości". Tymczasem Marta spotka się z Ryszardem i Stanisławem, po nim dojdzie do poważnego konfliktu Stanisława z Marią. W odcinku jeszcze jedna rozmowa indywidualna, Tego wieczoru nikt w sanatorium spał nie będzie.

 • 03:05 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 7* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków ...

  Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków w głąb Związku Radzieckiego. Podczas przeładunku na stacji Zbyszek zostaje zwerbowany do pracy przez sowieckich żołnierzy. Transport z jego matką odjeżdża. Zbyszek mając szansę na ucieczkę, decyduje się porzucić Zofię i rodzeństwo. Natomiast w Bresalu Karl, jak dawniej, spędza czas ze swoimi kolegami, teraz członkami Gestapo. Na jednym ze spotkań ogląda film z rozstrzelania więźniów skazanych na śmierć. Jest wstrząśnięty jak szybko się tym znudził, choć wiedział, że to prawdziwa śmierć. Karl oświadcza się Marii i zostaje przyjęty. Wkrótce jednak miasto zostaje ogłoszone twierdzą i nazywane Festung Breslau. Wśród zabezpieczanych przez komisję Grundmanna dzieł pojawiają się skrzynie pełne złotych zębów przywiezione z Auschwitz jako tajny depozyt Gestapo. Karl w porozumieniu z SS opracowuje plan ukrycia złota i dzieł sztuki wielkiej wartości w podziemnych skrytkach w górach.

 • 03:50 no... wiadomo - /7/ magazyn, magazyn, 2024
  Program, którego twórcami są młodzi ...

  Program, którego twórcami są młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. Wiadomo jest 25 minutowym skrótem z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych i sejmowych kuluarów. Łączy Internet i telewizję, młodsze i starsze pokolenie. Autorzy tłumaczą dziadkom to, o czym rozmawiają ich wnuki, a swoim rówieśnikom to, na co po powrocie do domu irytują się rodzice śledzący polityczne wydarzenia.
  Prowadzący: Kacper Zembrzucki, Aleksander Lipski, Julia Święch

 • 04:20 Pod dachami Paryża. Wieczór piosenki francuskiej cz. 2 koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2002
  Druga część koncertu złożonego z ...


  Druga część koncertu złożonego z najpiękniejszych i najpopularniejszych piosenek francuskich różnych epok w scenerii przypominającej niepowtarzalny nastrój Paryża. W zainscenizowanej scenerii paryskiej ulicy i bistro pojawiają się postaci przypominające świat, który istniał naprawdę i przechowany został między innymi w piosenkach, malarstwie Toulouse - Lautreca czy filmach Leloucha. • 05:10 Kulturalni PL - (683) magazyn, magazyn, 2024
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv