TVP Polonia - Program TV na piątek 08 grudnia 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 323 Dobre Miasto i Lawendowe Pole, Warmia magazyn, magazyn, 2023
  W tym odcinku Tomek Bednarek ...

  W tym odcinku Tomek Bednarek zawitał do Dobrego Miasta położonego na przepięknej Warmii. Odwiedził jeden z najlepiej zachowanych i największych kościołów halowych na Warmii - zespół kolegiacki, który cieszy się zaszczytnym tytułem Bazyliki Mniejszej nadanym przez papieża Jana Pawła II. Zajrzał też do skansenu miejskiego, znanego również jako Muzeum Starych Zawodów. To kompleks zabytkowych kamienic, w których odtworzono dawne warsztaty rzemieślnicze. Przejrzał się też w krystalicznie czystej tafli jeziora Limajno, zwanego "Perłą Warmii". Latem w jego wodach widoczność sięga nawet 3, 5 m! A na końcu swej podróży zaprosił nas do położonego niecałe 30 km od Dobrego Miasta Nowego Kawkowa - na spacer po rozległych fioletowych polach - pierwszej plantacji lawendy na Warmii i jednej z najważniejszych atrakcji w regionie.

 • 07:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Wojciech Cejrowski przebywa na Madagaskarze. ...

  Wojciech Cejrowski przebywa na Madagaskarze. Wraz z nim widzowie goszczą w jednej z nadmorskich wiosek tej wielkiej wyspy. Poznają kulturę i zwyczaje jej mieszkańców oraz więzi łączące ich z morzem - głównym żywicielem.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:40 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Stacja Innowacja - 129 * program edukacyjny, magazyn, 2023
 • 11:30 Lepsza połowa s.I - odc. 11 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Zibi przeżywa kłopoty finansowe. Właściciel ...


  Zibi przeżywa kłopoty finansowe. Właściciel budowy kręci i nie płaci. Zibiemu grozi bankructwo. Boi się reakcji Ani, która jest w ciąży i na niego liczy. Tymczasem Borys umawia się z Zosią na pierwszą randkę. Postanawia ukryć fakt, że jest milionerem. Zosia okazuje się skromną dziewczyną, ale dociekliwą. Nie pyta o pieniądze Borysa, ale chciałaby wiedzieć, gdzie pracuje, gdzie mieszka, jakie ma pasje itp. Próbując ukryć miliony, Borys brnie w kłamstwa. Opowiada, że pracuje na budowie, jeździ starym żukiem, mieszka w kawalerce po babci i uprawia warzywa na działce. Teraz Borys musi kupić starego żuka, kawalerkę i działkę, żeby kłamstwa nie wyszły na jaw. Musi się też fikcyjnie zatrudnić na budowie u Zibiego. Ponieważ Zibi ma kłopoty, a Zosia chce odwiedzić Borysa w pracy, Borys kupuje całą budowę. Tak więc kłamstwo Borysa ma dobre strony, bo ratuje Zibiego przed bankructwem. Zyskuje też Alex, który teraz jeździ samochodem Borysa i bardzo dba o auto. Dochodzi do tego, że kiedy Borys chce z Zosią pojechać na wycieczkę, Alex mówi, że nie da auta. Marek wciąż przeżywa drugą młodość. Tym razem postanawia grać na perkusji. Nie wie jednak, jak przekonać Jolę do kupienia tak drogiego instrumentu. Prosi Kamila o pomoc i to się sprawdza. Jola nie widzi sensu, żeby Marek grał na perkusji, ale co innego syn. Powinien rozwijać pasje. Ale teraz Jola męczy Kamila, żeby ćwiczył. Wypomina synowi, że ojciec tyle w niego zainwestował, a on nie gra. Na dodatek Marek dochodzi do wniosku, że perkusja jednak mu nie pasuje. Nie może jednak jej sprzedać, bo Jola domaga się, żeby Kamil ćwiczył. A on nie chce. Woli pracę na budowie u wuja Borysa.
 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 6 Piotr Paweł Świder cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Wizytówki osób, które są zapomnianymi ...

  Wizytówki osób, które są zapomnianymi twarzami Solidarności. Piotr Paweł Świder urodził się w1960 r. w Krakowie. Był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz współpracownikiem Konfederacji Polski Niepodległej w Krakowie. Po wprowadzeniu stanu wojennego zaangażował się w podziemną działalność KPN. Internowany na miesiąc w październiku 1982 r. Dwa lata później został sygnatariuszem deklaracji Inicjatywy Obywatelskiej w Obronie Praw Człowieka "Przeciw Przemocy" w Krakowie. W 1985 r. zaangażował się w działalność Ruchu "Wolność i Pokój". W 1986 r. wyemigrował do Francji. Odznaczony m.in. Krzyżem Wolności i Solidarności (2018 r.).

 • 12:15 M jak miłość - odc. 1749* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Artur zaskakuje Marię informacją, że ...

  Artur zaskakuje Marię informacją, że jednak przyjął pracę w Warszawie, a Rogowska uważa, że powinien zrezygnować z wyjazdu do stolicy i oznajmia mężowi, że dopóki nie zmieni zdania, nie chce z nim w ogóle rozmawiać. Saper wywołuje na Deszczowej małą sprzeczkę Zduńskich z ich sąsiadką panią Helą, kiedy niszczy jej ogródek. Maria pomaga Miśkowi w nauce, gdy wychowawca chłopca informuje seniorkę, że jej wnuk nie umie poprawnie odczytywać godziny. Filarska daje juniorowi w prezencie zegarek, który należał do Marszałka - pamiętając, że to właśnie jej mąż jako pierwszy pokazał Miśkowi, jak odczytać godzinę.
  Nadia postanawia napisać do taty list, który wrzuca w butelce do rzeki - z nadzieją, że w magiczny sposób trafi do adresata.. Magda wyznaje później Andrzejowi, że już nie wyobraża sobie życia bez małej i w głębi serca wcale nie pragnie, by ojciec do niej wrócił. Dima w Ukrainie zostaje w końcu wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i - wbrew protestom lekarza - chce ruszyć do Polski, by odnaleźć córkę. Marcin przekazuje Budzyńskiemu wyniki swojego śledztwa - nagrania ze stacji benzynowej, które dowodzą, że Julia wyjechała z Warszawy, cała i zdrowa. Prawnik zawozi materiały na policję. Później Chodakowski ustala, że numer, z którego ktoś anonimowo dzwonił do Andrzeja, łączył się z siecią z małego miasta we Włoszech. Budzyński od razu wsiada do samolotu. Tymczasem w kancelarii Rotkiewicza miejsce Julii zajmuje nowa prawniczka Agnieszka Lesicz. Gdy Sylwia krytykuje szefa za jej zatrudnienie, ten ostro ją upomina. Resztę dnia Kostecka spędza z Wernerem, który robi wszystko, by poprawić ukochanej humor.

 • 13:05 M jak miłość - odc. 1750* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Basia i Jasiek przystępują do ...


  Basia i Jasiek przystępują do matury - próbując pogodzić naukę z rodzinnymi problemami, bo tuż przed egzaminem młodych u Zduńskich zjawia się Dagmara, brutalnie pobita przez Igora. Matka Jaśka składa w końcu oficjalną skargę na policji, ale cały czas obawia się zemsty męża, więc Franka z Pawłem załatwiają jej schronienie u Magdy w Siedlisku. Igor jednak żonę śledzi i w Grabinie atakuje Dagmarę z bronią w ręku, gotów ją zabić za próbuję ucieczki z domu. W obronie kobiety stają Paweł, Staszek oraz Rafał. Budzyński odnajduje Julię w jej kryjówce we Włoszech. Malicka otwarcie wyznaje, że sfingowała swoje zaginięcie, by mu zaszkodzić. Po chwili prawniczka informuje jednak byłego kochanka, że ich rachunki są wyrównane. Po powrocie do domu Andrzej zapowiada Magdzie, że nie chce zemsty i nie pozwie Julii do sądu, choć ta zniszczyła jego karierę. Z kolei Werner opowiada wcześniej Budzyńskiej o swoich uczuciach do Sylwii. A przyjaciółka radzi prawnikowi, by wyznał w końcu Kosteckiej miłość.

 • 14:00 Historia polskiego sportu - cz. 2 cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2021
  Cykl dokumentalny, zrealizowany z okazji ...

  Cykl dokumentalny, zrealizowany z okazji stulecia odzyskania niepodległości, podsumowujący sto lat sukcesów polskiego sportu. To historia sportowców, ich osiągnięć, rekordów, zwycięstw, medali, sukcesów i porażek, pokazywana na tle dziejów Polski. Serial łączy formę klasycznego dokumentu z klipem, bazującym na emocjach, wynikających z pokazywania znanych wszystkim Polakom sukcesów sportowych. To sentymentalna podróż przez dzieje polskiego sportu, opowiedziana ustami głównych bohaterów. Wszystko zmontowane w płynną opowieść, snutą niczym baśń.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Bajki naszych rodziców - Zima w Wiklinowej Zatoce serial animowany, film animowany, 1998
  Spadł śnieg. Łabędzie zostają uwięzione ...


  Spadł śnieg. Łabędzie zostają uwięzione na jeziorze i tylko dzięki Archibaldowi i Serafinowi nie pożarł ich lis.
 • 15:35 Kulfon co z ciebie wyrośnie - odc. 16 serial animowany, film animowany, 1997
  W pobliżu domu Kulfona i ...


  W pobliżu domu Kulfona i Moniki rozpoczęły się prace budowlane. Kulfon bardzo zaciekawiony tym, co się tam robi, wszedł na teren ogrodzony i objęty zakazem wchodzenia. Niewiele brakowało, a doszłoby do groźnego wypadku.


 • 15:50 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (11) Wojciech Trzciński widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała, muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała, muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 16:45 Top 3 Marka Sierockiego - . magazyn muzyczny, magazyn, 2023
  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, ...

  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, w którym Marek Sierocki prezentuje autorski zestaw 3 teledysków.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 303 Ustroń magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

 • 17:45 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 5 Sławomir Czarlewski cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Wizytówki osób, które są zapomnianymi ...

  Wizytówki osób, które są zapomnianymi twarzami Solidarności. Sławomir Czarlewski urodził się w 1955 r. w Gdańsku. Od lat 70. był zaangażowany w antykomunistyczne protesty. Po powstaniu NSZZ "Solidarność" prowadził szkolenia na temat organizacji demokratycznych wyborów w komisjach zakładowych związku. W listopadzie 1981 r. został wysłany przez związek do Genewy - stan wojenny zastał go we Francji, gdzie w grudniu 1981 r. został współorganizatorem Komitetu Koordynacyjnego NSZZ "Solidarność" w tym kraju. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009 r.) i Krzyżem Wolności i Solidarności (2022 r.).

 • 17:55 Przystanek Ameryka - /91/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2023
 • 18:10 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2023
  Magazyn przedstawia wydarzenia społeczne, kulturalne ...

  Magazyn przedstawia wydarzenia społeczne, kulturalne i religijne, w których bierze udział Polonia w Ameryce Południowej. Przedstawienie i promowanie sylwetek Polaków, którzy na emigracyjnym gruncie rozsławiają dobre imię Polski.

 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż ...

  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż po wystawach, kinach, teatrach, a także rozmowy i opinie czołowych postaci ze świata kultury.

 • 18:45 Paryż. Śladami Chopina - 14 cykl reportaży, reportaż, 2021
  Cykl o życiu i twórczości ...

  Cykl o życiu i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina w Paryżu. Chopin spędził w tam 18 lat, tam też zmarł w 1849 roku. W Paryżu rozpoczął swoją międzynarodową karierę, zdobył światową sławę i skomponował wiele wspaniałych utworów, którymi świat zachwyca się do dziś. Paryż jest pełen wspomnień i miejsc związanych z Chopinem.

 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /809/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:30 Modlitwa pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego koncert, koncert, 2023
  W 2023 roku w Sanktuarium ...

  W 2023 roku w Sanktuarium na Jasnej Górze obchodzimy 70. rocznicę Apelu Jasnogórskiego. Jednoczy on na Jasnej Górze rzesze Polaków. Idea powstania Apelu zrodziła się 8 grudnia 1953 r. w Kaplicy Matki Bożej. Modlitwa apelowa zaczęła się od małej grupy - paulinów i członkiń Instytutu Prymasa Wyszyńskiego proszących Maryję o uwolnienie uwięzionego przez komunistów ks. kard. Wyszyńskiego oraz za Ojczyznę. Wielkim propagatorem Apelu Jasnogórskiego stał się potem też sam Prymas Wyszyński. Gdziekolwiek był, o godz. 21.00 duchowo jednoczył się z Jasną Górą i błogosławił Polakom. Projekt obejmuje na żywo koncert, który odbędzie się w Bazylice Matki Bożej Jasnogórskiej na Jasnej Górze z transmisją modlitwy Apelu Jasnogórskiego o 21.00. Podczas koncertu wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Koncert składa się z trzech części: w pierwszej części wystąpią znani polscy artyści wykonując znane utwory maryjne w nowych aranżacjach. O godz. 21.00 przeniesiemy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie zostanie odmówiony Apel Jasnogórski, po nim usłyszmy słowo dot. historii i znaczenia nabożeństwa dla Narodu Polskiego. Następnie zaprosimy widzów do Bazyliki na drugą cześć koncertu. Obok muzyki maryjnej podczas widowiska zabrzmią utwory muzyki poważnej o tematyce maryjnej. Wystąpią, m.in.: Magda Drozd, Andrzej Lampert, Olek Leon, Marysia Stachera, Filip Robak, Maja Krzyżewska, Agnieszka Cudzich, Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Zuzia Cudzich, Paulini ze Skałki.
  Koncert prowadzi: Tomasz Wolny

 • 21:50 Notacje - Henryk Sielewicz. Niebo pełne gwiazd cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Henryk Sielewicz astronom, fotograf, odkrywca ...

  Henryk Sielewicz astronom, fotograf, odkrywca gwiazdy Sielewicz 1 opowiada o najważniejszych wydarzeniach swojego życia, a przede wszystkim o swoich zainteresowaniach astronomicznych.
  Urodził się w 1949 r. we wsi Słoboda koło Wilna. W miejscu zamieszkania zbudował profesjonalne obserwatorium astronomiczne, a także 29 teleskopów. Autor wielu zdjęć kosmosu, które są pokazywane na wystawach w Polsce i na Litwie. Popularyzuje wiedzę o astronomii w czasie licznych spotkań z uczniami na Litwie. Laureat nagrody czasopisma Aviacijos pasaulis i nagrody Samorządu Rejonu Wileńskiego.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 22:35 07 zgłoś się - odc. 14/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1976
  Porucznik Borewicz zostaje oddelegowany do ...

  Porucznik Borewicz zostaje oddelegowany do ośrodka kempingowego na Mazurach. Podejmuje pracę ratownika, by na miejscu, incognito, sprawdzić informacje o działającej tu grupie przestępczej. Kemping okazuje się terenem ścierania się konkurencyjnych szajek, trudniących się sutenerstwem. Gdy zostaje zamordowany kierownik ośrodka, Borewicz rezygnuje z kamuflażu. Podejmuje oficjalne śledztwo.

 • 00:05 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 00:40 Gra słów. Krzyżówka - /809/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:05 Przystanek Ameryka - /91/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 02:40 Archiwista - odc. 1 (seria I, odc. 1) Na wieki moja serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Nadchodzi ostatni dzień pracy Henryka ...

  Nadchodzi ostatni dzień pracy Henryka Mikosa (Henryk Talar) w archiwum żyrardowskiej komendy policji. Ponieważ nie chce rozstać się z posadą, blokuje elektroniczny zamek w drzwiach swojego królestwa. Ale gdy zjawia się komendant (Mirosław Zbrojewicz), w końcu wychodzi. Niebawem jeden z funkcjonariuszy, Tomasz (Mateusz Kmiecik), zatrzymuje krewkiego malarza (Dariusz Majchrzak), który pobił żonę. Gdy przyprowadza go na komendę, zauważa, że na spotkanie z komendantem czeka młoda policjantka (Paulina Gałązka). Po dotarciu przed swój służbowy komputer, Stachura próbuje znaleźć w cyfrowym archiwum przewinienia, których wcześniej dopuścił się artysta. Chce się upewnić, czy dobrze kojarzy go ze sprawą zaginionej modelki, Klary Bistuły (Natasza Leśniak). Okazuje się, że elektroniczna kartoteka nie działa. Policjant informuje o tym szefa, a ten każe sprowadzić informatyka. Zamieszanie wykorzystuje młoda policjantka i próbuje się dowiedzieć od komendanta o swój przydział. Ryszard kieruje ją do prewencji. Gdy dziewczyna protestuje, oświadcza, że w kadrach zaszła jakaś pomyłka. Przygnębioną funkcjonariuszkę bierze pod swoje skrzydła Tomasz. Dostaje polecenie od komendanta, iż ma szukać Henryka i proponuje Zuzi, by mu towarzyszyła. Ostatecznie Mikos wraca do archiwum, a komendant przydziela mu do pomocy nową funkcjonariuszkę. Początki ich znajomości są trudne. Ale dzięki niewyjaśnionej sprawie Klary Bistuły, zaczynają współpracować. Zuzia początkowo próbuje zainteresować odkryciami Henryka zastępcę komendanta, Strączka (Rafał Mohr), a gdy jej się to nie udaje, rozpoczyna prywatne śledztwo. Dociera najpierw do malarza Sosnowskiego, zatrzymanego za pobicie żony. On jednak ma żelazne alibi. Potem spotyka się z koleżanką zaginionej, Mariką (Agata Turkot). Okazuje się, że w czasie dochodzenia sprzed lat, dziewczyna nie powiedziała całej prawdy. Rozmowa z nią kieruje Wasiluk do pewnego przydrożnego motelu. A kolejne wskazówki Henryka do pracowni rzeźbiarza, który pokazywał swoje dzieła na wystawie zorganizowanej przez Sosnowskiego i poświęconej Klarze. Kilka godzin później Wasiluk i Mikos obserwują miejski skwerek ozdobiony rzeźbą przedstawiającą kobiecą postać. W końcu Zuzia nie wytrzymuje, bierze z samochodu młot i zbliża się do rzeźby. Gdy uderza w nią po raz kolejny, nagle zjawia się wściekły rzeźbiarz i dochodzi do szarpaniny. Na szczęście w pobliżu jest Henryk. Niebawem na placyku roi się od policjantów. Zjawiają się także komendant i jego zastępca. Wygląda na to, że Wasiluk i Mikos będą mieć bardzo poważne kłopoty. Każdy odcinek serialu jest oddzielną zagadką kryminalną. Główny bohater Henryk wie, że w archiwum znajdują się zapomniane, nierozwiązane sprawy. Wiele z nich można wyjaśnić i doprowadzić do ukarania winnych. Od lat Henryk przeglądał archiwa, analizował i robił notatki. Coś, co wydawało się dla policjantów z komendy dziwactwem (Sherlock również był uznawany za ekscentryka), w końcu okazuje się logicznie przeprowadzonym dowodem. W chwili pojawienia się młodej policjantki Zuzy, dochodzenia nabierają realnego kształtu i sprawiają, że nieuchwytni dotąd przestępcy zostają ujęci.

 • 03:30 Archiwista - odc. 2 (seria I, odc. 2) Mój przyjaciel psychopata serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Tomasz (Mateusz Kmiecik) przychodzi do ...

  Tomasz (Mateusz Kmiecik) przychodzi do archiwum po akta dotyczące Pawła Woźniaka (Miron Jagniewski), który wdał się w zatarg z dilerami. Przy okazji wychodzi na jaw, że cztery lata wcześniej był on świadkiem w sprawie zabójstwa Justyny Poltz (Martyna Peszko). Kobieta zginęła w hotelu w czasie imprezy integracyjnej firmy Carlson, w której piastowała wysokie stanowisko. O jej uśmiercenie oskarżono Ireneusza Rułkowskiego (Wojciech Urbański), znalezionego nieprzytomnego w pokoju denatki. Jego przyjaciele Maciej Graczak i Paweł Woźniak zeznali, iż chłopak miał obsesję na punkcie Justyny i sporo wypił feralnego wieczoru. Choć wydaje się, że fakty układają się w logiczną całość, Henryk ma masę wątpliwości. Oczywiście dzieli się nimi z Zuzią, która chce się włączyć w sprawę, jednak Stachura stanowczo protestuje. Nie chce narażać dziewczyny na kontakty z handlarzami narkotyków.

 • 04:20 Kabaretowe Naj - Legenda Kabaretu , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  W cyklu Kabaretowe Naj skecze, ...

  W cyklu Kabaretowe Naj skecze, piosenki i sylwetki słynnych artystów kabaretu. Wszystko opatrzone autorskim komentarzem Karoliny Pańczyk.

 • 04:55 Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Kobiety autorki i ich przeboje reportaż, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Maria Szabłowska i Jarosław Wasik ...

  Maria Szabłowska i Jarosław Wasik rozmawiają o konkretnych zjawiskach, sytuacjach i postaciach polskiej sceny muzycznej. W tym odcinku prowadzący przypomną wiele kobiet - autorek tekstów piosenek, które w swoim dorobku mają przeboje, takie jak: "Remedium", "Chałupy" czy "Wyszłam za mąż zaraz wracam". Całość dopełnią muzyczne archiwalia.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv