TVP Polonia - Program TV na piątek 19 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /848/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 324 Kadyny magazyn, magazyn, 2024
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Prowadzący odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. W tym odcinku Tomasz Bednarek zaprasza widzów do Kadyn, miejscowości w okolicach Elbląga nazywanej Perełką Zalewu Wiślanego. Status perełki jest w pełni uzasadniony, bo w okolicy na turystów czeka mnóstwo zabytków, pomników przyrody, niezwykłej architektury oraz atrakcji sportowych i wypoczynkowych. Nic dziwnego, że w tych okolicach co roku zakochują się liczni turyści, a niegdyś nawet jeden z cesarzy, który wybudował tu swoją rezydencję.

 • 07:00 Makłowicz w podróży. Hiszpania (193) - Sierra Nevada magazyn kulinarny, magazyn, 2016
  Wszystkie drogi w górach Sierra ...

  Wszystkie drogi w górach Sierra Nevada (a jest tylko jedna: malownicza droga nr 395) prowadzą do Pradollano, miasta zbudowanego od podstaw w latach 60. dla nowej stacji narciarskiej. Andaluzyjska Sierra Nevada to najbardziej na południe wysunięty ośrodek narciarski w Europie. Tajemnica nart w górach, z których można zobaczyć brzegi Afryki, jest prosta: jeździ się na stokach trzytysięczników, a nawet wyżej. Najwyższy szczyt Sierra Nevada ma prawie 3, 5 tysiąca metrów n.p.m. W dole zaś majaczy Granada. Każdy szanujący się ośrodek narciarski ma swój park rozrywek rodzinnych - tu też jest taki. Robert próbuje swoich sił na kolejce grawitacyjnej i na skibobie. A potem przy stacji pośredniej, Borreguiles, w bufecie samoobsługowym ocenia ofertę kulinarną dla narciarzy. Miejscowe wędliny, sałatka z tuńczyka i pieczonej papryki, oliwki i krokiety z szynką można potraktować jako przystawki przed daniem głównym, które Robert przyrządza własnoręcznie, a jest to tortilla de Sacromonte z wieprzowymi podrobami. Na deser nasz podróżnik udaje się do Pradollano. W cukierni pani smaży churros. Jest to rodzaj racuchów smażonych w oliwie i polewanych najczęściej czekoladą. Są też i z kawą, ale w górach króluje czekolada. Wśród narciarzy czekolada to podstawa. Zawsze mają przy sobie tabliczkę, by posilić się w chwilach zwątpienia. Po nartach następna atrakcja, czyli kąpiel w górskim spa. Godzina jazdy na południe i można znów zażyć kąpieli, ale już w Morzu Śródziemnym, które zimą bywa niekiedy cieplejsze niż Bałtyk latem. Tymczasem na plaży czeka na Roberta jeszcze jedna atrakcja kulinarna. Przy palenisku w starej łodzi wypełnionej żwirem, kucharz piecze sardynki na trzcinach. Miejscowym zwyczajem tak się przyrządza świeżo złowione i oczyszczone sardynki. Zbliża się wieczór. Na tarasie kawiarni przy plaży Robert podziwia zachodzące słońce. Przyznaje, że to był niezwykły dzień. Najpierw mróz na szczytach gór, a potem wiosna nad morzem. Krakowski podróżnik wznosi dżinem toast za tych, którzy wybierają góry i morze jednocześnie! • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Wilnoteka - (odc. 677) ((odc. 677)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2024
 • 11:30 Lepsza połowa s.II - odc. 30 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Marek zaprzyjaźnił się z 18 ...

  Marek zaprzyjaźnił się z 18 - letnim Błażejem. Razem muzykują, a chłopak dużo czasu spędza u nich w domu. Jego obecność zaczyna denerwować Jolę. Dziwi się, że Marek znajduje wspólny język z nastolatkiem.
  Błażej coraz częściej gości w domu Marka i Joli. Nawet pod nieobecność Marka. Jest bardzo miły i na każdym kroku pomaga Joli w pracach domowych. A ta robi się coraz bardziej podejrzliwa. Uważa, że chłopak zakochał się w jej mężu. Gdy kolejny raz zjawia się Błażej, Jola bierze go na rozmowę. Ten wyjawia, że się w niej zakochał. Słyszy z ust nastolatka, że jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Ona także zaczyna się czuć młodo. Do tego stopnia, że szykuje się na osiemnastkę Błażeja. Julia zostaje złapana przez Marcinka i Kosę na jeździe bez biletu. Dostaje mandat. Gdy wraca do domu, Borys stwierdza, że nie powinna jeździć autobusami i daje jej swoje luksusowe cabrio. W tym czasie Kamil zastanawia się, czy muszelka, którą kupił Julii z okazji ich rocznicy, spodoba się dziewczynie. On dostaje od niej drogiego laptopa. Okazuje się, że Julia ma od Borysa nie tylko auto, ale także nielimitowaną kartę kredytową. Między Kamilem a Julią dochodzi do kłótni. Aby utrzeć mu nosa, rezerwuje jego restaurację i zamawia najdroższe dania. Postanawia hucznie uczcić rocznicę, niezależnie, czy z Kamilem, czy bez niego. On pokornie im usługuje. Julka chce się bawić do rana. Wtedy okazuje się, że jej znajomi muszą pracować, bo nie mają ojców milionerów. Zostawiają dziewczynę samą. Podchodzi do niej Kamil z rachunkiem i oznajmia, że teraz go stać, by kupić ukochanej drogi prezent. Gdy Julia wraca do domu, mówi Borysowi, że tak jak jej znajomi, ona też chce pracować. Postanawia się zatrudnić w firmie Borysa. Domaga się jednak wysokiej pensji i służbowego auta.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:20 To jest grane - (5) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyczny program, w którym co ...

  Muzyczny program, w którym co tydzień są prezentowane największe przeboje z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienia bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrowane będą fragmentami teledysków. W kolejnych odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Istotnym punktem programu będzie krótka rozmowa z artystą i premiera jego nowej płyty bądź teledysku. W każdym odcinku zaprezentowana zostanie zagraniczna lub polska nowość płytowa. Gospodarzem programu jest Marek Sierocki, który zaprezentuje utwory i ich wykonawców. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

 • 12:50 M jak miłość - odc. 1781* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kamil organizuje przyjęcie urodzinowe dla ...

  Kamil organizuje przyjęcie urodzinowe dla Poli, którego gwiazdą zostaje Misiek jako magik - amator. A do tego mała dostaje wymarzony prezent: chomika o imieniu Chrupek. Z kolei Anita odkrywa, że jej matka nazywa się obecnie Anna Lerman i jest autorką książki o walce z nałogiem, która ją ostatnio zafascynowała. Wzburzona, dziewczyna postanawia zrezygnować z kontaktu z seniorką - zraniona przez fakt, że Anna wykreśliła ją ze swojego życia, choć wygrała z uzależnieniem i z łatwością mogła ją w ostatnich latach odnaleźć. A gdy pisarka zjawia się w domu Gryca i prosi córkę o kolejną szansę, Anita nie chce jej nawet wysłuchać. Tymczasem Kinga "przyłapuje" Piotrka z rachunkiem z fast foodu i od razu robi mężowi wymówki - zirytowana, że ukochany nie przestrzega diety. Marcin - dzięki pomocy Ani - odkrywa natomiast, że Kama wyjechała na Śląsk do stryja Erwina. Gdy Chodakowski dziewczynę odnajduje, ta w finale zdradza mu, że jest w ciąży - nieświadoma, że partner już zna jej sekret dzięki jej siostrze. A śląska rodzina Kamy uznaje Marcina za jej narzeczonego i od razu wypytuje młodych o planowany ślub.

 • 13:40 M jak miłość - odc. 1782* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kama odwiedza z Marcinem swoją ...

  Kama odwiedza z Marcinem swoją lekarkę, która zaskakuje młodych informacją, że badanie USG ciąży nie wykazało i wynik testu był fałszywie dodatni. Po wyjściu z gabinetu dziewczyna załamuje się, ale nie chce przyjąć od partnera pocieszenia - wciąż beznadziejnie zakochana w Chodakowskim.
  Tymczasem Iza szykuje się z Radkiem do ślubu, ale wciąż myśli także o byłym mężu i gdy odkrywa, że jego aktualna przyjaciółka może być w ciąży, od razu na nowo okazuje Marcinowi chłód. W ciągu dnia detektyw śledzi ludzi Rafalskiego, którzy przyłapują go, gdy robi im zdjęcia w trakcie załadunku trefnego towaru. A gdy szef gangu - Robert - postanawia dać Chodakowskiemu nauczkę, Kama trafia na celownik mafii jako jego dziewczyna. Kasia po śmierci Stawskiej w końcu na nowo zbliża się do Justyny.
  Lilka wyznaje Anecie, że wciąż nie umie zapomnieć o Mateuszu, a Olek musi walczyć w pracy z kolejną pokusą, bo wyraźnie wpada w oko jednej z pacjentek, Monice. Aleksandra - znając przeszłość Argasińskiego - zaczyna się niepokoić związkiem profesora z Iwoną. Tymczasem Jerzy prosi ukochaną o rękę, ale dostaje kosza. Oboje dochodzą jednak do porozumienia i postanawiają zamieszkać razem jako narzeczeni - ku radości Anety, która cały czas kibicuje ich związkowi.

 • 14:35 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 15:15 Bajki naszych rodziców - Między nami bocianami serial animowany, film animowany, 2000
  Zbliża się ptasi zlot, na ...


  Zbliża się ptasi zlot, na który ma przybyć król lasu - jeleń. Basia i kukułka Zuzia plotą piękny wieniec na Święto Ptaków. Zjawia się łania i niszczy ich pracę. Rozkapryszona łania rozwala też gniazdko skowronkowi i płoszy małe zajączki. Zaczepia nawet Majora Kirkora, który przepędza ją do lasu. Łania wpada do wilczego dołu, z którego nie może się wydostać o własnych siłach. Kirkor odlatuje, aby sprowadzić pomoc. Król obiecuje królestwo temu, kto odnajdzie królewnę...

 • 15:40 Ale talent - Wieszak ze starych zabawek program edukacyjny, kameralne i studyjne (widowisko), 2021
  Zapraszamy na spotkanie z najbardziej ...


  Zapraszamy na spotkanie z najbardziej utalentowaną i pomysłową postacią znaną z anteny TVP ABC, czyli niezwykłą pajęczycą Talentulą. To właśnie ona wprowadzi najmłodszych w świat robótek ręcznych - pokaże krok po kroku, jak wykonać kolorowe, efektowne, a jednocześnie proste zabawki, ozdoby, dekoracje i prezenty. Postara się przekonać Was, że nie trzeba mieć niesamowitych zdolności, aby każdy mógł w domu zrobić coś z niczego. Wystarczy odrobina chęci. Porządki w pokoju wcale nie muszą być nieprzyjemne! Telentula ze starych zabawek potrafi zrobić wspaniałe rzczy! Np. wieszak. Zainspirujcie się jej pomysłem i dajcie nowe życie starym przedmiotom.

 • 15:50 Szansa na sukces. Opole 2024 - Lanberry widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste. Amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
  W tym odcinku "Szansy na sukces. Opole 2024" bierzemy się za repertuar jednej z najbardziej utalentowanych artystek młodego pokolenia. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów - Małgorzata Uściłowska, czyli Lanberry. Na jurorskiej kanapie zasiądzie wraz z zespołem.

 • 16:45 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z serialu "Ja ...

  Ulubione skecze z serialu "Ja to mam szczęście!" s. 2 Iwonka przychodzi od dzieci Polaków z wiadomością, że dzisiaj się nimi zajmie, bo rodzice muszą zostać dłużej w pracy. Iwonka próbuje stanąć na wysokości zadania i bierze się za odrabianie z dziećmi z lekcji. Potem gra z nimi w Monopol i przegrywa z kretesem. Za karę przygotowuje dziewczynkom gofry, bawi się z nimi w fryzjera i musi Zosi wymasować stopy. Dzień Wigilii. Joanna z Iwonką na zakupach, a Jurek z Tadeuszem zastanawiają się nad prezentami. Po powrocie z zakupów, Joanna próbuje zasugerować Jerzemu, co chciałaby dostać pod choinkę.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /849/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 692 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Po napadzie na wizytatora, stadnina ...

  Po napadzie na wizytatora, stadnina traci szanse na organizację turnieju. Załamana Emilia proponuje Januszowi sprzedaż stajni. Karcz odmawia i wyznaje, że chodzi mu tylko o zemstę za śmierć Lidii. Podczas joggingu w lesie Kasia zaczyna złościć się na Magdę, traci siły i ledwo wraca do domu. Ździebłowska w wynikach badań przyjaciółki dostrzega nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej. Ewa i Hania odkrywają, że Jerzy padł ofiara oszustów, podających się za Krzysztofa. Jerzy tymczasem niesie złodziejom walizkę z pieniędzmi, zostaje napadnięty i traci przytomność.

 • 18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 332 Barlinek i Pyrzyce magazyn, magazyn, 2024
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Zapraszamy do Barlinka w woj. zachodniopomorskim. To rodzinna miejscowość mistrza świata w szachach Emanuela Laskera, a także Europejska Stolica Nordic Walkingu. Zajrzymy także do Pyrzyc, malowniczego miasta otoczonego murami. Pyrzyce są dumne ze swoich obwarowań miejskich - jednych z najlepiej zachowanych w Polsce.

 • 18:50 Przystanek Ameryka - /96/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2024
  Przystanek Ameryka jest cyklem reportaży ...

  Przystanek Ameryka jest cyklem reportaży dokumentalnych, które przybliżają historię oraz obecną sytuację amerykańskiej i kanadyjskiej Polonii. Filmy pokazują obraz życia, sytuację społeczno - kulturową w USA i Kanadzie, w tym wydarzenia oraz miejsca istotne dla mieszkańców tych krajów. Projekt jest kontynuacją ponad pięćdziesięciu zrealizowanych już filmów dla TVP Polonia. Dotyczyły one między innymi całokształtu historii emigracji Polaków do USA oraz Kanady, obecnego obrazu Polonii w różnych rejonach obu krajów oraz sytuacji poszczególnych grup społecznych.

 • 19:10 Niezwykłe historie Biało - Czerwonych reportaż, reportaż, 2020
  Zmarły w 2014 roku Zbigniew ...


  Zmarły w 2014 roku Zbigniew Pietrzykowski, uznany jest za najlepszego polskiego boksera w historii, trzykrotny medalista olimpijski i czterokrotny mistrz Europy.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" - to rozmowa ...

  "Pytanie dnia" - to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Na dobre i na złe - odc. 916 Czy oliwa sprawiedliwa? serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Iga Kaczorowska oficjalnie zaczyna pracę ...

  Iga Kaczorowska oficjalnie zaczyna pracę w Leśnej Górze, a jej pierwszą pacjentką zostaje zdezorientowana starsza pani z raną na głowie, która nie wie, jak się nazywa i cały czas przeklina. W postawieniu diagnozy koleżance pomaga Bart, a przy okazji dziewczyna poznaje też Pawła Gracza, który jest nią wyraźnie oczarowany, a także Alinę i Majkę, które od razu okazują jej sympatię. Tymczasem prof. Markiewicz zaczyna podejrzewać, że Kaczorowska, starając się o pracę, ukryła przed Agatą fakt, że ma na koncie wyrok. Falkowicz próbuje z kolei ocalić życie łyżwiarzowi, któremu w trakcie występu łyżwa partnerki wbiła się w szyję. Rajmund na nowo spotyka się z Sarą, tym razem już u notariusza, pewien, że w końcu uda mu się złapać oszustkę na gorącym uczynku.

 • 21:20 Na sygnale - odc. 442 "Dzień Dziadków" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Wiktor wybucha radością, bo zostaje ...

  Wiktor wybucha radością, bo zostaje w końcu dziadkiem. Zdzisio postanawia ożenić syna, nawet wbrew jego woli. Wcześniej Marietta przychodzi jednak na SOR, skarżąc się na krwawienie. Dziewczynę bada nowy lekarz, Dobromir Lisicki. Zdzisio wątpi w jego kwalifikacje. Zespół doktora Banacha próbuje uratować księdza, wolontariusza z ośrodka dla dzieci z trudnych domów, pod którym urwał się drewniany balkon. Ekipa doktora Góry pomaga z kolei dziewczynce z atakiem duszności. Babcia małej zdradza Arturowi, że synowa nagle zaczęła odkrywać u córki kolejne choroby. Lekarz podejrzewa, że dziecko jest przez matkę celowo podtruwane. Mimo ostrzeżenia kolegi, doktor Lisicki odsyła jednak dziewczynkę ze szpitala do domu.

 • 21:45 Na sygnale - odc. 443 "Bogini zemsty" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Alek pokazuje Britney swoje dokumenty ...

  Alek pokazuje Britney swoje dokumenty rozwodowe, ale dziewczyna uparcie go odtrąca. Poza tym Klis odkrywa, że pani Stasia zniknęła, za to jej pies błąka się sam po osiedlu. Chłopak wchodzi w końcu do mieszkania seniorki przez okno, obawiając się, że może potrzebuje pomocy. Wnuk pani Stasi wzywa policję. Rodzyn znów prosi Britney o pomoc, bo jego kolega zostaje ciężko ranny w bójce. Dziewczyna trafia nagle w sam środek brutalnej walki dresiarzy i sama kończy ich ustawkę, powalając na ziemię aż dwóch bandytów. Wiesława podsłuchuje kłótnię u sąsiadki młodej księgowej - którą planuje wyswatać z Arturem. Gdy seniorka odkrywa, że dziewczyna potrzebuje pomocy wzywa na miejsce policję oraz zespół Góry.

 • 22:10 Czterdziestolatek - odc. 12/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1975
  Nowym zastępcą inżyniera Karwowskiego zostaje ...

  Nowym zastępcą inżyniera Karwowskiego zostaje inżynier Urszula Nowowiejska. Nowoczesna, niezależna i pewna siebie kobieta, w dodatku młoda i ładna, wprowadza spore zamieszanie w tradycyjnie męskim środowisku budowlańców. Jej sposób bycia i decyzje, które podejmuje, wywołują wiele nieporozumień. Urszula odbyła staż w Japonii, w firmie Mitsuko Suki, jest kobietą bardzo nowoczesną. W dodatku ciągle się dokształca, czytając zagraniczne czasopisma specjalistyczne, i bardzo ją razi prymitywizm oraz bałaganiarstwo panujące na polskich budowach. Maliniak poddaje się bezkrytycznie jej poglądom, natomiast inżynier Karwowski podchodzi do nich jednocześnie z rezerwą i szacunkiem.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /849/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Stacja Arktyka - Pacjent ocean cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Oceanografia to dział hydrologii badający ...

  Oceanografia to dział hydrologii badający oceany ziemskie w sposób interdyscyplinarny - metodami fizyki, chemii, biologii oraz innych nauk o Ziemi, takich jak meteorologia. Jej interdyscyplinarność doskonale oddaje ducha wszystkich badań prowadzonych w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Dokumentaliści towarzyszą z kamerą pracującemu w Polskiej Stacji Polarnej oceanografowi w zbieraniu danych do badań oceanograficznych. W trakcie wyprawy w morze za pomocą wind pobrane zostaną próbki i oceanografowie wyciągną pozostawioną tam rok wcześniej specjalistyczną aparaturę do zbierania danych. Następnie wszystkie próbki naukowcy wstępnie zbadają w laboratorium morskim mieszczącym się w stacji badawczej, a także przygotują zebrane materiały do wysłania do Polski, do dalszych badań. Skład chemiczny oceanu, osady, mikroplastiki - to wszystko znajduje się w zakresie zainteresowań polarnych oceanografów. Dlaczego? O tym opowie kierownik Zakładu Badań Polarnych, dr hab. Mateusz Moskalik.

 • 01:00 Przystanek Ameryka - /96/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2024
  Przystanek Ameryka jest cyklem reportaży ...

  Przystanek Ameryka jest cyklem reportaży dokumentalnych, które przybliżają historię oraz obecną sytuację amerykańskiej i kanadyjskiej Polonii. Filmy pokazują obraz życia, sytuację społeczno - kulturową w USA i Kanadzie, w tym wydarzenia oraz miejsca istotne dla mieszkańców tych krajów. Projekt jest kontynuacją ponad pięćdziesięciu zrealizowanych już filmów dla TVP Polonia. Dotyczyły one między innymi całokształtu historii emigracji Polaków do USA oraz Kanady, obecnego obrazu Polonii w różnych rejonach obu krajów oraz sytuacji poszczególnych grup społecznych.

 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (29) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" - to rozmowa ...

  "Pytanie dnia" - to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Ekstradycja I - odc. 4/6 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  W puszkach ze zdrową żywnością ...

  W puszkach ze zdrową żywnością Olgierd i Kamil znajdują heroinę. Organizują akcję jej odbicia. Dowiaduje się o tym skorumpowany Szawłowski i zawiadamia gangsterów. Olgierd i Kamil zostają zamknięci w kontenerze i tylko cudem unikają śmierci. Tymczasem wychodzi na jaw, że do Stanów Zjednoczonych wysłany został sobowtór Novotnego - cała sprawa grozi międzynarodowym skandalem. Halski od dawna podejrzewa Wąsika o współpracę z rosyjską mafią. Składa mu niezapowiedzianą wizytę i zjawia się niemal równocześnie z wysłanymi przez Zajcewa zabójcami. Komisarz Wąsik zostaje zamordowany. Młody Zybertowicz na własną rękę próbuje znaleźć miejsce, gdzie Zajcew mógł ukryć narkotyki. Trafia na trop fundacji, za którą stoi Novotny i jego bank.

 • 03:10 Ekstradycja I - odc. 5/6 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  Sprawą numer jeden nadal pozostaje ...

  Sprawą numer jeden nadal pozostaje odnalezienie miejsca, gdzie gang przechowuje heroinę. Olgierd dociera do posiadłości Novotnego i dokonuje tam niezwykłego odkrycia. Jest zaskoczony widokiem gospodarza, który oficjalnie został wydalony do Stanów Zjednoczonych. Kamil zastawia pułapkę w fundacji, lecz sam staje się ofiarą zamachu przygotowanego przez Zajcewa. Śmierć przyjaciela jest dla Olgierda wstrząsem, co więcej, zwierzchnicy podejrzewają, że wydał Kamila. Poddaje się więc poddać testowi na wykrywaczu kłamstw. Szef UOP - u, dawny kolega Olgierda prosi go o pomoc w zdemaskowaniu Szawłowskiego. Są niezbite dowody, że to Szawłowski był wtyczką mafii i to przez niego zginął Zybertowicz.

 • 04:05 Forum program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 05:05 Na sygnale - odc. 442 "Dzień Dziadków" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Wiktor wybucha radością, bo zostaje ...

  Wiktor wybucha radością, bo zostaje w końcu dziadkiem. Zdzisio postanawia ożenić syna, nawet wbrew jego woli. Wcześniej Marietta przychodzi jednak na SOR, skarżąc się na krwawienie. Dziewczynę bada nowy lekarz, Dobromir Lisicki. Zdzisio wątpi w jego kwalifikacje. Zespół doktora Banacha próbuje uratować księdza, wolontariusza z ośrodka dla dzieci z trudnych domów, pod którym urwał się drewniany balkon. Ekipa doktora Góry pomaga z kolei dziewczynce z atakiem duszności. Babcia małej zdradza Arturowi, że synowa nagle zaczęła odkrywać u córki kolejne choroby. Lekarz podejrzewa, że dziecko jest przez matkę celowo podtruwane. Mimo ostrzeżenia kolegi, doktor Lisicki odsyła jednak dziewczynkę ze szpitala do domu.

 • 05:35 Na sygnale - odc. 443 "Bogini zemsty" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Alek pokazuje Britney swoje dokumenty ...

  Alek pokazuje Britney swoje dokumenty rozwodowe, ale dziewczyna uparcie go odtrąca. Poza tym Klis odkrywa, że pani Stasia zniknęła, za to jej pies błąka się sam po osiedlu. Chłopak wchodzi w końcu do mieszkania seniorki przez okno, obawiając się, że może potrzebuje pomocy. Wnuk pani Stasi wzywa policję. Rodzyn znów prosi Britney o pomoc, bo jego kolega zostaje ciężko ranny w bójce. Dziewczyna trafia nagle w sam środek brutalnej walki dresiarzy i sama kończy ich ustawkę, powalając na ziemię aż dwóch bandytów. Wiesława podsłuchuje kłótnię u sąsiadki młodej księgowej - którą planuje wyswatać z Arturem. Gdy seniorka odkrywa, że dziewczyna potrzebuje pomocy wzywa na miejsce policję oraz zespół Góry.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv