TVP Polonia - Program TV na piątek 23 czerwca 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 301 Łódź Przemysłowa magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę na podstawie jej potencjału historycznego, kulturowego, przyrodniczego i rekreacyjnego. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.
  Tomek Bednarek zaprasza tym razem do Łodzi przemysłowej, zwanej polskim Manchesterem, jednego z największych w XIX wieku ośrodków przemysłu włókienniczego na świecie. Tomek oprowadzi widzów po słynnym imperium Poznańskiego, Księżym Młynie, królestwie fabrykanta Scheiblera, Muzeum Kinematografii, a także Centralnym Muzeum Włókiennictwa i niezwykle nowoczesnym Centrum Nauki i Techniki EC1. Stare i nowe, historia i nowoczesność ten niezwykły mariaż to właśnie Łódź przemysłowa. Nie wypada zakochać się w Polsce i pominąć to miejsce. Łódź przemysłową koniecznie trzeba odwiedzić!

 • 07:00 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, film dokumentalny, 2021
  Mury Inków stoją nienaruszone do ...

  Mury Inków stoją nienaruszone do naszych czasów, pomimo trzęsień ziemi i upływu wieków. Inkaskie konstrukcje zadziwiają współczesnych inżynierów budownictwa, do dziś nie wiemy, jak je zbudowano. Mury wykonane z idealnie dopasowanych kamieni i wielkich brył skalnych zostały wzniesione przez cywilizację, która nie znała koła, żelaza ani zwierząt pociągowych.


 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Stacja Innowacja - 103 * program edukacyjny, magazyn, 2023
 • 11:30 Ja to mam szczęście! - odc. 40 serial TVP, sitcom, 2012
  Dziewczyny próbują na wszelkie sposoby ...

  Dziewczyny próbują na wszelkie sposoby namówić rodziców na kupno psa. Niespodziewanie Marcin spełnia ich marzenie. Rodzina Polaków musi więc ułożyć sobie życie z nowym lokatorem - wielkim psem Luckiem. Jerzy szybko ma go dosyć. Zaś Joanna, Zosia i Ela są zachwycone pupilkiem. Pod ich wpływem Jerzy zgadza się, że jeśli nie znajdą do końca tygodnia właściciela, to Lucek zostaje z nimi. Co się wydarzy? Czy Lucek zostanie u Polaków? Na pewno to nie koniec przygód Polaków ze zwierzętami. W domu jest mysz. Jerzy próbują złapać szkodnika. Okazuje się, że mysz należy do Eli, która teraz wyznaje modę na gotyk.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Siostry - odc. 5/13 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  W mieszkaniu Kolonków trwa wielka ...

  W mieszkaniu Kolonków trwa wielka awantura, podczas której Kasia Kolonko ucieka z domu, zsuwając się z II piętra po rynnie. Zziębnięta i przemoczona dziewczyna szuka schronienia u Sióstr Nieustającej Pomocy, gdzie zostaje przyjęta z otwartymi ramionami.
  Kasia nie może jednak zasnąć, a jej płacz słyszy zza ściany siostra Klara. Kiedy próbuje pocieszyć dziewczynę, ta zwierza się jej ze swoich kłopotów: kocha Franka, ale ojciec nie zgadza się na ich małżeństwo, więc uciekła od rodziców w nadziei, że zakonnice udzielą młodym ślubu. Klara obiecuje pomoc: jutro porozmawiają z ojcem Kasi, a potem znajdą księdza, który udzieli narzeczonym sakramentu. Następnego dnia rano pracujący w domu sióstr Zbysio i Jasio rozpoznają w Kasi córkę Kolonka i informują siostrę Filipę o rzeczywistym powodzie ojcowskiego zakazu: Franek jest miejscowym złodziejem samochodów i dlatego Marian Kolonko odmawia błogosławieństwa. Zdruzgotana ujawnieniem prawdy Kasia postanawia uciec, jednak dzięki desperackiej pogoni Filipy zostaje zatrzymana na płocie. Siostry postanawiają pomóc nieszczęśliwie zakochanej dziewczynie, wierząc, że można jeszcze Franka sprowadzić na uczciwą drogę. Udają się do rodziców Kasi, aby przedstawić im swój plan, a później odwiedzają matkę Franka, od której otrzymują fotografię chłopaka. Od miejscowej młodzieży dowiadują się, że Franek został do swojego przestępczego fachu zmuszony przez Dziubasa i jego syna. Teraz pozostaje już tylko działać: siostry namierzają złodzieja, ale w trakcie niespodziewanej interwencji policji same zostają oskarżone o włamanie do samochodu. Na szczęście, Franek nabiera zaufania do sióstr i decyduje się na spotkanie z Kasią. Sprawy zaczynają zmierzać w dobrym kierunku.

 • 13:05 Siostry - odc. 6/13 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2009
  Siostry wraz z panią Jadzią ...

  Siostry wraz z panią Jadzią intonują kolejną pieśń religijną, wypełniającą swym mocnym brzmieniem cały ogród, a tymczasem przed posesją zakonnic kłóci się małżeństwo Graczyków: Alicja i Tomasz. Mężczyzna próbuje przekonać kobietę, aby nie wsiadała do samochodu i nie rezygnowała z wizyty u sióstr. Prudencja, która jeszcze przed chwilą zamierzała oddawać się przede wszystkim modlitwom i pracy duchowej oraz z większym dystansem pomagać miejscowej ludności, nie waha się przyjąć małżonków i wysłuchać zwierzeń Alicji. Okazuje się, że kobieta nie mogąc poradzić sobie z uzależnieniem syna od hazardu, oczekuje od sióstr pomocy w likwidacji miejscowej budy z jednorękimi bandytami. Siostra Filipa domyśla się jednak, że Alicja coś ukrywa i postanawia wkroczyć do akcji. Dobrze wie, co znaczy uzależnienie, bo nadal pamięta wyczyny własnego ojca na wyścigach konnych. Stając się przypadkowym świadkiem wizyty komornika u Graczyków, skłania Tomasza do wyjawienia całej prawdy. Okazuje się, że to Alicja jest uzależniona od hazardu i jeśli nic się nie zmieni, całej rodzinie grozi bankructwo. Na szczęście Alicja upodobała sobie tylko jeden lokal i siostry postanawiają wykorzystać ten fakt. Opracowują bardzo precyzyjny plan zmierzający do ocalenia kobiety, tym bardziej, że Alicja w końcu decyduje się przyznać do własnej ułomności. Siostry opanowują miejscowe centrum hazardu i mimo gróźb ze strony bandziorów Dziubasa, wybijania kamieniami szyb w ich domu przez niezidentyfikowanych osobników i sceptycznego stanowiska siostry Maksymy, doprowadzają do szybkiego rozwiązania problemu. Wywołują tym wściekłość Dziubasa i jego mocodawców, ale i zadowolenie nie tylko rodziny Graczyków.
 • 14:00 Giganci nauki - Stefan Banach i polscy matematycy teleturniej, teleturniej, 2022
  "Gen i już" taką receptę ...

  "Gen i już" taką receptę na powstanie geniuszu podał wybitny matematyk Hugo Steinhaus, który razem ze Stefanem Banachem stworzył lwowską szkołę matematyczną. Banach był geniuszem, jego nazwisko pojawia się w światowych opracowaniach matematycznych częściej niż jakiegokolwiek innego matematyka. Skupił wokół siebie grupę uczonych, którzy stworzyli w światowej nauce rzeczy przełomowe. W tym odcinku teleturnieju tematami są: Stefan Banach i polska szkoła matematyczna ze szczególnym uwzględnieniem lwowskiej. Polscy matematycy w organizacjach, instytucjach i towarzystwach naukowych, Polskie Towarzystwo Matematyczne. Polscy kryptolodzy oraz popularyzatorzy matematyki.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Bajki naszych rodziców - Król Maciuś Pierwszy s. I (ep. 12 - La Parade) serial animowany, film animowany, , kraj prod.Francja,Polska 2002
  Zbliżają się urodziny Maciusia. Generał ...

  Zbliżają się urodziny Maciusia. Generał chce urządzić uroczystą defiladę z wystrzałami z armaty na cześć jubilata. Maciuś uczy się
  konnej jazdy po to, by paradować przed ludnością. Przygotowania trwają, ale okazuje się, że do armatnich wystrzałów brakuje kul. Nie ma też z czego ich zrobić. Generał zdecydował się przetopić dzwon. Kiedy Maciuś się o tym dowiedział, kazał przetopić armaty. I tak zakończyła się kolejna intryga generała. • 15:30 Bajki naszych rodziców - Król Maciuś Pierwszy s. I (ep. 13 - Une fusee Royale) serial animowany, film animowany, , kraj prod.Francja,Polska 2002
  Ludwik, mający bardzo zamożnych rodziców, ...

  Ludwik, mający bardzo zamożnych rodziców, ma od nich wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem serca. Zabawki nie rekompensują braku rodzinnej więzi. Ludwik skonstruował rakietę i chciał swym wynalazkiem pochwalić się rodzicom, ale oni, jak zwykle zajęci, nie mieli dla niego czasu. Ludwik przyszedł więc pochwalić się Maciusiowi, ale Felek, który był świadkiem rozmowy, stwierdził, że ich jest lepsza. Rozmowę podsłuchał generał, który postanowił wykorzystać wynalazek Ludwika. Dopiero wtedy okazało się, że Ludwik jest bardzo zdolnym chłopcem. Nareszcie rodzice go zauważyli i docenili jego zdolności.

 • 15:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 295 Stare Miasto w Gdańsku magazyn, magazyn, 2023
  W Gdańsku znanym i kochanym ...

  W Gdańsku znanym i kochanym przez Polaków i turystów z całego świata Tomek Bednarek pokaże widzom zabytki Głównego Miasta. Zabierze nas pod Złotą Bramę, na Długi Targ, Dwór Artusa, do Ratusza, na Długie Pobrzeże, Ośrodka Kultury Morskiej, Bazyliki Mariackiej i wyjątkowego Muzeum Bursztynu. Zajrzy także na najpiękniejsze i pełne czaru gdańskie uliczki. W Gdańsku nie można się nie zakochać.

 • 16:25 Przystanek Ameryka - /79/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2023
 • 16:40 Top 3 Marka Sierockiego - . magazyn muzyczny, magazyn, 2023
  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, ...

  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, w którym Marek Sierocki prezentuje autorski zestaw 3 teledysków.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 15/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1991
  Rok 1932. W Gdańsku mnożą ...

  Rok 1932. W Gdańsku mnożą się prowokacje wobec Polaków, widoczna jest koncentracja szturmowców z SA. W Sopocie instaluje się Relke, nowy szef aktywizującej się komórki Abwehry. Planuje się przeszkolenie oddziałów SA, by były gotowe do zaatakowania w każdej chwili wyznaczonych obiektów. Polski kontrwywiad łamie szyfr Kriegsmarine. Z przechwyconych depesz wynika, że Niemcy mają dobry przeciek z polskiej floty. Pracuje dla nich "Stokrotka" z Gdańska, obłaskawiany jest pracownik floty polskiej "Zenon". Czarek dociera do "Stokrotki". Jest nią Helga Witte, pracownica gdańskiej kolei. Jej narzeczony, porucznik Nachowski z Oksywia, zaopatruje składnicę wojskową na Westerplatte. "Stokrotka" ma skłonić "Zenona" do współpracy z Niemcami. Czarek próbuje dotrzeć do "Zenona".

 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /656/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:15 Na dobre i na złe - odc. 878 Obietnica serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Marcin interweniuje u prokuratora Greca, ...

  Marcin interweniuje u prokuratora Greca, bo Rita wciąż siedzi w areszcie, choć oskarżenie zostało wycofane. Doktor Sikorka
  zdradza Alinie, że Helenka jest przekonana, że jej mama wyjechała do pracy. Niespodziewanie mała trafia prosto z przedszkola do szpitala. Ma atak bólu brzucha i wyznaje Hani i Michałowi, że celowo połknęła kulki magnetyczne licząc na to, że jeśli
  zachoruje, to mama do niej wróci. Doktor Kosenko opowiada Artiomowi, jak bardzo wstrząsnęła nią informacja o jego śmierci i obiecuje byłemu ukochanemu pomoc w załatwieniu formalności, by mógł w Polsce normalnie pracować. Do Leśnej Góry przyjeżdża matka Ukraińca: Kristina. Poza tym Artiom zapowiada Tretterowi, że gdy Jagoda wyjdzie z ośrodka dla uzależnionych, stworzy dla niej i jej córki Malinki prawdziwy dom. Wcześniej na pediatrii zjawiają się Róża i Zbigniew Kowalscy, którzy informują zaskoczonego lekarza, że chcą zostać dla małej rodziną zastępczą. Blanka wyznaje Alinie, że nie umie skreślić ze swojego życia Maria. Lekarki zajmują się panią Cecylią wycieńczoną, ciężko chorą staruszką. Doktor Fisher prosi salowego, by ustalił, czy pacjentka ma w ogóle rodzinę, a ten odkrywa, że kobieta jest samotna już od 20 lat. Niestety lekarze nie są w stanie pomóc seniorce, bo jej organizm powoli się wyłącza. A gdy pani Cecylia uznaje Mario za swojego syna, ten nie prostuje jej błędu i zostaje przy staruszce w jej ostatnich chwilach...

 • 21:10 Na sygnale - odc. 390 "Wszyscy albo nikt" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Po wypadku ciężko ranna Britney ...

  Po wypadku ciężko ranna Britney jest uwięziona w aucie. Nowy traci wzrok, za to Alek ma odmę płucną i walczy o każdy oddech. Wiktor, Piotr oraz Martyna od razu jadą kolegom na pomoc. Tymczasem Czarek wyznaje Annie, że ma brata i że wcale nie chce zostać adoptowany przez nią oraz doktora Banacha. • 21:35 Taka jak Ty - Sezon II odc. 11/12 Alicja Majewska talk-show, talk-show, 2021
  Kameralne rozmowy ze znanymi kobietami ...

  Kameralne rozmowy ze znanymi kobietami - przedstawicielkami świata kultury, rozrywki, sportu. Bohaterki programu opowiadają nie tylko o dokonaniach zawodowych, lecz przede wszystkim o swoich doświadczeniach życiowych, życiu rodzinnym, pasjach. Pokazujemy, że gwiazdy miewają podobne problemy co zwykli ludzie, podobnie przeżywają sukcesy i porażki.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Królowa Bona - odc. 2 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1980
  Zygmunt Stary, powróciwszy z nierozstrzygniętej ...

  Zygmunt Stary, powróciwszy z nierozstrzygniętej wojny z Krzyżakami, zastaje już upragnionego syna - Zygmunta Augusta. Dwa lata później królowa uzyskuje zgodę Tajnej Rady Wielkiego Księstwa Litewskiego na wyniesienie królewicza na litewski tron wielkoksiążęcy. W 1524 roku dwór wawelski okrywa się żałobą po śmierci księżnej Izabelli Sforza. Cesarz Karol V, nie uznając praw spadkowych polskiej królowej, zajmuje jej dziedziczne królestwo Bari i Rossano. Bona ponosi więc w walce z Habsburgami pierwszą
  klęskę. Aby powetować straty, próbuje przyłączyć piastowską dzielnicę Mazowsze do Korony. W tym celu chce wydać córkę Zygmunta z pierwszego małżeństwa, Jadwigę, za księcia mazowieckiego Janusza.

 • 23:40 Top 3 Marka Sierockiego - . magazyn muzyczny, magazyn, 2023
  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, ...

  Program rozrywkowy o tematyce muzycznej, w którym Marek Sierocki prezentuje autorski zestaw 3 teledysków.

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /656/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Przystanek Ameryka - /79/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Prokurator - odc. 3/10 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W wagonie kolei miejskiej znaleziono ...


  W wagonie kolei miejskiej znaleziono zwłoki mężczyzny bez śladów obrażeń. Wezwani na miejsce śledczy podejrzewają zawał serca. Po wstępnych oględzinach przeprowadzonych przez patolog Sidlecką, teza o zawale upada. Ofiara została najprawdopodobniej otruta talem. Potwierdzają to badania toksykologiczne. Podczas śledztwa, Proch i Kielak odnajdują byłą żonę denata, którym okazuje się Jarosław Łagodzki. Małżeństwo rozpadło się po śmierci ich syna. Będąc pod opieką ojca, chłopiec został potrącony przez samochód. Traumatyczne zdarzenie spowodowało, że Łagodzki zamknął się w sobie i wiódł samotne życie. Dzięki monitoringowi na peronie kolei miejskiej, udaje się znaleźć kartkę, którą Łagodzki wyrzucił na tory tuż przed podróżą. Jest na niej ciąg zaszyfrowanych liczb oraz adres mailowy nadawcy. Komputer denata kryje kolejne niespodzianki. Z treści wiadomości mailowych wynika, że Łagodzki korespondował ze swoim synem. Kim jest tajemniczy smok 2006?


 • 03:30 Prokurator - odc. 4/10 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W hotelowym pokoju zostaje znalezione ...

  W hotelowym pokoju zostaje znalezione ciało 49 - letniego mężczyzny. Sidlecka diagnozuje, że przyczyną zgonu był zawał. Zwraca jednak uwagę na pewną rzecz, która sugeruje, że odejściu mężczyzny z tego świata mógł ktoś pomóc. Okazuje się, że denat miał dość nietypową pasję. Był poszukiwaczem duchów, a z pokojem, w którym się zatrzymał, jest związana klątwa. Według przewodników opisujących zabytkowy hotel, zmarło w nim pięć osób. Kiedy prokurator Proch jest gotowy zamknąć śledztwo i przyjąć w końcu naturalną przyczynę zgonu mżczyzny, otrzymuje informację, że nie żyje też żona denata. W tej z pozoru błahej sprawie pojawia się coraz więcej znaków zapytania i zbiegów okoliczności. Tyle samo niewiadomych i dziwnych sytuacji zawiera nagranie z pokoju, w którym znaleziono ciało. Proch odkrywa, że ktoś próbuje zatrzeć ślady. Z pokoju znikają elementy, które były tam w chwili znalezienia ciała. Prokurator odnajduje na liście gości hotelowych nazwisko komisarza Witka Kielaka, który w momencie odnalezienia ciała przez pracowników hotelu, błąkał się nagi po hotelowym korytarzu. • 04:30 Na sygnale - odc. 390 "Wszyscy albo nikt" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Po wypadku ciężko ranna Britney ...

  Po wypadku ciężko ranna Britney jest uwięziona w aucie. Nowy traci wzrok, za to Alek ma odmę płucną i walczy o każdy oddech. Wiktor, Piotr oraz Martyna od razu jadą kolegom na pomoc. Tymczasem Czarek wyznaje Annie, że ma brata i że wcale nie chce zostać adoptowany przez nią oraz doktora Banacha. • 05:00 Tamte lata, tamte dni - Wiesław Ochman magazyn, dysk./wywiad/debata, 2021
  Marta Perchuć - Burzyńska rozmawia ...

  Marta Perchuć - Burzyńska rozmawia z wybitnymi artystami o dzieciństwie, domu rodzinnym i najważniejszych doświadczeniach, które w istotny sposób wpłynęły na ich życie i drogę twórczą. Rozmowy realizowane są w miejscach, które dla bohaterów programu mają największe znaczenie sentymentalne. Tym razem w podróż do przeszłości zabiera nas wybitny śpiewak operowy Wiesław Ochman.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv