TVP Polonia - Program TV na piątek 26 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /853/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 332 Barlinek i Pyrzyce magazyn, magazyn, 2024
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Zapraszamy do Barlinka w woj. zachodniopomorskim. To rodzinna miejscowość mistrza świata w szachach Emanuela Laskera, a także Europejska Stolica Nordic Walkingu. Zajrzymy także do Pyrzyc, malowniczego miasta otoczonego murami. Pyrzyce są dumne ze swoich obwarowań miejskich - jednych z najlepiej zachowanych w Polsce.

 • 07:00 Makłowicz w podróży. Hiszpania (194) - Costa Tropical magazyn kulinarny, magazyn, 2016
  Widok z murów twierdzy w ...

  Widok z murów twierdzy w miejscowości Salobrena doskonale opisuje całą dzisiejszą podróż. Fragment wybrzeża Morza Śródziemnego położony na południe od masywu Sierra Nevada nosi nazwę Costa Tropical. Zgodnie z tą nazwą, miejscowa żyzna nizina, utworzona z materiału nanoszonego w ciągu wieków przez rzekę Guadalfeo, jest idealnym terenem do upraw owoców tropikalnych. Korzenie miasta Salobrena sięgają XII wieku przed Chrystusem. Założyli je Fenicjanie. To, co widać dzisiaj: arabskie białe domy i płaskie dachy, to historia nieco późniejsza. Zaś kute żeliwne kraty i balkony to już Hiszpanie. A wszystko razem to po prostu czysta Andaluzja. Królowie z Alhambry spędzali tutaj lato. W Granadzie upał, a tu ożywcza bryza od morza. Okolice miasta Salobrena słyną z plantacji owoców tropikalnych. Robert udaje się do ogrodu, w którym prosto z drzewa można zjeść mango, awokado, chirimoyę, liczi, kumkwaty i limonkwaty. Inną tropikalną specjalnością regionu jest trzcina cukrowa i wyrabiany z niej rum Montero, czyli górski (jedyny taki w całej Hiszpanii). Degustacja trunku odbywa się w specjalnej salce. Na barze przed Robertem cztery apteczne butle z przezroczystego szkła i cztery kieliszki. Różne kolory trunków. Czysty biały destylat ma 80% alkoholu, jest rozcieńczany do 60%. Rum po leżakowaniu w nowej beczce. Rum ze starej beczki (blady). I wreszcie rum 10 - letni, czyli król rumów wszelakich. W miejscowości Almunecar znajduje się kolejna na Costa Tropical atrakcja historyczno - kulinarna. Jes to fabryka sosu rybnego garum, która przez 800 lat dostarczała tego przysmaku na najbogatsze stoły starożytnego Rzymu. W Almunecar poznamy też przepis na miecznika w sosie pomarańczowym, którego Robert przygotuje na plaży. A potem wprost z tropików udajemy się w śnieżne góry, oddalone raptem o 100 km. Po atrakcjach zjazdowych naszego podróżnika czeka wieczorna uczta w barach tapas. Ale najpierw, na otwartym tarasie baru cydrowego, Robert podziwia zachód słońca i raczy się cydrem. To świetny napój przed kolacją. Przed zachodem słońca nikt w Hiszpanii do kolacji nie siada. A kolację Robert zje w Pradollano. Najpierw uda się do baru La Muralla, której specjalnością są mięsa z rusztu, opalanego węglem drzewnym. Podają tu pinchos, czyli małe porcyjki degustacyjne. Robert spróbuje trzech dań. Do tego wino i oliwa - jak kto chce. Po mięsnych zakąskach z rusztu pora na kolejne tapas - już w innym lokalu. Będą to małże zapiekane z serem brie i pasztet z drobiu. • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Wilnoteka - (odc. 678) ((odc. 678)) magazyn, felieton, , kraj prod.Litwa 2024
 • 11:30 Lepsza połowa s.II - odc. 31 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Po ostatnich kłótniach z Kamilem, ...


  Po ostatnich kłótniach z Kamilem, Julia nie chce brać od ojca pieniędzy. Borys nadal próbuje opiekować się córką. Zatrudnia Julię na fikcyjnej posadzie, wyznaczając jej wysoką pensję. Kamil jest wściekły na wujka. On ciężko haruje w restauracji, a i tak nie ma szans konkurować z Julią i jej ojcem milionerem. Tymczasem Borys stara się znaleźć pracę dla Renaty, która zgodziła się żyć uczciwie, ale chce być samodzielna. Nie będzie pracować z Julią w firmie Borysa. Wreszcie chce coś zrobić sama. Przygotowuje list motywacyjny i CV, żeby spróbować własnych sił. Borys nie wierzy, że Renacie się uda. Na wszelki wypadek w tajemnicy postanawia załatwić jej posadę w restauracji Marka. Ale rządzi tu teraz Kamil, który uważa, że wujek we wszystko się miesza. Kamil odmawia Borysowi zatrudnienia Renaty. Tymczasem Renata idzie na rozmowę z Kamilem. Kiedy ten czyta jej list motywacyjny, przyjmuje na etat. Wszystko przemawia przeciwko Renacie, z wyjątkiem tego listu, w którym dziewczyna wyjaśnia, że szuka pracy, żeby wreszcie Borys przestał nią rządzić i jej pomagać. Renata wraca szczęśliwa do domu. Czuje, że odniosła pierwszy w życiu sukces zawodowy. I nagle dowiaduje się, że Borys rozmawiał z Markiem i z Kamilem. Renata jest wściekła na Borysa i dochodzi do rozstania.
  Marek początkowo chce pomóc Borysowi, nie podziela obiekcji Kamila. Jednak z czasem zaczyna mieć obawy, że również jemu Borys pomógł w karierze. Wmawia sobie, że jest beznadziejnym muzykiem i Adam przyjął go do zespołu tylko ze względu na wstawiennictwo Borysa. Tymczasem zbliża się ślub Aleksa i Weroniki. Aleks obiecał sobie i całemu światu, że jego żonie niczego nie zabraknie. Szybko jednak okazuje się, że nie jest to proste. Weronika uświadamia Aleksowi, ile będzie kosztował ślub i wesele. Od tej pory Aleks szuka sposobu, żeby zdobyć pieniądze. Od Kosy i Marcinka słyszy, że największe światowe firmy zaczynały w garażach. Ostatecznie Weronika przygotowuje dla Aleksa biuro w garażu. Nie zaczęła w niego wierzyć, ale doszła do wniosku, że Aleks zasługuje na to, by mógł spróbować swoich sił.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:20 To jest grane - (6) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Prezentacja największych hitów z polskiej, ...

  Prezentacja największych hitów z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienia bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrowane są fragmentami teledysków. W odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Ponadto krótka rozmowa z artystą i premiera jego nowej płyty bądź teledysku. W każdym odcinku zaprezentowana zostanie zagraniczna lub polska nowość płytowa. Gospodarzem programu jest Marek Sierocki. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

 • 12:50 M jak miłość - odc. 1783* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Werner znów naraża się Sylwii, ...

  Werner znów naraża się Sylwii, wyraźnie obawiając się poważnego związku i flirtując z jej koleżanką z kancelarii, Agnieszką. Gdy Kostecka dowiaduje się o jego wybrykach, pakuje walizkę i wyprowadza się, czym Adam jest kompletnie załamany. Kamil ma w kancelarii nieoczekiwanego gościa: Annę Lerman. Kobieta prosi prawnika, by wstawił się za nią u Anity, bo chce z córką choć przez chwilę porozmawiać. Kiedy Gryc wspomina później ukochanej o tym spotkaniu, dziewczyna reaguje złością i żalem. Budzyński nadal pomaga Dimie w opiece nad Nadią i towarzyszy mu nawet podczas wizyty u psycholożki. A później obaj mężczyźni wdają się w Siedlisku w bójkę z pijanymi, agresywnymi letnikami, walcząc ramię w ramię. Gdy Magda wraca w końcu z Londynu, Ukrainiec wita ją z takim entuzjazmem, że Andrzej na nowo czuje ukłucie zazdrości Tymczasem Rotkiewicz urządza awanturę na policji, oburzony, że śledczy wciąż nie odnaleźli nagrania z monitoringu, na którym widać prawdopodobnie zabójcę jego rodziny. Andrzej cały czas kolegę wspiera i nie tylko odbiera go z aresztu, ale też zgadza się z nim pojechać do barmana, który nagranie ukrył. Na miejscu okazuje się jednak, że mężczyzna nagle zniknął.

 • 13:40 M jak miłość - odc. 1784* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kama kolejny raz pomaga Marcinowi ...

  Kama kolejny raz pomaga Marcinowi w rozwiązaniu dziecięcego "kryzysu", gdy detektyw zapomina o szkolnym Dniu Kropki. Chodakowski zdaje sobie w końcu sprawę, jak bardzo mu na dziewczynie zależy. Aleksandrze nowa wybranka syna jednak wyraźnie się nie podoba, czego kobieta nie ukrywa, choć Iwona, Aneta i Olek starają się ją przekonać, by dała tancerce szansę. Tymczasem Robert - szef gangu, do którego należy Rafalski - postanawia ukochaną Marcina porwać, wysyłając w ten sposób detektywowi ostrzeżenie. Bandyci wypuszczają Kamę dopiero po kilku godzinach - przerażoną i zalaną łzami. A do tego Robert nawiązuje znajomość z jej siostrą Anią, bez trudu zdobywając jej zaufanie Z kolei Aneta odkrywa, że jedna z pacjentek Olka - Monika - uparcie go adoruje i w końcu rusza do akcji. Gdy lekarka radzi chorej, by po pomoc zgłosiła się do psychologa, ta - rozwścieczona - na parkingu przed kliniką rysuje kluczami jej auto. A gdy Chodakowska ją na tym przyłapuje, Monika postanawia się zemścić i - oceniając kolejną wizytę u Olka w Internecie - oskarża lekarza o molestowanie w trakcie badania. Kasia i Justyna biorą udział w pogrzebie Stawskiej, a później jadą do notariusza, który przekazuje im list od ciotki z jej ostatnią prośbą. Okazuje się, że zmarła miała przed laty ukochanego, Jana. Dziewczyny mają go teraz odszukać i przekazać mężczyźnie listy, które Stawska do niego pisała, ale nigdy nie miała odwagi wysłać.

 • 14:35 Polonia 24. Tygodnik magazyn, magazyn, 2024
 • 15:15 Bajki naszych rodziców - Między nami bocianami serial animowany, film animowany, 2001
  Jastrząb Major Kirkor jest ...


  Jastrząb Major Kirkor jest jawnie lekceważony. Postanawia więc pokazać, że jego obecność na podwórku jest niezbędna.Namawia kunę, aby dokonała kilku kradzieży w okolicy, licząc,
  że zwierzęta poproszą go wtedy o ochronę. Kuna wykonuje zlecenie. Na dodatek bocianowi Wojtkowi ginie piękny scyzoryk.Wykorzystuje tosprytny Kirkor i rzuca podejrzenie na Bartka.
  Rodzice małego bociana są załamani. Obrażony Bartek wynosi się z Bocianowa. Kirkor odzyskuje "szacunek" i uznanie mieszkanców. Tymczasem smutny Bartek spotyka w lesie lisa, który uświadamia mu niecną intrygę jastrzębia. Bartek i kukułka Zuzia postanawiają zdemaskować Majora.
 • 15:40 Ale talent - Patyczkowa układanka program edukacyjny, kameralne i studyjne (widowisko), 2021
  Lody dla ochłody każdy lubi ...


  Lody dla ochłody każdy lubi zjeść! Talentula też! Zobaczcie, jaką układankę wymyśliła z patyczków po lodach! Jest prosta do wykonania i doskonała do zabawy!

 • 15:50 Szansa na sukces. Opole 2024 - Andrzej Sobczak widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.

 • 16:45 Ja to mam szczęście! - ulubione skecze , sitcom, 2012
  Ulubione skecze z drugiej serii ...

  Ulubione skecze z drugiej serii serialu "Ja to mam szczęście!" Joanna wygrywa wyjazd do spa, ale Jerzy nie ma ochoty na żadne zabiegi. Joanna postanawia przekonać go fortelem. Za odpowiednią opłatą namawia Tadzika, żeby udawał, że to on jedzie z nią do spa. Fortel okazuje się skuteczny. Joanna piecze kulebiak, chce podjąć nim babcie. Okazuje się, że nikt w rodzinie nie ma na to spotkanie ochoty. Spotkanie dochodzi jednak do skutku, ale jest nudno i nieciekawie. W końcu Zosia próbuje zabawić gości grą w kalambury.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /854/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 697 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Daniel dostarcza Emilii przedsądowe wezwanie ...

  Daniel dostarcza Emilii przedsądowe wezwanie do spłaty umorzonych wcześniej długów. Janusz zaczyna interesować się przeszłością Karoliny. Odkrywa, że dziewczyna była skazana za zabójstwo.
  Filip organizuje w Leśniczówce bezpłatne lekcje boksu. Choć na pierwsze zajęcia przychodzi tylko kilka osób, wikary jest zadowolony, bo część uczestników zapowiada udział w niedzielnej mszy.
  Stan zdrowia Kasi jest coraz poważniejszy. Magda odbiera wyniki badań przyjaciółki i długo je studiuje. Helena tuż przed wypisem ze szpitala dostaje wysokiej gorączki z powodu zakażenia.

 • 18:20 Zakochaj się w Polsce - odc. 329 Gniew magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę w oparciu o jej potencjał historyczny, kulturowy, przyrodniczy i rekreacyjny. Prowadzący odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.
  Dziś Tomek Bednarek zaprasza do Gniewu. Choć skojarzenie nasuwa się jedno, Gniew nie ma nic wspólnego z gniewem, czy złością. Nie ma też żadnej legendy, która mówiłaby o gniewnym władcy, czy królu. To po prostu językowy zbieg okoliczności.
  Dla mieszkańców Gniewu zawsze ważne były zwierzęta. Według legendy w czasie wojny ze Szwedami zwierzęta przyszły do kościoła św. Mikołaja i modliły się za ludzi, którzy uciekali do pobliskich lasów. Na ich czele stał niedźwiedź. To właśnie na jego cześć w 2010 roku maskotką miasta został Miś Maciuś. Miejsc do zwiedzania w Gniewie jest mnóstwo, najważniejsze to zamek w Gniewie - bez wątpienia jedna z najważniejszych tego typu budowli w tej części Europy i świadek wielu historycznych wydarzeń, także Pałac Marysieńki. Nietypową atrakcją Gniewa jest też muzeum kapsla. A tych w muzeum jest ponad tysiąc! Oprócz kapsli można podziwiać tutaj również zabytkowe butelki z różnych stron naszego globu. Można też zagrać w kapsle.

 • 18:50 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 19:10 Niezwykłe historie Biało - Czerwonych reportaż, reportaż, 2019
 • 19:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Na dobre i na złe - odc. 917 Trzeba całej wioski serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Michał po przyjeździe z Ukrainy ...

  Michał po przyjeździe z Ukrainy wraca od razu do pracy, ale wyraźnie unika wizyty u synka, który wciąż leży w szpitalu. Falkowicz zaczyna obawiać się o stan psychiczny kolegi, z kolei Julka zauważa, że Wilczewski dziwnie się zachowuje: jakby Olena wciąż żyła. Gdy Michał przeprowadza pierwszą operację, nagle ogarnia go szaleństwo. Tymczasem pod opiekę Igi trafia pacjentka, która ma spontaniczne orgazmy i nie chce poddać się leczeniu cyst, które je wywołują. Gdy Markiewicz próbuje zmusić chorą do operacji, lekarka wchodzi z nim w konflikt i zyskuje sojusznika - profesora Barta. A przy okazji doktor Kaczorowska odkrywa, że Markiewicz skierował jedną z pacjentek do prywatnej kliniki, w której przez kilka miesięcy przepisywano jej niewłaściwe leki.

 • 21:20 Na sygnale - odc. 444 "Z jasnego nieba" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Ratownicy spotykają się z okazji ...

  Ratownicy spotykają się z okazji ślubu syna Zdzisia. Znów ruszają do akcji, gdy ksiądz, który ma poprowadzić uroczystość, traci nagle przytomność. Kuba i Nowy szybko ustalają, że kapłan jest pod wpływem narkotyków, bo jego gosposia pomyliła leki i nakleiła mu na bolące plecy plaster z opiatami zamiast rozgrzewającego. Wcześniej przy świątyni spada z nieba skoczek ze spadochronem, prosto na Artura oraz Beatę. Mężczyzna wyznaje, że przed skokiem miał problemy neurologiczne, które zignorował, a podczas lotu został nagle sparaliżowany. Jego stan nagle pogarsza się. Tymczasem ciężarna dziewczyna rannego zaczyna krwawić. Do kościoła przyjeżdżają narzeczeni, ale Marcin wyznaje w końcu Zdzisiowi, że na ślub wcale nie ma ochoty i odchodzi. Gdy senior zostaje z Mariettą sam, zapewnia niedoszłą synową, że na jego pomoc wciąż może liczyć i że będzie najlepszym dziadkiem na świecie.

 • 21:45 Na sygnale - odc. 445 "Rodzinka" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Marietta nagle zaczyna rodzić, a ...

  Marietta nagle zaczyna rodzić, a Zdzisio na pomoc wzywa Britney oraz zespół Benia. Gdy dziecko przychodzi na świat, matka dostaje krwotoku. Wcześniej Britney pomaga również pani Stasi, informując policję, że wnuk zamknął seniorkę na kilka dni samą w domu i wyjechał. Z kolei zespół doktora Góry zostaje wezwany do domu weselnego, gdzie dochodzi do kłótni. Poszło o to, kto ma prawo odprowadzić pannę młodą do ołtarza. Wywiązuje się strzelanina i w efekcie najpierw dwie osoby zostają ranne, a później eksploduje butla do napełniania balonów, w której użyto wodoru zamiast helu.

 • 22:15 Czterdziestolatek - odc. 13/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1975
  W resorcie odbywa się reorganizacja. ...

  W resorcie odbywa się reorganizacja. W związku z tym dochodzi do nieuchronnej rotacji stanowisk. Na stanowisko nowego dyrektora zjednoczenia kandyduje wielu inżynierów, jednak komputer uznaje, że najwłaściwszymi kwalifikacjami charakteryzuje się inż. Stefan Karwowski. Szczęśliwa Madzia zostaje wreszcie panią dyrektorową. Nowi koledzy żartują ze Stefana, nazywając go "komputerowym dyrektorem". Inżynier Gajny znajduje w tym potwierdzenie swoich teorii, że Karwowski zawsze potrafi się podwiązać pod właściwą grupę ludzi. Stefan powoli przystosowuje się do nowej sytuacji i swego nowego statusu.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /854/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Stacja Arktyka - Skanowanie lodowca cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Przemieszczanie się po lodowcu w ...

  Przemieszczanie się po lodowcu w miejscu, gdzie ubywa masy w wyniku zjawiska cielenia, graniczyłoby z szaleństwem. Dlatego Oskar Głowacki bada lodowiec na różne sposoby. Jego międzynarodowy zespół skanuje lodowce. Ten nowatorski sposób pozwoli lepiej oszacować ich wielkość oraz ocenić, dlaczego lodowce cielą się i jaka jest trasa gór lodowych, które lodowiec urodził. To dość ważne zagadnienie w epoce globalnych zmian klimatu, kiedy woda z topniejących lodowców odpowiada za połowę notowanego obecnie wzrostu średniego poziomu morza wynoszącego przeszło 3 mm na rok.
  Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom pokażemy, jak przeprowadza się takie badanie, a następnie zobaczymy jego efekty na monitorze komputera. Wykona je dr Paulina Lewińska, członkini zespołu Oskara Głowackiego z AGH w Krakowie.

 • 01:00 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (33) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szefowa kuchni. Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Ekstradycja I - odc. 6/6 serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 1995
  Ostatni odcinek pierwszej serii. Halski ...

  Ostatni odcinek pierwszej serii. Halski dopada Kulasa i zmusza go do narysowania planu magazynów. W jego przebraniu, utykając, dostaje się do środka. Uprowadza Novotnego i zawiadamia o wszystkim Szawłowskiego. Brygada antyterrorystów dokonuje inwazji na posiadłość Novotnego. Aresztują obecnych, rekwirują narkotyki. Szawłowski nagrywa wiadomość na automatycznej sekretarce w mieszkaniu Zajcewa. Po jej odsłuchaniu Zajcew chce uciekać, ale likwiduje go boss Iwanow. Później Iwanow przedstawia Szawłowskiemu następną osobę, z którą ma współpracować - Nadieżdę Tumską. Ale Szawłowskiego zmusza też do współpracy przeciw mafii Jerzy, szef UOP - u. Halski przywozi Novotnego do Pałacu Mostowskich. Po powrocie do domu cudem unika śmierci, gdy otwarcie drzwi powoduje eksplozję.

 • 03:10 Ekstradycja 2 - odc. 1/9 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  "Ekstradycja 2" w dużej mierze ...

  "Ekstradycja 2" w dużej mierze kontynuuje wątki z pierwszej części cyklu. Są wszakże i zmiany. Akcja uległa spowolnieniu kosztem licznych aluzji do polskiej współczesności. Pojawiło się więcej postaci, w tym kobiet, które tym razem nie stanowią tylko urodziwego tła dla poczynań Ola Halskiego. Szczególnie dużo miejsca zajmują wątki Sabiny i Nadieżdy - bezwzględnej zbrodniarki granej bardzo dobrze przez Marię Pakulnis. Nieźle obrywa się też politykom i innym "możnym tego świata". Ich środowisko zostało sportretowane jako targowisko próżności, zaludnione przez odrażające indywidua, dla władzy i pieniędzy gotowe na każdą podłość. Marek Kondrat śmielej kreuje Halskiego jako człowieka w sile wieku, zmęczonego i sponiewieranego przez los. Musi zmagać się nie tylko z mafią rosyjską, ale i łotewską; nie tylko z dziennikarzami i zwierzchnikami, lecz także z najbliższymi i własnym sumieniem. W "Ekstradycji 2" nie brakuje efektownych strzelanin, pościgów, efektów specjalnych. Jednak stylistycznie różni się ona nieco od klasycznie sensacyjnej poprzedniczki. Bardziej przypomina tzw. czarne kryminały z ich pesymistycznym obrazem rzeczywistości, przeżartej nieopanowanym pragnieniem zysku, korupcją, obłudą, cynizmem i niesprawiedliwością. Takim jak Olgierd - mimo że nie należy on do świętych - trudno odnaleźć się w podobnym świecie. Ścigając bandytów i tropiąc afery sięgające szczytów władzy, musi jednocześnie ochronić w sobie to, co czyste - miłość do córki, przyjaźń z Sawką, wierność wobec własnego kodeksu etycznego.
  Komisarz Halski po odstawieniu na lotnisko ekstradytowanego Petera Novotnego wyjeżdża na zasłużony urlop na Mazury. Zabiera ze sobą Beatę i córkę. Sabina, niestety, nie może im towarzyszyć. Całkowicie zaprząta ją nowy, wielki interes. Jest nim budowa luksusowego osiedla mieszkaniowego. Projekt to istny cud, lecz trzeba jeszcze zdobyć pieniądze i zgodę na kupno działki, a z tym są kłopoty i to poważne. Z pomocą zrezygnowanej Sabinie przychodzi wspólniczka z Rosji. Jest nią Nadieżda Tumska - oficjalnie businesswoman, naprawdę zaś groźna morderczyni, planująca w Polsce rozwinąć handel narkotykami, a w przyszłości stać się prawą ręką samego bossa Iwanowa. Luksusowe osiedle jest jej potrzebne do własnych, skrywanych przed Sabiną celów. Nadieżda staje się coraz bardziej potrzebna bossowi, któremu zaczyna deptać po piętach mafia łotewska pod wodzą mrocznego i posępnego Gundisa. Poza tym do Polski przybywa kpt. Sasza Piłatow z Interpolu, od lat ścigający Iwanowa. Tumska jednak nie marnuje czasu. Jej ludzie zaczynają śledzić rodzinę Halskiego, który niczego nieświadomy, oddaje się mazurskiej sielance. Nie trzeba długo czekać, by została ona brutalnie przerwana.

 • 04:05 Forum program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 05:05 Na sygnale - odc. 444 "Z jasnego nieba" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Ratownicy spotykają się z okazji ...

  Ratownicy spotykają się z okazji ślubu syna Zdzisia. Znów ruszają do akcji, gdy ksiądz, który ma poprowadzić uroczystość, traci nagle przytomność. Kuba i Nowy szybko ustalają, że kapłan jest pod wpływem narkotyków, bo jego gosposia pomyliła leki i nakleiła mu na bolące plecy plaster z opiatami zamiast rozgrzewającego. Wcześniej przy świątyni spada z nieba skoczek ze spadochronem, prosto na Artura oraz Beatę. Mężczyzna wyznaje, że przed skokiem miał problemy neurologiczne, które zignorował, a podczas lotu został nagle sparaliżowany. Jego stan nagle pogarsza się. Tymczasem ciężarna dziewczyna rannego zaczyna krwawić. Do kościoła przyjeżdżają narzeczeni, ale Marcin wyznaje w końcu Zdzisiowi, że na ślub wcale nie ma ochoty i odchodzi. Gdy senior zostaje z Mariettą sam, zapewnia niedoszłą synową, że na jego pomoc wciąż może liczyć i że będzie najlepszym dziadkiem na świecie.

 • 05:35 Na sygnale - odc. 445 "Rodzinka" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Marietta nagle zaczyna rodzić, a ...

  Marietta nagle zaczyna rodzić, a Zdzisio na pomoc wzywa Britney oraz zespół Benia. Gdy dziecko przychodzi na świat, matka dostaje krwotoku. Wcześniej Britney pomaga również pani Stasi, informując policję, że wnuk zamknął seniorkę na kilka dni samą w domu i wyjechał. Z kolei zespół doktora Góry zostaje wezwany do domu weselnego, gdzie dochodzi do kłótni. Poszło o to, kto ma prawo odprowadzić pannę młodą do ołtarza. Wywiązuje się strzelanina i w efekcie najpierw dwie osoby zostają ranne, a później eksploduje butla do napełniania balonów, w której użyto wodoru zamiast helu.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv