TVP Polonia - Program TV na poniedziałek 04 marca 2024

 • 06:00 Polacy to wiedzą! - odc. 88 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 06:30 Droga do porozumienia reportaż, reportaż, 2023
  Czy dzisiaj słysząc "ekumenizm", myślimy ...

  Czy dzisiaj słysząc "ekumenizm", myślimy o postawie tolerancji i szacunku wobec bliźnich oraz ich tradycji religijnych? Jak obecnie wygląda dialog różnych wyznań? Z jakimi wiąże się wyzwaniami? Jakie są problemy, które stanowią przeszkodę w realizacji idei ekumenizmu? Te i podobne pytania zostały zadane osobom z różnych Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej i z Kościoła rzymskokatolickiego.

 • 06:50 Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 - odc. 47 cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Celem cyklu Kalendarium powstania styczniowego ...

  Celem cyklu Kalendarium powstania styczniowego 1863 jest przypomnienie współczesnym Polakom wydarzeń jakie miały miejsce 160 lat temu. Powstanie styczniowe było największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym Polaków, jaki miał miejsce w okresie zaborów. Jego wybuch 22 stycznia 1863 r. wywołało ogłoszenie branki czyli poboru do wojska rosyjskiego. Choć powstanie zakończyło się klęską, pamięć o nim trwała w narodzie do końca zaborów. Doświadczenie tajnego państwa z okresu powstania było wzorem dla państwa podziemnego z czasu okupacji niemieckiej i sowieckiej. Jego herb Orzeł Biały, Pogoń i św. Michał Archanioł przypominał niezrealizowaną ideę Rzeczpospolitej trojga narodów. Z doświadczenia powstania styczniowego czerpał Piłsudski, planując walkę o odzyskanie niepodległości. Powiedział m.in. Dla nas, żołnierzy wolnej Polski, powstańcy 1863 r. są i pozostaną ostatnimi żołnierzami Polski, walczącej o swą swobodę, pozostaną wzorem wielu cnót żołnierskich, które naśladować będziemy. Kalendarium powstania styczniowego 1863 będzie zawierać cotygodniowy przegląd wydarzeń na ziemiach polskich, ale także reakcji świata na wybuch powstania, biogramy postaci, przegląd prasy powstańczej i rosyjskiej. W każdym odcinku znakomici polscy historycy tj. Włodzimierz Suleja, Janusz Odziemkowski, Andrzej Nowak, Wojciech Karwat, Michał Kopczyński, Mariusz Wołos opowiedzą o jednym, najważniejszym wydarzeniu z danego tygodnia bądź przypomną ważną, a często zapomnianą postać z okresu powstania. Cykl będzie ilustrowany archiwaliami pochodzącymi z zasobów TVP oraz archiwów polskich i zagranicznych.

 • 07:00 Przystanek slow food - odc. 5 sezon III magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Magazyn o niezwykłych ludziach, ocalających ...

  Magazyn o niezwykłych ludziach, ocalających tradycyjne produkty i potrawy, którzy poznali prawdziwy smak życia, gdy zdecydowali się żyć świadomie, zwolnić i spędzać więcej czasu wśród natury. To także opowieść o niezwykłych zakątkach regionalnej Polski, do których warto dotrzeć, by poznać piękną, (po)wolną Polskę i prawdziwy smak życia.
  Pan Kazimierz jest rybakiem w Rowach nad Bałtykiem. Od ponad 30 lat wędzi w unikatowy sposób łososia - jest to technika jedyna w swoim rodzaju na całym świecie: jego łososie dojrzewają pod solą niczym szynka parmeńska, a na koniec są w delikatny sposób podwędzone na zimno. Naturalny, surowy, świeży łosoś ma około 230 kalorii w 100 g, wędzone łososie na zimno, które są dostępne na rynku, posiadają około 170 kalorii - dziwne, bowiem po zasoleniu i wędzeniu ryba powinna pozbywać się wody i zawierać wyższą ilość kalorii niż łosoś surowy. Wędzony łosoś Pana Dobrzyckiego zawiera około 330 kalorii. Co się dzieje w takim razie? Okazuje się, że większość łososia wędzonego na rynku jest nastrzykiwana wodą, by podnieść wagę. W tym odcinku odwiedziny też sławę gastronomi z czasów PRL’u, Ryszarda Pałkę, spod którego ręki wychodzili szefowie kuchni pracujący na Batorym. Pan Ryszard stworzył też modny wówczas koncept tzw. Karczmy Słupskiej. Później przez wiele lat pracował jako nauczyciel w technikum gastronomicznym w Słupsku. W odcinku tym pokażemy też połów łososia i troci bałtyckiej, które przez największych smakoszy we Francji uważane są za najlepszą wersję smakową dzikiego łososia, lepszą niż ta z Alaski czy też ze Szkocji.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2915 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Justin organizuje w hotelu dużą ...

  Justin organizuje w hotelu dużą imprezę połączoną z koncertem. Gdy wynajęty pianista w ostatniej chwili odwołuje występ, o ratunek chłopak błaga Reginę. Dziewczyna zgadza się na koncert i jest wyraźnie rozczarowana, gdy Franek nie chce pomóc jej w opiece nad synem. Przyjaciółkę wspierają jednak Borys z Aldoną, a wieczorem Regina okazuje się prawdziwą gwiazdą. Poza tym Skotnicki przekazuje Oliwce złą wiadomość. Musi odzyskać zaufanie Bruna, bo inaczej zostanie zwolniona. Jakby tego było mało Zbrowska ma kolejne problemy. Część jej kosmetyków, skażonych w fabryce, trafiła już do klientek, które zgłaszają się z pretensjami i rachunkami za leczenie. Tomasz ukochaną cały czas wspiera, gotów jest nawet ocalić jej firmę przed finansowym upadkiem, co zdecydowanie nie podoba się jego matce. Za to Celina i Łukasz odkrywają, że źródłem przecieków w firmie ich klienta jest sekretarka. Okazuje się że biznesmen ma z nią romans. Ona mści się za to, że ten nie zostawił dla niej żony. Po udanej akcji Celina kolejny raz namawia Sadowskiego, by zrezygnował z posady rzecznika i pracował razem z nią.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
  Rozmowa, wywiad na żywo z ...

  Rozmowa, wywiad na żywo z gościem w studiu lub wyjątkowo w innych przestrzeniach naturalnych, ilustrowany materiałem filmowym w formie felietonu. Temat dotyczący aktualnej problematyki społecznej lub politycznej.

 • 12:20 Perły Bałtyku - Różnorodne wybrzeże serial dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Bałtyk jest pełen tajemnic. Te ...

  Bałtyk jest pełen tajemnic. Te najciekawsze ukrywa głęboko w swojej toni i wysoko ponad nią. Najmłodsze morze świata, które nieustannie się zmienia. W jednym milimetrze bałtyckiej wody żyje ponad 5 milionów organizmów. Andrzej Kruszewicz postanawia przyjrzeć się Bałtykowi z bliska.
  Odc. 6. Spacerując wzdłuż morskiego wybrzeża nie sposób się nudzić. Dominuje tu piasek, ale krajobraz urozmaicają też klify. Klifowe urwiska można zobaczyć np. w Międzyzdrojach, na wschód od Przylądka Rozewie, czy na wschód od Ustki. Polska posiada ponad 500 km linii brzegu morskiego i jedne z najpiękniejszych piaszczystych plaż w Europie. Największe piaskowe wydmy można podziwiać w Słowińskim Parku Narodowym.

 • 12:50 Komisarz Alex - odc. 230 (seria XIX, odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Nad komisarzem Wilczakiem i Alexem ...

  Nad komisarzem Wilczakiem i Alexem wisi widmo przeniesienia do wydziału dochodzeniowego. Marta próbuje rozmawiać z Bogną o cofnięciu decyzji. Bogna zaczyna się wahać. Ma wątpliwości, czy dobrze zrobiła, nalegając na przeniesienie. Dochodzi do zabójstwa Doroty Obarskiej. Kobieta mieszkała w tej samej kamienicy, co inspektor Bogna Bugaj. Była jej sąsiadką. Ciało zamordowanej znajduje Wanda Pawlik. Jest nie tylko sąsiadką denatki, ale też mamą mężczyzny, z którym Dorota się spotykała. Bardzo przeżywa jej śmierć. Do Bogny z wizytą przyjeżdża córka, Tosia. Poprzednim razem nastolatka nabrała mamę, że została porwana. Tym razem Bogna liczy, że córka będzie zachowywała się dojrzale. Policjanci zaczynają śledztwo. Dla Wilczaka i Alexa może to być ostatnie dochodzenie w wydziale zabójstw. Pierwszy trop wiedzie do kuzyna zamordowanej. Damian Kurek ma poważne kłopoty finansowe. Czyżby zabił dla pieniędzy? W kręgu podejrzanych jest też Monika Żak. Pracowały z Dorotą w jednej firmie. Monika ma problem z agresją. Została oskarżona o mobbing. Winą za swoje zwolnienie obciążała Dorotę. Finalnie gra będzie się toczyć o życie Tosi, córki inspektor Bogny. Czy Alexowi uda się uratować dziewczynkę? Czy Wilczak i Alex pozostaną w swoim wydziale?

 • 13:40 Osiecka - odc. 1* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Nastoletnia Agnieszka Osiecka wraz z ...

  Nastoletnia Agnieszka Osiecka wraz z ojcem Wiktorem, celebrują urodziny mamy Marii. W prezencie Maria dostaje od męża czerwone pantofle z puszkiem. Nad ranem Wiktor Osiecki znika z domu. Zaniepokojone Agnieszka i Maria idą na milicję zgłosić jego zaginięcie. Młoda poetka szuka ojca u artystki - Józefiny Pellegri. Zauważa na jej stopach czerwone pantofle takie same jakie dostała Maria..

 • 14:35 Kulturalni PL - (675) magazyn, magazyn, 2024
 • 15:35 ALCHEMIK - Czarne węże z cukru, odc. 118 magazyn, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Malina siedzi w lochu i ...

  Malina siedzi w lochu i spiskuje by pozbyć się Alchemika. Królowa Kalina jest podenerwowana i dowiaduje się od Aleksandry o właściwościach cukru i jak można go spalić by powstały efektowne czarne węże.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 120 serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Lew i maciora. Maj 1419 ...

  Lew i maciora. Maj 1419 roku. Jagiełło (Sebastian Skoczeń) z Zygmuntem Luksemburskim (Wojan Trocki) debatują w Koszycach o konflikcie Korony i zakonu. Zygmunt obiecuje, że w przypadku wojny poprze Koronę. Do Koszyc przyjeżdża Świdrygiełło (Michał Chruściel). Księżna Aleksandra (Agnieszka Wagner) podpowiada bardzo samotnej i chorej Granowskiej (Karolina Porcari), jak utrzeć nosa wrogom. Powinna zażądać, dla swego syna Jana, hrabiowskiego tytułu. Ciołek (Daniel Mosior) dowiaduje się o pomyśle królowej. Jest oburzony i opowiada o tym Oleśnickiemu (Przemysław Stippa), który namawia go do napisania satyry na królową. Oleśnicki zabiera pijanemu Ciołkowi karty satyry, które trafiają między lud i... do uszu królowej. Johann (Grzegorz Kowalczyk) opowiada rycerzom swoją historię. Chciał iść z pielgrzymką do Jerozolimy, ale trafił do tureckiej niewoli. Konstancja (Aleksandra Sierpień) przerzuca swój afekt na Mszczuja (Dawid Czupryński).

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2915 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Justin organizuje w hotelu dużą ...

  Justin organizuje w hotelu dużą imprezę połączoną z koncertem. Gdy wynajęty pianista w ostatniej chwili odwołuje występ, o ratunek chłopak błaga Reginę. Dziewczyna zgadza się na koncert i jest wyraźnie rozczarowana, gdy Franek nie chce pomóc jej w opiece nad synem. Przyjaciółkę wspierają jednak Borys z Aldoną, a wieczorem Regina okazuje się prawdziwą gwiazdą. Poza tym Skotnicki przekazuje Oliwce złą wiadomość. Musi odzyskać zaufanie Bruna, bo inaczej zostanie zwolniona. Jakby tego było mało Zbrowska ma kolejne problemy. Część jej kosmetyków, skażonych w fabryce, trafiła już do klientek, które zgłaszają się z pretensjami i rachunkami za leczenie. Tomasz ukochaną cały czas wspiera, gotów jest nawet ocalić jej firmę przed finansowym upadkiem, co zdecydowanie nie podoba się jego matce. Za to Celina i Łukasz odkrywają, że źródłem przecieków w firmie ich klienta jest sekretarka. Okazuje się że biznesmen ma z nią romans. Ona mści się za to, że ten nie zostawił dla niej żony. Po udanej akcji Celina kolejny raz namawia Sadowskiego, by zrezygnował z posady rzecznika i pracował razem z nią.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /747/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 17:50 Leśniczówka - odc. 659 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Kasia nie daje wiary w ...

  Kasia nie daje wiary w szczere intencje Janusza w sprawie Czerwonego Zagajnika. Vasyl ostatecznie zgadza się, żeby Nina została w domu Ruszczycówny. Kurek i Krawczyk kłócą się o finanse dotyczące ich wspólnego biura w dobudówce. Wiesiek traci pracę w Karczpolu, gdy nadzór nad firmą przejmuje Daniel.

 • 18:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 18:55 Kamperem po Południu magazyn, magazyn, 2023
  Magazyn społeczno kulturalny, w którym ...

  Magazyn społeczno kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Trzydziestoletnia solidarność, kształtowanie i pielęgnowanie wspólnych wartości, które łączą obywateli Polski, Węgier, Czech, Słowacji oraz historyczne związki Polaków z miejscami do których docierają autorzy, są wspólnym mianownikiem magazynu KAMPEREM PO POŁUDNIU. Program o charakterze podróżniczym. Motywem przewodnim programu jest kamper, którym narrator w osobie prowadzącego młodego historyka, podróżuje po krajach Grupy Wyszehradzkiej. Opowiada (niekiedy z żartem) o najważniejszych wydarzeniach, ale też nawiązuje do historii narodów, regionów, w których się znajduje. Podczas podróży, narrator odwiedza bohaterów magazynu, Polaków, ich rodziny, środowiska polonijne, by w ciekawy wizualnie sposób przedstawić inicjatywy przez nich podejmowane oraz przedstawić okoliczności, w których bohaterowie lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską. Autorzy programu ponadto chcą pokazać naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska.

 • 19:20 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Blisko, coraz bliżej - odc. 12 Złota lilijka. Rok 1932 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Rok 1932. Śląska gospodarka boryka ...

  Rok 1932. Śląska gospodarka boryka się z poważnymi problemami. Z miesiąca na miesiąc powiększa się obszar nędzy. Bieda i problemy z pracą nie omijają Pasterników. Robert po awanturze z majstrem ląduje na bruku. Ratując się przed biedą, dołącza do górników nielegalnie wydobywających węgiel z biedaszybów. W jego ślady idzie Tomasz. By zarobić na chleb, gotów jest ryzykować nawet kłopoty z policją regularnie niszczącą biedaszyby. Brak pracy popycha Gustka, syna Roberta, do szukania zarobku w przemycie i hazardzie. Na tym tle
  dochodzi do rodzinnego konfliktu.
  Nie wiedzie się też Bolkowi, synowi Tomasza. Brak pieniędzy uniemożliwia mu naukę w gimnazjum. Wspólnie z kuzynem Ryśkiem zaczyna sprzedawać węgiel z biedaszybów na placu targowym.
 • 22:00 Parada film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Film opowiada o Paradzie Pułaskiego, ...

  Film opowiada o Paradzie Pułaskiego, organizowanej na ulicach Nowego Jorku od ponad 80 lat. Jego bohaterami są uczestnicy, organizatorzy wydarzenia oraz przedstawiciele organizacji polonijnych. To ludzie, którzy kilkadziesiąt lat temu opuścili Polskę w pogoni za marzeniami. Każdy z nich ma swoją intymną i wzruszającą historię rodzinną, pasje i pielęgnowaną na każdym kroku polskość. Ameryka stała się ich drugim domem ale nie zapomnieli o swoich korzeniach czemu dają wyraz podczas uroczystego przemarszu Piątą Aleją. Opowieść o paradzie jest też pretekstem do przybliżenia widzom postaci Kazimierza Pułaskiego - bohatera walk o wolność dwóch narodów: polskiego i amerykańskiego.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /747/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 00:30 Res Poloniae - O Polsce z oddali rozmowa, dysk./wywiad/debata, 2022
  Seria ekskluzywnych wywiadów przeprowadzonych przez ...


  Seria ekskluzywnych wywiadów przeprowadzonych przez Jolantę Rzegocką na Litwie, z wybitnymi przedstawicielami
  litewskiej kultury i polityki. Bohaterowie programu opowiadają o związkach Litwy z Polską, wzajemnych inspiracjach
  kulturalnych, wspólnej historii i perspektywach na przyszłość.
  Bohaterem odcinka jest abp Gintaras Grusas, metropolita wileński. W rozmowie z Jolantą Rzegocką opowiada
  o litewskich miejscach kultu i pamięci Jana Pawła II na Litwie.

 • 01:00 Kamperem po Południu magazyn, magazyn, 2023
  Magazyn społeczno kulturalny, w którym ...

  Magazyn społeczno kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Trzydziestoletnia solidarność, kształtowanie i pielęgnowanie wspólnych wartości, które łączą obywateli Polski, Węgier, Czech, Słowacji oraz historyczne związki Polaków z miejscami do których docierają autorzy, są wspólnym mianownikiem magazynu KAMPEREM PO POŁUDNIU. Program o charakterze podróżniczym. Motywem przewodnim programu jest kamper, którym narrator w osobie prowadzącego młodego historyka, podróżuje po krajach Grupy Wyszehradzkiej. Opowiada (niekiedy z żartem) o najważniejszych wydarzeniach, ale też nawiązuje do historii narodów, regionów, w których się znajduje. Podczas podróży, narrator odwiedza bohaterów magazynu, Polaków, ich rodziny, środowiska polonijne, by w ciekawy wizualnie sposób przedstawić inicjatywy przez nich podejmowane oraz przedstawić okoliczności, w których bohaterowie lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską. Autorzy programu ponadto chcą pokazać naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska.

 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (6) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Komisarz Alex - odc. 230 (seria XIX, odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Nad komisarzem Wilczakiem i Alexem ...

  Nad komisarzem Wilczakiem i Alexem wisi widmo przeniesienia do wydziału dochodzeniowego. Marta próbuje rozmawiać z Bogną o cofnięciu decyzji. Bogna zaczyna się wahać. Ma wątpliwości, czy dobrze zrobiła, nalegając na przeniesienie. Dochodzi do zabójstwa Doroty Obarskiej. Kobieta mieszkała w tej samej kamienicy, co inspektor Bogna Bugaj. Była jej sąsiadką. Ciało zamordowanej znajduje Wanda Pawlik. Jest nie tylko sąsiadką denatki, ale też mamą mężczyzny, z którym Dorota się spotykała. Bardzo przeżywa jej śmierć. Do Bogny z wizytą przyjeżdża córka, Tosia. Poprzednim razem nastolatka nabrała mamę, że została porwana. Tym razem Bogna liczy, że córka będzie zachowywała się dojrzale. Policjanci zaczynają śledztwo. Dla Wilczaka i Alexa może to być ostatnie dochodzenie w wydziale zabójstw. Pierwszy trop wiedzie do kuzyna zamordowanej. Damian Kurek ma poważne kłopoty finansowe. Czyżby zabił dla pieniędzy? W kręgu podejrzanych jest też Monika Żak. Pracowały z Dorotą w jednej firmie. Monika ma problem z agresją. Została oskarżona o mobbing. Winą za swoje zwolnienie obciążała Dorotę. Finalnie gra będzie się toczyć o życie Tosi, córki inspektor Bogny. Czy Alexowi uda się uratować dziewczynkę? Czy Wilczak i Alex pozostaną w swoim wydziale?

 • 03:05 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (10) Sławomir Sokołowski widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  "Szansa na Sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na Sukces. Opole 2024" - prowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas festiwalu piosenki w Opolu. Formuła Szansy na Sukces. Opole 2024 nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 03:55 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2024
 • 04:05 Mury film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Film dokumentalny o drużynie harcerskiej ...

  Film dokumentalny o drużynie harcerskiej Mury. Przybliża historię powstania i działalności konspiracyjnej drużyny harcerskiej na tle realiów funkcjonowania obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbruck. Mury to jedyna działająca w czasie II wojny światowej drużyna harcerska w obozie koncentracyjnym, która w przeciwieństwie do innych grup stosowała harcerskie metody i formy pracy, organizowała biegi harcerskie, przyrzeczenia, miała strukturę zastępów, poprowadziła kursy zastępowych i drużynowych. To był fenomen na skalę światową. Drużyna powstała w 1941 r. , tworzyły ją więźniarki Ravensbruck, w większości przedwojenne harcerki. Koncentrowano się na niesieniu pomocy innym więźniarkom, szczególnie tym najsłabszym, chorym, dzieciom, które w 1944 roku trafiały do obozu. Organizowano tajne nauczanie, akcje zdobywania i rozpowszechniania w obozie informacji o sytuacji na froncie i w okupowanej ojczyźnie. Harcerki przekazywały za mury obozu informacje o zbrodniach popełnianych przez hitlerowców w Ravensbruck, kultywowały tradycje patriotyczne, organizowały życie religijne. Drużyna miała swój sztandar znaleziony w czasie sortowania rzeczy nowo przybyłych do obozu, a także proporzec 13. warszawskiej drużyny harcerskiej. Drużyna składała się z 7 zastępów, które działały aż do wyzwolenia. Harcerki, które przeżyły, do końca swych dni tworzyły "drużynę" bardzo bliskich sobie osób. Drużynową i pomysłodawczynią była hm. Józefa Kantor. Do dziś wiele środowisk harcerskich kultywuje pamięć Murów, przyjmuje za swoje patronki poszczególne harcerki i zbiera materiały dotyczące działalności drużyny.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2915 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Justin organizuje w hotelu dużą ...

  Justin organizuje w hotelu dużą imprezę połączoną z koncertem. Gdy wynajęty pianista w ostatniej chwili odwołuje występ, o ratunek chłopak błaga Reginę. Dziewczyna zgadza się na koncert i jest wyraźnie rozczarowana, gdy Franek nie chce pomóc jej w opiece nad synem. Przyjaciółkę wspierają jednak Borys z Aldoną, a wieczorem Regina okazuje się prawdziwą gwiazdą. Poza tym Skotnicki przekazuje Oliwce złą wiadomość. Musi odzyskać zaufanie Bruna, bo inaczej zostanie zwolniona. Jakby tego było mało Zbrowska ma kolejne problemy. Część jej kosmetyków, skażonych w fabryce, trafiła już do klientek, które zgłaszają się z pretensjami i rachunkami za leczenie. Tomasz ukochaną cały czas wspiera, gotów jest nawet ocalić jej firmę przed finansowym upadkiem, co zdecydowanie nie podoba się jego matce. Za to Celina i Łukasz odkrywają, że źródłem przecieków w firmie ich klienta jest sekretarka. Okazuje się że biznesmen ma z nią romans. Ona mści się za to, że ten nie zostawił dla niej żony. Po udanej akcji Celina kolejny raz namawia Sadowskiego, by zrezygnował z posady rzecznika i pracował razem z nią.

 • 05:30 Polskie Parki Narodowe - Pieniński Park Narodowy* film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Program prowadzi Dariusz Gross, dziennikarz, ...

  Program prowadzi Dariusz Gross, dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz odkrywca. Prezentuje parki narodowe, które znamy jako turyści, z innej, zaskakującej strony przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program pokazujący osobliwości przyrody i ukazujący wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce. Tu spotykają się nowoczesne technologie badawcze z odwiecznym dziełem natury.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv