TVP Polonia - Program TV na poniedziałek 08 kwietnia 2024

 • 06:00 Polacy to wiedzą! - odc. 93 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 06:30 Z historii prawosławia w Polsce. Podkarpacie , reportaż, 2024
  W czasie rządów dynastii Jagiellonów, ...

  W czasie rządów dynastii Jagiellonów, które były dla Cerkwi prawosławnej w Rzeczypospolitej czasem dynamicznego rozwoju, powstawały monastery, świątynie, drukarnie i szkoły. Jakie konkretnie wydarzenia wpłynęły na jej sytuację? Kim były osoby, które miały znaczący wpływ na prawosławie na Podkarpaciu? Co się zachowało z tamtych czasów?

 • 06:50 Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 - odc. 51 cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Celem cyklu Kalendarium powstania styczniowego ...

  Celem cyklu Kalendarium powstania styczniowego 1863 jest przypomnienie współczesnym Polakom wydarzeń jakie miały miejsce 160 lat temu. Powstanie styczniowe było największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym Polaków, jaki miał miejsce w okresie zaborów. Jego wybuch 22 stycznia 1863 r. wywołało ogłoszenie branki czyli poboru do wojska rosyjskiego. Choć powstanie zakończyło się klęską, pamięć o nim trwała w narodzie do końca zaborów. Doświadczenie tajnego państwa z okresu powstania było wzorem dla państwa podziemnego z czasu okupacji niemieckiej i sowieckiej. Jego herb Orzeł Biały, Pogoń i św. Michał Archanioł przypominał niezrealizowaną ideę Rzeczpospolitej trojga narodów. Z doświadczenia powstania styczniowego czerpał Piłsudski, planując walkę o odzyskanie niepodległości. Powiedział m.in. Dla nas, żołnierzy wolnej Polski, powstańcy 1863 r. są i pozostaną ostatnimi żołnierzami Polski, walczącej o swą swobodę, pozostaną wzorem wielu cnót żołnierskich, które naśladować będziemy. Kalendarium powstania styczniowego 1863 będzie zawierać cotygodniowy przegląd wydarzeń na ziemiach polskich, ale także reakcji świata na wybuch powstania, biogramy postaci, przegląd prasy powstańczej i rosyjskiej. W każdym odcinku znakomici polscy historycy tj. Włodzimierz Suleja, Janusz Odziemkowski, Andrzej Nowak, Wojciech Karwat, Michał Kopczyński, Mariusz Wołos opowiedzą o jednym, najważniejszym wydarzeniu z danego tygodnia bądź przypomną ważną, a często zapomnianą postać z okresu powstania. Cykl będzie ilustrowany archiwaliami pochodzącymi z zasobów TVP oraz archiwów polskich i zagranicznych.

 • 07:00 Przystanek slow food - odc. 9 sezon III magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Magazyn o niezwykłych ludziach, ocalających ...

  Magazyn o niezwykłych ludziach, ocalających tradycyjne produkty i potrawy, którzy poznali prawdziwy smak życia, gdy zdecydowali się żyć świadomie, zwolnić i spędzać więcej czasu wśród natury. To także opowieść o wyjątkowych zakątkach regionalnej Polski, do których warto dotrzeć, by poznać piękną, (po)wolną Polskę i prawdziwy smak życia. Województwo świętokrzyskie, okolice Buska. Mariusz Roszkowski to tętniący wulkan pomysłów. Zbudował od podstaw własną olejarnię, w której tłoczy tzw. klasyki: olej rzepakowy, konopny, lniany i tzw. rydzowy (z lnianki). Do tego dochodzą innowacyjne: musztardowy, z czarnuszki (tzw. złoto faraonów), z maku, orzecha laskowego i wiele innych. Pan Mariusz chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz prowadzi pokazy tłoczenia olejów dla dzieci i młodzieży. Coraz powszechniejsza staje się wiedza, że olej tłoczony na zimno leczy szereg dolegliwości, jak choroby żołądkowe, łagodzi stany alergiczne, przyspiesza gojenie ran, wycisza, pomaga złagodzić stres, likwiduje zaburzenia snu. W tym odcinku do gotowania zaprosimy w tym momencie jedynego w Polsce szefa kuchni, który może poszczycić się dzisiaj gwiazdką Michelin - mowa o Przemku Klimie z restauracji Bottiglieria.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Przystanek Ameryka - /95/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2024
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2934 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kasia spotyka się u Basi ...

  Kasia spotyka się u Basi z Agnieszką, która tym razem wita ją z otwartymi ramionami i opowiada dziewczynie o całej rodzinie. To spotkanie kończy wspólna wizyta na grobie ich matki. Natalia wyznaje w końcu Cezaremu, że jest gotowa przenieść się z nim i Leą do Indii. Gdy Rawiczowa odkrywa, że Zwoleńska pomysł wyjazdu do Azji popiera, jest w szoku. Z kolei Klemens odwiedza biuro Natalii, cały czas zastanawiając się nad jej propozycją. Za to nową pracę znajduje Agata co świętuje z Ignacym i całą rodziną. A wieczorem, gdy dzieci idą w końcu spać Asia i Hubert znów padają siebie w ramiona.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
  Rozmowa, wywiad na żywo z ...

  Rozmowa, wywiad na żywo z gościem w studiu lub wyjątkowo w innych przestrzeniach naturalnych, ilustrowany materiałem filmowym w formie felietonu. Temat dotyczący aktualnej problematyki społecznej lub politycznej w zależności od aktualnej sytuacji.

 • 12:20 Stacja Arktyka - Hornsund wzywa cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Wyprawa na biegun to jedna ...

  Wyprawa na biegun to jedna z najbardziej skomplikowanych operacji naukowych. Życie kilka tygodni na odludziu i poświęcenie się bez reszty badaniom naukowym to historia, którą chcemy opowiedzieć i pokazać. Zarejestrowane materiały video zostały uzupełnione animacjami oraz grafikami podkreślającymi efekty prowadzonych przez lata pomiarów. Badania, które będziemy obserwowali, są bardzo ważnie dla polskiej i światowej nauki, a polskie polarnictwo, z tradycjami sięgającymi XIX wieku, cieszy się ogólnoświatowym uznaniem. Poznamy jego genezę, interdyscyplinarną współpracę naukowców z wielu dziedzin i nieocenione efekty i korzyści, jakie z ich pracy czerpie cały świat. W filmie poznamy ludzi, którzy zostali zakwalifikowani do najnowszej edycji badań na biegunie. Widzowie dowiedzą się, jak wygląda trening przygotowujący do tak trudnego wyjazdu. Poznają, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa mogą spotkać uczestników wyprawy oraz usłyszą, z jaką motywacją i oczekiwaniami wyjeżdżają członkowie zespołu, który najbliższe kilka miesięcy spędzi na badaniach i eksploracji bieguna.

 • 12:50 Komisarz Alex - odc. 235 (seria XIX, odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Dzięki interwencji komendanta Mędrzaka awans ...

  Dzięki interwencji komendanta Mędrzaka awans Wilczaka zostaje cofnięty. Wilczak z Alexem wracają do akcji, gdy w lesie pod Łodzią zostaje znalezione ciało Mariusza Śliwicza. Mężczyzna poprzedniego dnia wrócił do domu po długim rejsie na statku Casablanca - pełnił na nim funkcję drugiego oficera. Komisarz Alex znajduje na miejscu zbrodni drogocenny rubin. Okazuje się, że denat przed śmiercią próbował rozwikłać zagadkę zatopionego na Morzu Karaibskim skarbu z osiemnastego wieku. Z ostatniej podróży przywiózł makietę hiszpańskiego galeonu, która miała być ostatnim elementem do rozwiązania zagadki skarbu. Makieta jednak zniknęła, podobnie jak telefon komórkowy ofiary. Policjanci odkrywają, że tuż przed śmiercią Śliwicz korespondował z kimś za pośrednictwem komunikatora internetowego. Czy ta osoba miała związek z morderstwem? Tymczasem śledczy wpadają na trop makiety w jednym z łódzkich antykwariatów. Wiele wskazuje, że za jej zniknięciem stał przybrany syn zamordowanego marynarza, jednak ślad po nim zaginął. Czy policjantom uda się rozwikłać zagadkę zatopionego skarbu i tajemniczej śmierci drugiego oficera z Casablanki?

 • 13:40 Osiecka - odc. 6* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Agnieszka poznaje Jeremiego Przyborę i ...


  Agnieszka poznaje Jeremiego Przyborę i zaczyna z nim flirtować. Przybora angażuje się w związek bardzo mocno. Nawet Jerzy Wasowski, jego przyjaciel, nie ma szans, aby go powstrzymać. Zmartwiony sytuacją Przybora wyjeżdża do Paryża, a gdy wraca, Agnieszka nie ma dla niego czasu, bo jej musical odnosi oszałamiający sukces.

 • 14:35 Kulturalni PL - (680) magazyn, magazyn, 2024
 • 15:35 ALCHEMIK - Ekspedycja ratunkowo magazyn, kameralne i studyjne (widowisko), 2021
  Bohaterowie dowiadują się, że choć ...

  Bohaterowie dowiadują się, że choć królowa Kalina znajduje się w innym wymiarze, może czasem rozmawiać z mieszkańcami zamku i obserwować wydarzenia, które mają tam miejsce. Bartłomiej i Mirmił martwią się o swoją prywatność. Alchemik ich uspokaja, a potem wspólnie znajdują sposób na podniesienie nastroju w całym królestwie.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 134 (sezon 2 odc. 9) , film fabularny telewizyjny, 2023
  Ślub. Rok 1422. W Nowogródku ...

  Ślub. Rok 1422. W Nowogródku odbywa się chrzest Sonki Holszańskiej (Maria Pawłowska). Przyjmuje imię Zofia. Zawisza Czarny (Robert Jarociński) przywozi na Litwę legata Brandę Castiglione (Jerzy Zelnik) z dyspensą od papieża. Ma miejsce skromny ślub z Jagiełłą (Sebastian Skoczeń). Jan Hincza (Kamil Szklany) nie idzie na weselną ucztę. Wdaje się za to w bójkę z księciem Świdrygiełłą (Michał Chruściel) i trafia do lochu. Mały Fryderyk Hohenzollern (Mikołaj Wachowski) zakłada smoczą maskę i straszy Mikołaja Trąbę (Radosław Pazura). Arcybiskup ma zawał serca. Na szczęście chłopiec wzywa pomoc. Komtur Malborka Russdorf (Tomasz Sobczak) zleca Hermanowi (Robert Kowalewski) zabójstwo Jadwigi (Maja Szopa).

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2934 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kasia spotyka się u Basi ...

  Kasia spotyka się u Basi z Agnieszką, która tym razem wita ją z otwartymi ramionami i opowiada dziewczynie o całej rodzinie. To spotkanie kończy wspólna wizyta na grobie ich matki. Natalia wyznaje w końcu Cezaremu, że jest gotowa przenieść się z nim i Leą do Indii. Gdy Rawiczowa odkrywa, że Zwoleńska pomysł wyjazdu do Azji popiera, jest w szoku. Z kolei Klemens odwiedza biuro Natalii, cały czas zastanawiając się nad jej propozycją. Za to nową pracę znajduje Agata co świętuje z Ignacym i całą rodziną. A wieczorem, gdy dzieci idą w końcu spać Asia i Hubert znów padają siebie w ramiona.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /840/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 683 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Anna i Wiktor szukają Błażeja. ...

  Anna i Wiktor szukają Błażeja. Od Sławka dowiadują się o inwestycjach młodszego Huryna w kryptowaluty i o krachu na giełdzie. Odkrywają, że zniknęły pieniądze zbierane na dzwonnicę. Wera po rozmowie z Emilią zaczyna coraz bardziej drążyć sprawę powiązań Janusza z Rożkiem. Idzie nawet na komendę i robi awanturę Nowackiemu. Karcz postanawia działać. Kasia jedzie do Warszawy na badanie USG. W domu zostawia jednak telefon, przez co Konrad o wszystkim się dowiaduje. Lesiński rusza za Ruszczycówną, żeby zapytać ją, czy jest w ciąży.

 • 18:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 18:55 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
 • 19:20 Polacy Światu - Stanisława Sandecka magazyn, magazyn, 2024
 • 19:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Blisko, coraz bliżej - odc. 16 Nasi są daleko. Rok 1943 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Paulina za radą Tomasza podpisuje ...


  Paulina za radą Tomasza podpisuje niemiecką listę narodowościową. Gestapo prowadzi śledztwo w sprawie dziwnej choroby, na którą zapadają Ślązacy służący w Wehrmachcie. Efektem jest aresztowanie i w końcu śmierć doktora Kulickiego. Zygmunt w obawie przed służbą w wojsku szuka ratunku u ojca ukrywającego się na terenie GG.
 • 21:45 Muzyczne NAJ - Agnieszka Osiecka /bis2/ program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  W cyklu muzycznym dla widzów ...

  W cyklu muzycznym dla widzów TVP Polonia przypomnimy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów zostanie dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej. Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i naszej kultury.

 • 22:10 Ostatni świadek film dokumentalny, film dokumentalny, 2005
  Filmowa opowieść o zmarłym w ...

  Filmowa opowieść o zmarłym w 1997 r. w wieku 98 lat Stanisławie Swianiewiczu, profesorze ekonomii Uniwersytetu Wileńskiego, gorącym patriocie i prawym, dzielnym człowieku. Urodzony w stolicy Inflant, Dźwińsku, syn budowniczego kolei i nauczycielki niemieckiego, młody Swianiewicz brał udział w wojnie polsko - bolszewickiej 1920 r. i został nawet odznaczony Krzyżem Walecznych. Studia rozpoczęte w Moskwie przed rewolucją październikową kontynuował po powrocie do cywila na otwartym po 87 latach przerwy Uniwersytecie Wileńskim. Tam poznał też swą przyszłą żonę, Olimpię. Ekonomista, ale także dziennikarz i publicysta polityczny, był Swianiewicz zwolennikiem federalistycznych idei Piłsudskiego, zdecydowanym przeciwnikiem przyłączenia Wilna do Polski. Uważał je bowiem za miasto bardzo litewskie. Przy jego współudziale powstał tam Instytut Naukowo - Badawczy Europy Środkowo - Wschodniej. Ale jego długie i bogate życie naznaczyło w największym stopniu jedno wojenne doświadczenie. Gdy wybuchła II wojna, powołany do wojska Swianiewicz wyruszył jako dowódca kompanii gospodarczej na front. Niestety, pod koniec września on i tysiące jego towarzyszy znalazło się w sowieckiej niewoli. W pierwszych dniach listopada 1939 r. trafił do obozu w Kozielsku, skąd kilka miesięcy później wraz z innymi oficerami ruszył pociągiem w kierunku Smoleńska. Na stacji Gniazdowo nieoczekiwanie wywołano go, umieszczono w innym wagonie. Stamtąd obserwował, jak jego współtowarzyszy podróży ładowano do autobusu z zamalowanymi szybami i dokądś wywożono. Autobus kursował wiele razy, wożąc kolejne grupy. Nigdy więcej ich nie ujrzał. Sam trafił najpierw do więzienia w Smoleńsku, później do moskiewskiej Łubianki. Bezpodstawnie oskarżony o szpiegostwo, został skazany na 8 lat łagru i wywieziony na daleką północ, do okręgu Komi. Miesiącami cierpiał głód, harował ponad siły, o mało nie umarł z wycieńczenia. Udało mu się stamtąd wydostać dopiero w kwietniu 1942 r. na mocy porozumienia Sikorski - Majski, umożliwiającego Polakom wstępowanie do armii gen. Andersa. Na próżno usiłował się dowiedzieć, co się stało z tysiącami jego kolegów z Kozielska. Dopiero kiedy w kwietniu 1943 r. berlińskie radio podało wiadomość o wykryciu zbiorowych mogił polskich niedaleko Smoleńska, domyślił się prawdy. Pod wpływem tego doświadczenia przystąpił do spisywania swoich wspomnień - on, ostatni świadek wydarzeń poprzedzających katyńską masakrę, która zdaniem profesora była zemstą Rosjan za przegraną 1920 r. W końcu 1943 r. został doradcą rządu polskiego w Londynie. Po wojnie nie mógł już wrócić do kraju, a próba ściągnięcia do siebie rodziny skończyła się niepowodzeniem. Swianiewicz musiał więc sam rozpocząć nowe życie. Zaczął wykładać na angielskich uczelniach, przez parę lat przebywał na Dalekim Wschodzie jako rzeczoznawca UNESCO, a w 1958 r. został wykładowcą London School of Economics. Po 18 latach rozłąki spotkał się wreszcie z żoną i dziećmi. W Wielkiej Brytanii wydał m.in. książkę o działalności NKWD, ale dziełem jego życia pozostanie opublikowana w paryskiej "Kulturze" książka "W cieniu Katynia" - rzetelna, prawdziwa, obiektywna. Od 1963 r. aż do emerytury był związany z uniwersytetem St. Mary's w kanadyjskim Halifaxie. Do Polski przyjechał dopiero po zmianie ustroju, ale już nie zdecydował się na zamieszkanie tu na stałe. Pochowano go koło ukochanej żony w Halifaxie. W filmie o profesorze Swianiewiczu mówią m.in. Czesław Miłosz i prof. Stanisław Stomma, którzy znali go z czasów wileńskich, a wypowiedzi nagrali na krótko przed śmiercią, oraz dzieci profesora: Bernadetta, Maria i Witold. W filmie wykorzystano archiwum rodzinne Swianiewiczów, liczne materiały archiwalne oraz zdjęcia inscenizowane.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /840/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Hala odlotów - /3/ talk-show, dysk./wywiad/debata, 2024
  Program z udziałem zaproszonych gości ...

  Program z udziałem zaproszonych gości - artystów, twórców, naukowców i ekspertów, poruszający bieżące zagadnienia, kulturalne i społeczne.

 • 01:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Komisarz Alex - odc. 235 (seria XIX, odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Dzięki interwencji komendanta Mędrzaka awans ...

  Dzięki interwencji komendanta Mędrzaka awans Wilczaka zostaje cofnięty. Wilczak z Alexem wracają do akcji, gdy w lesie pod Łodzią zostaje znalezione ciało Mariusza Śliwicza. Mężczyzna poprzedniego dnia wrócił do domu po długim rejsie na statku Casablanca - pełnił na nim funkcję drugiego oficera. Komisarz Alex znajduje na miejscu zbrodni drogocenny rubin. Okazuje się, że denat przed śmiercią próbował rozwikłać zagadkę zatopionego na Morzu Karaibskim skarbu z osiemnastego wieku. Z ostatniej podróży przywiózł makietę hiszpańskiego galeonu, która miała być ostatnim elementem do rozwiązania zagadki skarbu. Makieta jednak zniknęła, podobnie jak telefon komórkowy ofiary. Policjanci odkrywają, że tuż przed śmiercią Śliwicz korespondował z kimś za pośrednictwem komunikatora internetowego. Czy ta osoba miała związek z morderstwem? Tymczasem śledczy wpadają na trop makiety w jednym z łódzkich antykwariatów. Wiele wskazuje, że za jej zniknięciem stał przybrany syn zamordowanego marynarza, jednak ślad po nim zaginął. Czy policjantom uda się rozwikłać zagadkę zatopionego skarbu i tajemniczej śmierci drugiego oficera z Casablanki?

 • 03:05 Szansa na sukces. Opole 2024 - Patrycja Markowska widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
  Gwiazdą tego odcinka jest Patrycja Markowska ze swoim zespołem.

 • 04:05 Komandor film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Julian Gozdowski to człowiek legenda, ...

  Julian Gozdowski to człowiek legenda, człowiek instytucja, osobność Karkonoszy, którego determinacja przyczyniła się do powstania, rozwoju i potem utrzymania, ponad 40 lat, Biegu Piastów, największej i najstarszej imprezy sportowej w Polsce. Dzisiaj Bieg Piastów jest jedną z niewielu imprez, która zrzeszona jest w prestiżowej Europejskiej Federacji Biegów Długodystansowych (Euroloppet) i Światowej Federacji Biegów Długodystansowych (Worldloppet). W imprezie co roku bierze udział ponad 4000 sportowców z 24 krajów, promując Polskę w całym świecie. Jest to jedna z największych imprez sportów zimowych na świecie. Jest to też ukochane miejsce mistrzyni olimpijskiej Justyny Kowalczyk, która trenowała u pana Juliana i co roku bierze udział w Biegu Piastów. Julian Gozdowski pochodzi z Czortkowa na dzisiejszej Ukrainie. Dzisiaj ma 86 lat. Jest odznaczony Krzyżem Oficerskim i Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 • 04:50 Polacy Światu - Stanisława Sandecka magazyn, magazyn, 2024
 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2934 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Kasia spotyka się u Basi ...

  Kasia spotyka się u Basi z Agnieszką, która tym razem wita ją z otwartymi ramionami i opowiada dziewczynie o całej rodzinie. To spotkanie kończy wspólna wizyta na grobie ich matki. Natalia wyznaje w końcu Cezaremu, że jest gotowa przenieść się z nim i Leą do Indii. Gdy Rawiczowa odkrywa, że Zwoleńska pomysł wyjazdu do Azji popiera, jest w szoku. Z kolei Klemens odwiedza biuro Natalii, cały czas zastanawiając się nad jej propozycją. Za to nową pracę znajduje Agata co świętuje z Ignacym i całą rodziną. A wieczorem, gdy dzieci idą w końcu spać Asia i Hubert znów padają siebie w ramiona.

 • 05:30 Polskie Parki Narodowe - Park Narodowy Bory Tucholskie* film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Program prowadzi Dariusz Gross, dziennikarz, ...

  Program prowadzi Dariusz Gross, dziennikarz, zafascynowany przyrodą poszukiwacz - odkrywca. Pokazuje parki narodowe z innej strony, przez pryzmat pracy naukowców zgłębiających sekrety ekosystemów i pracujących nad ich zachowaniem dla przyszłych pokoleń. To program przedstawiający osobliwości przyrody i ukazujący wyjątkowość poszczególnych parków narodowych w Polsce.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv