TVP Polonia - Program TV na poniedziałek 11 grudnia 2023

 • 06:00 Polacy to wiedzą! - odc. 76 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Ksiądz Anatol - protoprezbiter reportaż, reportaż, 2023
  Na warszawskiej Pradze rezyduje nieprzeciętny ...

  Na warszawskiej Pradze rezyduje nieprzeciętny ksiądz. Jest proboszczem katedry prawosławnej w Warszawie, ma tytuł protoprezbitera, czyli jest najstarszym, "najważniejszym" kapłanem w Polsce. Ma bardzo ciekawą historię. W młodym wieku podjął decyzję o wstąpieniu do seminarium duchownego, które ukończył po II wojnie światowej. Niósł posługę w Braniewie i Elblągu, a następnie wrócił do Warszawy, by służyć stołecznej społeczności prawosławnej. Reportaż o życiu księdza Szydłowskiego, jego własnymi słowami. Począwszy od dzieciństwa, które naznaczone było doświadczeniem II Rzeczpospolitej i odradzającego się Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, poprzez lata szkolne, seminarium duchowne, wspomnienia związane z Metropolitą Dionizym (Waledyńskim), posługą w cerkwi na Woli, działalnością ekumeniczną, znajomością z Janem Pawłem II, na czasach obecnych kończąc.

 • 06:50 Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 - odc. 37 cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Celem cyklu Kalendarium powstania styczniowego ...

  Celem cyklu Kalendarium powstania styczniowego 1863 jest przypomnienie współczesnym Polakom wydarzeń jakie miały miejsce 160 lat temu. Powstanie styczniowe było największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym Polaków, jaki miał miejsce w okresie zaborów. Jego wybuch 22 stycznia 1863 roku wywołało ogłoszenie branki czyli poboru do wojska rosyjskiego. Choć powstanie zakończyło się klęską, pamięć o nim trwała w narodzie do końca zaborów. Doświadczenie tajnego państwa z okresu powstania było wzorem dla państwa podziemnego z czasu okupacji niemieckiej i sowieckiej. Jego herb Orzeł Biały, Pogoń i św. Michał Archanioł przypominał niezrealizowaną ideę Rzeczpospolitej trojga narodów. Z doświadczenia powstania styczniowego czerpał Piłsudski planując walkę o odzyskanie niepodległości. Powiedział m.in. Dla nas, żołnierzy wolnej Polski, powstańcy 1863 roku są i pozostaną ostatnimi żołnierzami Polski, walczącej o swą swobodę, pozostaną wzorem wielu cnót żołnierskich, które naśladować będziemy. Kalendarium powstania styczniowego 1863 będzie zawierać cotygodniowy przegląd wydarzeń na ziemiach polskich, ale także reakcji świata na wybuch powstania, biogramy postaci, przegląd prasy powstańczej i rosyjskiej. W każdym odcinku znakomici polscy historycy tj. Włodzimierz Suleja, Janusz Odziemkowski, Andrzej Nowak, Wojciech Karwat, Michał Kopczyński, Mariusz Wołos opowiedzą o jednym, najważniejszym wydarzeniu z danego tygodnia, bądź przypomną ważną, a często zapomnianą postać z okresu powstania. Cykl będzie ilustrowany archiwaliami pochodzącymi z zasobów TVP oraz archiwów polskich i zagranicznych.

 • 07:00 Dookoła świata - . magazyn, dysk./wywiad/debata, 2023
 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 W obiektywie Polonii - Wschód magazyn, magazyn, 2023
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2870 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Bruno odwiedza nieprzytomną Bożenę i ...

  Bruno odwiedza nieprzytomną Bożenę i kolejny raz poprzysięga Rafałowi zemstę. Gdy później do przyjaciela zagląda Łukasz, Stański wyznaje, że jest gotów zabić Zaborskiego. W szpitalu zjawia się także Celina, a Bruno wykorzystuje okazję i prosi agentkę o pomoc. Chce, by po cichu odszukała ona Rafała, zanim zrobi to policja. Basia sprzedaje dom Małgorzacie. Później proponuje Arturowi wspólny wyjazd w góry. Chowański jednak odmawia - wyznając, że na taki luksus go nie stać. Grzelakowa domyśla się, że pieniądze są tylko wymówką i tak naprawdę Artur po prostu jej nie kocha. Tymczasem Damian jedzie z Mirkiem do sądu, gdzie nastolatek zeznaje w sprawie babci. Przyjaciółka oskarżonej - Danka - zarzuca chłopakowi kłamstwo. A już na sali sądowej Bogusia kolejny raz wyrzeka się Damiana jako syna. Po zakończeniu rozprawy Mirek zdradza ojcu, że złożył fałszywe zeznania, ale wcale nie ma przez to wyrzutów sumienia.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 1 Zygmunt Goliński cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Wizytówki osób, które są zapomnianymi ...

  Wizytówki osób, które są zapomnianymi twarzami Solidarności. Zygmunt Goliński urodził się w 1941 r. w Gąsawach Plebańskich koło Radomia. Od września 1980 r. należał do NSZZ "Solidarność" (był m.in. współzałożycielem związku w Przedsiębiorstwie Połowów i Usług Rybackich Korab w Ustce oraz członkiem Zarządu Regionu Słupskiego). Aresztowany w styczniu 1982 r. , a potem skazany na 4, 5 roku więzienia - wolność odzyskał w lipcu 1984 r. Trzy lata później zdecydował się na emigrację do USA, gdzie zaangażował się w działalność polonijną (np. w latach 1987 - 1993 był współpracownikiem organizacji Freedom for Poland, a w latach 1988 - 1995 Ruchu Społeczno - Politycznego Pomost. Inicjator i współzałożyciel Koła "Solidarności" w Chicago.

 • 12:15 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 380 (s. XXIX, odc. 12) Sąd ostateczny serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Hotelowa sprzątaczka znajduje na łóżku ...

  Hotelowa sprzątaczka znajduje na łóżku martwą kobietę i śpiącego obok niej księdza Mateusza. Robi kilka zdjęć, a potem ucieka, zostawiając budzącego się kapłana. Kompletnie zdezorientowany Mateusz zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Problem w tym, że ciało ofiary znika w tajemniczych okolicznościach, a duchowny kompletnie nie pamięta poprzedniego wieczoru. Wie tylko, że spotkał się z kolegą z seminarium, księdzem Bartoszem, ale nie ma pojęcia, jak znalazł się w pokoju hotelowym z zabitą kobietą. Podczas gdy policjanci pod wodzą komendanta Morusa poszukują zwłok, mieszkańcy Sandomierza dowiadują się o domniemanej zbrodni popełnionej przez księdza i głośno domagają się dla niego najsurowszej kary. W winę Mateusza nie wierzy oczywiście Natalia, a także policjanci. Jednak ci, którzy próbują dowieść niewinności przyjaciela, szybko zostają wysłani przez Morusa na przymusowy urlop. Wielu sandomierzan jednak próbuje rozplątać sieć intryg i znaleźć tego, kto stoi za tą makabryczną mistyfikacją. By tego dokonać, Natalia podejmuje się misji pod przykrywką.

 • 13:05 Bodo - odc. 2 serial biograficzny, film fabularny telewizyjny, 2015
  Eugeniusz próbuje rozpocząć karierę teatralną ...


  Eugeniusz próbuje rozpocząć karierę teatralną w Warszawie. Droga na scenę okazuje się jednak bardzo trudna. Zamiast do teatru, Eugeniusz trafia do przytułku dla bezdomnych. Nie poddaje się jednak i konsekwentnie dąży do realizacji marzeń. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi poznany w teatralnej kawiarni młody warszawski aktor Karol Hanusz.


 • 14:05 Kulturalni PL - (663) magazyn, magazyn, 2023
 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 ALCHEMIK - Wodoodporność, odc. 108 magazyn, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Alchemik postanawia sporządzić impregnat, który ...


  Alchemik postanawia sporządzić impregnat, który sprawi, że rzeczy będą suche w czasie deszczu. Próbuje też zrobić nieprzemakalny piasek. Marcel Filozof jest uwięziony w lochu i chce spotkać się z Królową Kaliną. Tylko czy Królowa Kalina jest na to gotowa?

 • 15:35 Laboratorium alchemika - Acetylen program edukacyjny, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  W kolejnym odcinku arcyciekawego programu ...

  W kolejnym odcinku arcyciekawego programu Pawła Piszczałki zanurzymy się we wspaniałym świecie chemii organicznej i wytworzymy wybuchowy gaz, który jest węglowodorem.

 • 15:40 Mrówki górą! Sekretne życie roślin. - odc. 17 Bazylia magazyn przyrodniczy, magazyn, 2022
  W tym odcinku poznamy królową ...


  W tym odcinku poznamy królową ziół, której boją się komary. Dowiemy się też, jak wyhodować pyszną, pachnącą i rozweselającą roślinę.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 87 telenowela historyczna TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  "Duch na Wawelu". Rok 1412. ...

  "Duch na Wawelu". Rok 1412. Mikołaj Trąba (Radosław Pazura) zostaje arcybiskupem gnieźnieńskim. Informacja o śmierci Hinczki pogłębia problemy psychiczne biskupa Piotra Wysza (Lech Mackiewicz). Widzi nawet jego ducha. Wykorzystuje to Wojciech Jastrzębiec (Arkadiusz Janiczek) i ośmiesza biskupa przed dworem. Anna Cylejska (Milena Staszuk) dowiaduje się, że jedna ze służek jest w ciąży, a ojcem dziecka jest... Mścisław. Służka, dzięki interwencji królowej, trafia do zakonnic, a nie na ulicę. Femka (Żaneta Homa) mówi Annie Cylejskiej prawdę o Mścisławie.
  Katarzyna z Goraja (Aleksandra Sroka) postanawia wrócić do klasztoru. Dobiesław z Oleśnicy (Ernest Nita) pada na kolana i się jej oświadcza. Kowal Bogdan (Sylwester Maciejewski) i przyjaciele szukają Jagny (Lena Filipkowska) - córki Nieradki (Malwina Dubowska). Mszczuj (Dawid Czupryński) wprowadza na zamek Bogdana, który mówi królowi o zaginięciu małej Jagny. Lech trafia do lochu, a Nieradka wpada pod wóz. Nie wie, że Jagna żyje i ktoś śpiewa jej kołysankę.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2870 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Bruno odwiedza nieprzytomną Bożenę i ...

  Bruno odwiedza nieprzytomną Bożenę i kolejny raz poprzysięga Rafałowi zemstę. Gdy później do przyjaciela zagląda Łukasz, Stański wyznaje, że jest gotów zabić Zaborskiego. W szpitalu zjawia się także Celina, a Bruno wykorzystuje okazję i prosi agentkę o pomoc. Chce, by po cichu odszukała ona Rafała, zanim zrobi to policja. Basia sprzedaje dom Małgorzacie. Później proponuje Arturowi wspólny wyjazd w góry. Chowański jednak odmawia - wyznając, że na taki luksus go nie stać. Grzelakowa domyśla się, że pieniądze są tylko wymówką i tak naprawdę Artur po prostu jej nie kocha. Tymczasem Damian jedzie z Mirkiem do sądu, gdzie nastolatek zeznaje w sprawie babci. Przyjaciółka oskarżonej - Danka - zarzuca chłopakowi kłamstwo. A już na sali sądowej Bogusia kolejny raz wyrzeka się Damiana jako syna. Po zakończeniu rozprawy Mirek zdradza ojcu, że złożył fałszywe zeznania, ale wcale nie ma przez to wyrzutów sumienia.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 2 Kazimierz Michalczyk cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Kazimierz Michalczyk urodził się w ...

  Kazimierz Michalczyk urodził się w 1951 r. w Gliwicach. Od września 1980 r. należał do NSZZ "Solidarność" (był m.in. wiceprzewodniczącym komitetu zakładowego w Bazie Sprzętu i Transportu Kombinatu Budowlano - Montażowego Przemysłu Węglowego "Famont" w Gliwicach). Po wprowadzeniu stanu wojennego zaangażował się w działalność podziemną (m.in. był członkiem Drugiego Garnituru Gliwickiej Delegatury Regionalnej Komisji Wykonawczej NSZZ "Solidarność" Regionu Śląsko - Dąbrowskiego). W listopadzie 1982 r. został na miesiąc internowany. W połowie 1983 r. wyemigrował do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie był członkiem organizacji Wolność, Demokracja, Solidarność i Towarzystwa Solidarność. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009).

 • 17:20 Słownik polsko@polski - talk , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 17:55 INFO V4+ , magazyn, 2023
 • 18:15 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2023
 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Zaginione - odnalezione magazyn, magazyn, 2022
  Obraz utracony ze zbiorów wrocławskich ...

  Obraz utracony ze zbiorów wrocławskich w lutym 1946 roku. Powrócił do zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu nastąpił 31 stycznia 2022 roku. Opłakiwanie Chrystusa z warsztatu Lucasa Cranacha starszego to obraz zaliczany do najcenniejszych obiektów utraconych w wyniku II wojny światowej. To wyjątkowej klasy dzieło sztuki przez niemal 80 lat znajdowało się na liście polskich strat wojennych. Dzięki badaniom proweniencyjnym zidentyfikowano je w zbiorach Muzeum Narodowego w Sztokholmie, które dobrowolnie i bezkosztowo zwróciło obiekt do Polski. W czasie II wojny światowej Opłakiwanie Chrystusa wywieziono do składnicy dzieł sztuki w Kamieńcu Ząbkowickim (Kamenz), gdzie znajdowało się ono do końca 1945 roku. W lutym 1946 roku miało miejsce włamanie do składnicy, podczas którego zaginęło ponad 100 obrazów. Wśród nich zapewne znajdowało się także Opłakiwanie Chrystusa, gdyż nie zostało ono odnalezione przez polską ekipę ewakuacyjną, która dotarła do składnicy 10 lutego 1946 roku.
  Po zakończeniu II wojny światowej Wrocław znalazł się w granicach Polski i na mocy przepisów prawa międzynarodowego państwo polskie stało się sukcesorem spuścizny materialnej miasta, w tym również utraconych wrocławskich zbiorów artystycznych. Dzieło zostało wpisane na listę zaginionych i poszukiwanych polskich strat wojennych. W roku 1970 na aukcji w Mariefred Muzeum Narodowe w Sztokholmie nabyło Opłakiwanie Chrystusa od spadkobierców zmarłego Sigfrida Häggberga, szwedzkiego inżyniera i przedsiębiorcy, który od początku lat 20. mieszkał i pracował w Polsce jako dyrektor dwóch polskich spółek zależnych LM Ericsson. W czasie II wojny światowej współpracował on z polskim podziemiem, jako jeden z tzw. warszawskich Szwedów, za co został w lipcu 1943 r. w Berlinie skazany na śmierć.
  Ułaskawiono go po interwencji władz szwedzkich. Dzięki badaniom proweniencyjnym prowadzonym przez pracowników Muzeum Narodowego we Wrocławiu, przede wszystkim przez dyrektora Muzeum prof. Piotra Oszczanowskiego oraz dzięki poszukiwaniom archiwalnym dr. Roberta Hesia, kierownika Gabinetu Dokumentów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, udało się zidentyfikować obraz w kolekcji Muzeum Narodowego w Sztokholmie. 25 września 2019 roku w magazynach Muzeum Narodowego w Sztokholmie w obecności dyrekcji tego muzeum udostępniono obraz do oględzin pracownikom polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeprowadzono analizę konserwatorską obiektu w oparciu o oględziny zarówno w świetle rozproszonym, kierunkowym bocznym, jak i w promieniach UV. Dokonano porównania z archiwalnymi materiałami fotograficznymi. Celem było stwierdzenie, czy obraz okazany jest tożsamy z dziełem znajdującym się na liście strat wojennych. W czerwcu 2020 roku Muzeum Narodowe w Sztokholmie oficjalnie rekomendowało rządowi szwedzkiemu bezwarunkowy zwrot dzieła do Polski. Opłakiwanie Chrystusa uroczyście powróciło do zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu
  31 stycznia 2022 roku. Można je podziwiać na ekspozycji stałej w galerii Sztuka europejska XV - XX w.

 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /810/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Blisko, coraz bliżej - odc. 2 Przyjadę na ślub. Rok 1870 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Nadchodzi rok 1879. Wybucha wojna ...

  Nadchodzi rok 1879. Wybucha wojna prusko - francuska. Trzej synowie starego Pasternika zostają zmobilizowani do armii niemieckiej. Są nimi: Jan, Paweł i Antoni. Wkrótce do domu docierają złe wiadomości - Paweł nie żyje, a Antoni zaginął bez wieści. Tymczasem do władzy w Prusach dochodzi Bismarck, który szybko zyskuje sobie opinię "żelaznego kanclerza". Jego twardej polityki doświadczają również śląscy Polacy. Władze pruskie likwidują naukę polskiego w szkołach gminnych.


 • 21:40 30 lat dookoła świata, czyli jubileusz TVP Polonia widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Uroczysty koncert galowy z okazji ...

  Uroczysty koncert galowy z okazji 30-lecia powstania TVP Polonia.
  Przybliżymy historię powstawania TVP Polonia, przypominając postaci, które miały na to ogromny wpływ, wspomnimy o najważniejszych Polakach, którzy wywarli wpływ na losy świata, będziemy łączyć się z Polakami na całym świecie. O oprawę muzyczną zadba KUKLA BAND pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Wydarzenie będzie bogato zilustrowane materiałami filmowymi, w których opowiemy historię powstawania i zmian na przestrzeni lat TVP Polonia. Oprócz wspomnień, informacji i wzruszającej muzyki będziemy rozmawiać z zaproszonymi na Galę wybitnymi postaciami ze świata kultury, związanymi z Anteną. Wśród Artystów zobaczymy m.in. tych, którzy uzyskali przyznawany od dwudziestu lat przez TVP Polonia tytuł Artysta bez Granic.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 22:35 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (12) Bohdan Łazuka widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 617 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Kazia żąda od Krawczyka seksu. ...


  Kazia żąda od Krawczyka seksu. Grozi, że w przeciwnym razie powie o ich znajomości Edytce. Artur ulega szantażowi i umawia się z nią. Marian nie wierzy w to, że Jacek próbuje pogodzić go z córką. Mondrasiuk boi się, że Harris wykorzysta przeciwko niemu wiedzę o jego grzechach z przeszłości. Do Leśniczówki wraca Rożek. Wyznaje Emilii całą prawdę o tym, czym się zajmuje.

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /810/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2023
  Magazyn przedstawia wydarzenia społeczne, kulturalne ...

  Magazyn przedstawia wydarzenia społeczne, kulturalne i religijne, w których bierze udział Polonia w Ameryce Południowej. Przedstawienie i promowanie sylwetek Polaków, którzy na emigracyjnym gruncie rozsławiają dobre imię Polski.

 • 01:20 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 02:40 Ojciec Mateusz s.XXIX - Odc. 380 (s. XXIX, odc. 12) Sąd ostateczny serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Hotelowa sprzątaczka znajduje na łóżku ...

  Hotelowa sprzątaczka znajduje na łóżku martwą kobietę i śpiącego obok niej księdza Mateusza. Robi kilka zdjęć, a potem ucieka, zostawiając budzącego się kapłana. Kompletnie zdezorientowany Mateusz zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Problem w tym, że ciało ofiary znika w tajemniczych okolicznościach, a duchowny kompletnie nie pamięta poprzedniego wieczoru. Wie tylko, że spotkał się z kolegą z seminarium, księdzem Bartoszem, ale nie ma pojęcia, jak znalazł się w pokoju hotelowym z zabitą kobietą. Podczas gdy policjanci pod wodzą komendanta Morusa poszukują zwłok, mieszkańcy Sandomierza dowiadują się o domniemanej zbrodni popełnionej przez księdza i głośno domagają się dla niego najsurowszej kary. W winę Mateusza nie wierzy oczywiście Natalia, a także policjanci. Jednak ci, którzy próbują dowieść niewinności przyjaciela, szybko zostają wysłani przez Morusa na przymusowy urlop. Wielu sandomierzan jednak próbuje rozplątać sieć intryg i znaleźć tego, kto stoi za tą makabryczną mistyfikacją. By tego dokonać, Natalia podejmuje się misji pod przykrywką.

 • 03:30 Sądy, przesądy - Rozróby u Kuby magazyn publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2023
 • 04:10 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 7 Józef Lebenbaum cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Wizytówki osób, które są zapomnianymi ...

  Wizytówki osób, które są zapomnianymi twarzami Solidarności. Józef Lebenbaum (rocznik 1930). We wrześniu 1968 r. wyemigrował do Szwecji. Od 1976 r. zaangażował się w pomoc dla środowisk opozycyjnych w Polsce (organizował zbiórki pieniędzy dla Komitetu Obrony Robotników). W 1983 r. był jednym z inicjatorów utworzenia Konferencji Organizacji Wspierających Solidarność (CSSO). Współpracował z Biurem Koordynacyjnym NSZZ "Solidarność" w Brukseli w zakresie przemytu do kraju wydawnictw oraz sprzętu drukarskiego. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2007 r.).

 • 04:15 Barwy szczęścia - odc. 2870 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Bruno odwiedza nieprzytomną Bożenę i ...

  Bruno odwiedza nieprzytomną Bożenę i kolejny raz poprzysięga Rafałowi zemstę. Gdy później do przyjaciela zagląda Łukasz, Stański wyznaje, że jest gotów zabić Zaborskiego. W szpitalu zjawia się także Celina, a Bruno wykorzystuje okazję i prosi agentkę o pomoc. Chce, by po cichu odszukała ona Rafała, zanim zrobi to policja. Basia sprzedaje dom Małgorzacie. Później proponuje Arturowi wspólny wyjazd w góry. Chowański jednak odmawia - wyznając, że na taki luksus go nie stać. Grzelakowa domyśla się, że pieniądze są tylko wymówką i tak naprawdę Artur po prostu jej nie kocha. Tymczasem Damian jedzie z Mirkiem do sądu, gdzie nastolatek zeznaje w sprawie babci. Przyjaciółka oskarżonej - Danka - zarzuca chłopakowi kłamstwo. A już na sali sądowej Bogusia kolejny raz wyrzeka się Damiana jako syna. Po zakończeniu rozprawy Mirek zdradza ojcu, że złożył fałszywe zeznania, ale wcale nie ma przez to wyrzutów sumienia.

 • 04:45 Sądy, przesądy - W Powiększeniu magazyn publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2023
 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv