TVP Polonia - Program TV na poniedziałek 12 czerwca 2023

 • 06:00 Polacy to wiedzą! - odc. 50 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Posługa w Giżycku reportaż, reportaż, 2023
  Opowieść ks. Jerzego Senejko, prawosławnego ...

  Opowieść ks. Jerzego Senejko, prawosławnego duchownego z Giżycka. O pracy duszpasterskiej na Ziemiach Odzyskanych, o ludziach, którzy trafili tu w wyniku akcji Wisła i dla których wiara i cerkiew to często było jedyne, co mieli po przymusowym przesiedleniu z rodzinnych ziem.

 • 06:50 Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 - odc. 12 cykl dokumentalny, felieton, 2022
  Celem cyklu Kalendarium Powstania Styczniowego ...

  Celem cyklu Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 jest przypomnienie współczesnym Polakom wydarzeń sprzed 160 lat. Powstanie styczniowe było największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym Polaków, jaki miał miejsce w okresie zaborów. Jego wybuch 22 stycznia 1863 r. wywołało ogłoszenie branki, czyli poboru do wojska rosyjskiego. Choć powstanie zakończyło się klęską, pamięć o nim trwała w narodzie do końca zaborów. Doświadczenie tajnego państwa z okresu powstania było wzorem dla państwa podziemnego z czasu okupacji niemieckiej i sowieckiej. Jego herb Orzeł Biały, Pogoń i św. Michał Archanioł przypominał niezrealizowaną ideę Rzeczpospolitej Trojga Narodów. Z doświadczenia powstania styczniowego czerpał Piłsudski, planując walkę o odzyskanie niepodległości. Powiedział m.in.: Dla nas, żołnierzy wolnej Polski, powstańcy 1863 roku są i pozostaną ostatnimi żołnierzami Polski, walczącej o swą swobodę, pozostaną wzorem wielu cnót żołnierskich, które naśladować będziemy.
  Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 zawiera cotygodniowy przegląd wydarzeń na ziemiach polskich, ale także reakcji świata na wybuch powstania, biogramy postaci, przegląd prasy powstańczej i rosyjskiej. W każdym odcinku polscy historycy tj. Włodzimierz Suleja, Janusz Odziemkowski, Andrzej Nowak, Wojciech Karwat, Michał Kopczyński, Mariusz Wołos opowiedzą o jednym, najważniejszym wydarzeniu z danego tygodnia bądź przypomną ważną, a często zapomnianą postać z okresu powstania. Cykl ilustrowany archiwaliami pochodzącymi z zasobów TVP oraz archiwów polskich i zagranicznych. • 07:00 Smaki świata - po bałkańsku odc. (37) magazyn, magazyn, 2022
  Program jest kontynuacją lubianego cyklu ...  Program jest kontynuacją lubianego cyklu łączącego tematykę kulinarną z popularyzacją wiedzy na temat innych krajów i kultur. W nowej odsłonie mistrzyni kuchni - Adriana Marczewska - przemierzy wschodnią część Bałkanów i odwiedzi Rumunię oraz Bułgarię. Ada wyjedzie w podróż po różnych regionach obu krajów, bogatych w dzieła natury i zabytki. Jest to znakomita okazja, by poznać tajniki pysznej kuchni, a jednocześnie zwiedzić miejsca związane z niezwykłą historią i kulturą.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:40 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Przystanek Ameryka - /78/* (Przystanek Ameryka) , magazyn, , kraj prod.USA 2023
  Cykl reportaży dokumentalnych poświęcony amerykańskiej ...

  Cykl reportaży dokumentalnych poświęcony amerykańskiej Polonii. Autorzy reportaży podróżują po USA, szukając śladów polskości. Przestawiają wydarzenia i postaci historyczne ważne dla Polski i Stanów Zjednoczonych.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2767 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Weronika pomaga Luizie i Aro ...

  Weronika pomaga Luizie i Aro nagłośnić sprawę psa Fuksa, którego młodzi uratowali w lesie. Dzięki nagraniu z fotopułapki zainstalowanej przez leśników, dziennikarka ustala, że psa porzucił właściciel firmy komputerowej, Gryzalski. Kolejny trening Sebastiana z Markiem na basenie nie kończy się dobrze i Kowalski wraca na terapię, uznając, że sam nie zapanuje nad lękiem przed wodą. Później przekonuje Dominikę, by wzięli w końcu ślub. Patryk próbuje pocieszyć Sławkę, załamaną po wyjeździe Jowity i wciąż niepewną, jaki los spotkał Kornela. Aby dowiedzieć się czegoś o ojcu, chłopak spotyka się z Bondą, ale bandyta go wyśmiewa. Jezierski prosi w końcu o pomoc Kodura. • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Ranczo Wilkowyje komedia, film fabularny kinowy, 2007
  Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy ...

  Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy Wilkowyje nawiązująca do licznych wydarzeń we wsi przedstawionych wcześniej w serialu emitowanym na antenie Jedynki, który cieszył się ogromną popularnością wśród widzów. Do Wilkowyj nieoczekiwanie wraca Czerepach, który odszedł stamtąd w niesławie po aferze z lokalnym radiem. Teraz, niestety, znów triumfuje, gdyż przybywa jako kontroler Izby Obrachunkowej. Wystraszony nie na żarty wójt nakazuje sekretarzowi Dudzie przygotować kilka fałszywych dokumentów, które mają odwrócić uwagę kontrolera od prawdziwych przekrętów. Ale Czerepach, który doskonale zna zakulisowe gry wójta i metody jego działania, nie daje się na to nabrać. Sam wcześniej maczał palce w finansowych matactwach przełożonego. Odrzuca nawet propozycję łapówki. Możliwość upokorzenia wójta jest dla niego cenniejsza niż pieniądze. Wójt szuka więc pomocy
  u Więcławskiego, głównego beneficjenta gminnych zleceń, teraz jednak zbyt przerażonego, żeby coś wymyślić. Wójt dochodzi więc do wniosku, że jedynym sposobem na pozbycie się dociekliwego kontrolera będzie zabicie go. Lucy i Kusy cieszą się swoją miłością, szczęśliwi w malowniczym dworku. Idyllę zakłóca im Czerepach, który poszukuje u nich pokoju na czas kontroli w gminie. Lucy niezbyt chętnie wynajmuje mu pokój na poddaszu. Ale na tym nie kończą się przykre niespodzianki. Oto bowiem pewnego dnia w domu Lucy zjawia się kolejny nieproszony gość jej były mąż Louis. Mężczyzna oświadcza Lucy, że nadal ją kocha, żyć bez niej nie może, a co więcej nadal jest jej mężem, gdyż formalności rozwodowe nie zostały sfinalizowane. Na wieść o tym Kusy postanawia usunąć się z życia ukochanej, chociaż Lucy zapewnia go, że Louisa od dawna nie kocha i nie chce go więcej widzieć. Do Kusego
  to jednak nie przemawia: wyprowadza się z dworku i co gorsza znów zaczyna pić. W słuszności decyzji o odejściu od Lucy utwierdza go proboszcz, który twierdzi, że nie ma on prawa rozbijać małżeństwa. Bywalcy ławeczki mają ciągłe problemy ze zdobyciem pieniędzy na piwo lub wino, a sklepowa Więcławska uparcie odmawia sprzedaży na krechę nawet tak niezbędnych im towarów. Ławeczkowi postanawiają zatem otworzyć swoją budkę z piwem. Dostają nawet niezbędne dofinansowanie z urzędu gminy. Szybko jednak się przekonują, że prowadzenie własnego biznesu to ciężki kawałek chleba. Już nawet pić się nie chce. Louis uwodzi wilkowyjskie kobiety swoją wysportowaną sylwetką i czarującym amerykańskim uśmiechem. I tylko Lucy wciąż jest odporna na jego urok, chociaż były/aktualny małżonek stale ją zapewnia o swoim uczuciu. W końcu zdesperowana kobieta wyrzuca jego rzeczy z domu. Niezrażony Louis zamieszkuje w dawnej komórce Kusego i nadal zabiega o względy Lucy. Tymczasem wszędobylskie dzieci Solejuków donoszą Kusemu, że Amerykanin w swoich działaniach kieruje się niekoniecznie miłością i ma we wsi wspólnika.

 • 14:00 Z archiwum i pamięci - Mały Książę cykl dokumentalny, artystyczne/estradowe (widowisko), 1997
  Program poświęcony znanym i lubianym ...

  Program poświęcony znanym i lubianym autorom tekstów lub muzyki. Gościem tego wydania jest Ryszard Poznakowski.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Figu Migu na planecie Czochras - odc. 52, Czochrasy kochają przytulasy , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Figu wybiera się na koncert. ...

  Figu wybiera się na koncert. Niestety w wyniku przykrego zbiegu okoliczności bilet na ten koncert zostaje zniszczony. Ale od czego są przyjaciele! I czy przytulanie leczy rany? Oprócz odpowiedzi na to pytanie, dowiemy się także, jak w języku migowym pokazać słowa: koncert, bilet, przytulić się.

 • 15:35 Zwierzaki Czytaki - odc. 168 Pingwin Stasiek , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Tytułowe zwierzaki to Rysia ruda ...

  Tytułowe zwierzaki to Rysia ruda kotka i Szymek szop pracz. Mieszkają razem z Michałem, który ma z nimi nie lada kłopoty, bowiem są niesforne i bardzo pomysłowe. Ich szalone koncepcje i wesołe usposobienie sprawiają, że nikt się nie nudzi, a cisza w domu panuje jedynie wtedy, gdy Michał zaczyna czytać swoim zwierzakom książki. Szymek wpada na pomysł obchodów całkowicie nowego święta. Niezbędne są do tego przeróbki autka.

 • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2767 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Weronika pomaga Luizie i Aro ...

  Weronika pomaga Luizie i Aro nagłośnić sprawę psa Fuksa, którego młodzi uratowali w lesie. Dzięki nagraniu z fotopułapki zainstalowanej przez leśników, dziennikarka ustala, że psa porzucił właściciel firmy komputerowej, Gryzalski. Kolejny trening Sebastiana z Markiem na basenie nie kończy się dobrze i Kowalski wraca na terapię, uznając, że sam nie zapanuje nad lękiem przed wodą. Później przekonuje Dominikę, by wzięli w końcu ślub. Patryk próbuje pocieszyć Sławkę, załamaną po wyjeździe Jowity i wciąż niepewną, jaki los spotkał Kornela. Aby dowiedzieć się czegoś o ojcu, chłopak spotyka się z Bondą, ale bandyta go wyśmiewa. Jezierski prosi w końcu o pomoc Kodura. • 16:25 INFO V4+ , magazyn, 2023
  Magazyn prezentujący informacje z krajów ...

  Magazyn prezentujący informacje z krajów Grupy Wyszehradzkiej, ale też z obszaru Europy Środkowo - Wschodniej oraz Trójmorza. Omawianie zagadnień politycznych, gospodarczych, najważniejszych wydarzeń z życia społecznego i kulturalnego.

 • 16:50 Polacy Światu magazyn, magazyn, 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 6/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1988
  Współpracownik polskiego wywiadu w gdańskiej ...

  Współpracownik polskiego wywiadu w gdańskiej policji niemieckiej, Hubert, ujawnia Czarkowi istnienie przecieku w sztabie WP. Radca Wetter, jego zastępca Voraczek i wysłannik berlińskiej centrali, porucznik Relke, w komórce Abwehry w Gdańsku czekają na tajny dokument ze sztabu WP. Jego cenę ustalono z polskim oficerem na 10 tys. dolarów. Dowodem prawdomówności Huberta jest kopia jednego z dawnych dokumentów sztabu WP, rozesłanych do jednostek. W którejś z nich zaginął? Tropy wiodą do jednostki w Chełmnie. Dowodzi nią por. Sarna, wśród oficerów jest por. Konrad. Czarek i Sarna zastawiają pułapkę. Aresztowany Konrad usiłuje popełnić samobójstwo. Jego nieświadomym wspólnikiem okazuje się porucznik Rubanek. Zdezorientowana niestawieniem się Konrada na spotkanie Abwehra szuka przecieku w komórce gdańskiej.

 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /647/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Dom - odc. 8/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Andrzej Talar wraca z praktyki ...

  Andrzej Talar wraca z praktyki w ZSRR. W domu zastaje wezwanie od adwokata prowadzącego sprawę rozwodową. Spotkanie z Basią pozbawia Andrzeja wszelkiej nadziei na odbudowanie ich wspólnego życia. Serii nieszczęść dopełnia ciężka choroba starego Talara. Doktor Lang postanawia rozwieść się z Lidką. Doktor Kazanecki decyduje się uśpić swojego zniedołężniałego psa. Tylko Henio Lermaszewski radzi sobie doskonale, robiąc różnego rodzaju interesy.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Z archiwum i pamięci - Mały Książę cykl dokumentalny, artystyczne/estradowe (widowisko), 1996
  Cykliczny program poświęcony znanym i ...

  Cykliczny program poświęcony znanym i lubianym autorom tekstów lub muzyki. Prezentowany gość opowiada o swoim życiu i dokonaniach artystycznych. Wspomnienia bohatera programu bogato ilustrowane materiałem archiwalnym.

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 549 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Rożek naciska Lidię, by uważniej ...

  Rożek naciska Lidię, by uważniej przyjrzała się temu, jak zachowuje się Janusz. Przyparta do muru kobieta wyznaje, iż Karcz bardzo dużo czasu spędza w swoim gabinecie. Mecenas chce, by Banach pomogła mu odkryć, jaką tajemnicę kryje to pomieszczenie. Małgosia jest przerażona łagodnym zachowaniem swojej mamy. Zaczyna nawet podejrzewać, iż ta jest ciężko chora. Prawda jest jednak zupełnie inna. Tomek oświadcza Dianie, że nie chce się już z nią spotykać. Jest to dla niego zbyt bolesne. Wieczorem recepcjonistka odbywa ostateczną rozmowę z Arielem.


 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /647/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej (Ola Polonia - Polacy w Brazylii i Ameryce Południowej) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2023
  Wydarzenia społeczne, kulturalne i religijne, ...

  Wydarzenia społeczne, kulturalne i religijne, w których bierze udział Polonia w Ameryce Południowej. Ważną kwestia programu będzie przedstawienie i promowanie sylwetek Polaków, którzy na emigracyjnym gruncie rozsławiają dobre imię Polski. Szczególnie interesującymi są właśnie postacie i całe rodziny, które mieszkają w tych krajach od wielu pokoleń.

 • 01:20 Polacy Światu magazyn, magazyn, 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Ranczo Wilkowyje komedia, film fabularny kinowy, 2007
  Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy ...

  Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy Wilkowyje nawiązująca do licznych wydarzeń we wsi przedstawionych wcześniej w serialu emitowanym na antenie Jedynki, który cieszył się ogromną popularnością wśród widzów. Do Wilkowyj nieoczekiwanie wraca Czerepach, który odszedł stamtąd w niesławie po aferze z lokalnym radiem. Teraz, niestety, znów triumfuje, gdyż przybywa jako kontroler Izby Obrachunkowej. Wystraszony nie na żarty wójt nakazuje sekretarzowi Dudzie przygotować kilka fałszywych dokumentów, które mają odwrócić uwagę kontrolera od prawdziwych przekrętów. Ale Czerepach, który doskonale zna zakulisowe gry wójta i metody jego działania, nie daje się na to nabrać. Sam wcześniej maczał palce w finansowych matactwach przełożonego. Odrzuca nawet propozycję łapówki. Możliwość upokorzenia wójta jest dla niego cenniejsza niż pieniądze. Wójt szuka więc pomocy
  u Więcławskiego, głównego beneficjenta gminnych zleceń, teraz jednak zbyt przerażonego, żeby coś wymyślić. Wójt dochodzi więc do wniosku, że jedynym sposobem na pozbycie się dociekliwego kontrolera będzie zabicie go. Lucy i Kusy cieszą się swoją miłością, szczęśliwi w malowniczym dworku. Idyllę zakłóca im Czerepach, który poszukuje u nich pokoju na czas kontroli w gminie. Lucy niezbyt chętnie wynajmuje mu pokój na poddaszu. Ale na tym nie kończą się przykre niespodzianki. Oto bowiem pewnego dnia w domu Lucy zjawia się kolejny nieproszony gość jej były mąż Louis. Mężczyzna oświadcza Lucy, że nadal ją kocha, żyć bez niej nie może, a co więcej nadal jest jej mężem, gdyż formalności rozwodowe nie zostały sfinalizowane. Na wieść o tym Kusy postanawia usunąć się z życia ukochanej, chociaż Lucy zapewnia go, że Louisa od dawna nie kocha i nie chce go więcej widzieć. Do Kusego
  to jednak nie przemawia: wyprowadza się z dworku i co gorsza znów zaczyna pić. W słuszności decyzji o odejściu od Lucy utwierdza go proboszcz, który twierdzi, że nie ma on prawa rozbijać małżeństwa. Bywalcy ławeczki mają ciągłe problemy ze zdobyciem pieniędzy na piwo lub wino, a sklepowa Więcławska uparcie odmawia sprzedaży na krechę nawet tak niezbędnych im towarów. Ławeczkowi postanawiają zatem otworzyć swoją budkę z piwem. Dostają nawet niezbędne dofinansowanie z urzędu gminy. Szybko jednak się przekonują, że prowadzenie własnego biznesu to ciężki kawałek chleba. Już nawet pić się nie chce. Louis uwodzi wilkowyjskie kobiety swoją wysportowaną sylwetką i czarującym amerykańskim uśmiechem. I tylko Lucy wciąż jest odporna na jego urok, chociaż były/aktualny małżonek stale ją zapewnia o swoim uczuciu. W końcu zdesperowana kobieta wyrzuca jego rzeczy z domu. Niezrażony Louis zamieszkuje w dawnej komórce Kusego i nadal zabiega o względy Lucy. Tymczasem wszędobylskie dzieci Solejuków donoszą Kusemu, że Amerykanin w swoich działaniach kieruje się niekoniecznie miłością i ma we wsi wspólnika.

 • 04:20 Barwy szczęścia - odc. 2767 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Weronika pomaga Luizie i Aro ...

  Weronika pomaga Luizie i Aro nagłośnić sprawę psa Fuksa, którego młodzi uratowali w lesie. Dzięki nagraniu z fotopułapki zainstalowanej przez leśników, dziennikarka ustala, że psa porzucił właściciel firmy komputerowej, Gryzalski. Kolejny trening Sebastiana z Markiem na basenie nie kończy się dobrze i Kowalski wraca na terapię, uznając, że sam nie zapanuje nad lękiem przed wodą. Później przekonuje Dominikę, by wzięli w końcu ślub. Patryk próbuje pocieszyć Sławkę, załamaną po wyjeździe Jowity i wciąż niepewną, jaki los spotkał Kornela. Aby dowiedzieć się czegoś o ojcu, chłopak spotyka się z Bondą, ale bandyta go wyśmiewa. Jezierski prosi w końcu o pomoc Kodura. • 04:55 Taka jak Ty - Sezon I odc. 7/10 Anita Włodarczyk talk-show, talk-show, 2021
  Kameralne rozmowy ze słynnymi Polkami, ...  Kameralne rozmowy ze słynnymi Polkami, przedstawicielkami świata kultury, rozrywki, sportu. Bohaterki programu opowiadają nie tylko o dokonaniach zawodowych, lecz przede wszystkim o swoich doświadczeniach życiowych, życiu rodzinnym, pasjach. Pokazujemy, że gwiazdy miewają podobne problemy co zwykli ludzie, podobnie przeżywają sukcesy i porażki. Wśród gości, m. in.: Katarzyna Cichopek, Marta Manowska, Halina Mlynkova, Teresa Lipowska, Edyta Herbuś. Bohaterką tego wydania jest Anita Włodarczyk.


 • 05:20 Polacy Światu magazyn, magazyn, 2023
 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv