TVP Polonia - Program TV na poniedziałek 19 czerwca 2023

 • 06:00 Polacy to wiedzą! - odc. 51 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Inaczej, czyli jak? reportaż, reportaż, 2023
  Jak we współczesnym świecie mówić ...

  Jak we współczesnym świecie mówić innym o Bogu, jak docierać do nich z przesłaniem Biblii, jak rozwijać duchowość? Odpowiedzią na to mogą być trzy metody: Godly Play, bibliolog z figurami biblijnymi i Kurs Nawigacji, prezentujące innowacyjny wymiar edukacji w Kościele luterańskim.

 • 06:50 Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 - odc. 13 cykl dokumentalny, felieton, 2022
  Celem cyklu Kalendarium Powstania Styczniowego ...

  Celem cyklu Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 jest przypomnienie współczesnym Polakom o wydarzeniach sprzed 160 lat. Powstanie styczniowe było największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym Polaków, jaki miał miejsce w okresie zaborów. Jego wybuch 22 stycznia 1863 r. wywołało ogłoszenie branki, czyli poboru do wojska rosyjskiego. Choć powstanie zakończyło się klęską, pamięć o nim trwała w narodzie do końca zaborów. Doświadczenie tajnego państwa z okresu powstania było wzorem dla państwa podziemnego z czasu okupacji niemieckiej i sowieckiej. Jego herb Orzeł Biały, Pogoń i św. Michał Archanioł przypominał niezrealizowaną ideę Rzeczpospolitej Trojga Narodów. Z doświadczenia powstania styczniowego czerpał Piłsudski, planując walkę o odzyskanie niepodległości. Powiedział m.in. Dla nas, żołnierzy wolnej Polski, powstańcy 1863 roku są i pozostaną ostatnimi żołnierzami Polski walczącej o swą swobodę, pozostaną wzorem wielu cnót żołnierskich, które naśladować będziemy. Kalendarium Powstania Styczniowego 1863 zawiera cotygodniowy przegląd wydarzeń na ziemiach polskich, ale także reakcje świata na wybuch powstania, biogramy postaci, przegląd prasy powstańczej i rosyjskiej. W każdym odcinku polscy historycy tj. Włodzimierz Suleja, Janusz Odziemkowski, Andrzej Nowak, Wojciech Karwat, Michał Kopczyński, Mariusz Wołos opowiedzą o jednym, najważniejszym wydarzeniu z danego tygodnia bądź przypomną ważną, a często zapomnianą postać z okresu powstania. Cykl ilustrowany archiwaliami pochodzącymi z zasobów TVP oraz archiwów polskich i zagranicznych.

 • 07:00 Smaki świata - po bałkańsku odc. (38) magazyn, magazyn, 2022
  Program jest kontynuacją lubianego cyklu ...  Program jest kontynuacją lubianego cyklu łączącego tematykę kulinarną z popularyzacją wiedzy na temat innych krajów i kultur. W nowej odsłonie mistrzyni kuchni - Adriana Marczewska - przemierzy wschodnią część Bałkanów i odwiedzi Rumunię oraz Bułgarię. Ada wyjedzie w podróż po różnych regionach obu krajów, bogatych w dzieła natury i zabytki. Jest to znakomita okazja, by poznać tajniki pysznej kuchni, a jednocześnie zwiedzić miejsca związane z niezwykłą historią i kulturą.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Polonia Express - /71/ , magazyn, 2023
  Polonia Express w telegraficznym skrócie ...

  Polonia Express w telegraficznym skrócie przedstawia wydarzenia z życia Polonii w USA. Zespół dziennikarzy na stałe mieszkający w USA śledzi i rejestruje bieżące wydarzenia społeczne, polityczne i kulturalne.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2771 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Oliwka w końcu szczerze wyznaje ...

  Oliwka w końcu szczerze wyznaje Patrykowi, że go nie kocha. A gdy oboje mówią o swoim rozstaniu przyjaciołom Justinowi i Madzi oni wcale nie są zaskoczeni. Grażyna donosi Hubertowi o kryzysie w związku Iwony i Tomka, sugerując, że lekarka ma w USA romans. Pyrka odkrywa później, że Kępski - kompletnie załamany - sięgnął po alkohol, choć po przeszczepie stanowi to dla niego śmiertelne zagrożenie. Małgorzata i Jerzy niepokoją się o związek Kacpra z Hanią świadomi, że chłopak poświęca ukochanej zbyt mało uwagi.
  Tymczasem Krysiak przed kolejnym wyścigiem z rywalem zmienia w bolidzie część ustawień. Robi to tak, by Jabłoński nie
  mógł pokonać go na torze. Damian znów spotyka Beatę, tym razem podczas zlecenia dla szkoły. Od razu zaczynają flirtować, a w finale Wójcik namiętnie całuje nauczycielkę i zaprasza ją na kolację.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Komisarz Alex - odc. 218 (seria XVIII, odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  W podmiejskim ośrodku jeździeckim Andrzej ...

  W podmiejskim ośrodku jeździeckim Andrzej Kubiak, jeden z jeźdźców odbywających treningi, wyjeżdża konno do lasu. Po kilkunastu minutach koń wraca sam. W lesie zostaje znalezione ciało martwego jeźdźca. Kilka dni wcześniej dokonano włamania do szafki, w której mężczyzna przechowywał osobiste rzeczy. Najwyraźniej włamywacz szukał tam czegoś konkretnego. Na miejsce zostają wysłani Gutek i Jagoda. Rozmawiają z Majką, instruktorką, która znalazła w lesie ciało jeźdźca. Oględziny miejsca zdarzenia i wyniki sekcji zwłok potwierdzają, że do śmierci Kubiaka ktoś się przyczynił. Policjanci odwiedzają firmę budowlaną, której współwłaścicielem był Kubiak. Rozmawiają z biznesowym partnerem ofiary, Pawłem Kielanem. Okazuje się, że dochodziło między nimi do sporów. Śmierć Kubiaka pozwoliła Kielanowi na przejęcie firmy. Analiza połączeń z telefonu Kubiaka wykazuje, że tuż przed śmiercią telefonował do dziennikarki zajmującej się ujawnianiem gospodarczych przekrętów. Policjanci spotykają się z dziennikarką i dowiadują się, że Kubiak umówił się z nią, by przekazać jej ciekawe materiały. Na spotkanie nie dotarł. Zginął w dniu, w którym się z nią umówił. Staje się jasne, że chciał dziennikarce przekazać coś, czego w jego szafce szukał, i nie znalazł, włamywacz. Policjanci zakładają, że to z powodu tych materiałów Kubiak zginął. W biurze firmy budowlanej Kielan rozmawia z Majką. Okazuje się, że są parą. Majka odkrywa, że Kielan mógł mieć związek ze śmiercią biznesowego partnera. W tym samym czasie Gutek i Jagoda analizują odnalezione dokumenty. Niespodziewanie odbierają dramatyczny telefon od Majki. Instruktorka mówi, że wie kto zabił Kubiaka. Czy rzeczywiście naprowadzi policję na właściwy trop?

 • 13:05 Kaprysy Łazarza film TVP, film fabularny telewizyjny, 1972
  Tworzywem literackim, na którym Janusz ...

  Tworzywem literackim, na którym Janusz Zaorski oparł scenariusz filmu, było słuchowisko radiowe Stanisława Grochowiaka z 1965 r. , choć w czołówce nie ma wzmianki na ten temat. "Kaprysy Łazarza" to opowieść o starym wieśniaku, Jacentym, który zbliża się do kresu swoich dni. Bliscy i sąsiedzi są już do jego śmierci przygotowani. Żona - prawie wdowa, dwaj synowie - pogodzeni ze stratą ojca, trumna gotowa, ksiądz czeka. Okazuje się jednak, że główny zainteresowany zaczyna zachowywać się niezgodnie z oczekiwaniami. Nie chce spokojnie umrzeć, choć wszyscy tego od niego oczekują, każdy bowiem ma w tym jakiś interes: stolarz, sołtys, sklepikarz, muzykanci zamówieni na stypę, nawet ksiądz proboszcz. Tymczasem Jacenty uparcie targuje się o warunki, na jakich ma się pożegnać z tym światem. Odmawia umierania, dopóki wszyscy obecni nie przyrzekną mu pochówku w jego odległych rodzinnych stronach. Film jest pełen soczystego, plebejskiego, ale ciepłego humoru. Postaci wyraziste, tym wspanialej nakreślone, że w filmie wystąpiła ówczesna czołówka polskich artystów.

 • 14:00 Z archiwum i pamięci - Mały Książę cykl dokumentalny, artystyczne/estradowe (widowisko), 1996
  Cykliczny program poświęcony znanym i ...

  Cykliczny program poświęcony znanym i lubianym autorom tekstów lub muzyki. Prezentowany gość opowiada o swoim życiu i dokonaniach artystycznych. Wspomnienia bohatera programu bogato ilustrowane materiałem archiwalnym.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Figu Migu na planecie Czochras - odc. 54, Jedziemy na wycieczkę , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Nasi bohaterowie wybierają się na ...

  Nasi bohaterowie wybierają się na wycieczkę. Tańcząc i śpiewając, starają się wszystko zapakować. Ale jak to zrobić, by zmieścić w plecaku wiele rzeczy? Oprócz odpowiedzi na to pytanie, dowiemy się także, jak w języku migowym pokazać słowa: wycieczka, góry, pakować się.

 • 15:35 Zwierzaki Czytaki - odc. 169 Siłka , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Tytułowe zwierzaki to Rysia ruda ...

  Tytułowe zwierzaki to Rysia ruda kotka i Szymek szop pracz. Mieszkają razem z Michałem, który ma z nimi nie lada kłopoty, bowiem są niesforne i bardzo pomysłowe. Ich szalone koncepcje i wesołe usposobienie sprawiają, że nikt się nie nudzi, a cisza w domu zapada jedynie wtedy, gdy Michał zaczyna czytać zwierzakom książki. Podziemne zamiłowania braci Pimpkowskich sprawiają, że Szymek próbuje nakierować ich na inne tory, bo obecne sprawiają, że ciągle popadają w tarapaty i Michał musi spieszyć z pomocą.

 • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2771 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Oliwka w końcu szczerze wyznaje ...

  Oliwka w końcu szczerze wyznaje Patrykowi, że go nie kocha. A gdy oboje mówią o swoim rozstaniu przyjaciołom Justinowi i Madzi oni wcale nie są zaskoczeni. Grażyna donosi Hubertowi o kryzysie w związku Iwony i Tomka, sugerując, że lekarka ma w USA romans. Pyrka odkrywa później, że Kępski - kompletnie załamany - sięgnął po alkohol, choć po przeszczepie stanowi to dla niego śmiertelne zagrożenie. Małgorzata i Jerzy niepokoją się o związek Kacpra z Hanią świadomi, że chłopak poświęca ukochanej zbyt mało uwagi.
  Tymczasem Krysiak przed kolejnym wyścigiem z rywalem zmienia w bolidzie część ustawień. Robi to tak, by Jabłoński nie
  mógł pokonać go na torze. Damian znów spotyka Beatę, tym razem podczas zlecenia dla szkoły. Od razu zaczynają flirtować, a w finale Wójcik namiętnie całuje nauczycielkę i zaprasza ją na kolację.

 • 16:25 - Kamperem po Południu magazyn, magazyn, 2023
  Magazyn społeczno- kulturalny, w którym ...

  Magazyn społeczno- kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

 • 16:50 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2023
  Projekt etiud filmowych przybliżających widzom ...

  Projekt etiud filmowych przybliżających widzom sylwetki wybitnych polskich naukowców żyjących w różnych zakątkach świata, którzy swoją pracą i odkryciami dali podstawy do rozwoju nauki. W krótkich filmach poznamy niezwykłe historie Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem byli oddani Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 11/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1991
  Chęć współpracy z polskim wywiadem ...

  Chęć współpracy z polskim wywiadem zgłasza związany z Abwehrą kupiec z Gdańska August Mackett. Na poparcie swej wiarygodności dostarcza Czarkowi szkic nowej bomby, której tajemnicę zna tylko III Eskadra z Bydgoszczy i Berlin. Mackett wskazuje swego łącznika z Bydgoszczy. Jest nim Zygmunt Patchek, brat Trudy, narzeczonej kapitana Grządka, pilota III Eskadry. Podsuwając Patchkowi sfałszowane materiały Czarek z kolegami wpada na trop szpiega Abwehry "Hansa", którym jest porucznik Peltz, dowódca V strażnicy WP pod Bydgoszczą. Peltz w pułapce godzi się na podwójną współpracę. Truda z bratem opuszczają Polskę.
 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż ...

  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż po wystawach, kinach, teatrach, a także rozmowy i opinie czołowych postaci ze świata kultury.

 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
  W programie "Czym żyje świat" ...

  W programie "Czym żyje świat" omawiane są kluczowe wydarzenia dla naszego regionu. Analizy eksperckie, rozmowy z gośćmi prowadzone w studiu i przez korespondentów zagranicznych TVP.

 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /652/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Dom - odc. 9/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Siostra Wiktora, Jadźka, przynosi z ...

  Siostra Wiktora, Jadźka, przynosi z więzienia wiadomość, że Łukasz i Wiktor sądzą, iż siedzą przez Andrzeja. To niesłuszne oskarżenie załamuje go. W przetrwaniu trudnych chwil pomaga mu zakochana w nim Ewa. Doktor Kazanowicz, nie mogąc dłużej patrzeć na męki swojego psa, strzela do niego. Milicja udowadnia, iż z tego pistoletu został zastrzelony były kapo obozu koncentracyjnego, Erwin Szulc. Lokatorzy kamienicy przy ul. Złotej organizują obronę doktora. Mecenas, były więzień obozu, odnosi
  sukces i Kazanowicz może wrócić do domu. W FSO sporym echem odbijają się wydarzenia czerwca 1956 w Poznaniu.


 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Z archiwum i pamięci - Mały Książę cykl dokumentalny, artystyczne/estradowe (widowisko), 1996
  Program poświęcony znanym i lubianym ...

  Program poświęcony znanym i lubianym autorom tekstów lub muzyki. Gościem tego wydania jest Ryszard Poznakowski.

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 553 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Rano Janusz cierpi z powodu ...

  Rano Janusz cierpi z powodu kaca. Widząc wychodzącą do pracy Lidię, zrywa się z kanapy i pyta ją o ciążę. Artur prowadzi śledztwo dotyczące znikania jego perfum. Wyniki dochodzenia są mocno zaskakujące. Aniela jest nadal obrażona na siostrzenicę. Małgosia postanawia udobruchać ją porządkami i wystawnym obiadem. Nie wszystko idzie po jej myśli, ale z pomocą przychodzi Michalak.

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /652/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 - Kamperem po Południu magazyn, magazyn, 2023
  Magazyn społeczno- kulturalny, w którym ...

  Magazyn społeczno- kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

 • 01:20 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2023
  Projekt etiud filmowych przybliżających widzom ...

  Projekt etiud filmowych przybliżających widzom sylwetki wybitnych polskich naukowców żyjących w różnych zakątkach świata, którzy swoją pracą i odkryciami dali podstawy do rozwoju nauki. W krótkich filmach poznamy niezwykłe historie Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem byli oddani Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom.

 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:03 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Komisarz Alex - odc. 218 (seria XVIII, odc. 2) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  W podmiejskim ośrodku jeździeckim Andrzej ...

  W podmiejskim ośrodku jeździeckim Andrzej Kubiak, jeden z jeźdźców odbywających treningi, wyjeżdża konno do lasu. Po kilkunastu minutach koń wraca sam. W lesie zostaje znalezione ciało martwego jeźdźca. Kilka dni wcześniej dokonano włamania do szafki, w której mężczyzna przechowywał osobiste rzeczy. Najwyraźniej włamywacz szukał tam czegoś konkretnego. Na miejsce zostają wysłani Gutek i Jagoda. Rozmawiają z Majką, instruktorką, która znalazła w lesie ciało jeźdźca. Oględziny miejsca zdarzenia i wyniki sekcji zwłok potwierdzają, że do śmierci Kubiaka ktoś się przyczynił. Policjanci odwiedzają firmę budowlaną, której współwłaścicielem był Kubiak. Rozmawiają z biznesowym partnerem ofiary, Pawłem Kielanem. Okazuje się, że dochodziło między nimi do sporów. Śmierć Kubiaka pozwoliła Kielanowi na przejęcie firmy. Analiza połączeń z telefonu Kubiaka wykazuje, że tuż przed śmiercią telefonował do dziennikarki zajmującej się ujawnianiem gospodarczych przekrętów. Policjanci spotykają się z dziennikarką i dowiadują się, że Kubiak umówił się z nią, by przekazać jej ciekawe materiały. Na spotkanie nie dotarł. Zginął w dniu, w którym się z nią umówił. Staje się jasne, że chciał dziennikarce przekazać coś, czego w jego szafce szukał, i nie znalazł, włamywacz. Policjanci zakładają, że to z powodu tych materiałów Kubiak zginął. W biurze firmy budowlanej Kielan rozmawia z Majką. Okazuje się, że są parą. Majka odkrywa, że Kielan mógł mieć związek ze śmiercią biznesowego partnera. W tym samym czasie Gutek i Jagoda analizują odnalezione dokumenty. Niespodziewanie odbierają dramatyczny telefon od Majki. Instruktorka mówi, że wie kto zabił Kubiaka. Czy rzeczywiście naprowadzi policję na właściwy trop?

 • 03:30 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - Stężyca koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Lato, muzyka, zabawa! Najgorętsze, wakacyjne ...

  Lato, muzyka, zabawa! Najgorętsze, wakacyjne rytmy, atmosfera nieskrępowanej zabawy z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej!

 • 04:20 Barwy szczęścia - odc. 2771 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Oliwka w końcu szczerze wyznaje ...

  Oliwka w końcu szczerze wyznaje Patrykowi, że go nie kocha. A gdy oboje mówią o swoim rozstaniu przyjaciołom Justinowi i Madzi oni wcale nie są zaskoczeni. Grażyna donosi Hubertowi o kryzysie w związku Iwony i Tomka, sugerując, że lekarka ma w USA romans. Pyrka odkrywa później, że Kępski - kompletnie załamany - sięgnął po alkohol, choć po przeszczepie stanowi to dla niego śmiertelne zagrożenie. Małgorzata i Jerzy niepokoją się o związek Kacpra z Hanią świadomi, że chłopak poświęca ukochanej zbyt mało uwagi.
  Tymczasem Krysiak przed kolejnym wyścigiem z rywalem zmienia w bolidzie część ustawień. Robi to tak, by Jabłoński nie
  mógł pokonać go na torze. Damian znów spotyka Beatę, tym razem podczas zlecenia dla szkoły. Od razu zaczynają flirtować, a w finale Wójcik namiętnie całuje nauczycielkę i zaprasza ją na kolację.

 • 04:55 Taka jak Ty - Sezon II odc. 10/12 Otylia Jędrzejczak talk-show, talk-show, 2021
  Kameralne rozmowy ze znanymi kobietami ...  Kameralne rozmowy ze znanymi kobietami - przedstawicielkami świata kultury, rozrywki, sportu. Bohaterki programu opowiadają nie tylko o dokonaniach zawodowych, lecz przede wszystkim o swoich doświadczeniach życiowych, życiu rodzinnym, pasjach. Pokazujemy, że gwiazdy miewają podobne problemy co zwykli ludzie, podobnie przeżywają sukcesy i porażki. Wśród gości drugiego sezonu cyklu m.in.: Cleo, Eleni, Aida, Izabela Krzan, Natasza Urbańska, Katarzyna Bonda, Małgorzata Pieczyńska, Dominika Gawęda, Ewa Minge, Otylia Jędrzejczak.


 • 05:20 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2023
  Projekt etiud filmowych przybliżających widzom ...

  Projekt etiud filmowych przybliżających widzom sylwetki wybitnych polskich naukowców żyjących w różnych zakątkach świata, którzy swoją pracą i odkryciami dali podstawy do rozwoju nauki. W krótkich filmach poznamy niezwykłe historie Polaków, którzy pomimo odległości, jaka ich dzieliła od Ojczyzny, sercem byli oddani Polsce, ale swoim umysłem i talentem służyli innym narodom.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv