TVP Polonia - Program TV na sobotę 02 marca 2024

 • 06:35 Gra słów. Krzyżówka - /746/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 07:00 Jak żyje las... - Z nauką w lesie magazyn, magazyn, 2023
  Opowieść o jednym z najbardziej ...

  Opowieść o jednym z najbardziej zróżnicowanych środowisk przyrodniczych, sieci połączonej wielostronnymi relacjami organizmów i zachodzących w nim procesów. Tylko pozornie odpowiedź na pytanie "Jak żyje las?" jest prosta. Aby mieć świadomość, z jak doskonałym wytworem natury mamy do czynienia, wystarczy powiedzieć, że w leśnym powietrzu jest do 70 razy mniej chorobotwórczych zarazków niż w powietrzu w mieście i do tysiąca razy mniej substancji szkodliwych dla zdrowia niż w pobliżu aglomeracji przemysłowych. W tym odcinku programu omówimy różnorodność biologiczną lasu z podziałem na jego warstwy, przedstawimy i omówimy funkcje i znaczenie lasu.
  Dokumentalny cykl "Jak żyje las...", realizowany wspólnie z Lasami Państwowymi, przybliża widzom tajniki gospodarki leśnej, obala mity, tłumaczy pojęcia i definicje z nią związane. Leśników, naukowców i ekspertów występujących w programie łączy wspólna pasja - las jako ekosystem istotny dla życia ludzi, cenne środowisko przyrodnicze dostarczające tlenu, pochłaniające dwutlenek węgla i gwarantujące równowagę zasobów wodnych, a jednocześnie źródło ważnych dla gospodarki surowców.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:25 Kamerą TVP Sport - Wilfredo Leon , reportaż, 2023
 • 11:50 Awantura o Basię - odc. 1/12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  Na książkach Kornela Makuszyńskiego, pisarza, ...

  Na książkach Kornela Makuszyńskiego, pisarza, który ponad wszystko cenił dobroć serca, wrażliwość i szczerą przyjaźń, wychowało się już kilka pokoleń polskich dzieci. Któż nie czytał
  w dzieciństwie "Szaleństw panny Ewy", "Panny z mokrą głową" czy "Awantury o Basię". Wszystkie te powieści napełniały czytelników humorem, wiarą w międzyludzką życzliwość
  i bezinteresowność. Zrealizowana przez TVP ekranizacja "Awantury o Basię" to dwunastoodcinkowy serial, którego reżyserem jest Kazimierz Tarnas, twórca filmowych adaptacji także "Szaleństw panny Ewy" i "Panny z mokrą głową". W 1959 r. pierwszą, jeszcze czarno - białą ekranizację "Awantury..." wyreżyserowała Maria Kaniewska, która zresztą we współczesnej wersji wcieliła się w postać babci Tańskiej. Obok niej w serialu wystąpiła prawdziwie gwiazdorska obsada, między innymi Piotr Fronczewski w roli pisarza Stanisława Olszowskiego oraz Anna Seniuk, Olgierd Łukaszewicz, Maria Gładkowska i wielu innych. Czteroletnia Basia razem z mamą jedzie pociągiem do Warszawy. W trakcie podróży matka dziewczynki ginie tragicznie, a osieroconym dzieckiem zajmują się państwo Budziszowie. Niestety, w miasteczku wybucha epidemia i Basia zostaje odesłana do Warszawy, do ludzi, których adres miała przy sobie.

 • 12:20 Awantura o Basię - odc. 2/12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  Podczas podróży Basią zajmują się ...

  Podczas podróży Basią zajmują się dwie damy i stary aktor Walicki. Tymczasem kartka z adresem zostaje zalana mlekiem i nie można jej odczytać. Ponieważ na Basię nikt nie czeka na dworcu, Walicki zabiera ją do swojego ubogiego mieszkania, które dzieli z Szotem. Szot odcyfrowuje karteczkę i stwierdza, że znajdowało się na niej nazwisko znanego literata - Stanisława Olszowskiego. Kiedy Olszowski wraca wieczorem do domu, zastaje w swoim łóżku śpiącą dziewczynkę.

 • 12:55 Wędrowiec Polski - Ziemia Łowicka cykl reportaży, reportaż, 2023
  Tym razem Wędrowiec dociera do ...

  Tym razem Wędrowiec dociera do ziemi łowickiej. Zwiedzanie zaczyna od Łowickiego Parku Etnograficznego w Maurzycach, gdzie znajdują się zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego. Dowiadujemy się dlaczego chałupy były malowane na niebiesko, co wyróżnia stroje łowickie i wycinanki łowickie.

  Cykl programów, którego celem jest przybliżenie historii, tradycji, kultury różnych regionów Polski. Prowadzącym ten niekonwencjonalny kulturalny przewodnik
  po Polsce jest poeta, literaturoznawca i krytyk literacki Krzysztof Koehler.


 • 13:25 Na dobre i na złe - odc. 910 Pełne zaufanie serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Blanka wraca do szpitala po ...


  Blanka wraca do szpitala po urlopie i podróży poślubnej - radośnie witana przez niemal wszystkich kolegów. Pierwszą pacjentką świeżo upieczonej doktor Milewskiej oraz Radwana zostaje mężatka, która podejrzewa, że jest w ciąży. Ale nie wie, że jej mąż nie może mieć dzieci. Hania znów spóźnia się do pracy, co od razu zauważa Borys. Pacjent, którego lekarka niedawno operowała, coraz gorzej się czuje. Badanie wykazuje w końcu, że doktor Sikorka popełniła błąd i zostawiła w nodze chorego gazik. Tymczasem Olena zagląda do szpitala na kontrolne USG i gdy Hania kończy dyżur, prosi koleżankę, by odwiozła ją do domu. W drodze lekarki mają wypadek.

 • 14:25 Forum program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 15:25 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Placki z krzycy magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na potrawy z mąki z krzycy. Mało kto zna tę nazwę, a oznacza ona jedną z najstarszych genetycznie, nieuszlachetnioną jeszcze formą żyta ozimego. Krzyca była rozpowszechniona na teranie całych Karpat i wiąże się z gospodarką żarową, czyli wypalaniem lasu bądź stepu pod uprawę zboża. Prymitywny system nawożenia popiołem spalonych na miejscu roślin, jak też ręczna obróbka ziemi czy zbiór plonów przy użyciu sierpa były odwiecznymi metodami uprawy krzycy. To archaiczne żyto znane jest też pod gwarowymi określeniami, takimi jak ikrzyca czy skrzyca. Dziś krzyca jest już niemal całkowicie zapomniana, jednak dawniej używano to żyto do produkcji mąki i wypieku delikatnego w smaku pieczywa. Obecnie kłosy krzycy rosną na niewielkich leśnych lub górskich polach i są wykorzystywane jako pasza dla lokalnej zwierzyny. Mimo że roślina ta była w XIX wieku zbożem powszechnie uprawianym w Europie Środkowej, dzisiaj w naszym kraju uprawiają ją jedynie leśne koła łowieckie. Co ciekawe, poza przeznaczeniem paszowym, ziarno tej rośliny doskonale nadaje się do produkcji mąki i wypieku zdrowego pieczywa, które zachowuje świeżość na długo. Krzyca ma wiele odmian, z których najbardziej popularna nosi nazwę żyta świętojańskiego, bo sieje się to zboże w dzień św. Jana. Na szczęście, mąka z krzycy bywa już dostępna, choć zapewne nie wszędzie. Co Karol przygotuje z mąki z krzycy?
  1/ Podpłomyki z krzycy, pieczone na blasze, podane z masłem cebulowym; 2/ Placki ze słoniną i boczkiem, podane z paprykową salsą; 3/ Placuszki z mąki, ziemniaków i ryby podane z filetem z grenadiera panierowanym w mące z krzycy i chrzanowym majonezem.

 • 16:00 Kulturalni PL - (675) magazyn, magazyn, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1771* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Budzyński informuje Marcina, że prokurator ...

  Budzyński informuje Marcina, że prokurator jednak zrezygnował z oskarżenia go o pobicie Rafalskiego, a kilka godzin później Chodakowski zostaje brutalnie napadnięty przez ludzi nasłanych właśnie przez jego "ofiarę". Z kolei Ania po operacji jest pełna nadziei, a Kama zdaje sobie w końcu sprawę z uczucia, jakim dziewczyna darzy Marcina i sama wyznaje siostrze, że jest w nim zakochana, ale bez wzajemności.
  Poza tym Chodakowski nadal ma problemy z Szymkiem, ale odkrywa, że chłopiec świetnie reaguje na konie i ma nadzieję, że kontakt ze zwierzętami pomoże synowi odzyskać równowagę. Z kolei Kasia spotyka się ze swoją ciotką, znajomym onkologiem oraz Justyną, coraz bardziej przytłoczona faktem, że po śmierci cioci Stawskiej jej siostra nie poradzi sobie w więzieniu z wychowaniem dziecka, więc - mimo złych doświadczeń z przeszłości - będzie musiała jej pomóc.
  Argasiński umawia się za to z Iwoną i szykuje się do oświadczyn, ale rezygnuje, gdy jego ukochana napomyka, że "małżeństwo zabija każdą miłość".
  Franka i Paweł kolejny raz spotykają się natomiast z Arturem i Elką. A Zduńska - w żartach - tak z architektem flirtuje, że jego przyjaciółka dochodzi do wniosku, że Nowakowski naprawdę ma u niej szansę. Tymczasem Iga po kolejnych błędach i kłótniach z Basią oraz Franką traci pracę w bistro i postanawia się zemścić. Dziewczyna dostaje się do mieszkania Zduńskich i kradnie nie tylko pieniądze, które odłożyli dla architekta, ale też należący do Franki paszport, po czym melduje się w jednym z hoteli, podając się właśnie za swoją byłą szefową...

 • 18:10 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (10) Sławomir Sokołowski widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  "Szansa na Sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na Sukces. Opole 2024" - prowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas festiwalu piosenki w Opolu. Formuła Szansy na Sukces. Opole 2024 nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 19:05 Kabaretowe Naj - Parodie , artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Kamerdyner - odc. 1 serial, film fabularny telewizyjny, 2021
  Akcja serialu rozgrywa się w ...

  Akcja serialu rozgrywa się w latach 1900-1945. Rok 1900. W Kłaninie na Kaszubach rodzi się Mateusz, nieślubny syn junkra Hermana von Kraussa i pokojówki Łucji Kroll, która umiera przy porodzie. Rodzicami chrzestnymi dziecka zostają kaszubski działacz Bazyli Miotke i jego żona Urszula. Gerda von Krauss, małżonka Hermana, wbrew mężowi bierze Mateusza na wychowanie do pałacu. Do domu Łucji wprowadza się Niemiec Paul Junge. Mateusz wychowuje się wraz z dziećmi Gerdy i Hermana, Maritą i Kurtem. Podczas zajęć z fortepianu okazuje się, że Mateusz posiada zdolności muzyczne. Lekcje prowadzi zagorzały germanofil Peter Schmidt i na wniosek Hermana edukacja Mateusza zostaje przerwana. Chłopiec dzieli czas na życie pałacowe oraz na wiejskie przypatrując się propolskiej wywrotowej działalności Bazylego. Herman postanawia edukować Maritę i Kurta w Berlinie, a Mateusza w brodnickim gimnazjum.

 • 21:10 Plac Zbawiciela dramat, film fabularny kinowy, 2006
  Krytycy i publiczność zgodnie uznali ...

  Krytycy i publiczność zgodnie uznali "Plac Zbawiciela" za jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat. Potwierdzeniem jego klasy były nagrody przyznane mu w 2006 r. na festiwalu filmowym w Gdyni: Złote Lwy dla najlepszego filmu, nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą dla Jowity Budnik i za drugoplanową dla Ewy Wencel, a także nagroda za muzykę i nagroda dziennikarzy. Jeśli dodać do tego cztery Orły - Polskie Nagrody Filmowe, a także nagrody na festiwalach w chińskim Suzhou, w Valladolid, Trieście, Tarnowie, Wrześni i na przeglądzie Camerimage, trudno nie zgodzić się ze sformułowaną na wstępie opinią. Na wyobraźnię widzów dodatkowo działała wiadomość, że ten przejmujący dramat oparto na autentycznych wydarzeniach. Słowem, samo życie, typowy polski obrazek. Początkowo nic jednak nie zwiastuje późniejszej tragedii. Młode małżeństwo: Beata i Bartek Zielińscy z dwoma synkami - Dawidem i Adrianem - ma niebawem odebrać klucze do własnego mieszkania w budynku, który powstaje gdzieś na obrzeżach stolicy. Przeznaczyli na to wszystkie posiadane pieniądze, znaczną sumę dołożyła też matka Bartka, Teresa, od dziesięciu lat wdowa. Młodzi żyją tylko z jednej pensji, a czeka ich jeszcze wiele wydatków. Muszą więc zacisnąć pasa. Dlatego rezygnują ze względnej samodzielności i przenoszą się do Teresy, która mieszka w centrum Warszawy, przy tytułowym Placu Zbawiciela. Wszyscy pocieszają się jednak, że taka sytuacja potrwa krótko, bo przecież niebawem Beata i Bartek będą na swoim. Dramat zaczyna się z chwilą, gdy okazuje się, że deweloper zbankrutował, budowę wstrzymano, a mieszkania przejął bank. Aby uzyskać prawo własności, trzeba wpłacić dodatkowe i to niemałe pieniądze. Zielińscy, podobnie jak reszta przyszłych lokatorów, ich nie mają. Nie mają też szans na inne mieszkanie, co gorsza, popadli w znaczne długi. Kolejnego kredytu bank im nie udzieli, szef Bartka nie chce żyrować mu pożyczki, koledzy i znajomi też odmawiają pomocy. Kredyt mogłaby wziąć Teresa, ale to z kolei dla niej znaczne obciążenie. Już teraz w znacznym stopniu utrzymuje rodzinę syna. Uważa, że to raczej Beata powinna pójść do pracy, zwłaszcza że dzieci już podchowane. Kłopot w tym, że synowa niewiele umie: przerwała studia, gdy zaszła w ciążę i już na uczelnię nie wróciła. Teraz rozsyła oferty, ale nie dostaje odpowiedzi, wizyty w pośredniaku też nie przynoszą efektu. Beata coraz gorzej czuje się w domu teściowej. Ta zresztą nigdy jej nie lubiła, widząc w niej tylko wiejską prostaczkę, która uczepiła się jej syna. Im bardziej więc oddala się perspektywa wyprowadzki młodych, tym bardziej narasta wzajemna niechęć, mnożą się pretensje i konflity: o pieniądze, o bałagan w pokoju zajmowanym przez rodzinę syna, o nieumiejętne poszukiwanie pracy przez Beatę, o odbieranie dzieci z przedszkola, jeśli już dziewczyna pracę znajdzie. Teresa trzyma stronę syna, egoisty, którego nie nauczyła w porę ani odpowiedzialności, ani miłości, bo sama była zbyt oschła i zimna. Teraz jest głównie zgorzkniała i rozczarowana tyleż życiem własnym, co swego jedynaka.Nawet gdy Bartek porzuca Beatę i dzieci dla innej kobiety i wyprowadza się z domu, brutalnie bijąc żonę na pożegnanie, nie potrafi go stanowczo potępić. Dopiero gdy synowa popadnie w głęboką depresję, zdobędzie się na ludzki odruch, spróbuje przemówić do sumienia synowi i jego kochance. Na ratowanie czegokolwiek będzie już jednak za późno. Staczająca się po równi pochyłej Beata - całkowicie osamotniona, niezaradna, zrozpaczona - posunie się do ostateczności.


 • 23:00 Muzyczne NAJ - Martyna Jakubowicz program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  W nowym cyklu muzycznym dla ...

  W nowym cyklu muzycznym dla widzów TVP Polonia przypomnimy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów zostanie dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej.
  Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i polskiej kultury.

 • 23:30 Polacy to wiedzą! - odc. 87 teleturniej, teleturniej, 2023
  Format teleturnieju opiera się na ...

  Format teleturnieju opiera się na tym co widzowie lubią oglądać najbardziej duża ilość pytań, o różnej skali trudności, które sprawdzają wiedzę uczestników i pozwalają widzom wciągnąć się w grę. Tym razem będą to pytania, które dotyczą zagadnień związanych z Polską. Pytania, w tym programie będą również początkiem rozmów o tematach jakich dotyczą. Jak w każdym teleturnieju naszym zadaniem będzie poprzez grę zawodników rozwijać i ugruntowywać wiedzę widzów. Uczestnikom dajemy poczucie, że w wielu momentach decydują sami o rozgrywce. Podejmując decyzję to oni dodatkowo budują napięcie w programie. Widzowie będą mogli ocenić, czy zrobili słusznie

 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1771* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Budzyński informuje Marcina, że prokurator ...

  Budzyński informuje Marcina, że prokurator jednak zrezygnował z oskarżenia go o pobicie Rafalskiego, a kilka godzin później Chodakowski zostaje brutalnie napadnięty przez ludzi nasłanych właśnie przez jego "ofiarę". Z kolei Ania po operacji jest pełna nadziei, a Kama zdaje sobie w końcu sprawę z uczucia, jakim dziewczyna darzy Marcina i sama wyznaje siostrze, że jest w nim zakochana, ale bez wzajemności.
  Poza tym Chodakowski nadal ma problemy z Szymkiem, ale odkrywa, że chłopiec świetnie reaguje na konie i ma nadzieję, że kontakt ze zwierzętami pomoże synowi odzyskać równowagę. Z kolei Kasia spotyka się ze swoją ciotką, znajomym onkologiem oraz Justyną, coraz bardziej przytłoczona faktem, że po śmierci cioci Stawskiej jej siostra nie poradzi sobie w więzieniu z wychowaniem dziecka, więc - mimo złych doświadczeń z przeszłości - będzie musiała jej pomóc.
  Argasiński umawia się za to z Iwoną i szykuje się do oświadczyn, ale rezygnuje, gdy jego ukochana napomyka, że "małżeństwo zabija każdą miłość".
  Franka i Paweł kolejny raz spotykają się natomiast z Arturem i Elką. A Zduńska - w żartach - tak z architektem flirtuje, że jego przyjaciółka dochodzi do wniosku, że Nowakowski naprawdę ma u niej szansę. Tymczasem Iga po kolejnych błędach i kłótniach z Basią oraz Franką traci pracę w bistro i postanawia się zemścić. Dziewczyna dostaje się do mieszkania Zduńskich i kradnie nie tylko pieniądze, które odłożyli dla architekta, ale też należący do Franki paszport, po czym melduje się w jednym z hoteli, podając się właśnie za swoją byłą szefową...

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 O mnie się nie martw s.I - odc. 3 serial TVP, telenowela, 2014
  Krzysiek, były mąż Igi Małeckiej, ...

  Krzysiek, były mąż Igi Małeckiej, oskarża mecenasa Kaszubę o romans z Igą. Zbieg okoliczności sprawia, że Marcin musi zająć się córkami Igi, tym samym komplikując sobie sprawy zawodowe.
  Tymczasem narzeczona mecenasa, Aśka, proponuje Idze sprzątanie w kancelarii. Nieoczekiwanie Iga staje się świadkiem rozmowy klientów kancelarii. Dowiaduje się o czymś, co zasadniczo pomaga mecenasowi Kaszubie wygrać sprawę. Tomek nie kryje irytacji. Adwokat jest wciąż zakochany w Aśce.

 • 03:00 O mnie się nie martw s.I - odc. 4 serial TVP, telenowela, 2014
  Mecenas Kaszuba w porannym zamieszaniu ...

  Mecenas Kaszuba w porannym zamieszaniu zażywa zbyt silne leki. W rezultacie zjawia się w sądzie w stanie wskazującym na... luźny stosunek do obowiązków służbowych. Zrozpaczona Iga wygarnia mecenasowi jego nonszalancję i nieliczenie się z konsekwencjami, które krzywdzą innych. W trakcie rozprawy Małeckich, ciężarna Ewa ma odebrać z wycieczki szkolnej ich córki Oliwię i Helenę. Niestety, nie pojawia się pod szkołą. Dziewczynki same wracają do domu i orientują się, że przyjaciółka mamy zasłabła. Wzywają karetkę. Omyłkowo pogotowie razem z Ewą zabiera Oliwkę. Personel szpitala rutynowo zawiadamia pracownika opieki społecznej. Problemom Igi nie ma końca.

 • 04:00 Fajna Polska Zimą - Kraków magazyn, magazyn, 2024
 • 04:50 Czterdziestolatek - odc. 5/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1974
  Pogrzeb jednego z kolegów skłania ...

  Pogrzeb jednego z kolegów skłania inżyniera Karwowskiego do gorzkiej autorefleksji. Postanawia pomyśleć wreszcie na serio o swoim zdrowiu. Lekarz radzi więcej ruchu i sportu. Stefan traktuje to zalecenie bardzo poważnie. Próbuje dostać się do klubu sportowego, ale tam potrzebni są tylko wyczynowcy. Zapisuje się więc do zakładowego klubu sportowego. Trafia do sekcji brydżowej. Dusi się w oparach dymu papierosowego. Ostatecznie wpycha się między grających w piłkę podwładnych - Franek Maciaszek łamie Karwowskiemu nogę, stosując nakładkę. Po dłuższej rekonwalescencji pan Stefan wraca na budowę. Przenosi Maciaszka na inny odcinek - a sportu ma dość na całe życie.

 • 05:45 Muzyczne NAJ - VOX program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  W nowym cyklu muzycznym dla ...

  W nowym cyklu muzycznym dla widzów TVP Polonia przypomnimy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów zostanie dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się polska piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej.
  Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i polskiej kultury.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv