TVP Polonia - Program TV na sobotę 06 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /839/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Balans bieli magazyn, magazyn, 2023
  "Póki mamy czas, czyńmy dobro," ...

  "Póki mamy czas, czyńmy dobro," taka inskrypcja znajduje się na parafialnym dzwonie w Markowej na Podkarpaciu, gdzie 10 września została beatyfikowana rodzina Józefa i Wiktorii Ulmów. Małżeństwo to miało jakby ten napis wyryty w sercach. Nie tracili czasu i pomagali Żydom. Wiedzieli, że po drugiej stronie pola, na wzgórzu pod lasem Niemcy regularnie rozstrzeliwują ich sąsiadów, lokalnych kupców, restauratorów, przyjaciół. Przy tym co 14 miesięcy witali w domu nowego potomka. O niezwykłym sercu i rodzicielstwie Józefa i Wiktorii, a także o relacjach chrześcijańsko - żydowskich paulina Guzik porozmawia z gośćmi, Agnieszką Bugałą, autorką książki "Ulmowie. Sprawiedliwi i błogosławieni", z Prymasem Polski, abp. Wojciechem Polakiem i z o. prof. Zdzisławem Kijasem.

 • 07:00 Operacja zdrowie - magazyn medyczny magazyn medyczny, magazyn, 2024
  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne ...

  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce. Każdy odcinek - to inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy przedstawiają dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy prezentują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie a będące światowymi odkryciami naukowymi.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:20 Oko w oko - Piotr Zieliński , felieton, 2023
 • 11:50 Awantura o Basię - odc. 11/12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  Niestety, powrót profesora Bzowskiego do ...


  Niestety, powrót profesora Bzowskiego do kraju nie wpływa na poprawę jego zdrowia, również wizyta u wybitnego neurologa nie przynosi rezultatów. Nieszczęsny człowiek,
  który "umarł za życia", nadal tkwi w swoim zamkniętym świecie. Basia, która z taką determinacją walczyła o odnalezienie zaginionego, teraz postanawia sama odszukać jego duszę. Zabiera ojca do małej rybackiej wioski, by tam w spokoju powracał do zdrowia. Jest stale przy nim i opiekuje się nim najczulej. Dopiero na wieść o ciężkiej chorobie Walickiego Basia wyjeżdża do Warszawy.

 • 12:20 Awantura o Basię - odc. 12/12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  Śmierć pierwszego opiekuna Basi, aktora ...


  Śmierć pierwszego opiekuna Basi, aktora Walickiego, "krwawego Heroda" o złotym sercu, okrywa żałobą grono przyjaciół. Adam Bzowski, choć przystosował się do bycia wśród ludzi, nadal żyje w swoim wewnętrznym świecie. Basia pokazuje ojcu znane mu niegdyś miejsca w nadziei, że coś poruszy jego umysł i pomoże odzyskać pamięć. Podczas wizyty u profesora
  Sommera Bzowski zaczyna zachowywać się dziwnie. W pracowni uczonego, która przed laty była jego drugim domem, jego umysł budzi się z uśpienia. Basia ma nadzieję, że jakiś wstrząs ostatecznie wyrwie ojca z mroków niepamięci.

 • 12:55 Wędrowiec Polski - Biecz cykl reportaży, reportaż, 2023
 • 13:25 Na dobre i na złe - odc. 914 O czym nie mówimy serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Marlena i Dawid nie poddają ...

  Marlena i Dawid nie poddają się, gotowi nadal walczyć o adopcję Mojżesza. Gloria po raz pierwszy zostawia dziecko z nową opiekunką - Anią. Lekarka nie sprawdza jednak referencji dziewczyny i to okazuje się problemem, bo Ania dzwoni nagle do Krasuckiej w środku operacji, po czym rzuca pracę Tymczasem nowym pacjentem Glorii i Begera zostaje mały Patryk - chłopiec, który doznał urazu serca wskutek wypadku z udziałem kosiarki. W szpitalu towarzyszą mu przerażeni rodzice. Doktor Konica próbuje pomóc dziewczynie, która nagle, tuż przed ślubem, zaczęła mieć poważne problemy z kolanem. W postawieniu diagnozy nieoczekiwanie pomaga mu doktor Homolka. W szpitalu zjawia się niespodziewanie Lucyna, prosząc Agatę, by zgodziła się na jej powrót do pracy. "Pisarka" głośno oznajmia, że szuka natchnienia do napisania kolejnej powieści po oszałamiającym sukcesie jej pierwszej książki. W rzeczywistości Lucynka jest jednak bez grosza przy duszy, co próbuje skrzętnie ukryć przed kolegami.

 • 14:25 Leśni mocarze film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Film dokumentalny opowiadający o drapieżnikach ...  Film dokumentalny opowiadający o drapieżnikach w naszych, polskich lasach. Tropem prawdziwych leśnych mocarzy biegnie ta opowieść. Głównymi bohaterami będą największe polskie drapieżniki. W poszukiwaniu śladów i tropów ich bytowania przemierzymy polskie puszcze z kalendarzem czterech pór roku w ręku. Z nieskrywaną dumą nazwaliśmy ich Wielką Leśną Piątką. Są to trzy największe ssaki drapieżne - niedźwiedź brunatny, wilk i ryś oraz dwa największe ptaki szponiaste - orzeł przedni i bielik.

  Film dokumentalny,

 • 15:25 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia Polesia magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów w okolice Poleskiego Parku Narodowego. Obecnie tylko niewielka, zachodnia część Polesia znajduje się w granicach obecnej Polski. Przed II wojną światową poleskie było jednym z najbiedniejszych województw ówczesnej Rzeczpospolitej. Większą część jego obszaru zajmowały bezkresne błota i bagna, a do wielu wiosek nie było dostępu przez większą część roku. Podczas spisów ludności ponad 60 procent mieszkańców deklarowało, że posługuje się językiem "tutejszym". Bieda Poleszuków była przysłowiowa. Biedna była też miejscowa kuchnia, potrawy były skromne, przyrządzone z najprostszych składników. Przykładem mogą tu być choćby zupa czy kisiel z owsa, najtańszego zboża. W zamożnej Wielkopolsce owsem żywiły się konie, a na Polesiu ludzie. Epokę cyklicznych głodów zakończyło dopiero masowe wprowadzenie uprawy ziemniaka w połowie XIX wieku. I od tego czasu ta smaczna bulwa zaczęła dominować w poleskim jadłospisie. Poleskie potrawy to właśnie ziemniaki, kasza gryczana, pierogi, pyzy, dzikie zioła. A jakie propozycje inspirowane poleską kuchnią przygotuje Karol Okrasa? Dania: 1/ Żeberka wieprzowe zapiekane w ziemniakach z burakami; 2/ Placki z ziemniaków, kaszy gryczanej i kapusty z wędzoną śmietaną; 3/ Słodkie kulki ziemniaczano-serowe z kaszą.

 • 16:00 Kulturalni PL - (680) magazyn, magazyn, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1779* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Pod nieobecność Magdy, która jest ...

  Pod nieobecność Magdy, która jest z Maćkiem w Londynie, Budzyński zaprzyjaźnia się wreszcie z Dimą, cały czas pomagając Ukraińcowi w opiece nad Nadią. Ania wyprowadza się za to w końcu z domu i prosi byłego ojczyma, by w trudnych chwilach na nowo wsparł Martę - nieświadoma, że jej matka umówiła się już z Jackiem. A gdy Andrzej do Wojciechowskiej zagląda, obaj byli mężowie prawniczki wreszcie się poznają.
  Z kolei Werner zajmuje się sprawą pani Oli - kobiety niesłusznie oskarżonej o kradzież - i nie tylko pomaga swojej klientce odzyskać wolność, ale później także zaprasza ją pod swój dach i zatrudnia jako gosposię. A Sylwia, obserwując ukochanego w akcji, jest pod wrażeniem - doceniając jego zawodowe mistrzostwo oraz dobre serce.
  Tymczasem Julia coraz bardziej niepokoi się o Rotkiewicza, którego po utracie rodziny zaślepia żądza zemsty. Prawnik uważa, że barman z pubu w okolicy miejsca wypadku celowo ukrył przed policją nagranie z monitoringu, na którym widać auto, które potrąciło jego żonę i córkę, ale nie umie tego udowodnić. Nie wie, że jego podejrzenia są słuszne, bo - tuż po wizycie Rotkiewicza w pubie - barman kontaktuje się z właścicielem "feralnego" samochodu.

 • 18:10 Szansa na sukces. Opole 2024 - Patrycja Markowska widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to kultowy muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. Zasady programu są bardzo proste, a sama formuła pozbawiona pretensjonalności. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.
  Gwiazdą tego odcinka jest Patrycja Markowska ze swoim zespołem.

 • 19:05 Kabaretowe Naj - Legenda Kabaretu , artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Zatoka szpiegów - odc. 1 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Gdynia. Lato roku 1940. Franz ...

  Gdynia. Lato roku 1940. Franz Neumann jest 24 - letnim porucznikiem Abwehry. Jego ojczym jest wysokim oficerem gdańskiej policji. Wychowywał Franza twardą ręką, więcej ciepłych uczuć rezerwując dla jego młodszego brata Otto, który niedługo wyrusza w pierwszy rejs bojowy na niszczycielu. Franz jest oddelegowany do współpracy z Krigsmarine, jego bezpośrednim przełożonym jest komandor Kessler. Franz nie stroni od alkoholu, a także narkotyków, o jakie nie trudno w portowym mieście. Podczas jednej z wizyt w knajpie wdaje się w bójkę w obronie kelnerki Anny. Dziewczyna pozwala, by Franz odprowadził ją do domu. Na miejscu okazuje się, że Anna jest Polką, którą Franz znał z czasów, kiedy byli jeszcze dziećmi. Kiedy Anna sugeruje Franzowi, że ojciec Franza był Polakiem, Franz nie kryje wściekłości. Robi się agresywny i nieoczekiwanie traci świadomość. Kiedy budzi się następnego ranka, odkrywa leżące pod oknem kamienicy zwłoki Anny. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna zginęła wyrzucona z okna. Franz ucieka z miejsca zdarzenia. Wkrótce odnajduje go barman Johann, który pokazuje Franzowi zdjęcia, dowody na to, że to on zabił Annę. Proponuje Franzowi współpracę. Franz odzyska negatywy zdjęć w zamian z interesujące brytyjski wywiad informacje. Franz nie ma wyboru. Zgadza się. Informacje o ojcu Polaku nie dają mu spokoju. Odwiedza matkę. Chce znać prawdę na temat swojego pochodzenia. Wśród przechowywanych przez matkę pamiątek znajduje tajemniczą wizytówkę pastora prowadzącego w Gdyni Dom Szwedzkiego Marynarza. Tego samego wieczoru w porcie wojennym żegna brata, który wypływa w swój pierwszy bojowy rejs.

 • 21:15 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 4 reality show, reality show, 2023
  Odc. 4Poranne spotkanie z Martą ...

  Odc. 4
  Poranne spotkanie z Martą nie będzie należało do najmilszych. Tym razem grupa będzie musiała zmierzyć się z konfliktem i go zażegnać. Andrzej staje na wysokości zadania i wezwany do działania przeprasza jedną z kuracjuszek, choć nie było to łatwe. Dzień wypełniony będzie śpiewem i muzyką, a kuracjuszy odwiedzi jeden z członków zespołu Pectus, to z nim panowie potrenują serenady śpiewane potem dla swoich kobiet. To nie koniec atrakcji. Otóż turnus nie może się obyć bez noclegu poza sanatorium, tym razem grupa jedzie za miasto, najpierw nauka jazdy konnej, a wieczorem już tylko moczenie się w jacuzzi. Jeden z uczestników marzy o takiej randce we dwoje. Zaproszenie przyjęte, ale czy spotkanie dojdzie do skutku?

 • 22:10 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 4* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Pozostająca w malignie Babcia Zosia ...

  Pozostająca w malignie Babcia Zosia wspomina swoją przeszłość. Kresy, 1922. Rodzina Szablewskich jest zamożna i opływa w dostatki, a Zofia spodziewa się dziecka. Niepokój młodych budzi jedynie nasilający się nacjonalizm i podsycana przez stalinowską Rosję antypolskość. Zosia najmuje mamkę - ukraińską chłopkę, Helę. Wreszcie na świat przychodzi wyczekiwany syn, Zbyszek. W dniu jego urodzin ma miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Szablewscy adoptują Wasylkę, syna Heli, która ginie tragicznie w wielkim pożarze. Zgłębiając pamiętnik Lisy Marianna, odkrywa dalsze losy rodzeństwa Weberów. Karl korzysta z odziedziczonego spadku. Kolekcjonuje drogie sprzęty i prowadzi dom otwarty dla przyjaciół. Jednym z nich jest Peter Litke. Peter wspiera Lisę w jej planach studiowania medycyny. Wkrótce Lisa pomyślnie zdaje egzamin i zaręcza się z Peterem. Hulaszczy tryb życia Karla wymaga jednak nakładów. Karl domaga się od Goldsteina kolejnych pieniędzy, ale krach na nowojorskiej giełdzie i straszliwa inflacja zmuszają Goldsteina do wypłacania im tylko minimalnej pensji.

 • 23:00 Teleexpress Weekend magazyn, serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:20 Polacy to wiedzą! - odc. 92 teleturniej, teleturniej, 2024
  Format teleturnieju opiera się na ...

  Format teleturnieju opiera się na tym co widzowie lubią oglądać najbardziej duża ilość pytań, o różnej skali trudności, które sprawdzają wiedzę uczestników i pozwalają widzom wciągnąć się w grę. Tym razem będą to pytania, które dotyczą zagadnień związanych z Polską. Pytania, w tym programie będą również początkiem rozmów o tematach jakich dotyczą. Jak w każdym teleturnieju naszym zadaniem będzie poprzez grę zawodników rozwijać i ugruntowywać wiedzę widzów. Uczestnikom dajemy poczucie, że w wielu momentach decydują sami o rozgrywce. Podejmując decyzję to oni dodatkowo budują napięcie w programie. Widzowie będą mogli ocenić, czy zrobili słusznie

 • 23:50 Muzeum Polskiej Piosenki - "Za zdrowie pań" , felieton, 2015
  W programie historia piosenki "Za ...


  W programie historia piosenki "Za zdrowie pań".

 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1779* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Pod nieobecność Magdy, która jest ...

  Pod nieobecność Magdy, która jest z Maćkiem w Londynie, Budzyński zaprzyjaźnia się wreszcie z Dimą, cały czas pomagając Ukraińcowi w opiece nad Nadią. Ania wyprowadza się za to w końcu z domu i prosi byłego ojczyma, by w trudnych chwilach na nowo wsparł Martę - nieświadoma, że jej matka umówiła się już z Jackiem. A gdy Andrzej do Wojciechowskiej zagląda, obaj byli mężowie prawniczki wreszcie się poznają.
  Z kolei Werner zajmuje się sprawą pani Oli - kobiety niesłusznie oskarżonej o kradzież - i nie tylko pomaga swojej klientce odzyskać wolność, ale później także zaprasza ją pod swój dach i zatrudnia jako gosposię. A Sylwia, obserwując ukochanego w akcji, jest pod wrażeniem - doceniając jego zawodowe mistrzostwo oraz dobre serce.
  Tymczasem Julia coraz bardziej niepokoi się o Rotkiewicza, którego po utracie rodziny zaślepia żądza zemsty. Prawnik uważa, że barman z pubu w okolicy miejsca wypadku celowo ukrył przed policją nagranie z monitoringu, na którym widać auto, które potrąciło jego żonę i córkę, ale nie umie tego udowodnić. Nie wie, że jego podejrzenia są słuszne, bo - tuż po wizycie Rotkiewicza w pubie - barman kontaktuje się z właścicielem "feralnego" samochodu.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 O mnie się nie martw s.I - odc. 13 serial TVP, telenowela, 2014
  Marcin szykuje się do rozprawy ...

  Marcin szykuje się do rozprawy rozwodowej Biczyńskich. Jest spokojny o jej wynik. Paweł ma dwóch świadków gotowych przed sądem zaświadczyć, że za rozpad jego małżeństwa jest odpowiedzialna wyłącznie żona. Marcin jednak nie ma czasu zastanowić się spokojnie nad swoim klientem, bo ma poważniejszy problem: albo żeni się z Aśką, albo jak najszybciej przyznaje się do pomyłki. Obie ewentualności powodują, że wpada w panikę, bo Aśka nie jest mu obojętna. Z drugiej jednak strony Marcin czuje, że nie jest jeszcze gotowy na małżeństwo. Wie, że dalsze odkładanie szczerej rozmowy z narzeczoną doprowadzi do coraz większych problemów. Nie mniejsze kłopoty ma Iga. Krzysiek, który w wyniku męskiej rozmowy z Pawłem trafia do szpitala, oskarża ją o zlecenie pobicia. Nawet wierni koledzy Krzyśka uważają to za absurd. Ale Iga jest wstrząśnięta. Zaczyna rozumieć, co naprawdę Paweł miał na myśli, prosząc, by pozwoliła mu rozwiązać jej problemy. Obawia się też kolejnego oskarżenia. Gorączkowo szuka pomocy u Marcina. W przerwie rozprawy rozwodowej Biczyńskich, Marcin dowiaduje się, co się stało w domu Małeckich. Jedzie do Krzyśka do szpitala. Wraz z Igą poznaje szokującą propozycję, jaką Paweł złożył Krzyśkowi. Sytuacja staje się niebezpieczna dla Igi. • 03:00 O mnie się nie martw s.II odc. 1/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  W pierwszym odcinku nowego sezonu ...


  W pierwszym odcinku nowego sezonu Marcin Kaszuba dostaje wezwanie do rzecznika dyscyplinarnego - zaraz po zakończeniu rehabilitacji powypadkowej. Biczyński zgodnie z groźbą złożył skargę, licząc, że zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje wobec Marcina. Krzysiek pomaga wyremontować mustanga i stara się nawiązać z Kaszubą przyjazne relacje. Po krótkim wypoczynku Iga wraca od swoich rodziców i zaczyna pracować w kancelarii, która tymczasowo mieści się w mieszkaniu Marcina. Do kancelarii Zarzyckiego przychodzi młoda dziewczyna, Karolina, która mówi, że jest w ciąży i szuka nerwowo Marcina Kaszuby.

 • 03:55 Tyle słońca - przeboje Anny Jantar cz. 1 koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2000
  Koncert poświęcony tragicznie zmarłej Annie ...


  Koncert poświęcony tragicznie zmarłej Annie Jantar.
  Koncert zorganizowano z okazji 20. rocznicy śmierci piosenkarki (14 marca 2000 r.)
  W programie jej największe przeboje:
  1. "Tyle słońca w całym mieście" w wyk. N. Kukulskiej
  2. "Polubiłam ten pejzaż" wyk. A. Jantar
  3. "Najtrudnieszy pierwszy krok" w wyk. Georginii
  4. "Gdzie są dzisiaj tamci ludzie" w wyk. M. Rodowicz
  5. "Przetańczyć chcę całą noc" w wyk. N. Kukulskiej
  6. "Jambolaya" w wyk. A. M. Jopek
  7. "Nie wierz mi, nie ufaj mi" w wyk. N. Kukulskiej
  8. "Zawsze, gdzie czeka ktoś" w wyk. Piaska
  9. "Dzień bez happy endu" - w wyk. K. Kowalskiej
  10. "Ktoś między nami" - w wyk. N. Kukulskiej i M.
  Szcześniaka
  11. "Staruszek świat" - wszyscy wykonawcy.


 • 04:50 Czterdziestolatek - odc. 10/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1975
  Inżynier Gajny wysyła panie Karwowską ...

  Inżynier Gajny wysyła panie Karwowską i Puciatą na sympozjum hydrologiczne do Jabłonny. Na miejscu okazuje się - ku oburzeniu Gajnego - że kwitnie tam raczej życie towarzyskie niż naukowe. Magda poznaje wybitnego hydrologa, profesora Koziełło, przedstawiciela Polski przy ONZ. Światowej klasy uczony jest przy tym czarującym młodym człowiekiem, toteż przejściowo wywiera istotny wpływ na sposób widzenia świata pani inżynierowej, zwłaszcza że darzy ją szczególnym zainteresowaniem. Odkrywa przed nią zupełnie nowe możliwości organizacji pracy, czasu wolnego, poszerzania zainteresowań. Po powrocie do domu Magda ma do Stefana pretensje o wszystko. Pouczony przez kobietę pracującą inżynier Karwowski zaczyna stosować metody Koziełły.

 • 05:50 Kabaret Hrabi - Piosenka Ciążowa widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2009
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv