TVP Polonia - Program TV na sobotę 09 marca 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /751/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 06:30 Balans bieli magazyn, magazyn, 2024
 • 07:05 Jak żyje las... - Drzewo w cyklu życia magazyn, magazyn, 2023
  W tym odcinku programu opowiemy, ...

  W tym odcinku programu opowiemy, na czym polega hodowla drzew i produkcja drewna. Od tysięcy lat człowiek korzysta z dóbr przyrody. Wszyscy ci, którzy doceniają jej rolę, wiedzą, że to jednak wzajemna zależność. Dlatego tak istotną kwestią jest rozsądne wykorzystywanie jej darów. Nikogo nie bulwersują obrazy ścinanego zboża, za naturalne uznajemy pielęgnację sadów w postaci różnego rodzaju przycinek czy wycinki drzew owocowych. Koszenie trawy czy opieka nad trawnikami jest powszechną praktyką. Wiemy, że te wszystkie naturalne czynności to element pielęgnowania dobrostanu przyrody, tak byśmy mogli nieustannie korzystać z jej owoców, z tego co rodzi natura, ale aby móc to robić, musimy o nią dbać i dlatego podejmujemy określone działania związane z wycinaniem, przycinaniem czy pielęgnacją. Sytuacja ulega diametralnie zmianie, kiedy widzimy ścinane drzewo. Obrazki, gdy tych drzew ścinanych jest już kilkanaście, wywołują gorące dyskusje, w których górują emocje. Jednocześnie w większości naszych domów znajdują się przedmioty z drewna. Nie chcemy rezygnować z tego rodzaju dobra, aby jednak możliwym było korzystanie z tego naturalnego surowca, potrzebne jest w pełni zaplanowane i konsekwentnie realizowane działanie, tak by ta naturalna fabryka jeszcze przez pokolenia dostarczała nam jednego z najbardziej doskonałych wytworów natury - drewna.
  Dokumentalny cykl "Jak żyje las...", realizowany wspólnie z Lasami Państwowymi, przybliża widzom tajniki gospodarki leśnej, obala mity, tłumaczy pojęcia i definicje z nią związane. Leśników, naukowców i ekspertów występujących w programie łączy wspólna pasja - las jako ekosystem istotny dla życia ludzi, cenne środowisko przyrodnicze dostarczające tlenu, pochłaniające dwutlenek węgla i gwarantujące równowagę zasobów wodnych, a jednocześnie źródło ważnych dla gospodarki surowców.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:25 program , , 2024
 • 11:50 Awantura o Basię - odc. 3/12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  Zdezorientowany pisarz Olszowski próbuje dowiedzieć ...

  Zdezorientowany pisarz Olszowski próbuje dowiedzieć się, w jaki sposób w jego domu znalazła się mała Basia. Udaje się więc do Szota, żądając od niego wyjaśnień. Aktor jednak uparcie twierdzi, że nic nie wie. Tymczasem dziewczynka zdołała już zadomowić się w kawalerskim mieszkaniu pisarza, rozkochać w sobie wszystkich mieszkańców kamienicy, łącznie ze służbą i psem. Po dłuższej nieobecności wraca do Warszawy panna Stasia Olszańska. Przeglądając zaległą korespondencję, znajduje list, w którym przyjaciółka informuje ją o swoim przyjeździe do stolicy. Jednocześnie Stasia odkrywa straszny telegram od doktora Budzisza, z wiadomością o osieroconej Basi. Panna Olszańska jest przerażona, nie wie, co się stało z dziewczynką.

 • 12:20 Awantura o Basię - odc. 4/12 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1996
  W odpowiedzi na ogłoszenie o ...

  W odpowiedzi na ogłoszenie o zaginięciu dziewczynki do domu babci Tańskiej przyjeżdżają kobiety z pociągu. Zjawia się również Budziszowa, która znajduje Walickiego w teatrze. Kiedy nieporozumienie zostaje wyjaśnione, kobiety ruszają na dom Olszowskiego, ale pisarz nie chce im oddać dziewczynki. Basia także nie chce opuścić wujcia. Sąd postanawia, że dziewczynka będzie mieszkała po miesiącu u każdej ze stron.

 • 12:55 Wędrowiec Polski - Roztocze cykl reportaży, reportaż, 2023
  Celem tego cyklu programów jest ...

  Celem tego cyklu programów jest przybliżenie historii, tradycji i kultury różnych regionów Polski. Niekonwencjonalny, kulturalny przewodnik po Polsce prowadzi poeta, literaturoznawca i krytyk literacki Krzysztof Koehler.

 • 13:25 Na dobre i na złe - odc. 911 Bisu nie będzie serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Po wypadku Olena zaczyna nagle ...

  Po wypadku Olena zaczyna nagle rodzić, miesiąc przed terminem. Hania próbuje wezwać pomoc, ale nie ma działającego telefonu. Po chwili lekarka zdaje sobie sprawę, że koleżanka ma poważne obrażenia wewnętrzne i może się wykrwawić. Tymczasem na SOR w Leśnej Górze trafia Alicja. Kobieta twierdzi, że zemdlała, gdy położyła się na boku. Pacjentką zajmuje się Blanka, ale Oliwia bada ją za plecami koleżanki i wykrywa dzięki temu u chorej guz serca. Gdy dziewczyna chce asystować przy operacji, doktor Beger wybiera jednak Glorię. Oliwia w odpowiedzi głośno sugeruje, że Krasucka robi karierę przez łóżko i później w dodatku żali się na całą sytuację Tadkowi.

 • 14:25 Forum program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 15:25 Okrasa łamie przepisy - . magazyn kulinarny, magazyn, 2024
 • 16:00 Kulturalni PL - (676) magazyn, magazyn, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1773* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Miłość Jagody oraz Tadeusza rozkwita ...

  Miłość Jagody oraz Tadeusza rozkwita i zakochani biorą ponownie ślub - dzięki pomocy księdza Grzegorza - a do tego lekarz potwierdza, że blizny dziewczyny będzie można usunąć. Barbara radzi za to Basi, by w końcu powiedziała Wojtkowi, że nie odwzajemnia jego uczuć i w efekcie nastolatka z chłopakiem zrywa. A gdy dowiaduje się o tym Kalinowska, od razu próbuje dziewczynę zastraszyć i zmusić, by się z jej synem pogodziła. Z kolei Dorota ustala z Bartkiem szczegóły ich "współpracy", a gdy milionerka wyznaje, że stalker nadal ją prześladuje, Lisiecki prosi o pomoc Marcina. W finale Kawecka za to odkrywa, że ktoś włamał się do jej domu... Tymczasem Kisielowa wciąż pragnie odkupić owce od Daniela, ale nie ma pieniędzy, więc Żak - za namową Leona - postanawia wygrać dla ukochanej stado w pokera. A Gorczykowski jego plan odkrywa i organizuje wszystko tak, by Robert przegrał z kretesem. W finale sąsiad oddaje jednak seniorom owce w "dzierżawę" - wyznając, że zależy mu tylko na tym, by zwierzęta były bezpieczne i nie trafiły na rzeź.

 • 18:10 Szansa na sukces. Opole 2024 - odc. (11) Wojciech Trzciński widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  Wspaniała, muzyczna uczta, którą poprowadzi ...

  Wspaniała, muzyczna uczta, którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na Sukces. Opole 2024" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 19:05 Kabaretowe Naj - Legenda Kabaretu , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  W cyklu "Kabaretowe Naj" skecze, ...

  W cyklu "Kabaretowe Naj" skecze, piosenki i sylwetki słynnych artystów kabaretu. Wszystko opatrzone autorskim komentarzem Karoliny Pańczyk - wielbicielki kabaretu z TVP Rozrywka.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Kamerdyner - odc. 2 serial, film fabularny telewizyjny, 2021
  ROK 1913. Pomorscy junkrowie zmagają ...

  ROK 1913. Pomorscy junkrowie zmagają się z kryzysem. Herman wyjeżdża na placówkę dyplomatyczną, a majątkiem zarządza jego brat Fryderyk. Wybucha wojna. Kaszubi, w tym Bazyli, masowo idą do wojska. Na front trafia również Herman. Mateusz koresponduje z Bazylim, a pod koniec 1918 roku kończy naukę i wraca do pałacu. Spotyka Maritę, która wyrosła na piękną dziewczynę. Między młodymi rodzi się uczucie. Kurt zostaje w Berlinie, który ogarnęła robotnicza rewolucja. Bazyli i Herman wracają z wojny. Sytuacja geopolityczna zmienia się. Powstaje państwo polskie, ale los Kaszub jest wciąż niepewny. Kurt odkrywa romans Marity z Mateuszem i donosi o tym Gerdzie. Bazyli odbiera paczki z odezwami w sprawie nowych granic i Pomorza, które ma należeć do Polski. W drodze do domu zostaje brutalnie pobity, a jego wóz spalony.

 • 21:15 Uwaga - Premiera! film obyczajowy, film fabularny kinowy, 2018
  Bohaterka filmu, Alicja, cierpi na ...

  Bohaterka filmu, Alicja, cierpi na tytułową fugę, chorobę skutkującą amnezją. Nie pamięta nawet swoich najbliższych, ani żadnych wydarzeń z przeszłości, czy nazw przedmiotów. Prawdopodobnie ostatnie dwa lata spędziła w Warszawie, ale gdzie mieszkała przedtem? Kobieta trafia pod opieką medyczną psychiatry, Michała. Jej przypadek zostaje przedstawiony w programie telewizyjnym o zaginionych. Wtedy do studia dzwoni starszy mężczyzna, który twierdzi, że jest jej ojcem, a rzekoma Alicja naprawdę nazywa się Kinga Słowik. Przed zaginięciem wiodła normalne rodzinne życie. Mieszkała we Wrocławiu z mężem Krzysztofem i synem Danielem. Kiedy po dwóch latach wraca do domu rodziców, wszyscy wierzą, że szybko odzyska równowagę psychiczną i przede wszystkim pamięć. Ale ona wciąż nie rozpoznaje członków swojej rodziny, uważa ich za obcych ludzi i do tego czuje się zagrożona. Drażni ją imię
  Kinga, woli używać imienia Alicja. Wobec rzekomych krewnych, którzy próbują wyciągnąć do niej rękę, staje się agresywna. W końcu wyznaje swemu psychiatrze Michałowi, że jest nieszczęśliwa i wolałaby trafić do więzienia. W terapii nie pomaga nawet fakt, że opuszcza rodziców i wprowadza się do domu, gdzie kiedyś mieszkała z mężem oraz z synem. I to własnie z Danielem udaje jej się nawiązać bliższe relacje, jednak wciąż jest wystraszona i myśli tylko o tym, żeby uciec stąd jak najszybciej. Tymczasem wychodzą na jaw okoliczności jej nagłego zniknięcia. Okazuje się, że przed dwoma laty uległa wypadkowi samochodowemu, jechała wtedy z rodziną.

 • 23:00 To jest grane - (1) magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyczny program, którego gospodarzem jest ...

  Muzyczny program, którego gospodarzem jest Marek Sierocki. Co tydzień prezentacja największych przebojów z polskiej, amerykańskiej i brytyjskiej listy przebojów oraz zestawienia bestsellerów. Utwory znajdujące się na czołowych miejscach muzycznych notowań ilustrują fragmenty teledysków. W kolejnych odcinkach programu zostaną także przypomniane przeboje sprzed lat, ze szczególnym uwzględnieniem piosenek nagrywanych przez polskich wykonawców w studiach, na koncertach lub festiwalach Telewizji Polskiej. Istotnym punktem muzycznego magazynu jest krótka rozmowa z artystą i premiera jego nowej płyty bądź teledysku. W każdym odcinku pojawi się zagraniczna lub polska nowość płytowa. Nie zabraknie ciekawostek i anegdot.

 • 23:30 Polacy to wiedzą! - odc. 88 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1773* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Miłość Jagody oraz Tadeusza rozkwita ...

  Miłość Jagody oraz Tadeusza rozkwita i zakochani biorą ponownie ślub - dzięki pomocy księdza Grzegorza - a do tego lekarz potwierdza, że blizny dziewczyny będzie można usunąć. Barbara radzi za to Basi, by w końcu powiedziała Wojtkowi, że nie odwzajemnia jego uczuć i w efekcie nastolatka z chłopakiem zrywa. A gdy dowiaduje się o tym Kalinowska, od razu próbuje dziewczynę zastraszyć i zmusić, by się z jej synem pogodziła. Z kolei Dorota ustala z Bartkiem szczegóły ich "współpracy", a gdy milionerka wyznaje, że stalker nadal ją prześladuje, Lisiecki prosi o pomoc Marcina. W finale Kawecka za to odkrywa, że ktoś włamał się do jej domu... Tymczasem Kisielowa wciąż pragnie odkupić owce od Daniela, ale nie ma pieniędzy, więc Żak - za namową Leona - postanawia wygrać dla ukochanej stado w pokera. A Gorczykowski jego plan odkrywa i organizuje wszystko tak, by Robert przegrał z kretesem. W finale sąsiad oddaje jednak seniorom owce w "dzierżawę" - wyznając, że zależy mu tylko na tym, by zwierzęta były bezpieczne i nie trafiły na rzeź.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:50 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 O mnie się nie martw s.I - odc. 5 serial TVP, telenowela, 2014
  Iga próbuje pomóc Teresie wybrnąć ...

  Iga próbuje pomóc Teresie wybrnąć z kłopotów, w jakie kobietę wpędziło zauroczenie nieodpowiednim mężczyzną. Niestety, Iga znowu potrzebuje pomocy Marcina. Aśka proponuje Idze stałą pracę w kancelarii, choć sprzątaczka, która szybciej mówi niż myśli, może stać się przyczyną nieprzewidzianych kłopotów. Tymczasem Krzysiek chce przy pomocy kumpli odzyskać miłość Igi. Niestety, Iga nie wykazuje wielkiego zrozumienia dla jego cudownej przemiany, a co gorsze zaczyna coraz bardziej przekonywać się do mecenasa, który po raz kolejny ulega jej prośbie o adwokacką pomoc w sprawie Teresy.

 • 03:00 O mnie się nie martw s.I - odc. 6 serial TVP, telenowela, 2014
  Marcin próbuje pomóc Teresie, tym ...

  Marcin próbuje pomóc Teresie, tym samym stając się powiernikiem jej tajemnicy. Iga nie może się niczego od niego dowiedzieć, bo Marcin zasłania się tajemnicą adwokacką. Nieoczekiwanie Teresa wpada na dość odważny pomysł, który mógłby pomóc rozwiązać jej sprawę i zdemaskować oszusta z portalu randkowego. Namawiają wraz z mecenasem Igę do podjęcia ryzykownej gry i założenia profilu na portalu randkowym, na którym Teresa rozpoczęła swoją znajomość z mężczyzną oszustem. Staje się to pretekstem do rozmowy, w której Iga i Marcin dowiadują się o sobie nowych, zaskakujących rzeczy.

 • 03:55 Kabaretomaniacy - (69) , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 04:50 Czterdziestolatek - odc. 6/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1974
  Czterdziestolatka coraz bardziej niepokoją powiększające ...

  Czterdziestolatka coraz bardziej niepokoją powiększające się zakola nad czołem i rzednąca z biegiem lat czupryna. Te same problemy mają jego koledzy, a nawet ministerialni zwierzchnicy. W kręgu znajomych pocztą pantoflową rozchodzi się wieść o fenomenalnej pani Florze i jej niezawodnym specyfiku na porost włosów. Inżynier Karwowski poddaje się kuracji zapobiegającej łysieniu. Minister Zawodny żąda, by jego również zaprowadził do pani Flory. Nikt nie przypuszcza, że Flora okaże się zwykłą szarlatanką. Kuracja przynosi fatalne efekty, a sytuacja inżyniera na budowie wyraźnie się komplikuje.

 • 05:45 Muzyczne NAJ - Hanna Banaszak /bis2/ program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv