TVP Polonia - Program TV na sobotę 27 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /854/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Balans bieli magazyn, magazyn, 2024
  Dokument "Fiducia supplicans" pogłębia "duszpasterskie ...

  Dokument "Fiducia supplicans" pogłębia "duszpasterskie znaczenie błogosławieństw", pozwalając "poszerzyć i wzbogacić ich klasyczne rozumienie" poprzez refleksję teologiczną "opartą na duszpasterskiej wizji papieża Franciszka" - czytamy we wstępie do pierwszej od 2000 roku deklaracji ogłoszonej przez Dykasterię Nauki Wiary. Deklaracja przynosi bardzo wiele pytań - część z nich bardzo głośno wybrzmiewa w przestrzeni publicznej. I właśnie odpowiedzi na te pytania uzyska Paulina Guzik w programie Balans Bieli.

 • 07:00 Operacja zdrowie - magazyn medyczny magazyn medyczny, magazyn, 2024
  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne ...

  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce.
  Każdy odcinek - to inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy prezentują dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy prezentują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie a będące światowymi odkryciami naukowymi.

  W odcinku pierwszym zajmiemy się zawałem serca. Każdego dnia doświadcza go bowiem ponad 80 tys. osób. Przeciętnie co dziesiąty pacjent umiera po zawale serca w ciągu 12 miesięcy po wypisie ze szpitala. Powód, ograniczony dostęp do kardiologa i rehabilitacji, dlatego wprowadzono system KOS, czyli program kompleksowej opieki po zawale mięśnia sercowego, który obejmuje leczenie szpitalne, ambulatoryjne i rehabilitację przez 12 miesięcy, po zawale. Dzięki systemowi KOS, który z sukcesem działa od 7 lat, o 30% zmalała śmiertelność pozawałowa.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:20 Oko w oko - Tomasz Świątek , felieton, 2024
 • 11:50 Słoneczna włócznia - odc. 5 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2000
  Sława Maxa w Tardzie ...


  Sława Maxa w Tardzie rośnie z każdym dniem. Jego magiczne zdolności zaczynają interesować dwóch złodziejaszków, Ediego i Dila, którzy planują napad na miejscowy bank. Kiedy widzą, że chłopiec bez użycia klucza dostaje się do szkoły, postanawiają wykorzystać jego niezwykłe zdolności. Na wieść, że matka i siostra znalazły się w łapach złodziei, Max jedzie do banku, umożliwia im wejście do sejfu, ale natychmiast ich w nim zamyka i powiadamia miejscową policję. Dzięki temu staje się jeszcze sławniejszą postacią w miasteczku. Przy okazji jednak Max i Matylda natrafiają na ślad tajemniczej istoty, która wyraźnie "poluje" na Maxa.

 • 12:20 Słoneczna włócznia - odc. 6 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2000
  Rodzice Matyldy postanawiają sprzedać ...


  Rodzice Matyldy postanawiają sprzedać dom. Max obawia się, że straci koleżankę, która będzie musiała się wyprowadzić z Tardy. Obydwoje postanawiają jakoś temu zaradzić. Wykorzystując swe niezwykłe zdolności, Max sprawia, że początkowo niezdecydowany kupiec podejmuje ostateczną decyzję i w pośpiechu opuszcza dom. Dzieci triumfują, natomiast rodzice Maxa są coraz bardziej zaniepokojeni paranormalnymi zdolnościami syna.

 • 12:55 Wędrowiec Polski - Mazury cykl reportaży, reportaż, 2023
  Cykl programów, którego celem jest ...

  Cykl programów, którego celem jest przybliżenie historii, tradycji, kultury różnych regionów Polski. Ten niekonwencjonalny kulturalny przewodnik po Polsce prowadzi poeta, literaturoznawca i krytyk literacki Krzysztof Koehler. Tym razem wędrowiec udaje się na poszukiwanie na Mazury. Dawno temu wędrował po Mazurach Melchior Wańkowicz i szukał Smętka. Powstał reportaż "Na tropach Smętka". Wędrowca ciekawi czy go wówczas znalazł. Mottem podróży jest teza: szukajcie, a nie znajdziecie! Czy się sprawdzi?

 • 13:25 Na dobre i na złe - odc. 917 Trzeba całej wioski serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Michał po przyjeździe z Ukrainy ...

  Michał po przyjeździe z Ukrainy wraca od razu do pracy, ale wyraźnie unika wizyty u synka, który wciąż leży w szpitalu. Falkowicz zaczyna obawiać się o stan psychiczny kolegi, z kolei Julka zauważa, że Wilczewski dziwnie się zachowuje: jakby Olena wciąż żyła. Gdy Michał przeprowadza pierwszą operację, nagle ogarnia go szaleństwo. Tymczasem pod opiekę Igi trafia pacjentka, która ma spontaniczne orgazmy i nie chce poddać się leczeniu cyst, które je wywołują. Gdy Markiewicz próbuje zmusić chorą do operacji, lekarka wchodzi z nim w konflikt i zyskuje sojusznika - profesora Barta. A przy okazji doktor Kaczorowska odkrywa, że Markiewicz skierował jedną z pacjentek do prywatnej kliniki, w której przez kilka miesięcy przepisywano jej niewłaściwe leki.

 • 14:25 Forum program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 15:25 Okrasa łamie przepisy - Galicyjski strudel magazyn kulinarny, magazyn, 2024
 • 16:00 Kulturalni PL - (683) magazyn, magazyn, 2024
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 M jak miłość - odc. 1785* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Franka i Paweł świętują drugą ...

  Franka i Paweł świętują drugą rocznicę ślubu na kameralnej imprezie w bistro. Zduńska zmienia się też w swatkę: gdy odkrywa, że Elka właśnie rozstała się z dotychczasowym partnerem, postanawia namówić dziewczynę na związek z Arturem. Wieczorem Franka traci jednak humor, gdy okazuje się, że znów padła ofiarą oszustki, która tym razem wzięła na jej nazwisko wysoką pożyczkę. Bartek - po powrocie ze wspólnego wyjazdu - okazuje Dorocie chłód, wyraźnie ją tym rozczarowując. Milionerka jest w dodatku zazdrosna o przyjaźń Lisieckiego z Natalią, czego nie próbuje nawet ukrywać. Gdy okazuje się, że chłopak musi wrócić do Australii, bo wyznaczono termin jego rozprawy rozwodowej z Ulą, Kawecka decyduje się jednak mu pomóc i kochankowie się godzą. Tymczasem Natalia przeżywa bolesne rozczarowanie, gdy odkrywa, że trafiła w sieci na oszusta. Okazuje się, że adorator, którego poznała przez Internet, ukrywał przed nią, że ma żonę i dziecko. W trudnych chwilach dziewczynę wspiera Bartek, a do tego Barbara zaczyna namawiać wnuczkę, by na stałe wróciła z Hanią do Polski. Tego samego dnia do Grabiny na kilka godzin zagląda także Marta, a wraz z nią Jacek, choć tego ostatniego Mostowiakowa nie wita wcale z radością. Podczas wspólnego spaceru Milecki przeprasza byłą żonę za błędy sprzed lat, wyznając, że ich rozstanie to jego największa życiowa porażka. A wieczorem Jacek odwiedza Wojciechowską i namiętnie ją całuje...

 • 18:10 Szansa na sukces. Opole 2024 - Elektryczne Gitary widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  "Szansa na sukces. Opole 2024" ...

  "Szansa na sukces. Opole 2024" to muzyczny talent show, który wyłania nowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, od lat bawiący wierną publiczność telewizyjnej Dwójki. W programie amatorzy śpiewają w formie karaoke piosenki znanych wykonawców, którzy są jurorami danego odcinka. Utwory dla uczestników losuje prowadzący, a juror odczytuje tytuł. Uczestnik przed występem musi wybrać podkład muzyczny do wykonania - z dodatkowo nagraną linią melodyczną lub bez niej. Nagrodą dla zwycięzcy odcinka jest awans do finału edycji, który w tym roku przypada 12 maja. Zwycięzca finału otrzymuje prawo do występu w Koncercie Debiutów podczas 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W tym sezonie do programu jako prowadzący powraca Artur Orzech, a na jurorskich kanapach zasiądą m.in. Elektryczne Gitary, Maciej Maleńczuk, Patrycja Markowska czy Lanberry.

 • 19:10 Kabaretowe Naj - Legenda Kabaretu , artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
  W cyklu Kabaretowe Naj skecze, ...

  W cyklu Kabaretowe Naj skecze, piosenki i sylwetki słynnych artystów kabaretu. Wszystko opatrzone autorskim komentarzem Karoliny Pańczyk - wielbicielki kabaretu z TVP Rozrywka

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Zatoka szpiegów - odc. 4 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Kurkowski zostaje przewieziony do niemieckiego ...

  Kurkowski zostaje przewieziony do niemieckiego ośrodka badawczego nad Bałtykiem. Engel próbuje zmusić go do podjęcia dobrowolnej współpracy. Kurkowski odmawia. W dowództwie Kriegsmarine Franz spotyka Gretę. Greta nie kryje, że chciałaby spotkać Franza podczas mających się odbyć następnego dnia regat o puchar Gauleitera. Franz zdobywa kopię dokumentów dotyczących budowanego na zatoce ośrodka badawczego. Adiutant komandora Kesslera zaczyna podejrzewać Franza o zdradę. Mówi o tym Johannowi. Johanna zarzuca Franzowi nieostrożność. Franz wie, że dla swojego bezpieczeństwa i dla powodzenia akcji zbadania tajemniczego ośrodka na zatoce, będzie musiał pozbyć się młodego adiutanta. Wykorzystuje do tego swoje dawne znajomości w półświatku. Podczas regat o puchar Gauleitera, podstawiona przez Franza luksusowa prostytutka Lotta wyciąga adiutanta w ustronne miejsce na plaży. Tam znajomy Franza i jego ludzie dokonują reszty - adiutant ginie zrzucony z klifu. Jego śmierć wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Po śmierci adiutanta Franz zostaje wyznaczony przez Kesslera do bezpośrednich kontaktów z ośrodkiem badawczym. Tymczasem Engel stawia ultimatum Kurkowskiemu, który wciąż odmawia współpracy. W tym momencie do ośrodka przyjeżdża Franz. Kurkowski rozpoznaje go. Zgadza się na współpracę. W obecności Franza wypowiada głośno swoje nazwisko. Wie, że syn go rozpozna.

 • 21:15 Sanatorium miłości s.VI - sezon 6 odc. 7 reality show, reality show, 2024
  Odc. 7 Ten dzień będzie ...

  Odc. 7
  Ten dzień będzie należał do jednych z bardziej emocjonalnych. Andrzej za wszelką cenę będzie chciał się dowiedzieć, dlaczego Teodozja na randkę wybrała właśnie Ryszarda, a nie jego. A spotkanie grupowe, które zacznie się od niewinnej rozmowy o prawdziwej miłości kuracjuszy, zakończy się zaskakującą dla wszystkich decyzją jednego z kuracjuszy. Będziemy świadkami przełomowego wydarzenia w historii "Sanatorium miłości". Tymczasem Marta spotka się z Ryszardem i Stanisławem, po nim dojdzie do poważnego konfliktu Stanisława z Marią. W odcinku jeszcze jedna rozmowa indywidualna, Tego wieczoru nikt w sanatorium spał nie będzie.

 • 22:10 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 7* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków ...

  Trwa mordercza podróż wysiedlonych Polaków w głąb Związku Radzieckiego. Podczas przeładunku na stacji Zbyszek zostaje zwerbowany do pracy przez sowieckich żołnierzy. Transport z jego matką odjeżdża. Zbyszek mając szansę na ucieczkę, decyduje się porzucić Zofię i rodzeństwo. Natomiast w Bresalu Karl, jak dawniej, spędza czas ze swoimi kolegami, teraz członkami Gestapo. Na jednym ze spotkań ogląda film z rozstrzelania więźniów skazanych na śmierć. Jest wstrząśnięty jak szybko się tym znudził, choć wiedział, że to prawdziwa śmierć. Karl oświadcza się Marii i zostaje przyjęty. Wkrótce jednak miasto zostaje ogłoszone twierdzą i nazywane Festung Breslau. Wśród zabezpieczanych przez komisję Grundmanna dzieł pojawiają się skrzynie pełne złotych zębów przywiezione z Auschwitz jako tajny depozyt Gestapo. Karl w porozumieniu z SS opracowuje plan ukrycia złota i dzieł sztuki wielkiej wartości w podziemnych skrytkach w górach.

 • 23:00 Teleexpress Weekend magazyn, serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:25 Polacy to wiedzą! - odc. 95 teleturniej, teleturniej, 2024
  Format teleturnieju opiera się na ...

  Format teleturnieju opiera się na tym co widzowie lubią oglądać najbardziej duża ilość pytań, o różnej skali trudności, które sprawdzają wiedzę uczestników i pozwalają widzom wciągnąć się w grę. Tym razem będą to pytania, które dotyczą zagadnień związanych z Polską. Pytania, w tym programie będą również początkiem rozmów o tematach jakich dotyczą. Jak w każdym teleturnieju naszym zadaniem będzie poprzez grę zawodników rozwijać i ugruntowywać wiedzę widzów. Uczestnikom dajemy poczucie, że w wielu momentach decydują sami o rozgrywce. Podejmując decyzję to oni dodatkowo budują napięcie w programie. Widzowie będą mogli ocenić, czy zrobili słusznie.

 • 00:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:35 M jak miłość - odc. 1785* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Franka i Paweł świętują drugą ...

  Franka i Paweł świętują drugą rocznicę ślubu na kameralnej imprezie w bistro. Zduńska zmienia się też w swatkę: gdy odkrywa, że Elka właśnie rozstała się z dotychczasowym partnerem, postanawia namówić dziewczynę na związek z Arturem. Wieczorem Franka traci jednak humor, gdy okazuje się, że znów padła ofiarą oszustki, która tym razem wzięła na jej nazwisko wysoką pożyczkę. Bartek - po powrocie ze wspólnego wyjazdu - okazuje Dorocie chłód, wyraźnie ją tym rozczarowując. Milionerka jest w dodatku zazdrosna o przyjaźń Lisieckiego z Natalią, czego nie próbuje nawet ukrywać. Gdy okazuje się, że chłopak musi wrócić do Australii, bo wyznaczono termin jego rozprawy rozwodowej z Ulą, Kawecka decyduje się jednak mu pomóc i kochankowie się godzą. Tymczasem Natalia przeżywa bolesne rozczarowanie, gdy odkrywa, że trafiła w sieci na oszusta. Okazuje się, że adorator, którego poznała przez Internet, ukrywał przed nią, że ma żonę i dziecko. W trudnych chwilach dziewczynę wspiera Bartek, a do tego Barbara zaczyna namawiać wnuczkę, by na stałe wróciła z Hanią do Polski. Tego samego dnia do Grabiny na kilka godzin zagląda także Marta, a wraz z nią Jacek, choć tego ostatniego Mostowiakowa nie wita wcale z radością. Podczas wspólnego spaceru Milecki przeprasza byłą żonę za błędy sprzed lat, wyznając, że ich rozstanie to jego największa życiowa porażka. A wieczorem Jacek odwiedza Wojciechowską i namiętnie ją całuje...

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:04 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 O mnie się nie martw s.II odc. 6/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Iga, za namową Marcina, godzi ...  Iga, za namową Marcina, godzi się na kontakt z Filipem i ustalenie szczegółów jego pierwszego spotkania z Helenką. Ku zdumieniu obojga, Bonnet zjawia się w towarzystwie swojej pełnomocniczki, Magdy Gadomskiej. Ambitna pani prawnik orientuje się, że Marcin jest dużo bardziej związany z Igą niż jej się wydawało. Nie zmienia to jednak jej planów. Krzysiek, wstrząśnięty i zmieszany przyjazdem Filipa, za radą Ireny postanawia udowodnić Helence i Oliwce, że jest najlepszym tatusiem na świecie.

 • 03:00 O mnie się nie martw s.II odc. 7/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Trwa współzawodnictwo tatusiów, co nieoczekiwanie ...


  Trwa współzawodnictwo tatusiów, co nieoczekiwanie doprowadza do porozumienia między Filipem a Krzyśkiem. Filip zaproponuje nawet Krzyśkowi pracę w firmie remontowej, a ten
  pogodzi się z tym, że Filip lepiej niż on radzi sobie w kuchni. Iga tymczasowo pełni rolę sekretarki w kancelarii i pomaga w podjęciu właściwej decyzji kobiecie, której książka została niemal słowo w słowo wykorzystana w dysertacji sprytnego doktoranta.
  Dzień zaczyna się nerwowo, bo z samego rana Beata trafia do lekarza z powodu złego samopoczucia. Towarzyszący jej Zarzycki nareszcie jest gotów do podjęcia ważnych decyzji,
  ale to sprawi, że Aśka poczuje się zlekceważona. Naprawdę źle poczuje się Iga, kiedy w kancelarii zjawi się Magda i da Idze do zrozumienia, że Marcin jest wobec niej nielojalny. Niestety, nie przyjdzie jej do głowy sprawdzić, czy Magda mówi prawdę. Przy pierwszej nadarzającej się okazji zaatakuje Marcina i po raz pierwszy od początku ich burzliwej znajomości, uda jej się poważnie go zranić. Iga wraca do domu, gdzie musi stawić czoło Krzyśkowi i Filipowi. Tymczasem Aśka dochodzi do wniosku, że powinna nauczyć się jasno wyrażać swoje uczucia i pragnienia.

 • 03:55 IRA na dobry wieczór widowisko muzyczne, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
  Muzyka na dobry wieczór to ...

  Muzyka na dobry wieczór to cykl kameralnych koncertów, których bohaterem, za każdym razem, będzie inna gwiazda, wokalista lub zespół. W piątkowe wieczory widzowie będą mieli szansę spotkać się z dawno niewidzianymi na antenie TVP artystami. Gwiazdy same poprowadzą swoje koncerty, komentując najważniejsze dla nich teksty, kontekst powstawania utworu i jego znaczenie w życiu i karierze. Formuła koncertów bardziej przypominać będzie formułę spotkań muzycznych, bardzo osobistych, czasem zaskakujących. Artyści zaprezentują zarówno swoje największe hity, jak i najnowsze utwory. Gwiazdom towarzyszyć będą ich zespoły, grające na żywo. W uzasadnionych przypadkach artyści mogą zaprosić przyjaciół do wspólnych wykonań, a także zaśpiewać utwór spoza swojego repertuaru, jeśli byłby dla nich szczególnie ważny. Na spotkanie ze swoją muzyką zaproszą nas: Kayah, Lady Pank, Feel, Varius Manx, Ira, Grzegorz Skawiński - Kombii, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Robert Gawliński - Wilki, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska.

 • 04:50 Czterdziestolatek - odc. 13/21 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1975
  W resorcie odbywa się reorganizacja. ...

  W resorcie odbywa się reorganizacja. W związku z tym dochodzi do nieuchronnej rotacji stanowisk. Na stanowisko nowego dyrektora zjednoczenia kandyduje wielu inżynierów, jednak komputer uznaje, że najwłaściwszymi kwalifikacjami charakteryzuje się inż. Stefan Karwowski. Szczęśliwa Madzia zostaje wreszcie panią dyrektorową. Nowi koledzy żartują ze Stefana, nazywając go "komputerowym dyrektorem". Inżynier Gajny znajduje w tym potwierdzenie swoich teorii, że Karwowski zawsze potrafi się podwiązać pod właściwą grupę ludzi. Stefan powoli przystosowuje się do nowej sytuacji i swego nowego statusu.

 • 05:50 Tylko jeden skecz - "W chińskiej rastauracji" program rozrywkowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2013
  Program montażowy, w którym prezentujemy ...

  Program montażowy, w którym prezentujemy znane i lubiane skecze. W programie skecz: "W chińskiej restauracji" w wykonaniu Kabaretu Ani Mru Mru.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv