TVP Polonia - Program TV na środę 06 marca 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /748/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 06:30 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 10 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  W tej serii odwiedziliśmy wspaniałe, ...

  W tej serii odwiedziliśmy wspaniałe, drewniane wille, proste, klimatyczne chałupy, zachwycające, wielkie konstrukcje i warsztaty, w których do dziś powstają góralskie dzieła sztuki. Na ostatnim etapie podróży po Podhalu odkrywamy górlaszczyznę w nowoczesnej odsłonie. Sebastian pokazuje dom zbudowany na tradycyjnych, góralskich zasadach, jednak zamiast drewna w konstrukcji pojawiają się ogromne, szklane płyty. O montowaniu powierzchni szklanych i łączeniu ich z drewnem opowie stolarz Tadeusz Nędza-Kubiniec.

 • 07:00 Kuchnia dwudziestolecia - odc. 18 Kuchnia z klasą (społeczną). Kulinarne portrety Dołęgi magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Tadeusz Dołęga - Mostowicz w ...

  Tadeusz Dołęga - Mostowicz w dwudziestoleciu międzywojennym był ultrapopularnym autorem bestsellerów. Choć krytycy nie uznawali go za wybitnego literata, bez wątpienia był wrażliwym obserwatorem współczesności. Przejawy różnic społecznych widział nie tylko w statusie, ale dostrzegał je w na pozór nieistotnych detalach choćby jadłospisach różnych sfer. Jego słynna "Kariera Nikodema Dyzmy" nie bez powodu zaczyna się od sałaty z pasztetem. W tym odcinku programu kluczem do poznawania kuchni dwudziestolecia wojennego będą gusty, smaki i opisy z książek Tadeusza Dołęgi - Mostowicza. Nie zabraknie też przepisów, np. na sałatę w muszelkach czy cielęcinę w majonezie.
  Łukasz Modelski, redaktor, historyk sztuki i kultury średniowiecza, autor książek o historii kuchni, uczestnik inicjatyw kulinarnych związanych z próbami ustalenia kanonu polskiej kuchni, znany widzom TVP Historia z cykli "Kuchnia Jagiellonów", "Kuchnia Żydów polskich", "W kotle historii" tym razem proponuje smakowitą wyprawę znaczoną najważniejszymi historycznymi datami i kulturowym obrazem dwudziestolecia międzywojennego. Niezwykłego okresu w historii, kiedy po 123 latach niewoli kształtowała się polska państwowość, powstawały wielkie inwestycje, łączyły się ziemie podzielone kulturowo, ekonomicznie, politycznie przez zaborców. W wyniszczonej w czasie I wojny światowej Europie i Polsce kulinarne pomysły łączyły niedostatek z tradycją, rzeczywistość z marzeniami. Smaki, które wówczas powstały, dla nas do dziś są smakami rodzinnego domu.


 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2917 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Modrzycki przychodzi do pracy ze ...

  Modrzycki przychodzi do pracy ze śladami pobicia. Weronika ma wyrzuty sumienia, zdając sobie sprawę, że Błażej otrzymał "zapłatę" za to, że jej pomógł. Gdy o całej sprawie dowiaduje się Kasia na nowo zaczyna kłócić się z mężem. Kobieta ma do niego pretensje - uznając, że znów sprowadził na ich rodzinę niebezpieczeństwo. Po sprzeczce z ukochanym Kasia wyjeżdża z synem do Brzezin, do nowego domu. Natomiast Bożena wyczuwa napięcie między Brunem i Amelią, co od razu ją niepokoi. Seniorka opowiada o swoich problemach Basi, gdy obie spotykają się przypadkiem na cmentarzu. W efekcie Amelia w końcu godzi się z synem. Tymczasem w hotelu Stańskich zjawia się Ida, którą Justin zatrudnia do pomocy Oliwce w salonie piękności. Zbrowska zaczyna się obawiać konkurencji świadoma, że nowa "koleżanka" jest dużo lepsza i może odebrać jej klientki.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
  Rozmowa, wywiad na żywo z ...

  Rozmowa, wywiad na żywo z gościem w studiu lub wyjątkowo w innych przestrzeniach naturalnych, ilustrowany materiałem filmowym w formie felietonu. Temat dotyczący aktualnej problematyki społecznej lub politycznej.

 • 12:20 Jak żyje las... - Z nauką w lesie magazyn, magazyn, 2023
  Opowieść o jednym z najbardziej ...

  Opowieść o jednym z najbardziej zróżnicowanych środowisk przyrodniczych, sieci połączonej wielostronnymi relacjami organizmów i zachodzących w nim procesów. Tylko pozornie odpowiedź na pytanie "Jak żyje las?" jest prosta. Aby mieć świadomość, z jak doskonałym wytworem natury mamy do czynienia, wystarczy powiedzieć, że w leśnym powietrzu jest do 70 razy mniej chorobotwórczych zarazków niż w powietrzu w mieście i do tysiąca razy mniej substancji szkodliwych dla zdrowia niż w pobliżu aglomeracji przemysłowych. W tym odcinku programu omówimy różnorodność biologiczną lasu z podziałem na jego warstwy, przedstawimy i omówimy funkcje i znaczenie lasu.
  Dokumentalny cykl "Jak żyje las...", realizowany wspólnie z Lasami Państwowymi, przybliża widzom tajniki gospodarki leśnej, obala mity, tłumaczy pojęcia i definicje z nią związane. Leśników, naukowców i ekspertów występujących w programie łączy wspólna pasja - las jako ekosystem istotny dla życia ludzi, cenne środowisko przyrodnicze dostarczające tlenu, pochłaniające dwutlenek węgla i gwarantujące równowagę zasobów wodnych, a jednocześnie źródło ważnych dla gospodarki surowców.

 • 12:50 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 288 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Bogna Stejkowska wpada do męża ...

  Bogna Stejkowska wpada do męża na uczelnię. Rajmund rozmawia z Anitą, jedną ze studentek. Gdy żona widzi jego lubieżne spojrzenie, nie potrafi ukryć bólu. Potem na rynku spotyka Mateusza, który widząc zapłakaną kobietę, pyta, co się stało. Anita wyznaje, że mąż ją zdradza. Mateusz zaprasza na rekolekcje małżeńskie. Możejko odwozi Dominika do szkoły. Na klatce Martyna mówi mu, że szuka lokum na kilka dni, bo ma awarię kanalizacji. Policjant proponuje, by wraz z Tosią wprowadziła się do niego. Syn jest niepocieszony. Na komisariat przychodzi Gabi, która szuka Dziubaka. Ponoć umówili się przez portal randkowy. Speszony policjant nic o tym nie wie, wyprowadza ją z komisariatu i odprawia. Okazuje się, że mamusia znów założyła mu konto w serwisie dla singli.

 • 13:40 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 289 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Możejko ma straszny sen. Śnią ...

  Możejko ma straszny sen. Śnią mu się katakumby, w których znajduje zamordowanego Mateusza. Na posterunku wszyscy czytają artykuł o księdzu. Gazeta rozpisuje się o nim jako o niezawodnym detektywie.
  Feliks Dybalski podczas spowiedzi wyjawia księdzu, że jest szantażowany. Chciał pomóc rudowłosej kobiecie, którą poznał w barze. W przyczepie, gdzie ponoć miał być jej syn, został jednak ogłuszony. Potem otrzymał swoje rozebrane zdjęcia, na których widać, że jest z nią w łóżku. Zapłacił już dwa razy, teraz dostał żądanie kolejnej wpłaty. Do mieszkania Ewy i Wojtka przychodzi Wanda Lisowska. Prosi policjantkę o pomoc; jej mąż, konserwator zabytków, jest szantażowany.

 • 14:35 Żwirko i Wigura. 15 dni chwały film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Bogata w unikatowe materiały archiwalne ...

  Bogata w unikatowe materiały archiwalne opowieść o wielkim zwycięstwie i tragicznej śmierci pilota Franciszka Żwirki i konstruktora samolotu Stanisława Wigury. Ich wygrana w międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge International de Turisme w 1932 r. (29 lat po pierwszym locie braci Wright) była sukcesem, który wzbudził w Polsce ogromny entuzjazm. Niestety, obaj zginęli zaledwie 15 dni później w katastrofie pod Cierlickiem (na Śląsku Cieszyńskim). Bohaterami tej opowieści są legendarni pionierzy polskiego lotnictwa. Aby rozwijać swoją pasję często ryzykują. Porucznik Franciszek Żwirko jest brawurowym i obdarzonym wielką fantazją pilotem. Stanisław Wigura to młody, zdolny inżynier, który już podczas studiów na Politechnice Warszawskiej, mimo braku środków i odpowiedniego zaplecza, wraz z kolegami zaczął budować pierwsze samoloty (RWD).

 • 15:35 Animowanki - Pamiętnik Florki s.I serial animowany, film animowany, 2014
  Na świecie pojawia się rodzeństwo ...

  Na świecie pojawia się rodzeństwo Florki - bracia bliźniacy Ludomir i Lutosław. A w domu pojawiają się goście z prezentami dla maluchów. Florka jest załamana, na nią nikt nie zwraca uwagi! Jeśli tak ma wyglądać bycie starszą siostrą, to ona już nie chce nią być. Jeśli już musi być siostrą, to woli być młodszą! Niestety zaproponowana rodzicom wymiana maluchów na starszych braci nie spotyka się się ze zrozumieniem. Czy wizyta ukochanej babci Balbiny pomoże Florce uporać się z narastającą zazdrością?

 • 15:45 GO - TU magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Pokażemy wam, jak bez problemu ...


  Pokażemy wam, jak bez problemu zrobić kolorowe przekąski, przyrządzić pyszne i zdrowe potrawy, a przy tym dobrze się bawić! Wszystko pod czujnym okiem naszej prowadzącej - Agaty, profesjonalnej szefowej kuchni, specjalistki do spraw dziecięcych brzuszków, a także autorki zdrowych posiłków dla uczniów i przedszkolaków. Nie ma co czekać! Zapraszamy na granie w gotowanie. Razem wprowadzimy wasze zdolności kulinarne na wyższy poziom. Można je zjeść na słodko i na słono. Można je zawinąć w trójkącik, w rulonik lub nie zawijać wcale. Znane na całym świecie - naleśniki! Pokażemy, jak proste są do wykonania i jak możemy je podać.


 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 122 serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Gniew Boży. Sierpień 1419 roku. ...

  Gniew Boży. Sierpień 1419 roku. Król Jagiełło (Sebastian Skoczeń) chce się ostatecznie rozprawić z Krzyżakami. Zwołano pospolite ruszenia i szlachta się niecierpliwi. Johann (Grzegorz Kowalczyk) przynosi wieści, że Krzyżacy palą własne wioski. Król Władysław finalnie przyjmuje argumenty Witolda (Michał Chorosiński) i zawiera z zakonem kolejny rozejm. Świdrygiełło (Michał Chruściel) prowadzi śledztwo w sprawie satyry na królową. Książę przesłuchuje żaków Macieja (Piotr Napierała), Pawła (Hubert Jaśtak) i Jaśka (Jakub Jankiewicz). Broni ich Bdzigost (Jakub Wieczorek), który przekonuje księcia, że żacy są za głupi na napisanie tego typu poezji. Satyrę na pewno napisał ktoś wykształcony, związany z dworem. Oleśnicki (Przemysła Stippa) odrzuca zarzuty i oddaje stronę satyry podpisaną "Ciołek". Wróżby Grety (Iwona Katarzyna Pawlak) nie wszystkim pokazują długie i szczęśliwe życie. Na dłoni królowej nie widać wiele dobrego, ale Greta ją okłamuje mówiąc, że kolejne lata będą spokojne i szczęśliwe. Królowa Elżbieta (Karolina Porcari) trafia na twardy opór Jastrzębca (Arkadiusz Janiczek) w sprawie tytułu hrabiowskiego dla jej syna. Król, po podpisaniu rozejmu, wraca do Krakowa. Sędziwój z Ostroroga (Piotr Szekowski) tłumaczy Szafrańcowi (Jacek Kopczyński), że królową Elżbietę zesłał diabeł i czeka ich gniew boży. Jagiełło spada z konia rażony piorunem.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2917 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Modrzycki przychodzi do pracy ze ...

  Modrzycki przychodzi do pracy ze śladami pobicia. Weronika ma wyrzuty sumienia, zdając sobie sprawę, że Błażej otrzymał "zapłatę" za to, że jej pomógł. Gdy o całej sprawie dowiaduje się Kasia na nowo zaczyna kłócić się z mężem. Kobieta ma do niego pretensje - uznając, że znów sprowadził na ich rodzinę niebezpieczeństwo. Po sprzeczce z ukochanym Kasia wyjeżdża z synem do Brzezin, do nowego domu. Natomiast Bożena wyczuwa napięcie między Brunem i Amelią, co od razu ją niepokoi. Seniorka opowiada o swoich problemach Basi, gdy obie spotykają się przypadkiem na cmentarzu. W efekcie Amelia w końcu godzi się z synem. Tymczasem w hotelu Stańskich zjawia się Ida, którą Justin zatrudnia do pomocy Oliwce w salonie piękności. Zbrowska zaczyna się obawiać konkurencji świadoma, że nowa "koleżanka" jest dużo lepsza i może odebrać jej klientki.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /749/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 17:50 Leśniczówka - odc. 661 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Jacek jest obrażony na Magdę, ...

  Jacek jest obrażony na Magdę, ale Tomek przekonuje go do szczerej rozmowy z żoną. Gdy Ździebłowska i Mondrasiuk spacerują po lesie, Helena spada ze schodów. Robert coraz częściej przesiaduje u Krzysztofa i Ewy, co irytuje Płoską. Matysek marzy o rodzinie i postanawia stworzyć listę cech, które powinna posiadać jego przyszła partnerka. Błażej średnio radzi sobie w roli listonosza. Są reklamacje dotyczące jego pracy. W ramach przeprosin obdarowuje Anielę bukietem kwiatów i zaprasza szefową na randkę.

 • 18:20 Adampol - polska wieś nad Bosforem reportaż, reportaż, 2018
  Bohaterem reportażu jest 80 - ...


  Bohaterem reportażu jest 80 - letni Polak, który mieszka w Adampolu od pokoleń i pięknie opowiada o tradycji wioski. Centrum wsi stanowi muzeum polskie, a wszyscy jej mieszkańcy co tydzień spotykają się na sobotniej, polskiej mszy świętej. Reportaż jest także próbą opowiedzenia o specyfice Turcji - jej walorach, mieszkańcach, różnorodności i gościnności. Ale przede wszystkim o kontaktach i przyjaźni między Polską a Turcją.

 • 18:50 Kierunek Zachód - /257/ (Kierunek Zachód) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 19:10 Magazyn z Wysp - 284 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 O mnie się nie martw s.I - odc. 5 serial TVP, telenowela, 2014
  Iga próbuje pomóc Teresie wybrnąć ...

  Iga próbuje pomóc Teresie wybrnąć z kłopotów, w jakie kobietę wpędziło zauroczenie nieodpowiednim mężczyzną. Niestety, Iga znowu potrzebuje pomocy Marcina. Aśka proponuje Idze stałą pracę w kancelarii, choć sprzątaczka, która szybciej mówi niż myśli, może stać się przyczyną nieprzewidzianych kłopotów. Tymczasem Krzysiek chce przy pomocy kumpli odzyskać miłość Igi. Niestety, Iga nie wykazuje wielkiego zrozumienia dla jego cudownej przemiany, a co gorsze zaczyna coraz bardziej przekonywać się do mecenasa, który po raz kolejny ulega jej prośbie o adwokacką pomoc w sprawie Teresy.

 • 21:15 O mnie się nie martw s.I - odc. 6 serial TVP, telenowela, 2014
  Marcin próbuje pomóc Teresie, tym ...

  Marcin próbuje pomóc Teresie, tym samym stając się powiernikiem jej tajemnicy. Iga nie może się niczego od niego dowiedzieć, bo Marcin zasłania się tajemnicą adwokacką. Nieoczekiwanie Teresa wpada na dość odważny pomysł, który mógłby pomóc rozwiązać jej sprawę i zdemaskować oszusta z portalu randkowego. Namawiają wraz z mecenasem Igę do podjęcia ryzykownej gry i założenia profilu na portalu randkowym, na którym Teresa rozpoczęła swoją znajomość z mężczyzną oszustem. Staje się to pretekstem do rozmowy, w której Iga i Marcin dowiadują się o sobie nowych, zaskakujących rzeczy.

 • 22:15 Taka była telewizja - Telewizja regionalna cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2001
 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /749/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 00:30 Z Andrusem po Galicji - Jasło , magazyn, 2016
  "Z Andrusem po Galicji" to ...


  "Z Andrusem po Galicji" to cykl filmów z Arturem Andrusem w roli głównej, który odwiedza galicyjskie
  miasta, opowiada o ich historii, dniu dzisiejszym i ich niezwykłym klimacie. W tym odcinku - Jasło.

 • 01:00 Magazyn z Wysp - 284 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (8) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Na dobre i na złe - odc. 910 Pełne zaufanie serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Blanka wraca do szpitala po ...


  Blanka wraca do szpitala po urlopie i podróży poślubnej - radośnie witana przez niemal wszystkich kolegów. Pierwszą pacjentką świeżo upieczonej doktor Milewskiej oraz Radwana zostaje mężatka, która podejrzewa, że jest w ciąży. Ale nie wie, że jej mąż nie może mieć dzieci. Hania znów spóźnia się do pracy, co od razu zauważa Borys. Pacjent, którego lekarka niedawno operowała, coraz gorzej się czuje. Badanie wykazuje w końcu, że doktor Sikorka popełniła błąd i zostawiła w nodze chorego gazik. Tymczasem Olena zagląda do szpitala na kontrolne USG i gdy Hania kończy dyżur, prosi koleżankę, by odwiozła ją do domu. W drodze lekarki mają wypadek.

 • 03:10 Kamerdyner - odc. 1 serial, film fabularny telewizyjny, 2021
  Akcja serialu rozgrywa się w ...

  Akcja serialu rozgrywa się w latach 1900-1945. Rok 1900. W Kłaninie na Kaszubach rodzi się Mateusz, nieślubny syn junkra Hermana von Kraussa i pokojówki Łucji Kroll, która umiera przy porodzie. Rodzicami chrzestnymi dziecka zostają kaszubski działacz Bazyli Miotke i jego żona Urszula. Gerda von Krauss, małżonka Hermana, wbrew mężowi bierze Mateusza na wychowanie do pałacu. Do domu Łucji wprowadza się Niemiec Paul Junge. Mateusz wychowuje się wraz z dziećmi Gerdy i Hermana, Maritą i Kurtem. Podczas zajęć z fortepianu okazuje się, że Mateusz posiada zdolności muzyczne. Lekcje prowadzi zagorzały germanofil Peter Schmidt i na wniosek Hermana edukacja Mateusza zostaje przerwana. Chłopiec dzieli czas na życie pałacowe oraz na wiejskie przypatrując się propolskiej wywrotowej działalności Bazylego. Herman postanawia edukować Maritę i Kurta w Berlinie, a Mateusza w brodnickim gimnazjum.

 • 04:00 Żwirko i Wigura. 15 dni chwały film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Bogata w unikatowe materiały archiwalne ...

  Bogata w unikatowe materiały archiwalne opowieść o wielkim zwycięstwie i tragicznej śmierci pilota Franciszka Żwirki i konstruktora samolotu Stanisława Wigury. Ich wygrana w międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge International de Turisme w 1932 r. (29 lat po pierwszym locie braci Wright) była sukcesem, który wzbudził w Polsce ogromny entuzjazm. Niestety, obaj zginęli zaledwie 15 dni później w katastrofie pod Cierlickiem (na Śląsku Cieszyńskim). Bohaterami tej opowieści są legendarni pionierzy polskiego lotnictwa. Aby rozwijać swoją pasję często ryzykują. Porucznik Franciszek Żwirko jest brawurowym i obdarzonym wielką fantazją pilotem. Stanisław Wigura to młody, zdolny inżynier, który już podczas studiów na Politechnice Warszawskiej, mimo braku środków i odpowiedniego zaplecza, wraz z kolegami zaczął budować pierwsze samoloty (RWD).

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2917 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Modrzycki przychodzi do pracy ze ...

  Modrzycki przychodzi do pracy ze śladami pobicia. Weronika ma wyrzuty sumienia, zdając sobie sprawę, że Błażej otrzymał "zapłatę" za to, że jej pomógł. Gdy o całej sprawie dowiaduje się Kasia na nowo zaczyna kłócić się z mężem. Kobieta ma do niego pretensje - uznając, że znów sprowadził na ich rodzinę niebezpieczeństwo. Po sprzeczce z ukochanym Kasia wyjeżdża z synem do Brzezin, do nowego domu. Natomiast Bożena wyczuwa napięcie między Brunem i Amelią, co od razu ją niepokoi. Seniorka opowiada o swoich problemach Basi, gdy obie spotykają się przypadkiem na cmentarzu. W efekcie Amelia w końcu godzi się z synem. Tymczasem w hotelu Stańskich zjawia się Ida, którą Justin zatrudnia do pomocy Oliwce w salonie piękności. Zbrowska zaczyna się obawiać konkurencji świadoma, że nowa "koleżanka" jest dużo lepsza i może odebrać jej klientki.

 • 05:30 Wędrowiec Polski - Ziemia Łowicka cykl reportaży, reportaż, 2023
  Tym razem Wędrowiec dociera do ...

  Tym razem Wędrowiec dociera do ziemi łowickiej. Zwiedzanie zaczyna od Łowickiego Parku Etnograficznego w Maurzycach, gdzie znajdują się zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego. Dowiadujemy się dlaczego chałupy były malowane na niebiesko, co wyróżnia stroje łowickie i wycinanki łowickie.

  Cykl programów, którego celem jest przybliżenie historii, tradycji, kultury różnych regionów Polski. Prowadzącym ten niekonwencjonalny kulturalny przewodnik
  po Polsce jest poeta, literaturoznawca i krytyk literacki Krzysztof Koehler.


 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv