TVP Polonia - Program TV na środę 10 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /841/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Stacja Arktyka - Hornsund wzywa cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Wyprawa na biegun to jedna ...

  Wyprawa na biegun to jedna z najbardziej skomplikowanych operacji naukowych. Życie kilka tygodni na odludziu i poświęcenie się bez reszty badaniom naukowym to historia, którą chcemy opowiedzieć i pokazać. Zarejestrowane materiały video zostały uzupełnione animacjami oraz grafikami podkreślającymi efekty prowadzonych przez lata pomiarów. Badania, które będziemy obserwowali, są bardzo ważnie dla polskiej i światowej nauki, a polskie polarnictwo, z tradycjami sięgającymi XIX wieku, cieszy się ogólnoświatowym uznaniem. Poznamy jego genezę, interdyscyplinarną współpracę naukowców z wielu dziedzin i nieocenione efekty i korzyści, jakie z ich pracy czerpie cały świat. W filmie poznamy ludzi, którzy zostali zakwalifikowani do najnowszej edycji badań na biegunie. Widzowie dowiedzą się, jak wygląda trening przygotowujący do tak trudnego wyjazdu. Poznają, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa mogą spotkać uczestników wyprawy oraz usłyszą, z jaką motywacją i oczekiwaniami wyjeżdżają członkowie zespołu, który najbliższe kilka miesięcy spędzi na badaniach i eksploracji bieguna.

 • 07:00 Kuchnia dwudziestolecia - odc. 23 Żołądki i pyzy czyli jedzenie uliczne magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Wykwintne restauracje zaspokajały podniebienia elit. ...


  Wykwintne restauracje zaspokajały podniebienia elit. Przybytki, które odwiedzali ci, którzy do elity się nie zaliczali i dania w nich podawane, to bohaterowie tego odcinka programu. Śniadaniem szerokich mas, ale nie tylko, była w latach międzywojennych kajzerka z serdelkiem. Bezkonkurencyjne były serdelki i kotlety wieprzowe podawane pod Ryjkiem przy Marszałkowskiej 42. Właściwie nie był to bar, lecz wędliniarnia prowadzona przez mistrza cechowego Jana Jabłońskiego. Nazwa wzięła się od szyldu nad wejściem - świńskiego łba. Można było zamówić też golonkę, gorące serdelki lub parówkę i szynkę "z łezką". Smakosze do baru zaglądali, by zjeść raki gotowane w koprze. Najwytrawniejsi smakosze chętnie odwiedzali też żydowskie restauracje w rodzaju Herszfinkla w pasażu Simonsa przy Długiej, gdzie do pejsachówki podawano gęsie skwarki. O tamtych klimatach przypomni przepis na żołądki na gęsto. W robotniczych barach Pragi, Czerniakowa, Woli czy Powązek zamawiało się mikadki, czyli 50 ml kieliszki wódki, a do niej katolika, czyli śledzia ulika. Uliczne jadłodajnie i oferowane przez obnośnych sprzedawców pyzy i garmażeria, ciepłe dania ze słoików, stragany na kółkach, zimne kuchnie jatek i handelki na tyłach sklepów dziś już nie istnieją, choć w dwudziestoleciu były nieodłącznym elementem warszawskiej i polskiej gastronomii. Nadal jednak symbolem warszawskiego Różyca pozostały pyzy. I w tym odcinku programu będzie o tym jak je zrobić. Łukasz Modelski, redaktor, historyk sztuki i kultury średniowiecza, autor książek o historii kuchni, uczestnik inicjatyw kulinarnych związanych z próbami ustalenia kanonu polskiej kuchni, znany widzom TVP Historia z cykli "Kuchnia Jagiellonów", "Kuchnia Żydów polskich" i "W kotle historii" tym razem proponuje smakowitą wyprawę znaczoną najważniejszymi historycznymi datami
  i kulturowym obrazem dwudziestolecia międzywojennego. Niezwykłego okresu w historii, kiedy po 123 latach niewoli kształtowała się polska państwowość, powstawały wielkie inwestycje, łączyły się ziemie podzielone kulturowo, ekonomicznie, politycznie przez zaborców. W wyniszczonej w czasie I wojny światowej Europie i Polsce kulinarne pomysły łączyły niedostatek z tradycją, rzeczywistość z marzeniami. Smaki, które wówczas powstały, do dziś są dla nas smakami rodzinnego domu.


 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2936 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Sebastian stresuje się przed wylotem ...

  Sebastian stresuje się przed wylotem na Karaiby. Dodatkowo Dominika dostaje informację, że komisja, która zdecyduje, czy oboje mogą zostać rodziną zastępczą dla Mateusza, zbierze się za 7 dni. Zatem w czasie, gdy Kowalski będzie za granicą. Poza tym dziewczyna walczy wspólnie z Renatą o przyszłość Feel Good. Właściciel lokalu postanawia podnieść im czynsz. A tuż po podpisaniu nowej umowy mężczyzna traci nagle przytomność. Z kolei Beata wspiera Damiana przed jego spotkaniem z matką - tym razem już w więzieniu. W trakcie widzenia Bogusia wyznaje, że w końcu dostrzegła swoje błędy, zdecydowała się na odwyk i zrozumiała, że kłamstwo Mirka ją uratowało.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:25 Operacja zdrowie - magazyn medyczny magazyn medyczny, magazyn, 2024
  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne ...

  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce.
  Każdy odcinek - to inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy prezentują dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy prezentują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie a będące światowymi odkryciami naukowymi.

  W odcinku pierwszym zajmiemy się zawałem serca. Każdego dnia doświadcza go bowiem ponad 80 tys. osób. Przeciętnie co dziesiąty pacjent umiera po zawale serca w ciągu 12 miesięcy po wypisie ze szpitala. Powód, ograniczony dostęp do kardiologa i rehabilitacji, dlatego wprowadzono system KOS, czyli program kompleksowej opieki po zawale mięśnia sercowego, który obejmuje leczenie szpitalne, ambulatoryjne i rehabilitację przez 12 miesięcy, po zawale. Dzięki systemowi KOS, który z sukcesem działa od 7 lat, o 30% zmalała śmiertelność pozawałowa.

 • 12:50 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 298 (Ojciec Mateusz S. XXIII, 8) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Natalia i Mateusz ćwiczą na ...

  Natalia i Mateusz ćwiczą na hali sportowej. Obok trenuje Filip Ochojski z ojcem Grzegorzem. Chłopak przygotowuje się do zawodów. Na trybunach siedzi Dominika. Filip po treningu czule ją wita. Dziewczyna jednak wychodzi, uważa, że ich związek nie ma sensu, bo sport jest dla niego ważniejszy. Po jakimś czasie Filip sprawdza w telefonie lokalizację Dominiki, wie, że pojechała na dyskotekę. Śledzi ją. Widzi, że Dominika całuje się z Rafałem. Filip dzwoni po Lenę Kot, dziewczynę Rafała. Między kochankami dochodzi do szarpaniny. Basia budzi Nocula, razem podglądają przez okno Zosię z nowym chłopakiem. Są przerażeni jego widokiem. Na plebanii Natalia pokazuje księdzu zdjęcia Zosi z klubu. Okazuje się, że Basia przeszukała telefon córki, w tle widać też Dominikę w cekinowej sukience w objęciach Rafała.

 • 13:40 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 299 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Wieczorem Pluskwa spotyka się w ...

  Wieczorem Pluskwa spotyka się w mieście z kumplem, od którego kupuje broń. W tym czasie wszyscy na plebanii walczą z przeciekającym dachem. Pluskwa dogaduje szczegóły pracy u Marka Lipniaka. Ma wymalować jego willę. Pojawia się podchmielony Krystek, nie kryje wściekłości, bo kolega przejął jego fuchę. Na ulicy w aucie czeka Suchy, zagaduje Waldka i proponuje mu brudną robotę. Na rynku dochodzi do napadu na bank. Sprawcy uciekają z łupem. Na miejscu Możejko i Nocul przesłuchują świadka. Orest nakazuje blokadę dróg, złodzieje poruszają się szarą furgonetką. Na plebanii Pluskwa naprawia dach, jest zdenerwowany. Mateusz dostrzega w jego torbie broń. Jest zaniepokojony, mówi o tym Natalii i babci. Wszyscy boją się, że znów wpadł w tarapaty. Gdy Pluskwa z zakupami wraca do domu, w bocznej uliczce podchodzi do niego zakapturzona postać i strzela w brzuch, Waldek osuwa się na chodnik. Świadkiem zdarzenia jest kobieta, która wszczyna alarm.

 • 14:35 Polka po indyjsku film dokumentalny, film dokumentalny, 2019
  Słodko - gorzka opowieść o ...

  Słodko - gorzka opowieść o wnikaniu w obcą kulturę i oswajaniu jej, o rozpoznawaniu nieznanych światów, a przez to siebie samej. To historia pięciu Polek mieszkających w Indiach, które połączyły swoje życie z tym krajem poprzez pracę i małżeństwo z Hindusem. Reprezentują różne pokolenia, inny sposób myślenia, temperament i pomysł na życie. Najstarsza z nich mieszka w Delhi od ponad pół wieku, najmłodsza przyjechała tu sześć lat temu. Każda z bohaterek znalazła własny sposób na życie, ale wszystkie są aktywne zawodowo oraz zaangażowane w życie mieszkającej tu społeczności polskiej. Co lubią w Indiach, a czego nie chcą tu zaakceptować? Czy udało się im zachować własną tożsamość w obcym świecie? Bohaterkami filmu są: Alicja Shrivastava, Maria Puri, Bogusia Dhingra, Anna Kumar, Joanna Mazumdar. Jakie są konsekwencje odważnego, a nawet szalonego kroku jakim jest międzykulturowe małżeństwo? Czy może być udane, dać szczęście i spełnienie? Czy raczej taki międzynarodowy romans to ułuda? Najstarsze z bohaterek wyjechały jeszcze z Polski komunistycznej, niekiedy ze względów politycznych, najmłodsze chcą się tu dorobić i odważnie wkraczają na salony bogatej i wpływowej klasy średniej. Jak te różne pokolenia postrzegają Indie? Jak zmieniły się przez ostatnie dekady Polki i ich sposób myślenia o karierze i małżeństwie? Spotykają się, odwiedzają nawzajem, goszczą w spotkaniach organizowanych przez Ambasadę RP.
  Zobaczymy bohaterki w sytuacjach codziennych, osobistych, od kuchni i na salonach, w gronie rodziny i przyjaciół, a także w okolicznościach zawodowych i społecznych. Ich portrety zarysowane zostaną na barwnym tle Indii, świata który fascynuje swoją różnorodnością, a czasem przeraża. Dowiemy się, co zadecydowało o tym, że wybrały życie w Indiach, jak pokonywały początkowe trudności, jak uczyły się rozumieć obcą kulturę, i to począwszy od nowych ostrych smaków indyjskiej kuchni, po odmienność obyczajową i społeczną. Co lubią w Indiach, a czego nie chcą zaakceptować? Każda z nich reprezentuje inny zawód: bizneswoman, prawniczka, działaczka społeczna, pisarka, naukowiec, nauczycielka. Wszystkie łączy jedno: są odważne i pewne własnej wartości. Są pasjonatkami, które potrafiły zachować swoją wyjątkowość i tożsamość w obcym świecie. Seniorka w tym gronie, pani Alicja Shrivastava, kiedy przybyła do Indii w 1963 roku była jedyną Polką mieszkającą stale w Delhi. Pracowała naukowo i w organizacjach charytatywnych, dzisiaj aktywnie działa na rzecz Polonii. Podobnie jak Maria Puri, tłumaczka literatury, w której gościnnym domu zawsze znajdzie miejsce każdy potrzebujący wsparcia Polak. Zaangażowane w życie społeczności polskiej jest też średnie i młodsze pokolenie, które reprezentują: Bogusia Dhingra, która wraz z mężem prowadzi w Delhi sieć polskich piekarni i z sukcesem rozwija dalej biznes, czy Anna Kumar, mama trójki dzieci. Najmłodsza ambitna i przebojowa, szybko pnie się po szczeblach kariery w Indiach. Ten kraj jest dla niej i jej rówieśników często szansą na zawodowy rozwój, świetne zarobki i zdobycie wysokiej pozycji w międzynarodowych korporacjach. Mimo to też aktywizuje życie tutejszej Polonii i chcą promować Polskę. Joanna Mazumdar wymyśliła Polka Party, cykliczne spotkanie indyjskiej Polonii, na które zaprasza także międzynarodowych dyplomatów i znanych Hindusów.

 • 15:35 Animowanki - Pamiętnik Florki s.II serial animowany, film animowany, 2014
  Mama zabiera Florkę do teatru. ...


  Mama zabiera Florkę do teatru. Florka jest podekscytowana, nigdy nie była na żadnym przedstawieniu! Zabiera ze sobą pluszowego kotka Rysia i różdżkę, a w teatralnym foyer z przejęciem obserwuje panie bileterki i panią szatniarkę. Przedstawienie bardzo jej się podoba. Tak bardzo, że kupiony w teatralnym bufecie batonik roztapia się na sukience. Kiedy mama czyści ją w toalecie, Florka orientuje się, że zgubiła Rysia, różdżkę i numerek do szatni. Z teatru wychodzą ostatnie, ze szczęśliwie odzyskanymi zgubami. Florka nie rozumie, dlaczego na pytanie, kiedy znowu pójdą do teatru, mama udziela wykrętnej odpowiedzi.

 • 15:45 GO - TU magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Słodkie, soczyste i przepyszne - ...


  Słodkie, soczyste i przepyszne - owoce pod kruszonką. Dziś przygotujemy klasyczny deser w nowoczesnym wydaniu.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 136 (sezon 2 odc. 11) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W niewoli zasad. Rok 1422. ...

  W niewoli zasad. Rok 1422. Zofii (Maria Pawłowska) trudno przywyknąć do dworskich obyczajów. Szpieg krzyżacki Herman (Robert Kowalewski) próbuje zrealizować zadanie - przeszkodzić w zawarciu sojuszu z Brandenburgią podczas wizyty margrabiego Fryderyka Hohenzollerna (Paweł Stachowczyk) na Wawelu. Podcina popręg w siodle królewny. Na szczęście Zofia to zauważa i Jadwiga unika wypadku. Królewna Jadwiga (Maja Szopa) nie ma zamiaru dziękować Zofii i nie wiedzieć czemu chce, aby Strasz (Paul Matura) został jej pokojowcem. Lech (Mariusz Jakus) chce się zemścić na tym, kto skradł jego sakiewkę. Oprócz pieniędzy miał w niej swoje wybite zęby. Złodziej Sławoj (Arkadiusz Smoleński) próbuje je sprzedać jako relikwie św. Lamberta. Zbigniew Oleśnicki (Przemysław Stippa) i Jan Hincza (Kamil Szklany) posłują do Malborka. Jeśli nie przywiozą całej sumy, będzie wojna.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2936 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Sebastian stresuje się przed wylotem ...

  Sebastian stresuje się przed wylotem na Karaiby. Dodatkowo Dominika dostaje informację, że komisja, która zdecyduje, czy oboje mogą zostać rodziną zastępczą dla Mateusza, zbierze się za 7 dni. Zatem w czasie, gdy Kowalski będzie za granicą. Poza tym dziewczyna walczy wspólnie z Renatą o przyszłość Feel Good. Właściciel lokalu postanawia podnieść im czynsz. A tuż po podpisaniu nowej umowy mężczyzna traci nagle przytomność. Z kolei Beata wspiera Damiana przed jego spotkaniem z matką - tym razem już w więzieniu. W trakcie widzenia Bogusia wyznaje, że w końcu dostrzegła swoje błędy, zdecydowała się na odwyk i zrozumiała, że kłamstwo Mirka ją uratowało.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /842/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 685 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Janusz oskarża Weronikę o to, ...

  Janusz oskarża Weronikę o to, że znów pije. Wyrzuca ją z domu i z fundacji. Kobieta od Gromniaka dowiaduje się o przebiegu wydarzeń poprzedniego dnia i udziale Łysego w całej sytuacji. Wera znika. Burmistrz ma podjąć decyzję, która z kandydatek zostanie jego sekretarką. Do konkursu dołącza Kazia Szuwar, ale Orłowski nie zamierza jej zatrudnić. Wybiera Edytę Gałek. W dniu urodzin Pati okazuje się, że mieszkanie Piotra zostało zalane i lekarz nie ma gdzie przenocować. Magda przywozi więc Wiśniewskiego do domu, co wyraźnie jest problemem dla Jacka.

 • 18:20 Basia reportaż, reportaż, 2017
  Reportaż "Basia" to sentymentalne wspomnienie ...


  Reportaż "Basia" to sentymentalne wspomnienie o emanującej młodością, pełnej życia i planów, stewardesie rządowego tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. To opowieść o miłości, przyjaźni i cierpieniu. Czas, który powinien oddalać od tragedii, jakby stał w miejscu. Rodzice i najbliższa przyjaciółka ich córki, Ola, często spotykają się, by wspierać się w trudnych momentach. 10 kwietnia 2010 właśnie Ola miała lecieć do Smoleńska. Była w ciąży i nie czuła się dobrze. Poleciała Basia, zawsze chętna, by oderwać się od ziemi. Teraz państwo Maciejczyk widzą w Oli córkę, a w małej Marysi wnuczkę.

 • 18:50 Kierunek Zachód - /262/ (Kierunek Zachód) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 19:10 Magazyn z Wysp - 289 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
 • 19:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 O mnie się nie martw s.II odc. 2/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  W Internecie pojawia się film, ...


  W Internecie pojawia się film, w którym samochód szarżuje po Warszawie, kręci bączki, przejeżdża na czerwonym świetle. Nie widać kierowcy, ale słychać z offu głos: "Po to się jest adwokatem, żeby wiedzieć, jak wami kręcić. To mówię ja, Marcin Kaszuba, najskuteczniejszy ze skutecznych". Przez ten kompromitujący film Marcin ma wiele problemów. Aśka ani Iga nie wierzą, żeby to mógł być Marcin i podejrzewają, że za tą aferą kryje się Biczyński. Dzięki pomocy Krzyśka, Karolina odwiedza swojego ukochanego, który, jak się okazuje, ma inną dziewczynę. Aby pocieszyć Karolinę, Krzysiek organizuje jej urodziny. Aśka w rozmowie z Zarzyckim wyznaje, że chce odejść z kancelarii, by wyrwać się spod opieki zbyt troskliwego ojca.

 • 21:20 O mnie się nie martw s.II odc. 3/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  Zdjęcie Igi i Marcina opatrzone ...


  Zdjęcie Igi i Marcina opatrzone zjadliwym komentarzem ukazuje się na pierwszej stronie brukowca. Ku zaskoczeniu Krzyśka oraz irytacji Zarzyckiego, Marcin zachowuje się tak, jakby medialny zamęt wywołany filmem w internecie wcale go nie obchodził. Z humorem traktuje nawet natrętne wielbicielki jego samochodu, które odwiedzają go w kancelarii, udając klientki. Ale swobodne zachowanie Marcina to tylko pozory, tak naprawdę mecenas słabo radzi sobie z sytuacją, w której anonimowy wróg próbuje zniszczyć jego dobre imię. W tym czasie starsza córka Igi, Helenka, dostaje paczkę, a w niej prezent od swego biologicznego taty Francuza, którego nie widziała od lat. Iga znowu musi zwrócić się o pomoc do Marcina.

 • 22:15 "Bo źródło wciąż bije..." - Koncert w dwudziestą rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2024
  Jacek Kaczmarski - bard, poeta, ...

  Jacek Kaczmarski - bard, poeta, prozaik, kompozytor kojarzony z etosem pierwszej Solidarności oraz stanem wojennym, którego twórczość identyfikowano z głosem antykomunistycznej opozycji. Odszedł 10 kwietnia 2004 roku. W 20. rocznicę jego śmierci emisja koncertu "Bo źródło wciąż bije". Przypomnimy postać barda, jego poezję i wpływ jaki wywarł na swoje pokolenie. Przy akompaniamencie bandu Grzegorza Urbana i ze wsparciem chóru Music Everywhere zaśpiewają znani artyści, także aktorzy, m.in. Janusz Radek, Jacek Wójcicki, Maciej Musiałowski, Katarzyna Dąbrowska.
  Koncert zrealizowany w Gdańsku w klubie B90, na terenie dawnej Stoczni, w scenerii historycznych dźwigów i obiektów przemysłowych. Prowadzi: Artur Żmijewski.

 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /842/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Z Andrusem po Galicji - Wadowice , magazyn, 2019
  Wadowice to miasto, gdzie dla ...


  Wadowice to miasto, gdzie dla Jana Pawła II "wszystko się zaczęło". W odcinku m.in. spotkanie z raperem, który śpiewał dla Ojca Świętego, o smaku wadowickiego miodu i jabłek, a także o liceum, do którego chodzili święci.

 • 01:00 Magazyn z Wysp - 289 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (23) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Na dobre i na złe - odc. 914 O czym nie mówimy serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Marlena i Dawid nie poddają ...

  Marlena i Dawid nie poddają się, gotowi nadal walczyć o adopcję Mojżesza. Gloria po raz pierwszy zostawia dziecko z nową opiekunką - Anią. Lekarka nie sprawdza jednak referencji dziewczyny i to okazuje się problemem, bo Ania dzwoni nagle do Krasuckiej w środku operacji, po czym rzuca pracę Tymczasem nowym pacjentem Glorii i Begera zostaje mały Patryk - chłopiec, który doznał urazu serca wskutek wypadku z udziałem kosiarki. W szpitalu towarzyszą mu przerażeni rodzice. Doktor Konica próbuje pomóc dziewczynie, która nagle, tuż przed ślubem, zaczęła mieć poważne problemy z kolanem. W postawieniu diagnozy nieoczekiwanie pomaga mu doktor Homolka. W szpitalu zjawia się niespodziewanie Lucyna, prosząc Agatę, by zgodziła się na jej powrót do pracy. "Pisarka" głośno oznajmia, że szuka natchnienia do napisania kolejnej powieści po oszałamiającym sukcesie jej pierwszej książki. W rzeczywistości Lucynka jest jednak bez grosza przy duszy, co próbuje skrzętnie ukryć przed kolegami.

 • 03:10 Zatoka szpiegów - odc. 1 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Gdynia. Lato roku 1940. Franz ...

  Gdynia. Lato roku 1940. Franz Neumann jest 24 - letnim porucznikiem Abwehry. Jego ojczym jest wysokim oficerem gdańskiej policji. Wychowywał Franza twardą ręką, więcej ciepłych uczuć rezerwując dla jego młodszego brata Otto, który niedługo wyrusza w pierwszy rejs bojowy na niszczycielu. Franz jest oddelegowany do współpracy z Krigsmarine, jego bezpośrednim przełożonym jest komandor Kessler. Franz nie stroni od alkoholu, a także narkotyków, o jakie nie trudno w portowym mieście. Podczas jednej z wizyt w knajpie wdaje się w bójkę w obronie kelnerki Anny. Dziewczyna pozwala, by Franz odprowadził ją do domu. Na miejscu okazuje się, że Anna jest Polką, którą Franz znał z czasów, kiedy byli jeszcze dziećmi. Kiedy Anna sugeruje Franzowi, że ojciec Franza był Polakiem, Franz nie kryje wściekłości. Robi się agresywny i nieoczekiwanie traci świadomość. Kiedy budzi się następnego ranka, odkrywa leżące pod oknem kamienicy zwłoki Anny. Wszystko wskazuje na to, że dziewczyna zginęła wyrzucona z okna. Franz ucieka z miejsca zdarzenia. Wkrótce odnajduje go barman Johann, który pokazuje Franzowi zdjęcia, dowody na to, że to on zabił Annę. Proponuje Franzowi współpracę. Franz odzyska negatywy zdjęć w zamian z interesujące brytyjski wywiad informacje. Franz nie ma wyboru. Zgadza się. Informacje o ojcu Polaku nie dają mu spokoju. Odwiedza matkę. Chce znać prawdę na temat swojego pochodzenia. Wśród przechowywanych przez matkę pamiątek znajduje tajemniczą wizytówkę pastora prowadzącego w Gdyni Dom Szwedzkiego Marynarza. Tego samego wieczoru w porcie wojennym żegna brata, który wypływa w swój pierwszy bojowy rejs.

 • 04:05 Polka po indyjsku film dokumentalny, film dokumentalny, 2019
  Słodko - gorzka opowieść o ...

  Słodko - gorzka opowieść o wnikaniu w obcą kulturę i oswajaniu jej, o rozpoznawaniu nieznanych światów, a przez to siebie samej. To historia pięciu Polek mieszkających w Indiach, które połączyły swoje życie z tym krajem poprzez pracę i małżeństwo z Hindusem. Reprezentują różne pokolenia, inny sposób myślenia, temperament i pomysł na życie. Najstarsza z nich mieszka w Delhi od ponad pół wieku, najmłodsza przyjechała tu sześć lat temu. Każda z bohaterek znalazła własny sposób na życie, ale wszystkie są aktywne zawodowo oraz zaangażowane w życie mieszkającej tu społeczności polskiej. Co lubią w Indiach, a czego nie chcą tu zaakceptować? Czy udało się im zachować własną tożsamość w obcym świecie? Bohaterkami filmu są: Alicja Shrivastava, Maria Puri, Bogusia Dhingra, Anna Kumar, Joanna Mazumdar. Jakie są konsekwencje odważnego, a nawet szalonego kroku jakim jest międzykulturowe małżeństwo? Czy może być udane, dać szczęście i spełnienie? Czy raczej taki międzynarodowy romans to ułuda? Najstarsze z bohaterek wyjechały jeszcze z Polski komunistycznej, niekiedy ze względów politycznych, najmłodsze chcą się tu dorobić i odważnie wkraczają na salony bogatej i wpływowej klasy średniej. Jak te różne pokolenia postrzegają Indie? Jak zmieniły się przez ostatnie dekady Polki i ich sposób myślenia o karierze i małżeństwie? Spotykają się, odwiedzają nawzajem, goszczą w spotkaniach organizowanych przez Ambasadę RP.
  Zobaczymy bohaterki w sytuacjach codziennych, osobistych, od kuchni i na salonach, w gronie rodziny i przyjaciół, a także w okolicznościach zawodowych i społecznych. Ich portrety zarysowane zostaną na barwnym tle Indii, świata który fascynuje swoją różnorodnością, a czasem przeraża. Dowiemy się, co zadecydowało o tym, że wybrały życie w Indiach, jak pokonywały początkowe trudności, jak uczyły się rozumieć obcą kulturę, i to począwszy od nowych ostrych smaków indyjskiej kuchni, po odmienność obyczajową i społeczną. Co lubią w Indiach, a czego nie chcą zaakceptować? Każda z nich reprezentuje inny zawód: bizneswoman, prawniczka, działaczka społeczna, pisarka, naukowiec, nauczycielka. Wszystkie łączy jedno: są odważne i pewne własnej wartości. Są pasjonatkami, które potrafiły zachować swoją wyjątkowość i tożsamość w obcym świecie. Seniorka w tym gronie, pani Alicja Shrivastava, kiedy przybyła do Indii w 1963 roku była jedyną Polką mieszkającą stale w Delhi. Pracowała naukowo i w organizacjach charytatywnych, dzisiaj aktywnie działa na rzecz Polonii. Podobnie jak Maria Puri, tłumaczka literatury, w której gościnnym domu zawsze znajdzie miejsce każdy potrzebujący wsparcia Polak. Zaangażowane w życie społeczności polskiej jest też średnie i młodsze pokolenie, które reprezentują: Bogusia Dhingra, która wraz z mężem prowadzi w Delhi sieć polskich piekarni i z sukcesem rozwija dalej biznes, czy Anna Kumar, mama trójki dzieci. Najmłodsza ambitna i przebojowa, szybko pnie się po szczeblach kariery w Indiach. Ten kraj jest dla niej i jej rówieśników często szansą na zawodowy rozwój, świetne zarobki i zdobycie wysokiej pozycji w międzynarodowych korporacjach. Mimo to też aktywizuje życie tutejszej Polonii i chcą promować Polskę. Joanna Mazumdar wymyśliła Polka Party, cykliczne spotkanie indyjskiej Polonii, na które zaprasza także międzynarodowych dyplomatów i znanych Hindusów.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2936 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Sebastian stresuje się przed wylotem ...

  Sebastian stresuje się przed wylotem na Karaiby. Dodatkowo Dominika dostaje informację, że komisja, która zdecyduje, czy oboje mogą zostać rodziną zastępczą dla Mateusza, zbierze się za 7 dni. Zatem w czasie, gdy Kowalski będzie za granicą. Poza tym dziewczyna walczy wspólnie z Renatą o przyszłość Feel Good. Właściciel lokalu postanawia podnieść im czynsz. A tuż po podpisaniu nowej umowy mężczyzna traci nagle przytomność. Z kolei Beata wspiera Damiana przed jego spotkaniem z matką - tym razem już w więzieniu. W trakcie widzenia Bogusia wyznaje, że w końcu dostrzegła swoje błędy, zdecydowała się na odwyk i zrozumiała, że kłamstwo Mirka ją uratowało.

 • 05:30 Wędrowiec Polski - Biecz cykl reportaży, reportaż, 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv