TVP Polonia - Program TV na środę 14 czerwca 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:30 Perły Bałtyku - Złoto północy serial dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Bałtyk jest pełen tajemnic. Te ...

  Bałtyk jest pełen tajemnic. Te najciekawsze ukrywa głęboko w swojej toni. i wysoko ponad nią. To najmłodsze morze świata, które nieustannie się zmienia. W jednym milimetrze bałtyckiej wody żyje ponad 5 milionów organizmów. Bo Bałtyk, wbrew wszystkiemu - nie umiera. Życie w nim dopiero nabiera rozpędu. Dr Andrzej Kruszewicz postanawia przyjrzeć się mu z bliska.
  Odc. 2 Złoto Północy
  Ponad 40 milionów lat temu na terenie Morza Bałtyckiego istniał kontynent zwany Fennoskandią. Porastał go gęsty las, zwany bursztynowym. Żywica drzew tego lasu przerodziła się z czasem w bursztyn. Na świecie rozpoznano do tej pory ponad 100 rodzajów żywic kopalnych zwanych bursztynem. Nasz bałtycki jest najbardziej róznorodny.

 • 07:00 Qulszoł - kulinarne potyczki magazyn kulinarny, magazyn, 2023
 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:15 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2023
  Spojrzenie na sytuację i wydarzenia ...

  Spojrzenie na sytuację i wydarzenia na Ukrainie oczami żyjących tam Polaków. Magazyn ma styl serwisu informacyjnego. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że przeważającą część programu stanowią tematy związane z obroną Ukrainy i sytuacją ludności napadniętego kraju, w tym również polskiej mniejszości. Dziennikarze relacjonują również pomoc humanitarną i militarną, która z Polski trafia na Ukrainę, a także zaangażowanie polskich władz i polityczne wsparcie jakiego na arenie międzynarodowej Polska udziela Ukrainie. W magazynie cały czas są poruszane ważne dla Polaków tematy, takie jak: sytuacja polskiej mniejszości, edukacja w polskich szkołach, kultura, pamięć o bohaterach i dbanie o ważne miejsca polskiej historii na terenie Kresów.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2769 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Agata i Hubert coraz bardziej ...

  Agata i Hubert coraz bardziej niepokoją się o związek Iwony z Kępskim. Tymczasem Tomek spotyka przypadkiem w hotelu Patryka, gdy ten znów zagląda do Oliwki. W dodatku musi stawić czoło Grażynie, która dowiaduje się z internetu o jego powrocie do kraju. Michalina odkrywa, że jej matka ma romans z Markiem, a Złoty wypytuje przy okazji dziewczynę o to, jak wyglądało rozstanie jej rodziców. Natalia zostaje nowym obrońcą Konarzewskiego, o czym od razu informuje Weronikę. Po rozmowie z klientem zaczyna wierzyć, że mężczyzna naprawdę został "wrobiony" w szaleństwo przez rodzinę, która przywłaszczyła sobie jego pieniądze oraz dom. Eliza wybucha radością, gdy Dominika i Sebastian wręczają jej zaproszenie na swój ślub. Młodzi idą później na pierwszą lekcję tańca przed weselem i poznają Glorię pełną energii instruktorkę na wózku.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Ojciec Mateusz - odc. 216 (Ojciec Mateusz XVII odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, ...

  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, a w nim bezcenną kolekcję: pierścienie króla Jana Sobieskiego oraz diadem z epoki wiktoriańskiej. Pod muzeum podjeżdża ciężarówka z dostawą. To XVIII - wieczny sarkofag. Kustosz jest zdziwiony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia. Następnego dnia strażnik zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Na dziedziniec podjeżdża ta sama ciężarówka, kierowca tłumaczy pomyłkę i chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje zgody. W muzeum doszło do przestępstwa. Kierowca wycofuje się i odjeżdża z piskiem opon. Policjanci zaglądają do sarkofagu, odkrywają w nim martwego człowieka. Klejnotów przy nim jednak nie znajdują.

 • 13:05 Ojciec Mateusz - odc. 217 (Ojciec Mateusz XVII odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia szykuje się na przyjazd ...

  Natalia szykuje się na przyjazd telewizji internetowej, która przeprowadza wywiady z gospodyniami o sztuce kulinarnej. Prosi Mateusza, by z tej okazji pomógł jej wybrać pierścionek u jubilera. W pubie trwa impreza firmowa. Jan Kreczkowski, właściciel kancelarii adwokackiej, dziękuje pracownikom. Maja Strocka podczas imprezy informuje szefa, że odchodzi z pracy. Wkrótce przyjaciel dziewczyny, Norbert Kowacz, zawiadamia policję, że Maja zaginęła. Na policję zgłasza się barman. Zeznaje, że słyszał krzyk kobiety i widział napastnika. Funkcjonariusze sporządzają portret pamięciowy.

 • 14:10 W kraju kamieni i lawy. Polacy na Islandii* film dokumentalny, film dokumentalny, 2022
  Dokument o Polakach na Islandii. ...

  Dokument o Polakach na Islandii. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, liczebność Polaków żyjących na Islandii stale rośnie. Obecnie nasi rodacy stanowią blisko 7% populacji wyspy. Co powoduje, że wybierają życie w nieprzyjaznym klimacie i jakie rodzi to konsekwencje? I czy prawdą jest, że język polski ma szansę stać się drugim oficjalnym językiem Republiki Islandii? Na te i inne pytania odpowiadają bohaterowie filmu, którzy na emigracji podjęli się przeróżnych zadań - prawnicy, naukowcy, spawacze i rybacy. Dopełnieniem życiowych historii stanie się bogata warstwa wizualna, ukazująca zapierające dech w piersiach islandzkie krajobrazy - lodowce, gejzery, bezkresne przestrzenie i wysokie góry ukazane za pomocą zdjęć lotniczych.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Animowanki - Agatka serial animowany, film animowany, 2015
  Animacja adresowana do dzieci młodszych, ...

  Animacja adresowana do dzieci młodszych, choć z powodzeniem może być oglądana także przez dzieci starsze. Każdy z odcinków opowiada jedną z przygód sześcioletniej dziewczynki o imieniu Agatka.

 • 15:30 Mami Fatale, seria 1 - Psinokio, odc. 12 serial animowany, film animowany, 2012
  Seria animowana dla dzieci o ...

  Seria animowana dla dzieci o zręcznej kucharce, której towarzyszą mały psiak i prosiaczek. Mami przyrządza potrawy z warzyw uprawianych we własnym ogrodzie "doprawiając" szczyptą wyobraźni i wysmakowanego humoru. Narrator: Robert Makłowicz.

 • 15:40 GO - TU magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Wiecie, że są dania, do ...

  Wiecie, że są dania, do których wystarczą zaledwie dwa, trzy składniki? My pokażemy, jak przygotować słodkie bananowe placuszki.

 • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2769 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Agata i Hubert coraz bardziej ...

  Agata i Hubert coraz bardziej niepokoją się o związek Iwony z Kępskim. Tymczasem Tomek spotyka przypadkiem w hotelu Patryka, gdy ten znów zagląda do Oliwki. W dodatku musi stawić czoło Grażynie, która dowiaduje się z internetu o jego powrocie do kraju. Michalina odkrywa, że jej matka ma romans z Markiem, a Złoty wypytuje przy okazji dziewczynę o to, jak wyglądało rozstanie jej rodziców. Natalia zostaje nowym obrońcą Konarzewskiego, o czym od razu informuje Weronikę. Po rozmowie z klientem zaczyna wierzyć, że mężczyzna naprawdę został "wrobiony" w szaleństwo przez rodzinę, która przywłaszczyła sobie jego pieniądze oraz dom. Eliza wybucha radością, gdy Dominika i Sebastian wręczają jej zaproszenie na swój ślub. Młodzi idą później na pierwszą lekcję tańca przed weselem i poznają Glorię pełną energii instruktorkę na wózku.

 • 16:25 Kierunek Zachód - /220/ (Kierunek Zachód) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2023
 • 16:40 Magazyn z Wysp - 247 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 8/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1988
  W Opolu mieszka Graba, dawny ...

  W Opolu mieszka Graba, dawny oficer sztabu WP, w cywilu kupiec. Wykorzystując jego biedę i ciężką chorobę córki, Abwehra pozwala mu najpierw na drobny przemyt, a później szantażem zmusza do współpracy. Nie wie, że uprzedził ich kontrwywiad polski. Poszukując wtyczki we wrocławskiej Abwehrze, Czarek wcześniej od Graby rozpoznaje zamiary Niemców wobec niego i skłania go do roli podwójnego agenta. Od dawnego kolegi z WP Graba dostaje dokumenty sztabu polskiego i przekazuje łącznikowi z Abwehrą, majorowi Zimmerowi. Mimo że piękna agentka Abwehry, Elsa Gurke (Szarotka), obserwuje każdy krok Graby, udaje mu się potwierdzić zaufanie wrocławskiej komórki niemieckiego wywiadu. W Berlinie major Seebohm jest zadowolony, ale coś
  w sprawie niepokoi porucznika Relke.


 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /649/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Blondynka s.IV - odc. 41 (seria IV, odc. 2) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Leśniczy Auguścik przegania kłusownika, który ...

  Leśniczy Auguścik przegania kłusownika, który zastawił pułapkę na sokoła. Ptak ma złamane skrzydło. Trafia do lecznicy, gdzie zajmuje się nim dr Fus, a towarzyszy mu Antek. Kris wraca z Londynu do lecznicy tylko po to, by oznajmić doktor Sylwii, że znowu musi wyjechać. Wójt coraz śmielej próbuje zbliżyć się do Oksany. Człowiek, który definitywnie rządzi gminą, nie może jednak sforsować oporu pięknej masażystki. Starosta Rychter ręka w rękę z wójtem przekonuje mieszkańców, że nowa inwestycja (skansen i ośrodek ptasiej turystyki) zwabi tysiące turystów. Ksiądz Błażejczyk zgadza się, by Jagna odrestaurowała obraz św. Józefa. Godzi się również na dość niezwykłego modela, który użyczy świętemu swojej twarzy.

  ,

 • 21:10 Blondynka s.IV - odc. 42 (seria IV, odc. 3) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Kris wraca z Warszawy. Zwierza ...

  Kris wraca z Warszawy. Zwierza się Antkowi, że chce wyjechać do Nowej Zelandii. Chłopiec reaguje entuzjastycznie. Sylwia jest zszokowana, czuje się pominięta i emocjonalnie szantażowana, zwłaszcza że dowiaduje się o tym od Antka, a nie od Krisa. Kris wyjeżdża, tym razem z Antkiem. Wójt jest zniecierpliwiony oporem Oksany. Napięcie rozładowuje wezwana na pomoc Sylwia. Dzięki jej mediacji wójt otrzymuje jeszcze jedną szansę. Pani starosta po raz pierwszy odwiedza lecznicę. Oficjalnie z powodu psa, którego potrąciła na drodze. Właściwym powodem jej wizyty są jednak propozycje, które chce złożyć doktorowi. Odwiedziny Rychterowej rodzą dodatkowy niepokój w już i tak skołatanym sercu Jasiuni, która obawia się, że między doktorem i starostą odrodzi się dawna zażyłość.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - Włocławek koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Podczas koncertu we Włocławku na ...

  Podczas koncertu we Włocławku na scenie występują m.in.: Justyna Steczkowska, Don Vasyl, Cygańscy Książęta, Elza, Don Vasyl Junior, Mejk, Dziani, Mercedes.

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 551 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Marian oświadcza, że nie zrobi ...

  Marian oświadcza, że nie zrobi testu na ojcostwo, bo jest pewny, iż Pati jest jego córką. Zgadza się zostać dawcą. Aniela jest wściekła na Małgosię - nie może jej darować, że w swoje głupie gierki wciągnęła nie tylko ją, ale także Michalaka. Karcz nagrywa rozmowę Lidii i Rożka jadących do Warszawy. Wynika z niej niezbicie, że to oni stoją za przerzutem narkotyków.


 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /649/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Magazyn z Wysp - 247 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 E = MC2 komedia, film fabularny kinowy, 2002
  Ciemne warszawskie podwórko. Na środku ...

  Ciemne warszawskie podwórko. Na środku młodzież gra w piłkę, pod ścianą mężczyźni wysączają z butelki ostatnie łyki taniego wina. Nagle przez ciasną bramę na podwórko wjeżdża drogie zachodnie auto, czarne i z zaciemnionymi szybami. Na moment wszyscy cichną, gdy z samochodu wysiada Ramzes. Do odzianego w czarną, elegancką skórę gangstera szybo przypada jeden z pijących do tej pory wino mężczyzn i prosi o pieniądze. Ramzes szybko wręcza pijakowi banknot, patrzącemu zaś na całe wydarzenie z dezaprobatą bratu tłumaczy, że kolegom z podwórka trzeba pomagać. Gangster jest postacią dobrze znaną w stolicy. Mimo młodego wieku znajduje się wysoko w mafijnej hierarchii. Jego znajomości i wpływy dają mu poczucie bezkarności, przestępca nie obawia się policji ani polityków. Ostatnio jednak sny Ramzesa zakłóca kilka problemów. Jednym z nich jest aktywność jego rywala, Arnolda. Obaj bandyci mają ze sobą na pieńku, walczą o sporne terytorium. Kolejnych kłopotów przysparza Ramzesowi jego dziewczyna, piękna Stella, z którą ostatnio nie bardzo mu się układa. Gangster wciąż nie potrafi podjąć decyzji o rozwiedzeniu się z żoną. Dziecko z tego związku, niepełnosprawna córeczka, jest oczkiem w głowie Ramzesa. Tymczasem Stella zamierza zakończyć studia. Nie w głowie jej jednak pisanie pracy magisterskiej. Woli skorzystać z usług pracownika naukowego, Maksa. Młody doktor filozofii dorabia sobie do skąpej pensji na uczelni, pisząc różne prace na zamówienie. Oprócz Stelli klientem Maksa jest ambitny aktywista pewnej partii politycznej, wyjątkowo szybko wspinającej się na szczyty sondaży. Oczarowany piękną dziewczyną Maks zapomina o zleceniu niedoszłego dyplomaty. Pewnego wieczora, po spotkaniu w sprawie kolejnego rozdziału pracy magisterskiej, Maks odprowadza Stellę do jej mieszkania. Tam spotyka Ramzesa, który jest wyjątkowo zazdrosny o względy swojej kochanki. Maksowi z trudem udaje się wytłumaczyć, jaką rolę przyszło mu odegrać w karierze naukowej Stelli i powstrzymać gniew gangstera. Nie jest to jednak koniec kłopotów doktora. Ramzes, który swój dyplom magisterski też kupił, składa Maksowi propozycję nie do odrzucenia. Młody wykładowca musi przygotować gangstera do egzaminu doktoranckiego. W razie sprzeciwu Maks musi się liczyć z utratą zdrowia, a nawet życia. W dodatku jego uczucie do Stelli staje się coraz gorętsze. Z wzajemnością, bowiem znudzona dotychczasowym związkiem z gangsterem dziewczyna coraz życzliwiej patrzy na imponującego jej wiedzą naukowca. Para musi bardzo uważać, aby romans nie wyszedł na jaw, gdyż wówczas zemsta Ramzesa mogłaby być straszliwa. Wieści o naukowych ambicjach gangstera rozchodzą się szybko w przestępczym świadku. Ramzesem interesuje się tajemniczy Doktor X, potężny mafioso, którego organizacja ma międzynarodowe powiązania. Uaktywnia się także Arnold. Dla tego bandyty intelektualne zainteresowania jego głównego rywala Ramzesa oznaczają słabość. Arnold postanawia ją wykorzystać i uderzyć w znienawidzonego wroga.


 • 04:20 Barwy szczęścia - odc. 2769 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Agata i Hubert coraz bardziej ...

  Agata i Hubert coraz bardziej niepokoją się o związek Iwony z Kępskim. Tymczasem Tomek spotyka przypadkiem w hotelu Patryka, gdy ten znów zagląda do Oliwki. W dodatku musi stawić czoło Grażynie, która dowiaduje się z internetu o jego powrocie do kraju. Michalina odkrywa, że jej matka ma romans z Markiem, a Złoty wypytuje przy okazji dziewczynę o to, jak wyglądało rozstanie jej rodziców. Natalia zostaje nowym obrońcą Konarzewskiego, o czym od razu informuje Weronikę. Po rozmowie z klientem zaczyna wierzyć, że mężczyzna naprawdę został "wrobiony" w szaleństwo przez rodzinę, która przywłaszczyła sobie jego pieniądze oraz dom. Eliza wybucha radością, gdy Dominika i Sebastian wręczają jej zaproszenie na swój ślub. Młodzi idą później na pierwszą lekcję tańca przed weselem i poznają Glorię pełną energii instruktorkę na wózku.

 • 04:50 Zaginione - odnalezione magazyn, magazyn, 2021
  Dobrowolny zwrot zagrabionego dzieła sztuki ...

  Dobrowolny zwrot zagrabionego dzieła sztuki przez potomka żołnierza Wehrmachtu. Obraz nie był wcześniej odnotowany w bazie strat wojennych (baza jest nadal zbiorem otwartym). Kluczowym dowodem na potwierdzenie pochodzenia obrazu ze Spały była analiza tapety na podstawie przedwojennych zdjęć wnętrza. Przy okazji zwrotu obrazu odnalazły się bezcenne, nieznane dotąd zdjęcia z obławy na Hubala, które trafiły do zasobu IPN. Mieszkaniec Bawarii, Ulrich Gauer, po śmierci ojca porządkował strych w swym rodzinnym domu, gdzie natknął się na liczne pamiątki, nie tylko po ojcu, ale także po dziadku, żołnierzu Wehrmachtu. Wśród rzeczy był m.in. obraz Franciszka Mrażka oraz albumy ze zdjęciami z okresu wojny, listy i filmy. Ów dziadek to August Gauer, porucznik Wehrmachtu służący od września 1939 r. do lipca 1940 r. w okupowanej Polsce, w jednostkach ochraniających kwaterę Głównodowodzącego na Wschód, gen. płk. Johannesa Blaskowitza w Spale. Z materiałów IPN wynika, że Gauer był dowódcą jednej z kompanii batalionu obrony terytorialnej. August Gauer podczas pobytu w Polsce miał aparat fotograficzny i niemal z zegarmistrzowską dokładnością dokumentował codzienne życie swych kompanów, fotografując ich także we wnętrzach pałacu. Na kilku zdjęciach jest widoczny obraz wiszący na ścianie, stanowiący tło, istnieje również zdjęcie, na którym dzieło usytuowane jest na stole, a w tle uchwycony został jeden z oficerów. W styczniu 2017 r. Ulrich Gauer napisał wiadomość e - mail do polskiej ambasady w Berlinie, informując o chęci zwrotu obrazu, który według niego prawdopodobnie jest własnością Polski. Sprawą od razu zajęło się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w ślad za pierwszą wiadomością e - mail przesłane zostały aktualne zdjęcia obrazu, jak i archiwalne fotografie ze starego albumu, na których widoczny był obiekt. Kwerenda przeprowadzona przez resort kultury potwierdziła, iż omawiany obiekt stanowił element wystroju Pałacu Prezydenckiego w Spale. Nie było to oczywiste, bowiem nie zachowały się żadne dokumenty wprost poświadczające obecność dzieła w tym pałacu. Świadczy o tym m.in. fakt, iż na otrzymanych fotografiach widniał również w tym samym pomieszczeniu obraz Juliana Fałata Zima niebieska i daleka. Obraz ten wpisany został w inwentarz wyposażenia rezydencji. Informacje te potwierdza także przeprowadzona kwerenda w przedwojennej prasie oraz w literaturze tematu. Dodatkowych argumentów dostarczyła analiza porównawcza tapety na ścianach pokoju, w których sfotografowany został obraz ze zdjęciami pochodzącymi z innych źródeł archiwalnych. Argumenty zebrane przez MKiDN pozwoliły na sfinalizowanie zwrotu obrazu Mrażka. Podczas uroczystości przekazania straty wojennej w konsulacie, Ulrich Gauer pokazał także dwa albumy fotograficzne zawierające ok. 1400 czarno - białych zdjęć. Fotografie wykonane przez jego dziadka dokumentowały codzienne życie stacjonujących w Spale żołnierzy Wehrmachtu. Od scen rodzajowych, jak gra w karty, apele wojskowe, zbiórki, grupy Żydów, po zimowe krajobrazy Spały i okolic. Wśród zdjęć w albumie znalazły się także drastyczne fotografie przedstawiające ciało polskiego żołnierza majora Henryka Dobrzańskiego Hubala. Zostały one prawdopodobnie wykonane zaraz po jego śmierci, a August Gauer mógł być świadkiem tego zdarzenia. Ulrich Gauer bez wahania zgodził się na udostępnienie albumów fotograficznych do dalszych badań historycznych. Sprawę przejął Instytut Pamięci Narodowej, który nabył prawa autorskie do całej dokumentacji. Cenny materiał wzbogacił zbiory dokumentujące II wojnę światową.

 • 05:00 Śladami Mickiewicza. Paryż reportaż, reportaż, 2022
  Tym razem zabieramy widzów TVP ...

  Tym razem zabieramy widzów TVP Polonia w niezwykłą podróż do Paryża, podążając śladami wieszcza - Adama Mickiewicza. To tu przebywa krótko w 1831 roku, aby rok później zamieszkać już właściwie na stałe. To tu tworzy Pana Tadeusza - w obszernym apartamencie nad stajniami, przy ulicy Saint - Nicolas - d’Antin 73, gdzie dziś znajduje się jeden z najbardziej znanych paryskich domów handlowych - galeria Printemps. Po stolicy Francji podróżujemy tropem przeszłości - historii poety, która splata się z teraźniejszością. Dziś także jest tu wiele miejsc z nim związanych. Z Polakami mieszkającymi we Francji odwiedzamy między innymi Muzeum Adama Mickiewicza - związane także z ich życiowymi historiami.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv