TVP Polonia - Program TV na środę 17 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /846/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Stacja Arktyka - Baza polarna od kuchni cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  W filmie dokumentalnym prezentujemy, jak ...

  W filmie dokumentalnym prezentujemy, jak na polskiej stacji polarnej Hornsund w środku wiecznej zmarzliny funkcjonuje obiekt na najwyższym poziomie naukowym, który dzięki pracy i dyżurom ludzi utrzymywany jest w ciągłej gotowości do pracy. Pokażemy, jak gwarantowane są polskim i zagranicznym naukowcom podstawowe wygody, tak aby mogli prowadzić swoje badania. Ekspedycja pod kierownictwem prof. Stanisława Siedleckiego, która zainicjowała projekt stworzenia polskiej stacji badawczej na Spitzbergenie, przybyła w tę okolicę w 1956 roku - od tamtej pory wiele się zmieniło. Wygląd stacji, sposób prowadzenia badań, wygody, a przede wszystkim krajobraz i spojrzenie na ekologię. Kierownik techniczny Piotr Klicz oraz kierownik 46. Wyprawy dr Daniel Kępski, Krzysztof Otto - dyrektor Instytutu Geofizyki PAN ds. polarnych i technicznych oraz ekipa techniczna oprowadzą nas po stacji i zdradzą, jak działa obiekt. Opowiemy fascynującą historię polskiego polarnictwa i tego, jakie miało ono warunki do rozwoju i jakie udogodnienia pojawiały się z czasem. Życie w stacji badawczej Hornsund to nie tylko nauka i dźwiganie na barkach legendy polskiego polarnictwa. To także codzienne mierzenie się z ekstremalnymi warunkami.

 • 07:00 Kuchnia dwudziestolecia - odc. 24 Co jadają dyplomaci? Elegancja tuż przed wojną. magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Najbardziej eleganckie i nowoczesne przyjęcia. ...


  Najbardziej eleganckie i nowoczesne przyjęcia. Fingerfood, napoje i modne przekąski. Jednak z nadwiślańskim charakterem. Tartinki i sardynki z puszki obok zupy rakowej i nowoczesnych koktajli. Choć jednak zmrożona wódka musi się pojawić. Co było en vogue w latach 20. , a co w 30.? Kuchnię na najwyższym poziomie miała Złota Kaczka w głębi podwórek przy
  Królewskiej 11. Restauracja założona przez Zofię Raczyńską - Arciszewską stała się bowiem miejscem, do którego zapraszani byli oficjalni goście Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na łamach ilustrowanych pism co rusz zobaczyć można ministra Józefa Becka zasiadającego przy drewnianym stoliku restauracji z którymś z zagranicznych polityków. To było rzeczywiście
  bardzo wykwintne i drogie miejsce. Tuk na grzance czy befsztyczki na grzankach w sosie maderowym - w tym odcinku programu przepisy na wykwintne przekąski kuchni międzywojnia.
  Łukasz Modelski, redaktor, historyk sztuki i kultury średniowiecza, autor książek o historii kuchni, uczestnik inicjatyw kulinarnych związanych z próbami ustalenia kanonu polskiej kuchni, znany widzom TVP Historia z cykli "Kuchnia Jagiellonów" i Kuchnia Żydów polskich "czy"W kotle historii"tym razem proponuje smakowitą wyprawę znaczoną najważniejszymi historycznymi
  datami i kulturowym obrazem dwudziestolecia międzywojennego. Niezwykłego okresu w historii, kiedy po 123 latach niewoli kształtowała się polska państwowość, powstawały wielkie inwestycje, łączyły się ziemie podzielone kulturowo, ekonomicznie, politycznie przez zaborców. W wyniszczonej w czasie I wojny światowej Europie i Polsce kulinarne pomysły łączyły niedostatek z tradycją, rzeczywistość z marzeniami. Smaki, które wówczas powstały dla nas do dziś są smakami rodzinnego domu.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
  Magazyn STUDIO LWÓW - to ...

  Magazyn STUDIO LWÓW - to piętnastominutowy informacyjno - publicystyczny program przygotowywany przez polskich dziennikarzy mieszkających we Lwowie. To spojrzenie na sytuację i wydarzenia na Ukrainie oczami żyjących tam Polaków. Magazyn ma styl serwisu informacyjnego. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że przeważającą część programu stanowią tematy związane z obroną Ukrainy i sytuacją ludności napadniętego kraju, w tym również polskiej mniejszości. Dziennikarze relacjonują również pomoc humanitarną i militarną, która z Polski trafia na Ukrainę, a także zaangażowanie polskich władz i polityczne wsparcie jakiego na arenie międzynarodowej Polska udziela Ukrainie. W magazynie cały czas poruszane są też ważne dla Polaków tematy takie jak: sytuacja polskiej mniejszości, edukacja w polskich szkołach, kultura, pamięć o bohaterach i dbanie o ważne miejsca polskiej historii na terenie Kresów.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2940 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  O poranku Renata i Dominika ...

  O poranku Renata i Dominika odkrywają, że w bistro nie ma prądu. Marcin chce od razu sprawdzić Stefaniaka, ale Majak mu to odradza. Ostrzega kolegę, że jeśli wykorzysta stanowisko, by pomóc swojej dziewczynie, może mieć na karku wydział wewnętrzny. Tymczasem Natalia i Cezary wylatują w końcu z Leą do Indii, żegnani na lotnisku przez Rawiczową, Małgorzatę i Jerzego. Klemens przejmuje kancelarię i zaskakuje Malwinę mówiąc, że ma zupełnie inną strategię niż Zwoleńska i nie zamierza kierować się zostawionymi przez nią wskazówkami. Kornel przeprasza Idę za rodzinny incydent w bistro, całą winą za kłótnię obarczając syna. Później do dziewczyny zagląda także Patryk i namawia ją na wspólną kolację. Jezierski senior odmawia przyjęcia w pracy listu poleconego z sądu, domyślając się, że chodzi o rozwód. Modrzycki od razu chwyta trop i zagląda do Sławki, by podpytać ją o męża.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:25 Operacja zdrowie - magazyn medyczny magazyn medyczny, magazyn, 2024
  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne ...

  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce. Każdy odcinek dotyczy innego schorzenia. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy przedstawiają dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy prezentują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie, a będące światowymi odkryciami naukowymi.

 • 12:50 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 300 (Ojciec Mateusz S. XXIII, ODC. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Natalia gotuje dla nowego wikarego ...

  Natalia gotuje dla nowego wikarego Walerego. Ponieważ Mateusz wyjechał do klasztoru kamedułów na kontemplację, ksiądz wypełnia jego obowiązki w parafii. Do Sandomierza przyjeżdża Eryk, jest łudząco podobny do Mateusza. Taksówkarz jest przekonany, że wiezie księdza. Eryk jedzie pod dom Klaudii. Na komendzie pojawia się Morus i informuje, że zostanie na jakiś czas. Chce osobiście przyjrzeć się pracy policjantów i zadbać o integrację zespołu. Zajmuje gabinet Możejki. Wieczorem Natalia wypatruje Mateusza. Niestety, ksiądz mimo zapowiedzi nie wraca. Jego telefon milczy. Morus zabiera wszystkich na paintball, policjantom wcale się to nie uśmiecha, spieszno im do domów. Morus stwierdza, że jeśli się nie zintegrują, będzie musiał wprowadzić na posterunku zmiany, włącznie z wymianą komendanta. Wypytuje wszystkich o życie prywatne.

 • 13:40 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 301 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Policjanci stoją zdruzgotani nad ciałem ...

  Policjanci stoją zdruzgotani nad ciałem Eryka, wszyscy są przekonani, że to Mateusz. Dziubak nakrywa zwłoki kocem, Nocul płacze i mówi, że nie chce być już policjantem. Przy denacie nie znaleziono żadnych dokumentów ani telefonu. Tylko koperty z datkami, w tym tę od Januarego. Możejko dzwoni do kurii, Nocul musi powiadomić Natalię, Dziubak nie chce puścić go samego. Biskup jest wstrząśnięty, Jacek fałszywie pochlipuje i mówi, że trzeba szybko wysłać kogoś do parafii. Jego zdaniem ksiądz Tomasz będzie idealnym następcą Mateusza. Zrezygnowany biskup każe mu robić, co uważa za słuszne. Gibalski wpada do sklepu po lekarstwa dla dzieci, w tym czasie Marczak wlepia mu mandat za złe parkowanie.

 • 14:35 Gołas, absolutnie! film dokumentalny, film dokumentalny, 2016
  Film dokumentalny o Wiesławie Gołasie ...

  Film dokumentalny o Wiesławie Gołasie z okazji jego 85. urodzin. W programie: rozmowy z Wojciechem Młynarskim, Magdaleną Zawadzką, Ireną Kwiatkowską, Ryszardem Nawrockim, Franciszkiem Pieczką, Janem Kobuszewskim, Romanem Dziewońskim, Jarosławem Kilianem oraz wizyta w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Polskim, a także wywiad z Wiesławem Gołasem. Zamiarem twórców programu jest ukazanie osobowości aktora, poznanie jego przemyśleń o sztuce, aktorstwie, dotarcie do sekretu artystycznego rzemiosła i kunsztu Wiesława Gołasa. W programie pojawi się także jego córka, Agnieszka Gołas - Ners, autorka książek "Na Gołasa" i "Gołas". Struktura programu zakłada zilustrowanie opowieści o aktorze piosenkami z Kabaretu Starszych Panów, Kabaretu Dudek, filmów: "Ogniomistrz Kaleń", "Chudy i inni", "Jak być kochaną", "Lalka", "Zezowate szczęście", "Upał", "Żona dla Australijczyka", "Dzięcioł", "Czterej pancerni i pies", "Droga", "Kapitan Sowa na tropie". Przedstawienia teatralne: "Parady", "Zemsta", "Kto uratuje wieśniaka", "Wędrówki Mistrza Kościeja", "Grube ryby", "Zaczarowana królewna". Kroniki PKF, kadry z filmu Jerzego Ziarnika "Co to jest Dudek?" Dokument o Gołasie ma za zadanie przypomnieć wielką postać polskiego kina, teatru i kabaretu, zaprezentować bogactwo środków aktorskiego wyrazu, poznać opinię o świecie, ludziach i życiu. W dorobku autorki "Gołasa, absolutnie!", Ewy Haczyk - Plumley, pracującej na stałe w Brukseli, są dwa programy telewizyjne dla TVP1 z 2006 roku: "Kapitan" (o Włodzimierzu Lubańskim) oraz "Serenada dla wędrowca" (o Ericu - Emmanuelu Schmitcie), a także filmy krótkometrażowe "Słomkowy kapelusz" (2010) i Lipstick (2013).

 • 15:35 Animowanki - Pamiętnik Florki s.II serial animowany, film animowany, 2014
  Doktor Sowa diagnozuje u Florki ...


  Doktor Sowa diagnozuje u Florki świnkę. Florka jest załamana, spuchnięty ryjek wygląda okropnie! Tata pociesza, że to tylko choroba, minie tak jak opuchlizna. Florkę odwiedza chomik Klemens. Tata dziwi się, że Klemens nie wie, że świnka to zakaźna choroba? Klemens odpowiada, że wie, ale się nie boi, bo już miał świnkę. A pan, czy pan też miał świnkę? - pyta tatę Florki, czym wpędza go w panikę. Słuszną, bo wkrótce tata budzi się z opuchlizną na ryjku. Czy będzie umiał zastosować się do rad, które przed chwilą dawał Florce?

 • 15:45 GO - TU magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Dziś udowodnimy, że jedzenie powszechnie ...


  Dziś udowodnimy, że jedzenie powszechnie uznawane za niezdrowy fast food, może być pożywną przekąską. Przyrządzimy hamburgera. Nasza bułka będzie wypełniona pełnowartościowymi składnikami, a do tego pokażemy, jak zrobić domowy ketchup.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 139 (sezon 2 odc. 14) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Grunwaldu nie będzie. Rok 1422. ...

  Grunwaldu nie będzie. Rok 1422. Trwa wojna golubska. Krzyżacy zamykają się w zamku w Golubiu. Polacy przejmują list do Wielkiego Mistrza, w którym jest jasno napisane, że Zygmunt Luksemburczyk popiera zakon. Stanisław Ciołek (Daniel Mosior) wraca na Wawel. Zabawia Zofię (Maria Pawłowska) i jej gości opowieściami o Ginewrze i Lancelocie. Królewna Jadwiga (Maja Szopa) dostaje zaproszenie, ale, ale nie przyjmuje. Krzyżacki szpieg Herman (Robert Kowalewski) próbuje ją otruć. Zatrute pierniczki bierze jednak z tacy mały Fryderyk (Mikołaj Wachowski). W Krakowie złodziejski pojedynek Lecha (Mariusz Jakus) i Sławoja (Arkadiusz Smoleński). Lech idzie do łaźni i kradnie płaszcz Spytka z Melsztyna (Adam Rosa).

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2940 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  O poranku Renata i Dominika ...

  O poranku Renata i Dominika odkrywają, że w bistro nie ma prądu. Marcin chce od razu sprawdzić Stefaniaka, ale Majak mu to odradza. Ostrzega kolegę, że jeśli wykorzysta stanowisko, by pomóc swojej dziewczynie, może mieć na karku wydział wewnętrzny. Tymczasem Natalia i Cezary wylatują w końcu z Leą do Indii, żegnani na lotnisku przez Rawiczową, Małgorzatę i Jerzego. Klemens przejmuje kancelarię i zaskakuje Malwinę mówiąc, że ma zupełnie inną strategię niż Zwoleńska i nie zamierza kierować się zostawionymi przez nią wskazówkami. Kornel przeprasza Idę za rodzinny incydent w bistro, całą winą za kłótnię obarczając syna. Później do dziewczyny zagląda także Patryk i namawia ją na wspólną kolację. Jezierski senior odmawia przyjęcia w pracy listu poleconego z sądu, domyślając się, że chodzi o rozwód. Modrzycki od razu chwyta trop i zagląda do Sławki, by podpytać ją o męża.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /847/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 690 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Jacek jest coraz bardziej zazdrosny ...

  Jacek jest coraz bardziej zazdrosny o Piotra. W końcu jednak Wiśniewski informuje Mondrasiuków, że remont w jego mieszkaniu się skończył i może już wrócić do siebie.
  Kazia chce, żeby burmistrz pomógł jej przyspieszyć urzędowy bieg pewnej sprawy. Dzięki sprytowi Edytki, Szuwar pokornieje. Orłowski obiecuje zatrudnić Gałkową na stałe.
  Janusz zamierza nie dopuścić do zorganizowania turnieju jeździeckiego w Borowiku. Straszy Emilię komornikiem i wysyła Łysego, żeby udekorował stadninę. Łysego widłami przegania Karolina.

 • 18:20 Drugie pokolenie reportaż, reportaż, 2019
  Miejsce akcji to kanadyjskie Toronto. ...  Miejsce akcji to kanadyjskie Toronto. Odwiedzamy osoby o polskich korzeniach, którym udało się odnieść sukces poza granicami kraju. Są to przedsiębiorcy, działacze społeczni, politycy. Pokazujemy, jaki mają sposób na życie, co robią, by osiągać sukces.

 • 18:50 Kierunek Zachód - /263/ (Kierunek Zachód) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 19:10 Magazyn z Wysp - 290 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
  To piętnastominutowy, cykliczny magazyn o ...

  To piętnastominutowy, cykliczny magazyn o Polakach i dla Polaków mieszających w Wielkiej Brytanii. Autorzy programu pokazują najciekawsze wydarzenia polonijne na Wyspach. To tematy ważne zarówno dla młodej brytyjskiej Polonii, jak również starszej powojennej emigracji. W magazynie szeroko omawiane są tematy polskiej oświaty i kultury na Wyspach, ale też stosunków polsko - brytyjskich na płaszczyznach: politycznej i gospodarczej. W felietonie z cyklu Z kart historii brytyjskiej Polonii widzowie poznają sylwetki znanych Polaków, których los związany był z Wielką Brytanią.

 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 O mnie się nie martw s.II odc. 4/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2014
  Marcin kontynuuje swoje prywatne śledztwo ...


  Marcin kontynuuje swoje prywatne śledztwo w sprawie filmu krążącego po internecie. Tymczasem Zarzycki pokazuje mu nową wiadomość o kolejnym nagraniu. Wygląda na to, że podszywający się pod Marcina pirat drogowy jest tylko wykonawcą czyjegoś zlecenia. Marcin prosi o pomoc Laurę, która przypomina mu sprawę sprzed kilku lat. Krzyśkowi nie daje spokoju zagadka - od kogo dziewczynki dostały pacynki. Jego podejrzenia podają na Marcina, który na pewno próbuje zaskarbić sobie ich sympatię. Krzysiek nie zamierza tego bagatelizować. Zjawia się w kancelarii, by po męsku rozmówić się z Marcinem. Akurat trwają negocjacje handlowe. Zostaje nagrany przez Martę. Film z zajścia trafia do Ingi w momencie wykładów.

 • 21:20 O mnie się nie martw s.II odc. 5/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Iga czuje się coraz bardziej ...


  Iga czuje się coraz bardziej osaczona powracającą przeszłością. Ukrywa przed Krzyśkiem i córkami pojawienie się Filipa Bonnet, ale Marcin rozwiewa stanowczo jej złudzenia, że sprawa przejdzie bez echa. Filip ma prawo do widzenia córki. Podczas szkolenia adwokatów Marcin spotyka Magdę Gadomską, koleżankę ze studiów, która właśnie wróciła z zagranicy. Nie wie, że Magda jest pełnomocnikiem Filipa Bonneta, tak samo jak Magda nie wie nic o pomocy prawnej, jakiej Marcin udziela Idze. A tym czasem Filip przychodzi do mieszkania Igi i spotyka się z Krzyśkiem. Konfrontacja kończy się gwałtowną rejtejadą Filipa i wściekłą zapowiedzią kroków prawnych przeciwko Idze.

 • 22:10 Campo di Fiori film dokumentalny, film dokumentalny, 2012
  19 kwietnia 1943 roku wybucha ...

  19 kwietnia 1943 roku wybucha powstania w Getcie Warszawskim. Dokument pokazuje dramat walczących, a z drugiej strony muru na placu Krasińskich - karuzela i ludzie. Jedni obserwują płonące getto, inni kręca się na karuzeli. Autentyczne wydarzenie z okupowanej warszawskiej ulicy we wspomnieniach naocznych świadków - uratowanych z getta Żydów i Polaków, opowiedziane przez Czesława Miłosza w wierszu "Campo di Fiori". W filmie fragment czyta sam poeta. Powstanie w Getcie Warszawskim i okupacja we wspomnieniach m.in. Marka Edelmana, Czesława Miłosza, Wiesława Zdorta, Adiny Blady - Szwajgier, naczelnika Szarych Szeregów - Stanisława "Orszy" Broniewskiego, Ewy Berberyusz, Barbary Zbrożyny, Feliksa Tycha, Marii Leszczyńskiej.

 • 22:40 Wróżka z getta reportaż, reportaż, 2007
  11 kwietnia 2007 r. ...


  11 kwietnia 2007 r. w warszawskim Domu Małego Dziecka im. Baudouina przy ul. Nowogrodzkiej odbyła się niezwykła uroczystość: decyzją Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu 97 - letnia Irena Sendlerowa została najstarszym w historii Kawalerem Orderu Uśmiechu. Z wnioskiem o przyznanie jej tego pięknego odznaczenia wystąpił 15 - letni Szymon Płóciennik, uczeń gimnazjum z Zielonej Góry. On też zainicjował w swojej szkole akcję informacyjną na temat holocaustu, uznawszy, że jego rówieśnicy niewiele wiedzą na ten temat. Szymon napisał list do Ireny Sendlerowej i po paru tygodniach otrzymał od niej serdeczną odpowiedź oraz książkę o niej "Matka dzieci holocaustu - historia Ireny Sendlerowej" pióra Anny Mieszkowskiej, z dedykacją bohaterki.Reportaż ukazuje okoliczności przyznania tego odznaczenia, zawiera relację z uroczystości i migawki ze spotkania pani Ireny z wychowankami domu dziecka oraz z Szymonem Płóciennikiem. Przypomina też, poprzez wypowiedzi wielu osób, sylwetkę tej wciąż pogodnej, pełnej ciepła, optymizmu i życzliwości wobec innych "siostry Jolanty", bo tak nazywano w czasie okupacji Irenę Sendlerową. Ta drobna, niepozorna kobieta, w okresie wojny pracownica miejskiego ośrodka pomocy społecznej, zaczęła pomagać Żydom na długo przed powstaniem warszawskiego getta. W grudniu 1942 r. świeżo utworzona Rada Pomocy Żydom "Żegota" mianowała ją szefową wydziału dziecięcego. Jako pracownik ośrodka pomocy społecznej Irena Sendlerowa miała przepustkę do getta. Dzięki swojej odwadze i poświęceniu, którymi zaraziła także innych, współpracujących z nią ludzi, zdołała uratować aż 2, 5 tys. żydowskich dzieci. Nigdy jednak nie uważała siebie za bohaterkę i nadal powtarza, że robiła tylko to, co należało robić. Nie mogła bowiem obojętnie patrzeć na bezmiar krzywd, zbrodni i cierpienia.
  W reportażu mówią o niej m.in.: Joanna Sobolewska - Pyz ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, dr Jacek Leonciak - historyk PAN, Janina Zgrzembska - córki pani Ireny, Anna Mieszkowska oraz Katarzyna Ludwiniak - nauczycielka z gimnazjum, które wystąpiło o przyznanie mu imienia Ireny Sendlerowej. Uczniowie osobiście poznali panią Irenę, byli pod wrażeniem tego spotkania. Pani Katarzyna prowadzi z kolei z uczniami zajęcia przybliżające im kulturę żydowską. Uczy je tolerancji, przełamuje uprzedzenia i stereotypy, budzi pragnienie poznania tego, co przez wieki stanowiło ważny element naszej kultury. Trudno o lepszą patronkę takich inicjatyw niż właśnie Irena Sendlerowa, jedna ze Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /847/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Z Andrusem po Galicji - Boguchwała , magazyn, 2019
  Boguchwała, mimo że sąsiaduje z ...


  Boguchwała, mimo że sąsiaduje z Rzeszowem, zachowała swoją niepowtarzalną odrębność i o tym opowiada ten odcinek.

 • 01:00 Magazyn z Wysp - 290 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
  To piętnastominutowy, cykliczny magazyn o ...

  To piętnastominutowy, cykliczny magazyn o Polakach i dla Polaków mieszających w Wielkiej Brytanii. Autorzy programu pokazują najciekawsze wydarzenia polonijne na Wyspach. To tematy ważne zarówno dla młodej brytyjskiej Polonii, jak również starszej powojennej emigracji. W magazynie szeroko omawiane są tematy polskiej oświaty i kultury na Wyspach, ale też stosunków polsko - brytyjskich na płaszczyznach: politycznej i gospodarczej. W felietonie z cyklu Z kart historii brytyjskiej Polonii widzowie poznają sylwetki znanych Polaków, których los związany był z Wielką Brytanią.

 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (27) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szef kuchni, Jurek Sobieniak przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
  "Pytanie dnia" to rozmowa i ...

  "Pytanie dnia" to rozmowa i prośba o skomentowanie aktualnych wydarzeń dnia przez zaproszonego gościa. Emisja bezpośrednio po głównym wydaniu programu informacyjnego ma związek z charakterem problematyki poruszanej w każdym odcinku.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Na dobre i na złe - odc. 915 Przeszłość na nowo serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Rajmund znów spotyka się z ...

  Rajmund znów spotyka się z Sarą i zastawia na oszustkę sprytną pułapkę. Falkowicz ma tymczasem przeprowadzić w Leśnej Górze nowatorską operację: przeszczep jądra u młodego żołnierza, który uległ wypadkowi na poligonie. Żona dawcy – którym jest dowódca chłopaka, odpowiedzialny za jego kalectwo - od początku jest jednak zabiegowi przeciwna. Pod opiekę Radwana trafia dziewczyna w ciąży, która właśnie wyszła z zakładu karnego i zaczęła obficie krwawić. Chorej towarzyszy koleżanka zza krat – Iga Kaczorowska - która jest lekarką i która zdobywa etat w Leśnej Górze jako internistka i reumatolog, ukrywając przed Agatą, że ma na koncie wyrok i ostatnie dwa lata spędziła w więzieniu. A gdy doktor Kaczorowska zaczyna pracę, okazuje się, że ukrywa jeszcze jeden sekret. Okazuje się, że dobrze zna profesora Markiewicza.

 • 03:10 Zatoka szpiegów - odc. 2 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Franz odwiedza Dom Szwedzkiego Marynarza, ...

  Franz odwiedza Dom Szwedzkiego Marynarza, gdzie dowiaduje się, że jego ojcem jest Polak o nazwisku Kurkowski. Pastor Eriksson przekazuje mu list, w którym ojciec prosi, żeby w trudnym czasie wojny syn potrafił zachować się przyzwoicie. Na ulicy Franza napadają uzbrojeni złodzieje, ale jeden z nich, Staszek, okazuje się jego dawnym kolegą. Franz odwiedza matkę i chce dowiedzieć się czegoś więcej o swoim prawdziwym ojcu, ale ona unika rozmowy. Potem jednak spotyka się z synem i przyznaje, że kochała kiedyś Kurkowskiego, ale sądziła, że zginął na morzu. Wtedy związała się z Lotharem, który zaopiekował się nią i jej małym synem Franzem. Nie ujawnia synowi, że prawdziwą motywacją do związku z Niemcem były groźby ojca, który chciał ją wydziedziczyć. Na molo do Franza zagaduje przypadkowy mężczyzna i zostawia mu aparat szpiegowski z adresem skrzynki kontaktowej. Franz rozumie, że to wysłannik Johanna, jest na niego wściekły, ale ten przypomina mu, że musi wykonać zadanie, jeśli nie chce być posądzony o zabicie Anny. Żeby zdobyć informacje, których potrzebuje aliancki wywiad, Franz uwodzi Ilsę, sekretarkę komandora Kesslera. Wynajmuje Staszka, żeby upozorował napad na dziewczynę, a Franz przychodzi jej na ratunek. Następnego dnia Franz odwiedza ją z kwiatami. Poznaje wtedy Gretę, piękną żonę Kesslera, której wpada w oko. Franz i Ilse lądują w łóżku, ale sekretarka twierdzi, że nie ma dostępu do tajnych dokumentów, które Kessler trzyma w swoim prywatnym domu.
  Engel, kolega Franza z SS, odwiedza go z informacją, że namierzył polskiego szpiega, brata więźnia, który otruł się, gdy przesłuchiwał go Franz. Odnalezienie go mogłoby nieco podreperować reputację Franza. Muszą się jednak spieszyć, żeby go przesłuchać, bo ma zostać zabity w ramach Intelligenzaktion. Na miejsce docierają jednak za późno, kiedy więźniowie są już rozstrzeliwani. Do Franza dociera, jak bardzo okrutne są działania niemieckiej armii wobec polskiej ludności. Razem z Engelem jadą na bal z okazji kapitulacji Francji, na który Franza zaprosiła zauroczona nim żona Kesslera. Podczas balu Franz z Ilse wymykają się na seks. On wykorzystuje sytuację, żeby wkraść się do gabinetu Kesslera i zrobić zdjęcia tajnym dokumentom z nazwami okrętów, które w najbliższym czasie przypłyną do Gdyni. Przekazuje zdjęcia do skrzynki kontaktowej polskiego wywiadu. Johann informuje go, że jest wolny i nie musi już dla nich pracować. Przypomina mu jednocześnie o okrucieństwie niemieckiej armii i jego polskim pochodzeniu. Proponuje mu przejście na stronę aliantów. Franz jest rozdarty.

 • 04:05 Gołas, absolutnie! film dokumentalny, film dokumentalny, 2016
  Film dokumentalny o Wiesławie Gołasie ...

  Film dokumentalny o Wiesławie Gołasie z okazji jego 85. urodzin. W programie: rozmowy z Wojciechem Młynarskim, Magdaleną Zawadzką, Ireną Kwiatkowską, Ryszardem Nawrockim, Franciszkiem Pieczką, Janem Kobuszewskim, Romanem Dziewońskim, Jarosławem Kilianem oraz wizyta w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Polskim, a także wywiad z Wiesławem Gołasem. Zamiarem twórców programu jest ukazanie osobowości aktora, poznanie jego przemyśleń o sztuce, aktorstwie, dotarcie do sekretu artystycznego rzemiosła i kunsztu Wiesława Gołasa. W programie pojawi się także jego córka, Agnieszka Gołas - Ners, autorka książek "Na Gołasa" i "Gołas". Struktura programu zakłada zilustrowanie opowieści o aktorze piosenkami z Kabaretu Starszych Panów, Kabaretu Dudek, filmów: "Ogniomistrz Kaleń", "Chudy i inni", "Jak być kochaną", "Lalka", "Zezowate szczęście", "Upał", "Żona dla Australijczyka", "Dzięcioł", "Czterej pancerni i pies", "Droga", "Kapitan Sowa na tropie". Przedstawienia teatralne: "Parady", "Zemsta", "Kto uratuje wieśniaka", "Wędrówki Mistrza Kościeja", "Grube ryby", "Zaczarowana królewna". Kroniki PKF, kadry z filmu Jerzego Ziarnika "Co to jest Dudek?" Dokument o Gołasie ma za zadanie przypomnieć wielką postać polskiego kina, teatru i kabaretu, zaprezentować bogactwo środków aktorskiego wyrazu, poznać opinię o świecie, ludziach i życiu. W dorobku autorki "Gołasa, absolutnie!", Ewy Haczyk - Plumley, pracującej na stałe w Brukseli, są dwa programy telewizyjne dla TVP1 z 2006 roku: "Kapitan" (o Włodzimierzu Lubańskim) oraz "Serenada dla wędrowca" (o Ericu - Emmanuelu Schmitcie), a także filmy krótkometrażowe "Słomkowy kapelusz" (2010) i Lipstick (2013).

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2940 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  O poranku Renata i Dominika ...

  O poranku Renata i Dominika odkrywają, że w bistro nie ma prądu. Marcin chce od razu sprawdzić Stefaniaka, ale Majak mu to odradza. Ostrzega kolegę, że jeśli wykorzysta stanowisko, by pomóc swojej dziewczynie, może mieć na karku wydział wewnętrzny. Tymczasem Natalia i Cezary wylatują w końcu z Leą do Indii, żegnani na lotnisku przez Rawiczową, Małgorzatę i Jerzego. Klemens przejmuje kancelarię i zaskakuje Malwinę mówiąc, że ma zupełnie inną strategię niż Zwoleńska i nie zamierza kierować się zostawionymi przez nią wskazówkami. Kornel przeprasza Idę za rodzinny incydent w bistro, całą winą za kłótnię obarczając syna. Później do dziewczyny zagląda także Patryk i namawia ją na wspólną kolację. Jezierski senior odmawia przyjęcia w pracy listu poleconego z sądu, domyślając się, że chodzi o rozwód. Modrzycki od razu chwyta trop i zagląda do Sławki, by podpytać ją o męża.

 • 05:30 Wędrowiec Polski - Tarnów cykl reportaży, reportaż, 2023
  Cykl programów, którego celem jest ...

  Cykl programów, którego celem jest przybliżenie historii, tradycji, kultury różnych regionów Polski. Ten niekonwencjonalny, kulturalny przewodnik po Polsce prowadzi poeta, literaturoznawca i krytyk literacki, Krzysztof Koehler.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv