TVP Polonia - Program TV na środę 21 czerwca 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:30 Perły Bałtyku - Półwysep Helski serial dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Bałtyk jest pełen tajemnic. Te ...

  Bałtyk jest pełen tajemnic. Te najciekawsze ukrywa głęboko w swojej toni i wysoko ponad nią. To najmłodsze morze świata, które nieustannie się zmienia. W jednym milimetrze bałtyckiej wody żyje ponad 5 milionów organizmów. Bo Bałtyk, wbrew wszystkiemu - nie umiera. Życie w nim dopiero nabiera rozpędu. Dr Andrzej Kruszewicz postanawia przyjrzeć się mu z bliska.
  Odc. 3 Mierzeja Helska to jeden z najbardziej zdumiewających półwyspów na świecie. Ta ogromna ściana piasku odchodzi od lądu i wbija się w głąb morza. Z lotu ptaka przypomina kosę. Oddziela wzburzony Bałtyk od Zatoki Gdańskiej i spokojnej Zatoki Puckiej.

 • 07:00 Qulszoł - kulinarne potyczki magazyn kulinarny, magazyn, 2023
 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:40 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2023
  Informacyjno - publicystyczny program przygotowywany ...

  Informacyjno - publicystyczny program przygotowywany przez polskich dziennikarzy mieszkających we Lwowie. To spojrzenie na sytuację i wydarzenia na Ukrainie oczami żyjących tam Polaków. Magazyn ma styl serwisu informacyjnego. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że przeważającą część programu stanowią tematy związane z obroną Ukrainy i sytuacją ludności napadniętego kraju, w tym również polskiej mniejszości. Dziennikarze relacjonują również pomoc humanitarną i militarną, która z Polski trafia na Ukrainę, a także zaangażowanie polskich władz i polityczne wsparcie jakiego na arenie międzynarodowej Polska udziela Ukrainie. W magazynie cały czas poruszane są też ważne dla Polaków tematy takie jak: sytuacja polskiej mniejszości, edukacja w polskich szkołach, kultura, pamięć o bohaterach i dbanie o ważne miejsca polskiej historii na terenie Kresów.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2773 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian znajduje pretekst, by znowu ...

  Damian znajduje pretekst, by znowu umówić się z Beatą. W pracy wyznaje Aro, jak bardzo mu na tej znajomości zależy. Gdy wieczorem para znów trafia do sypialni, nieoczekiwanie w domu Wójcika zjawia się jego matka, Bogusia, która mówi, że właśnie wyszła z odwyku i nie ma gdzie mieszkać. Sebastian trenuje w domu choreografię do pierwszego tańca na weselu, a później zabiera Dominikę do wypożyczalni sukien ślubnych. Na miejscu narzeczeni wpadają na Kamę i Stawickiego. Marcin informuje Bruna, że policja odzyskała w końcu pieniądze z okupu. Biznesmen wybucha radością, podobnie jak Karolina, która wciąż obwinia się o to, że pomagała Rafałowi.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Ojciec Mateusz - odc. 218 (Ojciec Mateusz XVII odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Mateusz i Babcia znajdują na ...

  Mateusz i Babcia znajdują na poboczu porzucony furgon. Słyszą szczekanie psa. W rowie znajdują nieprzytomną Teresę Norską. Pies kieruje ich uwagę na zagajnik. Znajdują tam Marka Jarosza z kulą w piersi. Norska trafia do szpitala. Policjanci ustalają, że została potrącona przez porzucony furgon. Możejko jedzie do firmy Jarosza, która zatrudnia więźniów. Pracownik zeznaje, że szef odwoził często do więzienia Monikę Niewiadomską. Nocul rozmawia z Mateuszem o sprawie. Okazuje się, że kobieta złożyła fałszywe zeznania. Mateusz przyznaje, że to on podrzucił ją pod zakład karny. Możejko zaczyna nauki przedmałżeńskie. Mateusz odwiedza zakład Jarosza. Jest świadkiem kłótni dwóch pracownic.

 • 13:05 Ojciec Mateusz - odc. 219 (Ojciec Mateusz XVII odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Paweł Lipka, właściciel warsztatu samochodowego, ...

  Paweł Lipka, właściciel warsztatu samochodowego, odbiera przesyłkę. W środku znajduje sznur uformowany na pętlę szubienicy. Mateusz odwiedza warsztat. Prosi Marysię, by zagrała na skrzypcach na ślubie. Mirek, mechanik, ciągle wydzwania do Marysi. Podczas kolacji w domu Lipków dochodzi do zwarcia. Pogotowie energetyczne stwierdza, że ktoś grzebał przy szafce z korkami. Lipka znajduje otrutego psa i znajduje w szafce elektrycznej ułamaną plastikową główkę laleczki.

 • 14:00 Polska Norwida film dokumentalny, film dokumentalny, 2021
  W filmie dokumentalnym zobaczymy miejsca ...

  W filmie dokumentalnym zobaczymy miejsca związane z wielkim artystą. Gdzie urodził się przyszły poeta, a gdzie spędził dzieciństwo po wczesnej śmierci matki? Jakie miejsca odwiedzał Norwid w Warszawie podczas studiów i z kim się przyjaźnił? Dlaczego Norwid postanowił dwukrotnie odbyć podróż po ziemiach polskich i jaki ta podróż miała wpływ na jego twórczość? Jak na twórczości poety odcisnął się pobyt w Krakowie, ostatnim polskim mieście, w którym przebywał przed emigracją? Jakie miejsca odwiedzał w stolicy Francji, z kim się przyjaźnił, jak wyglądały ostatnie lata życia poety? Twórcy filmu starali się pokazać, na czym polegał fenomen Norwida. To że był on m.in. poetą pokolenia Kolumbów, a następnie Żołnierzy Wyklętych i jaki wpływ miała twórczość Norwida na młodego Karola Wojtyłę, skoro będąc już papieżem Janem Pawłem II, wielokrotnie odwoływał się do słów poety.
  O tych sprawach mówią w filmie znani norwidolodzy: prof. Józef Fert, prof. Marek Stanisz, prof. Wojciech Kudyba. Fragmenty poezji Norwida czyta jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorów Jerzy Trela. Usłyszymy muzykę Czesława Niemena i Przemysława Gintrowskiego. Po miejscach szczególnie ważnych w życiu artysty oprowadzają trzej przewodnicy: prof. Wiesław Rzońca w Warszawie, aktor Radosław Krzyżowski w Krakowie i prof. Michał Masłowski w Paryżu.


 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:20 Animowanki - Agatka serial animowany, film animowany, 2015
  Animacja adresowana do dzieci młodszych, ...

  Animacja adresowana do dzieci młodszych, choć z powodzeniem może być oglądana także przez dzieci starsze. Każdy z odcinków opowiada jedną z przygód sześcioletniej dziewczynki o imieniu Agatka, która mieszka z rodzicami, starszym bratem Julkiem i chomikiem Cezarym w niewielkim domku na przedmieściu. Akcja każdego odcinka rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, jednak jego główna część dzieje się już w świecie wykreowanym przez wyobraźnię dziewczynki.

 • 15:30 Mami Fatale, seria 1 - Niesamowita historia Mami Fatale, odc. 13 serial animowany, film animowany, 2012
  Film o zręcznej kucharce, której ...

  Film o zręcznej kucharce, której towarzyszą mały psiak i prosiaczek. Mami przyrządza potrawy z warzyw uprawianych we własnym ogrodzie, "doprawiając" szczyptą wyobraźni i wysmakowanego humoru. Narratorem jest Robert Makłowicz.

 • 15:40 GO - TU magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Sycący, kremowy i przepyszny. Mowa ...

  Sycący, kremowy i przepyszny. Mowa o budyniu. Pokażemy Wam, jak go przygotować samodzielnie.

 • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2773 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian znajduje pretekst, by znowu ...

  Damian znajduje pretekst, by znowu umówić się z Beatą. W pracy wyznaje Aro, jak bardzo mu na tej znajomości zależy. Gdy wieczorem para znów trafia do sypialni, nieoczekiwanie w domu Wójcika zjawia się jego matka, Bogusia, która mówi, że właśnie wyszła z odwyku i nie ma gdzie mieszkać. Sebastian trenuje w domu choreografię do pierwszego tańca na weselu, a później zabiera Dominikę do wypożyczalni sukien ślubnych. Na miejscu narzeczeni wpadają na Kamę i Stawickiego. Marcin informuje Bruna, że policja odzyskała w końcu pieniądze z okupu. Biznesmen wybucha radością, podobnie jak Karolina, która wciąż obwinia się o to, że pomagała Rafałowi.

 • 16:25 Kierunek Zachód - /221/ (Kierunek Zachód) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2023
 • 16:40 Magazyn z Wysp - 248 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2023
 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 13/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1991
  Agenci naprowadzają polski wywiad na ...

  Agenci naprowadzają polski wywiad na Leberów w Gdańsku. Leber - dawniej Wicherek - to dezerter z WP. Uciekł do Berlina, stamtąd przybył do Gdańska. Jego córka Ewa skończyła w Berlinie kurs organizowany przez Relkego. Tropiąc Ewę, Czarek trafia na realizowany w tajemnicy pomysł polskiego generała, który na poligonie pod Inowrocławiem kazał wybudować makietę fragmentu miasta. Ulubieńcem generała jest dr Patera. Czarek ma jeszcze dwie pozornie luźne informacje. Pierwszą, że Niemcy w ścisłej dyskrecji wewnątrz gmachu prezydium niemieckiej policji w Gdańsku, wbudowują dodatkowe ściany i kraty. Drugą, że w Królewcu kompanie szturmowe ćwiczą walki na makietach miasta. Sprawa się wyjaśnia. Generał jest nienawidzącym Niemców głupcem. Patera, agent Abwehry, wmówił mu pomysł przyłączenia Gdańska do Polski przez sprawne wdarcie się do miasta i gmachu prezydium policji. Makiety w Królewcu i pod Inowrocławiem są wierną kopią odnośnego fragmentu Gdańska. Zaskoczony w przebudowanym prezydium generał znajdzie się w niewoli jako żywy dowód prowokacji polskiej wobec Niemiec.

 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /654/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Blondynka s.IV - odc. 43 (seria IV, odc. 4) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Po wyjeździe Krisa i Antka ...

  Po wyjeździe Krisa i Antka Sylwia przeżywa trudne chwile. Przyjaciele układają plan wyciągnięcia jej z depresji. Przygotowania do budowy skansenu i ośrodka wypoczynkowego nabierają tempa. Rychterowa stopniowo odkrywa karty przed wójtem. Traczyk mimo pewnych obaw przyjmuje zaproszenie do wspólnego interesu.

 • 21:10 Blondynka s.IV - odc. 44 (seria IV, odc. 5) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  W Majakach nieoczekiwanie pojawia się ...

  W Majakach nieoczekiwanie pojawia się gość z całkiem niedalekiej przeszłości. Przypadkowe spotkanie na chwilę ożywia dawne sentymenty. Doktor Kubus nie ma jednak czasu na rozpamiętywanie starych uczuć, bo z prośbą o pomoc zwraca się do niej Oksana, która musi pilnie wyjechać na Ukrainę. Jasiunia prowadzi prywatne śledztwo na temat starosty Izabeli Rychter. Tymczasem
  Rychterowa nastaje, by doktor doprowadził do końca sprawę księdza Błażejczyka i zmusił go do wykonania jej polecenie.


 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - 30 lat disco polo koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  30 - lecie muzyki disco ...

  30 - lecie muzyki disco - polo. Na scenie występują: Boys, Piękni i Młodzi, Shazza, Masters, Top One, Milano, Czadoman, Mejk i inni. Koncert prowadzą Rafał Brzozowski, Karolina Pajączkowska, Iza Krzan i Norbi.

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 554 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  W domu Majewskich wszyscy są ...

  W domu Majewskich wszyscy są wykończeni nocnymi "koncertami" najmłodszego lokatora. Ewa popada w przygnębienie, jest pewna, że Marcel jej nienawidzi. Janusz zaczyna planować remont domu i przerobienie gabinetu na pokój dziecięcy. Lidia nie chce o tym słyszeć. Małgosia czuje się przeszczęśliwa. Przyjaciółka załatwiła jej internetowy wywiad ze słynnym podróżnikiem, Filipem Wrocławskim. Rozmowa nie układa się jednak po myśli młodej dziennikarki.

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /654/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Magazyn z Wysp - 248 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Na dobre i na złe - odc. 877 Ja jestem ja serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Bart odzyskuje po udarze przytomność, ...


  Bart odzyskuje po udarze przytomność, ale nie mówi i ma poważne problemy neurologiczne. W szpitalu otacza go opieką nie tylko żona, ale również matka, która sprowadza do Leśnej Góry na konsultację profesora Adama Markiewicza, dawnego mentora Barta, nieświadoma, że Artur od lat jest ze starszym kolegą skłócony i obaj się nie znoszą. Na OIOM - ie zjawia się też Amelia. Michał po zaginięciu Artioma cały czas wspiera Olenę. Tymczasem Ukrainiec próbuje znaleźć pracę na czarno, ale traci szansę na zarobek wskutek ataku paniki wywołanego zespołem stresu pourazowego. Mężczyzna na nowo zatrzymuje się w pustostanie, w którym nocował z Jagodą oraz innymi bezdomnymi. W pracy doktor Kosenko - wspólnie z Tretterem - zajmuje się córką Jagody i diagnozuje u małej zwężenie moczowodu, które bez operacji może prowadzić do uszkodzenia nerki. Matka dziecka jest tak przerażona, że po rozmowie z lekarzami wychodzi ze szpitala i odnalazłszy Artioma w ich wspólnym "domu" zaczyna planować ucieczkę z córką w Bieszczady. Gdy Olena i Michał orientują się, że Jagoda zniknęła, próbują dziewczynę odszukać...

 • 03:35 Dom pod Dwoma Orłami - Odcinek 10* serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość ...

  Liski przynosi Zofii wyczekiwaną wiadomość - znalazł jej syna. Jadą do Jeleniej Góry, jednak na miejscu zamiast Zbyszka, Zofia rozpoznaje w przedstawionym jej mężczyźnie... Wasylkę. Żeby uniknąć zdemaskowania ten sięga po broń, ale Liski jest szybszy. Później Zofia jedzie do Lwowa, udaje jej się spotkać z Aksinią. Kobieta opowiada, że Zbyszek przeżył rzeź, ale został złapany przez UPA. Później Wasylko upił kompanów i uwolnił go, a Zbyszek w zamian dał mu swoje dokumenty. Brat Zofii, Maurycy, także przeżył ukraińską rzeź. W zakładzie dla nieuleczalnie chorych Zofia spotyka kompletnie łysego, pozbawionego brwi i rzęs staruszka. Mimostarań, Zofii nie udaje się zabrać brata do Polski. Maurycy jako obywatel radziecki musi żyć i umrzeć w ZSRR. Do Wrocławia przyjeżdża Karl Weber. Jest już stary i żegnając się ze światem chciałby jeszcze raz pobyć w Domu pod Dwoma Orłami. Gdy Karl widzi młodą Helenę, poznaje natychmiast córkę ukochanej siostry. Zofia i Karl umawiają się na następny dzień, ale Karl umiera w nocy w hotelowym pokoju. Ponad półwieku później Paul przylatuje z Ukrainy do Wrocławia. On i Marianną nie są już tą samą beztroską, szczęśliwą parą. Teraz skupiają się na tym, czego się dowiedzieli o przeszłości swoich rodzin. Marianna uważa, że Helena nie może dłużej bać się okazywania bólu, który paraliżował ją przez całe życie. Wyrzucanie z pamięci niemieckiej przeszłości było na nic. Marianna wyznaje matce swoje głębokie uczucie, ale w języku niemieckim. Ujawnienie prawdy wszystkim przynosi ulgę.

 • 04:30 Barwy szczęścia - odc. 2773 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian znajduje pretekst, by znowu ...

  Damian znajduje pretekst, by znowu umówić się z Beatą. W pracy wyznaje Aro, jak bardzo mu na tej znajomości zależy. Gdy wieczorem para znów trafia do sypialni, nieoczekiwanie w domu Wójcika zjawia się jego matka, Bogusia, która mówi, że właśnie wyszła z odwyku i nie ma gdzie mieszkać. Sebastian trenuje w domu choreografię do pierwszego tańca na weselu, a później zabiera Dominikę do wypożyczalni sukien ślubnych. Na miejscu narzeczeni wpadają na Kamę i Stawickiego. Marcin informuje Bruna, że policja odzyskała w końcu pieniądze z okupu. Biznesmen wybucha radością, podobnie jak Karolina, która wciąż obwinia się o to, że pomagała Rafałowi.

 • 05:00 Emigracja serc. Polki w Czarnogórze. reportaż, reportaż, 2022
  W reportażu swoje historie miłosne ...

  W reportażu swoje historie miłosne i rodzinne opowiadają przedstawicielki kilku pokoleń Polek, które poszły za głosem serca. Mówią o swoim życiu w nowym miejscu, wyzwaniach przed jakimi stanęły, różnicach kulturowych, tęsknocie za krajem, wychowywaniu dzieci w dwujęzycznych rodzinach i kultywowaniu polskich tradycji. Bohaterką tej opowieści jest Wanda Vujisić, jedna z niewielu Polek, które po przeprowadzce do Czarnogóry podjęły pracę i kontynuowały karierę zawodową. Obecnie jest założycielką i prezes działającego od 2003 roku Stowarzyszenia Polaków Zamieszkałych w Czarnogórze. Historię swojej miłości opowiadają także poetka i rzeźbiarka Marzena Pericić i jej mąż Sado. Różne aspekty życia w Czarnogórze, kiedyś i dziś poruszają w swoich opowieściach Teresa Medojević,
  Anita Burzanović, Teresa Obradović, Elżbieta Turković i Marta Borowiec - Jokić.
  Reportaż "Emigracja serc" to czasem zabawna, częściej słodko - gorzka, ale zawsze pełna wzruszeń, emocjonalna opowieść Polek, które postawiły na miłość, ale nie zapomniały o swoich korzeniach. Kultywują polskie tradycje i podtrzymują więzi z Polską.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv