TVP Polonia - Program TV na środę 24 kwietnia 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /851/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 06:30 Stacja Arktyka - Pacjent ocean cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Oceanografia to dział hydrologii badający ...

  Oceanografia to dział hydrologii badający oceany ziemskie w sposób interdyscyplinarny - metodami fizyki, chemii, biologii oraz innych nauk o Ziemi, takich jak meteorologia. Jej interdyscyplinarność doskonale oddaje ducha wszystkich badań prowadzonych w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Dokumentaliści towarzyszą z kamerą pracującemu w Polskiej Stacji Polarnej oceanografowi w zbieraniu danych do badań oceanograficznych. W trakcie wyprawy w morze za pomocą wind pobrane zostaną próbki i oceanografowie wyciągną pozostawioną tam rok wcześniej specjalistyczną aparaturę do zbierania danych. Następnie wszystkie próbki naukowcy wstępnie zbadają w laboratorium morskim mieszczącym się w stacji badawczej, a także przygotują zebrane materiały do wysłania do Polski, do dalszych badań. Skład chemiczny oceanu, osady, mikroplastiki - to wszystko znajduje się w zakresie zainteresowań polarnych oceanografów. Dlaczego? O tym opowie kierownik Zakładu Badań Polarnych, dr hab. Mateusz Moskalik.

 • 07:00 Okrasa łamie przepisy - Pesto, salsa czy sałsza magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa ...

  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa na swój kulinarny warsztat weźmie zielone sosy z ziół, młodych pędów czy owoców zwane też salsami lub po staropolsku "sałszami". Niemal w każdym polskim sklepie możemy dziś nabyć włoskie pesto, czyli sos z zielonych liści świeżej bazylii, sera, orzechów i oliwy. I wydaje nam się, że to Włosi zawsze mieli kuchnię lekką, warzywną, a dawni Polacy objadali się wszelkiego rodzaju tłustym mięsiwem. Nic bardziej mylnego, w diecie naszych przodków dominowały warzywa, owoce czy rośliny strączkowe z własnego ogródka. Mięsa jedzono od święta. Co więcej, po długiej zimie, kiedy to jedzono solone ryby czy mięsa, które trzeba było długo moczyć i rozbijać przed spożyciem, wiosną apetyt na nowalijki był ogromny. Przykładem takiej tęsknoty jest choćby tzw. "sałsza" czyli salsa z zielonego żyta z zielnika Szymona Syreniusza z 1613 roku. Młode żyto rozcierano z grzankami i dodawano do tej masy ocet, sól, pieprz oraz imbir. Jak stwierdzał sam autor "bez wszelakiego kosztu będzie przysmak do mięsa, do ryb". Mamy tu coś w rodzaju to staropolskiego pesto. W innym przepisie z wydanego w 1540 roku "Kuchmistrzostwa" natkę pietruszkę, młode listki liście szałwii i babki rozcierano z dodatkiem miodu, cynamonu i pieprzu, uzyskując tak ceniony słodko - korzenny posmak. Propozycje Karola Okrasy: 1/ Zupa pomidorowa z salsą z czosnku niedźwiedziego; 2/ Pieczony z korzennym mięsem mielonym chleb, podany z salsą z zielonych orzechów z syropu; 3/ Pieczone na grecki sposób ruloniki ze schabu podane z salsą z mięty, papryki, ogórka i sera feta.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2944 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Hubert szykuje się z córką ...


  Hubert szykuje się z córką na wyjazd do USA i odwiedziny u Klary. Marysia wyraźnie ma nadzieję, że zostaną razem nie tylko na wakacje, ale już na stałe. W związku z tym Emil obawia się, że razem z matką znów straci dach nad głową. Joasia radzi w końcu Hubertowi, by jednak zawalczył w Ameryce o swoje małżeństwo, ale chłopak zapewnia nową ukochaną, że do niej powróci. Pocałunek ojca z "ciocią" widzi przypadkiem Marysia i jest w szoku. Tymczasem Regina znów występuje w hotelu. Mimo że wcześniej pokłóciła się z Frankiem, jest rozczarowana, że mąż w ogóle jej nie wspiera. Jest skupiony wyłącznie na własnej karierze. Za to Łukasz odkrywa, że przy domu Małgorzaty i Jerzego nie wykonano prac drenażowych, choć z dokumentacji wynika coś innego i żąda, by w firmie powołano wewnętrzny audyt. Klemens w imieniu poszkodowanych mieszkańców osiedla sugeruje, że sprawą awarii powinna zająć się prokuratura. W finale Sadowskiego odwiedza Modrzycki z dowodami na to, że doszło do przekrętu.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:25 Operacja zdrowie - magazyn medyczny magazyn medyczny, magazyn, 2024
  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne ...

  Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce. Każdy odcinek - to inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy prezentują dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy przybliżają również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie, a będące światowymi odkryciami naukowymi.

 • 12:50 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 302 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Na plebanii zamieszanie, wszyscy czekają ...

  Na plebanii zamieszanie, wszyscy czekają na przyjazd Michała z ciemnoskórą Lucy. Babcia na tę okazję nauczyła się nawet kilku słów po angielsku. Lucy jest przedszkolanką i instruktorką tańca. Dzięki niej Michał nie tylko znalazł stałą pracę, ale zaczął studiować. Domownicy witają ich z radością. Matka Dziubaka jest w Sandomierzu. Ponieważ syn nie odbiera, idzie na komendę i koniecznie chce go widzieć. Nocul mówi jej, że Dziubak jest chory, ma ospę. Razem jadą do jego mieszkania. Michał i Lucy idą na spacer, a potem do klubu. Dziewczyna od razu rusza na parkiet, zaczepia ją pijany Jarek. Michał zamawia piwo i widzi dawną dziewczynę Patrycję z chłopakiem, Mirkiem. Lucy nie może pozbyć się Jarka. Michał rusza na pomoc.

 • 13:40 Ojciec Mateusz s.XXIII - Odc. 303 (Ojciec Mateusz S. XXIII, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Morus znów pojawia się w ...

  Morus znów pojawia się w Sandomierzu, tym razem informuje Możejkę, że razem z zespołem muszą wziąć udział w Konkursie Piosenki Policyjnej Komend Powiatowych, organizowanym pod egidą Komendy Głównej w Warszawie. Komendant nie kryje przerażenia, nie może jednak odmówić by nie stracić stanowiska. Policjanci dzielą się w pary i zaczynają przygotowywać repertuar. Nocul z Dziubakiem proszą o pomoc Mateusza. Mateusz prowadzi nauki przedmałżeńskie. Jedną z par są Andrzej i Eliza. Ona jest wykształconą wokalistką, on bogatym deweloperem. Biznesmen wierzy, że po ślubie ukochana rzuci śpiewanie i zajmie się domem. Kiedy Andrzej widzi na mieście plakaty informujące o koncercie Elizy, jest zły i jedzie do Domu Kultury. Dochodzi do kłótni. Natalia napisała piosenkę dla Nocula i Dziubaka, razem próbują śpiewać na plebanii, Pluskwa przysłuchuje się z zażenowaniem. Wieczorem na posterunek przychodzi Eliza, by pomóc w próbach śpiewu. Pojawiają się też Mateusz i Natalia z niespodzianką. Wszyscy prezentują swoje piosenki. Gibalski z Marczakiem rapują, Możejko wykonuje rzewny utwór. Na widowni Domu Kultury siedzi Morus oraz ubrany w uniform galowy nadinspektor policji. Jest wyraźnie znudzony występami. Ożywia się, gdy na estradzie pojawia się Pluskwa w mundurze policjanta. Na scenie wystąpi również Andrzej Rosiewicz ze znanym przebojem "Chłopcy radarowcy".

 • 14:35 Jedyny taki duet na świecie film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Filmowa opowieść o jedynym kobiecym ...


  Filmowa opowieść o jedynym kobiecym duecie dyrygenckim na świecie. Zawód dyrygenta to przede wszystkim męska profesja. Istnieją duety męskie, ojciec - syn. Duet matka - córka istnieje tylko w Polsce. Dwie wybitne dyrygentki światowej sławy: Agnieszka Duczmal i jej córka Anna Duczmal - Mróz.

 • 15:35 Animowanki - Pamiętnik Florki s.II serial animowany, film animowany, 2014
  Podczas spaceru Florka z babcią ...


  Podczas spaceru Florka z babcią znajdują na ulicy porzuconego starego misia. Namówiona przez Florkę babcia zgadza się wziąć go do domu, uprać i naprawić, co daje początek rozmowom o tym, co jest lepsze - stare czy nowe? Czy lepiej być małym, czy dorosłym? Czy nowe zabawki są lepsze niż stare? Aby znaleźć odpowiedź Florka idzie z babcią do muzeum, a także próbuje się przespać w niemowlęcym łóżeczku swojego brata.

 • 15:45 GO - TU magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  W tym odcinku przygotujemy przekąskę ...


  W tym odcinku przygotujemy przekąskę łączącą dwie wspaniałe kuchnie. W tortilli wywodzącej się z kuchni meksykańskiej, zamkniemy aromatyczne składniki kuchni włoskiej. W naszej kuchni powstanie chrupiąca quesadillas wypełniona pesto i mozarellą.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 142 (sezon 2 odc. 17) serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Gra o tron biskupi. Wiosna ...

  Gra o tron biskupi. Wiosna 1423. Zbigniew Oleśnicki (Przemysław Stippa) chce zostać biskupem krakowskim. Konkuruje z Wojciechem Jastrzębcem (Arkadiusz Janiczek) i Janem Szafrańcem (Dariusz Toczek). Udowadnia Jagielle (Sebastian Skoczeń), że pierwszy jest nieudacznikiem, a drugi ma za duże wpływy na Wawelu. Zofia (Maria Pawłowska) sądzi, że jest w ciąży. Mimo ostrzeżeń Henryka Czecha (Grzegorz Pierczyński) i Awdokii (Joanna Moro), że za wcześnie, by to stwierdzić, mówi królowi o swoich podejrzeniach. Lech (Mariusz Jakus) nie może odzyskać skradzionego Spytkowi (Adam Rosa) płaszcza. Z pomocą przychodzi Sławoj (Arkadiusz Smoleński), ale nie robi tego bezinteresownie.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2944 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Hubert szykuje się z córką ...


  Hubert szykuje się z córką na wyjazd do USA i odwiedziny u Klary. Marysia wyraźnie ma nadzieję, że zostaną razem nie tylko na wakacje, ale już na stałe. W związku z tym Emil obawia się, że razem z matką znów straci dach nad głową. Joasia radzi w końcu Hubertowi, by jednak zawalczył w Ameryce o swoje małżeństwo, ale chłopak zapewnia nową ukochaną, że do niej powróci. Pocałunek ojca z "ciocią" widzi przypadkiem Marysia i jest w szoku. Tymczasem Regina znów występuje w hotelu. Mimo że wcześniej pokłóciła się z Frankiem, jest rozczarowana, że mąż w ogóle jej nie wspiera. Jest skupiony wyłącznie na własnej karierze. Za to Łukasz odkrywa, że przy domu Małgorzaty i Jerzego nie wykonano prac drenażowych, choć z dokumentacji wynika coś innego i żąda, by w firmie powołano wewnętrzny audyt. Klemens w imieniu poszkodowanych mieszkańców osiedla sugeruje, że sprawą awarii powinna zająć się prokuratura. W finale Sadowskiego odwiedza Modrzycki z dowodami na to, że doszło do przekrętu.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /852/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:50 Leśniczówka - odc. 695 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Zamiast zgodnie z poleceniem proboszcza ...

  Zamiast zgodnie z poleceniem proboszcza porządkować parafialne dokumenty, Filip udziela lekcji boksu Krawczykowi. Wiktor ostatecznie ocenia, że kontakt z ludźmi jest najważniejszy.
  Robert zaprasza Ninę na randkę. Dziewczyna zdecydowanie odmawia, tłumacząc to trudną sytuacją życiową. Matysek się jednak nie poddaje. Wręcza Ninie prezent, którym zdobywa jej sympatię.
  Emilia postanawia sprzedać stadninę Danielowi. Jej matka przekonuje ją, że powinna walczyć o majątek. Julia jest zawiedziona rezygnacją córki, bo wychowywała ją na silną kobietę.

 • 18:20 Ludzie z dobrego towarzystwa - Rafał Blechacz cykl reportaży, reportaż, 2023
  Bydgoszcz jest miastem muzyki. To ...

  Bydgoszcz jest miastem muzyki. To powszechna wiedza o Bydgoszczy, która wydała na świat takich gigantów jak pianista Rafał Blechacz. Aby jednak tej klasy talent mógł się tu narodzić dekady, wcześniej projekt wielkiej muzycznej Bydgoszczy "rodził się" w umysłach tutejszego środowiska intelektualnego, założycieli Towarzystwa Muzycznego Bydgoszczy, które w 2023 obchodziło jubileusz 100 - lecia.
  Bohaterem kolejnego odcinka cyklu opowiadającego o niezwykłych i ważnych postaciach bydgoskiego świata muzycznego jest wybitny polski pianista Rafał Blechacz. Grę na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. W 2007 roku ukończył studia w klasie fortepianu Katarzyny Popowej - Zydroń w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Blechacz jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach pianistycznych w latach 1996 - 99, jak również: II nagrody na 5. Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in Memoriam" w Bydgoszczy (2002), II nagrody (I nie przyznano) na 5. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu w Japonii (2003), I nagrody na 4. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku (2004), I nagrody oraz wszystkich pozaregulaminowych wyróżnień za najlepsze wykonanie mazurków, poloneza i koncertu na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Kandydatów do 15. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005), I nagrody oraz nagród za najlepsze wykonanie mazurków (Polskiego Radia), poloneza (Towarzystwa im. Fryderyka Chopina), koncertu (Filharmonii Narodowej) oraz sonaty (nagrody specjalnej, ufundowanej przez Krystiana Zimermana) na 15. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2005). W 2004 brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach - Zdroju. W 2006 otrzymał Paszport "Polityki". O swojej drodze artystycznej, doświadczeniach z kształcenia w bydgoskiej Akademii Muzycznej i rozwoju opowiada w programie.

 • 18:50 Kierunek Zachód - /264/ (Kierunek Zachód) magazyn, magazyn, , kraj prod.Niemcy 2024
 • 19:10 Magazyn z Wysp - 291 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
 • 19:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 19:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 O mnie się nie martw s.II odc. 6/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Iga, za namową Marcina, godzi ...  Iga, za namową Marcina, godzi się na kontakt z Filipem i ustalenie szczegółów jego pierwszego spotkania z Helenką. Ku zdumieniu obojga, Bonnet zjawia się w towarzystwie swojej pełnomocniczki, Magdy Gadomskiej. Ambitna pani prawnik orientuje się, że Marcin jest dużo bardziej związany z Igą niż jej się wydawało. Nie zmienia to jednak jej planów. Krzysiek, wstrząśnięty i zmieszany przyjazdem Filipa, za radą Ireny postanawia udowodnić Helence i Oliwce, że jest najlepszym tatusiem na świecie.

 • 21:15 O mnie się nie martw s.II odc. 7/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Trwa współzawodnictwo tatusiów, co nieoczekiwanie ...


  Trwa współzawodnictwo tatusiów, co nieoczekiwanie doprowadza do porozumienia między Filipem a Krzyśkiem. Filip zaproponuje nawet Krzyśkowi pracę w firmie remontowej, a ten
  pogodzi się z tym, że Filip lepiej niż on radzi sobie w kuchni. Iga tymczasowo pełni rolę sekretarki w kancelarii i pomaga w podjęciu właściwej decyzji kobiecie, której książka została niemal słowo w słowo wykorzystana w dysertacji sprytnego doktoranta.
  Dzień zaczyna się nerwowo, bo z samego rana Beata trafia do lekarza z powodu złego samopoczucia. Towarzyszący jej Zarzycki nareszcie jest gotów do podjęcia ważnych decyzji,
  ale to sprawi, że Aśka poczuje się zlekceważona. Naprawdę źle poczuje się Iga, kiedy w kancelarii zjawi się Magda i da Idze do zrozumienia, że Marcin jest wobec niej nielojalny. Niestety, nie przyjdzie jej do głowy sprawdzić, czy Magda mówi prawdę. Przy pierwszej nadarzającej się okazji zaatakuje Marcina i po raz pierwszy od początku ich burzliwej znajomości, uda jej się poważnie go zranić. Iga wraca do domu, gdzie musi stawić czoło Krzyśkowi i Filipowi. Tymczasem Aśka dochodzi do wniosku, że powinna nauczyć się jasno wyrażać swoje uczucia i pragnienia.

 • 22:05 Widzący w ciemności film dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Władysław Gołąb był przez 40 ...

  Władysław Gołąb był przez 40 lat prezesem Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach koło Warszawy. Spotkał tam wiele wybitnych postaci, które zapisały się w historii Polski. Wspomina osobiste relacje z Włodzimierzem Dolańskim, Matką Elżbietą Różą Czacką. Zofią Morawską i kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Wszyscy razem pracowali na Dzieło Lasek, bo tak określany jest projekt nad ociemniałymi stworzony w Laskach, który kontynuowany jest do dzisiaj i podziwiany na świecie.
  Władysław Gołąb urodzony 12 kwietnia 1931 r. w Sulejowie, prawnik, pierwszy w Polsce niewidomy adwokat, działacz społeczny, prezes Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach /1975 - 2015/, członek prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych /1969 - 1973/, prezes Zarządu Głównego Związku Ociemniałych Żołnierzy RP /1997 - 2008/, wiceprezes Międzynarodowego Kongresu Ociemniałych Inwalidów Wojennych /1997 - 2004/. Brał udział w tworzeniu Spółdzielni Niewidomych. Autor ponad tysiąca artykułów w Więzi, Tygodniku Powszechnym, redaktor Encyklopedii Prawa. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Od 1955 r. mąż Justyny z domu Dwornickiej. Ojciec 3 dzieci i 6 wnucząt i 12 prawnucząt. Justyna Gołąb, z domu Dwornicka urodzona 14 kwietnia 1927r. w Zaklikowie. W czasie studiów w Łodzi była szykanowana za zaangażowanie w życie religijne. Absolwentka KUL, polonistka. Od 1947 roku miała kontakt z osobami niewidomymi, którym pomagała im razem z innymi woluntariuszami, którymi kierował o. Tomasz Rostworowski. Małżonka Władysława Gołąba, pierwszego polskiego niewidomego adwokata. Była jego nieodłączną towarzyszką życia, osobistą lektorką, sekretarką i kierowcą. Była oczami męża. Justyna Gołąb opowiada, jak wygląda jej życie z niewidomym mężem Władysławem Gołąbem adwokatem, który przez 40 lat był prezesem Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Poznali się w szpitalu, gdy Justyna Gołąb czekała na operację oka, a Władysław również leczył swoje oczy, bo wzrok stracił w czasie rozminowywania min w czasie wojny w Sulejowie. Zawsze była przy mężu, pomagała mu w pracy i życiu codziennym. To wyjątkowa para kochających się ludzi, którzy stworzyli wspaniałą rodzinę.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /852/ teleturniej, teleturniej, 2023
 • 00:30 Z Andrusem po Galicji - Bielsko , magazyn, 2019
  Bielsko i Biała były na ...


  Bielsko i Biała były na przestrzeni wieków odrębnymi miastami, leżącymi w dwóch różnych królestwach i krainach. Czy ta róznorodność wpływa na mieszkańców miasta? W filmie m.in. o samochodach, technologii i rzemiośle, muzyce i tańcu.

 • 01:00 Magazyn z Wysp - 291 (Magazyn z Wysp) magazyn, magazyn, , kraj prod.Wielka Brytania 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (31) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:25 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 01:55 Pytanie dnia , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Na dobre i na złe - odc. 916 Czy oliwa sprawiedliwa? serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Iga Kaczorowska oficjalnie zaczyna pracę ...

  Iga Kaczorowska oficjalnie zaczyna pracę w Leśnej Górze, a jej pierwszą pacjentką zostaje zdezorientowana starsza pani z raną na głowie, która nie wie, jak się nazywa i cały czas przeklina. W postawieniu diagnozy koleżance pomaga Bart, a przy okazji dziewczyna poznaje też Pawła Gracza, który jest nią wyraźnie oczarowany, a także Alinę i Majkę, które od razu okazują jej sympatię. Tymczasem prof. Markiewicz zaczyna podejrzewać, że Kaczorowska, starając się o pracę, ukryła przed Agatą fakt, że ma na koncie wyrok. Falkowicz próbuje z kolei ocalić życie łyżwiarzowi, któremu w trakcie występu łyżwa partnerki wbiła się w szyję. Rajmund na nowo spotyka się z Sarą, tym razem już u notariusza, pewien, że w końcu uda mu się złapać oszustkę na gorącym uczynku.

 • 03:10 Zatoka szpiegów - odc. 3 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Franz zdobywa tajny dokument dotyczący ...

  Franz zdobywa tajny dokument dotyczący budowanego na zatoce ośrodka badawczego. Niestety, dowiaduje się, że jego brat, Otto, zginął na morzu podczas akcji bojowej. Topi smutki w tawernie. Franz jest rozgoryczony, a winą za śmierć brata obwinia aliantów, tj. sojuszników kuszącego go przejściem na ich stronę Johanna. Aby nie stracić celu werbunku, właściciel tawerny obiecuje, że swoimi kanałami dowie się czegoś o jego ojcu. Później Franz od Ilse wyciąga informację, że raport dotyczący śmierci Otto znajduje się w domu Kesslera. Gdy do niego dociera, okazuje się, że chłopak był świadkiem zbrodni wojennej na morzu. A ponieważ nie chciał zabić innych ocalałych świadków sam został rozstrzelany. W tym samym czasie w zakładach mechanicznych w okolicach Gdyni, uznanie Niemców nadzorujących pracę Polaków, zdobywa więzień Kurkowski. To ojciec Franza.

 • 04:05 Jedyny taki duet na świecie film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Filmowa opowieść o jedynym kobiecym ...


  Filmowa opowieść o jedynym kobiecym duecie dyrygenckim na świecie. Zawód dyrygenta to przede wszystkim męska profesja. Istnieją duety męskie, ojciec - syn. Duet matka - córka istnieje tylko w Polsce. Dwie wybitne dyrygentki światowej sławy: Agnieszka Duczmal i jej córka Anna Duczmal - Mróz.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2944 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Hubert szykuje się z córką ...


  Hubert szykuje się z córką na wyjazd do USA i odwiedziny u Klary. Marysia wyraźnie ma nadzieję, że zostaną razem nie tylko na wakacje, ale już na stałe. W związku z tym Emil obawia się, że razem z matką znów straci dach nad głową. Joasia radzi w końcu Hubertowi, by jednak zawalczył w Ameryce o swoje małżeństwo, ale chłopak zapewnia nową ukochaną, że do niej powróci. Pocałunek ojca z "ciocią" widzi przypadkiem Marysia i jest w szoku. Tymczasem Regina znów występuje w hotelu. Mimo że wcześniej pokłóciła się z Frankiem, jest rozczarowana, że mąż w ogóle jej nie wspiera. Jest skupiony wyłącznie na własnej karierze. Za to Łukasz odkrywa, że przy domu Małgorzaty i Jerzego nie wykonano prac drenażowych, choć z dokumentacji wynika coś innego i żąda, by w firmie powołano wewnętrzny audyt. Klemens w imieniu poszkodowanych mieszkańców osiedla sugeruje, że sprawą awarii powinna zająć się prokuratura. W finale Sadowskiego odwiedza Modrzycki z dowodami na to, że doszło do przekrętu.

 • 05:30 Wędrowiec Polski - Kurpie cykl reportaży, reportaż, 2023
  W tym odcinku nasz wędrowiec ...

  W tym odcinku nasz wędrowiec zwiedza ziemię kurpiowską. Poznaje tajniki gwary, rozmawia o tradycjach w zakresie bartnictwa, o prawie bartnym, testuje miody. W kurpiowskich Wachach trafia do Muzeum, w rozmowie ze Zdzisławem Bzikukiewiczem dowiaduje się o tradycjach związanych z bursztynem i o obróbce tego kamienia. Próbuje się dowiedzieć, jak się poszukuje bursztynów nie nad morzem, ale w głębi lądu.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv