TVP Polonia - Program TV na wtorek 05 marca 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /747/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 06:30 Pożyteczni.pl magazyn, magazyn, 2024
  Magazyn reporterski, opisujący działalność organizacji ...

  Magazyn reporterski, opisujący działalność organizacji pożytku publicznego i formy aktywności obywatelskiej. Pokazujemy energię i kreatywność ludzi, którzy sami postanowili zmienić i wzbogacić rzeczywistość wokół siebie i pomóc sobie i innym w rozwiązywaniu problemów, które wydawały się nie do pokonania. Czy można nauczyć się sztuki? To trudne, ale z całą pewnością można na sztukę uwrażliwić odbiorców, bez względu na ich wiek. Udowodnimy to na przykładzie Fundacji "Arka" im. J. Wilkonia i Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie.

 • 07:00 Kulinarne wędrówki z Jolą Kleser - odc. 6 sezon II magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  Jola Kleser przemierza Polskę w ...

  Jola Kleser przemierza Polskę w poszukiwaniu wyjątkowych, naturalnych i zdrowych smaków. Razem z nią udamy się w wędrówkę szlakiem najlepszych i najzdrowszych produktów mających pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, a to wszystko w otoczeniu niezwykłych ludzi żyjących miłością do jedzenia oraz malowniczej polskiej przyrody.
  W dzisiejszym odcinku odwiedzimy Warmię, gdzie naszą kulinarną inspiracją będzie wołowina. Dowiemy się więcej o t-bone'ach, tomahawkach oraz tradycyjnych warmińskich dzyndzałkach.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Kamperem po Południu magazyn, magazyn, 2023
  Magazyn społeczno kulturalny, w którym ...

  Magazyn społeczno kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Trzydziestoletnia solidarność, kształtowanie i pielęgnowanie wspólnych wartości, które łączą obywateli Polski, Węgier, Czech, Słowacji oraz historyczne związki Polaków z miejscami do których docierają autorzy, są wspólnym mianownikiem magazynu KAMPEREM PO POŁUDNIU. Program o charakterze podróżniczym. Motywem przewodnim programu jest kamper, którym narrator w osobie prowadzącego młodego historyka, podróżuje po krajach Grupy Wyszehradzkiej. Opowiada (niekiedy z żartem) o najważniejszych wydarzeniach, ale też nawiązuje do historii narodów, regionów, w których się znajduje. Podczas podróży, narrator odwiedza bohaterów magazynu, Polaków, ich rodziny, środowiska polonijne, by w ciekawy wizualnie sposób przedstawić inicjatywy przez nich podejmowane oraz przedstawić okoliczności, w których bohaterowie lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską. Autorzy programu ponadto chcą pokazać naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2916 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Bruno kontaktuje się w tajemnicy ...

  Bruno kontaktuje się w tajemnicy z terapeutą, któremu opowiada o swojej zdradzie i wyrzutach sumienia. Biznesmen dla zmylenia tropów wyznaje żonie, że ma psychiczne problemy, a Stańska wspiera męża i nawet broni go przed Amelią. Justin po sukcesie ostatniej imprezy postanawia zorganizować w hotelu cały cykl koncertów i prosi Reginę, by została ich gwiazdą. Pianistka wyznaje później Borysowi, że marzy o powrocie na scenę i jednocześnie żali się na męża - rozgoryczona faktem, że Franek przez nadmiar pracy zaniedbuje rodzinę i cały ciężar opieki nad ich synem spada na nią. Z kolei Kasia wraca w końcu z Ksawerym do domu. Cała rodzina od razu idzie na śniadanie do baru Vincenzo, gdzie Sadowcy wpadają na Celinę. Ta niechcący zdradza, że Łukasz ostatnio z nią pracował z czego dziennikarz musi się później tłumaczyć żonie. Tymczasem Modrzycki - po tym, jak udostępnił zebrane przez siebie materiały Weronice - zostaje nagle brutalnie zaatakowany i pobity.


 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
  Rozmowa, wywiad na żywo z ...

  Rozmowa, wywiad na żywo z gościem w studiu lub wyjątkowo w innych przestrzeniach naturalnych, ilustrowany materiałem filmowym w formie felietonu. Temat dotyczący aktualnej problematyki społecznej lub politycznej.

 • 12:20 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 9 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  Sebastian zabierze widzów na Kasprowy ...

  Sebastian zabierze widzów na Kasprowy Wierch i kolejkę, która wozi turystów od 90 lat. Pomysł na budowę kolejki zrodził się w głowie ówczesnego wiceministra transportu, Aleksandra Bobkowskiego. Bobkowski był nie tylko politykiem, ale i narciarzem oraz członkiem międzynarodowej federacji narciarskiej. Dzięki jego staraniom, w lutym 1929 r. w Zakopanem odbyły się pierwsze zimowe mistrzostwa świata. Budulcem Kasprowego, oprócz drewna, był kamień, który przy pomocy prowizorycznej kolejki i transportu konnego, dostarczano na górę. O specyfice pracy w kamieniu, podbudowywaniu nim domów, opowie - przy pracy - kamieniarz, Stanisław Gąsienica.

 • 12:50 Blisko, coraz bliżej - odc. 12 Złota lilijka. Rok 1932 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Rok 1932. Śląska gospodarka boryka ...

  Rok 1932. Śląska gospodarka boryka się z poważnymi problemami. Z miesiąca na miesiąc powiększa się obszar nędzy. Bieda i problemy z pracą nie omijają Pasterników. Robert po awanturze z majstrem ląduje na bruku. Ratując się przed biedą, dołącza do górników nielegalnie wydobywających węgiel z biedaszybów. W jego ślady idzie Tomasz. By zarobić na chleb, gotów jest ryzykować nawet kłopoty z policją regularnie niszczącą biedaszyby. Brak pracy popycha Gustka, syna Roberta, do szukania zarobku w przemycie i hazardzie. Na tym tle
  dochodzi do rodzinnego konfliktu.
  Nie wiedzie się też Bolkowi, synowi Tomasza. Brak pieniędzy uniemożliwia mu naukę w gimnazjum. Wspólnie z kuzynem Ryśkiem zaczyna sprzedawać węgiel z biedaszybów na placu targowym.
 • 14:10 Taka była telewizja - Telewizja publiczna cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2001
  Program obrazujący historię TVP. Telewizja ...

  Program obrazujący historię TVP. Telewizja Publiczna obejmuje lata od 1994 do 2002 r, czyli od chwili, gdy powołano do życia jednoosobową spółkę skarbu państwa TVP S. A. Zamysłem autora jest aby widz na podstawie fragmentów programów i filmów, tworzących rodzaj eseju, wyrobił sobie opinię jaka była wówczas telewizja...

 • 15:05 Prywatne życie zwierząt - sezon 10 reportaż, reportaż, 2023
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo.
  W warszawskim zoo żyje ponad 12 000 zwierząt reprezentujących około 500 gatunków. Najbardziej znani i lubiani zwierzęcy celebryci są też ambasadorami ochrony środowiska. Dorodny i dojrzały Azizi jest liderem w grupie goryli. Jego urodę podkreśla srebrne futro. Okazały hipopotam nilowy Hugo nie jest obojętny na wdzięki starszej od niego o ponad 20 lat Pelagii. Szympansica Lucy to prawdziwa artystka. Obrazy jej autorstwa są sławne w całej Polsce. Odbywają się nawet ich aukcje.

 • 15:35 Zwierzaki Czytaki - Wynalazek program dla dzieci, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  W trakcie nudnego popołudnia w ...

  W trakcie nudnego popołudnia w domu Rysia będzie pojawi słychać zagadkowy dźwięk. Będą go także słyszeć bracia Pipkowscy na podwórku. Dziwny dźwięk przyniesie za sobą sposób na nudę i tajemniczego gościa.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 121 , film fabularny telewizyjny, 2022
  Wrogowie królowej. Lato 1419. Jan ...

  Wrogowie królowej. Lato 1419. Jan Szafraniec (Dariusz Toczek) czyta królowi (Sebastian Skoczeń) fragmenty paszkwilu na królową Elżbietę (Karolina Porcari). Świdrygiełło (Michał Chruściel) obiecuje, że się tym zajmie. Znajdzie autora i wrzuci go do lochu. Ciołek (Daniel Mosior) jest przerażony. Próbuje odebrać Oleśnickiemu (Przemysław Stippa) resztę stron satyry. Przecież na jednej z nich jest jego podpis. Granowska (Karolina Porcari) jest przerażona, że o tej satyrze dowiedzą się jej dzieci. Księżna Aleksandra (Agnieszka Wagner) przekonuje ją, że nadanie tytułu hrabiowskiego Janowi Pileckiemu (Nikodem Balczus) zaboli wrogów królowej. Jagiełło wzywa Jastrzębca (Arkadiusz Janiczek) i każe mu jak najszybciej przygotować odpowiednie dokumenty. Do Krakowa przyjeżdża syn Granowskiej - Jan Pilecki. Chłopak słyszy satyrę na matkę. Chce ukarać Wesołka (Bartosz Surówka), który ją wygłasza, ale dochodzi do bójki. Z kłopotu ratuje go Pietrek (Jakub Strach). Chłopak, który został giermkiem Sambora (Kacper Młynarkiewicz), szykuje się na wojnę. Femce (Żaneta Homa) się to nie podoba.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2916 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Bruno kontaktuje się w tajemnicy ...

  Bruno kontaktuje się w tajemnicy z terapeutą, któremu opowiada o swojej zdradzie i wyrzutach sumienia. Biznesmen dla zmylenia tropów wyznaje żonie, że ma psychiczne problemy, a Stańska wspiera męża i nawet broni go przed Amelią. Justin po sukcesie ostatniej imprezy postanawia zorganizować w hotelu cały cykl koncertów i prosi Reginę, by została ich gwiazdą. Pianistka wyznaje później Borysowi, że marzy o powrocie na scenę i jednocześnie żali się na męża - rozgoryczona faktem, że Franek przez nadmiar pracy zaniedbuje rodzinę i cały ciężar opieki nad ich synem spada na nią. Z kolei Kasia wraca w końcu z Ksawerym do domu. Cała rodzina od razu idzie na śniadanie do baru Vincenzo, gdzie Sadowcy wpadają na Celinę. Ta niechcący zdradza, że Łukasz ostatnio z nią pracował z czego dziennikarz musi się później tłumaczyć żonie. Tymczasem Modrzycki - po tym, jak udostępnił zebrane przez siebie materiały Weronice - zostaje nagle brutalnie zaatakowany i pobity.


 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /748/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 17:50 Leśniczówka - odc. 660 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Magda wykorzystuje zapał nowego lekarza ...

  Magda wykorzystuje zapał nowego lekarza w przychodni i bierze wolne, żeby wynagrodzić Jackowi nieudaną randkę. Okazuje się jednak, że Ździebłowska musi wrócić do pracy. Jacek wybucha.
  Daniel przejmuje obowiązki ojca w Karczpolu, sam zaczyna organizować też pogrzeb Lidii. Janusz tymczasem żyje swoim nowym projektem. Chce założyć fundację imienia Lidii Karcz.

 • 18:20 Z Andrusem po Galicji - Jasło , magazyn, 2016
  "Z Andrusem po Galicji" to ...


  "Z Andrusem po Galicji" to cykl filmów z Arturem Andrusem w roli głównej, który odwiedza galicyjskie
  miasta, opowiada o ich historii, dniu dzisiejszym i ich niezwykłym klimacie. W tym odcinku - Jasło.

 • 18:50 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2024
 • 19:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 19:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 288 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 11) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Bogna Stejkowska wpada do męża ...

  Bogna Stejkowska wpada do męża na uczelnię. Rajmund rozmawia z Anitą, jedną ze studentek. Gdy żona widzi jego lubieżne spojrzenie, nie potrafi ukryć bólu. Potem na rynku spotyka Mateusza, który widząc zapłakaną kobietę, pyta, co się stało. Anita wyznaje, że mąż ją zdradza. Mateusz zaprasza na rekolekcje małżeńskie. Możejko odwozi Dominika do szkoły. Na klatce Martyna mówi mu, że szuka lokum na kilka dni, bo ma awarię kanalizacji. Policjant proponuje, by wraz z Tosią wprowadziła się do niego. Syn jest niepocieszony. Na komisariat przychodzi Gabi, która szuka Dziubaka. Ponoć umówili się przez portal randkowy. Speszony policjant nic o tym nie wie, wyprowadza ją z komisariatu i odprawia. Okazuje się, że mamusia znów założyła mu konto w serwisie dla singli.

 • 21:15 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 289 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 12) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Możejko ma straszny sen. Śnią ...

  Możejko ma straszny sen. Śnią mu się katakumby, w których znajduje zamordowanego Mateusza. Na posterunku wszyscy czytają artykuł o księdzu. Gazeta rozpisuje się o nim jako o niezawodnym detektywie.
  Feliks Dybalski podczas spowiedzi wyjawia księdzu, że jest szantażowany. Chciał pomóc rudowłosej kobiecie, którą poznał w barze. W przyczepie, gdzie ponoć miał być jej syn, został jednak ogłuszony. Potem otrzymał swoje rozebrane zdjęcia, na których widać, że jest z nią w łóżku. Zapłacił już dwa razy, teraz dostał żądanie kolejnej wpłaty. Do mieszkania Ewy i Wojtka przychodzi Wanda Lisowska. Prosi policjantkę o pomoc; jej mąż, konserwator zabytków, jest szantażowany.

 • 22:10 Żwirko i Wigura. 15 dni chwały film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Bogata w unikatowe materiały archiwalne ...

  Bogata w unikatowe materiały archiwalne opowieść o wielkim zwycięstwie i tragicznej śmierci pilota Franciszka Żwirki i konstruktora samolotu Stanisława Wigury. Ich wygrana w międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge International de Turisme w 1932 r. (29 lat po pierwszym locie braci Wright) była sukcesem, który wzbudził w Polsce ogromny entuzjazm. Niestety, obaj zginęli zaledwie 15 dni później w katastrofie pod Cierlickiem (na Śląsku Cieszyńskim). Bohaterami tej opowieści są legendarni pionierzy polskiego lotnictwa. Aby rozwijać swoją pasję często ryzykują. Porucznik Franciszek Żwirko jest brawurowym i obdarzonym wielką fantazją pilotem. Stanisław Wigura to młody, zdolny inżynier, który już podczas studiów na Politechnice Warszawskiej, mimo braku środków i odpowiedniego zaplecza, wraz z kolegami zaczął budować pierwsze samoloty (RWD).

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /748/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 00:30 Makłowicz w podróży - Podróż 45 magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  Na "wyspie jak wulkan gorącej" ...

  Na "wyspie jak wulkan gorącej" pięknych piaszczystych plaż jest chyba nie mniej niż basenów hotelowych. Hoteli zaś najwięcej jest na północnym wybrzeżu. Tutaj skupia się większość hotelowego i plażowego życia. Piasek na plażach jest tak drobny i biały jak pszenna mąka. Tutejsze hotele to raczej tzw. resorty, czyli ogromne ośrodki wielkością zbliżone do Andorry czy San Marino. Robert wybiera się w rejs łodzią motorową. Popłynąć można we wszystkich kierunkach, byle nie na Florydę. Kuba leży 40 km od Bahamów i 120 km od Florydy. Ucieczki morskie to najnowsza historia Kuby. Ludzie podejmują takie próby od lat 60. Często tragiczne. Nie uciekają raczej na motorówkach, ale na tratwach zbitych z byle czego. Łodzie wynajmuje się w jeszcze jednym celu: do połowu marlinów. To był ulubiony sport Ernesta Hemingwaya. Woda tutaj ma kolor lazurowy i jest tak krystaliczna, że widać rafę koralową. A co dopiero jak się zanurkuje. Łódź Roberta cumuje w zatoce Buena Vista. Plaża jest pusta i dobrze utrzymana. Na pomoście prowadzącym do altany na wodzie Robert przyrządza karaibski przysmak: enchilado de camarones, czyli krewetki w sosie. W latach 90. , po upadku bloku wschodniego, kubański rząd szukał dewiz i zaczął inwestować w turystykę. Wybudowano wtedy imponującą groblę, którą nazwano Cayo Santa Maria. Nie można jednak tu przyjechać ot tak sobie. Na grobli stoją posterunki, żeby tu wjechać, trzeba mieć meldunek hotelowy. Najsłynniejsze kubańskie miejsca plażowe znajdują się na półwyspie Varadero. Wiekszość hoteli działa tu w systemie "all - inclusive", zatem kelner poda wszystko, nawet śniadanie w altanie na plaży. Kolejna atrakcja to rejs katamaranem po otwartym morzu. Trzeba zabrać ze sobą paszporty, bo choć pozostajemy na wodach terytorialnych Kuby, to można się spodziewać kontroli. Cel wyprawy to delfinarium, które znajduje się na środku zatoki. Po spotkaniu z delfinami pora na posiłek. W kabinie katamaranu czeka na Roberta stół zastawiony owocami morza. Są krewetki duszone w maśle z pietruszką i czosnkiem, ryba panierowana w cieście i ogon langusty. Varadero swoją pozycję słynnego kurortu zawdzięcza jednemu człowiekowi. W latach 20. amerykański miliarder Irene Dupont kupił tu 200 hektarów gruntu i 8 km plaż. Swoją rezydencję Dupont nazwał Xanadu, na cześć legendarnej stolicy mongolskich chanów. Dzisiaj każdy może wypić mojito w wykwintnym barze pana Duponta. Po rewolucji, 12 grudnia 1963 r. , skonfiskowaną rezydencję otwarto jako państwowy hotel. Uroczystość uświetniła Walentina Tiereszkowa. Tego samego dnia w Stanach Irene Dupont oddał ducha Bogu. Związki Varadero z kosmosem nie ograniczają się do jednej wizyty Tiereszkowej. W latach 70. wybudowano tu Dom Kosmonautów, dla tych, którzy wrócili z międzygwiezdnych podróży. Słońce nad Varadero zaszło błyskawicznie, jak to na Karaibach. Na kolację Robert wybrał restaurację bufetową. Jest tu wszystko. Dania z całego świata - od smażonych na płycie miejscowych camarones, czyli surowych krewetek, po pieczeń wieprzową. Robert wybiera dania wybitnie kubańskie i mało dietetyczne: ryż z fasolą, placki z zielonych bananów i prosię z chrupiącą skórką.

 • 01:00 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (7) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

  Główne wydanie codziennego programu informacyjnego.

 • 01:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi ...

  Audycja publicystyczna. Rozmowa z zaproszonymi gośćmi, komentarz do bieżących wydarzeń.

 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:15 Historia Roja czyli w ziemi lepiej słychać dramat, film fabularny kinowy, 2015
  Wiosna 1945 roku. 20 - ...

  Wiosna 1945 roku. 20 - letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim "Rój", traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat prowadzi walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować "wroga władzy ludowej".

 • 04:35 Polacy w Finlandii reportaż, reportaż, 2022
  Film dokumentalny o życiu i ...

  Film dokumentalny o życiu i działalności Polaków w Finlandii. W 1966 roku Stefan Widomski wyjechał do Finlandii, gdzie zajął się naprawą telewizorów. Szybko nauczył się języka, skończył studia, został tłumaczem prezydenta Finlandii, a następnie wicedyrektorem rozpoznawalnej na całym świecie firmy Nokia. Obecnie sprawuje funkcję Konsula Honorowego RP. Opowieść o jego życiu jest punktem wyjścia do przybliżenia ponadstuletniej historii związku Polaków w Helsinkach, wkładu polskich naukowców i artystów w rozwój ojczyzny św. Mikołaja oraz przedstawienia najmłodszej fali emigracji.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2916 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Bruno kontaktuje się w tajemnicy ...

  Bruno kontaktuje się w tajemnicy z terapeutą, któremu opowiada o swojej zdradzie i wyrzutach sumienia. Biznesmen dla zmylenia tropów wyznaje żonie, że ma psychiczne problemy, a Stańska wspiera męża i nawet broni go przed Amelią. Justin po sukcesie ostatniej imprezy postanawia zorganizować w hotelu cały cykl koncertów i prosi Reginę, by została ich gwiazdą. Pianistka wyznaje później Borysowi, że marzy o powrocie na scenę i jednocześnie żali się na męża - rozgoryczona faktem, że Franek przez nadmiar pracy zaniedbuje rodzinę i cały ciężar opieki nad ich synem spada na nią. Z kolei Kasia wraca w końcu z Ksawerym do domu. Cała rodzina od razu idzie na śniadanie do baru Vincenzo, gdzie Sadowcy wpadają na Celinę. Ta niechcący zdradza, że Łukasz ostatnio z nią pracował z czego dziennikarz musi się później tłumaczyć żonie. Tymczasem Modrzycki - po tym, jak udostępnił zebrane przez siebie materiały Weronice - zostaje nagle brutalnie zaatakowany i pobity.


 • 05:30 Wojownicy czasu - Ostatnia reduta, czyli konfederaci w Zagórzu cykl reportaży, film dokumentalny, 2023
  Po śmierci zwycięzcy spod Wiednia, ...

  Po śmierci zwycięzcy spod Wiednia, króla Jana III Sobieskiego na polskim tronie zasiadł wybrany w trybie wolnej elekcji elektor Saksonii z dynastii Wettynów. Wówczas to zaczyna się nieuchronny upadek Rzeczypospolitej, którego finałem są jej trzy rozbiory. Poprzedza je jednak desperacki zryw w obronie wiary i niepodległości - konfederacja barska.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv