TVP Polonia - Program TV na wtorek 12 grudnia 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 06:30 Pożyteczni.pl magazyn, magazyn, 2023
 • 07:00 Kulinarne wędrówki z Jolą Kleser - odc. 5 magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  Jola Kleser przemierza Polskę w ...  Jola Kleser przemierza Polskę w poszukiwaniu wyjątkowych, naturalnych i zdrowych smaków. Razem z nią udamy się na wędrówkę szlakiem najlepszych i najzdrowszych produktów mających pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, a to wszystko w otoczeniu niezwykłych ludzi żyjących miłością do jedzenia oraz malowniczej polskiej przyrody. Każdy chciałby, żeby jego życie było słodkie. I każdy może sprawić, żeby chociaż w małej części takie właśnie było - wystarczy, że codziennie doda do niego łyżkę miodu, najlepiej tego wielokwiatowego. Jola Kleser na trasie swojej kulinarnej wędrówki trafia do podsudeckich pasiek, w których ludzie z pasją hodują pszczoły dające nam wszystkim najzdrowszy miód. Poznamy pszczelarzy naukowców, jak np. Wojciech Kołodyński, pszczelarzy amatorów, reprezentowanych przez rodzinę Prychidnych oraz pszczelarzy weteranów, do których zalicza się małżeństwo Szymczaków. Łączy ich jedno: miłość do pracowitych owadów i owoca ich ciężkiej pracy, czyli miodu. Jola przygotuje zarówno dania słodkie (miodowe semifreddo), jak i wytrawne (grillowany łosoś z masłem miodowo - cytrynowym), udowadniając, że miód pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jedzmy miód wielokwiatowy, a nasz organizm podziękuję nam za to, że dostarczamy mu tak pełnowartościowej słodyczy.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 INFO V4+ , magazyn, 2023
 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2871 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sergiusz donosi Justinowi, że odnalazł ...

  Sergiusz donosi Justinowi, że odnalazł Marikę, bo ta wróciła do baru, w którym poluje na swoje ofiary. Skotnicki od razu jedzie na miejsce i zatrzymuje dziewczynę aż do przyjazdu policji. Później chłopak odbiera wynik kolejnego testu na HIV. Z kolei Napięcie między Basią i Arturem narasta. Seniorka - po tym, jak przyjaciel odmówił wspólnego wyjazdu w góry - czuje się poważnie zraniona. Mimo problemów Grzelakowa wyznaje jednak Joli, że planuje wspólną przyszłość z Chowańskim i wciąż ma nadzieję na prawdziwą miłość. Natomiast Damian zwierza się Beacie, że przeżywa rozprawę matki. Daje do zrozumienia również ukochanej, że myśli o ślubie z nią pytając czy nie ma nic przeciwko teściowej kryminalistce. Po kilku godzinach zbiera się na odwagę i oficjalnie prosi Saganowską o rękę.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:10 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 3 Radosław Huget cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Radosław Huget urodził się w ...

  Radosław Huget urodził się w 1960 r. w Krakowie. Od 1979 r. angażował się w działalność Konfederacji Polski Niepodległej, był drukarzem i kolporterem ulotek i pism KPN. Od początku lat 80. był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania w Krakowie. Należy też do grona pomysłodawców i współtwórców (w kwietniu 1985 r.) Ruchu Wolność i Pokój. W tym okresie współorganizował również manifestacje i akcje ulotkowe na terenie Krakowa. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009).

 • 12:15 Blisko, coraz bliżej - odc. 2 Przyjadę na ślub. Rok 1870 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Nadchodzi rok 1879. Wybucha wojna ...

  Nadchodzi rok 1879. Wybucha wojna prusko - francuska. Trzej synowie starego Pasternika zostają zmobilizowani do armii niemieckiej. Są nimi: Jan, Paweł i Antoni. Wkrótce do domu docierają złe wiadomości - Paweł nie żyje, a Antoni zaginął bez wieści. Tymczasem do władzy w Prusach dochodzi Bismarck, który szybko zyskuje sobie opinię "żelaznego kanclerza". Jego twardej polityki doświadczają również śląscy Polacy. Władze pruskie likwidują naukę polskiego w szkołach gminnych.


 • 13:35 Paleta dziejów - "Bitwa pod Orszą" , dysk./wywiad/debata, 2023
  Paleta dziejów to rozmowa historyka ...

  Paleta dziejów to rozmowa historyka z malarzem o ikonach polskiego malarstwa, najważniejszych dziełach, które wywarły wpływ na pokolenia odbiorców. Sztuka zostanie przedstawiona w bardzo szerokim ujęciu. Będziemy mówić o różnych epokach i stylach w aspekcie historycznym i w odniesieniu do wydarzeń współczesnych.

 • 13:50 Notacje - Henryk Mażul. Magia polskiego słowa cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Henryk Mażul (rocznik 1953). Ukończył ...

  Henryk Mażul (rocznik 1953). Ukończył Państwowy Instytut Pedagogiczny w Wilnie. W 1972 r. opublikowano jego pierwszy wiersz. Autor kilku tomików poetyckich m. in.: Doszukać się orła, Iliady, 22 wiersze, Niedowidzę, niedosłyszę, niepokoję się, Co jawa, co sen. Jednym z jego osiągnieć jest zebranie i wydanie spuścizny literackiej tragicznie zmarłego poety wileńskiego Sławomira Worotyńskiego. Był dziennikarzem kilku gazet i czasopism ukazujących się na Litwie w j. polskim. Pracował m. in. w Czerwonym Sztandarze, Magazynie Wileńskim, Znad Wilii, Tygodniku Wileńszczyzna. Był jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Polaków na Litwie. W 1990 roku założył Klub Sportowy Polaków na Litwie Polonia.

 • 14:05 Prywatne życie zwierząt - sezon 9 reportaż, reportaż, 2023
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo. U ludzi i u zwierząt stres można rozładować przez zabawę. Niestety, jest on stale obecny w naszym życiu. Dzikie zwierzęta dzielnie walczą o przetrwanie w trudnym i ciągle zmieniającym się świecie.

 • 14:35 Paryż. Śladami Chopina - 14 cykl reportaży, reportaż, 2021
  Cykl o życiu i twórczości ...

  Cykl o życiu i twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina w Paryżu. Chopin spędził w tam 18 lat, tam też zmarł w 1849 roku. W Paryżu rozpoczął swoją międzynarodową karierę, zdobył światową sławę i skomponował wiele wspaniałych utworów, którymi świat zachwyca się do dziś. Paryż jest pełen wspomnień i miejsc związanych z Chopinem.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:15 Zwierzaki Czytaki - odc. 175 Pazur program dla dzieci, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Mieszkańcy Jagodowa poznają zasady pierwszej ...

  Mieszkańcy Jagodowa poznają zasady pierwszej pomocy. Wszyscy rozmawiają o psie uratowanym z zamkniętego auta. Szymek wpada na rewelacyjny pomysł. Powołuje do życia grupę "P. A. Z. U. R", co pociąga za sobą wiele zabawnych sytuacji.

 • 15:30 Szkoła z Kleksem Bystrzakiem - odc. 15 Liczba 14, litera Ł program edukacyjny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  W każdym odcinku dzieci poznają ...

  W każdym odcinku dzieci poznają ciekawostki z zakresu przyrody, geografii, chemii, historii, fizyki oraz poznają przewodnią cyfrę/liczbę, literę i figurę geometryczną. Dziś spotkanie z literą Ł i liczbą 14.

 • 15:45 Rozmowy na dwie głowy - odc. 2 Złość program edukacyjny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Co tak rozzłościło Wiewióra? W ...


  Co tak rozzłościło Wiewióra? W poradzeniu sobie z tą trudną emocją pomoże mu Rafał Szałajko.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 88 telenowela historyczna TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  "Fałszywy sojusznik". Wiosna 1412. Król ...

  "Fałszywy sojusznik". Wiosna 1412. Król Władysław Jagiełło (Sebastian Skoczeń) z królową Anną (Milena Staszuk) przyjeżdżają do Budy na podpisanie pokojowego traktatu Polska - Węgry. Zygmunt Luksemburski (Wojan Trocki) wysyła do Wielkiego Mistrza dwa listy. W pierwszym prosi zakon o zaprzestanie walk i ogłasza swoje przymierze z Polską, w drugim gwarantuje poparcie wojsk krzyżackich za odpowiednią sumę. Barbara Cylejska (Marta Jarczewska), przyłapana na zdradzie męża, odkrywa przed Anną działania Zygmunta. Po podpisaniu wieczystego pokoju Jagiełło upomina się o polskie insygnia królewskie, wywiezione po śmierci Kazimierza Wielkiego przez Ludwika Węgierskiego. Zygmunt Luksemburski choć temu niechętny, musi je oddać. Femka (Żaneta Homa) namawia Zyndrama (Maciej Raniszewski), żeby pojechał do majątku Mścisława i przywiózł Sofię na Wawel. Lech (Mariusz Jakus) siedzi w lochu - za porwanie dziecka i okradanie żołnierzy w czasie wojny. A Nieradka (Malwina Dubowska) nie potrafi wybaczyć ojcu. Do krakowskiej karczmy przychodzi Katka (Anna Oberc). Dowiaduje się, że Nieradce zaginęła córeczka. Nikt nie wie, że Jagna (Lena Filipkowska) jest w domu Grety (Iwona Katarzyna Pawlak).

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2871 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sergiusz donosi Justinowi, że odnalazł ...

  Sergiusz donosi Justinowi, że odnalazł Marikę, bo ta wróciła do baru, w którym poluje na swoje ofiary. Skotnicki od razu jedzie na miejsce i zatrzymuje dziewczynę aż do przyjazdu policji. Później chłopak odbiera wynik kolejnego testu na HIV. Z kolei Napięcie między Basią i Arturem narasta. Seniorka - po tym, jak przyjaciel odmówił wspólnego wyjazdu w góry - czuje się poważnie zraniona. Mimo problemów Grzelakowa wyznaje jednak Joli, że planuje wspólną przyszłość z Chowańskim i wciąż ma nadzieję na prawdziwą miłość. Natomiast Damian zwierza się Beacie, że przeżywa rozprawę matki. Daje do zrozumienia również ukochanej, że myśli o ślubie z nią pytając czy nie ma nic przeciwko teściowej kryminalistce. Po kilku godzinach zbiera się na odwagę i oficjalnie prosi Saganowską o rękę.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:20 Studio Wschód magazyn, dysk./wywiad/debata, 2023
 • 17:55 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2023
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi.

 • 18:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2023
 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż ...

  Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż po wystawach, kinach, teatrach, a także rozmowy i opinie czołowych postaci ze świata kultury.

 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /811/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Ojciec Mateusz s.XX - odc. 264 (Ojciec Mateusz XX, odc. 13) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2018
  Plebanię odwiedza Ludwik (Marcin Wojciechowski). ...

  Plebanię odwiedza Ludwik (Marcin Wojciechowski). Chłopak był podopiecznym Mateusza w seminarium. Tuż przed święceniami poczuł kryzys wiary i zrezygnował z bycia księdzem. Ludwik wraca na stancję do pani Romy (Ewa Decówna). Kobieta przygotowuje mu obiad i idzie się położyć. Ludwik bierze prysznic, gdy okazuje się, że wyłączono prąd, słucha muzyki z telefonu przez słuchawki i zapada w drzemkę. Gdy się budzi, znajduje w kuchni ciało Romy we krwi. Gibalski jest z żoną w szkole rodzenia. Instruktorka jest pod wrażeniem jego umiejętności. W domu Romy policjanci zabezpieczają ślady. Kobieta została pchnięta nożem. Po narzędziu zbrodni nie ma jednak śladu.

 • 21:10 Ojciec Mateusz s.XXI - odc. 265 (Ojciec Mateusz XXI, odc. 1) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Przed domem antykwariuszy Magdy i ...

  Przed domem antykwariuszy Magdy i Grzegorza Gałeckich stoi tajemnicze auto. Kobieta obawia się, że ktoś ich nęka. Podejrzenie pada na firmę windykacyjną. Wojtek zaprasza Ewę na kolację do restauracji. Kobylińska zakłada, że chodzi o uczczenie rocznicy poznania. Jest zachwycona, że Wojtek pamięta o tak ważnej dacie. Wieczorem tego samego dnia w tajemniczych okolicznościach znika Grzegorz. Ojciec Mateusz chętnie pomaga policjantom w poszukiwaniach antykwariusza, którego dobrze znał z widzenia. Szybko okazuje się, że okoliczności porwania są wyjątkowo niejasne.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 22:35 Taksówkarz - cichy bohater grudnia film dokumentalny, film dokumentalny, 2021
  Leszek Gorgol uczestnik strajków studenckich ...

  Leszek Gorgol uczestnik strajków studenckich i działacz NZS postanowił odnaleźć lubelskiego taksówkarza, który bezinteresownie w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r jeździł, żeby informować i ostrzegać przed mającymi nastąpić represjami wobec ludzi Solidarności i opozycji. Odnajdują się świadkowie tych napiętych godzin sprzed wprowadzenia stanu wojennego i odwiedzają najważniejsze miejsca wydarzeń z tamtej nocy: miejsce ataku ZOMO na Zarząd Regionu Solidarności, miasteczko akademickie, dworzec PKP, okolice Komendy Milicji i Komitetu PZPR. Odżywają dramatyczne opowieści świadków aresztowań działaczy opozycji i Solidarności oraz ludzi, którzy w pamiętną noc próbowali ostrzegać innych i zapobiec represjom. Wracają emocje tamtej nocy: bez telefonów i informacji, nocy wyciągania ludzi z domów, niepokojących plotek o interwencji radzieckiej, bezradność ludzi Solidarności oraz agresji, bezprawia i cynizmu służb milicyjnych i SB. Polifonicznie zmontowane sekwencje opowieści świadków są oparte na archiwalnych materiałach fotograficznych i filmowych, scenach fabularyzowanych oraz archiwalnych dokumentach operacyjnych MSW z archiwum IPN odtwarzających dramatyzm sytuacji oraz bohaterów.

 • 23:25 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 4 Andrzej Kołodziej cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Andrzej Kołodziej urodził się w ...

  Andrzej Kołodziej urodził się w 1959 r. w Zagórzu k. Sanoka. W latach 1978 - 1980 działał w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela i w Wolnych Związkach Zawodowych Wybrzeża. W sierpniu 1980 r. zorganizował strajk w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni, został też przewodniczącym komitetu strajkowego w stoczni oraz wiceprzewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Gdańsku. Cztery lata później wszedł w skład krajowego Komitetu Wykonawczego Solidarności Walczącej, a od listopada 1987 r. pełnił funkcję jego przewodniczącego. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2006) i Krzyżem Wolności i Solidarności (2016)

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 618 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Emilia po tym, co usłyszała ...

  Emilia po tym, co usłyszała od Rożka o jego pracy, wścieka się na Lidię i Janusza. Zwraca zaproszenie na ich ślub i zapowiada, że ich postępowanie będzie miało konsekwencje. Krawczyk spotyka się u siebie w domu z Kazią. Beatka ustala, że kobieta była wielokrotnie notowana przez policję. Do Kowalskiego odzywa się niespodziewanie Łukasz Wigrowski. Wciąż musi się ukrywać, ale chce ściągnąć do siebie Beatkę. Na tę wiadomość Jedynak wybucha płaczem.

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /811/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2023
 • 01:20 Niezwykłe miejsca - Syrenka warszawska cykl reportaży, reportaż, 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący ...

  Program informacyjno - publicystyczny koncentrujący się wokół problematyki polskiej i polonijnej. Prezentowane materiały utrzymane są w formule dynamicznego programu newsowego. Całość jest wzbogacona o stałe pozycje komentarzowe.

 • 02:40 Wielki test o czytaniu - nie tylko od święta , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Jakie książki lubimy czytać? I ...

  Jakie książki lubimy czytać? I dlaczego książki naprawdę warto czytać? Sprawdzimy to w mikołajkowym programie „Wielki test o czytaniu – nie tylko od święta." Opowiemy w nim również m.in. o nietypowych bibliotekach i największych prywatnych księgozbiorach, a także o wyjątkowych dziełach literatury i ich kolekcjonerach. Dowiemy się też, jak czytanie wpływa na mózg człowieka i funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu. W studiu telewizyjnym jak zwykle na pytania testu będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. A widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

 • 04:25 Barwy szczęścia - odc. 2871 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sergiusz donosi Justinowi, że odnalazł ...

  Sergiusz donosi Justinowi, że odnalazł Marikę, bo ta wróciła do baru, w którym poluje na swoje ofiary. Skotnicki od razu jedzie na miejsce i zatrzymuje dziewczynę aż do przyjazdu policji. Później chłopak odbiera wynik kolejnego testu na HIV. Z kolei Napięcie między Basią i Arturem narasta. Seniorka - po tym, jak przyjaciel odmówił wspólnego wyjazdu w góry - czuje się poważnie zraniona. Mimo problemów Grzelakowa wyznaje jednak Joli, że planuje wspólną przyszłość z Chowańskim i wciąż ma nadzieję na prawdziwą miłość. Natomiast Damian zwierza się Beacie, że przeżywa rozprawę matki. Daje do zrozumienia również ukochanej, że myśli o ślubie z nią pytając czy nie ma nic przeciwko teściowej kryminalistce. Po kilku godzinach zbiera się na odwagę i oficjalnie prosi Saganowską o rękę.

 • 04:55 Wojownicy czasu - Pierwsza polska bitwa czyli Tczew 1807 cykl reportaży, film dokumentalny, 2023
  Jesienią 1806 roku wojna zagościła ...

  Jesienią 1806 roku wojna zagościła w dawnych, przedrozbiorowych granicach Rzeczypospolitej. Armie Napoleona Bonapartego w kampanii prowadzonej przeciwko pruskiemu królowi Fryderykowi Wilhelmowi zapędziły się na Prusy, aby zająć Gdańsk. Po drodze był jednak jeszcze Tczew, którego zdobycie przypadło najwierniejszym aliantom Cesarza Francuzów - Polakom.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
  Midnight News. Wiadomości o północy.

  Midnight News. Wiadomości o północy.

 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv