TVP Polonia - Program TV na wtorek 13 czerwca 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:30 Pożyteczni.pl magazyn, magazyn, 2023
 • 07:00 W Polskę jedziemy - Modlin magazyn, magazyn, 2022
  W tym odcinku zwiedzamy Modlin, ...

  W tym odcinku zwiedzamy Modlin, Wyszogród i Zakroczym.

  Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Każdy odcinek cyklu dedykowany
  jest konkretnym miejscom. Czasem są to znane turystyczne atrakcje, innym razem miejsca z dala od głównych szlaków. Zawsze jednak ciekawe, takie,
  z którymi są związane anegdoty, osobiste przeżycia i pasjonujące historie. Program ma charakter przewodnika turystycznego, jednak z przymrużeniem
  oka. Znajdą się w nim użyteczne rady, podpowiedzi wartych odwiedzenia miejsc, ale także mnóstwo humoru, subiektywnych ocen i intrygujących
  zwrotów akcji. • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 INFO V4+ , magazyn, 2023
  Magazyn prezentujący informacje z krajów ...

  Magazyn prezentujący informacje z krajów Grupy Wyszehradzkiej, ale też z obszaru Europy Środkowo - Wschodniej oraz Trójmorza. Omawianie zagadnień politycznych, gospodarczych, najważniejszych wydarzeń z życia społecznego i kulturalnego.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2768 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sebastian i Dominika zaczynają planować ...

  Sebastian i Dominika zaczynają planować kameralny ślub. Marek przedstawia przyjacielowi swoją nową ukochaną, Olgę. Weronika, wspierana przez Brodę, odnajduje Gryzalskiego i żąda wyjaśnień w sprawie porzuconego w lesie psa. Tymczasem Natalia przekonuje obrońcę Konarzewskiego, by oddał jej niewygodną sprawę. Z kolei Kępski przylatuje niespodziewanie do Polski, ale wyraźnie jest nieswój. Zamiast u Pyrków biznesmen woli zatrzymać się w hotelu Stańskich i uparcie unika rozmów o Iwonie.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Dom - odc. 8/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Andrzej Talar wraca z praktyki ...

  Andrzej Talar wraca z praktyki w ZSRR. W domu zastaje wezwanie od adwokata prowadzącego sprawę rozwodową. Spotkanie z Basią pozbawia Andrzeja wszelkiej nadziei na odbudowanie ich wspólnego życia. Serii nieszczęść dopełnia ciężka choroba starego Talara. Doktor Lang postanawia rozwieść się z Lidką. Doktor Kazanecki decyduje się uśpić swojego zniedołężniałego psa. Tylko Henio Lermaszewski radzi sobie doskonale, robiąc różnego rodzaju interesy.

 • 14:05 Giganci historii - Historia polskiej motoryzacji teleturniej, teleturniej, 2023
  Wiadomo, że my Polacy nie ...

  Wiadomo, że my Polacy nie gęsi i swój język mamy, ale czy mamy swoją motoryzację? W dzisiejszym odcinku zmierzą się pasjonaci polskiej motoryzacji zarówno tej przedwojennej, jak i współczesnej. Przypomnimy polskie maszyny i ich konstruktorów. Zapraszamy na kolejny odcinek Gigantów historii.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:15 Alfabet Andrzeja Dobosza - Poeci: Stanisław Jerzy Lec, Zbigniew Herbert. , reportaż, 2022
  Bohaterami tego odcinka są poeci: ...


  Bohaterami tego odcinka są poeci: Stanisław Jerzy Lec i Zbigniew Herbert.

 • 15:35 Przyjaciele - Władca małp widowisko, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Z okazji urodzin Filipa przyjaciele ...

  Z okazji urodzin Filipa przyjaciele wystawiają sztukę pt. "Władca małp". Kto wcieli się w Tarzana, a kto będzie piękną Jane?

 • 15:45 Tyci encyklopedia Bzyka - Chodzić po głowie odc. 4 , kameralne i studyjne (widowisko), 2021
  Bzyk, jeden z "Przyjaciół Misia ...

  Bzyk, jeden z "Przyjaciół Misia i Margolci", to bardzo wygadana i mądra mucha. Swoją wiedzę czerpie z małej encyklopedii. Bzyk wyjaśnia w trakcie audycji znaczenie związku frazeologicznego "chodzić po głowie".

 • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2768 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sebastian i Dominika zaczynają planować ...

  Sebastian i Dominika zaczynają planować kameralny ślub. Marek przedstawia przyjacielowi swoją nową ukochaną, Olgę. Weronika, wspierana przez Brodę, odnajduje Gryzalskiego i żąda wyjaśnień w sprawie porzuconego w lesie psa. Tymczasem Natalia przekonuje obrońcę Konarzewskiego, by oddał jej niewygodną sprawę. Z kolei Kępski przylatuje niespodziewanie do Polski, ale wyraźnie jest nieswój. Zamiast u Pyrków biznesmen woli zatrzymać się w hotelu Stańskich i uparcie unika rozmów o Iwonie.

 • 16:25 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2023
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi. To osoby, które uciekły przed represjami i w Polsce znalazły schronienie. Oprócz tematów reporterskich, w magazynie są też rozmowy z przedstawicielami polskich organizacji na Białorusi, białoruskiej diaspory w Polsce, dyplomatami i społecznikami. Dzięki programowi widzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w których żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą, a także mogą dowiedzieć się w jaki sposób Polska okazuje wsparcie politycznym migrantom z Białorusi.

 • 16:40 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2023
  Spojrzenie na sytuację i wydarzenia ...

  Spojrzenie na sytuację i wydarzenia na Ukrainie oczami żyjących tam Polaków. Magazyn ma styl serwisu informacyjnego. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że przeważającą część programu stanowią tematy związane z obroną Ukrainy i sytuacją ludności napadniętego kraju, w tym również polskiej mniejszości. Dziennikarze relacjonują również pomoc humanitarną i militarną, która z Polski trafia na Ukrainę, a także zaangażowanie polskich władz i polityczne wsparcie jakiego na arenie międzynarodowej Polska udziela Ukrainie. W magazynie cały czas są poruszane ważne dla Polaków tematy, takie jak: sytuacja polskiej mniejszości, edukacja w polskich szkołach, kultura, pamięć o bohaterach i dbanie o ważne miejsca polskiej historii na terenie Kresów.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:15 TU POLONIA: Reykjavik - Warszawa , felieton, 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 7/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1988
  Wywiadom zachodniej Europy wiadomo o ...

  Wywiadom zachodniej Europy wiadomo o tajnym liście ministra spraw zagranicznych Niemiec do księcia Hohenzollerna. Czarek - jako Austriak Otto Strauss zdobywa dokument. Wynika z niego, że Niemcy chcą rewizji wschodnich granic, Gdańska i i korytarza, za co na konferencji w Locarno zagwarantują Europie pokój. Sztab polskiego wywiadu lekceważy dokument. Kaleta postanawia publicznym procesem oficerów Konrada i Rubanka dowieść prawdziwych zamiarów wobec Polski. Rozgłos procesu przyćmiony zostaje wieścią, że do pokojowej Nagrody Nobla kandydują wspólnie ministrowie spraw zagranicznych Niemiec
  i Francji. Czarek werbuje do wywiadu porucznika Sylwestra Madeja.

 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /648/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Ojciec Mateusz - odc. 216 (Ojciec Mateusz XVII odc. 4) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, ...

  Natalia i Mateusz zwiedzają muzeum, a w nim bezcenną kolekcję: pierścienie króla Jana Sobieskiego oraz diadem z epoki wiktoriańskiej. Pod muzeum podjeżdża ciężarówka z dostawą. To XVIII - wieczny sarkofag. Kustosz jest zdziwiony przesyłką z Krakowa. Eksponat zostaje złożony w podziemiach do wyjaśnienia. Następnego dnia strażnik zawiadamia policję o kradzieży klejnotów w muzeum. Na dziedziniec podjeżdża ta sama ciężarówka, kierowca tłumaczy pomyłkę i chce zabrać sarkofag. Możejko nie wydaje zgody. W muzeum doszło do przestępstwa. Kierowca wycofuje się i odjeżdża z piskiem opon. Policjanci zaglądają do sarkofagu, odkrywają w nim martwego człowieka. Klejnotów przy nim jednak nie znajdują.

 • 21:10 Ojciec Mateusz - odc. 217 (Ojciec Mateusz XVII odc. 5) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia szykuje się na przyjazd ...

  Natalia szykuje się na przyjazd telewizji internetowej, która przeprowadza wywiady z gospodyniami o sztuce kulinarnej. Prosi Mateusza, by z tej okazji pomógł jej wybrać pierścionek u jubilera. W pubie trwa impreza firmowa. Jan Kreczkowski, właściciel kancelarii adwokackiej, dziękuje pracownikom. Maja Strocka podczas imprezy informuje szefa, że odchodzi z pracy. Wkrótce przyjaciel dziewczyny, Norbert Kowacz, zawiadamia policję, że Maja zaginęła. Na policję zgłasza się barman. Zeznaje, że słyszał krzyk kobiety i widział napastnika. Funkcjonariusze sporządzają portret pamięciowy.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - Włocławek koncert, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Podczas koncertu we Włocławku na ...

  Podczas koncertu we Włocławku na scenie wystąpią m.in.: Justyna Steczkowska, Don Vasyl, Cygańscy Książęta, Elza, Don Vasyl Junior, Mejk, Dziani, Mercedes.

 • 23:30 Leśniczówka - odc. 550 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Tadeusz ma już dość czekania ...

  Tadeusz ma już dość czekania na ruch ze strony Mariana. Razem z Jackiem rusza do Warszawy, by rozmówić się z mężczyzną. Spotykają go w nietypowych okolicznościach i w marnym stanie. Małgosia nadal udaje przed mamą, że ma chłopaka. Gdy Irena żąda, by zaaranżowała wspólną kawę, dziewczyna nie ma wyboru - rusza na ulice Leśniczówki w poszukiwaniu właściwego kandydata. Rożek zaczyna się zastanawiać, czy hodowla koni to dobra "przykrywka" do prania brudnych pieniędzy?!

 • 00:00 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:35 Gra słów. Krzyżówka - /648/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:00 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2023
  Spojrzenie na sytuację i wydarzenia ...

  Spojrzenie na sytuację i wydarzenia na Ukrainie oczami żyjących tam Polaków. Magazyn ma styl serwisu informacyjnego. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że przeważającą część programu stanowią tematy związane z obroną Ukrainy i sytuacją ludności napadniętego kraju, w tym również polskiej mniejszości. Dziennikarze relacjonują również pomoc humanitarną i militarną, która z Polski trafia na Ukrainę, a także zaangażowanie polskich władz i polityczne wsparcie jakiego na arenie międzynarodowej Polska udziela Ukrainie. W magazynie cały czas są poruszane ważne dla Polaków tematy, takie jak: sytuacja polskiej mniejszości, edukacja w polskich szkołach, kultura, pamięć o bohaterach i dbanie o ważne miejsca polskiej historii na terenie Kresów.

 • 01:20 TU POLONIA: Reykjavik - Warszawa , felieton, 2023
 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:05 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Długi film TVP, film fabularny telewizyjny, 2004
  W telewizyjnej "Randce w ciemno" ...

  W telewizyjnej "Randce w ciemno" prowadzonej przez Tomasza Kammela uczestnik w średnim wieku, Bogdan Lewicki, trochę nieśmiały i stremowany, wybiera kandydatkę numer trzy - Martę. Chociaż prowadzący program stara się rozluźnić atmosferę, bohaterowie wieczoru są sztywni i spięci, a w szczególności kobieta, jakby znalazła się w programie wskutek jakiejś fatalnej pomyłki. Para wygrywa długi weekend majowy w pięciogwiazdkowym hotelu nad jeziorem w Wodzimyślu. Od samego początku "Randka..." nie klei się, wydaje się, że uczestników więcej dzieli niż łączy, zupełnie do siebie nie pasują. Obydwoje są samotni, marzą o uczuciu, stabilizacji, kimś bliskim, ale ich wyobrażenia o idealnym partnerze bardzo się różnią. Kobieta jest kierowniczką biblioteki w podwarszawskim Wawrze. Była działaczka opozycji miała narzeczonego, który zginął w stanie wojennym. Potrącił go samochodem jakiś wojskowy. Bardzo przeżyła śmierć ukochanego, stała się zgorzkniała i zła na cały świat. Kiedy dowiaduje się, że jej weekendowy partner jest zawodowym wojskowym, z góry odrzuca go: zawsze pogardzała takimi ludźmi. Do rozdźwięków i konfliktów dochodzi także na miejscu w hotelu. Marta jest oburzona, kiedy dowiaduje się, że mają z Bogdanem dzielić hotelowy pokój. Jej stanowcze argumenty jednak zwyciężają, udaje się wynegocjować apartament prezydencki. Tymczasem okazuje się, że w tym samym hotelu majowy weekend spędza także legendarny bard lat 80. , opozycyjny poeta Jan Tomaszek. Szanse Bogdana na zdobycie serca Marty praktycznie maleją do zera. Zafascynowana Tomaszkiem i jego twórczością kobieta ugania się za poetą, adoruje go, narzuca mu swoje towarzystwo. Korzystając z niepowtarzalnej okazji, postanawia zorganizować, dla uczczenia święta 3 Maja, wieczór poezji śpiewanej. Bogdan nie pozostaje dłużny i zaczyna się przygotowywać, ku wielkiemu oburzeniu Marty, do świętowania 1 Maja. Na ten dzień przygotowuje zabawę, której główną atrakcją ma być karaoke.Hotelowi goście dzielą się na dwa obozy - tych od 1 Maja i 3 Maja. Pogłębia się konflikt między Marta a Bogdanem. Wprawdzie na zakończenie majowego weekendu oboje wymieniają numery telefonów, ale wydaje się że ich dalsza znajomość jest niemożliwa. Lecz w życiu nigdy nic nie wiadomo... • 03:55 Muzyczne NAJ - Hanna Banaszak /bis3/ program rozrywkowy, magazyn, 2023
  Przypominamy największe przeboje znanych artystów ...

  Przypominamy największe przeboje znanych artystów polskiej sceny rozrywkowej. Wybór tekstów został dokonany przekrojowo, aby pokazać przy okazji twórczości danego artysty także to, jak zmieniała się rodzima piosenka przez lata. Przeboje poszczególnych wykonawców weszły do kanonu muzyki rozrywkowej i są świadectwem tego, jak wspaniałych artystów gościliśmy w naszych domach dzięki Telewizji Polskiej. Poza wartością rozrywkową cykl ma również walor edukacyjny. Ocali od zapomnienia kawał historii polskiej muzyki rozrywkowej, a więc i naszej kultury.

 • 04:25 Barwy szczęścia - odc. 2768 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Sebastian i Dominika zaczynają planować ...

  Sebastian i Dominika zaczynają planować kameralny ślub. Marek przedstawia przyjacielowi swoją nową ukochaną, Olgę. Weronika, wspierana przez Brodę, odnajduje Gryzalskiego i żąda wyjaśnień w sprawie porzuconego w lesie psa. Tymczasem Natalia przekonuje obrońcę Konarzewskiego, by oddał jej niewygodną sprawę. Z kolei Kępski przylatuje niespodziewanie do Polski, ale wyraźnie jest nieswój. Zamiast u Pyrków biznesmen woli zatrzymać się w hotelu Stańskich i uparcie unika rozmów o Iwonie.

 • 04:55 Wojownicy czasu - Średniowieczna turystyka, czyli pielgrzymki cykl reportaży, film dokumentalny, 2022
  Kiedy w 966 roku książę ...

  Kiedy w 966 roku książę Polan, Mieszko, w imieniu własnym i swoich poddanych przyjął chrzest, ziemie polskie znalazły się w zachodnio - europejskiej sferze chrześcijaństwa. Wraz z nową wiarą Polacy przyjęli wówczas wiele obowiązujących w Europie zwyczajów. Jednym z nich była trwająca do dziś skłonność do uprawiania turystycznych wypraw zwanych wtedy pielgrzymkami.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv