TVP Polonia - Program TV na wtorek 20 czerwca 2023

 • 06:00 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:30 Pożyteczni.pl magazyn, magazyn, 2023
 • 07:00 W Polskę jedziemy - Frombork magazyn, magazyn, 2022
  Cykl prezentujący ciekawe miejsca w ...

  Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego - pisarza, satyryka, artysty kabaretowego.
  Z naszym przewodnikiem po Posce trafiamy do Fromborka, niewielkiego miasteczka na Warmii, często mylonego z Malborkiem. Z czego jest znany Frombork? W XIV wieku spaliła się katedra warmińska w Braniewie i ówczesny biskup postanowił nie odbudowywać w tym miejscu. Wybrał śliczne wzgórze tuż przy Zalewie Wiślanym i nazwał je Frauenburg, czyli miasto Pani. W średniowieczu był tu port rybacki. Autor programu twierdzi, że Frombork jest atrakcyjny tylko na godzinę i przypomina trochę ten ze średniowiecza. A jak jest naprawdę? • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama kraj , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:40 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:10 - Kamperem po Południu magazyn, magazyn, 2023
  Magazyn społeczno- kulturalny, w którym ...

  Magazyn społeczno- kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2772 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Okazuje się, że randka Damiana ...

  Okazuje się, że randka Damiana z Beatą zakończyła się w jego sypialni. Gdy Wójcik dostaje od Dominiki i Sebastiana zaproszenie na ich ślub, postanawia wybrać się na uroczystość z nową ukochaną. Kacper szykuje się do treningu z udziałem publiczności, wspierany przez całą rodzinę. Podczas jazdy chłopak traci nagle panowanie nad pojazdem, wypada z toru i jest gotów zrezygnować, oddając swoje miejsce Krysiakowi. Kępski z trudem dochodzi do siebie po zakrapianej nocy - podobnie jak Hubert. A gdy w hotelu odwiedza go Wiktor, Tomasz wyznaje synowi, że postanowił wrócić do USA, by ratować związek z Iwoną, choć ta ma romans ze swoim profesorem.

 • 12:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 12:15 Dom - odc. 9/25 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Siostra Wiktora, Jadźka, przynosi z ...

  Siostra Wiktora, Jadźka, przynosi z więzienia wiadomość, że Łukasz i Wiktor sądzą, iż siedzą przez Andrzeja. To niesłuszne oskarżenie załamuje go. W przetrwaniu trudnych chwil pomaga mu zakochana w nim Ewa. Doktor Kazanowicz, nie mogąc dłużej patrzeć na męki swojego psa, strzela do niego. Milicja udowadnia, iż z tego pistoletu został zastrzelony były kapo obozu koncentracyjnego, Erwin Szulc. Lokatorzy kamienicy przy ul. Złotej organizują obronę doktora. Mecenas, były więzień obozu, odnosi
  sukces i Kazanowicz może wrócić do domu. W FSO sporym echem odbijają się wydarzenia czerwca 1956 w Poznaniu.


 • 14:05 Giganci historii - Polscy medaliści olimpijscy teleturniej, teleturniej, 2023
  Dostarczali wielkich sportowych emocji, święcili ...

  Dostarczali wielkich sportowych emocji, święcili triumfy w wyjątkowych momentach historii, reprezentowali nasz kraj na światowych arenach. Irena Szewińska, Robert Korzeniowski, Otylia Jędrzejczak, Kamil Stoch to tylko niektórzy z wybitnych polskich olimpijczyków, których biografie to gotowy materiał na filmową opowieść. Ich kariery, dramaty, wzloty i upadki. W tym odcinku teleturnieju zapytamy o najpiękniejsze momenty w historii polskiego olimpizmu.

 • 15:00 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 15:15 Przystanek Historia - Transformacja ustrojowa 1989 , magazyn, 2022
 • 15:35 Przyjaciele - Narodziny gwiazdy widowisko, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Margolcia poznaje uroki życia celebrytki. ...

  Margolcia poznaje uroki życia celebrytki. Czy jej nowe oblicze spodoba się przyjaciołom?

 • 15:45 Tyci encyklopedia Bzyka - Mucha nie siada odc. 5 , kameralne i studyjne (widowisko), 2021
  Bzyk, jeden z "Przyjaciół Misia ...

  Bzyk, jeden z "Przyjaciół Misia i Margolci", to bardzo wygadana i mądra mucha. Swoją wiedzę czerpie z encyklopedii. Bzyk wyjaśnia w trakcie audycji znaczenie związku frazeologicznego "mucha nie siada".

 • 15:55 Barwy szczęścia - odc. 2772 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Okazuje się, że randka Damiana ...

  Okazuje się, że randka Damiana z Beatą zakończyła się w jego sypialni. Gdy Wójcik dostaje od Dominiki i Sebastiana zaproszenie na ich ślub, postanawia wybrać się na uroczystość z nową ukochaną. Kacper szykuje się do treningu z udziałem publiczności, wspierany przez całą rodzinę. Podczas jazdy chłopak traci nagle panowanie nad pojazdem, wypada z toru i jest gotów zrezygnować, oddając swoje miejsce Krysiakowi. Kępski z trudem dochodzi do siebie po zakrapianej nocy - podobnie jak Hubert. A gdy w hotelu odwiedza go Wiktor, Tomasz wyznaje synowi, że postanowił wrócić do USA, by ratować związek z Iwoną, choć ta ma romans ze swoim profesorem.

 • 16:25 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2023
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. Prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi. To osoby, które uciekły przed represjami i w Polsce znalazły schronienie. Oprócz tematów reporterskich, w magazynie są też rozmowy z przedstawicielami polskich organizacji na Białorusi, białoruskiej diaspory w Polsce, dyplomatami i społecznikami. Dzięki programowi widzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w których żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą, a także dowiedzieć się w jaki sposób Polska okazuje wsparcie politycznym migrantom z Białorusi.

 • 16:40 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2023
  Informacyjno - publicystyczny program przygotowywany ...

  Informacyjno - publicystyczny program przygotowywany przez polskich dziennikarzy mieszkających we Lwowie. To spojrzenie na sytuację i wydarzenia na Ukrainie oczami żyjących tam Polaków. Magazyn ma styl serwisu informacyjnego. Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że przeważającą część programu stanowią tematy związane z obroną Ukrainy i sytuacją ludności napadniętego kraju, w tym również polskiej mniejszości. Dziennikarze relacjonują również pomoc humanitarną i militarną, która z Polski trafia na Ukrainę, a także zaangażowanie polskich władz i polityczne wsparcie jakiego na arenie międzynarodowej Polska udziela Ukrainie. W magazynie cały czas poruszane są też ważne dla Polaków tematy takie jak: sytuacja polskiej mniejszości, edukacja w polskich szkołach, kultura, pamięć o bohaterach i dbanie o ważne miejsca polskiej historii na terenie Kresów.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 17:25 Pogranicze w ogniu - odc. 12/24 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1991
  Agentem polskiego wywiadu zamieszkałym w ...

  Agentem polskiego wywiadu zamieszkałym w Berlinie ma być rotmistrz Jerzy Osnowski, czterokrotny kawaler Krzyża Walecznych, zdobywca licznych nagród jeździeckich, hulaka na bocznym torze, znany w wojsku jako przeciwnik Piłsudskiego. Po miesiącach
  intensywnego szkolenia w nowoczesnych technikach wywiadowczych zdobywa I miejsce na międzynarodowym konkursie hipicznym w Sopocie, potem w Berlinie. Uzbrojony w "legendę" proniemieckiego hrabiego Nałęcza obraca się w Berlinie w najlepszych salonach, gdzie tematem kpin staje się właśnie prowincjonalny nacjonalista Hitler. Wkrótce "hrabia" nadsyła Warszawie rewelacyjne materiały.


 • 18:30 Informacje kulturalne informator kulturalny, magazyn, 2023
 • 18:45 Czym żyje świat , magazyn, 2023
 • 19:05 Gra słów. Krzyżówka - /653/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 19:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 20:20 Ojciec Mateusz - odc. 218 (Ojciec Mateusz XVII odc. 6) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Mateusz i Babcia znajdują na ...

  Mateusz i Babcia znajdują na poboczu porzucony furgon. Słyszą szczekanie psa. W rowie znajdują nieprzytomną Teresę Norską. Pies kieruje ich uwagę na zagajnik. Znajdują tam Marka Jarosza z kulą w piersi. Norska trafia do szpitala. Policjanci ustalają, że została potrącona przez porzucony furgon. Możejko jedzie do firmy Jarosza, która zatrudnia więźniów. Pracownik zeznaje, że szef odwoził często do więzienia Monikę Niewiadomską. Nocul rozmawia z Mateuszem o sprawie. Okazuje się, że kobieta złożyła fałszywe zeznania. Mateusz przyznaje, że to on podrzucił ją pod zakład karny. Możejko zaczyna nauki przedmałżeńskie. Mateusz odwiedza zakład Jarosza. Jest świadkiem kłótni dwóch pracownic.

 • 21:10 Ojciec Mateusz - odc. 219 (Ojciec Mateusz XVII odc. 7) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2015
  Paweł Lipka, właściciel warsztatu samochodowego, ...

  Paweł Lipka, właściciel warsztatu samochodowego, odbiera przesyłkę. W środku znajduje sznur uformowany na pętlę szubienicy. Mateusz odwiedza warsztat. Prosi Marysię, by zagrała na skrzypcach na ślubie. Mirek, mechanik, ciągle wydzwania do Marysi. Podczas kolacji w domu Lipków dochodzi do zwarcia. Pogotowie energetyczne stwierdza, że ktoś grzebał przy szafce z korkami. Lipka znajduje otrutego psa i znajduje w szafce elektrycznej ułamaną plastikową główkę laleczki.

 • 22:05 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 22:35 Gala XXII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej - Dwa Teatry widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2023
  W dniach 16 - 19 ...

  W dniach 16 - 19 czerwca 2023 r. w Zamościu odbędzie się XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody w 18 kategoriach dla twórców. Galę poprowadzą Katarzyna Sanocka i Krzysztof Grzybowski.

 • 00:20 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 00:55 Gra słów. Krzyżówka - /653/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 01:20 Warszawa. Wczoraj i dziś - Muzeum Narodowe cykl reportaży, felieton, 2023
  Cykl programów o tematyce kulturalno ...

  Cykl programów o tematyce kulturalno - edukacyjnej przedstawiający historyczny rys stołecznych zabytków.

 • 01:30 Wiadomości , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:00 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:04 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:10 Polonia 24 , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 02:40 Wielki test - o Koperniku , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Programy z cyklu Wielkie Testy ...

  Programy z cyklu Wielkie Testy to widowiska telewizyjne, które w formie oryginalnego teleturnieju łączą treści edukacyjne i rozrywkowe. Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami odpowiadają na 28 pytań podzielonych na 4 rundy. Przygotowują je eksperci z danej dziedziny. O największym uczonym wszech czasów wiemy naprawdę niewiele. Kojarzony głównie z teorią heliocentryczną, nie tylko wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Mikołaj Kopernik był uczonym wszechstronnym, bez którego traktatów nie byłoby współczesnego świata. Świata, który znamy. Bez jego odkryć nie byłoby podstaw ekonomii, strategii wojskowych, geometrii, nie byłoby map i wielu innych zjawisk, które nas otaczają, a my nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ich odkrycie i opisanie zawdzięczamy Kopernikowi. Rok 2023 został ogłoszony Rokiem Kopernikańskim, ponieważ w tym roku przypada 550 - lecie jego urodzin. A bez jego geniuszu świat nie ruszyłby.
  Co posiadamy i z czego korzystamy w dzisiejszych czasach dzięki przełomom, jakich dokonał Mikołaj Kopernik? Jak rozwinęły się dziedziny nauki za sprawą jego odkryć? Tego wszystkiego dowiemy się oglądając Wielki Test o Koperniku. W programie spora dawka wiedzy, ciekawostki, dużo dobrej rozrywki. Wśród uczestników Wielkiego Testu o Koperniku znani aktorzy, muzycy, dziennikarze i sportowcy. Tworzą duety, które zagrają o najwyższą stawkę. Główna nagroda powędruje do wskazanej przez zwycięzców fundacji charytatywnej. Program prowadzą: Anna Popek i Przemysław Babiarz.

 • 04:05 Muzyczne NAJ - Maryla Rodowicz /bis1/ program rozrywkowy, magazyn, 2023
 • 04:25 Barwy szczęścia - odc. 2772 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Okazuje się, że randka Damiana ...

  Okazuje się, że randka Damiana z Beatą zakończyła się w jego sypialni. Gdy Wójcik dostaje od Dominiki i Sebastiana zaproszenie na ich ślub, postanawia wybrać się na uroczystość z nową ukochaną. Kacper szykuje się do treningu z udziałem publiczności, wspierany przez całą rodzinę. Podczas jazdy chłopak traci nagle panowanie nad pojazdem, wypada z toru i jest gotów zrezygnować, oddając swoje miejsce Krysiakowi. Kępski z trudem dochodzi do siebie po zakrapianej nocy - podobnie jak Hubert. A gdy w hotelu odwiedza go Wiktor, Tomasz wyznaje synowi, że postanowił wrócić do USA, by ratować związek z Iwoną, choć ta ma romans ze swoim profesorem.

 • 04:55 Wojownicy czasu - "Gotuj się!", czyli żołnierska kuchnia cykl reportaży, film dokumentalny, 2022
  Wybitny wódz i strateg żyjący ...

  Wybitny wódz i strateg żyjący w XVII wieku, Raimondo Montecuccoli powiedział kiedyś, że więcej armii zostało zniszczonych przez brak pożywienia niż w wyniku bitwy. Rzeczywiście, o ileż łatwiej zmotywować się do walki żołnierzowi sytemu niż głodnemu.
  W tym odcinku zobaczymy, jak przez stulecia wojen karmiono wojowników, od których zależały losy królestw i imperiów.

 • 05:30 Midnight News , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv