TVP Polonia - Program TV na wtorek 27 lutego 2024

 • 06:00 Gra słów. Krzyżówka - /742/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 06:30 Anna Dymna - spotkajmy się , dysk./wywiad/debata, 2024
  Anna Dymna Spotkajmy się to ...

  Anna Dymna Spotkajmy się to program, który przyczynia się do zbliżenia dwóch światów: ludzi zdrowych i niepełnosprawnych. Świat ludzi niepełnosprawnych, to obszar zaniechany w całej historii człowieka. Właśnie dlatego warto go poznać i zrozumieć.
  Rozmowy odbywają się w saloniku, przy kominku, mają charakter osobistej rozmowy. Aktorka zadaje proste pytania dotyczące spraw najważniejszych w życiu każdego człowieka. Dzięki temu rozmowy zachowują walor współuczestnictwa widzów w najbardziej osobistych zwierzeniach. Widzowie rozumieją, że osoba niepełnosprawna choć zmaga się nieraz z trudnymi i dramatycznymi sytuacjami, tak jak każdy inny ma marzenia, radości, smutki, pasje i namiętności.
  O tym, że coś dziwnego dzieje się z jej słuchem, Beata dowiedziała się w czasie studiów. Miała coraz większe problemy ze zrozumieniem treści wykładów. Jak większość ludzi, którzy urodzili się zdrowi, początkowo bagatelizowała objawy, lecz gdy praca i normalne funkcjonowanie społeczne, przestały być możliwe, zgłosiła się po pomoc. Dziś dzieli się swoją wiedzą i działa społecznie, na rzecz osób z uszkodzeniami słuchu.

 • 07:00 Kulinarne wędrówki z Jolą Kleser - odc. 5 sezon II magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  Jola Kleser przemierza Polskę w ...

  Jola Kleser przemierza Polskę w poszukiwaniu wyjątkowych, naturalnych i zdrowych smaków. Razem z nią udamy się w wędrówkę szlakiem najlepszych i najzdrowszych produktów mających pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, a to wszystko w otoczeniu niezwykłych ludzi żyjących miłością do jedzenia oraz malowniczej polskiej przyrody.
  Tym razem Jola zabierze nas do jednej z najbardziej dzikich i czarownych krain w Europie - na polskie Polesie! Dowiemy się więcej o "tutejszych", czyli Poleszczukach oraz poznamy podstawy ich kuchni. Tym razem królować będą świeże, wyłowione wprost z Bugu, ryby.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:10 Kamperem po Południu magazyn, magazyn, 2024
  Magazyn społeczno-kulturalny, w którym autorzy ...

  Magazyn społeczno-kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Przedstawiają naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska.

 • 11:30 Barwy szczęścia - odc. 2912 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Oliwka ostatecznie przeprowadza się do ...

  Oliwka ostatecznie przeprowadza się do Tomka i wyznaje Madzi, że jest naprawdę szczęśliwa. Gdy Kępski przedstawia nową ukochaną swoim rodzicom, ci nie są jednak zachwyceni. Wanda i Henryk uznają, że Zbrowska jest dla ich syna zbyt młoda i dają to dziewczynie odczuć. Łukasz szykuje się na powrót Kasi oraz Ksawcia. Poza tym prosi Weronikę, by pomogła Celinie w jej śledztwie przeciwko muzykowi, który bił żonę. Dziennikarka przekonuje w końcu Modrzyckiego - który wcześniej pracował nad tematem - by udostępnił jej wszystkie zdobyte materiały. Celina proponuje później Sadowskiemu, by nawiązali stałą współpracę. Z kolei Sławka i Patryk wciąż szukają nowego lokum, a Witek zdaje pierwszą część egzaminu na prawo jazdy. Marek nie chce jednak świętować z synem sukcesu - obawiając się, że sąd i tak prawo jazdy od razu mu odbierze. Do tego obaj ukrywają problemy chłopaka przed Krystyną.

 • 12:00 Gość Poranka , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 12:20 Magiczne Podhale z Sebastianem Karpielem Bułecką - odc. 8 sezon I magazyn, magazyn, 2022
  Wypasanie owiec to ciężka praca. ...

  Wypasanie owiec to ciężka praca. Jedynym schronieniem przed słońcem czy wiatrem były na Podhalu szałasy, czyli bacówki, proste konstrukcje budowlane. Do jednej z nich zawitał Sebastian, by poznać pasterskie zwyczaje, dowiedzieć się więcej o produkcji oscypka i tajemnicach jego wędzenia. W progi swojej bacówki przyjął Sebastiana baca Józef Słodyczka.

 • 12:50 Blisko, coraz bliżej - odc. 11 U Pasterników wesele. Rok 1926 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Nadchodzi rok 1926. Po ukończeniu ...

  Nadchodzi rok 1926. Po ukończeniu studiów w Krakowie Henryk wraca do rodzinnych Katowic. Tu znajduje pracę w biurze wojewody Michała Grażyńskiego. Młody Pasternik przywozi ze sobą Wandę - swą towarzyszkę życia, która zostaje bardzo serdecznie przyjęta przez pozostałą część rodziny. Pasternikowie z trudem wiążą koniec z końcem. Niestety, praca w kopalni, choć ciężka, nie przynosi wysokich dochodów. Najwięcej powodów do narzekań ma Robert. Jego zarobki ciągle maleją, a potrzeby rodziny rosną. Poprawę sytuacji może przynieść wstąpienie w szeregi volksbundu. Namawia go do tego Jerzy, namawia majster. Robert wciąż się waha. • 14:10 Taka była telewizja - Taka była telewizja przemian cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2002
  Telewizja przemian"obejmuje lata 1989 - ...

  Telewizja przemian"obejmuje lata 1989 - 1994. Po Okrągłym Stole telewizja pod rządami prezesów Drawicza, Terleckiego i Zaorskiego wzięła polityczny zakręt, zaczęła mówić normalnym głosem. Radykalne zmiany zapoczątkowało opozycyjne Studio Solidarność. Joanna Szczepkowska ogłosiła koniec komunizmu w Polsce, a Aneta Kręglicka została"Miss Świata". Słynny"osobowy"dziennik telewizyjny zmienił dekorację i został"Wiadomościami". Na telewizyjnej antenie dominowały programy o nowej formule:"Polskie ZOO","WC Kwadrans","Bez znieczulenia","Szansa na sukces", piosenki Olgi Lipińskiej, pojawił się stały program katolicki"Ziarno". Rewizja nadzwyczajna odważnie weryfikuje historię. Filmy zatrzymane przez cenzurę polityczną mogły się ukazywać po latach na antenie. Lech Wałęsa objął rządy w Belwederze.
 • 15:05 Prywatne życie zwierząt - sezon 10 reportaż, reportaż, 2023
  Andrzej Kruszewicz dzieli się z ...

  Andrzej Kruszewicz dzieli się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat ciekawych zachowań zwierząt. Robi to z dużym poczuciem humoru i przymrużeniem oka, wyłapując zabawne podobieństwa do naszych, ludzkich zachowań. W zwierzęcym świecie odnajdziemy znane nam, ludziom: więzi rodzinne, zabieganie o względy tej jedynej, oszustwo i manipulacje, miłość i czułość, troskę i altruizm, hierarchię społeczną i próby obalenia władzy, pracowitość i lenistwo.
  W ogrodach zoologicznych hodowane są gatunki zagrożone wyginięciem, które bez pomocy nie mają szans przetrwać w naturalnym środowisku. To człowiek, niszcząc naturalne ekosystemy, sprawia, że zaczyna brakować miejsca dla coraz większej liczby zwierząt. Ogrody zoologiczne są atrakcyjnym i wyjątkowym miejscem wypoczynku. Bez konieczności udawania się w daleką podróż możemy stanąć oko w oko z dzikimi i egzotycznymi zwierzętami, a także zachwycić się pięknem przyrody.

 • 15:35 Zwierzaki Czytaki - odc. 191 Jeden dzień z życia zwierząt domowych program dla dzieci, kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Janek chce nakręcić film, ale ...

  Janek chce nakręcić film, ale nie wie jaki. Z pomocą przychodzi mu pan Krzyś i wszystkie zwierzaki. Niestety zbyt wielu twórców to awantura gotowa. Okazuje się jednak, że wskutek takiej draki może powstać bardzo ciekawy scenariusz.

 • 16:00 Korona królów. Jagiellonowie - odc. 118 serial historyczny TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Będzie ślub? Jesień 1418. Trwają ...

  Będzie ślub? Jesień 1418. Trwają negocjacje polsko - krzyżackie. Do Wielony przyjeżdża Wielki Mistrz Krzyżacki Michał Kuchmeister (Paweł Iwanicki). Król Władysław (Sebastian Skoczeń) nie godzi się na papieskie mediacje w sporze z zakonem. Elżbieta Granowska (Karolina Porcari) czuje się coraz gorzej. Księżna Aleksandra (Agnieszka Wagner) prosi Jagiełłę, by nie pokazywał po sobie, że wie jak poważny jest stan zdrowia jego żony. Książę Witold (Michał Chorosiński) chce poślubić młodą Juliannę Holszańską (Emma Giegżno). Ale narzeczona jest siostrzenicą jego zmarłej żony, więc musi czekać na papieską dyspensę. Król Władysław postanawia, że biskup udzieli tego ślubu bez czekania na wieści z Rzymu. Kunegunda (Weronika Jaskółka), Aydeniz (Laura Solongo) i Nieradka (Malwina Dubowska) bezskutecznie próbują odwieść Agatę (Magdalena Kaczmarek) od poślubienia Martinusa (Tomasz Ciachorowski). W trakcie uroczystości do kościoła wpada Paweł (Hubert Jaśtak) i woła, że zna powód, dla którego to małżeństwo nie może być zawarte.

 • 16:30 Barwy szczęścia - odc. 2912 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Oliwka ostatecznie przeprowadza się do ...

  Oliwka ostatecznie przeprowadza się do Tomka i wyznaje Madzi, że jest naprawdę szczęśliwa. Gdy Kępski przedstawia nową ukochaną swoim rodzicom, ci nie są jednak zachwyceni. Wanda i Henryk uznają, że Zbrowska jest dla ich syna zbyt młoda i dają to dziewczynie odczuć. Łukasz szykuje się na powrót Kasi oraz Ksawcia. Poza tym prosi Weronikę, by pomogła Celinie w jej śledztwie przeciwko muzykowi, który bił żonę. Dziennikarka przekonuje w końcu Modrzyckiego - który wcześniej pracował nad tematem - by udostępnił jej wszystkie zdobyte materiały. Celina proponuje później Sadowskiemu, by nawiązali stałą współpracę. Z kolei Sławka i Patryk wciąż szukają nowego lokum, a Witek zdaje pierwszą część egzaminu na prawo jazdy. Marek nie chce jednak świętować z synem sukcesu - obawiając się, że sąd i tak prawo jazdy od razu mu odbierze. Do tego obaj ukrywają problemy chłopaka przed Krystyną.

 • 17:00 Teleexpress , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:20 Gra słów. Krzyżówka - /743/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 17:50 Leśniczówka - odc. 655 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Burmistrz Białoleśni oficjalnie zapewnia, że ...

  Burmistrz Białoleśni oficjalnie zapewnia, że w Leśniczówce nie powstanie fabryka, a Kasię prosi o pomoc w odbudowaniu zaufania mieszkańców. Ruszczycówna odmawia. Magda pracuje ponad siły i nie ma czasu dla rodziny. Jackowi zależy, żeby jego mamę zbadał neurolog, ale przemęczona Magda myli terminy i wizyta nie dochodzi do skutku. Mecenas Izdebska nakazuje Emilii milczenie w sprawie kontaktów z Rożkiem i towarzyszy córce podczas składania zeznań na komendzie. Emilia obwinia się jednak o śmierć Lidii.

 • 18:20 Z Andrusem po Galicji - Sucha Beskidzka , magazyn, 2016
  Cykl satyrycznych spotkań z Arturem ...

  Cykl satyrycznych spotkań z Arturem Andrusem, który odwiedza galicyjskie miasta, opowiada o ich historii, dniu dzisiejszym i ich niezwykłym klimacie. Artur Andrus tym razem odwiedził
  Suchą Beskidzką.

 • 18:50 Nad Niemnem - Magazyn Polaków na Białorusi , magazyn, 2024
  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny ...

  Cykliczny magazyn informacyjno - publicystyczny poświęcony Polakom na Białorusi. W programie prezentowane są najważniejsze wydarzenia i sprawy dotyczące polskiej mniejszości na Białorusi. Autorzy poruszają również tematy z krajowej, białoruskiej polityki ważne dla miejscowych Polaków. W programie znajdują się też relacje z wydarzeń w Polsce, w których biorą udział Białorusini i Polacy z Białorusi. To osoby, które uciekły przed represjami i w Polsce znalazły schronienie. Oprócz tematów reporterskich, w magazynie są też rozmowy z przedstawicielami polskich organizacji na Białorusi, białoruskiej diaspory w Polsce, dyplomatami i społecznikami. Dzięki programowi widzowie w Polsce i na świecie mają możliwość poznania warunków, w których żyją i mieszkają nasi Rodacy za wschodnią granicą, a także dowiedzieć się w jaki sposób Polska okazuje wspiera politycznym migrantom z Białorusi.

 • 19:10 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
 • 19:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 19:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 20:15 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:30 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 286 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 9) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  W Sandomierzu trwa pokaz mody ...

  W Sandomierzu trwa pokaz mody promujący Centrum Kultury Damy i Dżentelmeni, które będzie otwarte za miesiąc. Natalia z Basią siedzą wśród publiczności. Imprezę prowadzi współwłaścicielka Weronika i zapowiada mnóstwo atrakcji. Pozdrawia przybyłych, w tym jako mistrzynię kuchni - Natalię. Kiedy Natalia wieczorem wraca na plebanię, widzi podejrzanego mężczyznę w kapeluszu. Gdy ten się zbliża, rozpoznaje w nim znajomego kucharza, Pawła Winklera. Na plebanii Winkler zdradza, że chce zostać w Sandomierzu na dłużej, gosposia jest wyraźnie speszona. Ksiądz i babcia dyskretnie wychodzą. Winkler wyznaje jej, że jego restauracja na Słowacji splajtowała i że zaczyna od początku. Rankiem przed sklepem jubilerskim stoi terenowy samochód, w środku są zamaskowani mężczyźni. Gdy pojawia się właściciel, terroryzują go i kradną biżuterię. Kiedy odjeżdżają, jubiler widzi kierowcę bez kominiarki.

 • 21:20 Ojciec Mateusz s.XXII - Odc. 287 (Ojciec Mateusz XXII, odc. 10) serial kryminalny TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Sandomierski rynek jest obklejony plakatami ...

  Sandomierski rynek jest obklejony plakatami filmu "Chrzestny" z Aleksandrem Korczem. Julek Barski podchodzi do straganu kolegi Marka. Przed nim robi zakupy mężczyzna w czapce i kapturze. Tajemniczy gość stojący przed nim to Aleksander Korcz we własnej osobie. Julek z Patrycją idą do jego domu, chłopak chce przedstawić dziewczynę matce. Poruszająca się na wózku Helena jest szczęśliwa, że wreszcie poznała ukochaną syna. Następnego dnia zdenerwowana Patrycja przychodzi na plebanię, jej chłopak od kilku godzin nie daje znaku życia. Razem z księdzem idą na komendę i zgłaszają zaginięcie. W domu kultury kończy się pokaz filmu "Chrzestny". Natalia i Gibalscy są zauroczeni grającym tytułową rolę Korczem. Aktor rozmawia z wszystkimi i rozdaje autografy. Gibalscy ustalają na plebanii termin chrzcin Kacpra i Franciszka. Agata daje mężowi jeden dzień na znalezienie odpowiedniego chrzestnego. Po obejrzeniu filmu z Korczem ma wysokie oczekiwania.

 • 22:15 Papcio Chmiel film dokumentalny, film dokumentalny, 2020
  Film dokumentalny prezentujący Henryka Chmielewskiego ...

  Film dokumentalny prezentujący Henryka Chmielewskiego - wybitną postać polskiej sztuki komiksu. Filmowy portret "Papacia Chmiela" oczami jego 11 - letniego fana, prowadzącego swój program literacki, w którym recenzuje książki. Marzeniem entuzjasty literatury jest spotkanie z Papciem i przeprowadzenie z nim wywiadu do swojego vloga. W filmie śledzimy próby kontaktu Olafa z jego Mistrzem. Olaf spotyka znawców tematu: krytyków, publicystów, artystów, uczestniczy w wydarzeniach specjalnych dla fanów. Poznaje historię swojego bohatera, zarówno zawodową, jak i osobistą. Duży nacisk został położony na przeżycia Henryka Chmielewskiego w trakcie powstania warszawskiego. Niejako drugą pierwszoplanową postacią filmu jest Tytus, czyli uczłowieczona, a wręcz spersonifikowana małpa. Projekt jest poświęcony również genealogii tej postaci. W filmie wykorzystano kilka technik rejestracyjnych, od klasycznej zdjęciowej po animowaną. a także materiały archiwalne oraz efekty wizualne.

 • 23:10 Teleexpress Extra , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 00:00 Gra słów. Krzyżówka - /743/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 00:30 Makłowicz w podróży. Podróż 45 - Kuba (173) Hawana magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  Robert Małkowicz podróżuje na Kubę. ...

  Robert Małkowicz podróżuje na Kubę. W tym odcinku zwiedza Hawanę. Monumentalny plac Rewolucji, którego budowę rozpoczęto jeszcze przed erą Castro, jest przeważnie pusty, tylko na skraju parkują żółte kuliste riksze motorowe. Kuba przestaje być krajem całkowicie zamkniętym. Jednym z symboli tych zmian są taksówki dla turystów. Robert wyrusza egzotyczną coco taxi do kipiącego życiem centrum miasta. Jedzie aleją Prado i zatrzymuje się pod Kapitolem. Poszczególne fragmenty miasta dobrze ilustrują historię całego kraju. Prado była niegdyś najelegantszą aleją stolicy. Dziś stoją tu zrujnowane pałace i podupadłe kamienice, a na ozdobnych balkonach suszy się pranie. Po rewolucji prywatną własność skasowano i wprowadzono przymusowy kwaterunek. Wiele z tych perełek popadło przez to w ruinę. Kubańczycy długo walczyli o wyzwolenie spod kolonialnej zwierzchności hiszpańskiej. Bohaterem tych walk był Jose Marti. Pod sam koniec XIX wieku w ten konflikt wmieszały się Stany Zjednoczone. Kuba formalnie stała się państwem niepodległym, a faktycznie była odtąd czymś w rodzaju amerykańskiej kolonii. Symbolem tamtych czasów jest zbudowany w latach 20. Kapitol, który wygląda identycznie jak gmach Kongresu w Waszyngtonie. W restauracji La Torre, która znajduje się na najwyższym piętrze wieżowca z widokiem na zatokę i całą Hawanę, Robert degustuje dwa dania: smażony filet z okonia morskiego z puree z batatów oraz koktajl z krewetek w stylu lat 50. Wieżowiec La Torre został zbudowany w roku 1957, w czasach zależności Kuby od USA. Tuż obok czeka stara Hawana, a w niej artyści, muzyka, domino, rumba i tłumy turystów. To głównie dla nich parzy się kawę w kawiarniach, leje się rum i piwo w ulicznych barach, smaży ryby i przyrządza staroświeckie koktajle z krewetek w restauracjach. Najważniejszy fragment starej Hawany to plac Katedralny. Ale podróż po Starówce należałoby rozpocząć od Plaza de Armas, czyli placu Broni, bo tu zaczyna się historia miasta. Założył je w 1515 r. hiszpański konkwistador Diego Velazquez, nie mylić z hiszpańskim malarzem o tym samym nazwisku. Najpierw było ulokowane na południowym wybrzeżu wyspy, dopiero potem przeniesiono je w dzisiejsze miejsce. Zaułek zwany Callejón de Hammel do lat 90. był tylko punktem na mapie Hawany. Wszystko zmieniło się za sprawą Salvadora Gonzaleza, który zaczął malować tutaj murale. Za nim zjawili się inni artyści. Dziś jest to miejsce bardzo snobistyczne i modne - kafejki, galerie i tłumy turystów, niemal codziennie. Domino to ulubiona gra nie tylko na Kubie, ale w całej Ameryce Łacińskiej. Grają w nią przeważnie mężczyźni, można ich spotkać niemal w każdej bramie. Ale są tu też inne rozrywki, np. rumba, którą tańczy się chociażby w kawiarni. Hawana jest fascynująca, ale warto także wybrać się za miasto, nad rzekę Bacunayagua, by zobaczyć najwyższy most na Kubie. Ta niezwykła konstrukcja ma 100 m wysokości. Spinając dwa brzegi rzeki, spina także dwie epoki w historii wyspy. Zaczęto go budować przed rewolucją, a ukończono już po niej. W tym niezwykłym miejscu pragnienie najlepiej ugasić drinkiem pina colada, który wspaniale smakuje, gdy pije się go z wydrążonego ananasa. Kiedyś w tej okolicy uprawiano kawę, ale przetrzebiono drzewa, a kawa lubi cień, więc już jej tu nie ma. Przyjeżdża się tu dla piękna pejzażu oraz z powodów florystycznych. Rosną tu bowiem wspaniałe orchidee. Dolina Vinales to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na całej wyspie. To zasługa mogotes niezwykłych, starych zerodowanych gór. Na jednej ze skalnych ścian z inicjatywy samego Fidela powstał Mural Prehistorii. Danie odcinka Robert gotuje na tarasie Hotelu Los Jazmines. Jest to ryż z kurczakiem po kubańsku. Wieczorem krakowski podróżnik wraca do Hawany, by w klubie muzycznym przy bulwarze Malecón posłuchać legendarnej orkiestry Buena Vista So

 • 01:00 Studio Lwów magazyn, magazyn, 2024
 • 01:20 Przepis dnia s.VI - odc. (2) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...

  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 01:30 Program informacyjny , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 01:55 Gość , dysk./wywiad/debata, 2024
 • 02:05 Pogoda , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:10 Sport , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 02:20 Pewnego razu w Ogródkach Działkowych film fabularny, film fabularny kinowy, 2020
  Talar, emerytowany wojskowy, mieszka na ...

  Talar, emerytowany wojskowy, mieszka na ogródkach działkowych. Unika sąsiadów, żyje wspomnieniem o żonie. Święta to jedyna okazja do spotkania rodziny, której członkowie sprawiają wrażenie pogrążonych jedynie we własnym świecie. Ten stan rzeczy zostaje raptownie zburzony. Działki chce bowiem przejąć przedwojenny właściciel. Talar, który ma pójść na pierwszy ogień, stawia jednak niespodziewany opór. Wspólne przeżycia prowadzą do otworzenia się rodziny Talarów na siebie i podjęcia próby komunikacji i pojednania.

 • 03:50 Polacy Światu - . magazyn, magazyn, 2024
 • 04:05 Giganci historii - Bitwa o Monte Cassino teleturniej, teleturniej, 2023
  Żołnierze! Bitwa 2. Korpusu Polskiego ...

  Żołnierze! Bitwa 2. Korpusu Polskiego pod Monte Cassino przejdzie do historii. 22 dni bez przerwy pod ciężkim ogniem, w najtrudniejszych warunkach bytowania, 7 dni zaciętego boju o niemieckie fortyfikacje, oto wspaniały wysiłek woli i poświęcenia waszego, który nie ma wielu równych nie tylko w historii tej wojny, ale i w historii świata - pisał 20 maja 1944 r. gen. Władysław Anders do żołnierzy 2. Korpusu. Dwa dni wcześniej, polska flaga została wywieszona na ruinach klasztoru na Monte Cassino. Polacy odnieśli spektakularne zwycięstwo. Bitwa o Monte Cassino to jedna z największych batalii II wojny światowej na froncie zachodnim. Podczas trwającej pół roku bitwy straty obu stron wyniosły ponad 75 tysięcy żołnierzy. Wśród poległych było także 923 żołnierzy polskich. Ponad trzy tysiące odniosło rany. Droga na Rzym została otwarta.

 • 05:00 Barwy szczęścia - odc. 2912 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Oliwka ostatecznie przeprowadza się do ...

  Oliwka ostatecznie przeprowadza się do Tomka i wyznaje Madzi, że jest naprawdę szczęśliwa. Gdy Kępski przedstawia nową ukochaną swoim rodzicom, ci nie są jednak zachwyceni. Wanda i Henryk uznają, że Zbrowska jest dla ich syna zbyt młoda i dają to dziewczynie odczuć. Łukasz szykuje się na powrót Kasi oraz Ksawcia. Poza tym prosi Weronikę, by pomogła Celinie w jej śledztwie przeciwko muzykowi, który bił żonę. Dziennikarka przekonuje w końcu Modrzyckiego - który wcześniej pracował nad tematem - by udostępnił jej wszystkie zdobyte materiały. Celina proponuje później Sadowskiemu, by nawiązali stałą współpracę. Z kolei Sławka i Patryk wciąż szukają nowego lokum, a Witek zdaje pierwszą część egzaminu na prawo jazdy. Marek nie chce jednak świętować z synem sukcesu - obawiając się, że sąd i tak prawo jazdy od razu mu odbierze. Do tego obaj ukrywają problemy chłopaka przed Krystyną.

 • 05:30 Wojownicy czasu - Beliny drugie dziecię, czyli 7 Pułk Ułanów cykl reportaży, film dokumentalny, 2022
  Pośród 40 pułków polskiej kawalerii ...

  Pośród 40 pułków polskiej kawalerii II Rzeczypospolitej 7. Pułk Ułanów Lubelskich zajmuje miejsce szczególne. Od początku swego istnienia uważany był za jeden z najlepszych pułków tej broni. Być może dlatego, że ojcem 7. Pułku Ułanów był niekwestionowany wskrzesiciel polskiej kawalerii czasu odzyskania Niepodległości - Władysław Belina - Prażmowski. Dziś barwy lubelskich ułanów pielęgnuje Towarzystwo Pamięci 7. Pułku Ułanów w Mińsku Mazowieckim. W programie "Wojownicy czasu" Grzegorz Gajewski podróżuje przez wieki i epoki, pokazując realia ówczesnego życia dzięki pieczołowicie je odtwarzającym grupom rekonstrukcji historycznej. Dawne historie i współcześni pasjonaci to właśnie "wojownicy czasu".


 • 06:00 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv