TVP Rozrywka - Program TV na czwartek 07 grudnia 2023

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 114 Racibórz magazyn, magazyn, 2018
  Kolejnym przystankiem na trasie podróży ...

  Kolejnym przystankiem na trasie podróży Tomasza Bednarka będzie Racibórz, jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku. W 2017 roku świętowało jubileusz 800 lat nadania praw miejskich. Do XVI wieku miastem rządzili Piastowie. Jedną z najciekawszych i historycznie najważniejszych budowli w mieście jest Zamek Piastowski. Znajdziemy w nim średniowieczną kaplicę, nazywaną perłą śląskiego gotyku. Warte odwiedzenia jest też muzeum, mające swą siedzibę w XIV - wiecznym pokościelnym budynku, należącym niegdyś do sióstr dominikanek. Znajduje się tu niezwykły eksponat - mumia Dżed - Amonet - ius - anch w połowie XIX wieku wyjęta ze swego grobu i sprzedana. Podążając szlakiem historycznych perełek Raciborza, warto zatrzymać się przy późnobarokowej Kolumnie Matki Bożej. Wykonał ją w pierwszej połowie XVIII wieku wiedeński rzeźbiarz Jan Melchior Oesterreich. Ciekawym miejscem jest też Obserwatorium Geofizyczne Polskiej Akademii Nauk. Powstało w latach 20. XX wieku i stało się miejscem pracy wybitnego profesora Karla Mainka. Naukowiec sam skonstruował trzy urządzenia sejsmograficzne, które umieścił w piwnicach obserwatorium. Zaledwie kilka kilometrów od centrum Raciborza znajduje się Arboretum Bramy Morawskiej. Położone jest na terenie dawnego lasu w dzielnicy Obora. Obszar ten stanowi część Parku Krajobrazowego Cysterskich Kompozycji Krajobrazowych Rud Wielkich. Warto też odwiedzić położone 20 km od Raciborza Rudy. Ich najważniejszych zabytkiem jest odrestaurowany Pocysterski Zespół Klasztorno - Pałacowy.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Opowieść o naleśnikach magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...

  Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na opowieść o naleśnikach. Nie wiemy kto wymyślił tę prostą potrawę z mąki, jajek i mleka, ale na pewno zasłużył sobie na kulinarnego Nobla. Ponoć naleśniki znano już w starożytności. Dziś występują w kuchniach całego świata. Mają swoje naleśniki Chińczycy, mają też Włosi. A Francuzi chwalą się swoimi Cerpes Suzette, czyli cienkimi naleśnikami z syropem pomarańczowym, które podaje się polane alkoholem i płonące. Naleśniki mogą być zrobione na słodko z owocami, mogą też zawierć farsze z mięsa, ryb, grzybów lub warzyw. Również ciasto naleśnikowe może zawierać oprócz mąki, jajek i mleka najróżniejsze dodatki. Słowem naleśnik może być nie tylko daniem śniadaniowym, ale przystawką, daniem głównym i deserem. W programie: 1/ naleśniki z ciasta grzybowo - cebulowego z farszem z ziemniaków i sera; 2/ naleśniki z tatarem z pstrąga tęczowego; 3/ polska odpowiedź na francuskie naleśniki Cerpes Suzette, czyli naleśniki smażone w syropie z polskich jabłek.


 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Polska wieprzowina na trzy sposoby magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  W tym odcinku Karol Okrasa ...


  W tym odcinku Karol Okrasa zaprosi widzów na dania z polskiej wieprzowiny. Dziś to najbardziej popularny gatunek mięsa
  w Polsce, a schabowy w złocistej panierce uchodzi wręcz za symbol polskiej kuchni. Ale nie zawsze tak było. W pierwszej
  polskiej książce kulinarnej Stanisława Czernieckiego na 300 przepisów, prawie w ogóle nie ma dań z wieprza. Z drugiej
  strony wieprzowina jest obecna na polskich stołach już od tysiąca lat. Gall Anonim wspomina o tucznych wieprzkach na
  piastowskich stołach, a groch ze słoniną to ponoć ulubione danie króla Zygmunta III Wazy. O rolę tego mięsa w dziejach
  polskiej kuchni niech się spierają historycy. Dziś na pewno warto sięgać po to mięso, ponieważ polska wieprzowina, dzięki
  zabiegom hodowlanym jest obecnie dużo bogatsza w składniki odżywcze i mniej tłusta niż 20 lat temu.
  Jak zwykle Karol przygotuje smakowite potrawy. Pierwszą będą kotlety schabowe z kostką, pieczone w korzennej
  glazurze z sałatką z pieczonych buraków. Druga propozycja to forszmak, czyli gulasz z łopatki wieprzowej z papryką
  i ogórkami kiszonymi. A trzecia potrawa to duszone w winie, a następnie opiekane żeberka, podane z sałatką
  z pieczonych bakłażanów. • 07:50 Gra słów. Krzyżówka - /788/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 08:20 Familiada - odc. 2905 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 08:55 Va Banque s.IV - odc. 668 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:25 Koło fortuny - odc. 1608 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:05 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
  Tym razem Wojciech Cejrowski zawitał ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski zawitał do Peru. Zabiera nas do Iquitos, miasta peruwiańskiej Amazonii, największej w świecie osady położonej w dżungli, dokąd dostać się można wyłącznie wodą lub powietrzem.
  Pokazuje swój dzień powszedni, prezentuje hotel, w którym się zwykle zatrzymuje, ulubione miejsca, gdzie w marszu je śniadanie, kawiarnię prowadzoną przez przyjaciela, gdzie załatwia się największe interesy.
  Odwiedza mercado, a także dzielnicę Belem czyli Betlejem, gdzie wśród domów zbudowanych na palach lub tratwach opowiada o szczęściu mieszkańców Amazonii.

 • 10:40 Postaw na milion s.XXV - odc. 294 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 11:35 Postaw na milion s.XXV - odc. 295 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...

  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 12:30 Familiada - odc. 2906 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:10 Zmiennicy - odc. 7/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Wśród pasażerów samolotu z Bangkoku, ...

  Wśród pasażerów samolotu z Bangkoku, którzy czekają na odprawę celną, znajduje się Krashan ze swoim towarem. Ponieważ tego dnia jest wzmożona kontrola, nawiązuje kontakt ze strażakiem Kuśmidrem, ażeby mu pomógł wynieść trefny bagaż z lotniska. Umawia się w hotelu. W tym czasie w Warszawie trwa akcja profilaktyczna MO, skierowana przeciwko panienkom, które okradają swoich klientów. Strażak Kuśmider, zorientowawszy się, co zawiera bagaż Krashana, chce otrzymać pokaźną dolę za swoją pomoc. Podczas pertraktacji do motelu wkracza milicja. Kuśmider ukrywa trefny towar na działkach w ulu, a Krashan przygotowane dewizy trzyma przy sobie. Obaj, złączeni wspólnymi interesami, korzystają z taxi 1313 z Jackiem za kierownicą. Tymczasem w domu Koniuszków syn Marian niespodziewanie i ku zaskoczeniu rodziców nabiera apetytu na przyniesiony przez działkowiczkę dopiero co zebrany miód.

 • 14:15 Rodzinka.pl s.IV - odc. 102 "Nawarzyłeś piwa, to teraz je pij" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Dziadek Zenon uczy Tomka warzenia ...

  Dziadek Zenon uczy Tomka warzenia piwa. Natalię niepokoi nieco takie zamiłowanie do alkoholu. Ludwik ma zupełnie inne zdanie, uważa to za wyjątkowo cenną umiejętność. Jednak gdy mieszkanie wypełnia się specyficznym, ciepłym zapachem amonu potasu, Ludwik weryfikuje swój pogląd.

 • 14:45 Rodzinka.pl s.IV - odc. 103 "Czas na zmiany" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Kuba uczy młodszego brata, jak ...

  Kuba uczy młodszego brata, jak przechytrzyć rodziców, kiedy chce późno wrócić do domu. Udaje przed kolegą, że nie przejmuje się rozstaniem z Agatą. Niemalże nabiera kumpla, iż ma już nową sympatię, po czym okazuje się, że to kuzynka. Tomek myśli o wynajęciu z kolegami mieszkania w centrum miasta. W jego mniemaniu rodzice mogliby zaoszczędzić na jego wyprowadzce. Usiłuje ich przekonać, by oddawali mu większą część tej kwoty.

 • 15:20 Muzeum Polskiej Piosenki - /77/ , felieton, 2015
  W programie historia piosenki "Jestem ...  W programie historia piosenki "Jestem z miasta".

 • 15:30 Tak to leciało! - odc. 26 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! - kolejny ...

  Tak to leciało! - kolejny sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W tej edycji zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd.

 • 16:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2020
 • 17:25 Va Banque s.IV - odc. 669 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /789/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Zapomniany lędźwian magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

  W kolejnym odcinku Karol Okrasa pokaże widzom potrawy z lędźwianu. Pod tą zapomnianą nazwą kryje się dawna odmiana grochu, chętnie spożywanego przez naszych przodków. Lędźwian siewny (Lathyrus sativus) pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego i znany był już w starożytnym Egipcie, Cesarstwie Rzymskim oraz w krajach Dalekiego Wschodu. W Polsce cechy botaniczne lędźwianu siewnego zostały opisane w końcu XVII wieku przez księdza Jan Krzysztofa Kluka z Ciechanowca, wybitnego polskiego przyrodnika, autora wielu prac, które stanowiły przełom w ówczesnych polskich naukach przyrodniczych i rolniczych. Ksiądz Kluk odznaczony był za działalność naukową przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Lędźwian znany też jest jako groch płaski, groch biały, soczewica podlaska lub ruska. Prawdopodobnie przywędrował do nas w XVII wieku na Podlasie, Polesie i ziemie dzisiejszej Białorusi i Ukrainy za sprawą Tatarów, którzy osiadali na tamtych terenach. Lędźwian spokojnie można uprawiać na ubogich i piaszczystych glebach. To jego ogromna zaleta. Stąd zresztą nazywany jest grochem ubogich. Teraz powoli wraca na stoły i do naszego programu. Jako pierwszą potrawę z lędźwianu kucharz przedstawi zupę w stylu grochówki z dodatkiem aromatycznych kawałków łososia. Druga to kotlety mielone z lędźwianem z buraczkami i chrzanem. A trzecia to smażone placuszki drożdżowe z nadzieniem z lędźwianu. • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Lekko i dietetycznie z królikiem magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  Tym razem Karol Okrasa zaprosi ...


  Tym razem Karol Okrasa zaprosi widzów na kuchnię lekką i dietetyczną. Jest na naszym polskim stole miejsce na złocistą
  okrasę, na chrupiący boczek czy soczyste żeberka. Ale nie można codziennie zjadać tak kalorycznych potraw, zwłaszcza
  że wielu z nas prowadzi siedzący tryb życia. Dlatego wielu Polaków szuka ciekawych propozycji na kuchnię lekką
  i dietetyczną. I tu warto sięgnąć po mięso z królika. Choć w naszym kraju to mięso jest wciąż mało popularne, to z uwagi
  na walory odżywcze i smakowe powinno być obecne w naszej diecie. Są jeszcze miejsca w naszym kraju, zwłaszcza
  w uboższych rejonach, gdzie własna hodowla królików to niedrogi sposób na wzbogacenie codziennych obiadów. Tak jak
  Karol Okrasa, który w dzieciństwie hodował króliki, stanowiące podstawę niedzielnych obiadów.
  W odcinku Karol odwiedzi hodowcę królików, zaproponuje też widzom ciekawe propozycje lekkich i dietetycznych potraw.
  Oczywiście będzie też królik. Jak będą wyglądać takie dania?


 • 19:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  W drugiej części programu poświęconego ...

  W drugiej części programu poświęconego wyprawie Stanisława Szwarc - Bronikowskiego na Nową Gwineę Wojciech Cejrowski opowie o dalekiej od naszych romantycznych wyobrażeń monotonii życia w tropikach. Poznamy codzienne zajęcia Papuasów, ich niezwykłe obyczaje, tradycje i święta, kulturę i sztukę (m. in. malowidła, rzeźby, maski, totemy, muzykę). Nie zabraknie interesujących poloników, zobaczymy m. in. pracę polskiego misjonarza.

 • 20:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  W 1958 roku podczas podróży ...

  W 1958 roku podczas podróży po Mongolii Stanisław Szwarc-Bronikowski zrealizował jeden ze swoich pierwszych filmów. W rozmowie z Wojciechem Cejrowskim reżyser wspomina niecodzienne okoliczności jego powstania. "Tygrys strzela pierwszy" jest historyczną relacją z igrzysk na festiwalu Naadam. Zobaczymy tradycyjne mongolskie dyscypliny sportowe - jazdę konną, zapasy, łucznictwo. Wojciech Cejrowski wprowadzi widzów w tajniki jazdy konnej i strzelania z łuku.

 • 20:50 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 27 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 21:55 Postaw na milion s.XXV - odc. 297 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 22:50 Postaw na milion s.XXV - odc. 298 teleturniej, teleturniej, 2022
  Teleturniej dla widzów o stalowych ...  Teleturniej dla widzów o stalowych nerwach. Milion złotych w gotówce, dwóch uczestników i tylko 8 pytań do końca gry - zadanie wydaje się proste, ale czy gracze będą w stanie zachować zimną krew i ocalić milion? Już kolejny sezon w Telewizji Polskiej będzie można oglądać światowy hit firmy Endemol, produkowany w kilkunastu krajach, emocjonujący teleturniej "Postaw na milion". Dwóch dobrze znających się uczestników, rodzina, przyjaciele, partnerzy lub znajomi z pracy stają do gry jako drużyna. Zanim usłyszą pierwsze pytanie, dostaną milion złotych w gotówce. Czy będą umieli go zatrzymać? Zobacz, jak miesza się wiedza, ryzyko i wielkie pieniądze. Wejdź do gry z Łukaszem Nowickim i postaw na milion.

 • 23:50 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi "Pojutrze" (1) widowisko, artystyczne/estradowe (widowisko), 2008
  Jak za kilkadziesiąt lat będzie ...


  Jak za kilkadziesiąt lat będzie wyglądała rodzina? Czy będziemy mieszkać
  w "inteligentnych" domach? Jakie rozmiary osiągnie przestępczość wśród młodocianych,
  a może i dzieci? Jak bardzo korupcja wniknie w nasze życie? Czy zdjęcia zostaną
  zastąpione przez hologramy i czy to będzie miało przełożenie na życie rodzinne? Czy
  nasze życie nabierze jeszcze większego tempa? Na te i wiele innych pytań związanych
  z przyszłością kabaret Hrabi próbuje odpowiedzieć w tym programie. • 00:50 Koło fortuny - odc. 1607 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 01:30 Koło fortuny - odc. 1599 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 02:15 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 03:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 04:25 Hity wszech czasów - odc 50 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 05:15 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv