TVP Rozrywka - Program TV na czwartek 14 grudnia 2023

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 121 Mrągowo magazyn, magazyn, 2018
  Tomasz Bednarek odwiedza Mrągowo, miasto ...

  Tomasz Bednarek odwiedza Mrągowo, miasto o zaskakująco wielu obliczach. Leży na Mazurach, nad brzegami malowniczego jeziora Czos. Spacer po mieście warto zacząć od placu Kajki, gdzie zachował się Ratusz i Strażnica Bośniacka. Dowody świetności miasta można znaleźć do dziś przy wiodącej na północ, w stronę stolicy dawnej prowincji, ulicy Królewieckiej. Neogotycki kościół pod wezwaniem świętego Wojciecha powstał w drugiej połowie XIX wieku. W roku 1898 stanął również neogotycki budynek sądu. Stojący naprzeciw gmach Urzędu Miejskiego wybudowany został w stylu neorenesansowym - holenderskim z charakterystycznymi szczytami. Brzegi niewielkiego jeziora magistrackiego to popularne miejsce spacerowe. Warto tu zwrócić uwagę na galerię współczesnych rzeźb związanych z przyrodą i mitologią regionu. Kolejnym miejscem spacerów jest w Mrągowie park imienia Jana Pawła II. Z parkiem z jednej strony sąsiaduje kościół ewangelicki, zaś z drugiej cerkiew w budynku dawnej synagogi. Szeroką parkową aleję wieńczy niewielkie molo. Stojąc na jego deskach, można podziwiać nie tylko sporą część jeziora Czos, lecz także dostrzec w oddali słynny mrągowski amfiteatr. Charakterystycznym punktem na mapie Mrągowa jest też wżynający się w jezioro półwysep Czterech Wiatrów. Góra o tej samej nazwie wznosi się na niemal dwieście metrów ponad poziom morza. Miasto rozsławia tutejszy klub Baza Mrągowo i związana z nim Szkoła Mistrzostwa Sportowego - prawdziwa kuźnia talentów.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Polskie wersje światowej klasyki. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  Tym razem Karol Okrasa zaprosi ...

  Tym razem Karol Okrasa zaprosi widzów na zabawę kulinarną, w której pokaże, jak spolszczyć klasyczne dania światowej kuchni ulicznej, czyli tzw. streetfoodu. Polacy coraz częściej podróżują po świecie i wielu bywalców najodleglejszych zakątków na pewno zetknęło się z tak popularnymi daniami, serwowanymi przez uliczne jadłodajnie jak chińskie bułeczki gotowane na parze bao, wietnamską zupę pho czy sławne belgijskie frytki z majonezem. Choć dziś kuchnia uliczna kojarzy nam się przede wszystkim z egzotycznymi miastami świata, to przecież w dawnej Polsce chętnie żywiono się na ulicy. XVIII - wieczni podróżnicy barwnie opisują możliwości posilenia się w Warszawie pod gołym niebem, czego dowodem jest piękna rycina Jana Piotra Norblina przedstawiająca kobietę sprzedającą flaki pod kolumną Zygmunta. A w orientalnych, ulicznych daniach odszukać możemy wiele podobieństw do rodzimej kuchni. Bo czyż bułeczka bao nie przypomina choć trochę poznańskiej buchty na parze z kaczką i modrą kapustą. A czy wietnamska zupa pho nie jest kuzynką naszego niedzielnego rosołu? Bawiąc się różnicami i podobieństwami dań światowej klasyki kuchni ulicznej i sztandarowymi pozycjami polskiej kuchni regionalnej nasz kucharz przygotuje ciekawe potrawy. 1/ drożdżowa bułeczka na parze podsmażona i podana z aromatyczną sałatką z mięsa z rosołu z pikantnym sosem; 2/ doprawiony orientalnie rosół z uda kurczaka, kaczki i ogona wołowego podany z makaronem ze szczypiorkowego naleśnika; 3/ frytki z podlaskiej babki ziemniaczanej podane z cebulką, serem i jogurtowym sosem.

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Niezwykłe dania z ryb magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  Tym razem Karol wyruszy do ...


  Tym razem Karol wyruszy do Iławy, gdzie w miejscowym hotelu szefem kuchni jest jego przyjaciel Grzegorz
  Labuda. Pan Grzegorz jest autorem książek kulinarnych o dawnej kuchni polskiej. Wspólnie z Karolem zaproszą
  widzów na historyczne dania z Iławy i regionu Pomorza, gdzie obecny szef kuchni spędził dzieciństwo.
  Pierwsza proponowana potrawa to słynny iławski węgorz na niebiesko, duszony w warzywach, z sosem holenderskim.
  Na tegoż węgorza na niebiesko do restauracji w iławskim ratuszu przed pierwszą wojną światową przyjeżdżali
  smakosze z dalekiego Królewca i Berlina. Druga propozycja, inspirowana kuchnią kaszubską, to marynowane śledzie
  z wątróbką z dorsza. Trzecie danie również pochodzi z Pomorza. To smażone policzki dorszowe z selerem.

 • 07:50 Gra słów. Krzyżówka - /793/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 08:20 Familiada - odc. 2910 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 08:50 Va Banque s.IV - odc. 673 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 09:25 Koło fortuny - odc. 1615 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:05 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza ...


  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza przedziwnych amazońskich chrześcijan Israelitas. To ludzie, którzy do dziś kultywują zasady nie tylko Nowego, ale także Starego Testamentu: składają ofiary całopalne, przestrzegają reguł dotyczących żywienia, wyglądu i zachowania. Zderzenie amazońskiego krajobrazu, indiańskiego pochodzenia i chrześcijańskiej żarliwości w wydaniu starotestamentowym przynosi fascynujące efekty.

 • 10:40 Postaw na milion s.XIII - odc. 150 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 11:35 Postaw na milion s.XIII - odc. 151 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 12:35 Familiada - odc. 2911 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:15 Zmiennicy - odc. 12/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
  Znany reżyser Barewicz otrzymuje wiadomość, ...

  Znany reżyser Barewicz otrzymuje wiadomość, że na festiwalu filmowym w Berlinie Zachodnim przyznano mu Grand Prix i nagrodę rzeczową w postaci mercedesa. Natychmiast wyrusza na granicę taksówką o numerze bocznym 1313. Niepewny swych umiejętności kierowcy, prosi o pomoc w przyprowadzeniu samochodu zawodowców, Kasię i Jacka. W drodze powrotnej okazuje się, że wspomniany wóz jest ruiną powleczoną lakierem. Barewicz przysięga, że odnajdzie sprawcę złośliwego żartu. Tymczasem w Warszawie do tzw. pustostanu w wieżowcu włamuje się złodziej o pseudonimie Ksywa. Gdy pochłonięty jest swoją "robotą", zjawia się komisja lokalowa. Po spisaniu i wyniesieniu dobytku opieczętowuje lokal i poleca natychmiast zamurować wejście. Ksywa pozostaje w środku.

 • 14:20 Rodzinka.pl s.V - odc. 110 "Przeprowadzka" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Tomek wyprowadza się z domu, ...

  Tomek wyprowadza się z domu, wpada jednak, by zostawić Natalii swoje pranie. Okazuje się, że również zabrał lodówkę z piwnicy oraz półkę z pokoju. Natalia pakuje mu jedzenie. A na obiady Tomek nadal przychodzi do domu. Kacper ma aparat ortodontyczny i przez to nie chce z nikim rozmawiać. Problemem jest to, że sepleni. Marysia z Natalią rozmawiają o nowej dziewczynie Kuby, Paulinie, która według Natalii jest zamknięta w sobie, ale ma skuter. Paulina dostaje z pracy 5+, a Kuba 2+. Okazuje się, że chłopak napisał za dziewczynę całą pracę. Kacper pokazuje Natalii swoją pracę domową, którą napisał z błędami i na wymiętej kartce. Później pisze o Koperniku, myśląc, że to on jest odkrywcą Ameryki. Kacper i Antek robią sobie komórką zdjęcia z głupimi minami. Okazuje się, że od razu są publikowane w internecie.

 • 14:55 Rodzinka.pl s.V - odc. 111 "Oświecenie" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
  Ludwik kupuje Natalii nietypowy prezent ...

  Ludwik kupuje Natalii nietypowy prezent na zimę - antydepresyjną lampę. Niestety, prezent zamiast uspokoić, tylko podnosi poziom nerwów Boskiej. Dodatkowo zachodzi jej za skórę Kuba, który pożera ostatniego rogalika czekoladowego. Tomkowi i jego kolegom nie udaje się zatęsknić za rodzicami. Częste wizyty rodziców i dostawy zakupów są w ich mieszkaniu na porządku dziennym. Tymczasem zbliża się Halloween. Kacper zasięga u wujka Marka rad na temat stroju, a Boscy szukają skutecznego sposobu na pozbycie się w tym dniu małych, nachalnych gości.

 • 15:30 Tak to leciało! - odc. 27 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! - kolejny ...

  Tak to leciało! - kolejny sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W tej edycji zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd.

 • 16:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2021
 • 17:25 Va Banque s.IV - odc. 674 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /794/ teleturniej, teleturniej, 2023
  Codzienny, od poniedziałku do piątku, ...

  Codzienny, od poniedziałku do piątku, teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Kuchnia polska. Nowy sezon grillowy. magazyn kulinarny, magazyn, 2023
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...

  W kolejnym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów na rozpoczęcie nowego sezonu grillowego. Jakie są pierwsze oznaki wiosny w naszym kraju? Jedni zapewne stwierdzą, że wiosnę zwiastuje powrót bocianów po zimowej przerwie. Inni, że pojawienie się świeżej, zielonej trawy na zalanych jeszcze wodą łąkach albo młodziutkie pączki na gałązkach. Ale dla wszystkich smakoszy sygnałem, że wiosna naprawdę już przyszła jest rozchodzący się zapach pieczonego na grillu mięsiwa. Jak Polska długa i szeroka, kiedy tylko promienie wiosennego słońca ogrzeją nasz kraj, na działkach, na polach biwakowych pojawiają się grille. Po długiej jesieni i zimie zgłodniali grillowych przysmaków rodacy rozpalają ogień, a karkówka, kiełbasa, kaszanka trafiają na ruszt. I tak będzie tym razem u Karola, choć jak zwykle przepisy na grillowe smakowitości zostaną złamane. Proponowane potrawy: 1/ karkówka wieprzowa upieczona na drewnianym rożnie na wzór popularnego kebabu, a do tego sos z pieczonej papryki i bakłażana; 2/ pieczone na ruszcie placuszki z ziemniaków z boczkiem, poddane z sałatką z wędzonej makreli; 3/grillowane na metalowej szpadzie szaszłyki z mielonego mięsa, podane z sałatką z cebuli i świeżej kolendry.

 • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Skarb mazurskich jezior magazyn kulinarny, magazyn, 2015
  W kolejnym odcinku Karol Okrasa ...


  W kolejnym odcinku Karol Okrasa zaprasza widzów nad najdłuższe jezioro w Polsce, nad Jeziorak. Głównym składnikiem
  potraw będzie największy skarb mazurskich jezior - wędzony węgorz. Na Mazurach każdy ma ochotę na
  świeżutkiego, wędzonego węgorza prosto z wędzarni. Jak się okazuje, to nie tylko wspaniała zakąska, ale też doskonały
  składnik pysznych potraw. O świeżego mazurskiego węgorza jest jednak coraz trudniej. To wynik przełowienia i małej
  dbałości o środowisko naturalne. Karol po wędzonego węgorza udaje się do pana Mariusza Jackowskiego, który w swoim
  gospodarstwie wędzi ponoć najlepsze węgorze w okolicy. A przy okazji pan Mariusz niestrudzenie dba o czystość
  mazurskich wód, organizując corocznie wielkie akcje sprzątania rzeki Iławki, dopływu jeziora Jeziorak.
  Karol przygotuje smakowite potrawy z wędzonym węgorzem. 1/ Kotlety z ziemniaków i szynki szwarcwaldzkiej
  z sałatką z buraków i wędzonym węgorzem; 2/ Zapiekanka z różnych rodzajów kapusty, wędzonego węgorza i puree
  z ziemniaków.


 • 19:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Wojciech Cejrowski podróżuje po małych ...

  Wojciech Cejrowski podróżuje po małych wyspach na Oceanie Spokojnym, które są określane mianem "wysp szczęśliwych". Życie tu nie zmusza do codziennej walki o pożywienie. Klimat jak i żyzna, wulkaniczna gleba sprawiają, że owoce i warzywa praktycznie rosną same, a czyste rzeki oraz ocean dostarczają mieszkańcom mnóstwa ryb. To istny raj na ziemi. Niestety, wszystko to sprawia, że tubylcy są nad wyraz leniwi.

 • 20:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza ...

  Tym razem Wojciech Cejrowski odwiedza dwa plemiona zamieszkujące wyspę Malekula w archipelagu Vanuatu. W jej głębi, na niedostępnych górzystych terenach żyje plemię Big Numbas, którego członkowie jeszcze 80 lat temu uchodzili za najbardziej krwawych ludożerców. Z kolei Small Numbas żyją nad brzegiem oceanu i uchodzą za najwspanialszych rękodzielników i artystów spośród plemion zamieszkujących wyspy Pacyfiku. Oglądając program, widzowie dowiedzą się m. in. , co to są tutki.

 • 20:50 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 29 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
 • 22:00 Postaw na milion s.XIII - odc. 152 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 22:50 Postaw na milion s.XIII - odc. 153 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 23:50 Życie to Kabaret - Mariolka Prawdę ci powie (1) widowisko rozrywkowe, artystyczne/estradowe (widowisko), 2009
  Kabaret Paranienormalni "rozlicza się" ze ...
  Kabaret Paranienormalni "rozlicza się" ze słynną Mariolką - krejzolką. Postać
  tę stworzył Igor Kwiatkowski. Paranienormalni przypominają kolejne monologi Mariolki.
  Oprócz głównej bohaterki pojawi się cała galeria innych postaci stworzonych przez popularny
  kabaret.

 • 00:55 Koło fortuny - odc. 1614 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 01:35 Koło fortuny - odc. 1606 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 02:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 03:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 04:25 Hity wszech czasów - odc 55 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv