TVP Rozrywka - Program TV na czwartek 29 lutego 2024

 • 06:10 Zakochaj się w Polsce - odc. 197 Gdynia modernistyczna magazyn, magazyn, 2020
  Gdynia jest miastem, które zrodziło ...

  Gdynia jest miastem, które zrodziło się z marzenia Polaków o potędze morskiej. Wybudowano je w międzywojniu w zaledwie kilkanaście lat. Jak pisała ówczesna prasa, w iście amerykańskim tempie przekształcono małą osadę rybacką w nowoczesną, nadmorską metropolię. Gdynia zwana jest białym miastem, gdyż praktycznie całe jej śródmieście zbudowano w dwudziestoleciu międzywojennym w jednolitym, modernistycznym stylu. Białe, pudełkowe domy powstawały pod wpływem modnego wówczas Bauhausu. Spacerując po mieście, nie można oprzeć się wrażeniu, że stojące tu budynki przypominają okręty zacumowane na lądzie. Gdynia słynie z tak właśnie wyglądających domów. Jednym z wyjątkowych egzemplarzy awangardowego modernizmu jest ukończony w 1936 roku budynek dawnego ZUS-u, który po wojnie był siedzibą Polskich Linii Oceanicznych.

 • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Na jagody magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa wyruszy do Pułtuska nad Narwią w województwie mazowieckim. W dawnym zamku biskupów płockich, malowniczo położonym na wysokim brzegu rzeki, obecnie będącym Domem Polonii, spotka się z miejscowym szefem kuchni specjalizującym się w dawnej kuchni polskiej. Razem obejrzą zamkową wędzarnię, gdzie wędzi się na zimno wędliny z dziczyzny. Jedno z dań Karol przygotuje na łódce na Narwi, skąd widoczna będzie panorama na zamek w Pułtusku, jak i na piękną Puszczę Białą po drugiej stronie rzeki. Następnie uda się do wspomnianej puszczy na spotkanie z leśniczym, panem Adamem Gadomskim. Razem z dziećmi udadzą się na zbiór jagód w urokliwym, dębowym lesie. Z pozyskanych jagód oraz innych owoców lasu, a także dziczyzny, Karol przygotuje potrawę, którą poczęstuje dzieci. Nie obędzie się bez elementów edukacji, takich jak ważna kwestia mycia zebranych jagód czy zakup dziczyzny wyłącznie u sprawdzonych dostawców. Wśród propozycji Karola zobaczymy potrawę z wędlinami z dziczyzny oraz potrawy z owocami leśnymi, przede wszystkim jagodami.

 • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Wspomnienie lata magazyn kulinarny, magazyn, 2016
  Kolejna wyprawa kulinarna Karola Okrasy ...

  Kolejna wyprawa kulinarna Karola Okrasy będzie podróżą nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Gdy nastają długie jesienne i zimowe wieczory, gdy za oknem plucha i ołowiane chmury na niebie, wówczas tęsknimy za słońcem, za smakiem świeżo zebranych owoców, warzyw, grzybów. Na szczęście magiczny, żółty wehikuł prowadzącego program pozwala na podróże w czasie. Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na letnią wyprawę do niewielkiego gospodarstwa agroturystycznego prowadzonego przez panią Małgorzatę. Choć miejsce to jest położone zaledwie dwadzieścia parę kilometrów od centrum Łodzi, mamy wrażenie że jesteśmy w środku puszczy, gdzieś na krańcach Polski. Pani Małgorzata prowadzi również działalność edukacyjną. Uczy dzieci i młodzież tego, jak kiedyś wyglądało życie na wsi, ile trzeba włożyć trudu, aby zrobić choćby bochenek chleba, jak niegdyś przechowywano płody rolne, ale także uczy szacunku dla żywności. Ma na terenie gospodarstwa piękny warzywnik, a wokół lasy pełne grzybów i jagód. Takie miejsce to prawdziwy raj dla kucharza. Czy o tej porze roku też możemy korzystać z darów lata? Oczywiście, bo umiejętnie przechowane czy zamrożone w sezonie letnim owoce, warzywa i grzyby,
  w okresie jesieni i zimy przypomną swym smakiem słońce minionego lata. Karol Okrasa przygotuje trzy propozycje potraw na bazie świeżych warzyw i grzybów. Pierwszą będzie królik z grzybami, ziemniakami i suszonymi śliwkami, drugą polędwica wołowa z kurkami i fasolką szparagową. Trzecie danie to zupa jagodowa z ziemniakami i okrasą.

 • 07:45 Gra słów. Krzyżówka - /544/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny teleturniej oparty na formule ...  Codzienny teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 08:20 Familiada - odc. 2877 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 08:50 Va Banque s.II - odc. 360 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 09:25 Koło fortuny - odc. 1518 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 10:05 Makłowicz w podróży - Podróż 8 Portugalia magazyn kulinarny, magazyn, 2009
  Granice uprawy winorośli w dolinie ...


  Granice uprawy winorośli w dolinie rzeki Douro, czyli - jak powiedzielibyśmy
  dzisiaj - apelację regionalną wyznaczono już w połowie XVIII wieku. Do dziś pozostaje
  niemal niezmieniona. To stąd pochodzi wino porto. Robert Makłowicz porusza się
  po górzystej okolicy najpewniejszym środkiem lokomocji - samochodem terenowym.
  Podziwia niezwykłą architekturę i rozwiązania techniczne jednej z lokalnych winnic.
  Wyjaśnia, na czym polegają różnice między poszczególnymi odmianami porto.
  Przyrządza na miejscu dania z portugalskiej kiełbasy chourio oraz z konserw rybnych.
  Wspina się też po siedmiuset schodach do sanktuarium w pobliskim Lamego,
  a w miasteczku ma okazję skosztować słynnej miejscowej wędzonej szynki i owczego
  sera.


 • 10:40 Postaw na milion s.XIII - odc. 148 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 11:35 Postaw na milion s.XIII - odc. 149 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 12:35 Familiada - odc. 2878 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 13:15 Alternatywy 4 - odc. 1/9 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 1982
  Na Ursynowie powstają nowe bloki. ...

  Na Ursynowie powstają nowe bloki. Prezes spółdzielni mieszkaniowej jest oblegany przez kandydatów do otrzymania upragnionego przydziału. Jedni proponują łapówki, inni powołują się na swą bardzo trudną sytuację mieszkaniową. W dniu wywieszania list do spółdzielni przybywa ekipa telewizyjna, by na miejscu zarejestrować reakcje szczęśliwców, którzy właśnie zostali posiadaczami nowych mieszkań. W ogólnym rozgardiaszu reporter wyznacza pierwszego z brzegu petenta, Dionizego Cichockiego, do opowiedzenia przed kamerą o swej radości z otrzymania przydziału. Cichockiego nie ma na liście, ale reportera niewiele to obchodzi i każe "wykonać zadanie". Reportaż ogląda szef Cichockiego i wstrzymuje mu w związku z tym przydział mieszkania zakładowego. Tymczasem w Pułtusku Stanisław Anioł, działacz miejskiego Komitetu PZPR, szykuje się do przeprowadzki do stolicy na "eksponowane stanowisko". Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie.
  Zdjęcia do "Alternatywy 4" rozpoczęto w grudniu 1981 roku, na krótko przed stanem wojennym. Zrealizowany w 1983 r. serial długo "odpoczywał na półce". Emisji (w wersji okrojonej przez cenzurę) doczekał się dopiero na przełomie 1986 i 1987 roku, zaskarbiając sobie sympatię i zainteresowanie widzów. Nieco mniej przychylna była krytyka. Wytykano serialowi brak spójności, nierówne tempo, chaotyczny montaż. Zastrzeżenia recenzentów budziła także konstrukcja fabuły, w myśl której cała akcja, choć "zjednoczona" losami mieszkańców nowego bloku, zasadza się na mniej lub bardziej autonomicznych miniscenkach
  i skeczach. Mimo utyskiwań krytyki kolejne odcinki "Alternatywy 4" systematycznie przykuwały do telewizorów miliony widzów. Zasługa to nie tylko humorystycznych perypetii głównych bohaterów, ale też niemal całej polskiej czołówki aktorskiej, która zaludniła ironiczno - prześmiewczy świat serialu.

 • 14:20 Rodzinka.pl s.X - odc. 202 "Suknia teściowej?" sezon 10 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Przemiły niedzielny obiad zamienia się ...

  Przemiły niedzielny obiad zamienia się w rodzinną kłótnię. Kuba wymusza na Kacprze zwrot pożyczonej gotówki. Ludwik "zaplusował" u najmłodszego syna, spędzając z nim cały dzień pełen rozrywek, co niekoniecznie cieszy Natalię. Na jaw wychodzą też relacje mamy Agaty oraz Marka. Ludwik mimo swojej diety podjada w nocy. Magda przymierza suknię ślubną Natalii.

 • 14:55 Rodzinka.pl s.X - odc. 203 "Daj żonie palec...!" sezon 10 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2017
  Boska zainspirowana kulturą francuską serwuje ...


  Boska zainspirowana kulturą francuską serwuje rodzinie na obiad ślimaki. Zosia uzmysławia Kacprowi oraz Kubie, jak bardzo się wzajemnie kochają jako bracia. Kuba pęka z dumy, gdy dowiaduje się o kolejnej porażce Kacpra w szkole. W domu Boskich trwa rywalizacja w grę Monopol, w której triumfuje Marek. Natalia wykorzystuje dobry humor Ludwika oraz jego "pomocną dłoń" do codziennych obowiązków.

 • 15:30 Tak to leciało! - odc. 25 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
  Tak to leciało! - kultowy ...

  Tak to leciało! - kultowy program w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. Zawodnikom akompaniuje zespół muzyczny Marcina Urbana. Show prowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra.

 • 16:30 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 17:25 Va Banque s.II - odc. 361 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /545/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny teleturniej oparty na formule ...  Codzienny teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Kurki na trzy sposoby magazyn kulinarny, magazyn, 2022
  W tym odcinku Karol Okrasa ...

  W tym odcinku Karol Okrasa wyrusza do Nadleśnictwa Olsztynek, a konkretnie do leśniczówki w miejscowości Napromek. Leśnictwo jest położone w samym sercu Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Wokół rozciągają się przepiękne lasy leżące na niezwykle urozmaiconym terenie pełnym jarów, wąwozów, wzgórz, pośród których króluje Dylewska Góra, najwyższe wzniesienie nie tylko Wzgórz Dylewskich, lecz także całej północno - wschodniej Polski. Ale tym, co najbardziej zainteresowało Karola są dwie sprawy. Po pierwsze pojawienie się dużej ilości kurek w lasach. Te grzyby są bardzo cenione przez naszego kucharza. Drugą miejscową atrakcją jest Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. Trafiają tu zwierzęta ranne lub chore. Ośrodek specjalizuje się w rehabilitacji ssaków, ale opiekuje się również ptakami. Funkcjonowanie Ośrodka polega na przyjmowaniu zwierząt wymagających pomocy, udzieleniu im opieki weterynaryjnej, przetrzymywaniu ich do uzyskania pełnej samodzielności, a na koniec wypuszczeniu do środowiska naturalnego. O działaniu ośrodka opowie Karolowi rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie pan Adam Pietrzak. Karol przygotuje trzy potrawy z wykorzystaniem świeżo zebranych kurek:
  1/ Grzanki z kurkami i pomidorami na przystawkę; 2/ Zupa z kurek i leśnego topinamburu; 3/ Ziemniaczane kluski z kurkowym sosem.

 • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Smaki Suwalszczyzny magazyn kulinarny, magazyn, 2016
  Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...

  Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na kulinarną wyprawę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego na spotkanie z suwalską kuchnią. Słabe gleby, surowe warunki klimatyczne ukształtowały przez wieki
  lokalną tradycję kulinarną. Nie była to kuchnia wyszukana, wykorzystywano przede wszystkim ziemniaki, chleb razowy, mięso, soczewicę. Najbardziej znane miejscowe potrawy to kartacze, czyli rodzaj
  ziemniaczanych pyz z mięsnym nadzieniem, babka i kiszka ziemniaczana, kołduny litewskie, czyli pierożki z nadzieniem z baraniny podawane w rosole, kindziuk, czyli faszerowany żołądek wieprzowy, soczewiaki,
  kakory oraz słynne ciasto sękacz. Wszystkie dania suto okraszano skwarkami i cebulką. Nie bano się nadmiaru kalorii. Surowy, chłodny klimat, ciężka praca na roli wymagały kuchni bardzo kalorycznej, konkretnej.
  Miejscem gotowania będą okolice jeziora Jaczno, jednego z najpiękniejszych akwenów w okolicy. Karol przygotuje dwa dania wykorzystując tradycyjne przysmaki regionalne. Pierwsza potrawa to soczewiaki,
  czyli placki z gotowanych ziemniaków z nadzieniem z soczewicy podane z jarmużem i wędzoną śmietaną. Druga to suwalskie bliny litewskie, czyli placki ziemniaczane z nadzieniem z mięsa królika, z sosem z pomidorów i pora.

 • 19:40 Makłowicz w podróży - Podróż 8 Portugalia magazyn kulinarny, magazyn, 2009
  Minho, północna prowincja Portugalii, położona ...


  Minho, północna prowincja Portugalii, położona przy granicy z hiszpańską
  Galicją, znana jest miłośnikom wina jako kraina vinho verde. To młode, lekko
  szczypiące w język wino wbrew swojej nazwie wcale nie musi być zielone. Robert
  Makłowicz odwiedza winnicę, w której metodami ekologicznymi uprawia się
  najszlachetniejszy miejscowy biały szczep alvarinho. Jest tam również ogródek
  warzywny z kapustą couve galega, z której gotuje się znaną w całej Portugalii zupę
  caldo verde.
  Minho to również kolebka portugalskiej państwowości, zamki, kościoły i miasta
  pierwszych królów Portucale; Guimares, Braga, Barcelos - czy pamiętająca jeszcze
  czasy rzymskie? A w Ponte de Lima podróżnik z Polski ocenia smak miejscowych
  przysmaków z wieprzowiny.


 • 20:10 Gra słów. Krzyżówka - /546/ teleturniej, teleturniej, 2022
  Codzienny teleturniej oparty na formule ...  Codzienny teleturniej oparty na formule krzyżówki. Czworo uczestników zmierzy się ze sobą, by zdobyć tytuł finalisty dnia i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia.

 • 20:45 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
 • 21:45 Postaw na milion s.XIII - odc. 150 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 22:40 Postaw na milion s.XIII - odc. 151 teleturniej, teleturniej, 2016
 • 23:40 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 15 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2021
 • 00:45 Koło fortuny - odc. 1517 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 01:25 Koło fortuny - odc. 1509 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 02:10 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2014
 • 03:20 Życie to Kabaret - Kabaret Hrabi program rozrywkowy, kameralne i studyjne (widowisko), 2014
 • 04:25 Hity wszech czasów - odc 50 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
 • 05:25 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv