TVP Rozrywka - Program TV na czwartek 30 listopada 2023

  • 06:15 Zakochaj się w Polsce - odc. 107 Krynica magazyn, magazyn, 2018
    Tomasz Bednarek odwiedzi Krynicę Zdrój. ...

    Tomasz Bednarek odwiedzi Krynicę Zdrój. Ten słynny kurort w Beskidzie Sądeckim latem i zimą przyciąga amatorów sportów. Z kolei przez cały rok licznie ściągają tu kuracjusze, by korzystać z dobroczynnych właściwości tutejszych wód mineralnych. Zaczęto je wykorzystywać w lecznictwie już na przełomie XVIII i XIX wieku. Pierwszą pijalnię Słotwinkę zbudowano w 1806 roku. Drewniany pawilon jest najstarszym budynkiem w mieście. Prawdziwym symbolem Krynicy jest jednak Stary Dom Zdrojowy. Jego bywalcami byli m.in. Jan Matejko, Henryk Sienkiewicz oraz marszałek Józef Piłsudski. Kuracjusze i turyści korzystają też z uroków okolicznych, zalesionych gór. Bez najmniejszego wysiłku można zdobyć szczyt Góry Parkowej. Wszystko za sprawą kolejki linowo - terenowej. Uruchomiona w 1937 roku kolejka była pierwszą tego typu w Polsce i drugą w Europie. Na szczycie Góry Parkowej zaskakuje olbrzymia betonowa konstrukcja. To wybudowana w 1938 roku żelbetowa wieża dla rozbiegu saneczkarzy. To historyczne miejsce dla polskiego sportu, bo w tym miejscu narodziło się nasze saneczkarstwo. Krynicę - Zdrój ukochał największy polski tenor - Jan Kiepura. Pod koniec lat 30. minionego stulecia zainwestował w budowę nowoczesnego pensjonatu Patria. Sądeckie uzdrowisko rozsławiła w świecie sztuka Matejki z Krynicy, jak często nazywa się Nikifora. Dziś znajduje się tu największa na świecie kolekcja pamiątek po artyście oraz jego obrazów.

  • 06:40 Okrasa łamie przepisy - Smak leśnego karpia magazyn kulinarny, magazyn, 2022
    Tym razem Karol Okrasa odwiedzi ...

    Tym razem Karol Okrasa odwiedzi Gospodarstwo Rybackie Lasów Państwowych w Niemodlinie na Opolszczyźnie. Tradycje hodowli ryb w okolicach Niemodlina sięgają XVI wieku. Duże znaczenie w tych okolicach miała gospodarka stawowa, czemu sprzyjały warunki naturalne, duża powierzchnia gruntów podmokłych i stosunkowo łagodny klimat. Już w 1534 roku urbarz, czyli księga zawierająca spis inwentarzowy majątku, wymienia następujące, istniejące do dzisiaj stawy: Wołowice, Magnusowski, Maciejowy, Tasznica, Grzędowski. Na początku XVII wieku w dobrach niemodlińskich odławiano rocznie ponad 300 kop karpi. Zachowały się dane z 1647 roku o liczbie sprzedanych ryb. Sprzedano wówczas 130 kop i jeden mendel karpi, 21 kop i 3 mendle szczupaków oraz 50 kop ryb różnych. Dochód z ich sprzedaży wyniósł 1221 talarów. W następnych latach nastąpił dalszy wzrost. Największym odbiorcą ryb w pierwszej połowie XVIII wieku byli kupcy z Brzegu i Wrocławia, ważnymi odbiorcami byli również nyscy kapucyni. Transport ryb z dóbr niemodlińskich do Wrocławia odbywał się Odrą. W obecnej chwili Gospodarstwo Rybackie Niemodlin należy do Lasów Państwowych i prowadzi działalność na obszarze 961, 23 ha położonych na terenie
    Nadleśnictw Opole, Tułowice oraz Rudy Raciborskie. Podstawą działalności jest chów i hodowla karpia. O stawach niemodlińskich i hodowli karpia opowie Karolowi dyrektor placówki, pan Waldemar Wójtowicz.
    Wśród propozycji Karola są ryby z niemodlińskich stawów. Oczywiście królować będzie karp doprawiony leśnymi dodatkami. Kucharz pokaże m.in., jak przyrządzić delikatnego karpia w grzybowej galaretce.

  • 07:15 Okrasa łamie przepisy - Różne oblicza kaczki magazyn kulinarny, magazyn, 2014
    Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...


    Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów na dania z kaczki. Kiedyś kaczki hodowano niemal na każdym wiejskim
    podwórku. Dziś, mimo iż kaczka z jabłkami to jeden z naszych przysmaków narodowych, to jemy kaczego mięsa
    ponad stukrotnie mniej niż mięsa z kurczaka. A warto jeść to mięso, bo jest zdrowe i bogate w składniki odżywcze,
    a przy tym niezwykle smaczne.
    Karol Okrasa zaproponuje widzom trzy niezwykłe dania z kaczki. Pierwsza potrawa to hamburgery z kaczego mięsa
    z kaszą, podane na własnoręcznie upieczonych na blasze plackach żytnich. Drugą propozycją jest zapiekany
    w glinianym naczyniu kaczy bigos. A trzecim daniem będą kebaby z kaczki z cebulą i papryką, podane w pszennych
    tortillach z ostrym sosem.


  • 07:50 Gra słów. Krzyżówka - /783/ teleturniej, teleturniej, 2023
    Gra słów. Krzyżówka - to ...

    Gra słów. Krzyżówka - to format telewizyjny z gatunku codziennego teleturnieju wiedzowego skoncentrowany na ugruntowanym i niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek.

  • 08:20 Familiada - odc. 2900 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 08:55 Va Banque s.IV - odc. 663 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 09:25 Koło fortuny - odc. 1601 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 10:05 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
    Wojciech Cejrowski wśród Buszmenów. To ...

    Wojciech Cejrowski wśród Buszmenów. To ludzie, którzy nie stworzyli cywilizacji, lecz ich życie duchowe jest bardzo bogate. Wojciech Cejrowski zapoznaje widzów z mitologią Buszmenów. Podgląda również ich obrzędy, podczas których wpadają oni w trans.

  • 10:40 Postaw na milion s.XII - odc. 135 teleturniej, teleturniej, 2016
  • 11:35 Postaw na milion s.XII - odc. 136 teleturniej, teleturniej, 2016
  • 12:35 Familiada - odc. 2901 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 13:15 Zmiennicy - odc. 2/15 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 1986
    Pan Stanisław wraca z ostatniego ...

    Pan Stanisław wraca z ostatniego kursu swoją starą taksówką, wchodzi pod samochód i bierze się do naprawy. Na nieszczęście, na auto spada posąg myszy, który urwał się spod lecącego helikoptera. Dyrektor Michalik, z ważnego ministerstwa, również ma pechowy dzień. Gdy wychodzi z domu na spotkanie z kochanką, wpada do wykopu kanalizacyjnego. Zarówno taksówkarz, jak i dygnitarz trafiają do tego samego szpitala. Żona Michalika, córka partyjnego działacza, załatwia mężowi wspaniałą opiekę. Jednak wskutek zamiany dokumentów lekarze i pielęgniarki biorą za Michalika pana Stanisława.

  • 14:20 Rodzinka.pl s.IV - odc. 93 "Videofilmowanie" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
    Ludwik zapisuje Kacpra na treningi ...

    Ludwik zapisuje Kacpra na treningi futsalu. Sam zostaje asystentem trenera. Aby dobrze rozpocząć współpracę z młodzieżą, na pierwsze zajęcia przynosi lodówkę pełną lodów. Potem ma jednak problemy z wyjaśnieniem, na czym dokładnie polega spalony. Syn trenera, Krystian zostaje kapitanem drużyny. Zdaniem Kacpra, za bardzo się rządzi i stresuje pozostałych graczy. Kuba udziela Kacprowi kilku braterskich rad na takie sytuacje.

  • 14:50 Rodzinka.pl s.IV - odc. 94 "Szykujemy Święta" serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2013
    W domu Boskich wielka mobilizacja ...

    W domu Boskich wielka mobilizacja przedświąteczna. Młodzież nie jest z tego faktu zupełnie zadowolona. Szykowanie prezentów, rozwieszanie lampek choinkowych, wszechobecność kolęd to dla nich mroczne oblicze świąt. Do tego Kuba ma problem: zerwał z Agatą. Wspólnie z Tomkiem zastanawiają się, co w tej sytuacji powinien jej kupić pod choinkę.

  • 15:20 Muzeum Polskiej Piosenki - /85/ , felieton, 2015
    W programie historia piosenki "Za ...


    W programie historia piosenki "Za zdrowie pań".

  • 15:35 Tak to leciało! - odc. 25 teleturniej muzyczny, teleturniej, 2023
    Tak to leciało! - nowy ...

    Tak to leciało! - nowy sezon kultowego programu w przebojowej odsłonie! Realizacyjny rozmach, wspaniała publiczność i wspaniali prowadzący. Atrakcyjne nagrody, w tym nagroda główna 100 tys. zł. Emocje sięgające zenitu i największe polskie przeboje wszech czasów! Tak to leciało! to najbardziej rozśpiewany teleturniej na świecie! Uczestnicy mają za zadanie uzupełnić luki w tekście popularnych polskich przebojów, a wszystko to w myśl zasady im więcej wyśpiewasz, tym więcej wygrasz. W jesiennej edycji zawodnikom akompaniować będzie zespół muzyczny Marcina Urbana. Show poprowadzi idealnie zgrany duet małżeński i sceniczny, czyli Sławomir i Kajra. Nie zabraknie także odcinków specjalnych z udziałem gwiazd.

  • 16:35 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2020
  • 17:25 Va Banque s.IV - odc. 664 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 17:55 Gra słów. Krzyżówka - /784/ teleturniej, teleturniej, 2023
    Gra słów. Krzyżówka - to ...

    Gra słów. Krzyżówka - to format telewizyjny z gatunku codziennego teleturnieju wiedzowego skoncentrowany na ugruntowanym i niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek.

  • 18:35 Okrasa łamie przepisy - Talerz bieszczadzkiego leśnika magazyn kulinarny, magazyn, 2022
    Tym razem Karol Okrasa zaprasza ...

    Tym razem Karol Okrasa zaprasza widzów do Nadleśnictwa Baligród położonego w tak lubianych przez turystów Bieszczadach. W okresie przedwojennym tutejsze lasy należały do prywatnych właścicieli. Był to jednocześnie teren bardzo zaludniony i lasów było znacznie mniej niż obecnie. Samo Nadleśnictwo Baligród utworzone zostało już w 1944 roku, po wyzwoleniu Baligrodu i okolic przez Armię Czerwoną. W trakcie walk z UPA w latach 1945 - 1948 wszelka działalność gospodarcza na tych terenach była niemożliwa. Tereny Bieszczad, pozbawione mieszkańców, szybko zarastały lasami. I choć dziś wydaje nam się, że to lasy pierwotne, to trzeba pamiętać, iż większość obecnych terenów leśnych to dawne ziemie rolnicze. Ale dziś wspaniałe bieszczadzkie lasy są ostoją największych polskich zwierząt, takich jak największy drapieżnik - niedźwiedź i największy polski ssak kopytny - żubr. Po Lasach Nadleśnictwa Baligród oprowadzi Karola leśnik, pan Kazimierz Nóżka, znany miłośnikom zwierząt, autor niezwykłych filmów pokazujących życie niedźwiedzi i żubrów. W rewanżu za wycieczkę i opowieści Karol przygotuje ulubione potrawy leśnika, wedle własnych, oczywiście złamanych, przepisów. Wśród propozycji dań znalazły się: bieszczadzkie pierogi z kaszą gryczaną, miętą oraz tajemnicze stolniki.

  • 19:05 Okrasa łamie przepisy - Indyk na polskim stole magazyn kulinarny, magazyn, 2014
    W kolejnym odcinku kulinarnego cyklu ...


    W kolejnym odcinku kulinarnego cyklu Karol Okrasa wyrusza do Radomia, do Muzeum Wsi Radomskiej.
    Tym razem weźmie na warsztat mięso z indyka. Te wspaniałe ptaki z Ameryki trafiły do Polski w XVI wieku.
    Sama nazwa indyk pochodzi od Indii Zachodnich, jak wówczas określano nowy kontynent odkryty przez
    Krzysztofa Kolumba. Początkowo indyki na równi z pawiami były ozdobą magnackich ogrodów. W końcu
    trafiły pod strzechy i obecnie ich mięso pod względem popularności jest trzecie w Polsce, po wieprzowinie
    i kurczaku. Zdrowe, bogate w składniki odżywcze i lekkostrawne mięso indyka to wspaniały produkt
    do kreowania najbardziej niezwykłych dań.
    Pierwszą potrawą przygotowaną przez Karola Okrasę będą pieczone na rożnie piersi indyka w maśle,
    boczku i przyprawach, podane z zapiekanką z dyni i pomidorów. Druga propozycja to nogi indyka pieczone
    na sianie z czosnkiem i krupnikiem, podane z zapiekanką z kokosowej kaszy jęczmiennej i papryki.


  • 19:40 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2007
    Wojciech Cejrowski opowiada o tym, ...

    Wojciech Cejrowski opowiada o tym, jak ludzie żyją w Amazonii. Na początek odwiedza członków pewnego plemienia. Jeszcze 40 lat temu taka wizyta byłaby niemożliwa. To bardzo groźne plemię, którego niektórzy przedstawiciele nawet do dziś pozostali kanibalami. Wojciech Cejrowski opowiada o amazońskich domach, pokazuje, w jaki sposób pozyskuje się tam deski, co i jak się gotuje. Dowiemy się również, dlaczego Indianie wykonują tatuaże na twarzach, a także... po co porywają dzieci.




  • 20:10 Wojciech Cejrowski - boso przez świat cykl reportaży, reportaż, 2008
    Tym razem Wojciech Cejrowski udaje ...

    Tym razem Wojciech Cejrowski udaje się z wizytą do wioski Indian amazońskich. Opowiada o indiańskich sposobach przetrwania w dżungli: pokazuje, jak powstają łuki i strzały, w jaki sposób Indianie wykorzystują tytoń. Jest to widok dość zaskakujący. Wreszcie krok po kroku śledzimy obrzęd żaby, czyli sapo. Obserwujemy m. in. moment polowania na jadowitą żabę oraz sposób, w jaki jej trucizna działa na człowieka.









  • 20:50 Kabaret. Super Show Dwójki - odc. 25 program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
    Kabaret. Super Show Dwójki to ...




    Kabaret. Super Show Dwójki to najlepszy humor na żywo - najśmieszniejsze skecze i zupełnie premierowe
    numery w wykonaniu kultowych kabaretów i młodych rewelacyjnych komików.
    Wystąpią: Formacja Chatelet, Grzegorz Halama, Michał Wójcik, Michał Milowicz, Olga Borys, Kabaret 4 Fala,
    Kabaret Fifa Rafa, kabaret A JAK i inni.

  • 21:55 Postaw na milion s.XII - odc. 137 teleturniej, teleturniej, 2016
  • 22:50 Postaw na milion s.XII - odc. 138 teleturniej, teleturniej, 2016
  • 23:50 Życie to Kabaret - Łowcy śmiechu program kabaretowy, artystyczne/estradowe (widowisko), 2005
    Talk-show kabaretowy, w którym ...


    Talk-show kabaretowy, w którym autorzy przybliżają najlepszych i najciekawszych artystów
    kabaretowych oraz satyryków. W tym programie Piotr Bałtroczyk gości Artura Andrusa.
    Ten człowiek to prawdziwy fenomen na polskiej scenie kabaretowej - twórca Kabaretowej Sceny Trójki
    w Piwnicy pod Harendą , redaktor radiowej Trójki prowadzący kultową audycję"Powtórka z rozrywki",
    konferansjer imprez kabaretowych, wreszcie autor i wykonawca piosenek i monologów kabaretowych.
    Jednym słowem- gwiazda i człowiek renesansu.



  • 00:55 Koło fortuny - odc. 1600 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 01:30 Koło fortuny - odc. 1592 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2023
  • 02:15 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  • 03:20 Życie to Kabaret - Kabaretomaniacy , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  • 04:20 Hity wszech czasów - odc 45 magazyn muzyczny, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  • 05:20 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv